PDA

View Full Version : Läptopi ostuabi.



Leheküljed : 1 2 [3] 4

Maxi
12.03.13, 23:35
Elite-/Probookidel on hea tugev korpus, aga kasutamismugavus selline 5,5/10, aga see võib-olla ainult mulle nii
Dellid on ikka üle prahi hetkel tavakasutajate jaoks, aga eelviimase seeria latitudedel on nõrgad hinged ja kruvisid peab aeg-ajalt pingutama muidu kipuvad ära väsima. Karta on, et uutel masinatel ka see viga.
Muidu ASUS´e läpparid on päris head aga neil osadel see touchpad kuidagi ebamugav ja füüsiliselt display ei ole just eriline tank, seega ekraanist tõsta läpparit ei tohiks.
Kui raha ei ole probleem ja läpparis mängida ei taha siis mina võtaksin äriklassi Lenovo. Ei ole küll disainilt silmale ilusad ja läikivad, aga kuradi hea korpusega ja jõudu ka omajagu. Näiteks T530 on kole nagu öö, aga kuradi hea masin
Kui mängida ka vahepeal tahaks, siis pigem delli ultrabooki/xps või siis Asuse mõne kallima mudeli.

Kui SSD valida, siis tuleb väline HDD ka võtta, sellega peaks ka arvestama

raidov
12.03.13, 23:55
Mul on 2 Precisionit olnud ja olin mõlemiga ülimalt rahul.. tundub, et nende lipulaevade kvaliteedile pannakse ikka ka vähe rohkem rõhku, igast vostrote ja inspironide jne odavama otsa delli pillide kooste kvaliteet on küll p*sk.. ostsin naisele 1a tagasi v131 selline hea odav, netis käimiseks, kaasas kantud teda ei ole, ripitud ka üldsegi mitte, kodus laua peal kasutatud 95% ajast ja aastaga on täiesti ära lagunenud, hinged, ekraani raam on osadest kohtadest lahti jne, tuttavatel ka palju probleeme olnud viimasel ajal nende odavamate delli seeriatega... Precision ja Thinkpad W FTW kumb lihtsalt rohkem meeldib..

Jäämees
12.03.13, 23:58
See precision rämedalt overpriced

Nimeta mingi hinnaklass ja annan paar varianti ise ka ost pooleli praegu ja olen nö suure turu uuringu teostanud

Codecci
13.03.13, 00:15
See precision rämedalt overpriced

Nimeta mingi hinnaklass ja annan paar varianti ise ka ost pooleli praegu ja olen nö suure turu uuringu teostanud
Milline väga kvaliteetne läpakas samade näitajatega rämedalt odavam on? kjmrc näitas ühte Latitude-E 'd, oli ainult ~ 100€ odavam samade näitajate juures.

Jäämees
13.03.13, 01:45
http://www.hinnavaatlus.ee/products/S%C3%BClearvutid/S%C3%BClearvutid/282551/

Hvst inspiron. Graafika ja prose paremad selles... Hdd aeglasem kuid üldsegi pole mõtet hddga osta enam, ssd piisavalt odav juba et osta 500-700 vahel masin korraliku prose, graafikaga ja lasta panna ssd sisse pluss ekstra rammi kui 4/6/8 mis enamus komplektides on tundub liiga vähe.

1200 eest saab juba core i7 third gen, decent GPUga, 16-32GB RAMi ja SSDga läppari, juhul kui firma logo ei mängi rolli ja on tahtmist leida firma kes vahetab nt 5400/7200 HDD ketta SSDga välja jne. Lihtsalt leida hea prose ja graafikaga masin. Komplektid kus on nii hea prose, gpu, 8+ gb rami ja vähemalt 256gb ssd lähevad juba liigselt kalliks imo odavam ja targem teha nii nagu eelpool kirjeldasin, kindlasti mingi firmaga mis annab ka omapoolset garantiid.

raaids
13.03.13, 02:37
lol pole mõtet isegi võrrelda Inspirioni Precisioniga...

Codecci
13.03.13, 02:39
Inspiron on säästuklass.

camu
13.03.13, 03:03
Väidetavalt see Insiprion SE endise XPSi otsene järeltulija, kuna XPS on otseselt konkureerima pandud Apple läpparitega. Ehk siis SE puhul tegemist veidi parema koostekvaliteediga.

pastilaa
13.03.13, 06:07
See precision rämedalt overpriced

Nimeta mingi hinnaklass ja annan paar varianti ise ka ost pooleli praegu ja olen nö suure turu uuringu teostanud

kahjuks eksid. üks asi on nö paberil näitajaid vaadata, teine asi on reaalselt kokkupandud vidin ise. kunagi arvasin samamoodi, aga kui sa tippklassiga kokku oled puutunud pikemalt, saada aru, milles vahe. pommikindel.

leits
13.03.13, 07:52
http://www.hinnavaatlus.ee/products/S%C3%BClearvutid/S%C3%BClearvutid/282551/

Hvst inspiron. Graafika ja prose paremad selles... Hdd aeglasem kuid üldsegi pole mõtet hddga osta enam, ssd piisavalt odav juba et osta 500-700 vahel masin korraliku prose, graafikaga ja lasta panna ssd sisse pluss ekstra rammi kui 4/6/8 mis enamus komplektides on tundub liiga vähe.

1200 eest saab juba core i7 third gen, decent GPUga, 16-32GB RAMi ja SSDga läppari, juhul kui firma logo ei mängi rolli ja on tahtmist leida firma kes vahetab nt 5400/7200 HDD ketta SSDga välja jne. Lihtsalt leida hea prose ja graafikaga masin. Komplektid kus on nii hea prose, gpu, 8+ gb rami ja vähemalt 256gb ssd lähevad juba liigselt kalliks imo odavam ja targem teha nii nagu eelpool kirjeldasin, kindlasti mingi firmaga mis annab ka omapoolset garantiid.


overpriced ju .. mingi ordi pilli saab raudselt odavamalt :D

Strawberry
13.03.13, 09:37
Kui hind ei oluline ja ainult raami kvaliteet on tähtis nagu osad siin arvavad, siis Macbook Pro ja installi windows peale.

Don't be a pussy http://www.imarvutid.ee/et/shop/kat/macbookpro

kallekusta
13.03.13, 11:48
Kui raami kvaliteeti taga ajada siis Panasonicu rug seeria arvuti. Sellest võid autoga ka üle sõita ja basseini kaasa võtta. Ning mõnel naarikul pea pooleks lüüa.
http://www.panasonic.com/business/toughbook/fully-rugged-laptop-toughbook-31.asp#

Jäämees
13.03.13, 12:21
Väga mõttekas ikka logo ja seeria järgi valida. Ei viitsi vaieldagi sellise jama üle, riistvara läppari sees on toodetud kellegi muu poolt, logo seal on bränd ainuke asi tõesti mis brändi tootja teha on, on nö kasti kvaliteet. Need vahed on suht koht marginaalsed kui oma vidinat normaalselt kasutada ja hoida.

Kui pole mingit vajadust toughbooki taolise kasti järgi on see 'äriklass' ja 'odav klass' rumal jutt. Aga hei just my opinion, mina lihtsalt saan endale 1000 eest parema sooritusega masina.

leits
13.03.13, 12:27
Väga mõttekas ikka logo ja seeria järgi valida. Ei viitsi vaieldagi sellise jama üle, riistvara läppari sees on toodetud kellegi muu poolt, logo seal on bränd ainuke asi tõesti mis brändi tootja teha on, on nö kasti kvaliteet. Need vahed on suht koht marginaalsed kui oma vidinat normaalselt kasutada ja hoida.

Kui pole mingit vajadust toughbooki taolise kasti järgi on see 'äriklass' ja 'odav klass' rumal jutt. Aga hei just my opinion, mina lihtsalt saan endale 1000 eest parema sooritusega masina.

issand jumal kui loll jutt see on.. hea näide hp pavilionid .. sama sisu ju kõigil? miks mingi enamus neist ära kooles lol?

e: mingi vana post, kuid muutunud pole põhmst midagi: http://laptopid.ee/kasulikku

Jäämees
13.03.13, 12:48
Issand kui argumenteeritud... 8 aastat vana tekst arvutimaailmast + müügisaidi oma arvamus.

See on jällegi teema kus ei jõua normaalselt konsensuseni. Kui tahad maksta rohkem maksa. Pole mul ühegi odava lolli peaga ostetud pilliga probleeme olnud, ja seni kuni ei ole ei näe ka põhjust maksta 2-3x rohkem mingi x firma kasti ja logo eest kui sisemus on peaaegu alati samade firmade toodetud.

Edit: ja see arvutimaailma tekst seletab mingeid võhiku teadmisi riistvarast, leia siis pigem midagi, mis analüüsib/seletab vahet Delli/Aceri/Asuse/Lenovo jmi korpuste vahel.

camu
13.03.13, 12:51
Issand kui argumenteeritud... 8 aastat vana tekst arvutimaailmast + müügisaidi oma arvamus.

See on jällegi teema kus ei jõua normaalselt konsensuseni. Kui tahad maksta rohkem maksa. Pole mul ühegi odava lolli peaga ostetud pilliga probleeme olnud, ja seni kuni ei ole ei näe ka põhjust maksta 2-3x rohkem mingi x firma kasti ja logo eest kui sisemus on peaaegu alati samade firmade toodetud.
No riistvara mõistes mängib kube pokkeri ära ka 300$ või veel odavama Ordi arvutiga. Sisemus sama ju. Soovita seda juba.

Strawberry
13.03.13, 12:53
Üldiselt pole vajadust jalgratast leiutada. On olemas täiesti professionaalsed inimesed, kes saavad korralikku pappi põhjaliku ja võrdleva review kirjutamise eest.

http://reviews.cnet.com/laptop-reviews/#sort=popularity%20asc

Have fun.

Edit: see on ka lugemiseks hea, üks parimaid laptopi ostmise guide-sid imho.

http://reviews.cnet.com/laptop-buying-guide/

qbj0hn
13.03.13, 13:49
Dunno, grindi nurk pole vist eriti siukene koht kus nittida, läheb see Precision loosi.

Strawberry
13.03.13, 13:59
Dunno, grindi nurk pole vist eriti siukene koht kus nittida, läheb see Precision loosi.

Kui eelnevalt lingitud http://www.laptopid.ee/vaata/619/Dell-Precision-M4600/ Precisionist räägid, siis võimalik, et see läppar ei klapi just otseselt sinu vajadustega (ma muidugi ei tea mis sa täpselt teed sellega, ma lihtsalt oletan).

1) Protsessor on vana põlvkonna oma (protsessori mudelinumber 2xxx (2nd gen) vs uued mudelinumbriga 3xxxx (3rd gen)) (halb suurte andmebaasidega majandamisel (loe: HM2 lagib))
2) HDD, mitte SSD (loe: HM2 lagib) (kuigi seda saab raha eest välja vahetada I guess)
3) Standalone videokaart. Pokkeri grindimisele/andmebaasile ei anna absoluutselt midagi juurde, samas teeb arvutit kallimaks/raskemaks/rohkem akut kulutavamaks.

Kui kõrge graafikanõudlusega arvutimänge palju mängid ja eelarve piiratud. Siis on hea valik.
Kui high end arvutimänge pidevalt ei mängi, siis mina võtaks sama raha eest midagi millel on 3rd gen prose, SSD ja integreeritud video (ntx Intel HD4000)

qbj0hn
13.03.13, 14:03
Pole plaanis nagu välja ka lähiajal vahetada kui see ost ära teha.
See inspiron 500 eurine mis mul atm on see hakkab nüüd peale 2.5 aastat otsi andma, kui selle pilliga saaks isegi miski 4a läbi oleks lagi.
HM2 ma ei hakka ever kasutama, enne lähen PT peale üle kui HM1 peaks ära surema.

Strawberry
13.03.13, 14:07
HM2 ma ei hakka ever kasutama, enne lähen PT peale üle kui HM1 peaks ära surema.

Andmebaasi majandamine on igatepidi rohkem prose ja kõvaketta taga ja vähem graafika taga.

virukunn
13.03.13, 14:10
Mul elus 2 läpparit olnud. HP dv6000 mis obv esimese 2 nädalaga voodis filmi vaadates bustosse läks, ning hetkel Lenovo T500 millega olen täiega rahul. Ma grindin ka aint voodis, läppar süles, teki peal jne jne vägistand teda igatepidi ja peab vastu soliidselt. Sõber astus peale ka veel - no problem. Puhtalt sp ma juba vaatan tulevikus ainult lenovote poole. Klava ja kõik muu tundub kvaliteetsem ka kui nt sõbra inspironil.

