PDA

View Full Version : Doonorid



Provoker
29.08.09, 12:28
Kuna ma paari kuu eest käisiin verd andmas ja meeldis tekkis mõte siit küsida kas keegi siin veel doonor on olnud.

Paari nädala pärast saab mul ooteaeg täis ning võin uuesti minna. Mingi pundiga oleks lahedam. Üldiselt tahaks teada mis pokkerirahvas üldse arvab sellisest asjast. Peale esimest korda tabas mind pokkerilaudades suht hea kaardijooks niiet vb aitab karmavõlga vähendada vms 8)

mihkel7
29.08.09, 12:39
Olen olnud.

alaska
29.08.09, 12:42
Esimene kogemus oli lahe. Meil tuli kooli see liikuv verevõtu tiim. Läksime kah kohale, terve kilekotitäie nänni pidi saama kah veel ja koolis vabaks. Ootasime seal järjekorras ja siis üks arst komistas laua otsa mis läks ümber, paksult verega katseklaase täis. Terve põrand ujus verest, nagu mingis õudusfilmis, arst oli jumala verine kolmveerand rahavast kadus sekundiga. Meie lasime ikka süstlad külge panna. Tõenäoliselt tehti midagi valesti, jube valus oli iga kord kui kätt rusikasse pigistasin. Arst ei osanud kah aidata. Pärast läks veits paremaks. Tegelt pole ammu enam enam käinud, karmat võiks tõesti nats parandada.

donkament
29.08.09, 12:47
Olen raha- ja närvidoonor starsis.

Rage
29.08.09, 12:48
Olen raha- ja närvidoonor starsis.
olen doonor olnud..

FreakyJason
29.08.09, 13:01
Olen korduvalt doonor olnud, meeldib ja lähiajal lähen kindlasti jälle.

runnar
29.08.09, 13:22
15+ korda olen verd andnud, viimati umbes kuu aega tagasi

urmo1
29.08.09, 13:34
Peale seda kui verd annad kammib alko paremini ? ;D

Provoker
29.08.09, 13:37
Peale seda kui verd annad kammib alko paremini ? ;D



Õtleme nii, et kiiremini väsid ära ;D

doublemint65
29.08.09, 13:43
Esimene kogemus oli lahe. Meil tuli kooli see liikuv verevõtu tiim. Läksime kah kohale, terve kilekotitäie nänni pidi saama kah veel ja koolis vabaks. Ootasime seal järjekorras ja siis üks arst komistas laua otsa mis läks ümber, paksult verega katseklaase täis. Terve põrand ujus verest, nagu mingis õudusfilmis, arst oli jumala verine kolmveerand rahavast kadus sekundiga.
Hahaha, suutäis suppi lendas lauale selle jutu peale ;D ;D

runnar
29.08.09, 13:46
Peale seda kui verd annad kammib alko paremini ? ;D

see on pigem linnalegend :)

andu_andu
29.08.09, 13:48
Karta on, et kammib alks paremini kui verd oled andud. Vend andis sõjaväes verd ja pärast tegi 1 suitsu ning insta pilt kotis.

Tarq666
29.08.09, 13:52
5 poole aasta jooksul olnud doonor 28 korral. 5 korda neist läbinud trombotsüülide andmise protseduuri, mis on mitu korda raskem kui vere andmine. Põhjus miks andmas käin: "kui ise oma elust ei hooli, siis annan võimaluse neil elada, kes elust hoolivad".

jrgn hell
29.08.09, 14:05
ma olen tahtnud kogu aeg minna, aga alati on mingi jama, mis ei lase. Nüüd on meelest läinud, aga viimati ei saanud minna, kuna tatokad segasid järjest. Pool aastat üks ei lase teha

Potsataja
29.08.09, 14:06
Ma annaks heameelega aga minu verd ei võeta vastu. Varem sai muidu nii mõnedki korrad antud.

Tarq, kas viis korda aastas liiale ei lähe ? Minu mäletamist mööda pidi kahe vereandmise vaheline periood olema kolm kuud aga ju ma siis mäletan valesti.

andu_andu
29.08.09, 14:07
Ma annaks heameelega aga minu verd ei võeta vastu. Varem sai muidu nii mõnedki korrad antud.


mis su verel viga siis ?

Potsataja
29.08.09, 14:12
Ravimid mida võtan, muudavad minu vere teistele ohtlikuks

Provoker
29.08.09, 14:19
Ma annaks heameelega aga minu verd ei võeta vastu. Varem sai muidu nii mõnedki korrad antud.

