PDA

View Full Version : Läptopi ostuabi.



Leheküljed : [1] 2 3 4

neeme
10.08.09, 23:05
Tahan läpparit osta, aga ise nendest suurt ei tea, sellepärast pöördungi siia mõne targema poole. :)
Läen järgmisel aastal ülikooli ja koolitööde tegemiseks ja kindlasti pokrimängimiseks. Peab jooksma korralikult, et mul ei teki mingeid probleeme kuskil Starsis 20 lauaga või PKRis mängimisega. Üldiselt ma niiväga hinda ei vaata, mingit odavat juustu ostma ka ei hakka, aga siiski peab läppar oma hinda väärt olema.

Palun pakkuge midagi mulle . :)

ottokatz
10.08.09, 23:17
Hinnaklass oleks alguseks parem teada...töömasinana on siiani minujaoks ületamatu ibm...nüüd vist lenovo T klass, enda jaoks kodus on HP...nõrk koostekvaliteet, oleks pidanud qompaqi soetama. Tööd tehes kasutan siis Lenovo T61, ja kodus on mingi meediakeskused HP-lt

peokuningas
10.08.09, 23:26
äriklass on märksõna

Davy
10.08.09, 23:36
äriklass on märksõna

teine märgusõna on pixlite arv

ma vist varsti hangin selle.

http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/S%C3%BClearvutid/92672/

Sellel on samapalju piksleid kui mu 24 tollisel monitoril(mis samuti poes oli suurima piklite arvuga 24 tolline monitor).
Neeme kui tahad võid vaadata mu päevikust kuidas 1920:1200 pikslite arvuga ekraanil starsi lauad paiknevad.

Pahvak
10.08.09, 23:44
Tasuks ikka aku vastupidavuse, kaasaskandmise ja muude sülearvutile iseloomulike omaduste peale mõelda. Päris nukker vaadata neid suuri sülearvuteid, milledel ei pea aku isegi Tallinn-Tartu bussisõitu vastu. Julgen arvata, et starsi 20 lauda + hudi veavad kõik uued läpparid välja.

Ise oman vana 12" ekraaniga ibm X31 ja olen väga rahul - masin nagu tank. Enamasti pole arvuti vanus süüdi selles, et masin jääb aeglaseks, vaid tihend, mis on tooli ja klaviatuuri vahel. ;)

EDIT: 17" laptopid wtf :)

Davy
10.08.09, 23:53
Tasuks ikka aku vastupidavuse, kaasaskandmise ja muude sülearvutile iseloomulike omaduste peale mõelda. Päris nukker vaadata neid suuri sülearvuteid, milledel ei pea aku isegi Tallinn-Tartu bussisõitu vastu. Julgen arvata, et starsi 20 lauda + hudi veavad kõik uued läpparid välja.

Ise oman vana 12" ekraaniga ibm X31 ja olen väga rahul - masin nagu tank. Enamasti pole arvuti vanus süüdi selles, et masin jääb aeglaseks, vaid tihend, mis on tooli ja klaviatuuri vahel. ;)

EDIT: 17" laptopid wtf :)


Ma võtaks ikka selle 20,1 tollise :)

Kuna olen mees , siis laptop käib mul alati kas seljakotis või laptopi kotis ja seal ei mängi raskus ega suurus mingit rolli. Oluline on see kui praktiline on ta kuskil laua peal töötades. Absoluutselt ei kujuta ette, kus mul läheks vaja väikest ja kompaktset laptoppi. Looduses laptopiga matkamine tundub mulle veidi nonsense. Aku kestvuse kohta... mehed kuhu te neid laptoppe veate, et teil aku tühjaks saab.

Ja teiseks, nagu aru saan , siis Neeme tahab endale arvutit ülikooliajaks st. et lauaarvutit ta ei ostagi.

leits
11.08.09, 00:21
teine märgusõna on pixlite arv

ma vist varsti hangin selle.

http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/S%C3%BClearvutid/92672/

Sellel on samapalju piksleid kui mu 24 tollisel monitoril(mis samuti poes oli suurima piklite arvuga 24 tolline monitor).
Neeme kui tahad võid vaadata mu päevikust kuidas 1920:1200 pikslite arvuga ekraanil starsi lauad paiknevad.



no offence aga 17" pole enam "laptop" .. vaid on nö koduarvuti juba ... raske nagu kolakas, mis mõte sellel on?
aku vastu pidavus nendel 17" on nonsense ..


ja vostro seeria on delli sääsruseeria, puhas ****, paaril tuttaval olnud, nagisevad ja kolisevad ..


teema algatajale..

delli e seeria
hp äriklassi seeriad, mitte jumala pärast need pavilionid.

MITTE MINGIL JUHUL EI OSTA ORDID,desknote vms huga buga .. see on täielik **** .. võib tunduda odav ja ahvatlev .. aga puhas pask. omast koegmusest ytlen, et esumene laptop obv oli ordi, kuna odavalt sai ju nii võimsa .. täielik sitt, puhas pask .. selle jahutussüsteem oli esiteks nii ****** juba et peale puhastamist 2 kuu pärast pani pillid jälle tasku, kuna kuumeneb yle jne jne .. üldiselt see on suur häda ja vaev

lenovo äriklassi seeria peaks ka olema ok..

märksõna ongi "äriklass" .... mul on ntx dellil selline garantii .. et kui kuskuil välismaal nad ei suuda 2 öö päevaga mu pc'd korda teha, antakse samaväärne vastu kasutamiseks vms ..

delli e6500 võin julgelt soovitada, ise oman seda... estpatrickul on e6400 .. põhmst sama aint oli vist 13" ekraaniga ...

enda dellist nii palju: 4gb mäku dual core 2.53ghz prose, 200gb 7200rpm ketas, klaveri valgus, led display ... hind obv oli soolane ca 25k .. aga ta on super ka .. 9cellise akuga olen 4.2h wifi alas ...

üldiselt odavat ja head üldjuhul ei saa (va mingid mega promod)

Potsataja
11.08.09, 00:58
teine märgusõna on pixlite arv
ma vist varsti hangin selle.
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/S%C3%BClearvutid/92672/
Sellel on samapalju piksleid kui mu 24 tollisel monitoril(mis samuti poes oli suurima piklite arvuga 24 tolline monitor).
Neeme kui tahad võid vaadata mu päevikust kuidas 1920:1200 pikslite arvuga ekraanil starsi lauad paiknevad.

Leits, kas sa näitajaid võrdlesid peale kaalu ja aku kestvuse, mis on tegelikult sekundaarne, kui omanik just 100% kondivaluga ei liigu. Alustagem hinnast, liigume edasi prose juurde ja ka RAM väärib märkimist

Marek K.
11.08.09, 01:07
sale24.ee - suht kuldne koht läpaka ostmiseks

ok2aa
11.08.09, 01:10
17 tolline on normal tööarvuti, reisidele kaasa on väiksemad normaalsed - t61, väiksed dellid jne. vähemalt mul on nii. igapäevaseks kasutamiseks on väiksed liiga sitanikerdised imo

leits
11.08.09, 01:15
Leits, kas sa näitajaid võrdlesid peale kaalu ja aku kestvuse, mis on tegelikult sekundaarne, kui omanik just 100% kondivaluga ei liigu. Alustagem hinnast, liigume edasi prose juurde ja ka RAM väärib märkimist


lol laptopi puhul on aku kestuvus PRIMAARNE .. milleks sul see laptop muidu on? ja kaal on teine üli primnaarne ... mobiilsust tuleb hinnata ..

saage aru et laptop ei ole tava pc asendaja ... obv mõnele inimsesle ta on...

mina alustaks pigem kaalust, aku kestvusest ja siis liigun prose ramini jne ...

Marek K.
11.08.09, 01:15
ise pakuks miski väike dellikene + kodus tarbimiseks mingi nuts monitor külge :)

http://sale24.ee/ariklassi-dell-latitude-e4300-sulearvuti-centrino-sp9300-protsessor-ddr3-malu-wifi-kaal-veebikaamera-160gb-7200-kovaketas-windows-vista-business-professional-garantii-aastat-p-32472.html

groams
11.08.09, 01:52
hehee.

Tahaksin küsida, kui juba targemad siin jutustavad.

Keegi võiks rääkida midagi läpakate kohta, mis oleksid head ülikoolis töötamiseks, random neti kasutmine + mingite filmide vaatamine jne.
Ehk selline üligeneral liferi arvuti, lihtsalt selle mõttega et saaks netis käia ja koolitöid teha.

Tähtis oleks siis kaal ja aku kestvus, hinna klass võiks jääda 10k piirimaile.

Aitäh!

leits
11.08.09, 01:53
hehee.

Tahaksin küsida, kui juba targemad siin jutustavad.

Keegi võiks rääkida midagi läpakate kohta, mis oleksid head ülikoolis töötamiseks, random neti kasutmine + mingite filmide vaatamine jne.
Ehk selline üligeneral liferi arvuti, lihtsalt selle mõttega et saaks netis käia ja koolitöid teha.

Tähtis oleks siis kaal ja aku kestvus, hinna klass võiks jääda 10k piirimaile.

Aitäh!


kasutatud garantiiga mõni tuntuma tootja pill? 10k eest nüüd ilmselt väga head nahka ie sea, samas hetke hindasid väga ei tea ka ..

ok2aa
11.08.09, 07:37
hehee.

Tahaksin küsida, kui juba targemad siin jutustavad.

Keegi võiks rääkida midagi läpakate kohta, mis oleksid head ülikoolis töötamiseks, random neti kasutmine + mingite filmide vaatamine jne.
Ehk selline üligeneral liferi arvuti, lihtsalt selle mõttega et saaks netis käia ja koolitöid teha.

Tähtis oleks siis kaal ja aku kestvus, hinna klass võiks jääda 10k piirimaile.

Aitäh!


vaata dell inspiron seeriat?

Provoker
11.08.09, 07:41
hehee.

Tahaksin küsida, kui juba targemad siin jutustavad.

Keegi võiks rääkida midagi läpakate kohta, mis oleksid head ülikoolis töötamiseks, random neti kasutmine + mingite filmide vaatamine jne.
Ehk selline üligeneral liferi arvuti, lihtsalt selle mõttega et saaks netis käia ja koolitöid teha.

Tähtis oleks siis kaal ja aku kestvus, hinna klass võiks jääda 10k piirimaile.

Aitäh!


ei tahaks siin mingit vaenu õhutama hakata, aga mu arust teeb sellise töö ära pea iga uus läpakas mille hind on 6000 ja kõrgem. Arvutimängudega tükivad ainult hätta jääma, aga need ongi rohkem ajaraiskamine. Vastupidavuse poolest on täpselt nii, et kui saad hea läpaka on ok, kuigi samasugune kõrval võib täispask olla. Mul ntx on suht tavaline läpakas, ja kõik tööd teen sellega ära mis on vaja teha. prose 1.6, mälu 1, video 256, kõvaketas 60 +väline.

taipupole
11.08.09, 08:16
sale24.ee - suht kuldne koht läpaka ostmiseks


Ma olen peaaegu 100% kindel, et seal müüakse refurbished arvuteid. Ise muidugi eitavad, kuid... Samas see ei tähenda muidugi, et need arvutid halvad oleks ja ei töötaks vms.

hotcocacola
11.08.09, 09:20
Kui keegi soovib läpakat osta, siis kõigepealt võiks ta seletada lahti miks, mille jaoks? Mida ta teeb sellega? Mis programme kasutab? Palju mänge mängib, mis mänge jne. Mida täpsem info, seda parem on soovitada läptopi :)


aga kiirelt:
ära osta HP-d ega Samsungit.
Eelkõige soovitan ASUSt, siis Lenovot, Delli jne.
Peale selle, et Asus on üks vastupidavamaid sülearvuteid, on tema hind sitaks odavam kui teistel arvutitel ;)

marguzz22
11.08.09, 09:29
ostke aint äriklassi, jube vastik loengus kuulata neid undavaid läppareid :(

Pahvak
11.08.09, 09:41
Coca, ma olen muidugi sülearvutimaailmast kõvasti maha jäänud, aga kas tõesti tänapäeval teeb Asus korralikke läppareid? Esimest korda kuulen. Kas Asus mõnele mudelile näiteks 3a. garantiid julgeb anda? Olen väga skeptiline :P

HPga on selline lugu, et odavad pavilionid on kehvad, aga äriklassi omad peaksid kenad olema. Märgin ära, et paljudel brändidel on nii. Dellil, IBMl, Fuijitsul on ka saasta. IBMil näiteks vanasti R seeria. Fuijtsul on saasta rohkem ja head kraami vähem (kirutud amilo vs hea lifebook seeria) jne jne.

Ja kui raha on, siis võtta mingi pisike laptop ja dock, kuhu võid 24" monitori ka taha lükata. See on kõige mugavam ja lahendab korraga mitmed mured. Näiteks Eesti politsei kasutab ka pisikesi X seeria IBMe ja töö juures on neil suured monitorid dockis. Ja suure akuga võid sa pmst 7-8h wifis olla. Aga see on kallis lahendus.

Mis puutub aku vastupidavusse, siis 17" ekraaniga sa kindlasti Tallinn-Tartu bussisõitu vastu ei pea (okei, osad ballad ei sõidagi bussiga, sry) ja ega see süles ka eriti meeldiv pole. Aga kindlasti on 17" jms ka omad eelised, lihtsalt mina pole sihtgrupp.

Kaaluga on ka selline lugu, et mina oma vana kadunud IBM T42, mis kaalus napid 2.2kg + muu nodi ei viitsinud küll terve päev kaasas tassida. Mõtlesin ka alguses, et nii hea kerge, aga võta näpust.

Pahvak
11.08.09, 09:44
Kui minul on raha vähe, siis mina ostaks hinnavaatlusest usaldusväärse kasutaja käest mingi äriklassi masina, millel on ca vähemalt 1,5 a garantiid 3st järel. Üsna lollikindel lahendus. Uut ordit ikka ei ostaks. Samas ma saan aru, et inimesed, kes pole masinatega kursis ei julge osta kasutatud kraami. :)

r3o
11.08.09, 10:14
Ma olen peaaegu 100% kindel, et seal müüakse refurbished arvuteid. Ise muidugi eitavad, kuid... Samas see ei tähenda muidugi, et need arvutid halvad oleks ja ei töötaks vms.


Kas sul on mingit infot sale24 kohta või niisama arvad? Just mõtlesin ise ka sealt osta läpaka.

antnx
11.08.09, 10:17
Dell või Mac.

EGERT
11.08.09, 10:30
Meh?

Mul HP 8710p, äriklass ja 17" laiekraan
Teine on Macbook pro.

SOOVITAN IGAL JUHUL MACI!

Lutzky
11.08.09, 10:39
Dell või Mac.


+1

taipupole
11.08.09, 10:44
Kas sul on mingit infot sale24 kohta või niisama arvad? Just mõtlesin ise ka sealt osta läpaka.

Olen võrdlemisi kindel. Lühidalt: maksin ja siis teatati, et seda arvutit täpselt pole. Kui raha tagasi küsisin, öeldi, et nad otsivad veel ja järgmisel päeval leitigi. Kui arvuti saabus, siis kõik kaitsekiled olid eemaldatud, mõned CD-taskud avatud, samuti arvuti all sertifitseerimistunnistused mujalt eemaldatud ja sinna kleebitud. Support selgitas seda kõike umbes nii, et arvuti on laua peal seisnud. Kuidas see saab normaalne selgitus olla, mina aru ei saa.

Lisaks oli arvuti prose teine, kui minu tellitud mudelil. Samas oli ta parem, kui oleks pidanud olema, seega see väga ei nörritanud.

Hinnavaatluses on ka üks teema: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=305896

Üldiselt aga - ma ei väida absoluutselt, et nad müüvad mingeid katkiseid või second hand arvuteid, sest refurbished arvutite alla kuuluvad ka näiteks katkise pakendiga vms arvutid. Seega on see iga ostja enda kaaluda ja mõnikord on hind palju olulisem argument.