Strawberry
13.03.13, 14:19
http://flex.ee/5280-Asus-Ultrabook-UX31A

1299€

High res ekraan 1920x1080
3rd gen i7 prose
256gb SSD
Intel HD4000 graafikalahendus
1,3kg
4cell akuga 7tundi

Kotkas1000
13.03.13, 14:26
See ultrabook näeb irl väga sheff välja. Sisu ja kvaliteedi kohta ei ole õige mees kaasa rääkima.

Codecci
13.03.13, 16:16
Kui hind ei oluline ja ainult raami kvaliteet on tähtis nagu osad siin arvavad, siis Macbook Pro ja installi windows peale.

Don't be a pussy http://www.imarvutid.ee/et/shop/kat/macbookpro
Sa vist tegid nalja, aga tegelikult see ei ole üldse paha mõte. 2+2 HSNL-erite seas vaieldamatult kõige populaarsem lahendus on Macbook Pro + Windows peale. Kõik kiidavad, et haigelt kvaliteetne asi ja ainuke asi mis vastu saab on Dell Precision. Ainuke jama, et uus Macbook Pro maksab €2K+.

Codecci
13.03.13, 16:50
http://www.laptopid.ee/vaata/530/Dell-Precision-M4500/

How about this? €800 Precision, tundub vist vanem mudel kui see M4600 ja veits lahjem, aga €500 võrra odavam kui see:
http://www.laptopid.ee/vaata/619/Dell-Precision-M4600/

Imelik, et garantii aint 1 aasta tho...

pastilaa
13.03.13, 16:54
Sa vist tegid nalja, aga tegelikult see ei ole üldse paha mõte. 2+2 HSNL-erite seas vaieldamatult kõige populaarsem lahendus on Macbook Pro + Windows peale. Kõik kiidavad, et haigelt kvaliteetne asi ja ainuke asi mis vastu saab on Dell Precision. Ainuke jama, et uus Macbook Pro maksab €2K+.

täpselt nii ongi. naeravad ja parastavad "itmehed", kes pole päevagi kumbagi kasutanud. numbrid näitavad, et mul vägevamad näitajad! pmslt umbes sama, kui võrrelda mingit vilesi täis hyundaid G seeria mersuga. numbrites hyundai ikka palju parem!

raidov
13.03.13, 20:05
täpselt nii ongi. naeravad ja parastavad "itmehed", kes pole päevagi kumbagi kasutanud. numbrid näitavad, et mul vägevamad näitajad! pmslt umbes sama, kui võrrelda mingit vilesi täis hyundaid G seeria mersuga. numbrites hyundai ikka palju parem!

:heart:

Võite võtta seda 500€ vms hinna vahet kasvõi nagu väikese "kindlustusena" kui ostad odavama, on tõenäosus, et kooleb suurem - ilmselt jääb mingi nädalake tööd ka vahele isegi kui garantii veel kestab.. mis tähendabki juba, et +EV on kallim osta :)

Kes mängivad low stakes+ ostavad kallima, kellel väiksem roll ja pokker ei ole oluline osa sissetulekust ostavad odavama... Paremad töövahendid loovad paremad eeldused paremateks tulemusteks :)

Ja pokker on just selline asi ju, kus on võimalik enda hourlyt ka mingite üsna väikeste asjadega natukene tõsta, siis on loogiline, et kui midagi aitab sul hourlyt tõsta, siis on see täiesti nobrainer investeering...

qbj0hn
13.03.13, 20:49
Siuke poiss läks siis loosi.

Mudel Precision M4600
Tootja Dell
Värv Pronks
Protsessor Intel® Core™ i7-2620M Processor (4M Cache, 2.70 GHz)
Mälu 16GB DDR3
Kõvaketas 256GB SSD
Ekraan 15,6'' 1920x1080 Full HD LED (Anti-Glare)
Videokaart AMD FirePro M5950 Mobility Pro Graphics with 1GB GDDR5
CD/DVD seade DVDRW Dual Layer
Traadita ühendus WiFi
Liidesed 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, eSATA, HDMI, VGA, Smartcard reader, Expresscard 54, Displayport
Operatsioonisüsteem Win 7 Pro 64bit
Klaviatuur Eesti asetusega tavaline
Aku 9-cell 97Wh
Kaal 2,8
Garantii 3a
Hind 1329€

leits
13.03.13, 20:53
256 on nats overkill kuid samas ka fine .. ise oleks leppind ilsmelt 80 ssd + cd drive asemel HDD panna. ehk peab rohkem kui 300e ordi

hoss23
14.03.13, 01:07
http://flex.ee/5732-Asus-N56VZ

Nii itimehed, mis te sellest arvate. On kellelgi kogemusi samalaadsetega?
Ühe kõrvaga kuulsin, et Asusel pidi ülekuumenemisega probleeme olema aga võin ka eksida.
Ootaks spetsialistide arvamusi lol.

Mrt1989
14.03.13, 07:11
Suht solid multimeedia laptop.

kjmrc
14.03.13, 08:14
http://flex.ee/5732-Asus-N56VZ

Nii itimehed, mis te sellest arvate. On kellelgi kogemusi samalaadsetega?
Ühe kõrvaga kuulsin, et Asusel pidi ülekuumenemisega probleeme olema aga võin ka eksida.
Ootaks spetsialistide arvamusi lol.

Mul paaril sõbral on see masin ja ei oska nad midagi halba välja tuua küll nende kohta :)
Usun, et suhteliselt õnnestunud mudel, kuna ka HV foorumis oli pikk arutelu selle seeria üle ja konkreetselt midagi häirivat silma ei jäänud.

Cheating
14.03.13, 09:18
http://flex.ee/5732-Asus-N56VZ

Nii itimehed, mis te sellest arvate. On kellelgi kogemusi samalaadsetega?
Ühe kõrvaga kuulsin, et Asusel pidi ülekuumenemisega probleeme olema aga võin ka eksida.
Ootaks spetsialistide arvamusi lol.

Plaanin ise ka seda mudelit soetada.
Nagu kjrmc juba eelnevalt mainis, pole veel midagi halba selle masina kohta kuulnud.
Kuigi pole väga tark arvutite koha pealt, siis ei oska sellise raha eest midagi targemat ka leida. Aga kui kellegil on midagi paremat silma jäänud siis võite märku anda :)

timz0333
14.03.13, 09:31
Muidu nõus aga disain on küll nagu kalkulaatoril :/

hoss23
14.03.13, 09:36
HV foorumis oli pikk arutelu selle seeria üle ja konkreetselt midagi häirivat silma ei jäänud.
Linki :p ?

leits
14.03.13, 09:49
Pikk review .. http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-N56VZ-S4044V-Notebook.78305.0.html
Seems ok

Overall, Asus has created a well-rounded product, which may attract a large group of buyers at just over EUR 1,000 (~$1250). Apart from some smaller weaknesses here and there, some of which may be attributed to the pre-production status of our test unit, it is not a target for severe criticism, and can be recommended for multimedia enthusiasts.

hoss23
14.03.13, 09:55
Krt, kui härra seda ütleb, et seems ok. Siis ma vist võtangi selle.
Tnx Leits.

Strawberry
14.03.13, 12:30
Ülekuumenemise "viga" on kõikidel läpparitel, millel on standalone videokaart (integr. graafika ei kuumene nii hullult üle), kui seda videokaarti kasutada mitmeid tunde järjest 100% koormusel (ntx graafika suhtes nõudlike arvutimängude mängimisel).

qbj0hn
14.03.13, 13:07
Ostsin kuu tagasi arvutikeskusest miski jahutuse, päris hea asi, mul praegune kuumeneb ikka soliidselt muidu.
Hea alus ka läpakale laua peal ja USBga viskad puhuri järgi kui sauna tahab võtta.
See muidugi probleemi tuuma ei lahenda, aga vähemalt ei sula ülesse.

Strawberry
14.03.13, 13:20
Erinevalt desktop arvutitest, läppari ostmisel tasuks väga täpselt läbi mõelda, mis eesmärgil seda 99% ajast kasutama hakatakse ja siis vastavalt sellele mudel valida.

More is better ei kehti, sest eranditult kõik lisad tulevad millegi arvelt (kaal, aku vastupidavus, kuumus jms.)

Kui sa kasutad external monitori, siis prolly sul ei ole vaja 17" läppari ekraani ning selle asemel 13" ekraan kahekordistab su aku vastupidavuse.
Optiline DVD seade, mis saab korra aastas kasutust lisab mõttetut kaalu.
Standalone graafikakaart lisab kaalu, kuumust, sööb aku vastupidavust.
Jne. Jne.

Samuti tasub mõelda, et kui sul kõiki lisasid on vaja ning reaalselt läpparit laua pealt ei liiguta, siis milleks üldse läppar, äkki desktop on parem lahendus.

Saab ka niimoodi:

Umbes rahakotisuurune desktop arvuti 20cm*19cm*3cm

http://eu2.sapphiretech.com/mc/images/prods/1747/4H000-10_MiniPC_VS8_01_634884194644780540_200_200.jpg

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?cid=6&gid=1186&sgid=1190&pid=1747&psn=000101&lid=1


On ka võimalus võtta töötegemiseks desktop ja elutoas lesimiseks ja reisimiseks hoopis mõni tablet (a la iPad).

Kosmonaut
14.03.13, 16:20
Olen kasutanud seda N56VZ ca 2 kuud nüüd. Siiani rahul. Ülekuumenemisega probleeme pole olnud (kogu aeg olen sellega voodi peal). Muidugi kui peaks tekkima, siis puhastada on seda vastik tõenäoliselt (mingit lihtsat ligipääsu ventikale ei näe). Lasin talle panna ka 256gb ssd (ilma ssdta pole tänapäeval mõtet arvutit osta).
Helikvaliteet on mõistlik - parem kui muudel läpakatel.

hoss23
15.03.13, 00:36
Olen kasutanud seda N56VZ ca 2 kuud nüüd. Siiani rahul. Ülekuumenemisega probleeme pole olnud (kogu aeg olen sellega voodi peal). Muidugi kui peaks tekkima, siis puhastada on seda vastik tõenäoliselt (mingit lihtsat ligipääsu ventikale ei näe). Lasin talle panna ka 256gb ssd (ilma ssdta pole tänapäeval mõtet arvutit osta).
Helikvaliteet on mõistlik - parem kui muudel läpakatel.

Väga hea siis. Saan arvatavasti järgmise nädala alguses ta omanikuks :)
Oleneb, kaua postiga koju tuuakse.

IsandJoberst
15.03.13, 01:11
Kuna arvutitest ei jaga suurt midagi, eriti kasutatutest siis selline küsimus:
Kas kasutatud Imac "Core 2 Duo" 3.06 27-tolli (late 2009) hinnaga 600-650€ oleks hästi saadud ? :D
Uus kõvakas pandud 1T ja uus maci süsteem peale.
Arvuti ise muidu korralik ja sõbra kasutuses olnud...

Cheating
15.03.13, 08:29
Kuna arvutitest ei jaga suurt midagi, eriti kasutatutest siis selline küsimus:
Kas kasutatud Imac "Core 2 Duo" 3.06 27-tolli (late 2009) hinnaga 600-650€ oleks hästi saadud ? :D
Uus kõvakas pandud 1T ja uus maci süsteem peale.
Arvuti ise muidu korralik ja sõbra kasutuses olnud...

Kindlasti leiaksid omale vastuse kui postitada sama teema Hinnavaatluse Foorumisse, Ostuabi/hinnapäringu alla. http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewforum.php?f=8

reggie
19.03.13, 16:28
Ise plaanin järgmisena osta sellise isendi-
http://www.euronics.ee/tootekaart/50436/Tahvelarvutid-ja-arvutid/Sulearvutid/NP550P7C-T01EE

-andres-
19.03.13, 16:58
Kuigi ma seda ei võtaks, siis ma loodan, et vähemalt Euronicsist seda ostma ei lähe.

Strawberry
19.03.13, 17:10
Euronicsis peaks "parima hinna garantii" olema (vähemalt vanasti oli), kui näitad samale asjale paremat hinnapakkumist, siis tehakse kohapeal sulle parem hind (euronicsi müüjatel on õigus seda igas kaupluses teha).

andrus69
19.03.13, 17:12
Kuigi ma seda ei võtaks, siis ma loodan, et vähemalt Euronicsist seda ostma ei lähe.