Tarq, kas viis korda aastas liiale ei lähe ? Minu mäletamist mööda pidi kahe vereandmise vaheline periood olema kolm kuud aga ju ma siis mäletan valesti.


Naistel 3 kuud meestel 2 kuud.

rohelinekonn
29.08.09, 14:52
ma annaks aga ei saa promill pidevalt sees :)

Foux
29.08.09, 14:58
See teisip. oli 6'es kord. Esimesel korral oli mul ka valus, kui rusikasse kätt panin. Ilmselt topiti närvi. Teisel korral, kui kahe sõbraga koos käisime, siis oli päris pull. Üks sõber (päris kondine vennike) hüppas liiga kiirelt püsti ja oleks äärepealt põrandale kohe lennand taskus pildiga. Teisel sõbral lendas nõel välja ja pritsis verd natuke. Mul torgati paremasse kätte nõel, kust eriti ei tulnd midagi ja siis torgati ka vasak läbi. Olin kahe auguga nagu Jeesus

Tarq666
29.08.09, 15:09
Ma annaks heameelega aga minu verd ei võeta vastu. Varem sai muidu nii mõnedki korrad antud.

Tarq, kas viis korda aastas liiale ei lähe ? Minu mäletamist mööda pidi kahe vereandmise vaheline periood olema kolm kuud aga ju ma siis mäletan valesti.


Jah, meestele iga kahe kuu tagant. Trombotsüüdide andmisel on üldse eri lugu. Neid võib anda iga kahe nädala tagant aga haigla kliinikum helistab ise kui neil kiiresti vaja. Ning pärast trombotsüüdide andmist võib verd minna andma pärast kuu ajast pausi. Tegelt võiks ka kahe nädala tagant minna aga nad ei taha patsiente üle koormata.

Trombotsüüdide andmise puhul kestab protseduur 1,5h ja sellest saab tavalise vereandmise 1 meenepaki asemel, 3 pakki valida(nämmma ;D). Tingimuseks on, et oled mõnda aega doonor olnud ja Sul peavad head veenid olema.

Omast kogemusest arvan, et alks hakkab paremini pähe ja see kui nõel on mõne amatööri poolt kehvas asendis veeni pandud, siis on tõesti vere andmine valusam.

ps: olen ühe korra nuuskpiirituse nina alla saanud aga arvan, et ma ei olnud veel ära vajumas, vaid lihtsalt uimane. Eks reageeriti ette ära :D

RistoR
29.08.09, 15:31
Kuna ma paari kuu eest käisiin verd andmas ja meeldis tekkis mõte siit küsida kas keegi siin veel doonor on olnud.

Paari nädala pärast saab mul ooteaeg täis ning võin uuesti minna. Mingi pundiga oleks lahedam. Üldiselt tahaks teada mis pokkerirahvas üldse arvab sellisest asjast. Peale esimest korda tabas mind pokkerilaudades suht hea kaardijooks niiet vb aitab karmavõlga vähendada vms 8)



Krdi hea et meelde tuletasid. Endal ka täpselt 2 kuud täis septembris. Tuleb jälle minna. Tassi kollektsioon vajab täiendamist ;D

ranka
29.08.09, 15:50
Tahate bänni kõik saada w??? Tra ma kardan nõelu ja sütlaid nagu tuld ning ausalt ma hoian parema käe veenist seda teemat lugedes kinni.


#"¤%¤#%&%¤&¤

Mitte kunagi ei hakka doonoriks, NEVER! Sõjaväe kommisariaadis andsin ka verd, siis hoidsin seda lapikest peale vere andmist vähemalt tund aega peal ja kätt krampis, kopsu pilti ei saanudki kohe teha, sest ma kartsin seda lappi ära võtta ja käsi kõveras ei saanud pildi peale minna. Arst rahustas pika vaidlemise peale maha :)

ranka
29.08.09, 15:53
Jah, meestele iga kahe kuu tagant. Trombotsüülide andmisel on üldse eri lugu. Neid võib anda iga kahe nädala tagant aga haigla kliinikum helistab ise kui neil kiiresti vaja. Ning pärast trombotsüülide andmist võib verd minna andma pärast kuu ajast pausi. Tegelt võiks ka kahe nädala tagant minna aga nad ei taha patsiente üle koormata.

