PDA

View Full Version : Narko!



antnx
07.07.09, 23:31
Täna oli postimehes suur artikkel kuidas keegi onu jurist ütles, et osa narkootikume võiks dekriminaliseerida/legaliseerida.

Mis on teie seisukohad/kogemused/muljed jne seoses sellega.

http://www.postimees.ee/?id=139178

Ise olen legaliseerimise poolt. Ma arvan, et kangemad narkootikumid (heroiin jne) võiks olla apteegis müügil koos puhta süstlaga (väga odavalt) ning igaüks kes on juba nõela otsas saaks selle asja sealt kätte. Ma väga kahtlen, et mingi koolilaps läheb apteeki ja ütleb: "Palun mulle üks süstlatäis seda eroiini"
Jagage arvamust

ranka
07.07.09, 23:40
Elu on näidanud, et legaalne kaup on alati tunduvalt kallim, kui illegaalne kaup ja seetõttu eeldaks, et kui süstal heroiini maksab poes X krooni, siis mustal turul maksaks see 0.6X krooni.

Süsistval narkomaanil on täiesti pohhui, mis ta omale veeni süstib -- peaasi, et võõrutusnähud kaoksid ja oleks võimalikult odav. Siis, mis sa ise arvad - kas narkar läheb sotik näpus apteeki või 60 krooniga Igor'i juurde? Arvan, et see teine variant.

Apteegi variant töötaks siis inimeste juures, kes ei ole süstla otsas ja kellel huvi proovida aga heroiini proovimisest sütlaorjaks saamiseni on üliväike samm ning mina näeksin selles veel hullemat kahju riigile. Tekiks veel rohkem narkareid, kelle narkomaani karjäär hakkab just tänu legaalsele pasale.

Küll aga kanep võiks olla kindlasti legaalne, sest seda on väga lihtne saada ja peaaegu igaüks oma elu jooksul proovib selle ära. Seega riik selle ohjeldamisega mustal turul hakkama ei saa, siis oleks mõtekam ta legaliseerida. Peale seda, savu ei lase miskid narkarid vaid tavainimesed, kes siis juba kindlasti kasutaks apteegi teenust, kui Igori säästuvarianti.

EDIT: läpparis kirjutada foorumisse posti, mängida kahes lauas turniire ja samal ajal õlli lürpida -- võimatu.

QKulgur
07.07.09, 23:46
Alles oli artikkel et Eestlased on Euroopa üks õnnetumaid rahvaid, pole vaja legaliseerida midagi. Hakkavad kõik veel ainetest lohutust otsima, juua ju ei osata nigunii. Kes tarbivad siis need tarbivad nigunii. Seadused võiks ainult leebemaks teha veidike.. hetkel võrdub kanepi müümine enamvähem mõrvaga, mis on liiga haige. Enamus poemüüjaid oleks siis mõrvarid kuna tubakas ei erine mitte mingil viisil kanepist, vaat et hullem oma sõltuvusega..

marguzz22
07.07.09, 23:47
Kanep võiks küll legaalne olla nagu Amsterdamis, kriminaalne kontingent kaotaks väga palju raha(täna eestis bob 300,-/g amsterdamis saab juba 3euroga) ning riigi kassasse tuleks meeletud summad, mille saaks omakorda suunata igale poole mujale. Nagunii tõmmatakse, lihtsalt raha ei saa mitte riik maksude näol vaid kurjategijad. Sootak muidu mu õppejõud ja väga tark inimene. Karistused on Eesti Vabariigis väga paigast ära - kanepi müümise eest saab samapalju kui mõrva eest. Tapad inimese, võtad elu(hindamatu väärtusega) saad 4a, on see normaalne?

Skyline
07.07.09, 23:48
Elu on näidanud, et legaalne kaup on alati tunduvalt kallim, kui illegaalne kaup ja seetõttu eeldaks, et kui süstal heroiini maksab poes X krooni, siis mustal turul maksaks see 0.6X krooni.

Süsistval narkomaanil on täiesti pohhui, mis ta omale veeni süstib -- peaasi, et võõrutusnähud kaoksid ja oleks võimalikult odav. Siis, mis sa ise arvad - kas narkar läheb sotik näpus apteeki või 60 krooniga Igor'i juurde? Arvan, et see teine variant.

Hollandi puhul on toodud näide, et diilereid ehk siis Igoreid jääb peale legaliseerimist nii vähe alles, seega ostetakse ikka apteegist.

marguzz22
07.07.09, 23:50
Jah inimesed ei osta enam tänavalt, miks peaksid? Kui saavad tsiviliseeritud viisil kohvikust endale joindi osta söögi kõrvale.

ranka
07.07.09, 23:58
Alles oli artikkel et Eestlased on Euroopa üks õnnetumaid rahvaid, pole vaja legaliseerida midagi. Hakkavad kõik veel ainetest lohutust otsima, juua ju ei osata nigunii. Kes tarbivad siis need tarbivad nigunii. Seadused võiks ainult leebemaks teha veidike.. hetkel võrdub kanepi müümine enamvähem mõrvaga, mis on liiga haige. Enamus poemüüjaid oleks siis mõrvarid kuna tubakas ei erine mitte mingil viisil kanepist, vaat et hullem oma sõltuvusega..


Vastupidi karistusi peaks tegema karmimaks! Ma mõtlen, et mõrva eest antakse meie riigis liiga leebeid karistusi!



Hollandi puhul on toodud näide, et diilereid ehk siis Igoreid jääb peale legaliseerimist nii vähe alles, seega ostetakse ikka apteegist.


Ma rääkisin heroiinist ja minu teada heroiin Hollandis ei ole legaalne narkootikum või on?

marguzz22
08.07.09, 00:02
Kindlasti mitte, ainult kanep, seeni saab ka osta veel praegu aga varsti need eemaldatakse. Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.

farik666
08.07.09, 00:09
siin on puhas turu seisu küsimus.. mida vähem materjali liigub, seda kallim ta on ja ükskõik mis kvaliteediga... mida rohkem on materjali seda odavamaks ta läheb ja valitakse kvaliteedi vahel... niiet kui oleks asjad legaalsed oleks nad kvaliteetsed ja odavad..

variatsioon
08.07.09, 00:10
legalize marijuana!

QKulgur
08.07.09, 00:19
Kindlasti mitte, ainult kanep, seeni saab ka osta veel praegu aga varsti need eemaldatakse. Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.



Väga hea, et seened eemaldatakse müügilt kuna tegelikult on see väga karm narkootikum (nagu lsd) ja minuarust ei oleks seda ültse kunagi tohtinud vabalt poes müüa. Üledoosi väga kerge saada ja võib asjatundmatul mõistuse väga sassi tõmmata kui peaks bad tripi saama. Tean tuttavat kes vajas pärast psühholoogi ravi kuna tekkisid sundmõtted ja ärevushäired. Ei anna eriti võrrelda mingi kanepi kommi või antsuga

Foux
08.07.09, 00:21
Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.



KEelatud vili ikka magusam

madisle
08.07.09, 00:22
Ei poolda igasuguste narkootikumide legaliseerimist. Nagu vähe veel narkareid tänaval liiguks. Lubasin tüdruku ka maha jätta kui too midagi proovib. :o

ranka
08.07.09, 00:30
siin on puhas turu seisu küsimus.. mida vähem materjali liigub, seda kallim ta on ja ükskõik mis kvaliteediga... mida rohkem on materjali seda odavamaks ta läheb ja valitakse kvaliteedi vahel... niiet kui oleks asjad legaalsed oleks nad kvaliteetsed ja odavad..


Kui riik kanepi legaliseeriks, siis ta peaks seda müüma sellise hinnaga, et tavararbija suudaks seda osta, vastasel juhul hakatakse eelistama Igroi kaupa riigi kvaliteetsele kaubale. Sama on salaviiinaga - niikaua, kui riik müüb alkoholi viisaka hinnaga, niikaua ostab tavatarbija alkoholi riigilt. Muidugi alati leidub erandeid, kes lähevad Igori ukse taha odavamat maiust otsima aga need erandid ei ole meie ühiskonnas eriti midagi väärt kah. Seda muidugi tänasel päeval.

Muideks ma ei tea kanepi tootmise hinda aga ma eeldan, et 300 eeki grammi eest on ikka väga räme liigkasu võtt (võin ka eksida) ja riik saaks legaliseerides seda müüa üliodavalt võrreldes praeguse hinnaga.

ranka
08.07.09, 00:31
Kindlasti mitte, ainult kanep, seeni saab ka osta veel praegu aga varsti need eemaldatakse. Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.


Muideks ma tean ainult ühte hollandlast ja temagi ei ole mitte kunagi kanepit proovinud :)

ok2aa
08.07.09, 00:34
kui siin pol korraldada siis arvatavasti <20 aastased pooldaksid legaliseerimist ja natiuke vanemad mitte. tehke omad järeldused

paradigmlost
08.07.09, 02:26
-Kui kanep oleks legaalne, langeks hind 3-4 korda, kuna tekiksid suured ja korralikud istandused. Igoritel ei tuleks siis pähe kuskil väikestes urgastes väikseid koguseid kasvatada.
-Karistused on praegu Eesti riigis väga paigast ära, rohttaime kasvatajatest tehakse kriminaalid, mõrvareid karistatakse liiga leebelt.
-Täiesti vale on igasugune hüppelauateooria! ja oletused, et eestlased hakkaksid massiliselt taime kohe kuritarvitama. (Kel on asja vastu huvi see saab ka praegu kauba kätte, Hollandis on enamik tarbiaid turistid, kohalikud tarbivad väga vähe või üldse mitte).
- Ei propageeri, aga kanep iseenesest ei ole kahjulik. Kanepi tarbimine suitsetades ja selle kuritarvitamine kahjustab tervist
(ma ei taha, et Eesti muutuks Hollandiks, vaid lihtsalt seda, et botaanikaga tegelemise ja ennast väga hästi tundmise eest ma karistada ei saaks)

ilusat suve.peace.

Codecci
08.07.09, 02:31
Ei poolda kanepi legaliseerimist. On paar tuttavat, kes peaaegu iga päev teevad ja nad ikka vähe muutunud sellest, mälu eriti p*rses...

Ja Igorid parem kasvatagu ja müügu kanepit kui varastagu mu automakki :)

leits
08.07.09, 02:34
imo võib selle teema sulgeda .. olen elus korra kanepit proovinud .. ei tea nii ja naa .. rohkem ei ole proovinud ka .. see oli 8 aastat tagasi

rohelinekonn
08.07.09, 03:22
Ei poolda mitte millegi legaliseerimist. Vana hea alko ajab asja ära.

farik666
08.07.09, 04:04
Kui riik kanepi legaliseeriks, siis ta peaks seda müüma sellise hinnaga, et tavararbija suudaks seda osta, vastasel juhul hakatakse eelistama Igroi kaupa riigi kvaliteetsele kaubale. Sama on salaviiinaga - niikaua, kui riik müüb alkoholi viisaka hinnaga, niikaua ostab tavatarbija alkoholi riigilt. Muidugi alati leidub erandeid, kes lähevad Igori ukse taha odavamat maiust otsima aga need erandid ei ole meie ühiskonnas eriti midagi väärt kah. Seda muidugi tänasel päeval.

