PDA

View Full Version : "Tippimine" ehk jootraha



Codecci
16.07.09, 01:20
Mida arvate "tippimiskultuurist" üldiselt? Kas ise annate söögikohtades jotsi? Taksojuhtidele? Pitsapoistele? Kasiinos diileritele?

Olen hetkel Inglismaal ja sain restos just õppetunni, miks peab tippima. Eelmine kord ei jätnud jotsi ja seekord pidin 30 minutit arvet ootama.
Eestis vist eriti levinud jotsijätmine pole? Ma paari söögikohta olen näinud kus arve peal kirjas, et võite jätta jootraha vms (Amarillo ja mingi pitsakoht Kristiine keskuses). Eestis taksojuhtidele jäetakse jotsi?

lenC
16.07.09, 01:21
Jätan igalpool, söömas ja taksoga, kui teenindusega rahule jäin. 15% olen tavaliselt jätnud, bustona jätan vähem :D

ESTPatrick
16.07.09, 01:24
vastavalt teenindajale ja kui söök on ikka sitt , siis ei saa midagi, aga üldjuhul annan liiga palju kohati kui arve on 30-35, annan 50

-andres-
16.07.09, 01:25
Jätan igalpool, söömas ja taksoga, kui teenindusega rahule jäin. 15% olen tavaliselt jätnud, bustona jätan vähem :D

Täpselt.
Kui olen asjaga rahul, teenindus oli korralik + mul endal rahadega kitsas pole, siis pole probleemi veidi rohkem anda, mõistuse piires loomulikult.

Paljud sõbrannad on igalpool ettekandjad ning üks neist rääkis, et eelmine suvi Pirita Top Spa restos, kus palju välismaalasi oma jahtidega einestamas käivad jnejne, siis reede ja laupäeva õhtuti parematel päevadel oli näkku jäetud seal 3-4k tipiks.

A, ja kui näpud põhjas, siis ei käi anyway sellistes kohtades, kus tuleb tippi jätta :D.

Supsti
16.07.09, 01:25
Mul vend on barman ühes Lounges. Tavaliselt teenib tipi pealt samapalju kui tunnitasugi, seega jäetakse küll. Eesti tavaline on 10% arve pealt. Samas Usas pidi pm 25% Must give olema, vähemalt oldi talle nii räägitud..

Codecci
16.07.09, 01:32
Mul vend on barman ühes Lounges. Tavaliselt teenib tipi pealt samapalju kui tunnitasugi, seega jäetakse küll. Eesti tavaline on 10% arve pealt. Samas Usas pidi pm 25% Must give olema, vähemalt oldi talle nii räägitud..

Sven just chatis rääkis, et 15%.

-andres-
16.07.09, 01:35
Tuleb meelde ka hetk, kui käisin Türgis. Saabusime just küllaltki korralikku hotelli, taksost maha astudes oli teenindus juba ees, tiriti ise kotid taksost välja, mingil raamile ja kohe sõidutati hotelli sisse, ise ei saanud veel midagi aru. Registratuurist saime uksekaardid ja asjad ning läksime siis oma tuppa. Kärumees ülikonnas vedas ka siis asjad sisse ning ise juba askeldasin muude asjade kallal, vaatan seljataha, et mees ikka ootab uksel. Alguses ei taibanud ja küsisin umbes, et mis viga, et ala rohkem asju mul pole, enne kui tajusin, et mees ootab oma jootraha. Just tulnuna polnud peenikest pea üldse ja pidin natuke suurema summa andma, peale seda igakord kui kuskil käisime ja hotelli tagasi jõudsime mingite asjadega, siis see sama vend suutis meid juba igatseva pilguga uksel oodata.

Svenza
16.07.09, 01:46
USAs on 15% normaalne, nooblimates kohtades 20-30%. Seal kelnerid saavad umbes 2$ tunnis palka, nii et kogu sissetulek sõltubki jotsist. Ja fucking koonrid penskarid jätava enamjaolt alati 7-10%. Tean rääkida sest töötasin USAs kelnerina.A normaalsed inimesed panevad selle eest kõva jotsi, nii et tasakaalustab ära. Inglismaal ja Austraalias jäetakse ka jotsi

privador
16.07.09, 02:38
Eestis pole vist tippimine nii levinud.
Aga samas pole ma kohati aru saanud tippimisest.
Kas maksad seda sellepärast, et hea teenindus oli või maksad selle eest, et töölised oma tööülesandeid täidaks ja sulle "sitta ei keeraks"

Et toon näite. Ala oled kõva miljonär annad kogu aeg ühes restis nii kova jotsi, et kõik töölised on sillas.
Äri kõrbeb ja sa käid seal restos edasi, aga oled kõigest nüüd lihtsurelik. Mis juhtub, kuda nüüd töölised sinusse suhtuvad, kui sa neile enam rikkalikku jotsi enam ei maksa? Koheldakse nüüd kui kaltsu?

Väljamaal veel hullem, ala Türgi või Egiptus, kus kõik näevad sind kui liikuvad rahakotti.

ESTPatrick
16.07.09, 02:42
nõrgemaid tuleb aidata

paradigmlost
16.07.09, 02:52
töötan hotellis portjeena.. ja mingi kliendi juurde väljasirutatud käega seisma ei jää kunagi...:D
saan tippi aint siis kui osutan kellelegi konkreetsema teenuse.. ..millest on kasu ka, ntks kui mingi pere tuleb 7 kohvriga ja ma need käruga üles viin, siis ikka antakse, aga kui mingi moepärast kellegi ratastel kohver näpuotsas üles aidata, siis ei saa sittagi..
Aga ma tean,et vanalinna restodes on ka Eestis jots suurem kui palk...

jrgn hell
16.07.09, 03:32
ma va bustorott annan suht igal pool, sest endal oli tra kui hea meel klubis saada. 10 kuni 20 prossu, sõltuvalt asjaoludest

muruntau
16.07.09, 04:30
ma ka ei saa üldse jotsi teemast aru. Miks ma peaks jätma ettekandjale või veel mõnel teenindaval ametipostil töötavale inimesele jotsi. See on tema töö, ta saab selle eest palka. Ta teeb seda mida ta teeb selle pärast, et see on tema töökohustus, mitte et "õu vana, ma ei liiguta lillegi enne kui sa rahakotti ei tuuluta". Kas ma peaks äkki hakkama poes poemüüjale ka jotsi maksma? Nt ostan uue läpaka ja müüjale 20% oleks täiesti iseenesest mõistetav kusagil Prantsusmaal ja sealt hakkab see komme levima ja nüüd peaks ka mina hakkama sellist debiilsust tegema. Absurd. Samamoodi kogu jotsi teema minu arust.