Ei ostaks sest? (Ise ka Samsung silma jäänud ja tundub muidu kena ja kerge loom olevat, aga ei tea tast lähemalt miskit)

q_q
19.03.13, 17:26
sitt hdd ja reso

Strawberry
19.03.13, 18:51
sitt hdd ja reso

+1

17" ekraanil peaks palju parem reso olema ja 5400 rpm HDD-st tasuks kaugele hoiduda.

andrus69
19.03.13, 19:02
Ise tegelt Samsungi NP900 seeria arvuteid vaadand. Mõnusad kerged ja ilusad. SSD kettaga. Aga jah 17" ekraani veel pole sellel seerial.

reggie
19.03.13, 19:56
Samsung on hinna/kvaliteedi suhte poolest üle kõigist. Endal 5 aasta läheb ja hetkel peaks uue vendi ostma (vana oli nii s/*a täis kui olla sai, ime, et veel ringi käis). 9 seeria on tore aga kuna mul pole eriti oluline, et läppar kaaluks 1,4 kilo siis vaataks suurema jõudluse poole. Eelneva mudeli häda on jah paraku madal reso, kuna aega on pisut veel ostuga siis ootan, äkki toovad midagigi paremat välja. Paar päeva tagasi sai tuttavale ostetud samuti samsung (http://www.euronics.ee/tootekaart/49962/Tahvelarvutid-ja-arvutid/Sulearvutid/NP350V5C-S03EE) ja kuigi valikus oli ka dell siis tuttav müügimees soovitas rohkem viimast masinat.

-andres-
19.03.13, 20:28
Samsung on hinna/kvaliteedi suhte poolest üle kõigist. Endal 5 aasta läheb ja hetkel peaks uue vendi ostma (vana oli nii s/*a täis kui olla sai, ime, et veel ringi käis). 9 seeria on tore aga kuna mul pole eriti oluline, et läppar kaaluks 1,4 kilo siis vaataks suurema jõudluse poole. Eelneva mudeli häda on jah paraku madal reso, kuna aega on pisut veel ostuga siis ootan, äkki toovad midagigi paremat välja. Paar päeva tagasi sai tuttavale ostetud samuti samsung (http://www.euronics.ee/tootekaart/49962/Tahvelarvutid-ja-arvutid/Sulearvutid/NP350V5C-S03EE) ja kuigi valikus oli ka dell siis tuttav müügimees soovitas rohkem viimast masinat.
Müügimees tegi tünga.

Codecci
19.03.13, 21:36
Euronicsis peaks "parima hinna garantii" olema (vähemalt vanasti oli), kui näitad samale asjale paremat hinnapakkumist, siis tehakse kohapeal sulle parem hind (euronicsi müüjatel on õigus seda igas kaupluses teha).
Ei usu... Siis nad peaks igal asjal 20-30% julgelt alla laskma :D

kallekusta
19.03.13, 21:45
Strawberry see kampaania on (oli) ON OFFis mitte euronicsis. Ja see konkureeriv hinnapakkumine pidi olema REAALSE eestis asuva poe oma, mitte mingi hinnavaatluse netipoe või ebay printscreen. Ja kontrolli oma väiteid, mida võib müüja teha ja mida mitte. Tegelikkuses ta ei SAAGI selliseid asju teha. Lihtsalt igal tootel on mingi % mille võrra ta saab alla teha. Reeglina 5%. Asjadele millel on juba soodushind on see 0%.

Mu enda vend töötab seal viimased 6 aastat

raidov
20.03.13, 08:09
Ei usu... Siis nad peaks igal asjal 20-30% julgelt alla laskma :D

+10

Olen 99% kindel, et neil ei ole ÜHTEGI toodet parima hinnaga. Mul oli kunagi Lätis euronicsiga diil ühe projekti jaoks -30% saime kõigi asjade pealt ja reaalselt ei ostnud ikkagi neilt ühtegi asja, sest nende hind -30% ei olnud ikkagi kunagi parim hind :D

Strawberry
20.03.13, 09:01
Strawberry see kampaania on (oli) ON OFFis mitte euronicsis. Ja see konkureeriv hinnapakkumine pidi olema REAALSE eestis asuva poe oma, mitte mingi hinnavaatluse netipoe või ebay printscreen. Ja kontrolli oma väiteid, mida võib müüja teha ja mida mitte. Tegelikkuses ta ei SAAGI selliseid asju teha. Lihtsalt igal tootel on mingi % mille võrra ta saab alla teha. Reeglina 5%. Asjadele millel on juba soodushind on see 0%.

Mu enda vend töötab seal viimased 6 aastat

Olen Euronicsist ostnud endale pesumasina ja külmkapi. Pesumasinat ostes sain müügimehelt 11% alla, paar kuud hiljem teises Euronicsis sain külmkapilt 8% alla.

Ma ei tea milline sinu tegelikkus on, minu tegelikkuses on euronicsi müügimehed väga kauplemisvalmis.

Oliverk
20.03.13, 09:42
Euronicsi müüad saavad alet teha küll mitte soodusega toodetelt. Aga teevad ainult seda oma müügiboonuse arvelt. Seega vastutulevad müügimehed sulle sattunud. Põhipalk neil väike ja enamus tuleb müügi pealt.

Kosmonaut
20.03.13, 13:48
Euronicsis on olemas parima hinna garantii ja teevad sulle kohe selle ka ära. Parim hind tähendab siinkohal küll parimat poehinda (st netipoed jms ei lähe arvesse). Ise ostsin sealt hiire, mis kõrval OnOffis oli ca 8 euri odavam. Kohapeal OnOffis hetkel polnud kuid euroncsis tehti pikema jututa OnOffi hind.

VisaHing
21.03.13, 10:56
Ei teadnudki, et Euronicsis on poemüüjate asemel müügimehed :D.

Muidu läppari ostmine suhteliselt võimatu tegevus. Isegi kui leiad mingi omast arust hull-hea diili on see homseks teiseks kohas juba -30%. Ülehomseks sama raha eest juba 1000x võimsam mudel väljas jne. Võibki otsima jääda sobivat :P.

Strawberry
21.03.13, 11:21
Ei teadnudki, et Euronicsis on poemüüjate asemel müügimehed :D.

Muidu läppari ostmine suhteliselt võimatu tegevus. Isegi kui leiad mingi omast arust hull-hea diili on see homseks teiseks kohas juba -30%. Ülehomseks sama raha eest juba 1000x võimsam mudel väljas jne. Võibki otsima jääda sobivat :P.

Soodusmüüki pannaksegi aeguma hakkavad mudelid, eriti soodsaks veel siis kui uus mudel on kohe välja tulemas. Seda viimast on eriti ilmekalt näha olnud iga kord kui uus iPadi mudel on ilmumas.

Cheating
21.03.13, 21:35
Kas kellegil on kogemust või teab kedagi kes on lasnud endale laptopi ise kokku panna, vastavalt enda soovile, selliselt saidilt nagu www.mysn.eu
Seal saidilt ma saaks ikka kordades parema asja endale kokku panna, kui niisama kusagilt Eesti netipoest tellides. Välimus tundub ka suht Okei. Iseasi kuidas korpus vastu peab.
Facebooki kodulehe järgi tundub, et päris aktiivne sait ja vist ei tasuks karta, et rahad lähevad matkama???

Kosmonaut
22.03.13, 22:27
Minu teada paljud eesti netipoed lasevad ka sul panna kokku arvuti suht oma soovide järgi. Lihtsalt küsi kas saaks vahetada mõne jupi ära vms. Loomulikult on ees teatud piirid (nagu ka antud saidil). Komplekteerisin huvi pärast võimalikult samade näitajatega arvuti mis ma ise ostsin (asus nv56vz 256gb SSDga) ja sain hinnaks 1244 euri. Korpuse kohta ei oska küll midagi tarka ütelda, tõenäoliselt palju parem ei ole kui asusel.

reggie
22.03.13, 22:50
Ma väldiks suvalisi netipoode-isegi kui nad on hea mainega ei garanteeri keegi sulle, et poole aasta pärast pille kotti ei panda ja sinu garantii olematuks muutub.

qbj0hn
27.03.13, 23:31
Siuke poiss läks siis loosi.

Mudel Precision M4600
Tootja Dell
Värv Pronks
Protsessor Intel® Core™ i7-2620M Processor (4M Cache, 2.70 GHz)
Mälu 16GB DDR3
Kõvaketas 256GB SSD
Ekraan 15,6'' 1920x1080 Full HD LED (Anti-Glare)
Videokaart AMD FirePro M5950 Mobility Pro Graphics with 1GB GDDR5
CD/DVD seade DVDRW Dual Layer
Traadita ühendus WiFi
Liidesed 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, eSATA, HDMI, VGA, Smartcard reader, Expresscard 54, Displayport
Operatsioonisüsteem Win 7 Pro 64bit
Klaviatuur Eesti asetusega tavaline
Aku 9-cell 97Wh
Kaal 2,8
Garantii 3a
Hind 1329€

Sain pilli kätte, päris harjumatu on ilma laggita arvutis olla.
Arvuti käivitamisest kuni redtubes video käib confirmed 20~ seci.

Jäämees
27.03.13, 23:36
Kas mahaarvestuse tegid ka stopperi aja pealt? St käte vahetuse arvelt

qbj0hn
27.03.13, 23:38
Päris nii mitte :D

ussdoktor
28.03.13, 01:22
Sain pilli kätte, päris harjumatu on ilma laggita arvutis olla.
Arvuti käivitamisest kuni redtubes video käib confirmed 20~ seci.

haigelt on mälu sellel, nüüd ei pane terve arvuti pange, kui hemi graafikud joonistama paned.

ps: sellele saad muidu pmst 3 "monitori" järgi panna :)

valustyng
15.05.13, 10:03
Plaan on uus läptop muretseda. Soovitage läptopi millega saaks pokkerit mängida,filme vaadata.
Koostis võiks olla vastupidav ja aku võiks ka 6+ tundi kesta.

kjmrc
15.05.13, 10:09
Plaan on uus läptop muretseda. Soovitage läptopi millega saaks pokkerit mängida,filme vaadata.
Koostis võiks olla vastupidav ja aku võiks ka 6+ tundi kesta.

http://flex.ee/5285-Lenovo-Thinkpad-Edge-E530-NZQMGMS-Punane


E: Tho, maitea, kas soovid FHD ekraani ja missugust sisu.
E2: Endal see mudel, olen väga rahul ostuga. Tho sain tükkmaad odavamalt. Aku vastupidavus pole muidugi isegi 5 tundi mitte.

http://flex.ee/5770-Dell-Vostro-3560-Hbedane

valustyng
15.05.13, 10:26
fhd võiks ka olla jah

Codecci
15.05.13, 10:31
Kui hinnapiiri pole, siis Dell Precision.

www.laptopid.ee vast parimad hinnad Eestis.

Strawberry
15.05.13, 10:53
3. juuni tuleb Haswell chipset turule. 4th gen prose/graafika combined. Väidetavalt 2x suurema jõudlusega graafika ja 2x suurema aku vastupidavusega kui praegused 3rd gen ivy bridge chipid.

valustyng
15.05.13, 11:00
midagi peale delli ka julgete pakkuda? hind võiks jääda alla 1k euri ikka

Strawberry
15.05.13, 11:25
Haswell crushib kõiki praegused 3rd gen läppareid ja kõlakad on, et hinnaklass tuleb pisut odavam kui ivy bridge-l.

Juunis/juulis peaks päris suured hinnamuutused ja "vana pasa müügikampaaniad" tulema läpparitel.

valustyng
15.05.13, 12:22
mis te lenovo läpakatest arvate ?

q_q
15.05.13, 12:50
w,t,x seeria thinkpadid ok ülejäänd crap

LordC
20.05.13, 05:44
Wtf, miks paljudel arvutitel nii suur hinnavahe on? http://www.laptopid.ee/vaata/414/Lenovo-Thinkpad-X200s/

Hind Enne: 1469.97 €

Soodushind: 299.00 €

selle jätsin vaatamatta, et kasutatud. :D

Codecci
20.05.13, 16:58
See hind enne on obv scam, sama mis PokkeriProde RUG-i tool on juba 3a+ olnud kohapeal €300 pealt €129 peale lastud. Aga laptopid.ee muidu prolly kõige soodsam koht Eestis kust läpparit osta.

Strawberry
20.05.13, 19:08
http://www.computech.ee

Pakuvad kõige paremat garantii-teenust Eestis. Kõikidele toodetele +1 aasta ning ise tulevad järgi, parandavad kiiresti ja toovad koju tagasi.

http://www.computech.ee/CompuCare

Webilehel on live chat ning hinnad ja arvuti hardware conf on kaubeldav ja muudetav.