Trombotsüülide andmise puhul kestab protseduur 1,5h ja sellest saab tavalise vereandmise 1 meenepaki asemel, 3 pakki valida(nämmma ;D). Tingimuseks on, et oled mõnda aega doonor olnud ja Sul peavad head veenid olema.

Omast kogemusest arvan, et alks hakkab paremini pähe ja see kui nõel on mõne amatööri poolt kehvas asendis veeni pandud, siis on tõesti vere andmine valusam.

ps: olen ühe korra nuuskpiirituse nina alla saanud aga arvan, et ma ei olnud veel ära vajumas, vaid lihtsalt uimane. Eks reageeriti ette ära :D


Ei viita googeldada ja kindlalt veel lolle, kes tahavad targemaks saada. Mis elukad need trombo.. tvui, ei kirja välja! on?

Potsataja
29.08.09, 15:56
Tahate bänni kõik saada w??? Tra ma kardan nõelu ja sütlaid nagu tuld ning ausalt ma hoian parema käe veenist seda teemat lugedes kinni.



Eks igaühel olma hirmud. Minul on tilgutifoobia aga eks ma olen selle küljes ka omajagu olnud. Kõige rõvedam on see, kui õed veeni üles ei leia ja mitmeid kordi torgivad, kuni lõpuks kanüüli paika saavad. ;D

ranka
29.08.09, 15:58
Eks igaühel olma hirmud. Minul on tilgutifoobia aga eks ma olen selle küljes ka omajagu olnud. Kõige rõvedam on see, kui õed veeni üles ei leia ja mitmeid kordi torgivad, kuni lõpuks kanüüli paika saavad. ;D


Sellisele õele lööks kanüüli kohta kuhu muidu päevavalgust eriti ei paista.

variatsioon
29.08.09, 16:30
Eks igaühel olma hirmud. Minul on tilgutifoobia aga eks ma olen selle küljes ka omajagu olnud. Kõige rõvedam on see, kui õed veeni üles ei leia ja mitmeid kordi torgivad, kuni lõpuks kanüüli paika saavad. ;D

ükskord ühel 70a+ õel ei olnud piisavalt jõudu et nõel minu veeni torgata :D
pusis ja pusis aga lihtsatl ei jõudnud.. ütles et mingi kõva asi on ees... küsis siis teiste õdede käest nõu ja isegi testis nõela teravust(torkas nöela läbi salvräti :D).. higistas seal mingi 15m ja siis loobus.. teisel veits tugevamal õel ei valmistanud see mitte mingisugust probleemi.. ;)

Timpz
29.08.09, 16:33
korra olen käind andmas, lebo

nikitheone
29.08.09, 17:08
käisin ka. jumala lõdva oli. nagu kärbes oleks peeru pannud. nüüd sain sõnumi ka, et tulge palun uuesti.

pull on see, et kui annad tallinna foorumis, siis saad jumala hea võileiva (peale tavaliste mahlade ja tuci-küpsiste jms)

doublemint65
29.08.09, 17:14
ranka, sulle midagi ;D:
"Igaüks meist kardab midagi. Foobia tähendab aga paanilist ja põhjendamatut hirmu millegi ees, mis tegelikult ei kujuta endast reaalset ohtu. Olgu siis tegemist ämblike, pimeduse, rottide, vere, suletud ruumide, kõrguse või millegi muuga - ülemäärane hirm võib foobiku elu maapealseks põrguks muuta. Saatejuht Kristjan Jõekalda teab seda omast käest, sest ka tema ise kannatab mitme foobia all. Uues saatesarjas püüab tema ja teised vaprad eneseületajad professionaalsete terapeutide juhendamisel oma hirmudest viimaks ometi vabaneda."

Tarmonator
29.08.09, 17:21
olen käinud mitmed korrad, veregrupp on 0+ ka seda ikka tahetakse. aga viimased korrad on vererõhk selle käigus liiga madalaks läinud ja pildi virvendama löönud. nüüd öeldi ära, et nad enam ise ei kutsu kui neil 0+ verd vaja, aga kui tahan, siis minna võin. Ega ei taha väga...vastik tunne on kui külm higi otsaees ja silmeeest must...

Tarq666
29.08.09, 18:21
Ei viita googeldada ja kindlalt veel lolle, kes tahavad targemaks saada. Mis elukad need trombo.. tvui, ei kirja välja! on?


Kirjasin ühe tähe võrra valesti, seetõttu tõenäoliselt googel ei aidanutki.