Lutzky
11.08.09, 10:49
ma ka möllasin sale24-ga üsna kaua, aga sain lõpuks nõutud/kvaliteetse arvuti kätte ja olen rahul. kui sealt osta, siis ma soovitaks enne küsida, kas neil seda arvutit on üldse...+ kohapeale saab ka alati minna - asub stockmanni lähedal

Tarmonator
11.08.09, 10:49
see on suht obv jah, et sale24 müüb kasutatuid või refurbished masinaid.
alati kui HV's mingi läpaka ostu teema on, siis on sale24 juhtfiguuril seal miskit pakkuda.


samas poliitilise korreksuse huvides ma ei väida midagi hetkel 8)

hotcocacola
11.08.09, 11:01
Kuna töötan Arvutihoolduses, siis räägin vaid Meie kogemustest. Soovitame ka klientidele Asust. Sest seda on kõige vähem meil käinud, aasta jooksul vaid 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Okei, kindlasti on Delli, Lenovo, HPde ja muude osakaal turul suurem, aga kindlasti Asusel on seal mingi osa.
Garantiist ma kahjuks ei tea midagi.
3 aastast garantiid pakuvad vist vähesed?

Arvan seda, et kui keegi soovib osta kõrget äriklassi HPd, mingi 25k eest, siis see oleks epic fail. Miks? Sest sama hinna eest saab sellise püssi (Delli, Lenovo nt), ning kindlasti on see töökindlam kui HP.

HP võix jääda oma printereid tootma ;D.

Samas, viimastel kuudel on hakanud ka Delle suht palju käima, kuid enamjaolt on paljudel kõvaketas läbi.

Soovitan:
1. Asus
2. Dell
3. Lenovo

Nii-ja-naa positiivne:
1. Ordi
2. Acer
3. Sony (ainult sp, et antud firma läptopid on niiii faking rõvedalt kalli hinnaga, et jube)

Nii-ja-naa negatiivne:
1. Fujitsu
2. Toshiba
3. MSI

Ei soovita:
1. HP
2. Samsung

Pahvak
11.08.09, 11:28
Coca, kas sa eristad ikka fuijtsu lifebook ja amilo seeriat?
Ja ordi nii ja naa positiivne, wtf :)

-andres-
11.08.09, 11:41
Dell, Lenovo, Fujitsu, HP, Mac. Kõigil on erinevad seeriad, ühed osapooled kannatavad kriitikat, teised mitte :/. Hetkel liigitasid väga üldiselt.
See oli Coca postitusele vastuseks siis.

Rage
11.08.09, 11:47
maitea.. Lenovo kahjuks räägib see, et sama hinna eest saad palju rohkem fujitsult.. (kirjutajad/kaardilugejad/usbi augud/dvi/vga) jms otsad mida lenovol pole või on doki külge integreeritud.. mul on siiani küll üks fujitsu ainult old e8020 ga raip midagi pole katki läinud ja väga hästi peab vastu.. ja aku peab ka muhedalt..

ja sõbral uus lenovo.. tigeda konfi ja värgiga.. aga fcking näkast SD kaardi lugejat isegi pole:-/

tdx
11.08.09, 11:58
Ise olen ibmi/lenovo T-klassi tööalaselt kasutanud vaat et 10 aastat, sh väga palju reisidel ja erinevates klimaatilistes tingimustes (Sudaani kõrbetormis ntx) ja olen neile masinatele ikka väääga palju koormust andnud ja siiamaani ei ole mind alt veetud. IBMi intranetis olid kunagi videod kus kasutajad olid neid läpakaid põlevasse majja unustanud, SUViga üle sõitnud etc ja ikka töötasid.

Olude sunnil pidin vahepeal mingit HP highend masinat kasutama, aga see suri kyllalt kiirelt ja jonnis ka ikka ysna palju.

Sample size on väike tho.

EGERT
11.08.09, 12:14
Arvan seda, et kui keegi soovib osta kõrget äriklassi HPd, mingi 25k eest, siis see oleks epic fail.

Sain praegu biidi ;D

Ghost0
11.08.09, 12:21
foorum.hinnavaatlus.ee ostuabi osakond

+1, sealt saaksid parimad soovitused.
Mingi hinnapiir ikka onjuuu?! 20K? 30K?

camu
11.08.09, 12:42
Imo on suvalisel inimesel, kes läpakat loengusse tassib ja sealt tagasi üsna mõttetu osta 25k maksvat läpakat, kui sellega passitakse wifis ja kirjutatakse mõni kirjatöö, aga näed on kvaliteetne ja aku peab hästi vastu.
Samas pole ma ise kunagi ühtegi läpakat omanud, aga niipalju kui näiteks odava 10k delli junniga kokku olen puutunud, tundub see siiani üsna normaalne valik, vähemalt koostekvaliteet küll otseselt silma ja kätt ei häiri.
Seega igal inimesel on erinevad vajadused ning rahalised võimalused. Soovitaks samuti HV-st täpsemalt uurda ning mõelda pigem normaalsele dockingu variandile.

Pahvak
11.08.09, 13:12
Kaasastassimiseks võiks just kvaliteetne (loe: vastupidav) läppar olla ja loengus olesklemiseks hea aku ka?

Delliga on see, et isegi 10k eest võib saada uue, millele Dell julgeb anda 3a garantiid ehk firma ise usub oma koostekvaliteeti.

Nagu varem mainitud, siis küsi parem abi hv.ee-st, sest siin tundub asi jube subjektiivne ;)

hotcocacola
11.08.09, 13:22
jap, liigitasin üldiselt :)

miksnii
11.08.09, 14:26
Kui keegi tahab endale mingit kerget läpakat siis ostke endale need
7" väikesed hädapätakad. Kastutage seljakotti, mitte neid üle üheõle
tolgendavaid käekotte, ja ple see paar kilo interneti alistajat midagi nii
raske kaasas kanda.

Nagu eespool öeldud, iga uuem läpakas, vahet pole mis hinna klassist
töötab edukalt, pigem on asi selles lihakäntsakas sial taga, Mõni inimene suudab
oma äriklassi läpaka nädalaga tuksi keerata, teine suudab oma 6k'se junsuga
aastaid toksida ilma suuremate probleemideta.

hotcocacola
11.08.09, 14:31
http://www.photopoint.ee/et/toode/13734/lenovo-ideapad-s10e-valge-ns84xsh


ostsin selle lihtsalt sellejaoks, et vahel kui vaja, kiirelt kätte võtta ja jooksta :D
enamjaolt seisab kapil

aga olen väga rahul

leits
11.08.09, 14:34
Kolm aasta garantii on suht standard imo enamusel äriklassi pillidekl. Enda e5500'l läks see raam katki, mis seal ekraani ümber on .. no questions . .saatsin tallinna ja jülejärgmine pöev sain juba kätte ning korras.


Aga jah ORDI ja Desknote ja klickil oli ka mingi oma saast vist veel, neid ei ole mõtet kommenteeridgai. Ei soovita kõige hullemale viha vaenlasele ka .. jubedused ..

Mul oli ordi, 6 kuuga läksid hinged nii läbi, et ekraan ei seisnud enam püsti .. uued hinged pandi, siis nagises juba kõik jne ...

Ühesõnaga peab inimene välja mõtlema tõesti, mis on tema jaoks prioriteedid .. kas kaal, aku kestvus, võimsus, ekraani suurus, mobiilsus ja obv hind.

hotcocacola
11.08.09, 14:36
täpselt nii, kui inimene kasutab läpakat vaid netis surfamiseks ja mõne dokumendi tegemiseks, siis pole vaja osta nt 20-40k läpakat :)
Ja kui mõni on hullem mängusõltlane, kellel kõvakas erinevaid wolfensteine, fifasid, nbasid täis, siis sellele ei sobi kohe kindlasti mingisugune 10k-ne rotikas 80GB kettaga :D

pastilaa
11.08.09, 14:45
Starsi jaoks täitsa piisav - kui vaja siis spordikotti, pikenduserull kaasa ja kasvõi randa:

http://wiki.wifi.ee/images/4/4e/Juku.jpg

donkament
11.08.09, 14:54
täpselt nii, kui inimene kasutab läpakat vaid netis surfamiseks ja mõne dokumendi tegemiseks, siis pole vaja osta nt 20-40k läpakat :)
Ja kui mõni on hullem mängusõltlane, kellel kõvakas erinevaid wolfensteine, fifasid, nbasid täis, siis sellele ei sobi kohe kindlasti mingisugune 10k-ne rotikas 80GB kettaga :D
isegi mõistliku mänguri läpakaid on soodushinnaga võimalik saada 10k eest(geforce 9600, 4gm ram, 320gb ketas jne, windows xp).

hotcocacola
11.08.09, 15:28
aga HP paviljon on juba järgmiseks päevaks emaplaadiprobleemiga garantiis :D

kuco
11.08.09, 15:36
Ise olen ibmi/lenovo T-klassi tööalaselt kasutanud vaat et 10 aastat, sh väga palju reisidel ja erinevates klimaatilistes tingimustes (Sudaani kõrbetormis ntx) ja olen neile masinatele ikka väääga palju koormust andnud ja siiamaani ei ole mind alt veetud. IBMi intranetis olid kunagi videod kus kasutajad olid neid läpakaid põlevasse majja unustanud, SUViga üle sõitnud etc ja ikka töötasid.

Olude sunnil pidin vahepeal mingit HP highend masinat kasutama, aga see suri kyllalt kiirelt ja jonnis ka ikka ysna palju.

Sample size on väike tho.


Üldiselt on pluss üks ka minu poolt. Ainukene mure on olnud, et kõvakettad tahavad läbi minna aga ei ole kindel, et kas see on masina viga või minu kasutamise probleem.

hotcocacola
11.08.09, 15:42
kõvakas läheb väga paljudel arvutidel läbi :)
see ei olene masinast. Samas oleneb kõvaketta firmast. Western Digital nt ei kõlba kuhugi, samas kui Samsungi kettad on väga head :)
Samas, mõne läpaka emaplaat läheb "halvaks", siis hakkab ta kõvakettaid läbi kärsatama ning see pole üldsegi meeldiv.

Keskmiselt peaks ketas ikka aasta vähemalt kestma, kuni 2-3a. Kui isegi selle aja jooksul pole kõvaketas läbi läinud, siis on teil õnne olnud :)

ottokatz
11.08.09, 16:04
Lenovo T-klassi kõvaketta probleemi olen kuulnud aga vähe, minu jaoks kõige tähtsam on et neil saab eemaldada dvd drive ja selle asendada akuga...tln-trt kestsid lahedalt...ma täpselt seda tehnilist poolt ei tea kuidas...tööjuures tehti...alati oli esimene küsimus kui helpdeski sisse sadasin: Noh HP kannel perses jälle? Kodusel kasutusel mul neid HP kandleid 2 ja mis seal salata....pidev kunde olen

leits
11.08.09, 16:40
isegi mõistliku mänguri läpakaid on soodushinnaga võimalik saada 10k eest(geforce 9600, 4gm ram, 320gb ketas jne, windows xp).


see on mingi säästutootja v siis tuntud tootja säästuseeria .. ühsõnaga sitt .. 10k eest sa ei saa saada normaalset pilli (va lauaarvuti)

Potsataja
11.08.09, 18:12
see on mingi säästutootja v siis tuntud tootja säästuseeria .. ühsõnaga **** .. 10k eest sa ei saa saada normaalset pilli (va lauaarvuti)


http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&ItemID=9920-1507

Nimme panen kohe Ordi toote lingi ;D Ma ei suuda kohe kuidagi välja mõelda ühtegi põhjust, miks ma peaksin poole kallima arvuti kasuks otsustama.

leits
11.08.09, 18:17
Tundub et sa oled laptopidest ikka v2ga kauge inimene.

ordide koostekvaliteet on juba nii sitt, eti kanna kriitikat
teiseks on nende jahutussüsteem nii persses, undavad nagu raiped, kuumenevad üle

odavat ja hea düldiselt pole ....

Pahvak
11.08.09, 18:21
http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&ItemID=9920-1507

Nimme panen kohe Ordi toote lingi ;D Ma ei suuda kohe kuidagi välja mõelda ühtegi põhjust, miks ma peaksin poole kallima arvuti kasuks otsustama.


Sest sülearvuti omadused/näitajad ei ole ainult RAM, CPU ja kõvaketta suurus. On vastupidavus, mobiilsus, aku kestvus, kaal.

Ütlen veel ühe põhjuse - seda kuradi Ordit sülle võtta on pagana kuum! Olen vist rumal küll kui sülearvutit vahel süles kasutan.

See teema ajab nii tilti ;D

BuildUp
11.08.09, 18:31
Väga hea teema. Plaanis endalegi varsti läpakas soetada ning oleks hea kui keegi aitaks valida selle õige. ;)

Millist läpakat sooviks? - normaalse ekraaniga(vähemalt 14"), korraliku riistvaraga(et kannataks isegi ongames mängida), et kvaliteetne oleks, aku peaks pidama piisavalt kaua, hind võiks jääda sinna 16-17k kanti max.

Pmts tahaks sellist täiuslikku(kui üldse on midagi sellise hinna eest) läpakat, millega saaks praktselt kõike teha alustades pokkerimängust ning lõpetades koolitööga.(no koolitööd saab vast iga läpakaga teha, aga mängida...?)

Algul vaatasin, et sale24.ee tõesti päris head hinnad, kuid mingit kasutatud punni ka ei tahaks kui juba maksan sellise summa. Veel võiks lisada ka siis, kust osta.

Ette tänades. ;)

Edit: Endale jäi silma see sama masin, mis Estpatrickul. Oleks see mu vajadustele vastav? :)

http://sale24.ee/ariklassi-dell-latitude-e6400-sulearvuti-centrino-vpro-p8600-protsessor-malu-ddr2-wifi-kaal-160gb-7200-kovaketas-windows-vista-business-professional-garantii-aastat-p-32473.html

kaval-ants
11.08.09, 18:43
Siin käis korra läbi Mac, aga mingit iseloomustust selle kohta ei tulnud.
Mind huvitaks arvamused selle kohta just pokkerimängija silmade läbi - paljud saidid seda
üldse toetavad, kas PT jm programme ikka saab kasutada jne.

-andres-
11.08.09, 18:47
Siin käis korra läbi Mac, aga mingit iseloomustust selle kohta ei tulnud.
Mind huvitaks arvamused selle kohta just pokkerimängija silmade läbi - paljud saidid seda
üldse toetavad, kas PT jm programme ikka saab kasutada jne.



FullTilt ja Stars toetavad otseselt OS X'i. Paraku HEM ja PokerTracker seda seni veel ei tee, vähemalt minu teada mitte.
Ehk tavalisel MacBook'il Trackerit kasutada võimalik minu teada hetkel pole, kuid MacBook Pro'l on võimalus runnida ka väga edukalt Windowsi, defaultina peaks olema selline võimalus kohe kaasas, eelkõige just sellepärast, et mõned programmid OS X'i all ei tööta.

leits
11.08.09, 18:49
Väga hea teema. Plaanis endalegi varsti läpakas soetada ning oleks hea kui keegi aitaks valida selle õige. ;)

Millist läpakat sooviks? - normaalse ekraaniga(vähemalt 14"), korraliku riistvaraga(et kannataks isegi ongames mängida), et kvaliteetne oleks, aku peaks pidama piisavalt kaua, hind võiks jääda sinna 16-17k kanti max.

Pmts tahaks sellist täiuslikku(kui üldse on midagi sellise hinna eest) läpakat, millega saaks praktselt kõike teha alustades pokkerimängust ning lõpetades koolitööga.(no koolitööd saab vast iga läpakaga teha, aga mängida...?)

