PDA

View Full Version : Madalate pocketitega 3beti call - kasumik või mitte?



farik666
08.07.09, 20:03
Mis te siis arvate? Ise callin kõik 3betid, kui vastane on deep.. shortyde omasid ei calli..

Hetkel sain HEM'st niipalju, et võtsin filtrist pocket pairs ja more filters---> called preflop 3bet = true
selle järgi näitab see kuu 21 kätt ja peaaegu 2 buy ini plussis..

vapsik
08.07.09, 20:19
Vahel callin, vahel mitte, haruharva olen ka 4 bettinud.

Ise olen järgmisi asju vaadanud:

3 beti suurus
positsioon
vastase statsid

Limiit loeb ka muidugi, kõrgemal enam regularid ülepaaridega Sinu seti vastu väga kergelt vist nuppe ei ole nõus panema, kui Sa oma seti hitid.

Provoker
08.07.09, 20:55
Mul peaaegu 7 BI miinust 93 situatsiooniga, aga samas Estpätrickuga juba saime selgeks tehtud, et liiga light 3bet call oli mul päris suur leak. 3beti calli % oli mul 50 ringis ::)

virx747
08.07.09, 21:01
Lihtne vastus sellele küsimusele: callides arvesta implied oddsidega. Ehk teisisõnu: kas on eeldada, et setti hittides tuleb vastaselt (vastastelt) potti kokku Sinu panus x 8,5?

Aga paraku pokker ei ole mäng, kus on lihtsad vastused. Eile tegin väga huvitava uurimuse PokerStarsi FR NL100 selle aasta TOP30 mängijate kohta, põhiliselt TAGide. Üks suht üllatav näitaja minu jaoks oli see, et sellised TOP teenijate nimekirjas olevad suht tightid mängijad näitavad 3betile vastusena selliseid keskmisi näitajaid:
vs 3bet Fold 55%
vs 3bet Call 33%
vs 3bet Raise 12%

Ehk siis ilmselgelt callitakse ka taskupaaridega päris tihti. Samuti vaatasin nende kõikide winrate 3betile callides ja see oli kõigil karmis miinuses. Siit küsimus: miks nad siis niimoodi teevad? Olen üsna kindel, et need on mängijad, kes ei tee selliseid asju juhuslikult.

Pakun välja, et seda tehakse selleks, et oma fold vs 3bet näitajat all hoida. NL100 on limiit, kus juba väga palju loetakse vastase statse ja kui Su Fold to 3bet on 55%, siis saad palju vabamalt mängida oma taskupaare ja mida iganes. Ehk ilmselt sealt tuleb see 3betti callides kaotatud raha tagasi.

Arvan, et sellisel levelil mõtlemist võib harrastada alates NL100, sellest allpool paljud tihti ei tea isegi, kui palju on mõistlik erinevates olukordades 3bettida.

McFoldberg
08.07.09, 22:51
Mis te siis arvate? Ise callin kõik 3betid, kui vastane on deep.. shortyde omasid ei calli..

Hetkel sain HEM'st niipalju, et võtsin filtrist pocket pairs ja more filters---> called preflop 3bet = true
selle järgi näitab see kuu 21 kätt ja peaaegu 2 buy ini plussis..





deep = 100bb?
Ilmselge leak. Teil võivad olla implied oddsid, aga iga vastane ei maksa teile välja kui oma seti hitite.

ranka
08.07.09, 23:28
Kolmikukorjamine (setmine) 3betted pottides on peaaegu (miski 98% ajast) alati vale.

ranka
08.07.09, 23:36
Lihtne vastus sellele küsimusele: callides arvesta implied oddsidega. Ehk teisisõnu: kas on eeldada, et setti hittides tuleb vastaselt (vastastelt) potti kokku Sinu panus x 8,5?