Muideks ma ei tea kanepi tootmise hinda aga ma eeldan, et 300 eeki grammi eest on ikka väga räme liigkasu võtt (võin ka eksida) ja riik saaks legaliseerides seda müüa üliodavalt võrreldes praeguse hinnaga.



exactly my point.. otse kümpi jälle!

leho57
08.07.09, 04:10
ei tea... kindlasti ei oleks poolt kui kangemad narkootikumid legaliseeritaks kuid kanep on selline aegumatu teema. ei saa mina aru miks neid samme juba astutud ei ole :D
inimkond on tarvitanud kanepit juba ligi 8000 aastat (ja seda mitte mingi köie näol :D) - sellest viimased max 100 aastat on see illegaalne olnud. kus on loogika? mis siis nüüd nii väga juhtunud on, et viimase 100 aasta jooksul on see taim järsku hävitava toimega ja kõik tarvitajad müüjad ja muud diilerid peaks pooleks eluks vangi toppima?

see mälu kadumise jutt ja skisofreenia on ka bullshit. kui sul on mingine soodumus sellele siis jääd ka skisoks nii või teisiti - kanep ainult kiirendab protsessi. ja soodumust sellele on väga väikesel protsendil (mingi 1-2% oli vist, ei mäleta täpselt).
Olen ise suht tihti tarvitanud, ei kurda mitte mingi performance'i üle pikas perspektiivis. ja eelistan iga kell seda alkoholile, millega kaasneb mingi tuumapohmell ning alati hommikul pangaarvet vaadates on kurb olla kohe. rääkimata mingitest mälukatest... 'mida küll eelmine õhtu tehtud sai' või avastad ärgates, et oled jumal teab kuhu end joonud :D
4-5 tunni pärast oled back in business nagu midagi poleks juhtunud.

teine asi... alkoholijoobes inimesed lähevad pahatihti jõle härga täis. aga mitte kunagi, kordan MITTE KUNAGI ei leia sa kanepiuimas inimest kes oleks vägivaldne. kes teinud, see teab, et tegemist on suhkoht 99% tõega

need kes on korra/2 proovinud ning ei ole omanud mingit mõju või ei ole asjale pihta saanud - paluks teil meenutada enda esimest alkoholi proovimist. no ei osanud ka nagu lakke kiita seda, mina vähemalt mitte...

edit: ma muidugi ei ütle, et kõik peaksid seda tegema või proovima. sugugi mitte. lihtsalt ei maksa nii väga asja vastu olla kui ise fänn ei ole :D karsklased ju ei propageeri alkoholi kaotamist poelettidelt. suitsetamisega on teine teema - see lihtsalt hävitab su keha kohutavalt

leits
08.07.09, 04:16
kokaiini o nka tarvitatud 8k aastat .. mingid asteegid vms n2risid coca lehti .. mis aitasid mägedes kõrguste kasvades... see ei t2henda, et me kokaiini peaks legaliseerima .. siis oleks insta kõigil ninad tolmused

uudistaja
08.07.09, 04:22
tanasel paeval 1grammi hind lausa 300 eeki? :o
seega on toimunud julm hinnat6us. 7a tagasi oli grammi hinnaks c 100eeki.

hispaanias saab 1g olenevalt asjaoludest hinnaga 2-5euri.
odvam/nauditavam on kindlasti kevadel seemned potti ja r6dule ;)

legalaize for sure! ;D

QKulgur
08.07.09, 04:23
kokaiini o nka tarvitatud 8k aastat .. mingid asteegid vms n2risid coca lehti .. mis aitasid mägedes kõrguste kasvades... see ei t2henda, et me kokaiini peaks legaliseerima .. siis oleks insta kõigil ninad tolmused
coca lehtede närimine on midagi muud kui ninna tõmmata:D

Codecci
08.07.09, 04:23
ei tea... kindlasti ei oleks poolt kui kangemad narkootikumid legaliseeritaks kuid kanep on selline aegumatu teema. ei saa mina aru miks neid samme juba astutud ei ole :D
inimkond on tarvitanud kanepit juba ligi 8000 aastat (ja seda mitte mingi köie näol :D) - sellest viimased max 100 aastat on see illegaalne olnud. kus on loogika? mis siis nüüd nii väga juhtunud on, et viimase 100 aasta jooksul on see taim järsku hävitava toimega ja kõik tarvitajad müüjad ja muud diilerid peaks pooleks eluks vangi toppima?

Are you serious? Mõnikümmend aastat tagasi olid neegrid ka veel alamklass, nüüd on võrdsed õigused... Kus on loogika? On nad järsku niivõrd heaks muutunud, et enam ei tohigi diskrimineerida?


need kes on korra/2 proovinud ning ei ole omanud mingit mõju või ei ole asjale pihta saanud - paluks teil meenutada enda esimest alkoholi proovimist. no ei osanud ka nagu lakke kiita seda, mina vähemalt mitte...

Nop, alko oli just esimest korda jõhkralt kõva. Kanep hakkas mul alles peale mingit 5-ndat korda mõjuma... Vb ei osanud tõmmata, dunno.

K2snakas
08.07.09, 04:31
ma küll vastu pole sellele. Ennem laksaks küll kanepit, kui jooks viina:)

leho57
08.07.09, 04:34
Are you serious? Mõnikümmend aastat tagasi olid neegrid ka veel alamklass, nüüd on võrdsed õigused... Kus on loogika? On nad järsku niivõrd heaks muutunud, et enam ei tohigi diskrimineerida?Nop, alko oli just esimest korda jõhkralt kõva. Kanep hakkas mul alles peale mingit 5-ndat korda mõjuma... Vb ei osanud tõmmata, dunno.

no misasja :D neegreid on üleüldse alahinnatud :D kõikide inimeste emad/isad!

ranka
08.07.09, 04:48
tanasel paeval 1grammi hind lausa 300 eeki? :o
seega on toimunud julm hinnat6us. 7a tagasi oli grammi hinnaks c 100eeki.

hispaanias saab 1g olenevalt asjaoludest hinnaga 2-5euri.
odvam/nauditavam on kindlasti kevadel seemned potti ja r6dule ;)

legalaize for sure! ;D


7 aastat tagasi oli keskmine palk 3 x väiksem ka.

Kus riikides peale Hollandi veel kanep legaliseeritud on? Peale kanepi peaks riik bordellinduse ka legaliseerima - milleks peab raha andma mustale turule, kui võib selle vabalt riigikassase korjata ning nii kuritegevust vähendada.

paradigmlost
08.07.09, 05:07
Leho57 väga hästi kirjutasid, täpselt nii ongi..
Lääne-Euroopas (Hispaania, Saksamaa, Taani, Belgia jne) on suhtumine kanepisse enamasti suhteliselt tolerante.. Portugalis legaliseeriti 5 aastat tagasi absoluutselt kõik narkootikumid (ka kanged) ja selle tulemusena vähenes kuritegevus ja narkosõltlaste arv märgatavalt.

ranka
08.07.09, 05:16
Leho57 väga hästi kirjutasid, täpselt nii ongi..
Lääne-Euroopas (Hispaania, Saksamaa, Taani, Belgia jne) on suhtumine kanepisse enamasti suhteliselt tolerante.. Portugalis legaliseeriti 5 aastat tagasi absoluutselt kõik narkootikumid (ka kanged) ja selle tulemusena vähenes kuritegevus ja narkosõltlaste arv märgatavalt.


Ausalt? Portugalis on isegi heroiin legaalne?

EDIT: Küsisin ühe portugaalasest sõbra käest ja ta ütles, et isegi weed on illegaalne.

farik666
08.07.09, 07:44
pole kuulnud küll et portugal oleks sellise seaduse vastu võtnud... kahtlane.. küll aga olen kuulnud et Canadas pidi weed legaalne olema.. vähemalt sellised poed kust saab meditsiinilisel eesmärgil osta.. a noh.. seal lihtsalt täidad ankeedi ja kõik saavad

Helmps
08.07.09, 07:57
Ausalt? Portugalis on isegi heroiin legaalne?

EDIT: Küsisin ühe portugaalasest sõbra käest ja ta ütles, et isegi weed on illegaalne.


Nägin mingit saadet, kus oli juttu, et enese tarbeks omamine pole enam karistatav. Ja peale selle seaduse vastu võtmist ei ole narkoprobleem suurenenud vaid vastupidi.

Aga mis mina sellest asjast arvan??? Teate, tarbivad ikka need kes on alati tarbinud ja kellel on selleks tahtmine, võimalus ja soodumus. Oletame, et nüüd toimukski siuke asi, et kõik oleks lubatud ning riigi poolt reguleeritud. Mis te arvate siis, et tekiks massiliselt uusi heroiinisõltlasi või ecstasy nosijaid?? Kindlasti tekiks neid juurde, aga mitte massiliselt. Ma kujutan ette, et neid tekiks enam-vähem samas suurusjärgus nagu praegu. A te küsite, et kuidas on see võimalik? No a ma küsin kohe vastu siis, et kui nüüd lastakse see asi vabaks, siis hakkab massiline nõela otsa jooksmine toimuma?? Kes teist hakkaks vabatahtlikult süstima, isegi kui see oleks lubatud? Teades, et see tekitab suurt sõltuvust ning sotsiaalseid probleeme. Any volunteer? Nah, see jääb ikka nende pärusmaaks, kellel see siiamaani on olnud. Kui homoabielud lubataks, siis ju ei hakkaks ka enamus koheselt orientatsiooni muutma.
Sama lugu kanepiga. Kes tahab proovida, see on seda saanud siiani ka proovida. Eks see ole igaühe enda asi, kas hakkab regulaarselt tõmbama või mitte. Aga millest me räägime ? On ju alkohol täpselt samamoodi mõnuaine ning meelemürk. Ning sugugi mitte ohutum ega tervislikum. Vaat et isegi hullem. Alkohol muudab paljusid inimesi agressiivseks ning reaalsustaju kaob mõnel sootuks. Samas kui kanepit tarvitanud inimene on rahulikult omas nurgas ning ei häiri kedagi.
Ma ei poolda narkootikumide tarvitamist, aga samas ei poolda ma ka nende keelustamist, sest see on osade inimeste diskrimineerimine. Alkohol ning tubakas on poest vabalt kättesaadavad ning neid ei pea ostma tänava pealt ning riik teenib nende eest korralikult raha. Miks siis peaks nende teiste mõnuainetega nii olema, kui turgu ju on :)


-edit-
leidsin lingi selle portugali teemale http://suburra.com/blog/2009/04/06/drug-freedom-works-in-portugal/. esimene vaste googles, aga põhimõtteliselt kinnitab, et isiklikuks tarbeks omamine pole karistatav. ja seda kõikide ainetega. keda rohkem huvitab, siis sõber google aitab

marguzz22
08.07.09, 08:15
7 aastat tagasi oli keskmine palk 3 x väiksem ka.