Vereliistakud ehk trombotsüüdid omavad vere hüübimisel olulist tähtsust ning nende põhiülesanne on veresoonte terviklikkuse tagamine. Säilituslahuses +22 temperatuuri juures on trombotsüüte võimalik säilitada haigele ülekandmiskõlbulikena 5-7 päeva jooksul.

Näidustused trombotsüütide kasutamiseks on trombotsüütide arvuline vähenemine või trombotsüütide ebanormaalne funktsioon (näiteks leukeemiat põdevatele patsientidele intensiivse kemoteraapia korral). Trombokontsentraatide ülekannet tehakse vere- ja maksahaiguste, vähi, põletuste ja suure verekaotuse korral.

kilu6
29.08.09, 20:28
Keegi võiks küsimustiku panna, et vaadata, kas pokkerimängijate veregrupide jaotus kattub Eesti elanike keskmistega.

Eesti elanike hulgas
A+ (30,8%)
O+ (29,5%)
B+ (20,7%)
AB+ (6,3%)
A- (4,5%)
0- (4,3%)
B- (3,0%)
AB- (0,9%).
http://www.verekeskus.ee/?op=body&id=27

Tavaliselt ongi puudu neid tagumise poole omi, mille doonorid on eriti hinnas, sest doonorite valik kriisi korral väiksem.

Endal on kunagisest doonoriks olemisest selline seik. Käidi siis ka mu töökohal võtmas ja kõik oli ok. Läks mingi kolm kuud mööda, sain kirja, et oodatakse mind verekeskusesse Ädala tänavale. Helistasin, et mis värk on, öeldi, et nad ei saa telefoni teel öelda, et tulgu ma kohale. Läksin sinna, seal öeldi, et tere, psühholoogi kabinet on seal. Ma siis, et ohhoo, mis see psühholoog siin asjasse puutub. Astusin sisse ja rääkis ära, et mu proov oli esialgse testi alusel HIV positiivne, aga mingi täpsema testi alusel, mida nad igapäevaselt ei tee (kui esialgne test ei anna põhjust), oli veri korras. Paluti anda uus veri ja siis sain vastuse, et kõik ok. Pidigi neil olema selline asi, et vahel annab test vale tulemuse.

kivisaba
29.08.09, 20:39
Keegi võiks küsimustiku panna, et vaadata, kas pokkerimängijate veregrupide jaotus kattub Eesti elanike keskmistega.

Eesti elanike hulgas
A+ (30,8%)
O+ (29,5%)
B+ (20,7%)
AB+ (6,3%)
A- (4,5%)
0- (4,3%)
B- (3,0%)
AB- (0,9%).
http://www.verekeskus.ee/?op=body&id=27

Tavaliselt ongi puudu neid tagumise poole omi, mille doonorid on eriti hinnas, sest doonoreid on ka vähem.

Endal on kunagisest doonoriks olemisest selline seik. Käidi siis ka mu töökohal võtmas ja kõik oli ok. Läks mingi kolm kuud mööda, sain kirja, et oodatakse mind verekeskusesse Ädala tänavale. Helistasin, et mis värk on, öeldi, et nad ei saa telefoni teel öelda, et tulgu ma kohale. Läksin sinna, seal öeldi, et tere, psühholoogi kabinet on seal. Ma siis, et ohhoo, mis see psühholoog siin asjasse puutub. Astusin sisse ja rääkis ära, et mu proov oli esialgse testi alusel HIV positiivne, aga mingi täpsema testi alusel, mida nad igapäevaselt ei tee (kui esialgne test ei anna põhjust), oli veri korras. Paluti anda uus veri ja siis sain vastuse, et kõik ok. Pidigi neil olema selline asi, et vahel annab test vale tulemuse.

srsly ??? kaua piinlema pidid sis ?

koer55
29.08.09, 20:41
Mul A+ ja olen ikka käinud Tallinnas Ädala tänaval andmas, nüüd küll pikem paus sisse jäänud..
Ajateenistuses olles viidi kah Kohtla Järve haiglasse doonoriteks, (suure tõenäosusega just sellesama HIV-testi pärast eelkõige), aga ka meil üks tüüp pani pildi tasku kui pläru hakkas tegema pärast vereloovutust.

Aga kilu6, jõhker lugu tõesti, sa ikka magada said kui kordusanalüüsi ootasid? Ma ei julgegi minna nüüd enam :o

kilu6
29.08.09, 20:55
srsly ??? kaua piinlema pidid sis ?


