PDA

View Full Version : täielikud lambad või üli profid NL1-NL10's?!?



Sonsu
30.07.09, 15:44
Tere.
Olen siin foorumis suhteliselt uus külastaja nii kuu olen seda uurinud ja puurinud. Sama kaua kokku ka pokkerit mänginud. Kuna olen mängu kohta suhteliselt palju püüdnud lugeda ja harjutada, kuid ei lähe kõikse paremini. On päevi kus jään 20-60$ plussi, kuid järgmine päev kaotan selle kõik uuesti ära. Mängin hetkel 1-2's lauas korraga, et suudaks paremini õppida ja vastaseid lugeda. Kuid mulle tundub ja siit ka küsimus, kas Nl10 ja alla lauad on algajatele, kes tahavad ABC pokkerit mängida liiga mõttetud ja rasked?!? Niipalju, kui mina seal olen püüdnud mängida, kaotan täiesti tühisetele kätele nt:
mul oli AA bettisin PF's 3$ sain 2 calli. Flop oli A97. Lisasin veel 7$, sain ikka 1 calli, T oli 2. Bettisn veel 5, mis oli ka vastase kogu raha. sain calli, river oli ka 2 ja kaotasin lõpuks AAA22 VS 2222
Selliseid juhtumeid on päris kõvasti olnud, kus kaotan Nut's käega, mis on kuni R-ni nuts, kuigi olen kõvasti bettinud ja ei ole saanud foldi ja kaotan. Kuid samas ei julge ka väga ülespoole minna.
Mis oleks selle lahendus ja kas seda saab üldse pokkeris vältida või praagivad kõrgemad limiidid sellise jama välja?
Ma leain, et mul potensiaali on ja aega ka nagu oleks sellega väikest lisa teenida, kuid milline oleks see laud, kus seda teha ja millised on need õiged "võtted"?
Loodan, et see teema on õiges kohas ja keegi miskit aru ka sai :P

Terv,
sonsu

-andres-
30.07.09, 15:46
Igal limiidil on fishe ja selliseid biite tuleb alati ette. Biidid kaotavad tähtsuse, kui grindid palju käsi, sest enamuse ajast sa siiski võidad sellised situatsioonid, mitte ei kaota.
Ning kui ei beadi nl2-10't, siis ei biidi ka kõrgemaid limiite :).

daljoh
30.07.09, 15:51
Paar kuud on jah liiga lühike aeg selleks et õiged tulemused välja tuleksid. AA saavad ikka pähe, vahet ei ole mis limiidis.
MItu kätt sa üldse mänginud oled?

variatsioon
30.07.09, 15:55
mis sa ise arvad et kõige väiksemates limiitides on kõige paremad mängijad?

hillu
30.07.09, 16:19
Kui käes 77 ning callid vastase raise ning flopis 7J2 ning liigud vastase raise peale allinni ning saad calli vastu ning turn T ning river 9, siis pole mõtet isegi mõtlema hakata, et oled võidus, kuna vastane näitab rahuliku südamega ette mitte ainult ühe 8 vaid pocketkaheksad.

Sellised laksud on NL10 täiesti tavalised, kahjuks puudub ülevaade, et kuidas on asjalood kõrgemates limiitides.

variatsioon
30.07.09, 16:39
Sellised laksud on NL10 täiesti tavalised, kahjuks puudub ülevaade, et kuidas on asjalood kõrgemates limiitides.

võin omast kogemusest öelda et bad beatid on ka up to NL1000s.