Kus riikides peale Hollandi veel kanep legaliseeritud on? Peale kanepi peaks riik bordellinduse ka legaliseerima - milleks peab raha andma mustale turule, kui võib selle vabalt riigikassase korjata ning nii kuritegevust vähendada.


inglismaal oli C klassi narkootikum , ise jäime tänaval vahele mendid käskisid ära minna ja tänaval mitte tõmmata, hispaanias suht tolereeritud, kandadas ka väga väiksed karistused (a.la 100 taimelise kasvatusega kinni ei lähe), shveitš mõtles legaliseerida, ühesõnaga väga paljud riigid tolereerivad seda ja karistused on olematud või väga väikesed

Codecci
08.07.09, 08:51
Eestis saad ka ainult väärteomenetluse ja enam-vähem (kui mitte täpselt) sama trahvi mis alkoholiga ju?

marguzz22
08.07.09, 08:59
No kasvatamise eest ja omamise eest on siin väga räiged karistused, otseselt uimas olemise eest trahvi teha ei tohigi(riigikohus). Kui üle 5grammi on, siis on juba kriminaal asi ning sinust võib saada kriminaalkurjategija.



http://www.postimees.ee/?id=139255

tolmuahv
08.07.09, 09:31
Puudub igasugune veenev tõendusmaterjal, et legaliseerimine oleks positiivse mõjuga. Kuritegevus väheneks jah, aga selle võib vabalt elimineerida muu sotsiaalne kahju. Üldine meelsus Eestis on täna siiski selline, et iga koolilaps läheks kohe proovima. Kui meeldib, siis prooviks kohe regulaarselt. Meie ühiskonnamudel ei ole Lääne-Euroopa omaga võrreldav, seega ei tasu ka taolisi eksperimente korraldada. Kui 20 Eestiga sarnast riiki ees teevad ja kõigil on positiivne tulemus, siis võib kaaluda küll.

Hollandis saadi ka aru, et seentega on üle piiri mindud. Keelati ära. Loophole jäi sisse - seenejuuri ei keelatud. Nüüd tarbivad neid. Tuttav hollandlane just rääkis, sõitis 4 tundi rongiga kusagile ja sellistel puhkudel on trippimine täitsa tavaline - mis sa ikka tühja istud. Kohalikud tarbivad küll minu teada seal.

Foux
08.07.09, 09:40
Olen tõmmand, mõjus normaalselt, kuid enam pinget ei paku. Ja ega mingeid kangemaid asju ka proovida ei taha, ofc. Ja need "uurimused", et kanepist lähvad inimesed üle kangemate narkootikumide peale, on debiilsed, sest muidugi proovivad kõik noortena kõigepealt kanepit ja hiljem, kui satuvad valesse seltskonda, lükatakse süstal veeni.
Oleks ta vähe odavam ja legaalne, siis vahelduseks joomisele vahest ikka teeks rohelist. A muidu ei viitsi küll "Igorit" otsida ja talle 300.- G eest maksta. (muideks mu vanemad oleks mulle peaaegu Igor nimeks pand)

leits
08.07.09, 09:46
Olen tõmmand, mõjus normaalselt, kuid enam pinget ei paku. Ja ega mingeid kangemaid asju ka proovida ei taha, ofc. Ja need "uurimused", et kanepist lähvad inimesed üle kangemate narkootikumide peale, on debiilsed, sest muidugi proovivad kõik noortena kõigepealt kanepit ja hiljem, kui satuvad valesse seltskonda, lükatakse süstal veeni.
Oleks ta vähe odavam ja legaalne, siis vahelduseks joomisele vahest ikka teeks rohelist. A muidu ei viitsi küll "Igorit" otsida ja talle 300.- G eest maksta. (muideks mu vanemad oleks mulle peaaegu Igor nimeks pand)


ja kui te arvate et kanep on nii pure ja mingeid kõrvalmõjusid tal ei ole, siis te elate paradiisis

marguzz22
08.07.09, 09:52
Aga miks sa arvad, et noor läheb legaalsena seda rohkem proovima/tarvitama kui illegaalsena? Korra võib ju proovida (mida ka paljud teevad täna)Praegu pole ju keegi proovimata jätnud, kes tahtnud sest selle kättesaadavus ju ikkagi väga kerge. Kas keelatud vili pole mitte ahvatlevam?


PERCENT OF 15-16 YEAR OLDS REPORTING CANNABIS (MARIJUANA OR HASHISH) USE 29 EUROPEAN COUNTRIES & MOSCOW 2000


USE IN PAST 30 DAYS



1. France (22%)

2-3. Czech Republic, United Kingdom

(each 16%)

4. Ireland (15%)

5-6. Italy, Netherlands (each 14%)

7. Slovenia (13%)

8. Greenland (10%)

9. Denmark (8%)

10. Poland (7%)

11-12. Croatia, Slovak Republic (each 6%)

13-17. Estonia, Latvia, Portugal, Moscow

(City only), Ukraine (each 5%)

18-23. Bulgaria, Greece, Hungary, Iceland,

Lithuania, Norway (each 4%)

24-25. Macedonia, Malta (each 3%)

26-27. Finland, Sweden (each 2%)

28-29. Cyprus, Faroe Islands (each 1%)

30. Romania (0% rounded)

Purz
08.07.09, 09:53
Igasuguse legaliseerimise vastu. Niigi on halb vaada kuidas 14a lapsed ennast kooma joovad, kui narkot ka poest saaks osta siis oleks asi ilmselt veel hullem.

marguzz22
08.07.09, 09:56
ja kui te arvate et kanep on nii pure ja mingeid kõrvalmõjusid tal ei ole, siis te elate paradiisis


Kindlasti ei arva, kui sul on skisofreenia geen võid hulluks minna(samas, võid minna hulluks ükskõik mis "triggeri" peale. Alkohol, pruut jätab maha, kaotad pokkeris BR jne. skisofreenia triggereid on palju, kui geen süsteemis ennast hoiab). Proovin lihtsalt seda väita, et kanep on vähem kahjulik kui alkohol ning sama kahjulik kui mitte vähem kui tubakas. Tubakast tuleb kõvasti rohkem kanserogeenseid ühendeid, mis tekitavad vähki(selliseid aineid, millega tubakat leotatakse, et anda talle "malboro vms maitse" kanepis ei kasutada. See on puhas keemia, mis muudab tubaka alati ühe maitseliseks, kuna malboro,LM jne peavad ju säilitama sama "maitse" , kuid tubakas on vastavalt aastajale jne erineva maitsega ning seega tulebki seda keemiaga töödelda) Ja ma toetun ikkagi inimestele kellel on keemias doktorigraad ning on asja uurinud. Ise olen päris loll ning ei taotle mingit ülimat paikapidavust. Samuti iga suits võib tekitada vähki. Kuid kui üks karm narkootikum on lubatud - alkohol ja tubakas, siis miks ei ole kanep? Tõmbate endale sisse mürki pakkide viisi päevas - http://quitsmoking.about.com/od/chemicalsinsmoke/a/chemicalshub.htm ja ometi on see saadaval poodides/apteekides jne

tdx
08.07.09, 09:57
Lisage poll siia threadi plz. (siin foorumis peaks loogika > emotsioonid olema, tahaks näha suhtumist seega)

bounce
08.07.09, 10:27
Igasuguse legaliseerimise vastu. Niigi on halb vaada kuidas 14a lapsed ennast kooma joovad, kui narkot ka poest saaks osta siis oleks asi ilmselt veel hullem.


pmst sama mõte, 1 asi juures lihtsalt, millest sodiks kakkuda ennast, alkoholist piisaks täiesti.

lenC
08.07.09, 10:36
panin polli külge

Provoker
08.07.09, 11:05
Üldiselt olen legaliseerimise vastu, kuid samas näen natuke ka positiivsust asja juures. Nimel riigitulude suhtes. Kindlasti ei ole väikesed need summad mis hetkel illegaalselt liiguvad. Selle eest saaks riik midaiganes teha(teede ehitus, koolid, lasteaiad, jne). Fakt on see, et mingit massilist hüpet tarvitamises kindlasti ei juhtuks, kuna need inimesed kes siiani ei ole huvi tundnud kanepi vastu ei tee seda tõenäoliselt ka siis kui see legaalne oleks. Kindlasti oleks mingi osa, kes kartsid seadust ning uues õiguslikus situatsioonis siiski prooviks seda. See aga tooks sisse ühekordse suurema tulu riigile ning olukord stabiliseeruks samale tasemele tarvitamise suhtes mis ta on illegaalsena. Järgmine teema mis kindlasti oleks riigile kasulik, on kindlasti turistide massiline sissevool. Me kõik ju teame, et peaaegu igas maailma nurgas teatakse Amsterdami just Kanepi legaalsuse poolest. Miks ei võiks samamoodi tuntud olla Tallinn või Tartu? Siit võiks julgelt väita, et riigikassase turistide poolt laekuv raha oleks vähemalt kaks korda suurem üksnes kaubandusse pumbatava raha kaudu. Lisaks sellele oleks ju kanepil ka kindlasti minekut turistide seas ning sealt veel tuleks juurde. Kogu selle loo juures on oluline nüüd välja mõelda mil viisil saaks kasvatamist ja müümist reguleerida. Kindlasti ei ole õige anda igale matsile vabad käed ning kui tahate siis kasvatage ja müüge. Tegemist peaks olema siiski litsenseeritud tööstusega milles toimuksid pidevad kontrollid jne. Ja ntx kui keegi on ostnud endale grammi või kaks siis kindlasti peaks tal olema ostu tõendav dokument, vastasel korral oleks omamine ebaseaduslik. Mu arust oleks see päris andekas variant ning väheneks võimalus riigi tulusid koorida.

natuke teine teema on prostitutsiooniga, kuid ka see võiks olla legaalne ning riigi poolt reguleeritud ning vastavalt maksustatud. Hetkel naq ma aru saan on raha eest seks seaduslik, kuid selle vahendamine on tegevus mille eest kinni minnakse. Siit tulekski välja juurida need vahelülid kes naisi väärkohtlevad ning sunnivad vastu tahtmist tegutsema. Naistele (ja ka meestele), kes tahavad enda keha müüa peaks olema võimaldatud tasuta tervisekontroll vähemalt 1 kord kuus. (klientidele peaks näitama kehtivat tervisetõendit 8)). Tervisekontrolli puhul ei oleks riigi kulutused märkimisväärsed, kuna suure tõenäosusega tooks töökas prost riigile kuuga rohkem sisse, kui 2 töötajaga väikefirma. ;D

pikk jutt, sitt jutt aga nii ma arvan

rohelinekonn
08.07.09, 11:58
kordan MITTE KUNAGI ei leia sa kanepiuimas inimest kes oleks vägivaldne. kes teinud, see teab, et tegemist on suhkoht 99% tõega




Vale vastus fish, tekitab sulle paranoia ja hakkad arvama et kõik tahavad sind maha lüüa ja vaata kus vägivald välja lööb.

leho57
08.07.09, 12:06
esiteks, räägime me üldiselt narkootikumidest või on teema juba kanepi peale üle läinud?
Nagu ka eelnevalt mainitud, siis muu keemia ja kange kraam jäägu ikka igorite pärusmaaks.