See teine täpsem test oli juba kohe tehtud, seega neile teada kui kohale läksin. Seega öeldi kohe, et peaaegu kindlalt on ok veri aga kindluse mõttes teevad ühe testi veel.
Ma arvan, et kui see täpsem test oleks ka positiivne olnud, oleksid nad mulle kohe teada andnud.

See kõik tähendab, et enamik verd testitakse selle nõrgema testiga ja kui juhtub, et on HIV+, siis mingi väga väikese % puhul see nõrgem test valetab ja verevajaja võib saada heas usus seda HIV+ verd.

Mäletan veel, et mulle oleks rohkem sobinud, kui 450ml asemel oleks võetud kuskil 200ml, lõpus hakkas pilt ära kukkuma, aga see neil vist selle jaoks, et ühele patsiendile saaks suurema koguse vajamise korral ikka sama doonori verd (või noh, tegelikult verd ei kanta üle vaid jagatakse veri osadeks enne) lasta.

kilu6
29.08.09, 21:00
Kas organidoonor ka keegi on?
Kunagi oli mingi kampaania, et organidoonorid hoiaks rahakoti vahel kaarti, kus on kirjas nõusolek varase traagilise surma korral oma elundeid kasutada.

alaska
29.08.09, 21:03
Kas organidoonor ka keegi on?
Kunagi oli mingi kampaania, et organidoonid hoiaks rahakoti vahel kaarti, kus on kirjas nõusolek varase traagilise surma korral oma elundeid kasutada.


Minust võib kõike kasutada. Kust seda kaarti teha saaks?

kilu6
29.08.09, 21:05
Minust võib kõike kasutada. Kust seda kaarti teha saaks?


http://www.neer.ee/includes/Moodulid/CMS/Komponendid/Failid/download_file.php?file_id=118

või

Eesti Kudede ja Organite Transplantatsiooni Ühing
Puusepa 8 51014 Tartu
Sekretär 731 8274


Eestis toimub kõige enam neeru- , silma sarvkesta, veresoonte, luude ja
tüviraku siirdamisi.
Neerusiirdamine
Aastatel 2004-2005 tehti Eestis 100 neerusiirdamist. 2006 aasta
keskpaigaks 19 neerusiirdamist. Praegu ootab Eestis neerusiirdamist
ligikaudu 46 inimest.
Silma sarvkesta siirdamine
Silma sarvkesta siirdamine võib paljudele pimedaks jäänud inimestele
anda tagasi nägemise. Aastatel 2004 -2005 tehti Eestis 112 silma sarvkesta
siirdamist. 2006 aasta keskpaigaks on tehtud 22 silma sarvkesta siirdamisi.
Vaatamata sellele, et Eestis on mullu siirdatud enam sarvkesti kui Leedus ja
Lätis , ootab siirdamist ikka veel 122 inimest.
Maksasiirdamine
Maksasiirdamine on maailma meditsiinis laialt levinud tegevus. Eestis on
tänaseks tehtud neli maksasiirdamisoperatsiooni ning selle suuna
arendamine jätkub.
Tüviraku (luuüdi) siirdamine
Tüviraku siirdamisi on Eestis tänaseks tehtud enam kui 150. See
protseduur teeb võimalikuks tervistumise raskete verehaiguste ja kasvajate
korral.
Uued ravimid avavad järjest paremaid võimalusi neeru-, südame, maksa,
luuüdi ja silma sarvkesta siirdamiseks. Maailmas tehakse ka järjest enam
kõhunäärme, kopsude, südame ja soolte siirdamisi.
http://img339.imageshack.us/img339/858/doonor.jpg

alaska
29.08.09, 21:11
Maks on tõenäoliselt kasutu, ülejäänud läheb loosi.

Provoker
29.08.09, 21:22
Mul organitega see teema, et kui keegi küsiks siis annaks nõusoleku kõigele mis ülevalpool vööd. Isekas olen.

Maheaatom
29.08.09, 21:36
Astusin sisse ja rääkis ära, et mu proov oli esialgse testi alusel HIV positiivne, aga mingi täpsema testi alusel, mida nad igapäevaselt ei tee (kui esialgne test ei anna põhjust), oli veri korras. Paluti anda uus veri ja siis sain vastuse, et kõik ok. Pidigi neil olema selline asi, et vahel annab test vale tulemuse.