Tarq666
30.07.09, 17:22
Kuna mängid vähe käsi ja vähestel laudadel, siis mõjutavad beadid Su mõtlemist rohkem. Sa peaksid hoopis mõtlema, et Sa juhtisid flopil ja fish andis Sulle oma raha callides. Turnil andis fish Sulle uuesti raha olles kaevanud ennast lõksu ja kui riveril pole 2(1oudist, super õnne) tulnud, siis ta oleks kogu oma stäki Sulle loovutanud ja selliste kehvade vastaste pealt sa teenidki. Nii, et pea püsti ja edasi grindima ;)

Sonsu
30.07.09, 20:29
Tänud vastajatele.
Ma olen jah väga vähe käsi mänginud, kuigi aega olen nende mängimiseks läinud kõvasti, kuna mängin üksikuid laudu korraga. Käsi kokku nii 10k. Alles hiljuti sai soetatud ka PT3, kus on ligi 6k kätt näha. Aga jah, ega mul pole suurt rahapada kotiga seljas, siis ei kannata ma sellised kaotusi (veel) hästi välja :P. Samas olen jah sellised ka ise kõvasti võitnud, kuid vahe on selles, et mul ongi hea käsi. Kuna uuel aastal on oodata jälle palgakärpeid ja meeste read taas päästes hõrenevad, siis on pean suutma areneda nii palju, et see vahe tagasi teha, kuna see va pank tahab oma osa ning pere ja muud loomad vajavad ka ära elamist. Kas kogu nö väärt mant on pandud ülesse "puhas kuld" alla või on seda veel mööda foorumit laiali. Kas keegi on seda materjali kagunud ja kausta pannud (ma olen seda ka kõvasti teinud) ja tahaks oma arhiivi jagada? Kindlasti saan nüüd vastusteks, et laisk ei viitsi otsida, kuid lihtsalt aeg on see, mis takka sunnib. Jama on muidugi ka selles, et selle inglise keelega on ka nii nagu on. Hakkama saab, aga mõte ei jää alati samaks või jääb mõni tähtis nüanss arusaamatuks, eriti selles osas, mis räägivad taktikatest ja enesevalitusest jms. Aga kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka peab saama!
Kas siis te soovitate ikka alustada NL2-st ja võtta mitmeid laudu korraga ette? Mind pragusel hetkel ei huvita suure raha teenimine, vaid õppida, õppida ja veelkord õppida pokkeri saladus ja võlusi, et hiljem oleks, mille alusel teenima hakata. Olen ise 24, kuid eelnev pokkeri kogemus oli 0, mis annab mulle selle eelduse, et ei pea ümber õppima, vaid saan ja tahan kohe õigesti õppida. Nagu ma aru olen saanud, siis siin rindkonnas on coach'i teema kuidagi "out", kuid ma leian, et mulle kuluks küll nii mõnigi õpetussõna ja nõu ära. Ega ma papist poiss ei ole, aga nagu ma mainisin, siis on aeg see, mis mind sunnib. Ega jah keegi minu eest käsi ei mängi, kuid hea nõu kulub väga marjaks ära.
Tänud,

Karikakar
30.07.09, 20:36
Kindlasti alusta kõige madalamast limiidist (NL2), kui seal bankroll ülesse liigub ja tunned,
et biidid vastaseid nii et vähe pole, siis mine järgmisesse limiiti (broll managementi koha
pealt vaata, et ikka buy inne piisavalt oleks). See kui sinu vastu runner-runner käsi
hititakse ei tähenda seda, et ise sitt oled või et vastased kõrgemast klassist. Kui tunned, et
kaotused mõjutavad mängu (hakkad lolle käike tegema, liigud kõrgemasse limiiti, et kaotusi tasa teha)
siis pane lauad kinni ja istu tagasi siis kui vaim jälle valmis. Ega need mängijad kuhugi ära ei jookse, nad on
seal täna, homme ja ülehomme, aga kui mängid lihtsalt nii et isu pole või tahtmist, siis on parem üldse
mitte mängida.