Algul vaatasin, et sale24.ee tõesti päris head hinnad, kuid mingit kasutatud punni ka ei tahaks kui juba maksan sellise summa. Veel võiks lisada ka siis, kust osta.

Ette tänades. ;)

Edit: Endale jäi silma see sama masin, mis Estpatrickul. Oleks see mu vajadustele vastav? :)

http://sale24.ee/ariklassi-dell-latitude-e6400-sulearvuti-centrino-vpro-p8600-protsessor-malu-ddr2-wifi-kaal-160gb-7200-kovaketas-windows-vista-business-professional-garantii-aastat-p-32473.html


nohjah mul o nendal e6500, pairma videokaaridga, mis saada .. ma ei tea .. enamustes m2ngudes jääb ikka kahvatuks .. aga vanemaid mänge kannatab kenasti mängida .. uued mängu on ju minig 4gb+ nendest väga ei tasu unistadagi ... paremad graafikakaarid maksavad mingi 7k+ ju poes tavaarvutile.

aga e6400 on hea valik .. soovitaks leddisplaiga võtta monitor .. kallim, kuid tunduvalt parem

pastilaa
11.08.09, 18:52
Väga hea teema. Plaanis endalegi varsti läpakas soetada ning oleks hea kui keegi aitaks valida selle õige. ;)

Millist läpakat sooviks? - normaalse ekraaniga(vähemalt 14"), korraliku riistvaraga(et kannataks isegi ongames mängida), et kvaliteetne oleks, aku peaks pidama piisavalt kaua, hind võiks jääda sinna 16-17k kanti max.

Pmts tahaks sellist täiuslikku(kui üldse on midagi sellise hinna eest) läpakat, millega saaks praktselt kõike teha alustades pokkerimängust ning lõpetades koolitööga.(no koolitööd saab vast iga läpakaga teha, aga mängida...?)

Algul vaatasin, et sale24.ee tõesti päris head hinnad, kuid mingit kasutatud punni ka ei tahaks kui juba maksan sellise summa. Veel võiks lisada ka siis, kust osta.

Ette tänades. ;)

Edit: Endale jäi silma see sama masin, mis Estpatrickul. Oleks see mu vajadustele vastav? :)

http://sale24.ee/ariklassi-dell-latitude-e6400-sulearvuti-centrino-vpro-p8600-protsessor-malu-ddr2-wifi-kaal-160gb-7200-kovaketas-windows-vista-business-professional-garantii-aastat-p-32473.html


DELL Precision seeria. Parim läpakas mis saadaval. Tegemist on tõsiste töömasinatega. Kui seda käes hoida, siis on aru saada, millest jutt. Ei mingit odavat plastmassi. Olen ise vahepeal kasutanud M6400 projekteerimiseks, 3D modelleerimiseks. Kiirus, võimsus andis paljudele headele lauakatele silmad ette. Hind ka vastav muidugi.

http://www.max.ee/?p=87

BuildUp
11.08.09, 18:54
nohjah mul o nendal e6500, pairma videokaaridga, mis saada .. ma ei tea .. enamustes m2ngudes jääb ikka kahvatuks .. aga vanemaid mänge kannatab kenasti mängida .. uued mängu on ju minig 4gb+ nendest väga ei tasu unistadagi ... paremad graafikakaarid maksavad mingi 7k+ ju poes tavaarvutile.

aga e6400 on hea valik .. soovitaks leddisplaiga võtta monitor .. kallim, kuid tunduvalt parem


Ei mängi tavalisi mänge. Aint pokker ja kooli-tööasjad.

leits
11.08.09, 18:59
Delli puhul obv precision seeria ka, ma ei tea, miks ma selle unustaisn .. aga see peakski rohkem olema nö "tööjaam" või ma eksin?

E6400 on siuke päris hea mugav tõesti, valsiin ise e6500 .. kuna tahtsin 15" ekraani

BuildUp
11.08.09, 19:05
Auch...Need precisionid päris kirved ning see e6400 lediga on ka üle 20k :-\

somka
11.08.09, 19:12
Mul omal paviljoni junnkärakas, huvitaval kombel ma essugi ei uurinud mis pilliga tegu ja ostsin ära. Siis muidugi alles hakkasin uurima millega tegu. Siis tõusid küll juuksed püsti. Kasutan palju, tassin igapäev tööle kaasa ja üldiselt 24/7 huugab ka. Pole sittagi juhtunud, ainuke jama et tekipeal suht jama hoida kipub soojaks minema. Nüüd juba üle aasta vana kah, suht pohh kui kooleb. Aga järgmist loomulikut ma sellist ei ostaks. Nii et mul vedanud isendiga. dv6000 siis nimi tal.

Maheaatom
11.08.09, 19:13
Olge kenad ja andke mulle palun mõni hea ja praktiline soovitus - oleks vaja naisele n.ö. "reisi-läpakas" osta. Igapäevatöös ei kasuta - vaid reisidel, puhkusel, vahest harva/vajadusel ka ülikoolis. See tähendab, et ei pea olema suure ekraaniga (aga piisav, et ikka näha midagi oleks), aga väga korraliku korpusega ning hingedega, mis kohe laiali ei lagune. Programmidest vajalikud ainult internet ja office (mängud/filmid, 4GB RAM, mingid hullu videokaardid vms. pole vajalik). Aga tahaks, et oleks kvaliteetne toode (Dell vms.), millel 2-3 aastane garantii. Varem oli tal mingi HP (väidetavalt ka äriklassi arvuti), aga see oli imo täielik saast.

Oliverk
11.08.09, 19:15
Auch...Need precisionid päris kirved ning see e6400 lediga on ka üle 20k :-\

No hea läpaka eest ei ole 20k mingi raha.Kuna igalt poolt reklaamib saasta 10k ja see inimeste arvamuse nii metsa keerand ja kõik mõtlevadki et lkäpakas nii odav asi. Ise maksin omal ajal d620 eest 25k. EI mõelnud sekunditki ja 3 a mind teenind. Kuigi enne garantii lõppu emalplaat lendas. LAsin koos sellega pooled asjad igaks juhuks ära vahetada ja nüüd nagu uus läpakas :D

pastilaa
11.08.09, 19:21
Mõned mudelid tühjendusmüügis http://www.max.ee/?p=2729 .

mihkel88
11.08.09, 19:39
Ordi on ikka tõsine saan, 2 aasta jooksul 2 kõvaketast, 2 emaplaati, lisaks aku kestis algul mingi 1,5 h, nüüd 20 minti. Sõbral täpselt sama ordi mudel, ostetud kuu hiljem , tal täpselt samad asjad läbi, emaplaate vist 3läind .... garantiis on ta veetnud mul ikka kuid... klienditeenindus obv rääkis, et nädalaga saab valmis, läheb 2 mööda, helistan, emaplaate pole, kusagilt välismaalt tulevad mingi paari nädala pärast. Valisin ka arvuti tehniliste näitajate ning hinnasuhte põhjal...eksisin, oleks pidanud lenovo võtma. Ordi kauplusest maei osta ühtegi arvutit enam

Potsataja
11.08.09, 19:52
Kusjuures minul on olnud kaks Ordi lauaarvutit ja kõik oli ok. Erinevaid arvamusi lugedes peab aga tõdema, et nende läpakate kvaliteet tundub olevat oluliselt madalam. Samas olen endiselt veendunud, et Dell on kõige ülehinnatum tootja. Isegi nende keskmisest oluliselt paremat koostekvaliteeti arvestades on hindades nii 20% ''õhku''

peokuningas
11.08.09, 19:54
Mind teenis 3 aastat truult IBM T42. Korra lendas meetri kõrguselt maha ja praktiliselt iga päev vedasin tööle ja tagasi.
Samal päeval kui ostsin uue Lenovo T400 (http://laptopid.ee/index.php?vaata=391) andis vana arvuti emaplaat otsad (solvus vist). Igatahes garantiid oli järgi 2 päeva ja viimasel päeval saingi ta garantiisse. Pandi uus emaplaat ja ja miskit vahetati veel välja. Peab millalgi ta garantiist ära tooma ja õele kinkima. Usun, et jookseb viisakalt veel paar-kolm aastat. Isegi aku pidas vist veel 2h tööd tehes. Seega Lenovo äriklass on minu jaoks ainus valik. Seksikas disain tal ka veel pealekauba ;D

-andres-
11.08.09, 19:55
Dell ei ole laias laastus kallis :/.

pastilaa
11.08.09, 19:59
Kusjuures minul on olnud kaks Ordi lauaarvutit ja kõik oli ok. Erinevaid arvamusi lugedes peab aga tõdema, et nende läpakate kvaliteet tundub olevat oluliselt madalam. Samas olen endiselt veendunud, et Dell on kõige ülehinnatum tootja. Isegi nende keskmisest oluliselt paremat koostekvaliteeti arvestades on hindades nii 20% ''õhku''


Milline oleks see 20% odavam ja sama kvaliteetne bränd, arvestades tippmudeleid? Ei ole ise kuulnud sellisest veel...

BuildUp
11.08.09, 20:06
Mind huvitab KUI SUUR SIIS TEGELIKULT ON VAHE http://www.laptopid.ee/index.php?vaata=378 ja http://www.max.ee/?p=1960 vahel?

Tarmonator
11.08.09, 20:38
minul on ordi läpats. kunagine tippmudel. maksis omalajal 19k. aga see oli ka juba aastal 2004.

pakkuge mitu juppi ma täpselt seal vahetanud olen? just, mitte ühtegi. aa ei...olen küll...mälu lisasin teise samapalju juurde ;)

ei ole mingeid pretensioone, töötab ilusti, kasutasin varasemalt teda ikka suht 24/7, nüüd rohkem lauaarvutile üle roninud.

aga kõik vead mis siin muidu ORDI kohta on välja toodud, siis need kehtivad jah. jahutus on lärmakas, süles hoida võimatu - jube kuumaks läheb, plastmass on odav ja kulumisjäljed on kohutavad, hinged hakkavad alla andma.

aga töö on siiski ära teinud siiani...

Potsataja
11.08.09, 20:41
Mind huvitab KUI SUUR SIIS TEGELIKULT ON VAHE http://www.laptopid.ee/index.php?vaata=378 ja http://www.max.ee/?p=1960 vahel?





Sinu vajadused rahuldab vanem ja odavam Dell 100%. Koolitööd saab tehtud, filmid vaadatud jne. Ongame osas ma küll 100% kindel ei ole aga jõudlust peaks piisama.

Supsti
11.08.09, 20:49
no offence aga 17" pole enam "laptop" .. vaid on nö koduarvuti juba ... raske nagu kolakas, mis mõte sellel on?
aku vastu pidavus nendel 17" on nonsense ..


ja vostro seeria on delli sääsruseeria, puhas ****, paaril tuttaval olnud, nagisevad ja kolisevad ..


teema algatajale..

delli e seeria
hp äriklassi seeriad, mitte jumala pärast need pavilionid.

MITTE MINGIL JUHUL EI OSTA ORDID,desknote vms huga buga .. see on täielik **** .. võib tunduda odav ja ahvatlev .. aga puhas pask. omast koegmusest ytlen, et esumene laptop obv oli ordi, kuna odavalt sai ju nii võimsa .. täielik ****, puhas pask .. selle jahutussüsteem oli esiteks nii v**tus juba et peale puhastamist 2 kuu pärast pani pillid jälle tasku, kuna kuumeneb yle jne jne .. üldiselt see on suur häda ja vaev

lenovo äriklassi seeria peaks ka olema ok..

märksõna ongi "äriklass" .... mul on ntx dellil selline garantii .. et kui kuskuil välismaal nad ei suuda 2 öö päevaga mu pc'd korda teha, antakse samaväärne vastu kasutamiseks vms ..

delli e6500 võin julgelt soovitada, ise oman seda... estpatrickul on e6400 .. põhmst sama aint oli vist 13" ekraaniga ...

enda dellist nii palju: 4gb mäku dual core 2.53ghz prose, 200gb 7200rpm ketas, klaveri valgus, led display ... hind obv oli soolane ca 25k .. aga ta on super ka .. 9cellise akuga olen 4.2h wifi alas ...

üldiselt odavat ja head üldjuhul ei saa (va mingid mega promod)


Mina just propageeriks ordit, odav ja hea. Pm pole hinnavaatluse foorumites absoluutselt kurdetud nendest. Otse loomulikult läheb vent läbi, kui sa sellga kuskil huga buga kohtades oled (karvane, tolmune). Korpus pole väga pehme, kestab korralikult. Kogemusi on nii palju, et varsti saab Ordiga aasta täis ja ei kurda, garantiis pole kordagi käinud, üle pole kuumenenud.. mitte midagi. Sõbral samamoodi Ordi ja temalgi pole probleeme esinenud.

leits
11.08.09, 20:52
minul on ordi läpats. kunagine tippmudel. maksis omalajal 19k. aga see oli ka juba aastal 2004.

pakkuge mitu juppi ma täpselt seal vahetanud olen? just, mitte ühtegi. aa ei...olen küll...mälu lisasin teise samapalju juurde ;)

ei ole mingeid pretensioone, töötab ilusti, kasutasin varasemalt teda ikka suht 24/7, nüüd rohkem lauaarvutile üle roninud.

aga kõik vead mis siin muidu ORDI kohta on välja toodud, siis need kehtivad jah. jahutus on lärmakas, süles hoida võimatu - jube kuumaks läheb, plastmass on odav ja kulumisjäljed on kohutavad, hinged hakkavad alla andma.

aga töö on siiski ära teinud siiani...


proovid mõnda äriklassi pilli ning siis enam ordi nässi ei taha :)

Imric, laua ja sülearvuteid sa ei saa võrrelda need on total erinev maailm. Ja imo dell on oma hinda väärt. Eelkõige garantii tõttu ...
samuti üli väikesed lisad, ala klaviatuuri valgustus, öösel on suht porn toksida .. jne jne

mugavus maksab ... obv mingi hind on ka nö "nimel" ... aga kahtlemata on tegu laptopide tipptootjaga atm.


Maheaatom sulle aga küsimus .. äkki üldse mingi 7k'ne see väike laptop .. mis nad on 5" ekraaniga vms? Või on ikka soov vähe suurema ekraani järele?
Ise soovitan järgmist isendit. ei ole väga kallis, äriklassi seeria (e seeria), suhteliselt kerge, mis on naisterahvale hea.
http://shop.it.ee/notebooks/latitudee/?product=27068

või see

http://shop.it.ee/notebooks/latitudee/?product=18541

ise confid, millist tahad jne .. naisele peaks olema hea ja kerge ning mõistliku hinnaga ..

Kõik olenebki, mis suurust ekraani taga aetakse .. see järel saab mudeleid soovitada

leits
11.08.09, 20:53
Mina just propageeriks ordit, odav ja hea. Pm pole hinnavaatluse foorumites absoluutselt kurdetud nendest. Otse loomulikult läheb vent läbi, kui sa sellga kuskil huga buga kohtades oled (karvane, tolmune). Korpus pole väga pehme, kestab korralikult. Kogemusi on nii palju, et varsti saab Ordiga aasta täis ja ei kurda, garantiis pole kordagi käinud, üle pole kuumenenud.. mitte midagi. Sõbral samamoodi Ordi ja temalgi pole probleeme esinenud.


sa ei saa ainult yhe isendi järgi teha järeldusi .. ta ei ole odav ja hea. ise omaisn 3a kunagist tippmudelit. ta on odav ja sitt .. :)

leits
11.08.09, 20:54
Mind huvitab KUI SUUR SIIS TEGELIKULT ON VAHE http://www.laptopid.ee/index.php?vaata=378 ja http://www.max.ee/?p=1960 vahel?




esimene on kasutatud v siis nö refurbished. (tehasesse siis vist tagais saadetud ja korda tehtud vms) ..

