PDA

View Full Version : Psychology of Posting Hands



faronel
18.08.09, 01:18
Võib olla on selline teema kuskil juba leidnud suuremat kaja, aga mul tuli suhteliselt iseseisvalt selline mõte pähe, analüüsides ja uurides paar posted hand'i siin turniiri foorumis.

Nimelt, mul jääb pidevalt mulje, et tavaliselt postitakse ikkagi selline käsi, mis showdown'il osutub postitaja jaoks kaotaja käeks (olgu see bad beat, wrong play või mis iganes), võtja käsi jääb tavaliselt tagaplaanile (kuid ka selliseid postitatakse, peamiselt päringuga, kuidas oleks võinud rohkem teha suckout'i). See on üsna loogiline. Juba "Rounders'i" Mike McDermott ütles, et me ei mäleta, kuidas me oleme oma bankrolli üles ehitanud, kuid üks rõve badbeat jääb eluks ajaks kummitama. Sama siin, võidetud käsi ei paku pinget, sest seal oleme jäänud kasumisse (isegi siis, kui oleme mänginud väga valesti). Kaotatud käe puhul aga lööb see kohe mõttelaineid laiali: miks, kuidas, MIS MOODI?

Siin tekis minu jaoks kaks mõtekäiku.

1) (Eriti algajad) mängijad pööravad liiga vähe tähelepanu võidetud kätele. Me võime võita suuri potte, võime lammutada nagu segased, aga kõik see võis olla tänu meie enda lollusele (a la donk play & hit). Siin oleks ehk hea vahetevahel postitada juhuslik võidetud käsi (nt väga suur pot), mis arutelu käigus aitaks paremini mõista, kas seal oli õige play või mitte. Sest statistiliselt selline asi viib ju hauda, kui käik oli vale, aga vaevalt mängija seda teadvustab endale, eriti algaja. Ambitsioonilise algaja puhul ehk olekski hea idee postitada suure võidu käed postitamise reeglite järgi (mitte võidetud pot'i eputamine, vaid käe analüüs - kas oli õige või mitte?). Kui algaja mängija suudab selle käigus teadvustada endale, et kuigi tema donk play tootis, kõrvalt vaadates teised sellised käed pigem kaotavad, ja nii ei tohi, siis on areng toimumas.

2) Kaotatud käsi on puhtmatemaatiliselt turnastack'i või raha kadu, seega teoorias on see leak. Kuid mitte alati ei ole kaotatud käsi enda poolt sitt play. Muidugi aitab teistepoolne arutelu selle mõistmisele kaasa, et kaotaja käigud olid vahepeal õiged, lihtsalt tolles olukorras oli unluck. Väga hea eneseanalüüs on siis, kui enne impulsiivset postitamist mängija rahuneb maha, ajab kreeni endast välja ja analüüsib oma käigud iga sammu peal: "Kas ma teeksin täpselt nii uuesti?"; "Miks ma käitusin siin sellisel moel?" Kuigi me oleme kallutatud ennast armastama, vahepeal enesekriitiline analüüs on suuremaks sõbraks kui kahte leeri (1. push or 2. fold) jagatud arvamused. Siiski, peale analüüsi on ikkagi soovitav käsi teistega jagada, kui tekib kõhklusi. Idee seisneb pigem selles, et alguses tegele endaga ise ja alles siis lase teistel.

Mõte hakkab vaikselt sellisel kella ajal ära jooksma, aga... noh, võib olla on teema üldse ammu juba ammendatud, mul lihtsalt tuli selline donk idee pähe enne uinakut. Hää ööd!

pikk28
18.08.09, 01:23
huvitav mõte

antnx
31.08.09, 09:26
Isegi sellepeale mõelnud, et miks inimesed võidetud käsi eriti ei postita. Üritan ennast kui tihedat kätepostitajat sellel alal täiendada.