PDA

View Full Version : 7. Käsi - Aega Vastamiseni: 9. Oktoober, 23:59:59 [strateegia]



ranka
08.10.08, 23:39
CO: 34/14/2.7 -> 952 kätt
MP2: tundmatu

Küsimused:
Tahan ühendada hea kasulikuga. Teie saate kätt arvata ja mina tahaks samal ajal abi saada käe mängimise kohta. Kätt lugedes kindlasti märkate, et peale minu 64$ 4-beti ehk re-reraiset lisasin, sellised märgid: ??? ??? ??? Need märgid on sellepärast, et ma tahakski teada, et mida oleksid teinud Teie hero asemel selle koha peal.

Pot peale CO reraise oli: 35$
CO-l oli raha järgi: 3.5$
Meil hetkel callida: 11$

Mis on Teie mäng ja kas arvate, et CO-ga all-in saamine on hea? Ja mis on CO käsi? Anna väikse vihje: tõenäoliselt peame siin 24 tunni time panga käivitama :) Aga kes krt Teid imemehi teab :)

PokerStars Pot-Limit Hold'em, $2.00 BB (9 handed) - Poker-Stars (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-PokerStars.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

UTG ($294)
UTG+1 ($239.50)
Hero (MP1) ($464.55)
MP2 ($106.05)
MP3 ($212.80)
CO ($21.50)
Button ($223)
SB ($261.40)
BB ($40.25)

Preflop: Hero is MP1 with 5http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif, 5http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif
2 folds, Hero raises to $7, MP2 calls $7, 1 fold, CO raises to $18, 3 folds, Hero raises to $64 ??? ??? ???, 1 fold, CO calls $3.50 (All-In)

Flop: ($53) Khttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif, Jhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif, 6http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif (2 players, 1 all-in)

Turn: ($53) 8http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif (2 players, 1 all-in)

River: ($53) 4http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif (2 players, 1 all-in)

Total pot: $53 | Rake: $2.65

ranka
08.10.08, 23:52
Ja kuna sain kaebuse või tegelikult väga õige märkuse ühelt kaaskodanikult (ta avalikustab end ise, kui tahab), et liiga palju preflop mängule siis luban, et selle vea parandan ning järgmised käed pühenduvad rohkem postflopile.

Timpz
09.10.08, 06:42
Kuna ta shortstack sis ma pakuks et tal midagi korralikku käes. Ei usu et Hero käsi tugevam on. Pakun , et tal on :

A :spade: A :heart:
A :club: Q :spade:

ropka11
09.10.08, 07:38
No selliste statidega pole võimalik shortstacki mängida.
Ma arvan, et ta sai eelmine käsi beadii, tildis, purjus, mängib niisama lolli või mida iganes.
55-st väiksem taskupaar või siis 27o ;D ;D ;D
Ok pakun, et ta sai ikka pihta
:spade: 4 :club: 4

grigory
09.10.08, 08:01
Päris hea pähkel tundub see käsi olevat. Aga niikaua kui noor olen ja hambaid on proovin selle katki hammustada. Kõigepealt võtaks MP1 käe. Arvan, et see vend võis callida sinu algse raise K10 QJ vms keskmise või alla selle range käega.
Ja nüüd short stck. Arvan, et see tüüb sul seal CO-l oli oma eelnevatest kaotustest suht närvis, sest 20 taala ei ole vist miinimum buy-in, ning minu arvates (arvestades suht ok positsiooni) ta võis mängida seda kätt any Ax või väikese paariga. Pigem välistaks seekord suured paarid või connectorid.
Sinu küsimusele, kas CO-ga all-in on arvan, 50:50, sest sinu käsi on tglt vist mõeldud rohkem postflop mänguks, sest seti hittides saad sa siit valuet. Aga kellegi mängust välja löömiseks ...hmmm ma ei oska öelda, samas stack oli tal nii väike, et sa vaevu riskid enda omaga. Niiet see on rohkem tunde järgi, oled valmis riskima või ei.
Ise ma kui algaja poleks madala pocketiga julgenud 4beti teha ja ma usun, et siis oleks sattunud MP2 kunni otsa.
MINU PAKKUMINE---> A :heart: 7 :heart:
4 :diamond: 4 :spade:
Sai pikk ja lohisev ;D!