Igatahes, suht harva annan. Ja mul on siiralt pohhui kas see jätab või ei minust koonri või roti mulje tüüpidele, kes arvavad, et 500% arvest jotsi anda on seisuse tunnus.

Edit: ma saan muidugi aru, et see on selliste bisnissite omapära, madal palk ja jõukamad kunded taovad palga kokku. Ikkagi ma maksaks pigem teenuse enda eest nt 5-10% rohkem kui et oleks ühiskondlik surve teha veidi fäänsimates kohtades sellist fkn aita nõrgemat jura. Pealegi on jotsi andmisel selline "mina rikkam, sina vaesem alandav" toon tõsiselt juures.

mihkel88
16.07.09, 04:42
kui teenindus ja teenus on hea, sis jätan tippi. Ise töötan ka teenindavas sektoris ning tippi saada on alati meeldiv

RudiTurbo
16.07.09, 06:15
Nägin eile Oprahit ja seal mingid ettekandjad vingusid, et me saame 3 dollarit tunnis palka ja 20-25% tuleb anda, muidu oleme kurvad!

runnar
16.07.09, 08:36
väljas söömas käies annan mingi 10-15% suht reeglina, vahel rohkem. mingites pubides-klubides-olympsis kokteili/õlle eest 5-10 juurde, rohkem siis kui maailma asjadest enam midagi ei jaga :P
hiljuti usas käies tõmmati paar korda arvel ring ümber sinna kuhu oli kirjutatud, et tip not included vms :) seal muidugi sõltus kohast, mõnes kohas oli kohe 18% vms service fee otsa pandud, mõnes kohas mitte
aga eestis on teenindajad võrredes varasemaga õppinud, kui näitesks arve on 100 krooni ja sa maksad 500sega, siis ei tuua sulle enam tagasi nelja sajalist vaid kolm sajalist, kolm 25st, kaks 10st ja viiekas vms, et sa saaks tippi anda kui tahad, no ja reeglina ikka tahan

Cash87
16.07.09, 10:14
Mina annan suht alati tippi nii 10-20% kuna ise olen teendindavas valdkonnas tööd teind ja tean kui head meelt see valmistab :)

Ja selline suhtumine, et ala see on tema töö ja ta saab selle eest kindlat palka, et mina talle küll tippi ei jäta, on lihtsalt puhas ülbitsemine IMO

vennike
16.07.09, 10:18
oleneb teenindusest. meeldiva teeninduse eest - alati! kui aga mingi ajudoonor letis vastu haugub, siis ma ei jäta enne, kui see urood kinga on saanud (true story, juhtus mere pst bowlingus)

Tigrano
16.07.09, 10:22
Alati jotsi natuke.

bounce
16.07.09, 10:30
kaine peaga koonerdan, sodi peaga on ikak jäetud nii mõndagi.

lebovend
16.07.09, 10:31
McDonaldsis ka?

Potsataja
16.07.09, 10:36
Siin on sellel teemal päris pikalt vaieldud. http://www.tarbija24.ee/?r=322&ft=4976

Imo jäetakse tippi teeninduse eest. Seega isegi, kui tegu on restoraniga, kuid teenindust selle sõna otseses tähenduses pole näha, siis tippi jätma mitte ainult ei peaks, vaid lausa ei tohiks.

leits
16.07.09, 11:11
ma ikka üldiselt jätan .. tho päeval ma käin söömas, siis enamus kordadega maksan kaardiga vms .. õhtuti pubis õlut libistades n2kse syyes vms siis olen alati jätnud ca 10%

Dogers
16.07.09, 11:41
Mul sama viga, maksan alati kaardiga, sularaha pmst üldse ei kasuta.

vonkartoffel
16.07.09, 12:09
ma ka ei saa üldse jotsi teemast aru. Miks ma peaks jätma ettekandjale või veel mõnel teenindaval ametipostil töötavale inimesele jotsi. See on tema töö, ta saab selle eest palka. Ta teeb seda mida ta teeb selle pärast, et see on tema töökohustus, mitte et "õu vana, ma ei liiguta lillegi enne kui sa rahakotti ei tuuluta". Kas ma peaks äkki hakkama poes poemüüjale ka jotsi maksma? Nt ostan uue läpaka ja müüjale 20% oleks täiesti iseenesest mõistetav kusagil Prantsusmaal ja sealt hakkab see komme levima ja nüüd peaks ka mina hakkama sellist debiilsust tegema. Absurd. Samamoodi kogu jotsi teema minu arust.

Igatahes, suht harva annan. Ja mul on siiralt pohhui kas see jätab või ei minust koonri või roti mulje tüüpidele, kes arvavad, et 500% arvest jotsi anda on seisuse tunnus.

Edit: ma saan muidugi aru, et see on selliste bisnissite omapära, madal palk ja jõukamad kunded taovad palga kokku. Ikkagi ma maksaks pigem teenuse enda eest nt 5-10% rohkem kui et oleks ühiskondlik surve teha veidi fäänsimates kohtades sellist fkn aita nõrgemat jura. Pealegi on jotsi andmisel selline "mina rikkam, sina vaesem alandav" toon tõsiselt juures.

jagan sama arvamust, inimesed teevad oma tööd ja saavad palka selle eest, tuleks teha siis mingid boonussüsteemid ettevõtte siseselt. Ennast häirib ka see sama asi, et kuidas ma nüüd annan raha nagu kerjusele vms.

MIKE_K6o
16.07.09, 12:29
Ennast häirib ka see sama asi, et kuidas ma nüüd annan raha nagu kerjusele vms.


Mina küll ei näe kuskilt otsast seda nii, annan ise tippi, klubides/baarides/söömas/taksodes, mujal ei tule praegu väga ette ja olen ka ise töötanud kunagi teenindava personalina ja minu arust on ülimalt hea tunne kui saad tippi ja ülimalt hea tunne kui annad tippi, saamiserõõm ja sinu vastu meeldivalt teenindatu rõõmsamaks muutmise rõõm.
Muidugi annan ainult tõsiselt hea teeninduse puhul, kui ikka mingi russ sulle kuskil vastu kisab, et "4ego tebe nada?" siis küsin viimse kui sendi tagasi!
Kui on äärmiselt hea teenindus võin vahest kasvõi kuni 100% arvele juurde anda (väiksemate arvete puhul muidugi), et teenindaja ise ka saaks aru, et ta teenindusega ollakse äärmiselt rahul ja nii peabki teenindama.