Aga paraku pokker ei ole mäng, kus on lihtsad vastused. Eile tegin väga huvitava uurimuse PokerStarsi FR NL100 selle aasta TOP30 mängijate kohta, põhiliselt TAGide. Üks suht üllatav näitaja minu jaoks oli see, et sellised TOP teenijate nimekirjas olevad suht tightid mängijad näitavad 3betile vastusena selliseid keskmisi näitajaid:
vs 3bet Fold 55%
vs 3bet Call 33%
vs 3bet Raise 12%

Ehk siis ilmselgelt callitakse ka taskupaaridega päris tihti. Samuti vaatasin nende kõikide winrate 3betile callides ja see oli kõigil karmis miinuses. Siit küsimus: miks nad siis niimoodi teevad? Olen üsna kindel, et need on mängijad, kes ei tee selliseid asju juhuslikult.

Pakun välja, et seda tehakse selleks, et oma fold vs 3bet näitajat all hoida. NL100 on limiit, kus juba väga palju loetakse vastase statse ja kui Su Fold to 3bet on 55%, siis saad palju vabamalt mängida oma taskupaare ja mida iganes. Ehk ilmselt sealt tuleb see 3betti callides kaotatud raha tagasi.

Arvan, et sellisel levelil mõtlemist võib harrastada alates NL100, sellest allpool paljud tihti ei tea isegi, kui palju on mõistlik erinevates olukordades 3bettida.


Fold to 3bet alla 60% 100NL FR mängudes on kindlasti väga suur leke. See ongi põhjus, miks nood TOP regularid jäävad eluks ajaks 100NL mängima, sest nad ei austa vastasi ja keelduvad foldimast 3bettidele.

Samuti sa ülehindad implied oddse. Kui vastase range on QQ+, AK ja sul on 22, siis võib juhtuda nii, et isegi 1:20 implied oddsid jäävad väheseks. Aga kui tihti on meil 3betted pottides 1:20 implied oddse ja kui tihti on vastase range nii kitsas? Peaaegu mitte kunagi. Seda siis ainult puhtalt kolmiku peale mängimisel.

Ja, et 100NL mängijad adjustivad? Et sa pead hoidma oma fold to 3beti madala ja siis saad vabamalt mängida?! Soovitan kontakteeruda ok2aa'ga ja võtta talt mõned tunnid coachi ning see coach sisaldaks siis lauset:

Killuke ok2aa intervjuust: (http://foorum.pokkeriprod.com/index.php/topic,1724.0.html)
"Iga võitva pokkerimängija edu saladus peitub tegelikult selles, et 95% ajast tehakse sirgjoonelist ABC mängu. Mõnikord tuleb teha herocalle ja suuri bluffe, kuid see on väga väike osa mängust. Enamus ajast peab mängima igavat, standard pokkerit ning 5% ajast tegema midagi teistmoodi (5% on isegi palju öeldud)."

Ja kui Te arvate, et setmined 3betted pottides 1:10 implied oddsidega on standard ja ABC pokker, siis soovitan ka ABC pokkerit õppida.

Aa ja mis ma siin üldse räägin, ma olen viimased kuud miinustes :S

virx747
09.07.09, 00:17
Fold to 3bet alla 60% 100NL FR mängudes on kindlasti väga suur leke. See ongi põhjus, miks nood TOP regularid jäävad eluks ajaks 100NL mängima, sest nad ei austa vastasi ja keelduvad foldimast 3bettidele.

Samuti sa ülehindad implied oddse. Kui vastase range on QQ+, AK ja sul on 22, siis võib juhtuda nii, et isegi 1:20 implied oddsid jäävad väheseks. Aga kui tihti on meil 3betted pottides 1:20 implied oddse ja kui tihti on vastase range nii kitsas? Peaaegu mitte kunagi. Seda siis ainult puhtalt kolmiku peale mängimisel.

Ja, et 100NL mängijad adjustivad? Et sa pead hoidma oma fold to 3beti madala ja siis saad vabamalt mängida?! Soovitan kontakteeruda ok2aa'ga ja võtta talt mõned tunnid coachi ning see coach sisaldaks siis lauset:

Killuke ok2aa intervjuust: (http://foorum.pokkeriprod.com/index.php/topic,1724.0.html)
"Iga võitva pokkerimängija edu saladus peitub tegelikult selles, et 95% ajast tehakse sirgjoonelist ABC mängu. Mõnikord tuleb teha herocalle ja suuri bluffe, kuid see on väga väike osa mängust. Enamus ajast peab mängima igavat, standard pokkerit ning 5% ajast tegema midagi teistmoodi (5% on isegi palju öeldud)."