Tarmonator
11.08.09, 20:56
proovid mõnda äriklassi pilli ning siis enam ordi nässi ei taha

jah, ma ei tahtnudki oma eelmise postiga väita, et ORDI oleks mugavuselt või tootekvaliteedilt võrreldav mingi kallima äriklassi mudeliga. ei, kaugele maha jääb.
ma tõin lihtsalt välja, et oma ülesande täidab ta ära. aga ei enamat.

Oliverk
11.08.09, 21:00
Supsti sa loed vist valet Hinnavaatluse foorumit. Seal kurtmispostides 50 prossu on HP kohta 40 prossu Ordi nässide ja ülejäänud saavad 10 prossu sõimu. Mingit ordinässkat ei soovita küll kellelegi parem võtku siis HP juba.

Maheaatom
11.08.09, 21:37
E5400 tundub üsna mõistlik naisele "pühapäeva" arvutiks (HV leidsin ka mingi 10K-ga). Kardan et need väikesed (7-10 tolli ekraan) on vist ikka liiga väikesed.

groams
13.08.09, 16:54
Keegi võiks rääkida midagi head/halba nende kohta - Asus K50IN või siis Dell Inspirion mini 1210

kivisaba
13.08.09, 21:23
käige ära kindlasti www.l2ptop.com seal saate natuke haridust läpakate kohta ja hinnad on VÄGA soodsad
pakutakse nii kasutatud kui uusi mudeleid
ise ostsin sealt T61 mudeli maksin 15k kui sama mudel elionis oli näiteks ligi 20k (19999 or 19499 ei mäleta) ja sellel oli sisu kehvem
enda arvuti kohta on tegelikult 2 pretensiooni ja mõlemas olen ise süüdi
1 see et üks leftclick on läbi läinud suht, poolvigaselt töötab põhjus liiga palju tilti ja all inne ....
2. see et ventikas läks korra läbi garantiis vahetati obv ära aga arvatavasti olen ise õhjustanud hoides arvutit pidevalt voodi peal ja mitu korda töötavana pannud kotti, mille peale ta suht kuumaks läinud :S

peksa võid sellele arvutile muidugi ohtralt anda mu vennal on olnud oma T60p mingi 3 aastat ja oi ta on seda tagunud
ainult korra paranduses olnud ja see oli ka siis kui ta jooki valas klaverile ja ei saanud õigel ajal jaole ja siis läks vahetusse vaid klaver

Tigrano
14.08.09, 08:41
Ostsin lolli peaga HP pavilioni, millega peale aastast kasutamist pole enam midagi teha. Järmine läpakas saab olema kindlasti IBM või siis DELL millel on tavaliselt pikem garantii.

neeme
18.08.09, 17:49
Nonii.
Tegin valiku ära: http://sale24.ee/ariklassi-dell-latitude-e6400-sulearvuti-centrino-vpro-t9400-protsessor-malu-ddr2-wifi-kaal-160gb-7200-kovaketas-windows-vista-business-professional-garantii-aastat-p-29773.html

Teine mille vahel valisin lõpuks oli see: http://shop.it.ee/refurb/E6400ATGrefurbished/?product=27161

Tellisin ära ka. Ootame kuna siis saabub :)

koer55
19.08.09, 00:45
Ostsin lolli peaga HP pavilioni, millega peale aastast kasutamist pole enam midagi teha. Järmine läpakas saab olema kindlasti IBM või siis DELL millel on tavaliselt pikem garantii.

HP Pavilioni DV6000 seeria tüüpviga on tõesti emaplaatide kohutavalt suur suremus, tavaliselt täpselt peale garantiiaja lõppu. Samas neid saab tegelikult remontida ja ka uued emaplaadid on kohati päris soodsalt saadaval kui vana ellu äratada ei õnnestu.

Tigrano
19.08.09, 09:12
HP Pavilioni DV6000 seeria tüüpviga on tõesti emaplaatide kohutavalt suur suremus, tavaliselt täpselt peale garantiiaja lõppu. Samas neid saab tegelikult remontida ja ka uued emaplaadid on kohati päris soodsalt saadaval kui vana ellu äratada ei õnnestu.


Mul praegu seisab siin nurgas lihtsalt, maksis mingi 16k eeke ja täpselt nädal peale garantiiaja lõppu ohkas ära. Mõtlesin, et saadan selle HP servicesse või palju need emaplaadid maksavad.

Mul selline viga, et ekraan hakkab virvendama ja siis varsti ei näe midagi enam ekraanilt. Sellised pisikesed jooned tekivad pikki ekraani.

Ning läpakas nii haigelt kuumaks läheb ka alati.

koer55
19.08.09, 09:28
Mul praegu seisab siin nurgas lihtsalt, maksis mingi 16k eeke ja täpselt nädal peale garantiiaja lõppu ohkas ära. Mõtlesin, et saadan selle HP servicesse või palju need emaplaadid maksavad.

Mul selline viga, et ekraan hakkab virvendama ja siis varsti ei näe midagi enam ekraanilt. Sellised pisikesed jooned tekivad pikki ekraani.

Ning läpakas nii haigelt kuumaks läheb ka alati.

Uued emaplaadid neile on suurusjärgus 1,7-4k umbes kui õigest allikast osta, täpne hind sõltub konkreetsest mudelist. Samas saab tihti ka remontida vana plate ja ei peagi vahetama. Panen PM selle kohta.
Kuumus on selle rüperaali puhul "tooteomadus" ja pole midagi teha paraku sellega.

Tigrano
19.08.09, 09:34
Uued emaplaadid neile on suurusjärgus 1,7-4k umbes kui õigest allikast osta, täpne hind sõltub konkreetsest mudelist. Samas saab tihti ka remontida vana plate ja ei peagi vahetama. Panen PM selle kohta.
Kuumus on selle rüperaali puhul "tooteomadus" ja pole midagi teha paraku sellega.


Tänud. Ma ise ka kunagi arvutite jne koopiamasinatega tegelenud, aga kui ajaga kaasas ei käi, siis ei jaga ööd ega mütsi, sest ulme kiirusel muutub kõik selles valdkonnas.

kollane
19.08.09, 21:36
mul sama aparaat, ka viskas sussid tavasse tööle enam ei läinud samuti pilt virvendas.
üks tuttav arvutimees kuumutas miskit seal ja tegi korda.
nüüd väga harva kergelt ekraan vilgub mõneks sekundiks aga muidu tiptop

leits
19.08.09, 21:46
Mul 3. kursavennal need pavilionid saba andnud :D

Timpz
06.09.09, 17:12
http://flex.ee/1695-MSI-GX623X

mida sellest arvate, on graafika kaart korralik? kuidas muidu tundub?

Oliverk
06.09.09, 17:26
Kui laua pealt ära ei tõsta ja kuumuse kätte maha ei sure siis vast pole viga.

leits
06.09.09, 17:28
msi .. nojah
jäägu ikka nad oma liistude juurde .. emaplaate vist tootsid ...

pole kuulnudki v2ga eist l2pparitesr

koer55
06.09.09, 17:30
http://flex.ee/1695-MSI-GX623X

mida sellest arvate, on graafika kaart korralik? kuidas muidu tundub?

Graafika on sülearvuti kohta väga korralik, üldse jõudlus paistab hea. MSI on sülearvutiturul küllalt vähe olnud ja sestap küllalt raske mingeid järeldusi teha. Eelneval on nende tehtud barebone-de baasil rüperaale turustanud ML Arvutid, nood olid enam-vähem, korpused küll tiba lagunesid, aga hinged-asjad pidasid vastu küll. Aga eks sellises hinnaklassis läpaka ost üks coinflip ole nii või teisiti.

Lutzky
06.09.09, 17:52
http://flex.ee/1695-MSI-GX623X

mida sellest arvate, on graafika kaart korralik? kuidas muidu tundub?


mis on msi...

pigem osta tuntud/proovitud firma kaupa...imo

ranka
06.09.09, 18:28
Mul praegu seisab siin nurgas lihtsalt, maksis mingi 16k eeke ja täpselt nädal peale garantiiaja lõppu ohkas ära. Mõtlesin, et saadan selle HP servicesse või palju need emaplaadid maksavad.

Mul selline viga, et ekraan hakkab virvendama ja siis varsti ei näe midagi enam ekraanilt. Sellised pisikesed jooned tekivad pikki ekraani.

Ning läpakas nii haigelt kuumaks läheb ka alati.


Kas viga ei või olla selles, et graafikaart kuumeneb üle?

leits
06.09.09, 18:30
Kas viga ei või olla selles, et graafikaart kuumeneb üle?


viga on selles et sitasti on laptop ehitatud ning õhu ringlus on sees kehvakene

koer55
06.09.09, 18:37
Kas viga ei või olla selles, et graafikaart kuumeneb üle?

Sellistel on konstruktsiooniviga, minu teooria on selline, et graafikakaart üle otseselt ei kuumene, aga kogu läpaka siseelu on siiski küllalt tuline tänu halvale õhuvoolule, temperatuurikõikumised põhjustavad detailide paisumist/kokku tõmbumist, mis omakorda koostöös joodiste halva kvaliteediga tekitab mikropragusid, mis omakorda arenevad külmjoodisteks. Ehk, et detailidesse laskudes lõppkokkuvõttes graafika chip/mälud kord annavad kontakti, kord mitte teatud radadesse või on täiesti "lahti". Samas neid vigaseid emaplaate saab enamasti parandada ja ka uued garantiiga plated on kohati juba päris normaalse hinnaga saadaval.

taipupole
07.09.09, 16:03
Tahaks osta lihtsalt kõige tavalisemat lauaarvutit, sest vana andis just otsad. Ei mängi iialgi ühtegi mängu, kirjutan kirju, teen paar powerpointi ja dokumenti ning surfan veebis. Ei jooksuta ühtegi mahukat programmi.

Mida soovitada? Sellest (http://sale24.ee/asus-essence-intel-core-e5200-250ghz-800fsb-ddr2800-256mb-sata-320gb-400w-p-32908.html) midagi odavamat on ka?

Ghost0
07.09.09, 16:09
Et siis pokkerit ei mängi sellega jah?

taipupole
07.09.09, 17:00
Et siis pokkerit ei mängi sellega jah?


Oleneb mida, PSi veab iga saan välja. Kuid üldiselt ei mängi jah.

Pahvak
07.09.09, 17:08
Tahaks osta lihtsalt kõige tavalisemat lauaarvutit, sest vana andis just otsad. Ei mängi iialgi ühtegi mängu, kirjutan kirju, teen paar powerpointi ja dokumenti ning surfan veebis. Ei jooksuta ühtegi mahukat programmi.

Mida soovitada? Sellest (http://sale24.ee/asus-essence-intel-core-e5200-250ghz-800fsb-ddr2800-256mb-sata-320gb-400w-p-32908.html) midagi odavamat on ka?


Ise teeks nii (kui ei pea just brändikast olema). Tee hv.ee-sse teema - kirjelda oma vajadusi ja spetsialistid panevad sulle komplekti kokku. Siis on vaja ainult arvutikeskus.ee-lt vastavad jupid osta ja väikese teenustasu eest paneb arvutikeskus.ee sulle kasti kokku ka.

Timpz
07.09.09, 17:30
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=13&menyy_id=13&action=look&lookid=85090


järgmine leid, on kellegil arvamusi?

koer55
07.09.09, 19:54
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=13&menyy_id=13&action=look&lookid=85090


järgmine leid, on kellegil arvamusi?

Asus nagu odavklassi kohta on enam-vähem, garantiid tehakse ka neile nüüd Eestis juba, kui viitsid lugeda pikemalt, siis üsnagi põhjalik ülevaade konkreetse mudeli kohta on näiteks siin (http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-K50IN-Notebook.18971.0.html).

Ajuvaba
07.09.09, 19:56
Nii, eelnevat nelja lehte ei jõudnud läbi lugeda....mul läpakas võttis jalad alla ja hüppas pesumasina pealt maha, samal ajal kui mina s...l olin(võimalik, et ise panin suht ääre peale ka ta sinna). Kõik töötab - SUPER, samas korpus on äärtest lõhki ja igapidi koliseb-logiseb, kõver ka kuidagi ja kinni ka ilusti ei lähe(agatöötab!).

Hetkel on mul see siis Fuijitsu Siemens Lifebook S Series. Ilmselt siiski tahan uut osta ja küsimus ongi siis see, et kas antud seeria uut mudelit soovitate? Peamiselt pokkerimänguks, sest muud asjad saan ilusti hakkama.

Rage
07.09.09, 19:58
mina soovitaks.. mu eelmine laptop oli ka jitsu.. toimis.. võta siis kenasti core2duo prosega isend.. ja inteli graafikaga.. peaks kenasti toimima.. hetkel mul lenovo t61.. ja krt lenovo suudab ikka oma iseärasustega pahuraks ajada..

koer55
07.09.09, 20:00
Tahaks osta lihtsalt kõige tavalisemat lauaarvutit, sest vana andis just otsad. Ei mängi iialgi ühtegi mängu, kirjutan kirju, teen paar powerpointi ja dokumenti ning surfan veebis. Ei jooksuta ühtegi mahukat programmi.

Mida soovitada? Sellest (http://sale24.ee/asus-essence-intel-core-e5200-250ghz-800fsb-ddr2800-256mb-sata-320gb-400w-p-32908.html) midagi odavamat on ka?

Sulle käraks kasvõi selline (http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&ItemID=9910-1290) kirjutusmasin kah siis ju. Ordi letihindadest võib väikse sooduka alati organiseerida minu kaudu kui kellegil soovi.
Samas kui otsad see vana andis, saaks korda ikka mõistliku hinna eest tõenäoliselt kui just välk sisse ei löönud ja tervet kasti sisu tuhaks ei muutnud.



Nii, eelnevat nelja lehte ei jõudnud läbi lugeda....mul läpakas võttis jalad alla ja hüppas pesumasina pealt maha, samal ajal kui mina s...l olin(võimalik, et ise panin suht ääre peale ka ta sinna). Kõik töötab - SUPER, samas korpus on äärtest lõhki ja igapidi koliseb-logiseb, kõver ka kuidagi ja kinni ka ilusti ei lähe(agatöötab!).

Hetkel on mul see siis Fuijitsu Siemens Lifebook S Series. Ilmselt siiski tahan uut osta ja küsimus ongi siis see, et kas antud seeria uut mudelit soovitate? Peamiselt pokkerimänguks, sest muud asjad saan ilusti hakkama.

Need kõverad korpuse jupid saaks suure tõenäosusega välja vahetada, Fuji vana S-seeria tükke ikka liigub siin-seal.
Kui aga siiski uut tahad osta, siis äriklassis kuulub minu sümpaatia praegu Dell Latitude E-seeriale, eelkõige tänu eelkäijale D-seeriale, mille kahte isendit olen ise pidanud läbi aegade, samuti firmas neid olnud paarkümmend tükki ja väga hästi ennast näidanud teised.

Timpz
08.09.09, 17:51
Asus nagu odavklassi kohta on enam-vähem, garantiid tehakse ka neile nüüd Eestis juba, kui viitsid lugeda pikemalt, siis üsnagi põhjalik ülevaade konkreetse mudeli kohta on näiteks siin (http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-K50IN-Notebook.18971.0.html).




http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=13&menyy_id=13&action=look&lookid=85090


järgmine leid, on kellegil arvamusi?

on mõnel IT vennal veel kommentaare? tundub suht norm läpakas

elixs
08.09.09, 19:53
mina soovitaks.. mu eelmine laptop oli ka jitsu.. toimis.. võta siis kenasti core2duo prosega isend.. ja inteli graafikaga.. peaks kenasti toimima.. hetkel mul lenovo t61.. ja krt lenovo suudab ikka oma iseärasustega pahuraks ajada..


Inteli graafikakaardid peaksid üldjoontes väga kehvad olema... Samas ma tean seda ainult lauaarvutite kohta.. Kas läpakate jaoks on Inteli kaardid siis ok=?

koer55
08.09.09, 20:22
Inteli graafikakaardid peaksid üldjoontes väga kehvad olema... Samas ma tean seda ainult lauaarvutite kohta.. Kas läpakate jaoks on Inteli kaardid siis ok=?