Igasuguse legaliseerimise vastu. Niigi on halb vaada kuidas 14a lapsed ennast kooma joovad, kui narkot ka poest saaks osta siis oleks asi ilmselt veel hullem.


Kanepist end kooma tõmmata on omaette challange. Ja kui sa ka lendad sinna 'kooma' siis see sulle ei meeldi ja sa enam ei tee. Ranka kusagil kirjutas oma tripist ja ütles, et pärast seda oli huvi kadunud. selle põhjuseks võibki olla eelsoodumus ära kammida mõne sellise 'triggeri' peale.
Ja mis jutt noorukitest kes kohe narkot tõmbama lähevad ja elu prügikasti viskavad? noored (14-17) joovad peaaegu kõik alkoholi. Küll sebivad selle välja kui ikka nädalalõpus pidu on vaja panna. See ei tähenda, et neist kõigist joodikud saaks. see on elementaarne juba tänapäeva ühiskonnas kus alkohol, kui mõnuaine, hõlbustab sul sotsiaalselt areneda. ka noored teavad seda. mingi jutt, et nüüd kanep legaliseeritakse ja kõik noored kohe ohtralt end pilve tõmbavad ning enam mitte millegagi hakkama ei saa on sama loll kui et neist kõigist alkashid saavad.

Ega see jäätis pole mida kõigile müüakse, alla 21 ei saakski poest - ja seda ka mitte prismast ega selverist vaid spets kohtadest. Müüad on ka inimesed ning kardavad 'uue aine' mõju noorele põlvkonnale ning uurivad esimesed 5 aastat kindlasti kulli pilguga kõikide dokumente :D

mis sa arvad, et ühel normaalsel 15-aastasel on probleem kusagil 1g bobi saada? vaevalt... tuleb ainult küsida ja keegi ikka kusagil kedagi teab :D seega kui huvi on, siis seda ka tehakse.
nägin enda venna arengut pealt kui ta seal vanuses oli... ja no proovis ära, oli norm nagu ütes.. kõik. ikka oli alkohol see mida klassikaaslastega sai võetud mõnel nädalalõpu 'läbul'.

seega kokkuvõtteks veelkord :D need kellele ei meeldi või kes ei tee, need on kohe automaatselt vastu. naljakas mõelda. see on umbes sama paralleel, et teie vana -tädid/-onud/-emad/-isad, kes TEGELIKULT arvavad, et te olete hasartmängusõltlased ning noogutavad mõistvalt, kui ütlete neile, et asi ei ole nii pinnapealne. Jah, olen pokkerist sõltuvuses aga see ei ole nii kahjulik nagu oskamatule esmapilgul tundub 8)
"riiiiiiiiiiight"



Vale vastus fish, tekitab sulle paranoia ja hakkad arvama et kõik tahavad sind maha lüüa ja vaata kus vägivald välja lööb.



ma eeldan, et sa tegid nalja, jah?

PS. Bastard - on hea valik!

Potsataja
08.07.09, 12:13
5-6. Italy, Netherlands (each 14%)
13-17. Estonia, Latvia, Portugal, Moscow




Vale vastus fish, tekitab sulle paranoia ja hakkad arvama et kõik tahavad sind maha lüüa ja vaata kus vägivald välja lööb.



Mitu mõrva toimub 100K inimese kohta aastas Hollandis ja mitu Eestis, Moskvast rääkimata ?

Alkohol on oma olemuselt kordi ohtlikum, kui kanep.

lenC
08.07.09, 12:22
ma eeldan, et sa tegid nalja, jah?

Minu isiklikest kogemusest räägib täitsa tõsijuttu ::) :-\

marguzz22
08.07.09, 12:31
inimene kellel tekkivad paranoiad on see inimene, kellel on skisofreenia geen ning peaks üldse kõikide ainete st. ka alkoholi tarbimist ka piirama ning ained sellele inimesele ei sobi, kui mina olen suitsetanud siis te arvatavasti ei saaks arugi et midagi teinud olen

Purz
08.07.09, 12:35
Kanepist end kooma tõmmata on omaette challange. Ja kui sa ka lendad sinna 'kooma' siis see sulle ei meeldi ja sa enam ei tee. Ranka kusagil kirjutas oma tripist ja ütles, et pärast seda oli huvi kadunud. selle põhjuseks võibki olla eelsoodumus ära kammida mõne sellise 'triggeri' peale.
Ja mis jutt noorukitest kes kohe narkot tõmbama lähevad ja elu prügikasti viskavad? noored (14-17) joovad peaaegu kõik alkoholi. Küll sebivad selle välja kui ikka nädalalõpus pidu on vaja panna. See ei tähenda, et neist kõigist joodikud saaks. see on elementaarne juba tänapäeva ühiskonnas kus alkohol, kui mõnuaine, hõlbustab sul sotsiaalselt areneda. ka noored teavad seda. mingi jutt, et nüüd kanep legaliseeritakse ja kõik noored kohe ohtralt end pilve tõmbavad ning enam mitte millegagi hakkama ei saa on sama loll kui et neist kõigist alkashid saavad.

Ega see jäätis pole mida kõigile müüakse, alla 21 ei saakski poest - ja seda ka mitte prismast ega selverist vaid spets kohtadest. Müüad on ka inimesed ning kardavad 'uue aine' mõju noorele põlvkonnale ning uurivad esimesed 5 aastat kindlasti kulli pilguga kõikide dokumente :D

mis sa arvad, et ühel normaalsel 15-aastasel on probleem kusagil 1g bobi saada? vaevalt... tuleb ainult küsida ja keegi ikka kusagil kedagi teab :D seega kui huvi on, siis seda ka tehakse.
nägin enda venna arengut pealt kui ta seal vanuses oli... ja no proovis ära, oli norm nagu ütes.. kõik. ikka oli alkohol see mida klassikaaslastega sai võetud mõnel nädalalõpu 'läbul'.

seega kokkuvõtteks veelkord :D need kellele ei meeldi või kes ei tee, need on kohe automaatselt vastu. naljakas mõelda. see on umbes sama paralleel, et teie vana -tädid/-onud/-emad/-isad, kes TEGELIKULT arvavad, et te olete hasartmängusõltlased ning noogutavad mõistvalt, kui ütlete neile, et asi ei ole nii pinnapealne. Jah, olen pokkerist sõltuvuses aga see ei ole nii kahjulik nagu oskamatule esmapilgul tundub 8)
"riiiiiiiiiiight"

ma eeldan, et sa tegid nalja, jah?

PS. Bastard - on hea valik!


Leho, aga miks sa ei ole pooda hero ja koka legaliseerimist, sa ise ei tarvita ja nüüd arvad, et kui keegi proovib, siis kohe sõltlane vms?
Miks peaks poelettidel müüdama kanepit? Sinu jutt kullipilguga müüast on BS ja sa tead seda ise kah. Kes tahab see läheb ja ostab või laseb kellegil teisel osta. Hetkel saavad bobi kätte ikkagi need noored kes teavad kust küsida. Alkot müüakse igas poes ja saavad ka alaealised selle vabalt kätte ja sellepärast selle tarbimine on ka populaarne.

Ja miks sa arvad, et kui keegi ennast kooma tõmbab, siis ta enam ei tee? Kuidas alkoga on? Tõmbavad kooma ja enam ei joo, sest neil oli sitt olla? Järgmine pidu sõbrad toovad joogid ja joovad ka need kes tegelikult ei taha. Sama teema on kanepiga. Üks halb kogemus paneb vähesed sellest loobuma.

14a teeb seda mida sõbrad teevad, mitte seda mida ta ise teha tahab. Vahet pole kas siis kanep või alko vms. Hetkel on kanep narkootikum ja illegaalne, see hoiab ehk mõne korralikuma noore sellest eemal.

marguzz22
08.07.09, 12:36
Poes küsitaks dokumenti, diiler ei küsi midagi;)

vsiu100
08.07.09, 12:44
ma pole miski 5 viimast aastat enam kanepit proovinud. varem tegin ikka ca korra paari kuu jooksul.
sisuliselt olen vastu!
tolmuahvi seletus oli hea ja minu mõtted. ei saa võrrelda eestit ja hollandit. ühiskonnad on liialt erinevad imo. see et sina marguzz või helpms oled tark ja haritud ja piirduksid sellega ei tähenda, et seda on voova. keskmine intelligentsus on eestist madalam kui hollandis.


see mälu kadumise jutt ja skisofreenia on ka bullshit.

ma pole seda fakti meditsiiniliselt uurinud. kuid minu lähemas või kaugemas tutvusringkonnas on vähemalt 3 juhtumit, kus inimesed
on liigse kanepi tarvitamise tagajärgel rohkem või vähem ära keeranud. kui sa näeksid ühe poisi ära nutetud silmadega ema, kui ta poega hullumajja vaatama läheb, siis sa ei arvaks et see bullshit on.

leho57
08.07.09, 12:49
Leho, aga miks sa ei ole pooda hero ja koka legaliseerimist, sa ise ei tarvita ja nüüd arvad, et kui keegi proovib, siis kohe sõltlane vms?
Miks peaks poelettidel müüdama kanepit? Sinu jutt kullipilguga müüast on BS ja sa tead seda ise kah. Kes tahab see läheb ja ostab või laseb kellegil teisel osta. Hetkel saavad bobi kätte ikkagi need noored kes teavad kust küsida. Alkot müüakse igas poes ja saavad ka alaealised selle vabalt kätte ja sellepärast selle tarbimine on ka populaarne.

koka ja hero on tõestatud väga kahjulikud sinu tervisele. selle vastu ei vaidle keegi :D mitte keegi ei püüa ka seda sellel ajendil legaliseerida, et see on kahjutum või samakahjulik kui suits/alkohol.


Ja miks sa arvad, et kui keegi ennast kooma tõmbab, siis ta enam ei tee? Kuidas alkoga on? Tõmbavad kooma ja enam ei joo, sest neil oli **** olla? Järgmine pidu sõbrad toovad joogid ja joovad ka need kes tegelikult ei taha. Sama teema on kanepiga. Üks halb kogemus paneb vähesed sellest loobuma.

Einoh, las teevad. ma tahan öelda, et ega nad seda siis alkoholist rohkem hakka tegema. mõte on selles, et kui see nii kättesaadav on siis ei tähenda, et kõik kohe põhja lähevad. alternatiivina võiks olla olemas coffe-shopi sarnane aretis. on ikkagi kontrolli all, legaalne ning riigile kasulik.