Natuke silmailu ka, tablet/laptop hybrid from Dell.

http://www.computech.ee/dell-sulearvutid/dell-xps/xps-12/dell-xps-duo-12-ultrabook.html


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cu-WjxOWRIQ

camu
20.05.13, 19:25
http://www.computech.ee

Pakuvad kõige paremat garantii-teenust Eestis. Kõikidele toodetele +1 aasta ning ise tulevad järgi, parandavad kiiresti ja toovad koju tagasi.

HV-s suht negatiivset kriitikat ka saanud. Küll tarneajad oluliselt pikemad jne. Kui kohapeal masin olemas siis suva vast, kui tellmise peale (nagu tavaliselt) siis võib tarne tükk aega venida ning alati räägitakse, kuidas keegi kolmas osapool süüdi.

kjmrc
20.05.13, 21:26
Computechist - ei usaldaks seda firmat eriti. Mingi uudis oli internetis, et nad ei andnud kliendile kaupa kätte, kuigi klient oli juba eelnevalt ära maksnud + nad on mitmele firmale võlgu + endal ka negatiivne kogemus nendega.

mortalvombat
21.05.13, 08:59
Computechist - ei usaldaks seda firmat eriti. Mingi uudis oli internetis, et nad ei andnud kliendile kaupa kätte, kuigi klient oli juba eelnevalt ära maksnud + nad on mitmele firmale võlgu + endal ka negatiivne kogemus nendega.

+1, telefonile ei vasta, ei pea kokkulepetest kinni

Codecci
21.05.13, 20:26
Tahan osta high-end Dell Precisionit. Keegi siin kirjutas sellest Haswell chipist midagi - kas on reaalne üldse, et lähema 3-6 kuu jooksul tuleb selle chipiga Dell Precision välja? Või võib lähiajal praeguste läpakate hind siiski selle Haswelli tõttu kõvasti kukkuda, et tasuks oodata paar kuud ostuga?

Edit: ja selle laptopid.ee promoga ajasin segamini... notebooks.ee oli see hea sait kus jube hea hinnaga Precisioni leidsime qbj0hnile. laptopid.ee kogemus puudub.

Strawberry
21.05.13, 21:02
Haswell tuleb ametlikult müügile 3.juuni (4.juuni?). See tähendab, et seda saab poest osta eraldi OEM-na. Haswelliga uued läpparid/tabletid tulevad turule probably 1-2 kuud hiljem.

Kui tahad Haswelli chipiga läpparit kiiresti saada, siis on sul võimalik Ordi-st eritellimus teha. Kuna Ordi toodab ise oma läppareid ja 100% sisust on confitav vastavalt kliendi soovile, siis saad lasta sinna kohe ka Haswelli sisse panna.

Valik preconfigured läppareid Ordilt, kõik osad on vahetatavad:

http://www.ordi.ee/EPood/Products.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&Page=2

Ordi heavy hitter, Dell Precisioni klassist:

http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&Page=2&ItemID=9920-1882

Oliverk
21.05.13, 21:15
Ordi ei tooda ühtegi laptoppi ise. Barebonedel saad juppe lihtsalt vahetada.

Strawberry
21.05.13, 21:22
Noh Ordi ehitab läppari juppidest kokku, kontrollib et töötab ja jupid omavahel kokku sobivad ning paneb oma logo peale.

Ordi "toodab" oma läpparid ise, kas nii on parem ? Grammar nazid iga nurga peal...

Täpselt sama mida teevad ka Alienware jms custom läpparite müüjad.

Codecci
21.05.13, 21:41
http://www.upload.ee/image/3327446/M6700.png

Thoughts? For pokker + occasional gaming. Veidi overkill obv, aga pohh, mul upswing.

Kas see 750GB tavaketas lärmama ei jää? Mul tegelt eriti ruumi pole vajagi, paneks äkki 2 ketta asemel 512GB SSD... Mingi €180 läheb kallimaks siis.

raidov
21.05.13, 21:58
Juulis peaks tulema ilmselt m6800 4th gen prosedega... 2 kuud oodata, aga kiiruse vahe peaks päris hea olema.. samas pokkeri ja occasional gamingu jaoks on m6700 ka rohkem kui piisav...

Maxi
21.05.13, 22:03
Noh Ordi ehitab läppari juppidest kokku, kontrollib et töötab ja jupid omavahel kokku sobivad ning paneb oma logo peale.

Ordi "toodab" oma läpparid ise, kas nii on parem ? Grammar nazid iga nurga peal...

Täpselt sama mida teevad ka Alienware jms custom läpparite müüjad.

Ordi läpparid tulevad Taiwanist, endisest Clevo tehasest :)

Strawberry
22.05.13, 07:37
Ordi läpparid tulevad Taiwanist, endisest Clevo tehasest :)

Ega kalli raha eest kodumaal ei toodagi keegi.

Jäämees
22.05.13, 07:53
256 GB SSD ja 750 GB HDD out ja 512 GB SSD asemele küsitakse 180 eurtsi lisa?

Codecci
22.05.13, 08:17
Jah.

kjmrc
22.05.13, 08:21
Veits palju tahavad lisa imo :D

E: Oleneb muidugi, kui mingi hea, kiire ssd sisse läheb siis õigustatud aga ku mingi odav käkk siis..

Jäämees
22.05.13, 08:26
^

Kirjuta mis SSD see 256 GB on ja millist 512 pakuvad.

Codecci
22.05.13, 08:36
Samsung 840 Pro peaks mõlemad olema.

Jäämees
22.05.13, 09:10
Siis tõmmatakse kindlalt tillist sellise pakkumisega.

Ahh ei sorry... Kui on Pro versioon, siis on OK... Kui tava versioon, siis oleks tõmbamine.

kjmrc
22.05.13, 09:28
Mhm, tundub ka fine hind kui selline ketas sisse läheb.

leits
22.05.13, 17:03
klaviatuur võiks valgustusega olla .. suht hea lisa pimedas imho

fyte
22.05.13, 17:06
klaviatuur võiks valgustusega olla .. suht hea lisa pimedas imho
Huvitav palju see aku kestvust lühendab? Kui 5%+, siis pole seda väärt imo.

VisaHing
22.05.13, 19:36
Huvitav palju see aku kestvust lühendab? Kui 5%+, siis pole seda väärt imo.

Kui enamusajast läppar on ühekohapeal kodus, siis on kasulikum aku tagant võtta ja lihtsalt plugged-in olla.

Codecci
22.05.13, 19:38
Kui enamusajast läppar on ühekohapeal kodus, siis on kasulikum aku tagant võtta ja lihtsalt plugged-in olla.
Stop imbetsilling, man.

Matu
22.05.13, 19:40
ja kuidas ma akut hoidma peaks? kas laen t2iesti t2is ja v6tan 2ra v6i lasen t2iesti tyhjas

VisaHing
22.05.13, 19:44
Stop imbetsilling, man.

Kui raha nagu muda, siis ei peagi võtma. Ma lihtsalt räägin, et aku kestvus on kordades suurem kui kodus olles on lihtsalt plugged-in ja aku tagant. Kui alguses on aku kestvus sul ütleme 4h, siis about 1-1,5 aasta pärast on see kuskil 30 min.


ja kuidas ma akut hoidma peaks? kas laen t2iesti t2is ja v6tan 2ra v6i lasen t2iesti tyhjas

Jään vastuse võlgu, ma hoiaks akut 100% peal.


!!! Point oli see, et kui läpakat kasutada nagu lauaarvutit ehk enamusajast on tal sul ühekohapeal plugged in. Siis ei ole mõtet akut sees hoida. !!!

Codecci
22.05.13, 19:47
Inimene rääkis obviously reaalsest aku kestvuse ajast, et ilma klaviatuurivalgustuseta kestab nt 4h ja valgustusega 5% vähem, mitte aastate pikkusest kulumisest.

VisaHing
22.05.13, 19:50
Inimene rääkis obviously reaalsest aku kestvuse ajast, et ilma klaviatuurivalgustuseta kestab nt 4h ja valgustusega 5% vähem, mitte aastate pikkusest kulumisest.

Sain aru sellest :) Aga ma eeldasin, et enamus ajast sa sessid/mängid mänge kodus olles plugged-in, et siis poleks vahet. St. siis oleks kasulikum kui on valgustus ja see 5% ütleme, ei oleks ka overkill.

q_q
22.05.13, 19:51
akut ei ole mõtet sees hoida plugged inina väga vanadel laptopidel, sest see "laeb üle 100%" ja siis jah vähendab eluiga

vähegi uuematel on vastav mechanism mis ei lae üle 100% ja ei pea akut tagant võtma

seda tõestab ka et ultrabookidel jne ei saagi akut tagant võtta üldse

ja kui vana laptop siis on mugavam mingi softiga panna nii et üle 98% nt ei lae akut siis ta ka ei lähe üle 100% ja ei juhtu midagi

VisaHing
22.05.13, 19:52
akut ei ole mõtet sees hoida plugged inina väga vanadel laptopidel, sest see "laeb üle 100%" ja siis jah vähendab eluiga

vähegi uuematel on vastav mechanism mis ei lae üle 100% ja ei pea akut tagant võtma

seda tõestab ka et ultrabookidel jne ei saagi akut tagant võtta üldse

ja kui vana laptop siis on mugavam mingi softiga panna nii et üle 98% nt ei lae akut siis ta ka ei lähe üle 100% ja ei juhtu midagi

Aga aku ju ikka vananeb neil uuematel ka? Täpselt sama nagu telefonidega või mis. Alguses peab aku 7 päeva, mõne ajapärast 2 max. ( näide )

Äkki eksin ei tea :)

q_q
22.05.13, 19:53
Aga aku ju ikka vananeb neil uuematel ka? Täpselt sama nagu telefonidega või mis. Alguses peab aku 7 päeva, mõne ajapärast 2 max.

Äkki eksin ei tea :)

sa hoiad telefoni koguaeg laadija taga?

VisaHing
22.05.13, 19:55
sa hoiad telefoni koguaeg laadija taga?

point taken.

q_q
22.05.13, 19:56
akul on "cycle count" nii mitu korda sa võid ta tühjaks lasta -> täis laadida -> tühjaks lasta jne jne

telefoni laed täis võtad laadija tagant siis cycle count väheneb

kui sul arvuti laadija taga siis aku koguaeg täis ja count ei vähene ja aku eluiga ei vähene ka

ma pole kunagi ühelgil laptopil akunt tagant võtnud ja see jutt on lollus et aasta pärast 30min

VisaHing
22.05.13, 19:57
akul on "cycle count" nii mitu korda sa võid ta tühjaks lasta -> täis laadida -> tühjaks lasta jne jne

telefoni laed täis võtad laadija tagant siis cycle count väheneb

kui sul arvuti laadija taga siis aku koguaeg täis ja count ei vähene ja aku eluiga ei vähene ka

ma pole kunagi ühelgil laptopil akunt tagant võtnud ja see jutt on lollus et aasta pärast 30min

Enda Dell-iga oli nii :(

q_q
22.05.13, 19:58
mis mudel

VisaHing
22.05.13, 19:59
mis mudel

Dell Inspirion n5110

! Aasta ja 3-4 kuud. Alguses pidas aku peaaegu 3h.. Nüüd kuskil 25min :D Power saveril siis.

q_q
22.05.13, 20:03
inspiron on shit tier ka

vb tõesti on nii nagu sa räägid odavamatel casual laptopidel, mul koguaeg business class olnud

aga siis saab panna et üle 98% nt ei lae mis mugavam kui akut koguaeg tagant võtta imo

q_q
22.05.13, 20:05
ja selliste väikeste asjade pärast ma olengi koguaeg siin business class soovitanud aga saan sõimata selle eest ja ballad ostavad ikka shit tier delle :D

faronel
22.05.13, 20:40
Ma ei hakka foorumit spämmima uue threadiga, aga minu küsimus käiks enam-vähem teemasse ka. Nimelt, ma tahan nüüd lähipäevil osta endale tablet PC. Peamised kasutamise eesmärgid: lühiajalistel reisidel vaadata filme; surfata netis; mängida mõttetuid mänge, mida mängida mingi tabletiga saab (jne...).

Alguses mõtlesin võtta iPad Mini, aga minu silmade puhul vähemalt on see filmde vaatamiseks liiga väike (arvestades eriti, et see ei näita filmi tervele ekraanile ja see funktsioon, mis laiendab tervele ekraanile, lõigab filmilindi küljed välja - kui on arusaadav jutt). Hetkel olen kahe vahel: iPad retina display või MS Surface RT koos klaviatuuriga.