Üldiselt läpakate ja lauaarvutitega sama teema selle koha pealt, aga ei mina ei nimetakski neid graafikakaartideks, selle "Inteli graafika" all mõeldakse reeglina Inteli poolt toodetud arvuti emaplaadile integreeritud kiipi, mille jõudlus on tavaliselt üsna piiratud. Kehvad või mitte, seda on raske öelda, erinevalt nvidia või ati graafikakiirenditest siis maha nad ei põle näiteks sisuliselt kunagi, soojust eraldavad ja energiat tarbivad vähe, mis on sülearvuti puhul üsna tähtis argument. Kui 3D-jõudlus pole oluline, siis sobivad väga hästi, samas kui mängimise soov olemas, tuleks vaadata ikkagi eraldi graafikakaardiga arvuti poole.

SpreeXXL
08.09.09, 20:50
Miks keegi Maci ei soeta endale. Mul juba viies aasta PowerBook G4 ja töötab nagu noor jumal. Ma usun, et siinsed nõudmised täidab iga Mac kenasti ära. Igaüks, kes peab lugu kvaliteedist, võiks vähemalt kaaluda Maci soetamist.

elixs
08.09.09, 20:55
Miks keegi Maci ei soeta endale. Mul juba viies aasta PowerBook G4 ja töötab nagu noor jumal. Ma usun, et siinsed nõudmised täidab iga Mac kenasti ära. Igaüks, kes peab lugu kvaliteedist, võiks vähemalt kaaluda Maci soetamist.


Hind pluss programmid on ilmselt põhiline argument

koer55
08.09.09, 21:12
Miks keegi Maci ei soeta endale. Mul juba viies aasta PowerBook G4 ja töötab nagu noor jumal. Ma usun, et siinsed nõudmised täidab iga Mac kenasti ära. Igaüks, kes peab lugu kvaliteedist, võiks vähemalt kaaluda Maci soetamist.

Üldiselt Macid on ülehinnatud, kvaliteet on nii ja naa, näiteks Macbookidel esineb terve rida tüüpvigu (emaplaatide suremus, korpuste väga kiire mõranemine), enamike PC tootjate samas hinnas äriklass on kvaliteetsem. Lisaks meeletud kirvehinnad kõikidele varuosadele ja lisaseadmetele esinduses, mina küll ei soovita, nišitoode rohkem. Vähene levik siinmail tekitab igasugu ühilduvusprobleeme ka pidevalt.

volga
10.09.09, 21:07
Tervist

Mul selline asi et soetasin endale ka läpaka miski 6 kuud tagasi ML-i oma. Aga nüüd 6 kuud hiljem selline jama tekkinud sellega et ekraan on hakkanud arvuti küljes jubedalt liikuma miski fiksaator või stopper on tuksis vist. Et ma soovitaks poes isegi vaadata seda kuidas läpaka ekraan on kinnitatud arvuti külge. Venna DELLIL on kolm kinnitust mis seob ekraani arvutiga ja need ka jube paksud.
Minu läpakal on need kinnitused nii peenikesed nagu tikud et polegi ime et need ekraani ei jõua kanda - ei oleks elusees osanud sellist asja poes vaadata aga järgmine kord olen juba targem. Nii et igasugu asju checkige enne kui ostate.

hotcocacola
10.09.09, 21:40
2 varianti:

1.) kas hinged on läbi
2.) võta ekraani kyljes nurkades olevate kruvide pealt see kumm ära ja keera jõuga kinni (aga kui peale seda protsessi on ikkagi loksumine, siis hinged läbi ja no...parandada seda ei saa, kuna hingi ei müüda :)

leits
10.09.09, 22:13
ma oma vana ordi k2kkil sain hingi vahetatud ... aga jube nuss j2i ikkagi ..

volga
10.09.09, 22:29
Ei näe kuskil sellist kohta kust kruvidele ligi pääseda nende hingeda peal miskid metalljunnid proovisin neid lahti kangutada aga ei tulnud lahti. Panin googlisse otsima ka ML AN 350 et ehk leian miski pildigi aga tutkit raisk. Ju ma ainukesena oman sellist junn arvutit siin või on see alles prototüüp :D

wedoit
10.09.09, 22:39
Mul endal on Lenovo (IBM), korralik äriklassi relv ja mingi aasta vana nüüd juba. Olen siin erinevaid kasutanud läbi aegade, aga see on seni parim. ja tildihood elab kah üle ilusasti. vaatasin netist videot kuidas seda vastu maad peksti ja jooki sisse kallati. ja raisk, ta ikka töötas edasi. läpakas on ennekõike töövahend ja mida robustsem seda parem imho.

ottokatz
11.09.09, 01:42
nagu kuskil alguses sai mainit ibm (Lenovo) T klass on tõsiselt võetav masin, kui seda õieti kasutada...ja ise seletan siin hp pavilioni taga...mängida saab aga hinged lausa kolisevad peale kahte kuud

koer55
11.09.09, 04:27
Pekki läinud ekraanihinged lähevad nii mõnegi süleri puhul garantii alla, tasub üle küsida seni kuni see võimalus veel on.

Timpz
21.09.09, 21:00
Asus F50SF
http://flex.ee/1773-Asus-F50SF-UUS-MUDEL

any ideas? hinna-kvaliteedi suhe?

daljoh
21.09.09, 21:55
Küss läppari kohta. Paljud kindlasti kasutavad läpparit mängimiseks. Palju rami teil on et nt FT+Ninja+PT3+HUD korralikult jookseks ???
Ma pean enda omale juurde ostma RAMi aga ei kujuta ette palju min vaja võiks olla

Oliverk
21.09.09, 22:15
No see kama ei maksa sittagi tänapäeval ju. Kui hetkel 1 gb pulk sees siis võta 2 gb pulk juurde. Kui miskid väiksemad siis vaata oma rahakoti järgi kas võtad ainult 2 gb või 2+1 GB pulgad. No võid kohe 4 gb ka kokku võtta muidugi.

Bikewarrior
23.10.09, 20:06
Ega kellegil mõnda vanemat lauaarvutit üle ole? max hind võiks olla 1k eeku. Prose võiks olla vähemalt 1,5ghz. võib olla ka mittekomplektne

PM

hoss23
23.10.09, 20:09
Küss läppari kohta. Paljud kindlasti kasutavad läpparit mängimiseks. Palju rami teil on et nt FT+Ninja+PT3+HUD korralikult jookseks ???
Ma pean enda omale juurde ostma RAMi aga ei kujuta ette palju min vaja võiks olla


A palju endal üldse on?Mul 1Ghz ja sellest ei piisa. Pluss veel vaja monitor toita. Oleks endal ka sama küss.

kuco
23.10.09, 20:14
A palju endal üldse on?Mul 1Ghz ja sellest ei piisa. Pluss veel vaja monitor toita. Oleks endal ka sama küss.


Monitori toitmine ei tohiks mureks olla

Minu läpakas on 1.6Gz ja 1.5Giga mälu. HEM + Ninja + PS jooksevad ilusasti
Kõvaketast kõristab kohati palju

hoss23
23.10.09, 20:20
Nu mul 2Ghz prose ja 1 Ghz rami ja HEM lihtsalt teeb oma toimetusi mingi 5 mintsa(ki tahad nt kogu kuu statistikat näha). Ja kõristamisest ei saa rääkidagi, mul undab nagu ei tea mis(jahutus ******). Aga vana saan ka juba, nii, et oleks aeg uus muretseda. Aga ei teagi millist osta. Ehk soovitad?

kuco
23.10.09, 20:22
Nu mul 2Ghz prose ja 1 Ghz rami ja HEM lihtsalt teeb oma toimetusi mingi 5 mintsa(ki tahad nt kogu kuu statistikat näha). Ja kõristamisest ei saa rääkidagi, mul undab nagu ei tea mis(jahutus ******). Aga vana saan ka juba, nii, et oleks aeg uus muretseda. Aga ei teagi millist osta. Ehk soovitad?


esiteks lauaarvuti
teiseks prose on suva. Iga uue arvuti prose on sigakiire igaljuhul
topi aga mälu masinasse ja kui rahakott kannatab võid endale ehitada RAID süsteemi või veel ülbem on SSD Raid

hoss23
23.10.09, 20:23
Aga mul läpakat ka vaja, millega saaks kodust ära olles(töötan merel) ka lasta

koer55
23.10.09, 22:02
Delli julgen alati soovitada, soodsamatest näiteks see odavamatest: http://www.max.ee/?p=2917&utype=4

Tarmonator
23.10.09, 22:06
Delli julgen alati soovitada, näiteks see: http://www.max.ee/?p=2917&utype=4

imo võiks pokkerimänguks ikkagi ekraani resolutsioon veidi suurem olla

koer55
23.10.09, 22:11
Seda jah, tegelikult ju isegi Full HD reso on tänapäeval kaasaskantav, näiteks Ordi Enduro 8780NB (http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&ItemID=9920-1532) näol ;D. Endal muidugi igasugused kogemused puuduvad antud aparaadiga, kui kellegil konkreetne huvi, võin järgi uurida muidugi, mis selline loom endast kujutab.

Tarmonator
23.10.09, 22:14
1680*1050 kõlbab ideaalselt
isegi 1400*1050 on hea kuigi sellist ma pole näinud enam kaua(endal on 4 aastat vanal mudelil)

Potsataja
23.10.09, 22:24
Delli julgen alati soovitada, soodsamatest näiteks see odavamatest: http://www.max.ee/?p=2917&utype=4


Väga süveneda ei viitsi hetkel aga http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/S%C3%BClearvutid/112839/ ???

hoss23
23.10.09, 22:25
Delli julgen alati soovitada, soodsamatest näiteks see odavamatest: http://www.max.ee/?p=2917&utype=4

Tsau Kalle. Krt see päris hea pill ju(võrreldes minu omaga ;D)Aga kahjuks juba tööl ja pean läbi ajama enda ülekuumeneva pilliga.Kui koju tulen võtab ühendust.

koer55
23.10.09, 22:41
Tere jah, eks võta muidugi ühendust, siis vaatame :) Loodame, et vana tööloom seni vastu peab ainult, see videochip saab ikka mõnuga kuuma tal.

vennike
13.02.11, 04:14
Kuna mul pole viimased 5 aastat olnud viitsimist ega vajadust ennast asjadega kursis hoida, siis paluks tiba spetsialistide abi läpaka ostmisel. Milline järgnevatest on teie arvates parim ? seda siis hinna-kvaliteedi suhtes, vastupidavuses, suutlikuses jne.

1)http://cgi.ebay.com.au/TOSHIBA-Satellite-P500-18-4-i5-2-53Ghz-1GB-nVIDIA-330-/170600332265?pt=AU_comp_laptop&hash=item27b8927be9
2)http://cgi.ebay.com.au/TOSHIBA-QOSMIO-LAPTOP-18-4-2Ghz-4GB-nVIDIA-GT-CAMERA-/360343662501?pt=AU_comp_laptop&hash=item53e627efa5
3)http://cgi.ebay.com.au/DELL-INSPIRON-17R-17-Core-i5-2-66GHz-500GB-4GB-LAPTOP-/160541029669?pt=AU_comp_laptop&hash=item2560fdb525
4)http://cgi.ebay.com.au/HP-Pavilion-dv7-17-LAPTOP-i5-2-66Ghz-8GB-Blu-Ray-ATI-/170600801417?pt=AU_comp_laptop&hash=item27b899a489

Ilgelt suured tänud nendele, kes võtavad vaevaks midagi asjalikku vastata!

makz
13.02.11, 16:57
Prosede kohta niipalju, et kindlasti i5, eriti kui kasutad raali pokkerimänguks ning jooksutad ka hem-i. Ma ei näinud, et kirjelduses oleks kirjas, mis i5 mudelitega täpselt tegu, nii et tuumasid võib olla 2 või 4 (kuigi ma eeldan, et siiski 2?). Hp-l jäi silma ka 7200 RPM kõvaketas, mis on samuti HEM-i silmas pidades oluline. Ma rohkem ei oska kaasa rääkida, kuigi kujutan ette, et 17" ekraan ja 8gb ram-i on kah kõva sõna.

kardaanirist
13.02.11, 17:15
Kuna mul pole viimased 5 aastat olnud viitsimist ega vajadust ennast asjadega kursis hoida, siis paluks tiba spetsialistide abi läpaka ostmisel. Milline järgnevatest on teie arvates parim ? seda siis hinna-kvaliteedi suhtes, vastupidavuses, suutlikuses jne.

1)http://cgi.ebay.com.au/TOSHIBA-Satellite-P500-18-4-i5-2-53Ghz-1GB-nVIDIA-330-/170600332265?pt=AU_comp_laptop&hash=item27b8927be9
2)http://cgi.ebay.com.au/TOSHIBA-QOSMIO-LAPTOP-18-4-2Ghz-4GB-nVIDIA-GT-CAMERA-/360343662501?pt=AU_comp_laptop&hash=item53e627efa5
3)http://cgi.ebay.com.au/DELL-INSPIRON-17R-17-Core-i5-2-66GHz-500GB-4GB-LAPTOP-/160541029669?pt=AU_comp_laptop&hash=item2560fdb525
4)http://cgi.ebay.com.au/HP-Pavilion-dv7-17-LAPTOP-i5-2-66Ghz-8GB-Blu-Ray-ATI-/170600801417?pt=AU_comp_laptop&hash=item27b899a489

Ilgelt suured tänud nendele, kes võtavad vaevaks midagi asjalikku vastata!

nendest väljatoodud raalidest kalduksin Delli poole. hinna-kvaliteedi suhe ilmselt parim, sest Dell on üks vastupidavamaid laptope afaik. HP Pavilionist olen ainult negatiivset kuulnud. Toshibat ei oska kommenteerida.

camu
13.02.11, 18:05
Dell on hea valik jah, aga Inspirioni seeria küll imo teab mis vastupidavusega ei hiilga. Mitte, et ta halb oleks. Odavama otsa läpakad on anyway kõik säästukad. Mida suurem ekraan, seda rohkem on variant, et ekraani hinged ära väsivad.
Ise vaataks variantide poole, mis 3 a. garantiid pakuksid.

miksnii
15.02.11, 09:13
Delli julgen isegi soovitada, kindlasti hea hinna kvaliteedi jms vahe.

reggie
15.02.11, 10:04
Oman samsungit, mis maksis 10k eeki. Mitte ühtegi probleemi pole esinenud. Masinal on 4tuumaline i3 prose, 4giga rd3 mälu, 500g kõvaketas, 512mb geforce graafika ja kasutamismugavus mille kõrval iga dell või hp on juust. Peale selle ei tee masin mingit häält, ei kuumene üle ega midagi. Sülearvutitega on nii nagu paljude muude asjadega-nad muutuvad ajas ehk siis eilne tipptegija võib täna teha keskpärast toodet ja vastupidi. Üldistused stiilis petsil oli kunagi see läppar, ilge juust, on pinnapealsed. HP rikkus oma maine sisuliselt ühe emaplaadi vea tõttu, mis küpsetas teatava numbriga pavilioni emaplaadi kähku läbi. Usas kutsuti kõik masinad tagasi, minule anti Eestis asemele veel hullem juust. Uue HP võtan ainult jumala isikliku garantiiga. Kuigi hetkel võivad nad teha häid masinaid. Ordi töötas hästi, juppe kukkus küll küljest, nupud logisid aga töötas.

ziimukaz
15.02.11, 10:26
Dell on Samsungi laptopi kõrval juust? lol

reggie
15.02.11, 10:42
Pidasin silmas kasutamismugavust. Oled sa mõnda samsungi kasutanud? Mina olen päris mitut delli kasutanud ja antud samsung on mugavam kui dellid.

prygikala
15.02.11, 10:47
Olen Delli (Latitude D630) kasutanud viimased 3 aastat, just sai garantii otsa. Selle aja jooksul on vahetatud mul 3 korda graafikakaarti, 3 korda emaplaati 1 kord kõvaketast (info sai 99% kätte õnneks vanalt) ja 1 kord jahutus. Iseenesest on minu pilli "tööõnnetus" Nvidia graafikakaart, millega selle konkreetse komplekti emaplaat ja jahutus hakkama ei taha saada. Sama komplekt ilma lisagraafikata on pidanud sõbral suht okeilt. Ma ei ütle, et Dell oleks ilmtingimata halb pill aga enne seda kasutatud ThinkPadid olid siiski võrreldes Delliga klass omaette. Need on muidugi kallima otsa masinad aga samas saab neid mõnikord hää soodusega normaalse hinnaga (Delli Latitude seriest 1000 € kanti ja isegi alla äkki). Lisaks peaks vist nüüd Latitude seerial olema kogunisti 5 aastat garantiid.

nomerlot
15.02.11, 11:10
Olen Delli (Latitude D630) kasutanud viimased 3 aastat, just sai garantii otsa. Selle aja jooksul on vahetatud mul 3 korda graafikakaarti, 3 korda emaplaati 1 kord kõvaketast (info sai 99% kätte õnneks vanalt) ja 1 kord jahutus. Iseenesest on minu pilli "tööõnnetus" Nvidia graafikakaart, millega selle konkreetse komplekti emaplaat ja jahutus hakkama ei taha saada. Sama komplekt ilma lisagraafikata on pidanud sõbral suht okeilt. Ma ei ütle, et Dell oleks ilmtingimata halb pill aga enne seda kasutatud ThinkPadid olid siiski võrreldes Delliga klass omaette. Need on muidugi kallima otsa masinad aga samas saab neid mõnikord hää soodusega normaalse hinnaga (Delli Latitude seriest 1000 € kanti ja isegi alla äkki). Lisaks peaks vist nüüd Latitude seerial olema kogunisti 5 aastat garantiid.