Klamber®
09.10.08, 08:57
eem kuna suhteliselt informatsioonivaene käsi (kogu mäng käib PF ära) siis proovin kah kinnisilmi märki lasta.

Alustaks sellest et stattide järgi on tüüp küll natukene liiga loose kuid äkki on viimased 900 kätt lihtsalt hea kaardijooks olnud ::) CO mängitav range on kah suhteliselt lai, kuid kui arvestada et ees on open-raise ja call, siis see aitab vast veitsa seda range-i koomale võtta. Problemaatilisteks kohtadeks on CO short olemine ning kummaline 3bet mis jätab talle endale stäkiks täiesti mõtetu $3,5. See peaks näitama et raise polnud kindlasti mitte läbi mõeldud - kas tegemist oli misclick-iga või tildihoos bettimisega.
Kalduksin arvama et siiski vaene mees oli millegipeale närvis - kuna ta on short ja ees on veel 2 playerit ning sellisel juhul kui sa oled kindel et sa oled oma vastastest ees - minnakse kindlasti AI.
seega võiks kokkuvõttes tõmmata CO rangeks alustuseks küll (arvestades eelnevalt toimunud äkšonit) QQ-AA, AJo, AJs jne.
kuid arvestades väga naljakat 3beti ja kummalist shortstäkkimist panen umbestäpselt lukku nt. sellise käe nagu 8 :spade: 9 :spade:

lihtsalt ei ole väga loogiline käsi minu jaoks

antnx
09.10.08, 10:15
Mul oleks kohe kaks küsimust!
Vabandan ette ära kui tunduvad lollid küsimused aga ...
1) Miks sa raisesid täpselt niipalju kui sa raisesid?
2) Miks see CO kohe all in-i ei läinud vaid jättis sendid alles?

6 :diamond: 6 :club:
Või preflop mängu järgi võis ta hoopis mängida
7 :spade: 7 :diamond:

Uniquest
09.10.08, 10:39
Ma readin, et CO ei saanud rohkem raiseda, aga ma ei oska Pot Limitis tegelikult potti arvutada... :(

Ma arvan, et ma oleks smoothcallinud ja pärast floppi MP+2-ga mänginud. CO pole enam oluline, temaga pead mängima minu meelest. Samas, kui sa arvad, et sul MP+2-st parem käsi (tõenäoliselt), võid ta minema ajada ja CO-ga flipata. Ei tea praegu, sest ei oska MP+2 käe kohta midagi arvata, mingi Q-Js ta vist raha sisse panna ei julge, nii et jõudsingi selleni, et raise õige vist ikka.

CO käsi:

A :spade: Q :spade:
K :diamond: Q :diamond:

Klamber®
09.10.08, 10:42
njah , kurat, ma ei pannud tähelegi et jutt käis ju pot - limitist, seega võib mu arutelu täiesti mööda olla juhul, kui villian ei saand lihtsalt rohkem raiseda...., krt ma ikka nii harjunud NL-iga et ei vaatagi ülevalt enam millega tegu :D
see vasikas läks siis aia taha

jep18
09.10.08, 10:42
1) 9 :heart: 9 :diamond:
2) 4 :diamond: 4 :club:

lebovend
09.10.08, 10:56
A :club: A :diamond:

HouseOfAces
09.10.08, 10:59
T :spade: T :heart:

grigory
09.10.08, 11:35
31 taala peals olema max raise. mis ta teha oleks saanud.

Klamber®
09.10.08, 12:04
krt jõehobu, mis ajast sa pot limitit raiud?
või tigrano käsi ?

Lutzky
09.10.08, 12:37
A :heart: J :heart:

J :heart: 10 :heart:

ranka
09.10.08, 14:38
krt jõehobu, mis ajast sa pot limitit raiud?
või tigrano käsi ?


Ma mängin mõlemat nii pot - kui ka no limiti. Lobys on nad olemas ja kui on fishi pot limit läheb käiku. Tegelikult ma mängiks kogu aeg pot limiti, sest seal mu winrate on märgatavamalt kõrgem (1.5 PT/BB oli vist vahe) aga kuna pot limit laudu on nii vähe siis kahjuks pean mixima neid no-limit laudadega.