PS. Tõesti hea on sellist juttu teoorias kirjutada/lugeda, aga praktikas on see algajale (loe: mulle) ikka kuradi raske ;D

tdx
31.07.09, 00:41
Kui pokker ei ole su ainus sissetulek ja su aeg on piiratud (pere etc), siis ma soovitaksin sul koguda bankroll NL10 jaoks (mingi 200$-300$ piisab, meibi isegi keegi stakeks kui tõestad ennast pühendununa) ja niiviisi 'kiirendada' oma esmast arengut, kuna kõrgemal limiidil on paremad mängijad, mis sunnib ka sind kiiremini arenema. See eeldab et sa mängid 2 lauda max, analyysid (või lased kellelgi analyysida) peale iga sessiooni oma suurimad kaotused / võidud ja vaatad kas kõik oli optimaalselt mängitud.

Õppematerjale pead ilmselt ise kokku ajama, siin foorumis on piisavalt eestikeelset inffi et microt biitida. Aga, NL2-NL10 crushimiseks piisab täiesti sellest:

- Ära blufi (NB: jätkupanus ei ole bluff)
- Kui sul on hea käsi, siis valuebeti suurelt, ära slowplay

Sonsu
31.07.09, 18:40
Pokker ei ole mu ainus ja loodetavasti ei saa ka selleks, kuna mulle meeldib pääste töö, kuid selle kõrvalt on ja jääb palju aega üle, mille tahaks mõnda aega maksimaalselt õppimisele ja harjutamisele kulutada. On veel teine amet, mis on MASU ajal soiku jäänud. Nipettäpet liigub, aga see pole see. Tegelt siiber ka sellest nõrkvoolu tööst (probleeme kogu aeg andurite ja süsteemidega).
Hetke seisuga saan pokkerit pigem võtta kui kulu allikat, kuid see ei ole küll see, mida ma sellelt asjalt ootan. Mulle meeldib teha asju põhjalikult ja seda võimaliklt väikse ajaga. Ma ei ootagi, et saan lühikese ajaga palju käsi läbi mängida, kuid alg ja kesktaseme teadmised on võimalik omandada. Sammuti ei pea mängima sadu tuhandeid käsi ja siis vigadeparandust, kui seda saaks kohe alguses ja operatiivselt teha, mis eeldab kellegi targema kriitilist pilku ja head nõu. Ma ei teagi, kuidas siit leida see päästja, kes aitaks õige suuna ja teadmised omandada. Iga nõu ja abi on loomulikult teretulnud, kuid suur, suur abi oleks kui saaks kellegai mõnda aega koostööd teha.

Sõitsin täna kutselt koju (rekka avarii) ja mõtlesin, kas siine foorumi pere ei ole teinud mingeid koos istumis, kus saaks lives asju arutada, nõuandeid anda ja niisama tutvuda ja hiljem mõni hea kräu maha pidada. Tean, et selliseid asju ikka vahes tehakse, aga kas siinse seltskonnaga ka sellised üritusi korraldatakse. Lihtsalt selline mõte :)

hillu
31.07.09, 21:04
Kah Partys sumistanud vaikselt juba tükk aega ning õhtuti on küll karauul, praktiliselt istuvad laudades max 20VPIP mängijad, kuid olukord muutub, kui kell kuskil 2-3 öösel tiksub, ei tea kas siis euroopas peo pealt tagasi jõudnud härrakesed või uuema maailma ilmakodanikud teevad lahti oma programmid ja kukuvad sumistama umbes 60-85 VPIP peal, mis iseenesest mõista on rahakott, kui keegi parasjagu juba ette sinust ei jõua. Selliseid võib lauas leida sellel kellaajal ikka tükki 2.

Olen ka õhtuti vaevelnud nende regularidega, nüüd peaks vist aga kolima enda plaanid mõneks ajaks ööseks ümber, saab näha.

Karikakar
01.08.09, 01:34
Kui ma ei eksi siis öösiti peaks ameeriklased enda paksud pepud arvuti taha vedama ;)

0ttt
01.08.09, 04:21
Party on USA fishide jaoks keelatud niiet ainule mõningad teised sama ajavööndi fishid saavad oma raha "annetada" Kell 5 tavaliselt on partys lauad suht tühjad nagu keskpäeval.