Minul oli 3 aastat sama mudel tööläppariks, küll ilma lisagraafikata. Korra vahetati ekraan välja, sest üks kinnitus oli murdumas (ei oska öelda, kas oli minu viga või mitte), korra vahetati klaviatuur (minu viga) ja siis toiteadapter ka andis otsad 3. aastal, vahetati välja. Jah, ausa thinkpadi koostekvaliteedini ei ulatu, aga muidu aus vastupidav pill, sai vatti ikka kõvasti mu käes.
3.a garantii on läppari puhul kindlasti lill.

Tigrano
15.02.11, 11:28
Ma ostsin 1a garantiiga HP pavilioni, mis maksis 16k ja täpselt kui aasta täis suri läpakas ära, seega 3aastat garantiid on kõige tähsam, ükskõik mis firma omaga tegu :)

Kosmonaut
15.02.11, 13:36
väga palju hetke läpakate turust ei tea, nii et soovitusi teha ei oska. Endal ordi juba 3,5 aastat. isegi üllatun, kui hästi on see vastu pidanud. Tartus on muidu ordi teenindus ka nuts (kui hommikul viid, saad sama päev kätte juba parandatud arvuti).
Aga üldiselt need multimeedia ja odava klassi arvutid on kõik suht keskpärase/kehva koostekvaliteediga (ordid, hp pavilion, delli inspiron jms). Ja see kogemus arvutitega on ka seinast seina: üks kasutab 5 aastat ja mitte midagi ei juhtu, teisel ainult laguneb.

Garantii koha pealt: alla 3 aasta garantiiga läpakat osta on lollus. Läpakas juba kipub loomupoolest kiiremini lagunema (liigutamine, värisemine, tõstmisel painutamine jne; lisaks kehvemast jahutusest tingitud probleemid).

makz
17.02.11, 00:46
Masinal on 4tuumaline i3 prose
i3 on ikka 2-tuumaline :)

reggie
17.02.11, 04:07
i3 on ikka 2-tuumaline :)
My bad.

Muusik
17.02.11, 10:49
Endal on juba 2,5 aastat Dell Inspiron 1520 ja pole mitte midagi juhtunud. Laua pealt korra on maha kukkunud nii, et aku lendas minema tagant ja klemmid kõveraks. Murdsin tagasi, et aku kinni läheks ja korras. Pole mitte midagi läbi läinud vms. Kannan ka seda palju kaasas. Igati rahul.

qbj0hn
19.02.11, 14:55
Keegi soovitab mingit normaalset Delli läpakat?Mänge ei mängi ja kasutan ainult pokkeriks ja netis olemiseks.Lisaks oleks hea kui mingi 24' ekraani saaks järele ühendada.Ei pea mingi ulme püss olema,peaasi,et need oma asjad saab aetud,aga noh samas ka ,et ei peaks pikemat aega välja vahetama ja oleks töökindel.
Võib mingeid teisi firmasid ka soovitada,aga nagu aru saanud siis Dell on nuts.Endal oli varem HP ka,aga see on rohkem remondis käinud kui li*s kuu jooksul oma keha müünud.
Hetkel lauaarvuti on ka mul Dell ja on väga hästi vastu pidanud oma aja kohta.
Netist ka uurinud,aga pmst alla "10k eegu" ei saa vist mitte midagi?Kohe pole plaanis välja vahetada,aga siis vähemalt väike moti lisa volüümi sees hoida,sest kuu kahe prst tahaks kindlasti välja vahetada juba.

Spewmonkey
19.02.11, 20:58
Keegi soovitab mingit normaalset Delli läpakat?Mänge ei mängi ja kasutan ainult pokkeriks ja netis olemiseks.Lisaks oleks hea kui mingi 24' ekraani saaks järele ühendada.Ei pea mingi ulme püss olema,peaasi,et need oma asjad saab aetud,aga noh samas ka ,et ei peaks pikemat aega välja vahetama ja oleks töökindel.
Võib mingeid teisi firmasid ka soovitada,aga nagu aru saanud siis Dell on nuts.Endal oli varem HP ka,aga see on rohkem remondis käinud kui li*s kuu jooksul oma keha müünud.
Hetkel lauaarvuti on ka mul Dell ja on väga hästi vastu pidanud oma aja kohta.
Netist ka uurinud,aga pmst alla "10k eegu" ei saa vist mitte midagi?Kohe pole plaanis välja vahetada,aga siis vähemalt väike moti lisa volüümi sees hoida,sest kuu kahe prst tahaks kindlasti välja vahetada juba.

10k eegi eest ei saa kindlasti ühtegi tutikat solid läpakat. Lenovo on nuts, Dell on second best ilmselt. Otsi HV foorumist imo. 3-6 kuud kasutatud läpakal(garantii 2.5a vs 3a) ja tutikal ei ole reaalselt mingit vahet, aga hinnavahe on kuskil ~30%(pole ammu uurinud, võin eksida törtsu, aga sinna auku peaks jääma. Isegi kui läpakas on aasta vana ja näeb okei välja, siis garantiid on ikka 2a järel, mida on rohkem kui piisavalt.

camu
19.02.11, 21:11
10k eegi eest ei saa kindlasti ühtegi tutikat solid läpakat. Lenovo on nuts, Dell on second best ilmselt. Otsi HV foorumist imo. 3-6 kuud kasutatud läpakal(garantii 2.5a vs 3a) ja tutikal ei ole reaalselt mingit vahet, aga hinnavahe on kuskil ~30%(pole ammu uurinud, võin eksida törtsu, aga sinna auku peaks jääma. Isegi kui läpakas on aasta vana ja näeb okei välja, siis garantiid on ikka 2a järel, mida on rohkem kui piisavalt.
Nõus! Endal latitude millega võib rahule täitsa rahule jääda, võrreldes teiste arvuteid. Isegi Delli Vostro, mis vennal on, tundub vähemasti koostekvaliteedilt vägagi korralik võrreldes Inspirioni seeriaga. Mingisugust väändumist ja pole ning konstruktsioon on tugev.
IBMi pole näppind, aga ilmselt on kvaliteet veelgi parem Dellist. Hind ka.

albinar
19.02.11, 21:43
Minu arvamus ka et kõige esimene ikka IBM ja siis dell ning ülejäänud crap.

qbj0hn
19.02.11, 22:58
10k eegi eest ei saa kindlasti ühtegi tutikat solid läpakat. Lenovo on nuts, Dell on second best ilmselt. Otsi HV foorumist imo. 3-6 kuud kasutatud läpakal(garantii 2.5a vs 3a) ja tutikal ei ole reaalselt mingit vahet, aga hinnavahe on kuskil ~30%(pole ammu uurinud, võin eksida törtsu, aga sinna auku peaks jääma. Isegi kui läpakas on aasta vana ja näeb okei välja, siis garantiid on ikka 2a järel, mida on rohkem kui piisavalt.
Dunno,sõber just ostis 11k-ga jumala normaalse Delli elionist.Ja ta mängib veel igasugu mänge ka lisaks,mida mina näiteks ei tee.Ma ei ostaks elusees mingit 20k-st asja selleks,et pokkerit mängida ja netis surfata...

Spewmonkey
19.02.11, 23:09
Dunno,sõber just ostis 11k-ga jumala normaalse Delli elionist.Ja ta mängib veel igasugu mänge ka lisaks,mida mina näiteks ei tee.Ma ei ostaks elusees mingit 20k-st asja selleks,et pokkerit mängida ja netis surfata...

Mul sõbrad ostavad ka 7-8k'ga normaalseid Ordisid. Tegelt on päris head pillid, GTA3 jookseb suht hästi.

qbj0hn
19.02.11, 23:17
Yeah,ma nii mõtlesingi.Et,mul ulme püssi pole vaja :).Aga samas võiks olla töö kindel,mitte mingi HP mis krõpsupaki kampaaniatega antakse kaasa.
Tõenäoliselt mu praegusel arvutil ei jooksegi GTA3 lol.Aga viimasel ajal on mu jaoks aeglaseks siiski jäänud neti ja pokkeri kohapealt.
Ema ostis ka alles hiljuti tutika ordi 12k-ga,reso on julmalt hea sellel.Aga ma ise ei usalda seda firmat ntx,kunagi kui mul ordi oli siis see käis nii palju paranduses,et lõpuks peale korpuse ühtegi oma juppi sees enam polnud.
Kui 7-8k-ga saaks enam vähem arvuti siis oleks tip top.Nagu mainisin siis mängud mul savi,pole 5a ühtegi mängu arvutis mänginud peale mõne MMORPG-e.

con
19.02.11, 23:35
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewforum.php?f=8&sid=6f2f0b0bfaf071b8bc80f156206298ee
seal vähe pädevam seltskond.

ei ole spetsialist aga mõned suuremad asjad:
müra,
garantii(müüja poolne support jne, et kuu aega läpakat parandusest ei ootaks)
transport- pmst kaal, korpuse tugevus jne
ekraani pikslid ja üldse kvaliteet kui selline ekraan
7200rpm hdd on ikka tükk maad kiirem nt hemi jaoks. ennem võtaks oluliselt väiksema 7200 kui suurema 5400

protsessor, video, kõvaketas põhised asjad, pmst võiksid endale teha selgeks mis on hea ja mis mitte, pole kuigi suur valik. palju on mudeleid millest eemale hoida jne.
google reviewid väga head asjad, igast läpakast olemas+ igast videokaardist jne.

kui nt gta4 enb modiga tahad mängida siis miinimumnõuded on tugev i4, pigem i5, 4gb ddr3, graafika mis toetab shader mode 3.0 v kõrgemat.
youtubes fullscreeniga eriti hea:
5m3oxZBpaGQ&feature=player_embedded

qbj0hn
19.02.11, 23:43
Tänud,praeguse arvutiga on selles suhtes vedanud,et kui isegi toas hiir vaikselt olla ja vaikuses siis ei saa aru,et arvuti käiks.Jube vaikne pill ikka selle kohta,et ta suht vana mul juba.

Pahvak
20.02.11, 12:02
Mul sõbrad ostavad ka 7-8k'ga normaalseid Ordisid. Tegelt on päris head pillid, GTA3 jookseb suht hästi.

Sarkasm on tore.

Ma ei ostaks elu sees elionist 11k eest laptopi, vaid pigem HV-st kasutatud ja ~2a garantiiga. Aga noh osad inimesed lihtsalt on rumalad. Mul sõber on ostnud nt. 2 ordi laptopi, hoolimata sellest, et esimene viskas kogu aeg restarti, sest mingid toiteka probleemid olid. See oli 4a tagasi ja laptop maksis vist ca 20k ja ikka tal oli vaja teine ka osta, mis üllatus-üllatus töötas sama "hästi".

Kui nüüd tuleb mingi tüüp välja ja kisab, et tema ordi töötab väga hästi, siis tasuks mõelda selle peale, et äkki sul on vedanud, sest ega kõik ordi laptopid ei lähegi katki, aga tundub, et see % on kõvasti suurem kui kvaliteettootjatel.

leits
20.02.11, 12:32
mul endal vist nyyd ka 2a+ vana Dell E6500 .. 2x on vahetatud seda ekraani ymbrist ... ei teagi nimetust .. see ekraani ymber olev plastik riba. Peale 1 korda pandi uus valesti kylge j2i kuidagi pinge alla ja j2lle pooleks ... Nyyd viimane on ilusti kestnud .. Eelmine n2dal hakkas mängides pilti eest ka ära loopima .. viisin jälle garantiisse .. Esimest korda lasin puhastada siis, nagu villane sokk oli olnud

camu
20.02.11, 23:59
Dunno,sõber just ostis 11k-ga jumala normaalse Delli elionist.Ja ta mängib veel igasugu mänge ka lisaks,mida mina näiteks ei tee.Ma ei ostaks elusees mingit 20k-st asja selleks,et pokkerit mängida ja netis surfata...
Selles mõttes, et päris jama suust välja ajada pole ka mõtet. Sõna "jumala normaalne" iseloomustab arvutit tõesti väga hästi.
10k eest äriklassi arvutit uuena ei saa. See, et sa mänge mängida ei taha on teisejärguline. Läpakal, erinevalt lauaarvutist, maksab koostekvaliteet ka. Kui mänge tahaksid mängida tuleks tõenäoliselt 25+k välja käia.

qbj0hn
21.02.11, 00:11
No ma ei tea jah nendest eriti.Jumala normaalne kvalifitseeruks mul sellega,et saan asjad ära teha mida ma ka praegu teen.Ainult praegu on törts aeglane.

camu
21.02.11, 00:15
Pigem tuleks lasta mõnel asjatundjal arvuti üle vaadata. Säästad uue läpaka raha tõenäoliselt.

kardaanirist
21.02.11, 00:20
äriklassi sülearvutit osta on overkill imo. pigem ostan odavama läpaka, millega ringi liigun ja koju siis mõne kõvema raali. sülearvuti saab lihtsalt nii palju väntsutamist (küll ühe külje peal, kord teise külje peal kotis jne jne), et kahju hakkaks. kellel raha üle, siis muidugi teine teema.

Codecci
21.02.11, 00:31
Pigem tuleks lasta mõnel asjatundjal arvuti üle vaadata. Säästad uue läpaka raha tõenäoliselt.
Please don't. Kui ma õigesti mäletan, siis su arvuti = mingi 2Ghz Pentium 4 protsessor, mälu vast 512MB, kõvaketas mingi tüüpiline selle aja 40GB ja integreeritud videokaart.

Aga äriklassi arvutit ma küll pokkeriprole ei soovita, sest äriklassi läpaka tingimus ju kerge kaal, sellest tulenevalt väike ekraan mis on sitt antud elukutse puhul. Pohhui palju kaalub, peaasi, et võimalikult hea resolutsioon ja võimalikult suur ekraan (ja noh, kvaliteet võiks ilmselgelt hea olla). Endal näiteks Dell XPS 16 mille see leht (http://www.lenovoarvutid.ee/klass) liigitab säästuarvuti alla, kuigi arvuti maksis üle 20K. Olen omanud ka Delli äriklassi läpakat, Latitude-E 14" ekraaniga, mõttetu käkk selle XPS-i kõrval, väike ekraan, väike resolutsioon ja üleüldse jättis palju odavama mulje XPS-ist.