Asta62
09.10.08, 15:36
J :club: J :spade:

Davy
09.10.08, 16:05
9 :heart: 7 :heart:

6 :heart: 8 :heart:

4 :spade: 4 :diamond:

Mäng ise arvatavasti -EV. Parimal juhul flipp ülejäänutel juhtumitel täielik dog.

Edit: co ainult 3,5$ järgi peale squeeze(miks ta selle alles jättis?:) ), siis veidi teine lugu, saad 2,6:1 oddse, siis on obviously call...

ranka
09.10.08, 16:31
Edit: co ainult 3,5$ järgi peale squeeze(miks ta selle alles jättis?:) ), siis veidi teine lugu, saad 2,6:1 oddse, siis on obviously call...


Sest tegu pot limit lauaga ning ta ei saanud rohkem raiseda. Minu enda mõte oli täpselt sama pot oddside koha pealt aga calliga on see jama, et teine vana võib ka siis floppi vaatama tulla aga probleem selles, et enamustes floppides on 1 ülekaart. Seega otsustasin isoleerida fishi ning ehk on veel chance, et teine vana foldib parema või ehk isegi callib halvemaga.

Ja ma arvan, et ma selle kommentaariga ei andnud vihjeid :)

mihke666
09.10.08, 16:45
QQ offsuited

Davy
09.10.08, 20:09
Edit: co ainult 3,5$ järgi peale squeeze(miks ta selle alles jättis?:) ), siis veidi teine lugu, saad 2,6:1 oddse, siis on obviously call...


Sest tegu pot limit lauaga ning ta ei saanud rohkem raiseda. Minu enda mõte oli täpselt sama pot oddside koha pealt aga calliga on see jama, et teine vana võib ka siis floppi vaatama tulla aga probleem selles, et enamustes floppides on 1 ülekaart. Seega otsustasin isoleerida fishi ning ehk on veel chance, et teine vana foldib parema või ehk isegi callib halvemaga.

Ja ma arvan, et ma selle kommentaariga ei andnud vihjeid :)


Jah muidugi reraise on siin lahendus, see call oleks väga bad play olnud. Tegelikult mõtlesin, et callid ta all inni, muidugi, et seda teha, tuleb 4 bettida, et see cold caller välja saada. ei tea miks ma tegelt siin callist jahusin, minusilmis oli see squeezija all in juba:)

alaska
09.10.08, 20:37
Esiteks kas CO-ga all-in saamine oli hea? Minuarvates väga hea, tõenäoliselt coinflip ja shortstacki vastu pole väikse paariga niikuinii mitte midagi teha, kui hitidki seti, siis valuet ei saa.

Nüüd see reraise 64$. Kuna järel on callija suht suure stackiga, siis minuarvates ei ole selline reraise hea mõte. Kui CO oli nähtavalt valmis oma nuppe sisse toppima, siis MP2 juhul, kui tal on suur paar, võib vabalt callida hero 7$ raise lootes, et CO lammutama hakkab ja ta suurema reraise saab teha. Ma ei tea Potlimitit nii hästi, aga mulle tundus loogilisena. Seejärel on oht, et peale sellist reraiset võib hero oma viitega jääda vastamisi hoopis MP2 ässadega.

Nüüd käsi.

Kuna info ütleb, et käsi ei ole päris tavaline all-in käsi, siis võiks mõelda midagi selles suunas, et riveril alles vedas CO võidu koju. Kui jäetakse mingi naeruväärne summa alles, siis minu puhul tähendab see seda, et ma blufin ja proovin võimalikult kiiresti mingi suure summa sisse laksata ja ei jõua hiirt piisavalt hästi käsitseda.