Kokkuvõtvalt: Teenindusel ja Teenindusel on väga suur vahe sees. Kui teenindaja saab oma põhipalga kätte 6k vms, siis ta võib sulle muuseas selle prae ette visata ja kõik, aga samas on endal ka hea tunne kui tekib tunne, et ikka tuntakse huvi su soovide jms vastu!

vsiu100
16.07.09, 12:29
ei saa ma aru sellest "nagu kerjuse" jutust.
siis ei saaks ju osasid teenuseid ka kasutada, kui selline suhtumine on. kingaviksija tänavapeal on ka ju siis kerjus ja sa ei lähe tema juurde. hotelli portjee on ka alamklass, kes tassib su 20kg kotte, kui sina käed taskus tuppa marsid jne. miks tuntakse valehäbi teenuse kasutajate poolt, kui selle pakkujad ei tunne häbi(ja õigesti teevad). tipiga sa näitad oma tänulikkust, mitte seda et olen kunn.
kui oled kuskil regulaarne klient ja annad ka tippi, siis saad ka parema kohtlemise. see on suht loomulik ka, kuna teenindajal kujuneb nn pilt püsiklientidest.
1 mõne aasta tagune näide, miks on kasulik tippi anda. olime suure seltskonnaga otepääl come backis talvel. suht varakult olime kohal, kui klubi pool tühi. tellisime mitu korda jooke ja alati jäeti ka tippi. pärast kui klubi oli puupüsti rahvast täis ja jooki pidi ootama 10min, piisas vaid käega märku andmisest ja kohhhe olid joogid olemas. win-win imo.

Cash87
16.07.09, 12:38
Täpselt, see pole kerjuse ja kunni teema vaid just hea teeninduse tänamine :)

Rigged
16.07.09, 12:51
Annan alati suht kõvasti tippi. ;)

rohelinekonn
16.07.09, 13:05
Kainena annan hästi tipi ja joogise peaga veel paremini. Ise olen restoranis töödanud (küll mitte kelnerina kes tipi saab) ja tean et pole kerge joosta ja kõike hästi sulle teha kui saal rahvast täis on seega hea teeninduse eest alati heameelega jätan. Ja jokkis peaga on kah hea jätta palju tipi. Kuna käin kindlates pubides koguaeg ja sellise lahke meelega olen siis uskuge mind kui hea on et sind teatakse. Pubi võib puupüsti täis olla aga sa saad ikka kõik üli kiiresti.

MIKE_K6o
16.07.09, 13:06
Kuna käin kindlates pubides koguaeg ja sellise lahke meelega olen siis uskuge mind kui hea on et sind teatakse.


+1

Purz
16.07.09, 13:06
Hea teeninduse eest annan alati kui võimalik tippi. Üldjuhul ca 10-20%, kui peenikest raha ei ole, siis jääb andmata. Teenindaja võiks ise nii tark olla, et ei too 100seid tagasi vaid veidi peenemat ka...

Aga heast teenindusest: Usas hotellis check-outi tehes jätsin oma kotid hotelli hoiule kuna lennukini oli veel aega ja ei viici ju kaamlimoodi mööda linna ringi trampida. Portjee viis siis kõik asjad luggage roomi ära ja ütlesin talle, et sooviks 2h pärast takso saada hotelli ette. Kuna asju oli palju, sai ta 1$ tippi nagu ikka ning tüüp lubas takso orgunnida. Kui linnapealt tagasi tulin oli takso juba kohal ja asjadki peale pandud (jäin ca 5 mintsa hiljaks), kuid takso asemel oli hoopis limu. Tüüp ütles, et headele klientidele on limu sama hinnaga mis takso, ning avas ukse. Super!

Mu tüdruk, kes oli veidi eemal seisnud, ei tahtnud kuidagi uskuda, et see ikka meie limu on ja arvas, et ma mingi über summa magama pannud et hotellist lennujaama sõita. Portjee sai igastahes mu viimased 10 daala mis tasku olid jäänud ja paistis rahul olevat.

Mina jäin ka rahule...

leits
16.07.09, 13:08
Türgis on erilised piidrid .. tra käisin söömad väljas . . jätsin ca 10-12% tippi .. see piider küsis juurde veel, saatsin pikalt persse ja kõndisin minema .. siuke asi ajab eriti pissed off veel ... imo

vonkartoffel
16.07.09, 13:17
Täpselt, see pole kerjuse ja kunni teema vaid just hea teeninduse tänamine :)

Siis võikski olla boonussüsteem nagu normaalses ettevõttes. Tuleb hea tagasisde või on suur käive. Kingaviksija juurde lähen siis küsin palju ta tahab ehk palju tema palk on. Minul on küll imelik anda 100eeku näiteks peale oma kohalikus pubis, kus teenindajad sõbrad. Telekat ostan tuttava juurest ei maksa ka peale. Palju teist maksab peale kui auto ostab? Ma saan aru et mina, rõhutan mina ise palkan inimese, kes aitaks mul autot osta või midagi muud teha, näiteks palkan inimese kes tooks mulle süüa lauda, siis jah ma annan raha talle ehk maksan mingisuguse teenustasu.

vsiu100
16.07.09, 13:25
see et on negatiivseid kogemusi, ei tähenda et kõiki peaks ühe puuga lööma. samuti ei pea kõigile tippi andma. tip on tasu hea teeninduse eest. kui jätad andmata ja saad hea teeninduse sellele vaatamata, lähed ikka tagasi. see on 1 põhjuseid miks mõned kohad on teistest edukamad, populaarsemad.
kasiinodes oli mingi aeg tagasi veel vähemalt selline asi, et nn saalitöötajad jagasid kogu saadud tipi võrdselt ära miski kord nädalas või 2 nädala tagant.
viimasti tais käies sõime sõpradega õhtust ühes restoranis, mis asus suht kõrgel kalju otsas. sisse minnes tervitati, kõik oli super sõbralik nagu ikka seal kandis. nn peakelner( ca 40-45a mees) oli üli sõbralik, viskas nalja, tundus haritud jne. uuris kus pärit, teadis eestist fakte jne. siis oli 1 juhus, kus ühele tüdrukule unustati jäätise peale maasikad panna. toodi jooksuga terve kausitäis vabanduseks(free). hakkas päike loojuma. peakelner vudas meie juurde, kuna oli näinud, et mõnel olid fotokad kaasas. ütles et kui tahate ilusaid pilte, siis pange end valmis, kuna päike "kukub merre" üli kiiresti. kukkuski msiki 30-40 sekiga. hakkas tibutama vahepeal kergelt. kuna olime rolleritega, siis ära minnes märkasime, et meie rollerid olid katuse alla vahepeal tõstetud, et märjaks ei saaks. kõik oli üli super ja teenindajad tegid palju rohkem, kui see "mille eest neile makstakse". see teeninduskogemus oli palju suurem, kui kõhutäis(mis oli ka obv väga hea).
mul oleks ikka väga häbi olnud sealt ilma tippi andmata ära minna. kuigi keegi ei küsinud midagi ega vihjanud. samuti ei võetud laualt enne arve kausta ära, kui olime juba ära läinud. käisime miski 4-5 korda samas kohas veel puhkuse ajal.