Aa ja kõige tähtsam asi - WINDOWS 7! XP on vana ja kole, 7 on stone-cold nuts :)

qbj0hn
21.02.11, 00:33
Please don't. Kui ma õigesti mäletan, siis su arvuti = mingi 2Ghz Pentium 4 protsessor, mälu vast 512MB, kõvaketas mingi tüüpiline selle aja 40GB ja integreeritud videokaart.


Pmst jamh aint P4 2.6ghz ja 1k rammi,video kaart on uus kuna kaks kuvarit lükkasin taha vahepeal pole integreeritud.
Aga seda ma timmima ei hakka küll :D.

k2snakalle
21.02.11, 01:04
endal on lenovo thinkpad R seeria oma + kõvaketas vahetatud 60gb corsair ssd vastu. (vana ketta sai välisena kaasa)
Ostsin ta siis aasta kasutatult HV-st (1,5a veel garantiid), maksis 7000.-
Aku on hea, töötab hästi ja suht vaikselt (mingi väike pinin, mida kuuleb hiirvaikselt olles, on juurde tulnud)
Koostekvaliteet on samas jällegi paras sitt lenovo kohta. Igalpool kaasas tassida ja väntsutada...see läpakas ei elaks seda üle.
Sobib rohkem laua arvutiks + maja/korteri piires liikumiseks.
Aga vaatamata sellele on ta kindlasti jupimaad parem ORDI arvutitest.
Arvestades, et ssd ketas oli ostes tutikas, siis teeb see läppari väärtuseks 5000.- mis on ikka sigaodav :) (ja enamus R seeria masinad jäävadki hinnaklassilt sinna kanti)

Paljud soovitavad siin 7200rpm ketast... SSD on ikka jupimaad parem kui tegeled pokkeriga ja andmebaas on suur. Mul praegu andmebaasis miljoneid käsi ja PT3 ei näita mitte mingeid "uimamise" märke.
Tehke see väike lisakulutus ssd ketta puhul ja te ei kahetse :)

Pahvak
21.02.11, 08:43
Vanasti olid lenovo R seeria masinad säästumasinad ja kõvasti kehvema koostekvaliteediga. Nüüd ei oska enam öelda. :)

vennike
24.02.11, 11:32
ilgelt suured tänud teile. läks kaubaks hoopiski selline aparaat, määravaks sai DELL ja reso.

http://cgi.ebay.com.au/Dell-XPS-M1730-17-Pro-Gaming-Laptop-BLUE-ndc-12630-/120686972239?pt=AU_comp_laptop&hash=item1c19810d4f

vennike
01.03.11, 10:49
aparaat kohal, sülearvutist on asi kaugel muidugi. pigem nagu kaasaskantav lauaarvuti :D ise olen rahul..

udikaz
01.03.11, 10:53
õige valik. delli XPS seeriad on nuts. mul endal üks olemas juba 4 aastat ja super hästi töötab. Arvuti võimsuse kohapealt siis võiks öelda et veel ei ole mängu mida see 4 aastat vana pill välja ei mängiks:) (Y)

Oliverk
01.03.11, 11:16
õige valik. delli XPS seeriad on nuts. mul endal üks olemas juba 4 aastat ja super hästi töötab. Arvuti võimsuse kohapealt siis võiks öelda et veel ei ole mängu mida see 4 aastat vana pill välja ei mängiks:) (Y)

Julge avaldus. Siiralt kahten.

camu
01.03.11, 11:24
Julge avaldus. Siiralt kahten.

Veits julge jah, aga arvestades seda, et väga suur osa on multiplatvormseid mänge, siis pole seal midagi võimatut. See avaldus ei näita, et XPS nii kõva püss oleks, vaid seda, et kui mängud arendatakse eelisjärjekorras Xboxi peale, mille raud ka väga vana, siis arvutilt need mängud viimast ei nõuagi.

Oliverk
01.03.11, 11:28
Pordid on veel hullemad resursiröövlid kuna sitasti optimeeritud.

Aga pc reliisidest Crysis Warhead. Pakun et native resol ja high graafikal on 2 frames/s

udikaz
01.03.11, 11:30
no need mängud mida mina mängin, need jooksevad ilusti välja. ei ole eriline game friik seega vb tõesti on mänge mida mängida ei saa, aga seni ei ole mulle ükski selline ette jäänud.

vennike
01.03.11, 12:07
mul tahtis, et saaks pokkerit pelada neljal laual nii et need ei overlappiks ja hemi saaks lubada... kui normaalse interneti kunagi saan siis proovin entropia universet, see jookseb cryengine2 peal..

camu
01.03.11, 12:14
Pordid on veel hullemad resursiröövlid kuna sitasti optimeeritud.

Ei

isenseven
21.08.11, 14:40
Kumba läpakat soovitaksite, vaja pokkerit ja kõiki muid häid mänge ka vajadusel pelada.
http://www.klick.ee/sulearvutid/hp-pavilion-dv6-6042eo.html

või
http://www.dellxps15z.com/

bluelite
21.08.11, 15:47
Küsi siit ka, ehk saad parema hinna äkki.
http://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php/8490-M-Lenovo-ThinkPad-L512-i5-2-53Ghz-4GB-320GB

isenseven
21.08.11, 16:04
:D lenovo

Mrt1989
21.08.11, 20:29
:D lenovo

Kus nali on ?

bluelite
21.08.11, 20:57
Tõesti, kus nali on? Enne võtaks kindlalt lenovo, kui HP.

kardaanirist
21.08.11, 21:31
lol HP on üks viimaseid mis võtaks. Lenovo/Dell oleks esimene valik.

Tarmonator
25.08.11, 23:32
Kumba läpakat soovitaksite, vaja pokkerit ja kõiki muid häid mänge ka vajadusel pelada.
http://www.klick.ee/sulearvutid/hp-pavilion-dv6-6042eo.html

või
http://www.dellxps15z.com/

Ma ei tea küll milliseid häid mänge sa selle HP'ga lootsid mängida, aga kui sul juba selline valik on, siis säästa raha ja võta ok pill odavalt.
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=506521

ja neile kes tulevad järgmisena stiilis "LOL, HP, OMFG noooo" tutvuge HP äriklassi mudelitega enne

bluelite
26.08.11, 07:41
Töötasin HP äriklassi mudeliga pea poolteist aastat ja selle aja jooksul see lihtsalt lagunes käes. Iga kord, kui itimeeste jutule läksin, siis ei pidanud isegi ütlema, mis arvutiga tegu. Samas kolleegidel töötasid HP'd nagu kellavärgid ja ka itimehed olid nendega ülirahul. Seega minu seisukoht on ikka HP OMFG nooooo.

Tigrano
26.08.11, 08:05
Peale HP pavilioni ostu, mis peale 1 aastat üle kuude kuumutamist vajab ei osta vist kunagi enam ühtegi HP mudelit.

leits
26.08.11, 10:45
Lol kõik kellel pavilion olnud, nendel ka maha kärvanud vist .. aga tho mis ta maksis, mingi 8k-9k ainult ju? selle eest ei saagi laptopi saada :D

kollane
26.08.11, 11:58
15k-17k oli minu arust :D

inward
29.08.11, 18:02
Millist läpparit kooli jaoks mõni asjatundja oskaks soovitada ? Hind võiks jääda ~500€ piiresse, 11"-14" ekraaniga. Mänge ega pokkerit seal mängida ei kavatse. Vaatasin sealt http://flex.ee/ lehelt. Antud isend paistab päris asjalik olevat http://flex.ee/3484-Dell-Vostro-V130-Hbedane

Mrt1989
29.08.11, 18:42
Ise vaataks Vostro 3350 või vanema mudeli (3300) poole . Saab vajadusel suurema aku osta , v130-l seda võimalust pole . + celeroni CPU ei kõlba kusagile. Endal on vostro 3300 ja väga rahul.

Tarmonator
29.08.11, 18:44
http://www.notebooks.ee/default/dell-vostro-v130

Vaata parem sealt, parem konf. Tunnen selle poe omaniku ja võid sealt julgelt osta.

IamAllin
29.08.11, 19:27
http://www.notebooks.ee/default/dell-vostro-v130

Vaata parem sealt, parem konf. Tunnen selle poe omaniku ja võid sealt julgelt osta.

ma rebiks endalegi selle vist, aga jooksevad siin mõned mängud ka(nt fifa11, nbak11 jne)? Samuti jooksutab see ilusti autocadi, autodeski jne, et ei tõmbaks arvutit aeglaseks? Kas see protsessor (Intel® Core™ i5-470UM Processor ) on hea? Ise ei jaga asjast pmst muhvigi -.-

Tarmonator
29.08.11, 19:42
ei oska selle jooksutamise kohta midagi öelda. lihtsalt pakkusin alternatiivi sellele flexi masinale, mis sisuliselt on samas hinnas, aga eelmise sajandi protsessoriga.
googleda seda videokaarti ja ma usun, et saa vastused oma küsimustele. muud jupid vastavad kindlasti su nõudmistele.
ja selle arvuti mass ftw!!! üldiselt olen sama masinat naisele ostmas, kui midagi paremat ei leia.

EDIT:
näe vaata youtubest
http://www.youtube.com/watch?v=4xa_HaXcDAI
Ja loe sealt kommentaare ka. Ehk siis ma arvan, et saab hakkama küll see kaart.

inward
29.08.11, 20:04
Tõsi, tarmonatori poolt välja pakutud läppar on tõesti korralik, aga eelarve jääb siiski 500€ piiresse. Nagu mainitud, siis ainult netis käimise ja üldise koolitöö jaoks vaja.


e: http://www.1a.ee/special/pakkumised/acer_aspire_5742g_xtreme_gt_sulearvuti_lapakad/5889231/?nlng=ee ?? Ekraan 15.6" liiga suur ainult....

qbj0hn
01.10.11, 18:00
8a õde tahaks omale läpakat osta.

Ise pole suurem asi asjatundja seega küsiks siit soovitusi.

Loomulikult mingi püss ei pea olema ja pmst internetis käimiseks ainult.
Mmm, budget? Ei teagi mis hinnast need läpakad algavad, aga üks kriteerium mis kindlasti pole mõtet pakkuda on need mini 10ˇ ekraaniga läpakad.
200-300€-ga saaks tutika kätte siuksele lapsele?

Potsataja
01.10.11, 18:37
http://www.hinnavaatlus.ee/products/S%C3%BCle-%20ja%20tahvelarvutid/S%C3%BClearvutid/?search=b1ac6f6c51b1fdc0a90d1de472965154

Eile juhtusin vaatama ja lausa imestasin, kui odavalt Lenovo kätte saab. Näitajad pole tõesti eriti head, kuid lihtsamateks tegevusteks siiski piisavad.

kuco
10.04.12, 21:42
HP Elitebook 8560w, 16giga mälu ja 256 giga SSD kettas.

On kellegil välja pakkuda alternatiive?
17 tolliseid kolakaid ei taha aga high-end jõudlus peab olema (va. 3d graafika)

leits
10.04.12, 21:45
dell alienware .. peaks olema ka 15"'seid

Tarmonator
10.04.12, 22:40
HP Elitebook 8560w, 16giga mälu ja 256 giga SSD kettas.

On kellegil välja pakkuda alternatiive?
17 tolliseid kolakaid ei taha aga high-end jõudlus peab olema (va. 3d graafika)

njah, HP on enamvähem, elitebookidel koostekvaliteet ok, aga krt kuidas vendikas undab. neil on mingi krdi biosi jama, lihtsalt maksimaalselt üritab jahutada koguaeg ja vastik vihin käib. ja ei, mul ei ole arvuti tolmune, nii on olnud uuest peast. oman elitebook 8460

kuco
10.04.12, 22:41
dell alienware .. peaks olema ka 15"'seid

Muideks isegi vaatasin aga tarneaeg on alles aprilli lõpus ja väljanägemine pole just päris see...

raidov
10.04.12, 23:06
delli m4500 ja m4600 (Y) väga viisakad.. mul on endal m6400 ja olen väga rahul ennem seda oli m95 ja ka väga rahul, aga mulle meeldib 17" aga 15" ehk 4500 ja 4600 on ka väga head.. delli percision seeriast paremat annab otsida

Näiteks see: http://www.notebooks.ee/default/dell-precision-m4600 arvasin ise, et see maksab isegi rohkem :)

Codecci
10.04.12, 23:12
delli m4500 ja m4600 (Y) väga viisakad.. mul on endal m6400 ja olen väga rahul ennem seda oli m95 ja ka väga rahul, aga mulle meeldib 17" aga 15" ehk 4500 ja 4600 on ka väga head.. delli percision seeriast paremat annab otsida

Näiteks see: http://www.notebooks.ee/default/dell-precision-m4600 arvasin ise, et see maksab isegi rohkem :)
http://www.notebooks.ee/default/dell-precision-m6600-1

Wow. Can't wait kuniks praegune läpakas otsad annab :)
Reso võiks aint parem olla, muu on A+

raidov
11.04.12, 01:23
Jep, see on tõesti päris hea loom. Endal ka veits näpud sügelevad kuigi praegune 6400 ei jää ka millegiga hätta ja ei ole nagu mingit põhjust vahetada :D

Väga palju parema resoga läpakaid ei olegi minu teada, 1920x1200 aint, aga see vahe on nii väike, et seda reaalselt väga ei saa aru..

kjmrc
11.04.12, 07:29
http://www.notebooks.ee/default/dell-precision-m6600-1

Wow. Can't wait kuniks praegune läpakas otsad annab :)
Reso võiks aint parem olla, muu on A+

Word.. Selle hinne on küll eeskujulik igati!

pikk28
28.04.12, 15:30
krt läpakas oleks vaja ära puhastada seest. megalt undab ja tuline kui kurat :).
hinnavaatluses on miski selline tartu poiss http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=521889&highlight= . tundub asjalik tyyp olevat.
Meil foorumis on keegi, kes oskab korralikult läpakat puhastada?
mul mudel Dell Inspirion. 1.5 aastat pole lahti teinud. ükskord proovisin aga rsk nii raskesti käib lahte et pmst ei saanud hakkama. Kardsin et lõhun midagi ära.
soovitage kedagi :)

camu
28.04.12, 15:41
Camoon. Alt neli kruvi lahti keerata, kaan ära. Vendil ka 4 kruvi lahti, vent välja. Suur sitt ribide eest ära ja puhud kasvõi niisama tolmust puhtaks. GG.

Kosmonaut
28.04.12, 16:23
Camoon. Alt neli kruvi lahti keerata, kaan ära. Vendil ka 4 kruvi lahti, vent välja. Suur sitt ribide eest ära ja puhud kasvõi niisama tolmust puhtaks. GG.