14a teeb seda mida sõbrad teevad, mitte seda mida ta ise teha tahab. Vahet pole kas siis kanep või alko vms. Hetkel on kanep narkootikum ja illegaalne, see hoiab ehk mõne korralikuma noore sellest eemal.

kas sa tead isiklikult mõnda keda kanep on halvale teele kiskunud? nagu päriselt selle pärast


kui sa näeksid ühe poisi ära nutetud silmadega ema, kui ta poega hullumajja vaatama läheb, siis sa ei arvaks et see bullshit on.

jaa, ma võin ka sulle ette näidata äranuted silmadega ema kes ei suuda ära imestada kuidas tema tütrest on saanud alkohoolik. või kaotas poja tänu roolijoodikule. see kõik on väga kurb - kuid pikas perspektiivis ja suure hulga peale teeb see nii tühise protsendi, et see kohe ei loegi.

marguzz22
08.07.09, 12:53
Kui palju inimesi on tapetud alkoholi uimas, surnud alkoholi kätte, alkoholi uimas surnuks sõidetud, pussitatud, kui paljud pered on lõhutud alkoholi pärast ning lapsed/emad/isad nutnud? Nüüd keerame selle ümber, isa tõmbab 1 pudeli viina asemel 1 joindi ära? Selle asemel et ema peksta, on ta rahulik, sööb külmkapi tühjaks ja naerab niisama, ehk hakkab veel mõtlema ka miks ta siuke **** on. Nüüd kui alkohol tekitab nii palju probleeme(ei viitsi googlist otsida statistikat palju inimesi aastas sureb, miljoneid) siis miks ta legaalne on? Miks kanep, mis on vähem kahjulik ei ole? Kui paljud koolilapsed joovad ja jätavad kooli pooleli? Alkoholi uimas ikka õppida võimalik ei ole ning järgmine päev pohmell ka, kanepiga sellist asja ei ole. ON võimalik midagi õppida ka kanepi uimas, (oleneb muidugi inimesest) ning järgmine päev pohmelli ei ole ning võibolla voova kui oleks hoopis joindi teinud, oleks ka kooli jõudnud ning oma matemaarika kontrolltöö sooritanud(selleasemel et pead paradada )

Potsataja
08.07.09, 12:53
Vsiu aga mitut alkoholi tagajärjel ära keeramise juhtumit sa oma lähikonnas tead ?

Millal muutub väike sõpradega alkoholi tarbimine ohtlikuks joomiseks? Euroopas sureb igal aastal 200 000 inimest alkoholi kuritarvitamise tõttu, mis näitab, et piir nn vastutustundliku ja ohtliku alkoholitarbimise vahel on paljude jaoks endiselt ebaselge.
Euroopas teevad muret alaealiste alkoholitarbimine ja alkoholijoobest põhjustatud autoõnnetused (neljandik kõigist liiklusõnnetustest). Riikide püüdu olukorda muuta võib ohustada piiri taga aset leidev alkoholi reklaamimine ja müük.
Eriti ohustatud on noored. Iga neljas noor mees vanuses 15 kuni 29 aastat sureb alkoholiga seotud õnnetuse tagajärjel. Äsjane uuring Englishfrançais kinnitab, et 19% 15 kuni 24 aastastest inimestest joovad korraga vähemalt viis ühikut alkoholi.

Mõned korrad nädalas või igapäevaselt tarbib alkoholi 27 % täiskasvanutest, s.h. 46% meestest ja 14% naistest. Eesti elanikest 33% tarvitab alkoholi vähestes, 15% mõõdukas ja 22% tervisele kahjulikus koguses. Tervisele kahjulikus koguses alkoholi tarbivad 40% meestest ja 5% naistest.

Kui 2000. aastal oli vigastuse või mürgistuse toimumise ajal alkoholijoobes olijate arv 3212, siis 2004.aastaks oli see tõusnud 4192-le (130%). Igal aastal sureb Eestis ligikaudu 1500 inimest alkoholiga seotud vigastuste tõttu.


Minu loogika on lihtne, kui alko on legaalne, siis peaks seda ka kanep olema. Muidugi peaks tegu olema piiratud müügivõrguga, igast toidupoest ei tohiks seda saada.

vsiu100
08.07.09, 12:59
mu point oli selles, et ei saa väita et kanep on ohutu.
olen näinud, kus selle tagajärjel on inimesed lolliks läinud, mälukaotus jne.

see et alko on legaalne, teeme nüüd kanepi ka, on bs.

ma olen keelustamise vastu, kuna Eesti ühiskond pole piisavalt arenenud sellise sammu jaoks IMO

marguzz22
08.07.09, 12:59
According to a new report by a British government advisory body, the regular use of cannabis though it can have real and significant mental health effects it is unlikely to cause schizophrenia.


http://www.news-medical.net/news/2006/01/24/15577.aspx
http://www.physorg.com/news104659898.html Cannabis/schizophrenia link questioned

1. kanepi ja skisofreenia seost on võimatu ära tõestada, kuna skisofreenia LÖÖB välja väga erinevate tegurite koosmõjust(alkohol, pere, stress, keskkond jne) seega on vale rääkida et kanep põhjustab skisofreeniat. Saage aru see on väga haruldane asi ning neil inimestel oleks nagunii see haigus välja löönud. Kanep EI PÕHJUSTA SKISOFREENIAT vaid võib mõningate uuringute arust selle geeni väljalöömist kiirendada(suht ebatõenäoline)





Küsimus on tegelikut väga lihtne, kui meil on põhiõigused(st. ka õigus viibida narkojoobes ning võrdsuspõhiõigused) siis miks on üks narkootikum mis on rohkem kahjulik(loe tapab 10000x rohkem inimesi aastas kui kanep) legaalne ning teine vähemkahjulik mitte? Kas asi on kultuuris? Ma arvan,et 100 a pärast on maailm jõudnud nii suure mõistmiseni et kanep on igal-pool legaalne. 100%




kanep ja mälu ning alkohol ja mälu

Olete Te muidu uurinud, miks kanepi suitsetajal pilves peaga mälu halveneb ning miks alkoholil ja mis erinevus on? Kanep mõjub ajus olevatele retseptorite(st aju erinevate osade vahel on sünapsid) kanep nõrgendab nendest sünapsidest läbi minevaid signaale st me aju on nagu elektrivõrgustik. Kõik on omavahel ühendatud väikeste sildade abil. THC retseptorid arvataksegi inimesel olevat selle jaoks, et reguleerida neist sünapsitest läbimineva signaali tugevust( terve me keha on täis thc retseptoreid) ning sellepärast ka mälu halveneb. Kui mitte suitsetada see taastub. Ning kui koguaeg aju treenida siis mingit tuntavat mälu halvenemist ei täheldata(st ei minul, ega ka paljudel teistel kes aktiivselt õpivad ja aju treenivad)


Alkohol aga tapab ajurakke ning põhjustab tugevaid mäluhäireid, mis on jäädavad. See kallid mehed ei tule enam kunagi tagasi, nii,et teinekord mõelge kui klaasi tõstate

http://pubs.niaaa.nih.gov/publications/aa63/aa63.htm

lenC
08.07.09, 13:04
though it can have real and significant mental health effects it is unlikely to cause schizophrenia.


lol

marguzz22
08.07.09, 13:07
lol


ja seda et kanep võib soodustada vaimuhaiguse väljalöömist pole ma kunagi tagasi lükanud, lihtsalt et kanep ei põhjusta skisofreeniat -> samuti põhjustavad vaimuhaigusi alkohol(tunduvalt suuremal määral), stress, suits, elu üldiselt jne. selles ei olegi küsimus

marguzz22
08.07.09, 13:09
According to a new report by a British government advisory body, the regular use of cannabis though it can have real and significant mental health effects it is unlikely to cause schizophrenia.


http://www.news-medical.net/news/2006/01/24/15577.aspx
http://www.physorg.com/news104659898.html Cannabis/schizophrenia link questioned

1. kanepi ja skisofreenia seost on võimatu ära tõestada, kuna skisofreenia LÖÖB välja väga erinevate tegurite koosmõjust(alkohol, pere, stress, keskkond jne) seega on vale rääkida et kanep põhjustab skisofreeniat. Saage aru see on väga haruldane asi ning neil inimestel oleks nagunii see haigus välja löönud. Kanep EI PÕHJUSTA SKISOFREENIAT vaid võib mõningate uuringute arust selle geeni väljalöömist kiirendada(suht ebatõenäoline)





Küsimus on tegelikut väga lihtne, kui meil on põhiõigused(st. ka õigus viibida narkojoobes ning võrdsuspõhiõigused) siis miks on üks narkootikum mis on rohkem kahjulik(loe tapab 10000x rohkem inimesi aastas kui kanep) legaalne ning teine vähemkahjulik mitte? Kas asi on kultuuris? Ma arvan,et 100 a pärast on maailm jõudnud nii suure mõistmiseni et kanep on igal-pool legaalne. 100%




kanep ja mälu ning alkohol ja mälu

Olete Te muidu uurinud, miks kanepi suitsetajal pilves peaga mälu halveneb ning miks alkoholil ja mis erinevus on? Kanep mõjub ajus olevatele retseptorite(st aju erinevate osade vahel on sünapsid) kanep nõrgendab nendest sünapsidest läbi minevaid signaale st me aju on nagu elektrivõrgustik. Kõik on omavahel ühendatud väikeste sildade abil. THC retseptorid arvataksegi inimesel olevat selle jaoks, et reguleerida neist sünapsitest läbimineva signaali tugevust( terve me keha on täis thc retseptoreid) ning sellepärast ka mälu halveneb. Kui mitte suitsetada see taastub. Ning kui koguaeg aju treenida siis mingit tuntavat mälu halvenemist ei täheldata(st ei minul, ega ka paljudel teistel kes aktiivselt õpivad ja aju treenivad)


Alkohol aga tapab ajurakke ning põhjustab tugevaid mäluhäireid, mis on jäädavad. See kallid mehed ei tule enam kunagi tagasi, nii,et teinekord mõelge kui klaasi tõstate

http://pubs.niaaa.nih.gov/publications/aa63/aa63.htm





http://en.wikipedia.org/wiki/Mental_disorder

vsiu100
08.07.09, 13:09
Küsimus on tegelikut väga lihtne, kui meil on põhiõigused(st. ka õigus viibida narkojoobes ning võrdsuspõhiõigused) siis miks on üks narkootikum mis on rohkem kahjulik(loe tapab 10000x rohkem inimesi aastas kui kanep) legaalne ning teine vähemkahjulik mitte? Kas asi on kultuuris? Ma arvan,et 100 a pärast on maailm jõudnud nii suure mõistmiseni et kanep on igal-pool legaalne. 100%

imo ei saa seda nii võtta, et kui olen endal ühe jala läbimärjaks kusenud, siis on pohhui ja võiks teise jala peale ka törtsutada. milleks?
et kui miski halb on seaduslik, siis mis on sellest vähem halb, tuleks legaliseerida?