timukasr
16.07.09, 13:35
ma ka ei saa üldse jotsi teemast aru. Miks ma peaks jätma ettekandjale või veel mõnel teenindaval ametipostil töötavale inimesele jotsi. See on tema töö, ta saab selle eest palka. Ta teeb seda mida ta teeb selle pärast, et see on tema töökohustus, mitte et "õu vana, ma ei liiguta lillegi enne kui sa rahakotti ei tuuluta". Kas ma peaks äkki hakkama poes poemüüjale ka jotsi maksma? Nt ostan uue läpaka ja müüjale 20% oleks täiesti iseenesest mõistetav kusagil Prantsusmaal ja sealt hakkab see komme levima ja nüüd peaks ka mina hakkama sellist debiilsust tegema. Absurd. Samamoodi kogu jotsi teema minu arust.

Igatahes, suht harva annan. Ja mul on siiralt pohhui kas see jätab või ei minust koonri või roti mulje tüüpidele, kes arvavad, et 500% arvest jotsi anda on seisuse tunnus.

Edit: ma saan muidugi aru, et see on selliste bisnissite omapära, madal palk ja jõukamad kunded taovad palga kokku. Ikkagi ma maksaks pigem teenuse enda eest nt 5-10% rohkem kui et oleks ühiskondlik surve teha veidi fäänsimates kohtades sellist fkn aita nõrgemat jura. Pealegi on jotsi andmisel selline "mina rikkam, sina vaesem alandav" toon tõsiselt juures.


+1, miks ei võiks tip prae sees olla. Restorani omaniku ahnus? Imelik anda kui ei ole kohustust maksta.

leits
16.07.09, 13:36
tra see teema ajab mind tilti, kõik kirjutava dnii pikki jutte, ma ie viidsi neid lugeda .. võtke yhe lauseg apalun asi kokku

vonkartoffel
16.07.09, 13:38
Tegelikkus ongi ju see et, teenindaja peab hästi teenindama. See et restoranides hakati tippi maksma nuhjah. See miski omanike plaan et saaks raha teenida, palga pealt kokku hoides. Igalpool mujal saab hea teenindaja hea töö eest head palka omanikult. Samas see mis vsiu kirjutas ega isegi ei tahaks lahkuda sealt tippi maksmata.

vsiu100
16.07.09, 13:50
tra see teema ajab mind tilti, kõik kirjutava dnii pikki jutte, ma ie viidsi neid lugeda .. võtke yhe lauseg apalun asi kokku


;D

selle prae hinna sisse arvutamise on see lugu, et see raha läheb koha omanikule reeglina. inimesel endal puudub võimalus teenindajat personaalselt tänada ja teenindaja pole niivõrd motiveeritud. ma ei usu, et see süsteem toimiks. teeninduskvaliteet kannataks.

vsiu100
16.07.09, 13:51
Tegelikkus ongi ju see et, teenindaja peab hästi teenindama. See et restoranides hakati tippi maksma nuhjah. See miski omanike plaan et saaks raha teenida, palga pealt kokku hoides. Igalpool mujal saab hea teenindaja hea töö eest head palka omanikult. Samas see mis vsiu kirjutas ega isegi ei tahaks lahkuda sealt tippi maksmata.


teenindussektoris(toitlustus, hotellindus) on ühed madalamad palgad terves maailmas. ei saa omanikult head palka.

leits
16.07.09, 13:51
mul on kyll jumala savi kas ta toob mulle selel söögi lipsuga või alasti ..

tra tv3st n2itas kunagi saadet, mis debiilsed kokad tegid, kui söök tagasi saadeti .. no wtf, see oli ränk ... situti sinna, kuseti .. visati mingeid v2ljaheiteid .. ja inimesed sõid .. **** et seda v2ltida, siiis ma oleks nõius elu lõpuni tippi andma :D

hotcocacola
16.07.09, 14:03
mul on kyll jumala savi kas ta toob mulle selel söögi lipsuga või alasti ..

tra tv3st n2itas kunagi saadet, mis debiilsed kokad tegid, kui söök tagasi saadeti .. no wtf, see oli ränk ... situti sinna, kuseti .. visati mingeid v2ljaheiteid .. ja inimesed sõid .. **** et seda v2ltida, siiis ma oleks nõius elu lõpuni tippi andma :D



nägin ka seda dokfilmi, liiga ******. pikalt olin vaid koduse söögi peal

kuco
16.07.09, 14:09
Kuna käin kindlates pubides koguaeg ja sellise lahke meelega olen siis uskuge mind kui hea on et sind teatakse. Pubi võib puupüsti täis olla aga sa saad ikka kõik üli kiiresti.


+1

Põhiline on ikkagi see, et kui sa ise oled ka veel normaalne inimene siis tip annab veel kõvasti juurde. Oled õhtu otsa ostnud, tipinud ja muidu viisakalt käitunud siis õhtu viimane või järgmise korra on esimene jook on tihtipeale tasuta.

lebovend
16.07.09, 14:13
mul on kyll jumala savi kas ta toob mulle selel söögi lipsuga või alasti ..

tra tv3st n2itas kunagi saadet, mis debiilsed kokad tegid, kui söök tagasi saadeti .. no wtf, see oli ränk ... situti sinna, kuseti .. visati mingeid v2ljaheiteid .. ja inimesed sõid .. **** et seda v2ltida, siiis ma oleks nõius elu lõpuni tippi andma :D

:D

http://www.imdb.com/title/tt0348333/

vonkartoffel
16.07.09, 14:14
teenindussektoris(toitlustus, hotellindus) on ühed madalamad palgad terves maailmas. ei saa omanikult head palka.

sellepärast nad ei saagi head palka et omanik räägib et saate tippidest raha, kuigi enda teenuse lõpphinda ta selleläbi langetanud pole, ainult palkasid.