Kellegil on mingid head, kriitilised kogemused antud mänguasjadega? Millist eelistada? Miks? Muidugi, alternatiivina võib soovitada midagi kolmandat, kuid siis ka veenvad argumendid. Thanks ahead.

Codecci
22.05.13, 20:51
Kui nende 2 vahel valid siis kindlasti iPad, Surface OS on veel liiga roheline.

Matu
22.05.13, 21:38
mis mudel

mul HP Pavilioni aku küpses kyll niimoodi ära
algul v6tsin ikka tagant ära aga mingi hetk enam ei viitsinud ja mingi aja pärast oli aku läbi
arvuti ise ka juba päris mitu aastat vastu pidanud aga kui juhe välja võtta siis aku % hakkab pmst iga sekund langema (väike liialdus) aga üle poole tunni kindlasti vastu ei pea

see pole kyll mingi fakt aga yks üks it mees rääkis sellist juttu et kui aku ära v6tta siis ei tasu seda hoida täiesti täis laetuna v6i täitsa tyhjana
kuskil poole peal v6i nats yle pidi hea olema

redddman10
22.05.13, 21:51
endal asus a55vj ivy bridge i5 ja hoiab akut 99% peal. plugged in, not charging

raidov
23.05.13, 07:38
See aku tagant ära võtmise jutt tundub päris kahtlane... ei ole ise kunagi nii teinud ja ei tea vist kedagi kes oleks ka.. kui 90% ajast on juhtme taga, mis point siis üldse läpakal on? Lauakaga kõiki asju tehes tööeffektiivsus ikka kõvasti parem ju, eriti arvestades, et lauakaga saad bang for the bucki ikka kõvasti rohkem kui läpakaga selleks, et päevast päeva samas kohas ainult läpakaga tööd teha peaks siis kindlasti vähemalt suurem lisa monitor olema, muidu ei ole aeg nagu väga midagi väärt.. kui isegi mingit NL10 või NL20 mängida ja vähegi volüümi anda peaks see ikka väga kärmelt ära tasuma..

Kõige kahjulikum läpakate akule on see, kui sa lased ta 0% peale, iga kord kui lased 0i väheneb mahutavus..

Strawberry
23.05.13, 07:54
Ma ei hakka foorumit spämmima uue threadiga, aga minu küsimus käiks enam-vähem teemasse ka. Nimelt, ma tahan nüüd lähipäevil osta endale tablet PC. Peamised kasutamise eesmärgid: lühiajalistel reisidel vaadata filme; surfata netis; mängida mõttetuid mänge, mida mängida mingi tabletiga saab (jne...).

Alguses mõtlesin võtta iPad Mini, aga minu silmade puhul vähemalt on see filmde vaatamiseks liiga väike (arvestades eriti, et see ei näita filmi tervele ekraanile ja see funktsioon, mis laiendab tervele ekraanile, lõigab filmilindi küljed välja - kui on arusaadav jutt). Hetkel olen kahe vahel: iPad retina display või MS Surface RT koos klaviatuuriga.

Kellegil on mingid head, kriitilised kogemused antud mänguasjadega? Millist eelistada? Miks? Muidugi, alternatiivina võib soovitada midagi kolmandat, kuid siis ka veenvad argumendid. Thanks ahead.

Surface on hübriid laptop/tablet. iPad on puhas tablet.

Kui sa ainult neid asju teed, mida loetlesid, siis võta parem Nexus 10 ja ära raiska raha ainult brändinime eest maksmisele.

pikk28
23.05.13, 09:20
mul obv ipad ja rahul. lapsed ka rahul. Brandinime ja disaini eest võibki veidi rohkem maksta. arumaeisaa

Jäämees
23.05.13, 09:57
Disaini eest maksta - ok kui tõesti huvitab sind kuidas see asi välja näeb jne.

Nime eest maksta... Never ever.

Nõustun Strawberryga.

pikk28
23.05.13, 09:59
kvaliteeti ärge ka unustage, mille enamasti tagabki brand

timz0333
23.05.13, 10:35
See aku tagant ära võtmise jutt tundub päris kahtlane...

Selelst on HV-s räägitud ma arvan kümneid kordi.

Oliverk
23.05.13, 12:17
Selle aku tagantvõtmise, normaalsetel läpakatel, ainuke põhjendus on et läpaka kuumus rikub aku ära. Kuluosa krt, mis sellest sitast hoida, et äkki kestab 2 kuud kauem.

WeThePeople
23.05.13, 15:11
kvaliteeti ärge ka unustage, mille enamasti tagabki brand

ainult apple inimene ütleb brand :D

ranka
23.05.13, 15:27
Aga aku ju ikka vananeb neil uuematel ka? Täpselt sama nagu telefonidega või mis. Alguses peab aku 7 päeva, mõne ajapärast 2 max. ( näide )

Äkki eksin ei tea :)


sa hoiad telefoni koguaeg laadija taga?

Olen Googeldanud ja on täiesti OK. hoida telefonil laadija kogu aeg taga - ise hoian ka. Akudel on peal kaitse, et ei lase üle laadija ja seepärast, kui võtad kaabli tagant siis pm. kohe Aku% kukub 2-5%, aga tegelikkuses ta ei laegi üle 95-98 protsendi.

Ainus, mis pidi aku eluiga lühendama oli see, kui lased aku pidevalt tühjaks. Ei mäleta enam prose, aga googeldage.

raidov
23.05.13, 15:56
Olen Googeldanud ja on täiesti OK. hoida telefonil laadija kogu aeg taga - ise hoian ka. Akudel on peal kaitse, et ei lase üle laadija ja seepärast, kui võtad kaabli tagant siis pm. kohe Aku% kukub 2-5%, aga tegelikkuses ta ei laegi üle 95-98 protsendi.

Ainus, mis pidi aku eluiga lühendama oli see, kui lased aku pidevalt tühjaks. Ei mäleta enam prose, aga googeldage.

Täpselt vastu pidi on läpakatega, kui lased pidevalt 0i sureb 110% rutem aku ära..

q_q
23.05.13, 16:30
Olen Googeldanud ja on täiesti OK. hoida telefonil laadija kogu aeg taga - ise hoian ka. Akudel on peal kaitse, et ei lase üle laadija ja seepärast, kui võtad kaabli tagant siis pm. kohe Aku% kukub 2-5%, aga tegelikkuses ta ei laegi üle 95-98 protsendi.

Ainus, mis pidi aku eluiga lühendama oli see, kui lased aku pidevalt tühjaks. Ei mäleta enam prose, aga googeldage.

täpselt seda ma ütlesingi

visa hing ütles et telefonidel aku eluiga väheneb ja ma ütlesin et ega ta telefonil laadijat taga ju ei hoia (st laseb koguaeg tühjaks) ja sellepärast eluiga väheneb

Cheating
23.05.13, 18:55
First Haswell gaming laptop revealed: MSI GT70 Dragon Edition 2 with GTX780M graphics.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/923069_450176708407920_663244308_n.jpg

With Computex just around the corner, MSI has taken the wraps of what can truly be described as a next-gen gaming laptop. According to CNET, the 17.3-inch GT70 Dragon Edition 2 will pack a yet-to-be-announced Haswell chip alongside an equally mysterious NVIDIA GTX780M GPU that is claimed to deliver a 3DMark Vantage score of 36,000 -- in other words, roughly equivalent to the benchmark stat you'd get from a desktop gaming PC packing Ivy Bridge and a full-size GTX 680, if the boast happens to be true. A SteelSeries-branded keyboard is attendance, alongside multiple SSDs in Raid 0 config and three video outputs, all contained within a 21.8mm-thick package that weighs 2.9kg. Expect pricing and availability details once the big Taiwanese expo gets underway.

Jäämees
23.05.13, 19:08
Expect 3k~ lap top :D

Strawberry
23.05.13, 21:28
Expect 3k~ lap top :D

Tõenäoliselt tuleb hind ~2k või vähem. Samast klassist 17" Alienware gaming laptop (Alienware on tegelikult kallis brand) maksab ~1700-1800€ hetkel.

Muljetavaldav on, et see MSI läppar kaalub ainult 2,9kg !

Alienware M17x high end gaming laptop kaalub 5,3kg.

Codecci
23.05.13, 21:39
5.3kg? Wtf... 17" Dell Precision kaalub 3.6kg ja on üks robustsemaid läppareid mida ma näinud :D

Strawberry
23.05.13, 21:44
5.3kg? Wtf... 17" Dell Precision kaalub 3.6kg ja on üks robustsemaid läppareid mida ma näinud :D

Alienware on ka designitud pikalt 100% koormuse all töötama. Lisa jahutused, suurem aku, standalone videokaart jne.

Tavaläpparid ei pea sellisele koormusele vastu, mul mõned aastad tagasi läks üks HP läppar kaks korda garantiisse, sest 4 tundi järjest arvutimängu mängides sulas emaplaat lihtsalt üles.

Jäämees
24.05.13, 05:52
Elu sees ei tule vähem kui 2k.

Alla 2.5k oleks üllatunud.

Need alienwareid millest sa räägid on vanema GPUga jne...

Eks see, et ''esimene'' Haswelli chippiga läppar hypeib ka hinda natuke üles.

Strawberry
24.05.13, 09:57
Elu sees ei tule vähem kui 2k.

Alla 2.5k oleks üllatunud.

Need alienwareid millest sa räägid on vanema GPUga jne...

Eks see, et ''esimene'' Haswelli chippiga läppar hypeib ka hinda natuke üles.

Eks varsti saab teada, praegu on enam-vähem nagu kohvipaksu pealt ennustamine. Samas on kõlakaid "inside sourcedelt", et Haswelli chipid tulevad odavamad kui praegused 3rd gen Ivy Bridge-d.

Strawberry
24.05.13, 10:21
Mitte-ametlikult müüakse sellist asja 2300€ eest.

http://www.twcarpc.com/photo/wwm/2012/MGT70D/MGT70D02.jpg

http://www.twcarpc.com/photo/wwm/2012/MGT70D/MGT70D19.jpg

neeme
05.06.13, 12:11
Selline küsimus, et kui tahvelarvutil on microUSB liides olemas, siis sinna panna microUSB to USB kaabel vahele ja siis netipulk. Kas selline süsteem töötaks ? Windowsi peal vist töötaks, aga android peal ka ?

kjmrc
05.06.13, 12:20
Neeme, sul vaja osta OTG kaabel, kus üks ots on M micro usb ja teine ots F usb.

http://shop.htcpedia.com/images/detailed/micro-usb-otg-cable.png

neeme
05.06.13, 13:37
Mhm, saan aru, aga kas androidil läeb mingi tele2/emt netipulk tööle ?

Strawberry
05.06.13, 13:50
Ülalpool mainitud esimene Haswell chipiga high end gaming laptop.

Hind $2699 (~2066€)

Review:
http://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2013/06/02/msi-gt70-dragon-edition-review-the-first-haswell-and-gtx-780m-laptop-is-a-hit/


Also standard is 32GB of RAM and the GT70 Dragon Edition’s secret weapon: A 384GB boot drive comprised of three 128GB mSATA III SSDs in Super RAID 0. MSI claims insane read speeds of 1500MB/s.

Fastest boot-up ever



Suffice to say, installing frequently played games and creativity software on this drive results in ridiculously improved load times.

pastilaa
05.06.13, 16:15
huvitav, et selline seade näeb välja koledam kui suvaline $500 säästu läpakas

Strawberry
05.06.13, 16:32
Haswell equipped laptops will start shipping in 3rd quarter.

Üsna kiirelt tullakse turule siis juba.

Cheating
05.06.13, 20:33
www.mysn.eu lehelt saad ka juba endale lasta kokku panna Haswell equipped laptopi. Hinnad alates 1050€

Kui kellegil huvi siis seal hinna all on "Configure & Buy" ja sealt saad täpselt valida endale mis juppe sa sinna sisse soovid.

kjmrc
05.06.13, 20:53
4th gen prosed ka AK-s.

http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Protsessorid-CPU-LGA-1150-protsessorid304

Strawberry
05.06.13, 20:58
haswelli integreeritud graafika is apparently pretty good

Intel HD 4600 on 4th gen chipidel
Intel HD 4000 on 3rd gen chipidel
Intel HD 2500 on 4th gen odavam otsa chipidel (i3-l vist kui ma ei eksi)

http://www.digitaltrends.com/wp-content/uploads/2013/05/intehdreview1.png

valustyng
05.06.13, 22:04
Keegi viitsib lollile seletada selle uue int graafikakaardi võlu-võrdlust , kas on parem kui nvidia 650m?

Strawberry
06.06.13, 05:48
Keegi viitsib lollile seletada selle uue int graafikakaardi võlu-võrdlust , kas on parem kui nvidia 650m?