marguzz22
08.07.09, 13:12
Põhimõtteliselt peakski kanep olema legaalne juba ammu, sest see on inimese vaba valik seda tõmmata kui tahab(meie põhiseadusest tuleneb tegutsemisvabadus ning vaba tahe st ka see, et mul on õigus viibida joobes peaga oma kodus ja kanepit tarvitada), mida ka riigikohus on öelnud. Iga käsk ja keeld millega vabadust vähemaks võetakse riigi poolt peab olema õigustatud st. Proportsionaalsuse põhimõte vajalikkus, mõõdukus, eesmärgipärasus . Ühelt pool inimese vabaduse piiramine, tegutsemisvabaduse piiramine vs. teisalt kaalume negatiivseid külgi(loe võibolla kasvab noorte seas tarbimine, uued patsiendid, koormab süsteemi jne). Kui meil on võrdsuspõhiõigused(st kõiki peab kohtlema võrdselt) siis alkoholi tarbijat ja kanepi tarbijat ei kohelda, võtame väikseima soonäitaja ning võrdlemegi neid(siinkohal narkootikumide kasutaja vs alkoholi kasutaja) ühelt poolt alkoholi tarvitaja saab vabalt osta, tarvitada, kanepi ostmine on keelatu ning tarvitamine samuti JA nüüd hakkamegi seda õigustama vastavalt proportsionaalsuse põhimõttele ning võrdsuspõhiõiguse riive tuvastamise skeemile. Mina ei näe 1ki põhjust miks alkohol peaks olema legaalne aga kanep mitte.

muhkLionu
08.07.09, 13:34
Ei narkootikumidele! 0-tolerants, ükskõik mis kujul ja kogustes. Ei usu mina et legaliseerimine probleemi vähendab, lihtsalt ühed probleemid asenduvad teistega: üldine organismi vastupanu võime haigustele väheneb, vaimne tervis halveneb, ma ei tea, võib olla sünnib rohkem väärarenguga lapsi jne. Pigem liiguks asi selles suunas kui vastupidi.
Muidugi sõltub kõik indiviidist. Mina pole eladeski ühtegi suitsu (ka tubakat mõtlen) isegi proovinud mitte ja ei kavatsegi ja minul isiklikult oleks kama, kas kanep on legaalne või mitte, endaga saan hakkama. Aga oma lapsi tahan ma sellest eemal hoida nii kaua kui võimalik.
Kui juba on legaliseeritud, siis on dzinn pudelist väljas ja tagasi seda sinna enam ei saa, kahetsetagu seda hiljem kui palju tahes.

Aristotep
08.07.09, 13:42
Ise hääletasin EI poolt. Olen korra ka ise proovinud, kuid see võinuks lõppeda suht kurvalt, sest pilt läks tasku ja oleks peaaegu bussi alla jäänud. Ty, but no...

Igasugune narkootikum on p...k imo. Tubakas ja alkoholi liigtarvitamine samuti. Lihtsalt rõve on vaadata, kuidas noored ennast hävitavad.

pastilaa
08.07.09, 13:46
Juba lasteaiast saati on mulle kohvijoomine ja kohvikultuur ajudele käinud. Rõve löga. EI AITÄH!

tolmuahv
08.07.09, 13:47
Minu esimene weed oli ka ebameeldiv. Ei nokkinud üldse kohe. Panin järjest 3 seltskonnaga 3 vooru ja kõik teised trippisid, mina vahtisin tühja. Siis hakkas lihtsalt halb ja pilt kippus tasku. Hiljem kuulsin, et esimene kord ei mõjugi.

Pahvak
08.07.09, 13:49
Juba lasteaiast saati on mulle kohvijoomine ja kohvikultuur ajudele käinud. Rõve löga. EI AITÄH!


Cool. Ma ei joo ka kohvi ja inimesed on ikka nii üllatunud. "Kuidas sa hommikuti tööd teed", "Mis siis kui sul uni tuleb."

rohelinekonn
08.07.09, 14:21
See teema ajab mind tilti, rohkem siia enam parem ei vaata

taipupole
08.07.09, 15:26
See on nii tore, et narkoteema puhul on kõik kohe arstid ja professorid.

Uniquest
08.07.09, 15:42
Minu tutvusringkonnas on "kanepikultuur" suhteliselt kõrge, hiljutisel kogunemisel olin ma ainuke, kes polnud proovinud ~15 inimese hulgast. Pot-heade pole, lihtsalt kari hipisid. :D
Pole näinud probleeme (alkoholist tingituid olen näinud, aga see on ka ikka suht viisakas mõne muu seltskonnaga võrreldes). Enamus õpivad ülikoolis, päris mitmed õpetajaks või arstiks. Nii et näete, milline on järelkasv sellistele kohustusrikkaile ameteile. ;D

vennike
08.07.09, 18:17
Sügavalt poogen, kes tahab, see tõmbab nagunii hoolimata seadustest.

leho57
08.07.09, 19:17
suht tilti ajab jah.

Ei usu mina et legaliseerimine probleemi vähendab, lihtsalt ühed probleemid asenduvad teistega
ainuke probleem on see, et mingeid tonte karistatakse selle eest, et nad omavad enda tarvitamiseks väikest kogust kanepit.
Muidu korralikud inimesed, õpivad arstideks ja mida iganes, nagu ülalpool mainitud :D

Sügavalt poogen, kes tahab, see tõmbab nagunii hoolimata seadustest.
ja maksab pool palka politseile trahviraha iga kuu ning elu ongi persses. a mille pärast? mitte sellepärast, et aine toime oleks siin kuidagi rolli mänginud - seadused lihtsalt on piisavalt homod ja rikkusid normaalse inimese elu ära

ranka
08.07.09, 19:36
Muidu korralikud inimesed, õpivad arstideks ja mida iganes, nagu ülalpool mainitud :Dja maksab pool palka politseile trahviraha iga kuu ning elu ongi per**es. a mille pärast? mitte sellepärast, et aine toime oleks siin kuidagi rolli mänginud - seadused lihtsalt on piisavalt homod ja rikkusid normaalse inimese elu ära


Vihkan neid inimesi, kes hakkavad süüdistama seadusi, riiiki, politseid vms, kui ise rikkusid rämedalt seadust - näiteks sõitis purjus peaga, kasutas kanepit, ületas kiirust vms. Saage aru, et ükskõik, kui lollid/halvad/valed seadused Teile ei tunduks on need siiski mõeldud täitmiseks ja kui kodanik ei täitnud seadust, jäi vahele ning sai karistada see on see ta ENDA, MITTE RIIGI SÜÜ!

Siit ka järeldus, et kui Te hakkate seadust rikkuma ükskõik, mis viisil (kasvõi vajutate üleliia gaasipedaali) siis olge valmis ka vastutama oma tegude eest ning pärast karistuse saamist olge rahul oma karistusega! Kui Te sellega rahul ei ole, siis oleks võinud seda mõelda enne seaduse rikkumist.

Ning kui seadused tunduvad lollina, valed või halvad, siis on Teil kõigil reaalne võimalus neid parandada või vähemalt anda panus nende parendamiseks. See, kuidas Te seda teete on Teie enda asi :)

Kolmas variant - kolige minema sinna riiki, kus on Teile meelepärase(ma)d seadused.

leho57
08.07.09, 19:37
Vihkan neid inimesi, kes hakkavad süüdistama seadusi, riiiki, politseid vms, kui ise rikkusid rämedalt seadust - näiteks sõitis purjus peaga, kasutas kanepit, ületas kiirust vms. Saage aru, et ükskõik, kui lollid/halvad/valed seadused Teile ei tunduks on need siiski mõeldud täitmiseks ja kui kodanik ei täitnud seadust, jäi vahele ning sai karistada see on see ta ENDA, MITTE RIIGI SÜÜ!

Siit ka järeldus, et kui Te hakkate seadust rikkuma ükskõik, mis viisil (kasvõi vajutate üleliia gaasipedaali) siis olge valmis ka vastutama oma tegude eest ning pärast karistuse saamist olge rahul oma karistusega! Kui Te sellega rahul ei ole, siis oleks võinud seda mõelda enne seaduse rikkumist.

Ning kui seadused tunduvad lollina, valed või halvad, siis on Teil kõigil reaalne võimalus neid parandada või vähemalt anda panus nende parendamiseks. See, kuidas Te seda teete on Teie enda asi :)

Kolmas variant - kolige minema sinna riiki, kus on Teile meelepärase(ma)d seadused.






no asja point oli tegelikult see, et karistus on liialt karm :D võrdub pea mõrvaga

ranka
08.07.09, 19:45
no asja point oli tegelikult see, et karistus on liialt karm :D võrdub pea mõrvaga


Liialt karm? Mina näen asja niipidi, et mõrva eest on karistus liialt LEEBE ja seda peaks kohe kindlasti karmistama. Kui see tehtud, siis enam ei saa keegi võrrelda kanepit mõrvaga ja kanepi karistus mõrva karistuse kõrval tunduks köki-möki.

Aga üldiselt ma ei ütleks, et kanepi eest on karistus karm - täpselt paras. Niikaua, kui ta on illegaalne narkootikum, niikaua peaks ka kanepi tarvitamise/müümise eest karmi karistuse saama.

leho57
08.07.09, 19:52
jah diilimise eest karistage muidugi. ja karmilt. aga kellele ma teen halba kui mina ise seda tarvitan omas kodus? miks selle eest peab karistada saama?

ranka
08.07.09, 20:02
jah diilimise eest karistage muidugi. ja karmilt. aga kellele ma teen halba kui mina ise seda tarvitan omas kodus? miks selle eest peab karistada saama?


Siit ka järeldus, et riik peaks kaotama ära inimlikuse ja mõistmise ning karmistama kõike seadusi. Mõrvarid ja diilerid eluks ajaks kinni, kui ei suuda neid riigi leival pidada siis saatma nad täpselt sinna kohta, kuhu nad saatsid teised - teispoolsusesse.

Karmid karistused peletavad kindlasti eemale diilereid, tõuseb keelatud ainete hind turul ja seega on keelatud aineid raskem kätte saada ning samuti hind on kallim. Edasi vähem inimesi puutub kokku narkoga (nagu nõukogude ajal) ja ei osata tahta asju, mida ei olda proovitud või millest ei teagi midagi ning olekski probleem lahendatud.

Muidugi jääb alati sisse praagi% aga hetkel see praagi% on meie ühiskonnas liialt suur, kes kasutab liiga tihti ja liiga palju narkootilisi aineid (s.h. ka tubakat ja alkoholi)

EDIT: Ühesõnaga siis sa ei oskaks unistdagi sellistest ainetest, et tõmbaks kodus rahus.

alaska
08.07.09, 21:14
Mul oma arvamust antud teema kohta välja kujunenud veel ei ole ja sellepärast hoopis küsin: keegi teab täpsemalt, kuidas kanep hollandis legaliseeriti, mis sellele eelnes, millised karistused olid , millised organisatsioonid legaliseerimise läbi surusid?