Ja kui Te arvate, et setmined 3betted pottides 1:10 implied oddsidega on standard ja ABC pokker, siis soovitan ka ABC pokkerit õppida.

Aa ja mis ma siin üldse räägin, ma olen viimased kuud miinustes :S


Ma ei olegi ju õelnud, et 3beti callimine PP-ga pole leke, vastupidi, see on ilmselge leke. Ja ma ei ole kuskil väitnud, et see on standard. Mu esimene lause lihtsa vastuse kohta on pigem irooniline ja ma tahtsin sellega õelda seda, et kui keegi tõesti arvab, et 100% saab oma implied oddsid kätte, siis andku tuld.

Lihtsalt umbes 15 see aasta kõige rohkem teeninud TAG NL100 mängija aritmeetilised keskmised olid sellised, nagu ma välja tõin ja olin selle peale üsna üllatunud. Ning eeldades, et need mängijad peaksid teadma, mida nad teevad, siis üritasin ka põhjust leida.

Cash87
09.07.09, 00:20
Kas implide oddsides 1:10 tähendaks seda et pean callima 10, et võita kogu tema stack ehk siis 100?

farik666
09.07.09, 09:26
Kolmikukorjamine (setmine) 3betted pottides on peaaegu (miski 98% ajast) alati vale.


Kuidas siis mängida? näiteks blind vs. blind ja button vs. blind.. 4bet? fold? suht vist oleneb täiesti vastasest ka.. ja ntks kui mõni limpar callib veel 3beti.. siis peaks olema oddse küll?

McFoldberg
09.07.09, 20:59
Kuidas siis mängida? näiteks blind vs. blind ja button vs. blind.. 4bet? fold? suht vist oleneb täiesti vastasest ka.. ja ntks kui mõni limpar callib veel 3beti.. siis peaks olema oddse küll?



Mõtled, et sina oled BTN-l ja saad 3beti eks?

farik666
10.07.09, 03:35
ükspuha kummal positsioonil

McFoldberg
10.07.09, 04:03
ükspuha kummal positsioonil



Kuidagi väga umbmäärase tekstiga üritad väga konkreetset vastust saada.

antnx
27.08.09, 10:34
Kui minust vasakul ja paremal on veel fishe, kes suure tõenäosusega callivad siis ma callin.Nii saan kõigi pealt implied oddse. Väga palju sõltub ka 3beti suurusest. Osad regid 3betivad vähem.

Näiteks olukord:

Everest Poker, $0.25/0.50 Hold'em Cash Games, 6 Players
Hand Converter (http://www.pokerhand.org/hand-converter.aspx) by Pokerhand.org (http://www.pokerhand.org)

Board:
antnxx (UTG+1): $98.40
peakking81 (CO): $28.15
vmnkd (Button): $48.25
Exclus1ve (SB): $55.65
Zwarkje (BB): $61.40
mitch57 (UTG): $98.95

Dealt to antnxx 6 :spade: 6 :diamond:

Pre-flop:
mitch57 calls $.50, antnxx calls $.50, (2 folds), Exclus1ve raises to $2.50, (1 folds), mitch57 calls $2, antnxx calls $2

Flop: ($8.25) A :diamond: 6 :heart: T :heart: (3 Players)
Exclus1ve checks, mitch57 bets $8, antnxx calls $8, (1 folds)

farik666
27.08.09, 12:05
hivitav..lülitasin filtri sisse, see kuu 50K käsi... 3b call pocket pairidega 3285 olukorda ja $1518 kasumit...seems profitable to me... kuigi nagu oma mälu järgi foldin ikka enamus madalaid pocketeid 3betile... ju olen siis õiges kohas callind..

Pahvak
27.08.09, 12:24
Nii palju profitit ainult taskupaaridega NL50 50k käte jooksul? Taskupaare tuleb keskmiselt 50k kohta 2.7k.

farik666
27.08.09, 12:28
~55K käte kohta..


edit: minu viga siiski... eelmine post on aint pocketid....filter ei läind õigesti sisse 3bet callides on siiski miinuses jah miski $220 ja käsi siis vastavalt aint 108 55K kohta.