Läppari ilma standalone videokaardita ehitamine on pretty big deal. Läppari kaal langeb, muutub jahedamaks (jahutussüsteem ka lihtsam), aku vastupidavus tõuseb.

Üldiselt Intel HD 4600 on samaväärne Geforce GT 620M/630M.

Kõrgema otsa Haswell protsessoritel tuleb integreeritud "Intel Iris Pro Graphics 5200", mis on samaväärne Geforce GT 640M-ga.

Mr_Kenny
06.06.13, 17:43
Lähitulevikus plaanis pikematele trippidele minna, mis sellest arvate? http://www.galador.ee/toode/60532290-n3n7ymh-lenovo-thinkpad-x1-carbon-3460-7yg-14-0-premium-hd-anti-glare-

Strawberry
06.06.13, 18:29
Lähitulevikus plaanis pikematele trippidele minna, mis sellest arvate? http://www.galador.ee/toode/60532290-n3n7ymh-lenovo-thinkpad-x1-carbon-3460-7yg-14-0-premium-hd-anti-glare-

See on Ivy Bridge chipiga, mitte Haswell. 1500€ eest ei ole küll mõtet vana tehnoloogiat osta.

Protsessori mudeli esimene number näitab põlvkonda (i5-3317U). Haswellid on kõik 4xxx.

Mr_Kenny
06.06.13, 18:43
See on Ivy Bridge chipiga, mitte Haswell. 1500€ eest ei ole küll mõtet vana tehnoloogiat osta.

Protsessori mudeli esimene number näitab põlvkonda (i5-3317U). Haswellid on kõik 4xxx.

Ok, oskad soovitada mingit alternatiivi samas hinnaklassis? Väikest&võimast siis

Strawberry
06.06.13, 18:48
Ok, oskad soovitada mingit alternatiivi samas hinnaklassis? Väikest&võimast siis

Haswellid tulid literally 2-3 päeva tagasi turule. Suurtootjate mudelid ei ole veel poodides saadaval. Saadaval on haswell chipid eraldi, aga sellest sul obv kasu ei ole.

Kui 100% on vaja järgmise nädala või paari jooksul uus läppar osta, siis mina ostaks mõnest sellisest kohast, kus sinu tellimuse peale kokku pannakse. Näiteks ülaltoodud link http://www.mysn.eu/ aga selliseid custom läpparite tootjaid on veel.

Edit: nm, see mysn ei tooda ultrabooke

Strawberry
06.06.13, 18:54
Ordi reklaamib avalehel, et nende arvutites nüüd Haswellid sees ja nad teevad custom läppareid ka tellimuse peale. Küsi nende käest.

q_q
06.06.13, 19:03
Kui 100% on vaja järgmise nädala või paari jooksul uus läppar osta, siis mina ostaks mõnest sellisest kohast, kus sinu tellimuse peale kokku pannakse. Näiteks ülaltoodud link http://www.mysn.eu/ aga selliseid custom läpparite tootjaid on veel.

Edit: nm, see mysn ei tooda ultrabooke


Ordi reklaamib avalehel, et nende arvutites nüüd Haswellid sees ja nad teevad custom läppareid ka tellimuse peale. Küsi nende käest.

enjoy your shit tier laptopi

Codecci
06.06.13, 19:11
Miks see Haswell nüüd järsku nii oluline on, et ilma selleta ei kannata kohe üldse laptoppi osta?

Marek K.
06.06.13, 19:11
random küsimus, et kas keskpäraste läpakate hinnad on viimase aasta jooksul tunduvalt tõusnud? lihtsalt sõbral tekkis ostuhuvi ja olin suht kindel, et €600-700 ringis saab suht korralikke asju juba. lähemal uurimisel tundub aga, et aasta tagasi €600 hinnaklassi kuulunud läpakad, maksavad hetkel pigem €800-900 ringis (tegu üldjuhul samade mudelite ja tehnoloogiaga). hakkasin mõtlema, et kas tahvlite pealetung on seda mõjutanud kuidagi või ei saa aru mis toimub, samas ei tundu eriti loogiline.

Mr_Kenny
06.06.13, 19:14
Haswellid tulid literally 2-3 päeva tagasi turule. Suurtootjate mudelid ei ole veel poodides saadaval. Saadaval on haswell chipid eraldi, aga sellest sul obv kasu ei ole.

Kui 100% on vaja järgmise nädala või paari jooksul uus läppar osta, siis mina ostaks mõnest sellisest kohast, kus sinu tellimuse peale kokku pannakse. Näiteks ülaltoodud link http://www.mysn.eu/ aga selliseid custom läpparite tootjaid on veel.

Edit: nm, see mysn ei tooda ultrabooke

Ei ole kohe vaja, umbes 2 kuud veel aega :)

valustyng
06.06.13, 19:16
mis sellest arvate : http://www.klick.ee/chronos/

Oliverk
06.06.13, 19:16
Miks see Haswell nüüd järsku nii oluline on, et ilma selleta ei kannata kohe üldse laptoppi osta?

loogiline ju et vana tehnoloogiat ei osta, eriti it vallas.

Strawberry
06.06.13, 19:16
q_q-l on õigus selle koha pealt, et need custom kokku pandud ei pruugi best quality olla.

Esimesed Haswell ultrabookid suurtelt tegijatelt tulevad müügile juuni lõpp - juuli.

Praegu on lihtsalt sitt aeg läppari ostmiseks.

Strawberry
06.06.13, 19:19
Miks see Haswell nüüd järsku nii oluline on, et ilma selleta ei kannata kohe üldse laptoppi osta?

Haswell on üks suuremaid tehnoloogilisi hüppeid Inteli terves ajaloos.

Näide battery life-st.

http://ultrabooknews.com/files/2013/06/intel-slide-battery-life-haswell.jpg


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Rs7sWZQRhic

Codecci
06.06.13, 19:22
Haswell on üks suuremaid tehnoloogilisi hüppeid Inteli terves ajaloos.
Ok, aga kui keegi kohe praegu peab tingimata läpaka ostma, siis sa laseksid enne Ordis Haswelliga kokku panna kui ostaks confirmed kvaliteettootja läpaka 3rd gen prosega?

Strawberry
06.06.13, 19:26
Ok, aga kui keegi kohe praegu peab tingimata läpaka ostma, siis sa laseksid enne Ordis Haswelliga kokku panna kui ostaks confirmed kvaliteettootja läpaka 3rd gen prosega?

Ei, ma lihtsalt arutlesin võimaluste üle.

Edit: Samas, kui nad teevad kõik 100% sinu tellimuse järgi (kaasa arvatud metallkorpus, HD ekraanpaneel, veekindel klaviatuuripaneel jne), siis ma ei kujuta hetkel ette mille poolest selline custom Ordi läppar peaks mõnele suurtootja läpparile alla jääma.

valustyng
06.06.13, 20:29
mis sellest arvate : http://www.klick.ee/chronos/


on see oma hinda väärt?

Jäämees
06.06.13, 22:22
Suht nii ja naa ise ei kipuks ostma ei näe eriti pointi sellel arvutil... Aku peab kaua, aga kui GPUd kasutad, siis arvesta 10h~ asemel 3-5hga.

No SSD ja 1300 on juba minu jaoks mõeldamatu.

valustyng
07.06.13, 07:14
no aga soovita siis normaalsemat ka :)

Jäämees
07.06.13, 08:31
No aga kirjuta, mis sul oluline läpaka juures?

Mis sa sellega tegema hakkad.

On aku sinu jaoks oluline, suurus, kaal?

ajeee
07.06.13, 08:42
Tere. Oskate soovitada laptopi 400 eurose eelarvega? Või on 400 eurot vähe? Võiks olla 15.6 tolli, peamiselt netis käimiseks ja hd filmide/sarjade vaatamiseks.

valustyng
07.06.13, 08:48
15 tolline võiks olla
kannataks mängida tänapäevaseid mänge
filmid
pokker
sdd oleks super lux
kvaliteetne ( peaks 5+ aastat vastu )
mõistlik hinna/kvaliteedi suhe

ja võiksite soovitada erinevaid mitte ainult ühte

valustyng
07.06.13, 10:27
jäämees aita nüüd hädast välja :)


tahaks täna mõne välja valida

Jäämees
07.06.13, 10:57
Oota natuke... Kui mul on veel aega enne tööle minemist vaatan natuke...

Edit kui tänapäevaseid mänge? Ses suhtes lähevad hinnad suht kalliks kui tahad mingeid Metro, Crysis 3 ja BF 3/4 mängida

valustyng
07.06.13, 11:10
ei pea max settingutel jooksma..

Jäämees
07.06.13, 12:25
Kolasin ja kolasin.

IMO helista klicki ja küsi kas nad saavad HDD SSD vastu vahetada... Samsung ise seda mudelit SSD konfiga ei müü, aga nii palju kui ma lugesin pidi see ikkagi võimalik olema, aga mitte soovituslik ise teha kuna peab terve konstruktsiooni lahti võtma.

Kui nad ütlevad, et saavad kirjuta mis hinda nad, siis pakuvad.

8870M GPU on ikka väga kõva ainuke jama selle arvutiga on 5400 RPMine HDD...

valustyng
07.06.13, 12:27
ok thx

Jäämees
07.06.13, 12:33
Kui nad ütlevad ei, siis mina ostaks endale mingi sobivama Ordi.

Mingisugusest ammusest ajast on Ordil mingi kohutav maine, aga IMO hinna ja jõudluse suhe neil parim Eesti turul.

Või, siis ostad selle Samsungi, aga see 5400 RPMine kettas hakkab rämedalt bottleneckima kui sul on nt suur HEMi DB või hakkad mängima uuemaid mänge saad nautida pikke laadimis aegu :P

+ arvesta, et multitaskimisel on kõvaketas oluline nii, et kui oled üks nendest kes mängib pokkerit ja samal ajal on 20 tabi lahti chromeis, siis ikkagi vajad SSDd.

Strawberry
07.06.13, 16:14
Tere. Oskate soovitada laptopi 400 eurose eelarvega? Või on 400 eurot vähe? Võiks olla 15.6 tolli, peamiselt netis käimiseks ja hd filmide/sarjade vaatamiseks.

http://flex.ee/5692-Samsung-350E5C 444€

See on ka sobiv, aga sellel ei ole Windowsi kaasas ( pead ise OS-i panema )
http://flex.ee/5889-Acer-Aspire-E1-571 399€

vonkartoffel
09.06.13, 17:31
tekkis uuesti soov läpaka järgi, see lenovo ideapad tundub huvitav, soovitusi mida sarnast osta või kust osta jne.
Väikse googeldamise järel tundub Sony Vaio Duo 13 päris põnev.

Strawberry
09.06.13, 19:43
tekkis uuesti soov läpaka järgi, see lenovo ideapad tundub huvitav, soovitusi mida sarnast osta või kust osta jne.
Väikse googeldamise järel tundub Sony Vaio Duo 13 päris põnev.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cu-WjxOWRIQ

codeblack
30.06.13, 12:12
Soovitage midagi 500 euro ringis, ise täielik nuub läpakate osas. Põhiliselt kooli jaoks, aga mõne mängu võiks ka välja vedada (Lol näiteks).

VisaHing
30.06.13, 12:17
Soovitage midagi 500 euro ringis, ise täielik nuub läpakate osas. Põhiliselt kooli jaoks, aga mõne mängu võiks ka välja vedada (Lol näiteks).

See tundub üsna mõistlik pakkumine olevat. Võimalik, et OP süsteemi pead veel juurde soetama, kuna seda sealt välja ei lugenud, et oleks olemas.
http://www.1a.ee/sooduspakkumised/hp_probook_4540s_ivy_bridge_i5_ariklassi_kvaliteet


Võimas Ivy Bridge protsessor Intel® Core™ i5-3230M Processor (3 MB Cache, 2.6 GHz), mis annab teile ülihea jõudluse! Tabelis võrreldakse antud protsessorit sarnastega -

15.6" HD LED Anti-glare (mitteläikiv) ekraan;
Väga kvaliteetne korpus (kriimustuskaitsega pind) ja niiskuskindel klaviatuur;
6 GB DDR3 1333 MHz operatiivmälu;
Mahukas 750 GB kõvaketas koos 3D drive guard kõvaketa kaitseüsteemiga;
Võimas AMD Radeon HD 7650M videokaart koos 2GB mäluaga võimaldab esitada HD filme ja mängida uusi mänge (Diablo 3, Fifa 13, Mass Effect 3 jne.)
Audio - High Definition koos SRS Premium Sound;
Sisseehitatud liidesed - WiFi 802.11b/g/n (juhtmevaba internet), Bluetooth 3.0, HDMI, mälukaardilugeja, sisseehitatud HD veebikaamera, 4 USB pesa (USB 3.0 + 2.0);
Mudel on varustatud erilise tuvassüsteemiga Face Recognition mis kaitseb Teie arvutit, tuvastades Teie näo läbi sisseehitatud veebikaamera! Lisaks veel,niiskuskindel klaviatuur mis kaitseb teie arvutit väiksemate veekahjustuste eest.
Aku tööaeg kuni - 7 tundi!