SamGold
08.07.09, 21:55
Ma ei ole küll arst aga minuarust mõjub mu tervisele kanepivastaste teksti lugemine kahjulikumalt kui kanep.
a la "Muidu regulaarselt alkost mutta ja mällu tõmbamine on norm aga kanep on paha ja peaks olema keelustatud!!!"
Kuskil oli kirjas midagi sellist, et esialgse kanepi keelustamise taga olid alkoholi (ja tubaka?) tootjad... minule tundub loogiline ja ma usun seda.
Tundub suht ebaõiglane, et kanep on keelatud samas alko lubatud. Võiksid mõlemad kas lubatud (või keelatud) olla.

camu
08.07.09, 22:08
Mulle isiklikult kanep ei meeldi. Mingi hetk proovisin ja korduvalt aga ei midagi meeldivat, peale selle et kõht läheb tühjaks. Üldiselt tuli mul alati, kui natuke liiga palju sai räme uni ka peale, see ei olnud meeldiv tunne!
Aga legaliseerimise poolt olen, mõju on kindlasti ohutum kui alkoholil (kuigi mina kanepiuimas sõita ei julgeks, alkojoobes ma seda niikuinii ei tee).
Ma olen vanakoolimees ja jään parem alko juurde.

ranka
08.07.09, 22:13
Ma võin oma kogemustest öelda, et kanep ei ole kindlasti ohutum, kui alko. Alkot olen ma pannud sitaks, kanepit aga vähem kordi, kui mul on sõrmi ja neist mõjunud kanep on veel vähem kordi, kui mul on sõrmi ühel käel.

Aga igakord peale kanepi tegemist on mul 4-5 päeva väga-väga imelik olla. Umbes sama tunne nagu oleks 4-5 päeva jooki pannud ja siis kaineks saanud - siis ka mitu päeva pole õige mehe tunne. Kõige suuremaks probleemiks on keskendumise probleemid ja pea nats uimane. Kui kuskil tehases töötaks või autoremonditöökojas, siis sellest tundest ei saaks aru aga kui sul on vaja teha tööd, kus tihti vaja mõelda ja palju kohustusi, siis see tuleb koheselt välja.

Seega oma kogemustest võin öelda, et minu puhul kanepi pohmakas on pikem ja tekib peale ühekordset kasutamist, alkoholi pohmakad reeglina üle ühe peäva ei ole, kui on joodud ükspäev. Pigem on esimene poolpäeva halb olla ja teine pool juba normaalne.

Tahan öelda seda, et ärge pidage kanepit ohutuks või vähemalt ohutumaks kui sigaretid ja alkohol. Neil kõikidel on oma miinused, kahe viimase droogi miinustest oskan rääkida, kuna nendega on pikad kogemused aga kahjuks kanepi kasutamisega on limiteeritud kogemused. Kindlasti on plusse alko ja tubaka ees aga neid plusse ma ei tahagi teada, sest need on ebaolulised!

camu
08.07.09, 22:16
Sorry, ranka, aga see on platseebo sul!

Potsataja
08.07.09, 22:21
Sorry, ranka, aga see on platseebo sul!


Jep, see platseebo värk on karm. Piisava usu korral võid ka veest mällarisse jääda ning samas ei pruugi ka morfiin/heroiin mingit mõju avaldada.

ranka
08.07.09, 23:11
Sorry, ranka, aga see on platseebo sul!


Vaevalt aga inimesed on täiesti erinevad. Osadel puudub alkoholistki pohmell, teistel on peale ühte õlli hommikul halb olla. Sama on kindlasti ka kanepi tarvitamisega.

your_naked_mom
08.07.09, 23:14
http://www.youtube.com/watch?v=jGcczxDNKwY&feature=related

Codecci
08.07.09, 23:20
jah diilimise eest karistage muidugi. ja karmilt. aga kellele ma teen halba kui mina ise seda tarvitan omas kodus? miks selle eest peab karistada saama?

Tarvitamise eest ei saa pmselt midagi, sa ei pea üle 5g ju omama.

EGERT
09.07.09, 14:09
Muide,

Holland oli ikka suht hädas selle legaalse kanepi teemaga ning praegu on see seal ülirange kontrolli all. Kuskil oli mingi artikkel (the economist vist), et ega hollandlastele see teema väga ei istu ja üldiselt kahetsetakse seda. Sotsiaalsed faktorid jne mängivad liiga palju + massidena narkoturistide tirimine jääb kaalukausis aktsiisimaksudele alla.

Mina mõtlen, et kes teeb, leidke endale diiler kes oreganoga pooleks ei pane ja tossutage terviseks :)

PS. Kujutan ette, et kui eestis nüüd legaliseeritaks kanep, siis terve allmaailm on järsku "aus ärikontingent" ;D

EGERT
09.07.09, 14:14
http://www.youtube.com/watch?v=kqDep7HYyac&

puhas kuld :)

hotcocacola
09.07.09, 15:00
mida ***** :D, narx ja eestis legaalseks :D?
my ass !


never!

mihkel7
09.07.09, 15:31
suht pointless topic imo. Eestis narko mittekunagi legaalne. Ainus võimalus mingi medical marijuana.

Helmps
09.07.09, 15:32
Ma siin omaette mõtlesin, et huvitav mis diskussioon tekiks, kui teeks topicu "Kas keelata eestis alkohol ja tubakas?"...:D

marguzz22
09.07.09, 15:32
kunagi kindlasti kui meie põlvkond on surnud ja veel 2 põlvkonda tulnud

Rage
09.07.09, 15:34
Martin Helme ütleks sellise asja kohta konkreetselt, see on pidev piiride edasi nihutamine, täna kanep, homme seened, ülehomme extasy..

ma ei näe mis kasu tooks kanepi legaliseerimine.

marguzz22
09.07.09, 15:35
Martin Helme ütleks sellise asja kohta konkreetselt, see on pidev piiride edasi nihutamine, täna kanep, homme seened, ülehomme extasy..

ma ei näe mis kasu tooks kanepi legaliseerimine.




1. turiste tuleks 100x rohkem mille kaudu võidaksid kõik majanudsharud
2. raha aktsiiside näol oleks meeletu
3. raha saaks suunata narkoennetusse->heroiini sõltlaste jne raviks.

Täna tõmmatakse nagunii, aga raha saab diiler/maffia kes iganes. Riik tegeleb ainult probleemide lahendamisega ja raha kulutamisega

Helmps
09.07.09, 15:48
minu meelest on see teema ennast ammendanud. selgelt on välja kujunenud pooldajad ning vastased ja väga raske on kedagi vastupidiselt mõtlema mõjutada. samas marguzzz näeb julmalt vaeva ning teised sõdivad vastu :D nagu võitlus tuuleveskitega. ega's midagi, nii on see ajast aega olnud, et on ühed ja on teised.
a muidu kui küsite, et kumma kraavi poole peale mina siis hüppan.. ma pooldaks legaliseerimist ja seda mitte kanepi näol vaid terve süsteemi ümbertöötamist. ja sellest ei maksa nüüd arvata, et seda postitust kirjutasin ma valgete vuntsidega, liimikott peas ja oda veenis... lihtsalt näen asju ka teises valguses.

Maheaatom
09.07.09, 15:55
Vastu, sest imo ei ole Eesti (koos endise idablokiga selleks valmis). Eks Holland on ka omajagu hädas oma liigliberaalse poliitikaga, aga Eestis oleksid tulemused veel palju hullemad. Võimalik, et see aeg tuleb, kuid mitte praegu. Teine sarnane teema on lõbumajandus legaliseerida. Kunagi arvasin, et vast oleks see isegi hea idee, kuid praegu olen samuti vastu. Minu jaoks on meie riigi maine olulisem kui mõned kopikad, mis kukuvad lisaks avalikule odavale kepi- ja narkoparadiisi mainele.

Ja ma tunnen siinsamas Eestis inimesi küll, kes on koos kanepiga ka oma ajud ära tõmmanud.

marguzz22
09.07.09, 16:27
jah ühesõnaga jutud said räägitud ja kõik oma arvamuse väljendatud :) ja kui meie pokkeriprod komnjuun oleks parlament siis võetaks see resolutsioon vastu 10 poolthäälega

Booyaka
09.07.09, 18:21
Tean paari tuttavat kes on präeguseks hetkeks täiesti põhja käinud ja võin öelda, et üks põhjus on kindlasti kanep. Nii kaua kuni on lolle inimesi tuleb seda keelata! minu point of view. see muidugi ei tähenda, et need lollid kusagilt igori käest seda ei saa. aga niikaua kuni igor müüb on väikegi chance, et paar inimesed jäävad sellest põhjakäigu rajalt eemale.

hotcocacola
14.07.09, 03:57
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d8/Faithful_igor_artlibre_jnl.png

Potsataja
14.07.09, 16:39
Portugali teemast: http://www.aegmaha.com/videos/14567

marguzz22
14.07.09, 17:49
Portugali teemast: http://www.aegmaha.com/videos/14567





väga hea

blazkuh
14.07.09, 19:24
Teema on päris pikk ja tugev vaidlus käib, sellepärast lugesin praegu ainult 2 esimest lehte läbi.

Ise olen 100% legaliseerimise poolt, isegi kangemad ained võiks legaliseerida. Jutt, et siis hakkavad kõik 14 aastased heroiini süstima või kettaid loopima, on minu arust lihtsalt labane. Iga üks, rõhutan IGA üks saab praegu kätte ükskõik millise narkootilise aine, kui tal selleks soovi tekib. Jah, asi on natuke raskem, kui seda apteegist osta, kuid siiski. Vaevalt hakkaksid legaliseerimise korral apteegid või müügiasutused seda igale isikule piiramatus koguses müüma, kangema kraami müügil oleks väga väga range kontroll. Need, kes siin räägivad, et alko on nende jaoks ainus narkootikum, panen siia väikese pildikese:

http://www.hot.ee/blazer/drugchart.gif

Võrrelge alkoholi ja tubakat näiteks GHB ja Ecstasyga.

Kui narkootikumid peaks legaliseeritama, siis see kraam, mis sa apteegist ostad, on tänu riiklikule kontrollile üldjuhul puhas ja kvaliteetne. Praegu tänavalt kanepit ostes ei tea sa iial, millega seda immutatud on. Amfetamiinist, herost ja kokast ei hakka rääkimagi, seda solgitakse ikka päris korralikult. Kui tarbija teab, et ta saab korralikku ja kvaliteetset kraami apteegist, ei lähe ta seda Igorilt 0.6x hinnaga ostma. Siinkohal võib välja arvata padunarkarid, kes ainult herot süstivad ja surma ootavad. Samamoodi joovad a-sotsiaalid halli hägust samakat, kuna neil on pohhui mida nad endale sisse ajavad, peaasi, et pähe hakkaks. Tavainimene, kes joob vahest nädalavahetustel ja võtab teinekord mõne õlle, ostab selle ikkagi poest. Samamoodi hakkaks toimuma narkootikumidega. Kes vahest tahab väikse pilve tõmmata, läheb ja ostab selle kindlast kohast, teades, et saab kvaliteetset asja. Kangema kraami puhul peaks ostja oma passi esitama ja iga ost pannakse registrisse kirja.