5 :spade: 7 :spade:
4 :club: 4 :club:

taavi
09.10.08, 20:53
A :spade: 7 :spade:

Tuul
09.10.08, 21:36
10 :spade: 10 :heart:
J :spade: J :heart:

kilu6
09.10.08, 22:00
4 :spade: 4 :club:

Andrus Ansip
09.10.08, 22:15
Q :heart: J :heart:
K :heart: Q :heart:

amagan
09.10.08, 22:43
A :spade: 5 :spade:
A :club: 6 :heart:

arvamusliider
09.10.08, 23:02
3 :heart: 3 :spade:

ranka
09.10.08, 23:08
Käsi lukus, täna lisan enne uue käe ja siis selle käe tulemused+punktid.

ranka
09.10.08, 23:37
Vastus:

Turn: ($53) 8http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif (2 players, 1 all-in)

River: ($53) 4http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif (2 players, 1 all-in)

Total pot: $53 | Rake: $2.65

Punktid:
HouseOfAces: +12. Kokku: 36 (24+12)
Tuul: +7. Kokku: 14 (7+7)

Minu kommentaar:
See käsi on 1 big fail IMO. Esiteks ma ei juhtinud tähelepanu sellele, et tegu on Pot Limitiga, mida ma oleksin võinud ja PIDANUD tegema ning seetõttu võisin osadele kärna keerata :( Teiseks käsi ise on ka pasasti valitud, sest range on tõesti arvamatu aga nagu ma ütlesin tahtin teada, et mida Te teeksite.

Enamus arvasid raise ja ma arvan, et see on õige tee selle käe mängimiseks aga kahjuks põhjendused olid natuke valed. Toodi välja küll, et võid flipata aga tegelikkuses on see rohkem "pokerstove" ja matemaatika töö.

Nii:
Pot peale CO reraise oli: 35$
CO-l oli raha järgi: 3.5$
Meil hetkel callida: 11$

Seega CO vastu meil FE-d ei ole, sest tal on ainult 3.5$ alles. Meil on hetkel callida ehk me riskime 11$-iga, et võita 35$ pot. Aga kuna CO mitte kunagi ei foldi, siis me võime öelda, et me riskime 14.5$ (11$+3.5$), et võita 38.5$ (35+3.5$) pot. Ja tinglikult esimese ülesande jaoks paneme nii, et MP2 foldib alati.

Seega valem: riskime 14.5$, et võita 38.5$ pot. Ehk pot oddsid: 14.5:38.5 ~ 1:2.65, mis täjendab seda, et me peame võitma ca 27% ajast CO range vastu.

Nüüd võtame lahti pokerstove ja paneme CO-le hästi tugeva range, milleks oleks JJ+, AK. Saame tulemuseks, et meie 55 võidab 33% ajast. Seega oleks see riskimist väärt. Paneme CO range meie 55 suhtes tugevamaks. Ehk paneme ta ranges näiteks 66+, AK+. Saame tulemuseks, et meie 55 võidab 27% ajast. See oleks break even call aga kuna läheb maha rake, siis hakkame kaotama. See oleks kõige tugevam range meie 55 vastu. Kui me lisame tema rangesse veel suuri ässasid näiteks AQ, siis meie equity oleks 32%. Ehk põhimõtteliselt on CO vastu see alati call.

Aga nüüd on meie vahel MP2, mis tekitab natuke muret. Aga hea uudis on see, et ta on oma 107$ stackist ainult 7$ sisse pannud ning tema vastu peaks olema fold equityt küll. Samuti foldib ta ära paremaid käsi (näiteks 66-TT, isegi JJ vahest). Ning teinekord võib ta callida halvemaga (näiteks AK-ga). Seega ma arvan, et MP2 siin potis ei mängi mingit rolli ning isegi teinekord võib teha potti paremaks. Ja seega tuleks raiseda siin võimalikult suur summa, et isegi kui MP2 callib, siis me shoveme iga flop. Põhimõtteliselt raise suuruks peaks olema 50$ ja kuna tegu on tundmatuga, siis me raise suurust ei pea mixima ning võime FE eesmärgil siin rohkem tõsta ja kui MP2 callib, siis tuleb kindlasti lükata ÜKSKÕIK, mis flopis all-in.

Seega minu arvamus on, et raise on ainuõige tee seda kätt mängida. Aga kumb oleks õigem kas fold või call vot seda ma ei tea :(

ranka
10.10.08, 04:43
LOL. Ja vastuse unustasin täitsa ära. Tänud tuulele, kes juhtis tähelepanu!

*** SHOW DOWN ***
ranka666: shows [5h 5d] (a pair of Fives)
77SHAY: shows [td Tc] (a pair of Tens)
77SHAY collected $50.35 from pot