---

Või viskad veel 100 juurde ja soetad I7-me
http://www.1a.ee/sooduspakkumised/asus_a55vj_ivy_bridge_i7_ulivoimas_uut_moodi

Strawberry
30.06.13, 15:25
Esimesed haswell läpparid on müügil juba, ärge ostke vana tehnoloogiat.

$650=~499€ (USA-s)
http://www.shopping.hp.com/en_US/home-office/-/products/Laptops/HP-ENVY/E4T17AV?HP-ENVY-15t-j000-Quad-Edition-Notebook-PC

Kodumaiselt on hetkel saadaval beastid ainult, aga juuli kuu jooksul peaksid poed ülejäänud maailmale järgi jõudma ja muud mudelid ka tulema.


17" haswell i7 4800QM + geforce 770M (1559€)
120GB ssd + 1TB hdd
http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&Page=2&ItemID=9920-1904


või kellele meeldib brändi kleepeka eest maksta, siis sama hinna eest saab ka nõrgemat raudvara

17" haswell i7 4700QM + geforce 765M (1540€)
750GB HDD

http://www.markit.eu/ee/et/msi-ge70-i765m287-core-i7-4700mq-windows-8/v2p7447209c110201

valustyng
30.06.13, 18:12
msi-l polegi 3k hind nagu palju arvasid tulevat

k2snakalle
30.06.13, 18:27
Soovitage midagi 500 euro ringis, ise täielik nuub läpakate osas. Põhiliselt kooli jaoks, aga mõne mängu võiks ka välja vedada (Lol näiteks).

Sellise hinna eest soovitan vaadata Hinnavaatluse foorumist. Palju müüakse mingi 1a kasutatud (välimuselt ja aku nagu uus jne) poehinnast ikka 2x soodsamalt. Sama raha eest saad tunduvalt parema garantiiga isendi. Kui mängida tahad, siis vaata kindlasti et oleks eraldi videokaart ja google aitab, et kui norm see videokaart on.

Strawberry
30.06.13, 18:57
Sellise hinna eest soovitan vaadata Hinnavaatluse foorumist. Palju müüakse mingi 1a kasutatud (välimuselt ja aku nagu uus jne) poehinnast ikka 2x soodsamalt. Sama raha eest saad tunduvalt parema garantiiga isendi. Kui mängida tahad, siis vaata kindlasti et oleks eraldi videokaart ja google aitab, et kui norm see videokaart on.

Tasub ära märkida, et Haswell chipiga läpparite integreeritud graafika on samal tasemel standalone Geforce 630-ga. St. League of Legendsit mängib max settingutel vabalt.

EestiMats
09.07.13, 00:03
http://flex.ee/5916-Dell-Inspiron-5521-Hbedane
Mingi gamer väga pole, tea kas kvaliteetne ja vastupidav kah ?

kallekusta
09.07.13, 00:08
Inspiron ei ole KVALITEETNE ega kas vastupidav. Kui Delli isu nii suur siis osta Latitude või Prescision. Äärmisel juhul võid osta ka Vostro nagu tegi hotcocacola siis kui ta veel mängu biitis

ranka
13.07.13, 01:37
Inspiron ei ole KVALITEETNE ega kas vastupidav. Kui Delli isu nii suur siis osta Latitude või Prescision. Äärmisel juhul võid osta ka Vostro nagu tegi hotcocacola siis kui ta veel mängu biitis

Mul Latitude ja olen väga rahul.

Codecci
13.07.13, 02:25
Mul oli 14" Latitude-E, ei olnud rahul. Precision on sitaks šeff, aint jube suur ja kaalub mõnuga. Aga ma vanakooli IT-mees, polegi mingit Mäci vaja.

Ghost0
13.07.13, 03:29
Mul oli 14" Latitude-E, ei olnud rahul. Precision on sitaks šeff, aint jube suur ja kaalub mõnuga. Aga ma vanakooli IT-mees, polegi mingit Mäci vaja.
Mul oli e6400 enne ,praegu precision m4600 ja kvaliteedis erilist vahet pole imo.

Codecci
13.07.13, 03:46
Mul oli e6400 enne ,praegu precision m4600 ja kvaliteedis erilist vahet pole imo.
Mul monitori hinged väsisid ära suht kähku... Precisioni oma tundub vähe kvaliteetsem olema selle koha pealt. Isiklikult ei meeldinud ka, et puudus numpad. Ja kas lõpuks neid 1920x1080 tehakse või on ikka suht pasad resod?

Ghost0
13.07.13, 04:18
Mul monitori hinged väsisid ära suht kähku... Precisioni oma tundub vähe kvaliteetsem olema selle koha pealt. Isiklikult ei meeldinud ka, et puudus numpad. Ja kas lõpuks neid 1920x1080 tehakse või on ikka suht pasad resod?
See hingede v2rk oli tyyp viga mingiaeg, enam nii hull see asi olla ei tohiks..15" latitude on kindlasti full hd ja numpadiga. Kokkuv6ttes on precision igatahes yle, aga kvaliteet m6lemal suht samasse auku imo.

Strawberry
13.07.13, 09:50
Esimesed, Haswell mitte-beastid on ka vahepeal müügile ilmunud.

17,3" 1108€ http://www.markit.eu/ee/et/acer-aspire-v3-772g-747a8g1tmakk-core-i7-4702mq/v2p7397816c110201
15,6" 1079€ http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&ItemID=9920-1908
13,3" 1125€ http://flex.ee/6050-Apple-MacBook-Air-13-UUS-MUDEL


Esimene budget Haswell peaks ka varsti Eestisse jõudma.

15,6" touch-screen haswell laptop $699(US) http://www.bestbuy.com/site/Aspire+15.6%22+Touch-Screen+Laptop+-+8GB+Memory+-+500GB+Hard+Drive/9151085.p?id=1218992515231&skuId=9151085&st=M5-583P-6428&cp=1&lp=1

EestiMats
23.07.13, 00:53
700-900€ väärtuses läpparit oskab keegi soovitada ? i7 ja 1920*1080 võiks koosluses olla.
Ei tea läpparitest mitte midagi, vaatan, loen ja sirvin erinevaid müügilehti, aga no ei hakka hammas peale.
Pole kunagi läpparit omanud.

grigory
23.07.13, 09:36
http://www.1a.ee/arvutitehnika/sulearvutid/asus_n56vz_engrus_n56vzi7ru
mis sellest arvate

muttaja
23.07.13, 09:41
http://www.1a.ee/arvutitehnika/sulearvutid/asus_n56vz_engrus_n56vzi7ru
mis sellest arvate

OP süsteemi pole.

(ja ei usalda ettevõtet, kes suudab "jah" asemel "ja" kirjutada...)

leits
23.07.13, 09:44
OP süsteemi puudumine küll eriline takistus tänapäev ei tohiks olla ..

Strawberry
23.07.13, 09:48
700-900€ väärtuses läpparit oskab keegi soovitada ? i7 ja 1920*1080 võiks koosluses olla.
Ei tea läpparitest mitte midagi, vaatan, loen ja sirvin erinevaid müügilehti, aga no ei hakka hammas peale.
Pole kunagi läpparit omanud.

http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&Page=2&ItemID=9920-1910

899€
i7-4700MQ (Haswell)
15,6" (1920x1080) LED
8gb DDR3
Nvidia Optimus GT 750M + Intel HD 4600
1TB HDD + 1 tühi slot lisaketta jaoks

Ilmselt on välismaise brändi kleepekaga läppareid ka saadaval, aga ei viitsinud otsida.

kjmrc
25.07.13, 13:30
700-900€ väärtuses läpparit oskab keegi soovitada ? i7 ja 1920*1080 võiks koosluses olla.
Ei tea läpparitest mitte midagi, vaatan, loen ja sirvin erinevaid müügilehti, aga no ei hakka hammas peale.
Pole kunagi läpparit omanud.

Mängimiseks?

rollkopter
28.07.13, 00:33
soovitage mulle ka mingit läpakat, hind võiks jääda kusagile 600-800 range

mida ma tahan?

football manager 13 pelada normaalselt
filme vaadata/tõmmata
grindida kuue lauaga mugavalt
et läpakas oleks vastupidav
sügisest lähen ka kooli ning koolitöödeks vaja samuti kasutada
firma eelistusi ei ole kuna ei ole kursis mis ja miks parem on

praegune HP on täiesti surnud omadega, lihtsalt räigelt hakkab laggima pidevalt ja korda pole saanud seda

kjmrc
28.07.13, 09:49
soovitage mulle ka mingit läpakat, hind võiks jääda kusagile 600-800 range

mida ma tahan?

football manager 13 pelada normaalselt
filme vaadata/tõmmata
grindida kuue lauaga mugavalt
et läpakas oleks vastupidav
sügisest lähen ka kooli ning koolitöödeks vaja samuti kasutada
firma eelistusi ei ole kuna ei ole kursis mis ja miks parem on

praegune HP on täiesti surnud omadega, lihtsalt räigelt hakkab laggima pidevalt ja korda pole saanud seda

Aku vastupidavus on oluline? Kui jah, siis tuleks vbla vaadata mingit Lenovot. Või soovid üldsegi Ultrabooki?

Kui ei, siis soovitaks Vostro 3560, mul endal see mudel ja olen rahul. Igati jahe on korpus.
Endal selline konf (seda saab muuta):

Tootja Dell
Värv Hõbehall
Protsessor Intel® Core™ i7-3632QM Processor
Mälu 8GB DDR3 1600Mhz
Kõvaketas 750 GB 7200 rpm + mSATA slot
Ekraan 15.6'' 1920x1080 Full HD LED
Videokaart AMD Radeon HD 7670M 1GB
CD/DVD seade DVDRW Dual Layer Traadita ühendus wifi + bt Liidesed 3x USB3.0, 10/100/1000 LAN, VGA, HDMI, Expresscard 34, memory card reader, Fingerprint reader, webcam
Operatsioonisüsteem Windows 8 64bit
Klaviatuur UK asetusega
Aku 6cell
Kaal 2,5 kg
Garantii 3a NBD

Sain hinnaks 685€

Junken
28.07.13, 13:00
win 8 lol

kjmrc
28.07.13, 13:06
win 8 lol

Esimesel õhtul panin Win 7 Pro peale :)

wanapagan
28.07.13, 13:20
Sooviksin endale sülearvutit, 15-17 tolli, hind võiks jääda 400-500, mängida pole vaja. Pigem sooviks 17 tolli. 4-6 lauda pokkerit võiks ka saada mängida.

kjmrc
28.07.13, 13:23
Sooviksin endale sülearvutit, 15-17 tolli, hind võiks jääda 400-500, mängida pole vaja. Pigem sooviks 17 tolli. 4-6 lauda pokkerit võiks ka saada mängida.

Kaaasas ei kanna sülearvutit, jääb lauale seisma?

Strawberry
28.07.13, 13:24
win 8 lol

Sooviks kuulda objektiivseid argumente, miks sinu arvates win 8 on halvem kui win 7.
Ise olen Win 8-t juba mõnda aega kasutanud ja ei vahetaks tagasi win 7 vastu isegi kui peale makstaks.

Edit:

Tulistan puusalt ka kohe ühe argumendi, miks win 8 on parem kui win 7

http://www.pallareviews.com/wp-content/uploads/2012/04/comparison_of_windows_7_and_windows_8_in_boot_time s_thumb.png

estkriz
28.07.13, 14:22
Enamik win7 pooldajaid ei kannata metrot win8-s, aga win8-le on tegelikult väga hea lisa start menüü programm olemas ja tasuta tõmmatav. Ja minul näiteks pole poole aasta jooksul mitte ühtegi korda win8 kuidagimoodi nö "kinnijooksnud" et peaksin restarti tegema vms, win7-ga tuli ikka seda mõnikord ette. Lisaks käivitub tunduvalt kiiremini ja on üleüldse kiirem kui win7 tõepoolest. Ilmselt ms-is päris debiilsed ka need progejad pole, et teevad uue asja kehvema...üritatakse ikka raha teenida, et uus tuleks parem.