Potsataja
16.07.09, 14:20
Ärgem unustagem, et osade klientide jaoks on jootraha andmine sama oluline, kui teistel selle saamine. Just selle ''kunni'' efekti pärast. Egoboost on lihtsalt nii kõva, kui vahel ikka räige jotsi saad laksata.

muruntau
16.07.09, 14:55
See, et annan jotsi, saan varem teenindatud teema. Kas poejärjekorras marsiksid ka rõõmsalt vanamutikesest ette kui müüja kutsub sind järgmiseks kuna oled tippi andnud? See ebavõrdse teeninduse teema on ikka väga egoistlikele tüüpidele. Jah, endal on parem, aga teistel selle võrra halvem. Kas teiste heaolu arvelt enda heaolu suurendamine on teie arvates täiesti okei ja iga respektaabli mehe kohustuslik käitumine? hea käitumise tunnus ükskõik mis situatsioonis?

Ja teine asi ka. Kui ment teeb sulle joobes sõitmise eest trahvi, kas sa "parema teeninduse" nimel hakkaksid talle ka "jotsi" pakkuma. Mis ühel alal on seadusega karistatav on teisel alal mingi seltskonna arvates iseenesest mõistetav. Kuigi põhimõtteliselt neil mingit erinevust ei ole.

vsiu100
16.07.09, 15:59
See, et annan jotsi, saan varem teenindatud teema. Kas poejärjekorras marsiksid ka rõõmsalt vanamutikesest ette kui müüja kutsub sind järgmiseks kuna oled tippi andnud? See ebavõrdse teeninduse teema on ikka väga egoistlikele tüüpidele. Jah, endal on parem, aga teistel selle võrra halvem. Kas teiste heaolu arvelt enda heaolu suurendamine on teie arvates täiesti okei ja iga respektaabli mehe kohustuslik käitumine? hea käitumise tunnus ükskõik mis situatsioonis?

Ja teine asi ka. Kui ment teeb sulle joobes sõitmise eest trahvi, kas sa "parema teeninduse" nimel hakkaksid talle ka "jotsi" pakkuma. Mis ühel alal on seadusega karistatav on teisel alal mingi seltskonna arvates iseenesest mõistetav. Kuigi põhimõtteliselt neil mingit erinevust ei ole.


minu jaoks suht absurd jutt.
tipp on tagant järele antav tunnustus, mitte ette antav altkäemaks.
see kui sinust kui heast kliendist teenindajale on mulje jäänud, mille põhjal ta sind eelistab, pole sinu süü. ei tunne end süüdi. ja söögikoha/baari vms arvates oledki SA tähtsam klient, kui teine inimene, kes on nn läbisõidul. sest sa tood rohkem sisse. ega sa ei nõua ju special teenindust, sulle pakutakse seda!
sama oleks väita et klientide lahterdamine tavakliendiks, kuldkliendiks jne on vale ja ebamoraalne. mis mõttes, te eelistate teda minule?!?!?!
ranka on SN wtf, tahan ka!
juba paar aastat pole reziimi, kus kõik saavad ühe suuruse kulbiga.

rohelinekonn
16.07.09, 16:10
minu jaoks suht absurd jutt.
tipp on tagant järele antav tunnustus, mitte ette antav altkäemaks.
see kui sinust kui heast kliendist teenindajale on mulje jäänud, mille põhjal ta sind eelistab, pole sinu süü. ei tunne end süüdi. ja söögikoha/baari vms arvates oledki SA tähtsam klient, kui teine inimene, kes on nn läbisõidul. sest sa tood rohkem sisse. ega sa ei nõua ju special teenindust, sulle pakutakse seda!
sama oleks väita et klientide lahterdamine tavakliendiks, kuldkliendiks jne on vale ja ebamoraalne. mis mõttes, te eelistate teda minule?!?!?!
ranka on SN wtf, tahan ka!
juba paar aastat pole reziimi, kus kõik saavad ühe suuruse kulbiga.





+1

Rigged
16.07.09, 16:17
Endal lemmikuks kohaks tartus saanud Ristiisa pubi, rahvast on alati palju, aga nii kui sisse lähen, plaks on mul menüü ees(mida tegelt vajagi pole) ja söögi saan ka alati kiirelt kätte, ei tunne end küll süüdi,et enda mugavust suurendan teiste arvelt.

tolmuahv
16.07.09, 16:32
Kuivõrd tipi andmine on normaalne, siis isegi keskpärase teeninduse korral ei jäta ise andmata. Endal oleks lihtsalt roti tunne kui ei annaks. On erandeid, nt. kunagi Praha vanalinnas mingi restoran, kus oli menüü viimasel lehel umbes font 2'ga kirjas, et lisandub 20% service fee. Seal jätsin selle fee konkreetselt maksmata ja tipi ka. Rip-off on teine teema muidugi. USA-s häiris see, et sõltuvalt kohast oli pandud arvele juurde 'recommended gratuity 10-25%. Kui 10 oli küsitud, siis jäi pigem 20%, kui 25% oli küsitud, siis pigem jäi 10%.

Boomi ajal oli konkreetne kasu ka - kasutasin alati sama taksofirmat ja andsin vaatamata nende kõige kallimatele hindadele alati tippi ka korralikult. Kui teised olid reede õhtul tund-paar järjekorras, siis mina sain alati takso. Kokkuvõttes selgelt kasumlik diil arvestades mugavust ja kokku hoitud aega.

MIKE_K6o
16.07.09, 16:45
KOKKUVÕTE:



tipp on tagant järele antav tunnustus, mitte ette antav altkäemaks.

Maheaatom
16.07.09, 17:45
Tippi antakse kliendi ootustele vastava või veelgi parem - neid ületava teeninduse eest. Jots on nagu tulemuspalk, mis peab motiveerima töötajat paremini töötama. Kui sa oled hea töötaja ja teed oma tööd hästi, siis sa väärid ka suuremat tulemuspalka ning seeläbi paremat elu. See käib suht kõikide elualade kohta - kehv müügimees ei saa niivõrd head tulemustasu kui hea müügimees, kehv bändile ei maksta kontserdi eest niipalju kui heale bändile jne. Kui sul on vilets põhipalk ja teenindad kliente tasemel nagu mõni Olympicu diiler Nataša live-turniiridel, siis lepi sellega. Sa ei olegi tulemuspalka, ehk tippi väärt ning muuta tuleks kas oma suhtumist või valida muu elukutse.

Mul on ka muuseas tuttavaid, kes annavad tippi ükskõik millise teeninduse eest sellepärast, et
a) nagunii antakse või see on "viisakas",
b) selleks, et näidata kui kõva ja rahakas mees ollakse.
Mina annan tippi AINULT hea (mitte keskpärase) teeninduse eest ja sita teeniduse korral pöördun kas tema tööandjate poole või lihtsalt väldin edaspidi seda kohta. Väga lihtne.