Rääkimata maksurahast ja turistide hordidest, kes Eestis käima hakkaksid. Turistidele muidugi heroiini müüma ei tohiks hakata, see oleks liiga karm ja tagajärjed võiksid päris halvad olla.

See on minu arvamus ja vaidlusesse ma sekkuma ei hakka, sest neid, kes ei poolda, on pooldajateks väga raske muuta :)

farik666
14.07.09, 19:41
word up, blazkuh!

Pahvak
14.07.09, 19:52
Iga üks, rõhutan IGA üks saab praegu kätte ükskõik millise narkootilise aine, kui tal selleks soovi tekib.


Igal pool rõhutatakse seda, aga mul on küll raskusi savu kättesaadavusega :-[

Codecci
14.07.09, 20:07
wtf, ecstasy ja LSD alksist tagapool? see on küll mingi väga imelik test

alaska
14.07.09, 20:35
wtf, ecstasy ja LSD alksist tagapool? see on küll mingi väga imelik test


Nendest küll mingit sõltuvust ei teki. minuarust on tabel küll suht õige.

leho57
14.07.09, 21:26
wtf, ecstasy ja LSD alksist tagapool? see on küll mingi väga imelik test

täpselt, sõltuvust ei teki ning füüsilist kahjustust sa ka ei saa. alkohol juba teadatuntud fakti põhjal hävitab ajurakke

kilu6
14.07.09, 21:47
Ei poolda legaliseerimist.

blazkuh
14.07.09, 21:49
Peamine põhjus, miks nii tuliselt narko vastu ollakse, ongi teadmatus. Kõik usuvad politsei poolt meediasse paisutatud jutte + veel see mis kooliõpikutes on. Kõik see jutt on tugevalt ülepingutatud ja sellega üritatakse rahvast hirmutada. Kui keegi ennast alkost kuskil lolliks või surnuks joob, ei leia see erilist kajastamist. Küll aga tehakse kohe uudis, kui kuskil mingi heroiiniuimas narkar surnust ellu äratatakse. Lihtinimesel on lihtsalt häbi tunnistada, et ta narkot teeb või seda teha tahaks, selle peale käratataksegi kõva häälega, et mina narkot ei tee ja ei tahagi teha, mulle aitab viinast küll. Ei teadvustata endale aga seda, et see on nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele tihtipeale palju kahjulikum.

Häiriv on ka see, et inimesed, kes vahest natuke popsu teevad või äärmisel juhul kuskil vahupeol väikese tableti panevad, tembeldatakse kohe padunarkariteks ja ühiskonna heidikuteks, kes tõsist ravi vajavad. Normaalne on aga iga nv ennast pumbaks tõmmata ja kuskil laaberdada ja lõhkuda :)

Helmps
15.07.09, 00:09
Nendest küll mingit sõltuvust ei teki. minuarust on tabel küll suht õige.


+1

Marek
15.07.09, 00:17
Igal pool rõhutatakse seda, aga mul on küll raskusi savu kättesaadavusega :-[

Pluss mõni targem ehk jätab just ostmata kuna peab kraami sebima inimrämpsult

leits
15.07.09, 00:18
a no minge te ***** kui ectasyt sõltuvust ei teki ... tean konkreetset juhtumit, kus see tekkis .. see on kyll mingi jama, mis te ajate

masterpuppet
15.07.09, 00:27
Leits, kas antud isikul tekkis füüsiline sõltuvus, kus keha nõudis uut doosi või oli pigem tegemist vajadusega olla pidevalt paugu all?
Pigem on vahe seal.

leits
15.07.09, 00:27
Leits, kas antud isikul tekkis füüsiline sõltuvus, kus keha nõudis uut doosi või oli pigem tegemist vajadusega olla pidevalt paugu all?
Pigem on vahe seal.


mis vahet kas vaimne v füüsiline vajadus .. sõltuvus on sõltuvus

ise olen kanepit 1x teind . .see oli ~8 aastat tagasi .. olin 13 .. mina ei saand tast midagi ja rohkem pole proovind .. räägitakse et päris lahe on jne ...

Mis neil hinnad üldse on .. palju see kanepi suits üldse maksab .. 200 tükk? kuskilt olen kuulnud, et gramm pidi 250 olema?

Kris
15.07.09, 00:37
olevat jah gramm 250, eelpool keegi rääkis 300'st


mina olen legaliseerimise poolt kõrge riikliku kontrolli alla pannes.

pastilaa
15.07.09, 00:45
"Kanep vabaks ja hoopis kohv ja sigaretid keelualla" oleks minu slogan. Ise ei tarbi neist ühtegi, kuid vahelduse mõttes võiks ka teise meelemürgiga sotseksperimenti teha...

Helmps
15.07.09, 00:49
a no minge te ***** kui ectasyt sõltuvust ei teki ... tean konkreetset juhtumit, kus see tekkis .. see on kyll mingi jama, mis te ajate



sõltuvus on see, kui elad põhimõtteliselt doosist doosini ning ilma selleta ei saa. kas antud isik tarbis siis päevast päeva ecstasyt? või oli see nn. "nädalavahetusesõltlane" kes nädalavahetustel 3 päeva rokkis ja siis oli iga ndv sõltuvuses ?

leits
15.07.09, 00:52
No inimesel tekkis asja järgi vajauds .. käed v2riseid ja nagu segane oli ... ma nimetaks asja sõltuvuseks ... vb ta pani muud ka peale extasy .. aga ega need "rattapoisid" ka päris normaalsed ei ole

vonkartoffel
15.07.09, 01:49
Nu ecstasyt nagunii ei legaliseeritaks, vähemalt mingit vabamüüki kindlasti ei saaks toimuda, kanep juba teine asi. Meil Eestis on vb isegi kõige rangem ravimiamet terves EUs. Mina pole ühegi asja legaliseerimise vastu kui ravimiamet oma kontrollid ja uuringud ka teeb juurde.

leits
15.07.09, 01:50
Mu eesmärk on järgmine suvi minna Hollandisse, siis ma proovin küll kõikseened ja kanepid ja tussukoogid ära :D

marxiku
15.07.09, 02:38
Mu eesmärk on järgmine suvi minna Hollandisse, siis ma proovin küll kõikseened ja kanepid ja tussukoogid ära :D

seened vist pole enam leegalsed seal.

leits
15.07.09, 02:42
Siin neid narkoga tuttavaid inimesi tundub, et on. Mind huvitavad järgmised asjad:
*mis mõju on kanepil
*seentel
*kangemal kraamil

Seente kohta olen kuulnud, et tekitavad hallukaid vist?

ranka
15.07.09, 02:52
Siin neid narkoga tuttavaid inimesi tundub, et on. Mind huvitavad järgmised asjad:
*mis mõju on kanepil
*seentel
*kangemal kraamil

Seente kohta olen kuulnud, et tekitavad hallukaid vist?


Kui keegi peaks siin kaifidest sõna võtma ja kirjeldama mõne narkootikumi "positiivsetest" mõjudest, tunnetest ja meeleolust, mida saab narkootikumi kasutamisest, siis see teema lendab lukku - tõenäoliselt kustutamisele kogu teema.

See foorum ei ole narkootikumide promomiseks ja kaifide kirjeldamisel see on juba promo ning võib tekitada mõndades kasutajates ebavajalikku huvi narkootikumide vastu.

Saage aru, et mis tahes narkootikum (s.h. kanep, alkohol, tubakas) on Teie tervisele kahjulikud! Seda mitte ainult liigtarbimise tagajärjel - ka iga laupäevane kanepi suitsetaja või õllejooja võib haigestuda kopsu - või maksavähki (või mõnda muusse haigusesse) just nende ainete tarvitamise tagajärjel!

muhkLionu
15.07.09, 09:50
Kui keegi peaks siin kaifidest sõna võtma ja kirjeldama mõne narkootikumi "positiivsetest" mõjudest, tunnetest ja meeleolust, mida saab narkootikumi kasutamisest, siis see teema lendab lukku - tõenäoliselt kustutamisele kogu teema.

See foorum ei ole narkootikumide promomiseks ja kaifide kirjeldamisel see on juba promo ning võib tekitada mõndades kasutajates ebavajalikku huvi narkootikumide vastu.

Saage aru, et mis tahes narkootikum (s.h. kanep, alkohol, tubakas) on Teie tervisele kahjulikud! Seda mitte ainult liigtarbimise tagajärjel - ka iga laupäevane kanepi suitsetaja või õllejooja võib haigestuda kopsu - või maksavähki (või mõnda muusse haigusesse) just nende ainete tarvitamise tagajärjel!


+1

Codecci
15.07.09, 10:10
sõltuvus on see, kui elad põhimõtteliselt doosist doosini ning ilma selleta ei saa. kas antud isik tarbis siis päevast päeva ecstasyt? või oli see nn. "nädalavahetusesõltlane" kes nädalavahetustel 3 päeva rokkis ja siis oli iga ndv sõltuvuses ?

Bullshit. Kanepisõltlane saab ka olla, aga sellist doosist doosini asja kanepi puhul eksisteerida ei saa, sest füüsilist sõltuvust ei teki.

Ecstasyt mina nt. eriti teha ei julge, sest see "pauk" on lihtsalt niivõrd kaif ja hiljem tekib "halli maailma" tunne vms, selge peaga on ilgelt jura ja mõttetu olla, alkost ka enam midagi ei saa. See ongi kõige hullem sõltuvuse põhjus minu arust, su mindset lihtsalt muutub ja tahad ka pidevalt teha, kuigi füüsilist sõltuvust pole.

marguzz22
15.07.09, 10:30
seened vist pole enam leegalsed seal.


veel on


seened - väga filosoofiline tripp, hallutsioonid jne amsis tegin väga huvitav sain elu mõttest aru
kanep- rahusti nagu uimane oled ja niisama(mingit erilist pauku pole)
ex - ülim eufooria, kõik on sõbrad, oled väga avatud räägid kõik mida mõtled ja "armastad" kõiki oma sõpru jne soovitan proovdia, endale ei meeldi eriti kuid paar korda olen teinud

vsiu100
15.07.09, 10:38
kustuta oma post ära. sai paar posti tagasi mõjudest räägitud. vt ranka posti!
ei taha et see teema lukku läheks.

aga 1 asi veel.
Hollandis on zoofiilia ka seadustega lubatud. imo kui hollandis on võiks ka eestis olla.

antnx
15.07.09, 10:39
Mina olen selle poolt, et alkohol ära keelustatakse. Õnneks ma ei suitseta aga vahel tahaks mõne õlle võtta ja see ajab mind närvi, et ma ikka võtan need mõned õlled!

MIKE_K6o
15.07.09, 10:52
ex - soovitan proovdia

:o