VisaHing
28.07.13, 14:41
Minu meelest on muidu hetkel nii olnud.

95 pask, 98 hea, 2000 pask, XP hea, Vista pask, Win 7 hea, Win 8 unknown.

Strawberry
28.07.13, 15:50
Kui Metro ikka tõesti kohe ei meeldi, siis saab väga lihtsalt ka korraldada, et windows läheks otse Desktopi.

2013 talv/2014 kevad muutuvad touch-screen läppariekraanid standardiks (pooltel uutel mudelitel on tegelikult juba praegugi touch-screen ekraanid) ja puutetundlikus keskkonnas on Metro väga mugav imo, eriti kuna nüüd ta toetab ka samal ekraanil multi-taskimist.

q_q
28.07.13, 15:57
strawberry, ütle miks laptopile touch screeni vaja on?

Strawberry
28.07.13, 16:02
strawberry, ütle miks laptopile touch screeni vaja on?

Sest saad asjad palju kiiremini tehtud kui touchpadiga nusserdades.

q_q
28.07.13, 16:07
heh okei

kui sa kiiremini tehtud saad asjad siis oled väga kehv arvuti kasutaja

sest ma just mõtlesin et kui sa ütled 2013/14 on touchscreen std et kuna siis inimesed aru saavad et touchscreen on tegelikult gimmick ja müügitrikk et näe lahe saab näpuka ekraani puudutada

aga vb tõesti koduperenaistele ja pensionäridele parem

Strawberry
28.07.13, 16:11
Võimalik, pole kunagi viitsinud windowsi shortcut keysi pähe õppima hakata

karupoeg
28.07.13, 16:15
heh okei

kui sa kiiremini tehtud saad asjad siis oled väga kehv arvuti kasutaja

sest ma just mõtlesin et kui sa ütled 2013/14 on touchscreen std et kuna siis inimesed aru saavad et touchscreen on tegelikult gimmick ja müügitrikk et näe lahe saab näpuka ekraani puudutada

aga vb tõesti koduperenaistele ja pensionäridele parem

õigekeelsusele võiks siiski natukenegi tähelepanu pöörata. :(

q_q
28.07.13, 16:16
Lause algab suure tähega.

karupoeg
28.07.13, 16:31
Lause algab suure tähega.

sellepärast ma ütlesingi "natukene". Ei maksa üle pingutada.

Char
28.07.13, 16:52
strawberry, ütle miks laptopile touch screeni vaja on?

läpakad lähevad juba nii, et ekraan on detachable ja kui vaja saad padina kasutada.

wanapagan
28.07.13, 21:52
Kaaasas ei kanna sülearvutit, jääb lauale seisma?

Pigem ikka lauale seisma jah, ei teki eriti vajadust kaasas kanda

ranka
28.07.13, 22:22
strawberry, ütle miks laptopile touch screeni vaja on?

On teinekord kohti, kus touch screenil oleks eelised. Kasvõi diivani peal lamades pokkerit mängides ja ei viitsi touchpadi ega hiirega jamada. Minu arvates ei saa seal midagi halba olla, kui on mõlemad variandid olemas.

Teine ja igapäeva näide. Sul läpparil puudub numpad, vaja calculatoriga kiirelt arvutada, siis kindlasti touch screeniga on see mugavam, kui ülevalt realt numbreid toksides või kasutada hiirt/touchpadi.

EDIT: isegi lehti, raamatuid jne. on kindlalt touch screeniga mugavam lugeda, eriti kui oled ebamugavas asendis

rollkopter
29.07.13, 14:24
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/SULEARVUTID-15-ekraaniga-sulearvutid/9519

konsulteerisin teiste sõpradega ka ja otsustasin selle kasuks! :)

Strawberry
29.07.13, 15:45
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/SULEARVUTID-15-ekraaniga-sulearvutid/9519

konsulteerisin teiste sõpradega ka ja otsustasin selle kasuks! :)

5400 rpm HDD on kõige aeglasem, mis üldse olla saab. Vaheta see SSD vastu, muidu teeb kogu arvuti aeglaseks.

Codecci
16.08.13, 22:01
Kas Sony Vaio on normal?

Strawberry
16.08.13, 22:25
Kas Sony Vaio on normal?

Siin on mõned toredad testid, mida on mõnus vaadata.


http://www.youtube.com/watch?v=Q4mOGdMcL_w

ok2aa
17.08.13, 09:17
Siin on mõned toredad testid, mida on mõnus vaadata.


http://www.youtube.com/watch?v=Q4mOGdMcL_w

Olen seda näppinud, tundub cool aga samas suhteliselt useless. 1000 euri eest ei kipu ostma

valustyng
17.08.13, 11:49
keegi ordi läpakate kvaliteedist oskab midagi rääkida?

kjmrc
17.08.13, 12:51
keegi ordi läpakate kvaliteedist oskab midagi rääkida?

Hinnad on küll tegelikult päris soodsad, koostekvaliteedist ei oska rääkida.
Peamine on see, et missugune on korpus jms. Kuna jupid on ju niiehknaa kõik samast kohast ja samade tootjate oma nagu ka Dellil/Asusel jms.

leits
17.08.13, 13:09
vb paremaks l2ind, mul 6-7a tagasi oli üks ordi laptop .. poole aastaga olid hinged läbi ja ekraan ei sesisnud üleval enam

Strawberry
17.08.13, 13:24
keegi ordi läpakate kvaliteedist oskab midagi rääkida?

Alati võid koos lisagarantiiga osta. Koos lisagarantiiga on läppar 5 aastat kaetud kui ma ei eksi.

kjmrc
17.08.13, 13:41
Kujutan ette, et Ordi arvutitel lihtsalt vanast ajast mingi halb maik küljes, praegusel ajal ma usun, et neil ei tohiks küll midagi väga negatiivset olla.

Mrt1989
17.08.13, 22:31
Ordi paneb lihtsalt keebise peale ja kõik. Arvutid ise on Clevo bareboned mis, on suhteliselt viisaka ehitusega. Eriti kallima otsa omad.

Maxi
17.08.13, 23:16
NO, GOD NO, NOOOOOOOOOO

Ordi laudurid on head aga läpparitega võib naelu seina peksta, kui on soov saada endale hunnik sitta kaela siis osta ordi enduro näiteks

Strawberry
17.08.13, 23:41
NO, GOD NO, NOOOOOOOOOO

Ordi laudurid on head aga läpparitega võib naelu seina peksta, kui on soov saada endale hunnik sitta kaela siis osta ordi enduro näiteks

Ordi saab oma bareboned samast tehasest kust Alienware btw.

Mul on suguvõsas 2 ordi läpparit olnud ja nendega on igatahes kasutajad rahule jäänud.

Dnbftw
02.09.13, 16:19
Oleks vaja läpakat loengutes istumiseks, pikkadel päeval tähtis aku kestvus. Graafika osas võib teha järeleandmisi kuna high-end gameriga tegemist ei ole. Lisaks on tähtis kaal, kuna käe otsas hakkab seda vedama naisterahvas.

Prolly võtaks masina Ordist, kuna võimalus sealt saada 20% hinnast alla.

Sõelusin välja midagi sellist(võimalik võtta 240GB SSD, mis teeks hinnaks 630€, tänu 20% allahindlusele saaks selle ~500 euriga kätte): http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&ItemID=9920-1878

Ootaks kommentaare kindlasti matt LED ekraani kohta ja kas 500€ eest oleks see mõtekas ost?

kjmrc
02.09.13, 16:32
Soovitan HD+ ekraani ehk 1600x900.

Muidu paistab sisu poolest täiesti mõistlik rüperaal loengutes konspekteerimiseks.

Strawberry
02.09.13, 16:49
Oleks vaja läpakat loengutes istumiseks, pikkadel päeval tähtis aku kestvus. Graafika osas võib teha järeleandmisi kuna high-end gameriga tegemist ei ole. Lisaks on tähtis kaal, kuna käe otsas hakkab seda vedama naisterahvas.

Prolly võtaks masina Ordist, kuna võimalus sealt saada 20% hinnast alla.

Sõelusin välja midagi sellist(võimalik võtta 240GB SSD, mis teeks hinnaks 630€, tänu 20% allahindlusele saaks selle ~500 euriga kätte): http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&ItemID=9920-1878

Ootaks kommentaare kindlasti matt LED ekraani kohta ja kas 500€ eest oleks see mõtekas ost?

Battery life 3rd gen Ivy Bridge (3xxx mudel) vs 4th gen Haswell (4xxx mudel)

http://software.intel.com/sites/default/files/styles/large/public/battery-life.png?itok=h_aDZrz6

13" haswell ultrabookidest on hetkel saadaval näiteks see:

http://www.markit.eu/ee/et/hp-probook-430-g1-core-i3-4010u-1/v2p7627663c110201

markit on üldiselt väga soolase hinnakirjaga, sama läppar vist on flex-s see, aga ei anna pead sest seal ei ole mudelinumbrit kirjas
http://flex.ee/6208-HP-Probook-430-H6E28EA-UUS-MUDEL
575€

Dnbftw
02.09.13, 17:18
Tol Flexi omal(hinna all on link Tootja andmed) on prose Intel® Core™ i5-4200U with Intel HD Graphics 4400 (1.6 GHz, 3 MB cache, 2 cores). Pritsmekindel klaver tundub nuts. Ainukeseks miinuseks sellel minu meelest aeglane ketas.

Strawberry
02.09.13, 18:05
HDD 128gb SSD vastu vahetamine läpparil maksab umbes +100€

vonkartoffel
02.09.13, 21:06
Kus ma saaks osta parima hinnaga omale seda 4th gen dell xps12 või siis seda sony vaio duot mis paar posti eespool on?

Strawberry
03.09.13, 15:49
Kus ma saaks osta parima hinnaga omale seda 4th gen dell xps12 või siis seda sony vaio duot mis paar posti eespool on?

Dell-i UK online pood

http://www.dell.com/uk/p/laptops?~ck=bt#!facets=41105~0~3778516,93410~0~145 0393&p=1&overrides=

Seal XPS 12 Ultrabook Touch nime all

Ei oska öelda kas parim hind.

leits
03.09.13, 21:37
sooviks ka uut delli .. vana e6500 ehk nyyd 4-5a vana .. voiks olla ssd'ga, selle uue inteli teemaga .. oskab keegi öelda palju maksavad? muud peale delli ei taha

Strawberry
04.09.13, 15:46
sooviks ka uut delli .. vana e6500 ehk nyyd 4-5a vana .. voiks olla ssd'ga, selle uue inteli teemaga .. oskab keegi öelda palju maksavad? muud peale delli ei taha

E seeria Dell Latituded tulevad Eestisse septembri lõpus, kõik mudelid. (Haswellid).

leits
04.09.13, 16:21
E seeria Dell Latituded tulevad Eestisse septembri lõpus, kõik mudelid. (Haswellid).

hinnaklassi ei oska öelda ?

Strawberry
04.09.13, 16:35
hinnaklassi ei oska öelda ?

1200€-1600€

Strawberry
19.09.13, 15:34
Ise kasutan loengutes praegu sellist:
https://pood.elion.ee/productInfo/24/sulearvuti-hp-probook-430/H6E29EA%23ABB

+25€ 4gb mälu juurde (kokku 8gb)
+90€ eest panin 120gb SSD, HDD asemele (150gr kaal kergemaks, parem akuvastupidavus ja oluliselt kiiremad load timed)

vonkartoffel
19.09.13, 16:31
Dell-i UK online pood

http://www.dell.com/uk/p/laptops?~ck=bt#!facets=41105~0~3778516,93410~0~145 0393&p=1&overrides=

Seal XPS 12 Ultrabook Touch nime all

Ei oska öelda kas parim hind.
Hakkasin lõpuks seda ostma ja siis avastasin sellise huvitava asja nagu dell xps 18, sellega kogemusi on?

ninasarvik
26.09.13, 17:24
Ei jaga arvutitest suurt miskit, aga kas sellise odava asjaga on ka võimalik peale interneti ja filmivaatamise mõnda mängu peale doomi mängida(nt mõnda fifat vms).
http://www.1a.ee/arvutitehnika/sulearvutid/hp_250_g1

ninasarvik
29.09.13, 13:05
Ei jaga arvutitest suurt miskit, aga kas sellise odava asjaga on ka võimalik peale interneti ja filmivaatamise mõnda mängu peale doomi mängida(nt mõnda fifat vms).
http://www.1a.ee/arvutitehnika/sulearvutid/hp_250_g1

up

Loksutaja
29.09.13, 13:12
ei