Codecci
16.07.09, 18:52
Aga mida arvate pokkerilauas ja üldse kasiinos tippimisest?

blazkuh
16.07.09, 19:13
ei saa ma aru sellest "nagu kerjuse" jutust.
siis ei saaks ju osasid teenuseid ka kasutada, kui selline suhtumine on. kingaviksija tänavapeal on ka ju siis kerjus ja sa ei lähe tema juurde. hotelli portjee on ka alamklass, kes tassib su 20kg kotte, kui sina käed taskus tuppa marsid jne. miks tuntakse valehäbi teenuse kasutajate poolt, kui selle pakkujad ei tunne häbi(ja õigesti teevad). tipiga sa näitad oma tänulikkust, mitte seda et olen kunn.
kui oled kuskil regulaarne klient ja annad ka tippi, siis saad ka parema kohtlemise. see on suht loomulik ka, kuna teenindajal kujuneb nn pilt püsiklientidest.
1 mõne aasta tagune näide, miks on kasulik tippi anda. olime suure seltskonnaga otepääl come backis talvel. suht varakult olime kohal, kui klubi pool tühi. tellisime mitu korda jooke ja alati jäeti ka tippi. pärast kui klubi oli puupüsti rahvast täis ja jooki pidi ootama 10min, piisas vaid käega märku andmisest ja kohhhe olid joogid olemas. win-win imo.


+1, tahtsin umbes samasuguse teksti kirjutada :D

muruntau
16.07.09, 19:35
"on tagant järele antav tunnustus, mitte ette antav altkäemaks" Vsiu

"pärast kui klubi oli puupüsti rahvast täis ja jooki pidi ootama 10min, piisas vaid käega märku andmisest ja kohhhe olid joogid olemas. win-win imo." Vsiu "Kokkuvõttes selgelt kasumlik diil arvestades mugavust ja kokku hoitud aega." Tolmuahv

Nendest kommentaaridest võib küll välja lugeda, et jots on vähemalt sama palju altkäemaks kui tunnustus.

Tunnustus ehk tulemuspalk teenindava sektori puhul näeks välja midagi sellist: kelner võtab tellimuse, lükkaks enda kiibi arvuti vastu, sisestaks tellimuse, kõik lendab excelisse ja saaks nii mingi protsendi käibest. Sellest tuleks jots suhteliselt täpselt tagasi, inimesed käivad nendes kohtades rohkem, kus teenindus on parem, head teenindajad müüvad rohkem läbi, hind on veidi kõrgem ja see kõrgem hind x suurem käive lendab otse teenindaja taskusse. Mingit tsikibrikit poleks vaja ja tulemuspalk oleks olemas. Ja ainult selline on tulemuspalk, mitte kusagile voldiku vahele jäetud sotine.

Ja ma pole kunagi nõukogude aega ülistanud ega supernovasid kadestanud. Kuldkliendi ja Supernova puhul ongi täpselt sama moodi, nad on enda staatuse saanud suurema teenustasu makstes, mitte suurema teenindajale XYZ jäetud nutsu tõttu. Ma pole veel kuulnud, et keegi oleks supernovaks saanud seetõttu, et oleks klienditeenindajatele jotsi andnud. Ja kuldklient ja Supernova toovad enda teeenusepakkujatele ikka suurusjärkude võrra (10-1000 korda) rohkem sisse kui tavakliendid, mitte ei maksa töötajatele 25% rohkem. Juba nende suurusjärkude erinevuse tõttu peaks neid erinevalt kohtlema.

Ja nüüd kogu minu point: Suurem käive ja kasum ettevõttele, millega saaks ka korralik töötaja korralikku tulemuspalka vs mingi vähemalt kergelt moraalselt kaheldava väärtusega nuts töötajale. Hmmm, kumb küll oleks mõistlikum?

ranka
16.07.09, 19:40
+1, tahtsin umbes samasuguse teksti kirjutada :D


Vsiu kommentaar on õige - viskad tippi saad paremat teenendust, ei viska tippi saad tavalist, mis on täiesti loogiline. Algne probleem oli hoopis selles, et järgmine kord sööma minnes saadi halvemat teenendust seetõttu, et eelmine kord tippi ei antud. See küll enam loogiline ei ole.

Tipi andmine on traditsioon ja viisakus aga mitte kohustus. Millegipärast osad teenindajad seda ei mõista ja minule jätab selline käitumine juba inimesest väga halva mulje.

Ja minu arvates see, et teenindus sektoris on maailma madalamad palgad ei ole küll vabandus tipi andmiseks. Ise annan tippi ikka sellepärast, et olin rahul antud teenusega mitte sellepärast, et töölisel on madal palk.

EDIT: Eesti palgad on ka väga madalad võrreldes maailmaga. Seega andke tippi absull iga teenuse eest - kui maksate telefoniarvet, siis lisage kohe 15% otsa, kui tangite bensukas siis andke müüale tippi 15%, kui käisite arsti vastuvõtul siis andke talle ka 15% tippi jne. Neil kõigil väga madalad palgad!!!

Sinnerman
16.07.09, 19:54
On erandeid, nt. kunagi Praha vanalinnas mingi restoran, kus oli menüü viimasel lehel umbes font 2'ga kirjas, et lisandub 20% service fee. Seal jätsin selle fee konkreetselt maksmata ja tipi ka


Umbes sama asi oli ka endal Prahas. Arvel oli kirjas "tip not included". OK kuna olime läbisõidul ja kohalikku raha polnud, ütlesime, et võtku kaardilt suurem summa maha ja asi kombes. Ei sobinud neile, tahtsid cashi või teist pangakaarti. Saatsime pikalt ja pm vedas, et kelneritelt tappa ei saanud.

Mis puudutab tipi andmist, siis hea teeninduse annan alati, kuid jutt sellest, et tipi asemel saaks olla firmasisene boonussüsteem ja sellest võidab töötaja rohkem, on suht bs. Kui see raha tuleb töötajale palgana, siis lähevad selle pealt maksud (sotsiaalmaks, tulumaks), mis moodustavad ca 40% sellest summast, mis teenindaja sinu käest tipina otse saaks. 33% sotsmaks, 21% tulumaks, ehk siis sinu antud sajast kroonist saab töötaja kätte ca. 60 EEK, mis ei ole kuidagi teenindajale kasumlikum ja motiveerivam.

Potsataja
16.07.09, 21:35
Fishhi jutt pm õige aga ta jätab mainimata ühe asja, nimelt saab ta ju ka ise ''ümbrikupalka'' pokkerist saadava kasumi näol :P

Igal mündil on kaks külge.

Codecci
16.07.09, 22:14
Tegelt mind häirib ka see jootrahasüsteem. See teenindaja lahkus jms tundub nii võlts kui sa tead, et ta tõmbleb lihtsalt tipi pärast ja see on vastik tunne.