Nii töötab see ntx Ordi läpaka puhul :P ja vast paljudel teistelgi. Kui tegu on sama aastakäigu Inspironiga, mis mul, siis peab ventikale ligisaamiseks kogu arvuti laiali lammutama. Netis on õpetused olemas aga kui ei viitsi ise mässata siis saab alati teenindusse viia.

camu
28.04.12, 16:29
Nii töötab see ntx Ordi läpaka puhul :P ja vast paljudel teistelgi. Kui tegu on sama aastakäigu Inspironiga, mis mul, siis peab ventikale ligisaamiseks kogu arvuti laiali lammutama. Netis on õpetused olemas aga kui ei viitsi ise mässata siis saab alati teenindusse viia.
Kuramus. Olen lahti lõhkunud enda Lattide´i, see käib eriti lihtsalt ja ühe kruviga. Vostrol oli kruvisid rohkem vaja keerata, muidu sisemuses oli täiesti loogiline seisukord. Mingil Ordil tuli ventika kätte saamiseks veidi plekki murda, aga muidu ka loogiline.
Kas siis tõesti Inspirion nii hulluks tehtud? Hakkas huvitama kohe.

pikk28
28.04.12, 17:59
jap, asi on jube keeruliseks tehtud:) teen 20+ kruvi lahti aga korpust alt ikka lahti ei saa. ilge kepp. ei taha teada mismoodi seal sees veel on.

kardaanirist
28.04.12, 18:22
ise proovisin enda Acerit puhastada ja oli sama nuss. võtsin oma 15-20 kruvi ära ja siis ei tulnud ka veel lahti. ei leidnudki lõpuks, et kust kohast kinni veel oli. sai siis niisama ventikasse õhku lastud.

pikk28
28.04.12, 18:33
viimane lause on priceless :)

kardaanirist
28.04.12, 19:21
viimane lause on priceless :)

saan aru jah, et "lasen tolmu veel sügavamale arvutisse vms", aga sain ventikale kahest kohast ligidale (läpaka all tekkis ka mingi ava) ja tundus, et sain süsteemi suht puhtaks, sest tolmu tuli korralikult välja ja ventikat pole enam nii tihti kuulda kah.

pikk28
28.04.12, 20:18
lol. ma enne kiiruga lugesin, et said ventika õhku lastud :)

RudiTurbo
28.04.12, 21:57
Ostsin ka alles laptopi. 17 tollise Dell XPS'i.

Ütlen seda, et tasub igatahes hinnavaatluse päringute teemasse teha teema enne ostma hakkamist, isegi kui ise oma valikus kindlad olete. Pange kasvõi link oma hetke lemmikust teemasse. Erinevate firmade tegelased loevad neid ka ja teevad personaalseid pakkumisi vastavalt Sinu soovidele kõvasti odavama hinnaga kui need asjad kodukal üleval on.

udikaz
29.04.12, 01:50
XPS on nuts!

raidov
29.04.12, 02:10
Ostsin ka alles laptopi. 17 tollise Dell XPS'i.

Ütlen seda, et tasub igatahes hinnavaatluse päringute teemasse teha teema enne ostma hakkamist, isegi kui ise oma valikus kindlad olete. Pange kasvõi link oma hetke lemmikust teemasse. Erinevate firmade tegelased loevad neid ka ja teevad personaalseid pakkumisi vastavalt Sinu soovidele kõvasti odavama hinnaga kui need asjad kodukal üleval on.

Said enda XPSi odavamalt kui kuskil laptopid.ee vms saidil hinnad oli?

DaBeat
29.04.12, 19:14
http://www.klick.ee/sulearvutid/hp-envy-17-3020en.html

Kas on mõistlik osta kui plaan lauaarvuti välja vahetada ja enamjaolt kodus kasutada?
Kasutaks arvutit põhiliselt pokeri jaoks.

con
29.04.12, 20:04
http://www.klick.ee/sulearvutid/hp-envy-17-3020en.html

Kas on mõistlik osta kui plaan lauaarvuti välja vahetada ja enamjaolt kodus kasutada?
Kasutaks arvutit põhiliselt pokeri jaoks.

http://www.arvustus.com/hp-envy-17-3020en/arvustus/4355

endal nii valusad kogemused HPga et ei soovita kellelgi. jahutuseprobleemid suht std.

kuna sa tahad eeskätt korralikku masinat siis alustaks teisest otsast. võtaks ette mingi bisness klassi testid/võrdluse ja siis vaataks, kas kiidetuimat asja kusagilt eestist saab.

Klick on btw uue nimega K-arvutisalong. Nime vahetasid nad põhjusega:D
/üldiselt tegid madala kvaliteediga tööd aga vahepeal räägiti, et toovad tootmispraaki sisse, testivad ise ära jupid ja panevad arvutid kokku neist. hiljem igasugused probleemid.

raidov
29.04.12, 21:47
Ei ostaks ise ka kindlasti seda HP'd kuidagi natuke liiga kallis pill, et riskida :D http://www.notebooks.ee/default/sulearvutid/dell-sulearvutid/alienware/alienware-m17x on küll natuke kallim, aga Alienware ikkagi :D :P

camu
29.04.12, 22:01
Ei ostaks ise ka kindlasti seda HP'd kuidagi natuke liiga kallis pill, et riskida :D http://www.notebooks.ee/default/sulearvutid/dell-sulearvutid/alienware/alienware-m17x on küll natuke kallim, aga Alienware ikkagi :D :P
Camoon, see umbes kui pereauto otsijale mingit monstertrucki soovitada. Täiesti mõttetu overkill.

raidov
30.04.12, 01:18
Jõudlus peaks HPga suht sama olema muidu.. aga mõistlikum oleks vb tõesti mõni 17" Delli XPS osta..

kjmrc
30.04.12, 09:16
Pokkerimänguks ei ostaks elus Alienware'i :D

leits
30.04.12, 09:21
Pokkerimänguks ei ostaks elus Alienware'i :D

miks mitte? kui vaja asendada lauaarvutit ja vahel vedada, siis imo väga hea valik ..

kjmrc
30.04.12, 09:36
No maitea, on ju palju odavamaid läpakaid, mis jooksutavad edukalt 24 lauda.

kuco
30.04.12, 09:38
miks mitte? kui vaja asendada lauaarvutit ja vahel vedada, siis imo väga hea valik ..

Viimase aja Pokkerikliendid jooksevad paremini highend graafikakaardiga?

leits
30.04.12, 09:59
Viimase aja Pokkerikliendid jooksevad paremini highend graafikakaardiga?

pff ebaoluline .. tahad m2ngida midagi vahepeal saad ka normaalselt mängida ...
raske veits on aga noh kui enamus aega laual seisab siis lamp

Maigah
04.05.12, 18:39
asus rog g75 ja g55 mudelid tulid just välja, kõvasti odavamad kui näiteks alienware aga jõudlus väga hea. ise plaanin osta varsti g75 endale. hinnaklass on umbes 1400-2000, need ikka täis püssid läpakad ka, selle raha eest tunduvalt rohkem pauku kui alienwareiga saaks.

http://rog.asus.com/98492012/g-series-laptops/up-close-and-technical-rog-g75vw-features-detailed/

pastilaa
04.05.12, 19:48
Alienwarest vähemalt kenam näeb ka välja :).

Maigah
04.05.12, 19:58
ma arvan, et kvaliteedi poolest need ka alienwareile alla ei jää. asus on ikka päris töökindel asi

Maigah
04.05.12, 20:03
unustasin mainida, et eestist neid saada veel pole (ei tea kas tulevadki siia müügile), aga soomest saab juba osta http://www.systemastore.fi/advanced_search_result.php?keywords=G75&search_in_description=1&categories_id=118&inc_subcat=1&manufacturers_id=&pfrom=&pto=&dfrom=&dto

oohoh
13.05.12, 12:53
http://arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/SULEARVUTID-15-ekraaniga-sulearvutid/DELL-XPS-15-502x-Aluminum-156anduot-FHD-B-RGLED-Glare-1920x1080-140053

Oleks mõistlik valik kui suurema osa ajast asendaks lauaarvutit, ehk vedeleks kinnisena lauapeal? Kaal pole oluline, kuna suurem osa liikumist on niikuinii autoga. Kas 15" liiga väikseks ei jää fullhd resoga? Hind võiks jääda sinna ~1k € kanti

leits
13.05.12, 12:59
http://arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/SULEARVUTID-15-ekraaniga-sulearvutid/DELL-XPS-15-502x-Aluminum-156anduot-FHD-B-RGLED-Glare-1920x1080-140053

Oleks mõistlik valik kui suurema osa ajast asendaks lauaarvutit, ehk vedeleks kinnisena lauapeal? Kaal pole oluline, kuna suurem osa liikumist on niikuinii autoga. Kas 15" liiga väikseks ei jää fullhd resoga? Hind võiks jääda sinna ~1k € kanti

Tundub suht mõistlik, ma laseks CD/DVD seadme asemel lisada SSD ketta. Imo tänapäev neid CD'sid vms asju nagunii enam vaja pole, kõik asjad saab USB pulgaga vms neti teel lahendatud.

ropka11
28.06.12, 18:40
Hei.Mis sellest arvutist arvate vostro 1540 http://www.flex.ee/index/compare/object/0_5 Ei tahaks väga kallist osta valikus oli veel http://www.klick.ee/hp-635-2555.htmlLugesin siin HP kohta,et jahutusega suured probleemid.Pokkerdajale HP vist küll ei sobi.
Kas sellel vostrol laiekraan ei ole- 8lauda väikselt ikka mahub ära natuke kattuvalt.Praegu mängin ka 8 lauaga sama suure diagonaaliga aga see vostro pilt tundub pildi peal laiem ja kõrgus väiksem.Ei ole kirjas küll, et laiekraan
BTW mis Vostro meie v.a. Coca ostis üldse:redface:

kjmrc
28.06.12, 18:54
Põhimõtteliselt nendel HP sülearvutitel oli jah kunagi jahutusega probleeme, aga need olid vanad presario? mudelid, hetkel nagu väga hullu enam nendega pole. Aga kuna ma ise olen suur Delli austaja, siis ma soovitaks seda Delli, samuti on tal ka I-seeria protsessor, mis on minu andmete kohaselt parem, kui AMD oma. See graafikakaart ei määra olulist rolli, kuna mängid pokkerit põhiliselt sülearvutiga. Dellil näitab garantiid 3 aastat, HP'l 2 aastat.
8 lauda mahub tiles ära küll, veidi küll servad kattuvad imo, aga no 15.6" ekraanist ei saagi väga palju tahta.

Jeebus
28.06.12, 19:02
Põhimõtteliselt nendel HP sülearvutitel ON ALATI jahutusega probleeme

FYP

mul on 4 aasta peale 11 erinevat sülearvutit olnud , nendest 5 on HP-d (viimast kasutan praegugi) ja absoluutselt iga HP on kuu/paariga standardolekus üürgama hakkanud

eales ei soovita HP-d

kjmrc
28.06.12, 19:07
Okei, mina pole 5 HP sülearvutit omanud, lihtsalt tuginesin sellele, palju on mul tööjuures kogemusi olnud HP mudelitega (ehk kui palju on neid garantiiremonti tagasi toodud ülekuumenemise murega).

Jeebus
28.06.12, 19:13
HP-del on tavatemperatuur palju kõrgem, kui muudel.

Aceriga oli mul niimoodi, et hoidsin seda voodi peal (ei saanud hästi jahutada ennast) ja vaatasin filmi, polnud hullu midagi.

HP-dega on niimoodi, et kui 2 kuud on töös olnud, on lihtsalt desktopil olles venti vabalt kuulda ning kere on selgelt kuum.
Kui kellelgil väga vaja on, võin hiljem programmi tõmmata ja öelda, mis temp. on erinevaid asju tehes.

Igatahes kui ma mängimise ajal raamatut alla keskele ei pane, siis on overheat shutdown guaranteed.

harryahven
28.06.12, 19:14
mul on 4 aasta peale 11 erinevat sülearvutit olnud

miks nii palju?

Jeebus
28.06.12, 19:22
miks nii palju?

OT
enamik läpparitest vahetus aastaid tagasi, kui midagi ei meeldinud, müüsin maha, neelasin kahjumi alla ja ostsin uue.

qbj0hn
28.06.12, 19:24
Kõikidel sõpradel ja tuttavatel keda tean on HP-d ruttu perse läinud, endal ka üks kapis seisab atm.

ropka11
28.06.12, 22:06
FYP

mul on 4 aasta peale 11 erinevat sülearvutit olnud , nendest 5 on HP-d (viimast kasutan praegugi) ja absoluutselt iga HP on kuu/paariga standardolekus üürgama hakkanud

eales ei soovita HP-d

Siin midagi ei klapi-viimast kasutan praegugi.
Milleks osta sama firma uut arvutit kui on vastunäidistatud.
Aga tänud soovituste eest kõigile, peab vist ikka delli poole vaatama homme.

P.S.Jeebus palju Sul muidu naisi on olnud.

udikaz
04.07.12, 20:19
Siin midagi ei klapi-viimast kasutan praegugi.
Milleks osta sama firma uut arvutit kui on vastunäidistatud.
Aga tänud soovituste eest kõigile, peab vist ikka delli poole vaatama homme.

P.S.Jeebus palju Sul muidu naisi on olnud.

Osta Dell XPS series. kasutasin eelmist 5 aastat pm iga päev ja probleeme ei esinenud. nüüd alles ütlesid ekraani pikslid üles, mis on ilmselt tingitud ka minu natukene väärast läpaka kasutusest. Võimsus on XPS-l hea ning hind samuti täiesti ok. mina soovitan tuttavatele any time XPS-i või siis äärmisel juhul vostrot.

ropka11
04.07.12, 20:31
Osta Dell XPS series. kasutasin eelmist 5 aastat pm iga päev ja probleeme ei esinenud. nüüd alles ütlesid ekraani pikslid üles, mis on ilmselt tingitud ka minu natukene väärast läpaka kasutusest. Võimsus on XPS-l hea ning hind samuti täiesti ok. mina soovitan tuttavatele any time XPS-i või siis äärmisel juhul vostrot.

Sai vostro ära ostetud jah.

raidov
04.07.12, 20:38
Precision on tegelikult veel kõvasti parem, aga nad on ka ilmselgelt kallimad :D

udikaz
04.07.12, 20:46
Precision on tegelikult veel kõvasti parem, aga nad on ka ilmselgelt kallimad :D

obv..pidasin silmas mõistikku hinda ja pokkerimängijale. Kui gamer oled siis muidugi vaja Precisioni.

Mrt1989
04.07.12, 20:56
Precision pole nüüd kindlasti mänguri arvuti .

udikaz
04.07.12, 22:09
ükski läpakas ei ole mänguri arvuti.

camu
04.07.12, 23:25
No XPS siiski sinnakanti tüürib.
Sellest suhtes ei saa öelda, et ükski pole. Nagu lauaaarvutid võib jagada näiteks kaheks - kontori ja mänguriarvutid nii ka läpakatega, kus jagunemise veel rohkemaks teha saab. Lihtsalt transporditavad väiksema ekraaniga isendid, tööarvutid mis dockitavad, multimeedia arvutid, mille hulka ka XPS minu arvates kuulub ning mingid highend mänguriarvutid (Alienware)
Ses suhtes on niiöelda multimeedia arvutid antud hetkel ja üldse tegelikult pikalt juba heas seisus, sest paljud A-klassi mängud siiski multipordid erinevatele platvormidele ning kahjuks peavad töötama ka 7 aastat vana XBoxi raua peal...

udikaz
05.07.12, 03:29
No XPS siiski sinnakanti tüürib.
Sellest suhtes ei saa öelda, et ükski pole. Nagu lauaaarvutid võib jagada näiteks kaheks - kontori ja mänguriarvutid nii ka läpakatega, kus jagunemise veel rohkemaks teha saab. Lihtsalt transporditavad väiksema ekraaniga isendid, tööarvutid mis dockitavad, multimeedia arvutid, mille hulka ka XPS minu arvates kuulub ning mingid highend mänguriarvutid (Alienware)
Ses suhtes on niiöelda multimeedia arvutid antud hetkel ja üldse tegelikult pikalt juba heas seisus, sest paljud A-klassi mängud siiski multipordid erinevatele platvormidele ning kahjuks peavad töötama ka 7 aastat vana XBoxi raua peal...

ok. mõistlik. kuna ma suht gamer ka siis sellepärast ma xps-i peale jäingi. eelmine läpakas täitis oma ülessanded ilusti ära. mängisin 5 aastat vana läpakaga isegi SC2-e brutaliga ilusti läbi. videode ajal vahel tõkkas veits, aga mängus sees ei esinenud mingeid probleeme.