Aga mida arvate siiski tipi andmisest pokkerilauas? Miks antakse tipi siis kui võidad poti? Kui keegi kaotab ja sellepärast diileri peale vihane on, siis ei ole see diileri süü, sest kaardid tulevad juhuslikult, aga kui võidad siis diiler tegi head kaardid?

Pahvak
16.07.09, 22:15
Mul sõber kunagi rääkis, et talle meeldib kasinnis käia, sest seal on naisteenindajad tema vastu nii viisakad. Tark poiss muidu, aga kahju, et mõistust peas pole.

P.S. Raha eest võin ma ka viisakas olla.

ranka
16.07.09, 22:20
Tegelt mind häirib ka see jootrahasüsteem. See teenindaja lahkus jms tundub nii võlts kui sa tead, et ta tõmbleb lihtsalt tipi pärast ja see on vastik tunne.

Aga mida arvate siiski tipi andmisest pokkerilauas? Miks antakse tipi siis kui võidad poti? Kui keegi kaotab ja sellepärast diileri peale vihane on, siis ei ole see diileri süü, sest kaardid tulevad juhuslikult, aga kui võidad siis diiler tegi head kaardid?


Pokkeris tipi andmine on lollus, eriti kui sa oled lauas raha teenimas, sest diilerist ei olene ju absoluutselt mitte midagi ning iga võidetud poti pealt tipi andmine on ära andmine tükike oma teenistusest ja tunnitasust.

Kui aga gämblen (reeglina rull ja muud kasiinomängud), siis suurte võitude pealt alati midagi viskan, sest ma olen seal entertainment value pärast, mitte raha teenimas ning tihti purupurjus ja tore on ka teistega oma võite jagada. Kui aga kaotan, siis sellest ei hooli, sest kaotustega olen juba enne lauda istumist arvestanud.

Muidugi Blackjacki kaardilugejad peavad andma diileritele tippi, et oma oskusi maskeerida :)

kilu6
17.07.09, 00:06
USAs on nii, et maksuamet nõuab restoranipidajalt arvestust tippimise kohta ja selle võrra on suuremad ka ettevõtja maksud. Kui ettevõtja ei reporti, siis eeldatakse, et tip on 8% ja sellelt maksud. Töötaja peab reportima oma igapäevastest tippidest tööandjat. Töötaja peab oma maksudeklaratsiooni kirja panema kõik saadud tipid, seda peetakse tavalises sissetulekuks sarnaselt palgaga ja sellelt võetakse tulumaks, ilmselt eeldatakse ka mingit vähemalt 8% tippe reportimata jätmise korral. Jne jne. Nii räägib vähemalt seadus. See siis umbes nagu meil tööauto kasutamise päevikute pidamine.

Muide krediitkaardiga tippimine on üsna tavaline mujal maailmas, lihtsalt enne krediitkaardiga maksmist antakse sulle tsekk, kus lisad tipi suuruse käsitsi.



http://img188.imageshack.us/img188/7617/tootajaleht.jpg


- - - - - - - - - - - - -

http://img39.imageshack.us/img39/4315/ettevotjaleht.jpg

vonkartoffel
17.07.09, 00:29
Kui on leti äärest tellimine ja kohe maksmine kas siis annate ka tippi? Tulin mingi hetk hiiu pubist ja seal oli topsike leti peale tipide jaoks.

ranka
17.07.09, 00:29
Kui on leti äärest tellimine ja kohe maksmine kas siis annate ka tippi? Tulin mingi hetk hiiu pubist ja seal oli topsike leti peale tipide jaoks.


Leti ääres ütlen - tagasi pole vaja.

vennike
17.07.09, 00:40
Muide krediitkaardiga tippimine on üsna tavaline mujal maailmas, lihtsalt enne krediitkaardiga maksmist antakse sulle tsekk, kus lisad tipi suuruse käsitsi.


level ? nendel käsiterminadel on jube sisse progetud see, kui ulatad kliendile, et ta summa kinnitaks ja oma pin-i paneks, siis seal vahepeal kysib ka, kas soovid tipi jätta. see oli like 4 aastat tagasi juba kui pubis töötasin. UK-s ikka ei jäeta tippi pubides eriti. õhtuga mingi £10 ehk sai. ja see oli fking kesklinna pubi, kus turiste palju, need jätsid. kusagil äärelinnas ei tasu vist unistadagi.

privador
17.07.09, 01:50
Tippi tuleks anda ainult siis, kui on hea teenindus.
Aga kui see muutub juba nn standardiks, et peab andma vms, siis läheb asi kurjaks.
Siis polegi tippi andmine muud kui nn väljapressimise tulemus, et ala kui ei anna, siis situtakse toit täis vms

Täna nt käisin juuksuris. Hakkasin mingit teemat ajama (ei viitsinud vait olla). Juuksur võttis vedu ja vestelsime suht huvitavatel teemadel. nt mind huvitasid soengu trendid jne ja üldse soengutest.
Ja loomulikult kukkus korralik jots. Oleks ta vait või passiivne olnud, poleks jots ka kukkunud.

Ja kasiinos diilerile tippi andmine tundub suht naljakas, eriti pokkeri prol.

Codecci
17.07.09, 02:35
Ja kasiinos diilerile tippi andmine tundub suht naljakas, eriti pokkeri prol.

Wow, Eestis polegi standard? UK-s ikka pmst kõik regularid viskasid kui poti võitsid.

vsiu100
17.07.09, 08:09
kuskil ranka postis oli mõte, et annan tippi, kuna selle sektori palk väike. ei anna selle pärast. ainult hea (teenindus)elamuse eest.
leti ääres on nii ja naa. seal on ka ju teeninduselement olemas. kas pannakse tuima molliga joogiklaas ette ja öeldakse summa või käib sinna juurde Tere!, palun, mõni nali, lai naeratus jne. kui annan näiteks 50.- 45.- joogi eest, siis ei oota raha reeglina tagasi.
pokkerilauas tippi iga poti pealt ei anna. tavaliselt annan mängu lõpetades(olenemata kas olen võitnud või kaotanud) 10sed chipid tipiks(10-40 eek).
muid kasiinomänge ei mängi ja ei oskagi paljusid mängida :)

hoss23
17.07.09, 08:25
Kunagi panin olympsis sõpradega täis peaga 500 panusega rulli. Sain kaks korda pihta numbrile(2x17.5k) järjest ja kolmanda lasin diileril(eit oli) ise öelda. Pihta sai raisk ja sai päris hea tipsi, 17.5k. Kutsusin kinno ka pärast, oli nõus, aga ma olin õhtuks nii täis, et ei jõudnudki kugugi :)

privador
17.07.09, 08:34
Kutsusin kinno ka pärast, oli nõus, aga ma olin õhtuks nii täis, et ei jõudnudki kugugi SmileyLuuleta vähem. Kasiinotöötjatel(mõtlen just diilereid) on rangelt keelatud igasugune klientidega väljaspool suhtlemine. Isegi kui diiler on pm nõus siis ta kindlasti ei ole nii loll, et teeb seda kaamerate(turvameeskonna) valvsa pilgu all.

hoss23
17.07.09, 08:37
mis ma siin luuletan, räägin kuidas asi oli. See kas usud või ei usu on juba iga inimese enda teha.

kuco
17.07.09, 09:35
Pokkeris tipi andmine on lollus, eriti kui sa oled lauas raha teenimas, sest diilerist ei olene ju absoluutselt mitte midagi ning iga võidetud poti pealt tipi andmine on ära andmine tükike oma teenistusest ja tunnitasust.


Ma tahaks hea meelega anda pokkeris tipi aga kuna teeninduse tase on ikka täiesti kohutav.




Luuleta vähem. Kasiinotöötjatel(mõtlen just diilereid) on rangelt keelatud igasugune klientidega väljaspool suhtlemine. Isegi kui diiler on pm nõus siis ta kindlasti ei ole nii loll, et teeb seda kaamerate(turvameeskonna) valvsa pilgu all.


+1

Nõus ta võis ju olla aga välja ta sinuga ei tule neverever.

pikk28
17.07.09, 09:50
Ma tahaks hea meelega anda pokkeris tipi aga kuna teeninduse tase on ikka täiesti kohutav.


+1

Nõus ta võis ju olla aga välja ta sinuga ei tule neverever.



kle olge nüüd mõistlikud. esiteks me pole olümpsis mingid regularid ega nn kliendid.
keegi ei räägi siin mingisugusest armastusest, vaid lihtsalt korra koos väljaskäimisest. Minu teada võivad olympsi naised pidudel käia.
ärge kurat ajage siin mingit lamba juttu.

vsiu100
17.07.09, 09:56
Ma tahaks hea meelega anda pokkeris tipi aga kuna teeninduse tase on ikka täiesti kohutav.

tln antakse tipi vahest harva, kuid reeglina regularid ei anna. rohkem väljamaalaste rida.
selle teenindusega seoses tuli meelde 1 hiljutine seik. olin unustanud juba, aga nüüd tuli meelde.
olukord ise. olen just turniirilt välja lennanud(biidiga obv :) ) ja istun cashi maha, 25/25 texas. satun utg kohale ja tahan sisse vahetada 3k. käsi on just lõppenud ja diiler küsib kas tahan kohe mängida? vastan, et jah. võtab raha, vahetab chipideks. kuna märkan, et olen utg, siis ütlen, et ootan ühe ringi. selle peale saab diiler vihaseks ja käratab:"ma ju küsisin, kas sa tahad kohe mängida!? miks sa viidad siin niimoodi aega!??" . mul jäi karp lahti. mõne sekundi pärast ütlesin, et sry et ma su aega viidan. üli tilti ajas ja sain miski 10-15 min oma BI-st lahti. järgi jäi miski 30-40eek(10 chipistes, kuna need "ei mängi", on rake maksmiseks). seda sellele ahvile tipiks ei jätnud vaid panin moodamineva ettekandjale kandiku peale. fk, sellele olukorrale mõtlemine ajab uuesti närvi. peaks priidule kirjutama.

Codecci
17.07.09, 12:53
Luuleta vähem. Kasiinotöötjatel(mõtlen just diilereid) on rangelt keelatud igasugune klientidega väljaspool suhtlemine. Isegi kui diiler on pm nõus siis ta kindlasti ei ole nii loll, et teeb seda kaamerate(turvameeskonna) valvsa pilgu all.



Äkki ta lihtsalt ei tahtnud sinuga välja minna ja keeldus "peenelt" :P

tolmuahv
17.07.09, 15:50
tln antakse tipi vahest harva, kuid reeglina regularid ei anna. rohkem väljamaalaste rida.
selle teenindusega seoses tuli meelde 1 hiljutine seik. olin unustanud juba, aga nüüd tuli meelde.
olukord ise. olen just turniirilt välja lennanud(biidiga obv :) ) ja istun cashi maha, 25/25 texas. satun utg kohale ja tahan sisse vahetada 3k. käsi on just lõppenud ja diiler küsib kas tahan kohe mängida? vastan, et jah. võtab raha, vahetab chipideks. kuna märkan, et olen utg, siis ütlen, et ootan ühe ringi. selle peale saab diiler vihaseks ja käratab:"ma ju küsisin, kas sa tahad kohe mängida!? miks sa viidad siin niimoodi aega!??" . mul jäi karp lahti. mõne sekundi pärast ütlesin, et sry et ma su aega viidan. üli tilti ajas ja sain miski 10-15 min oma BI-st lahti. järgi jäi miski 30-40eek(10 chipistes, kuna need "ei mängi", on rake maksmiseks). seda sellele ahvile tipiks ei jätnud vaid panin moodamineva ettekandjale kandiku peale. fk, sellele olukorrale mõtlemine ajab uuesti närvi. peaks priidule kirjutama.


Mul tuleb ka tilt peale kohe kui Parki naisdiileritele mõtlen (obv kõik pole seal vist lambad, aga ma ei käi nii tihti, et nimesid teaks). Ma võib-olla olen kusagil seda juba maininud, aga ükskord üks ajas konkreetselt purjus norrakate laua laiali, sest tal polnud split poti või rake vms jaoks peenikest. Kõik seletasid talle, et võta rohkem või anna ebavõrdselt, kõik on nõus. Ei. Ta ootab 15 minutit, et oma 10-kroonised chipid kätte saada. Laud läkski laiali. Kuradi fucking tainas.

Kloonike
17.07.09, 19:35
Üldiselt tagant järele tunnustus (baarid, pubid, restod jms), vahel ette antav altkäemaks (klubides, eriti kui on nn "jooksupoisid", enne kui jook otsas tullakse juba uut pakkuma).

alaska
17.07.09, 19:42
Alati kui olen tippi andnud, on see olnud iseenesestmõistetav olukord. Kui olen andmata jätnud, on seegi olnud iseenesestmõistetav olukord.

Cash87
17.07.09, 22:41
Alati kui olen tippi andnud, on see olnud iseenesestmõistetav olukord. Kui olen andmata jätnud, on seegi olnud iseenesestmõistetav olukord.


Heheee :D

+1