Krt, see oli nüüd küll karm ;D
Aga ma ise andsin viimane kord sõjaväes, siis sai selle eest ühe päeva lisapuhkust. Eks aegajalt on kutsutud hiljem ka (mul üsna tarvilik veregrupp: 0-), aga millegipärast pole nagu vedu võtnud. Vist siiski peaks, kohati on need varud ikka üsna madalad. Ja tervisele pidavat see ju isegi kasulik olema.

variatsioon
29.08.09, 21:59
http://www.neer.ee/includes/Moodulid/CMS/Komponendid/Failid/download_file.php?file_id=118

või

Eesti Kudede ja Organite Transplantatsiooni Ühing
Puusepa 8 51014 Tartu
Sekretär 731 8274


Eestis toimub kõige enam neeru- , silma sarvkesta, veresoonte, luude ja
tüviraku siirdamisi.
Neerusiirdamine
Aastatel 2004-2005 tehti Eestis 100 neerusiirdamist. 2006 aasta
keskpaigaks 19 neerusiirdamist. Praegu ootab Eestis neerusiirdamist
ligikaudu 46 inimest.
Silma sarvkesta siirdamine
Silma sarvkesta siirdamine võib paljudele pimedaks jäänud inimestele
anda tagasi nägemise. Aastatel 2004 -2005 tehti Eestis 112 silma sarvkesta
siirdamist. 2006 aasta keskpaigaks on tehtud 22 silma sarvkesta siirdamisi.
Vaatamata sellele, et Eestis on mullu siirdatud enam sarvkesti kui Leedus ja
Lätis , ootab siirdamist ikka veel 122 inimest.
Maksasiirdamine
Maksasiirdamine on maailma meditsiinis laialt levinud tegevus. Eestis on
tänaseks tehtud neli maksasiirdamisoperatsiooni ning selle suuna
arendamine jätkub.
Tüviraku (luuüdi) siirdamine
Tüviraku siirdamisi on Eestis tänaseks tehtud enam kui 150. See
protseduur teeb võimalikuks tervistumise raskete verehaiguste ja kasvajate
korral.
Uued ravimid avavad järjest paremaid võimalusi neeru-, südame, maksa,
luuüdi ja silma sarvkesta siirdamiseks. Maailmas tehakse ka järjest enam
kõhunäärme, kopsude, südame ja soolte siirdamisi.
http://img339.imageshack.us/img339/858/doonor.jpg

ainult sellisest väiksest kaardist piisabki?
cool..

nikitheone
29.08.09, 23:21
Kas keegi peale minu on seda dna-huinjaad ka teinud?
see sugupuu värk, et 100 000 inimest oli vaja täis saada jms?

alaska
30.08.09, 00:07
Endal on kunagisest doonoriks olemisest selline seik. Käidi siis ka mu töökohal võtmas ja kõik oli ok. Läks mingi kolm kuud mööda, sain kirja, et oodatakse mind verekeskusesse Ädala tänavale. Helistasin, et mis värk on, öeldi, et nad ei saa telefoni teel öelda, et tulgu ma kohale. Läksin sinna, seal öeldi, et tere, psühholoogi kabinet on seal. Ma siis, et ohhoo, mis see psühholoog siin asjasse puutub. Astusin sisse ja rääkis ära, et mu proov oli esialgse testi alusel HIV positiivne, aga mingi täpsema testi alusel, mida nad igapäevaselt ei tee (kui esialgne test ei anna põhjust), oli veri korras. Paluti anda uus veri ja siis sain vastuse, et kõik ok. Pidigi neil olema selline asi, et vahel annab test vale tulemuse.


sellega seoses tuleb mulle meelde üks huvitav kogemus. Sattusin Naha ja Suguhaiguste dispanserisse Hiiul mingi alumise jamaga, vaadati ja katsuti, siis saadeti laborisse. Seal võeti proovid ja kuna sellest on palju aega möödas, ei mäleta ma enam, kas see oli sama päev või hiljem, aga ühesõnaga mingil hetkel pisteti seal labori vahelt proovide tulemus pihku, kus oli selge sõnaga kirjutatud "Spid" ehk Aids vene keeles. Oh seda rõõmu seal ukse taga, istusin seal ja mõtlesin, et vatta fakk, niimoodi käibki või?" Kuule kutt, sul on aids, mine vii nüüd see kviitung ilusasti arstile ja ta kirjutab sulle rohud." Kerge šokk oli, samas polnud mingit hullu ringihooramist toimunud. Viisin siis kuidagi kviitungi arstile ja see vaatas korra, mühatas ja hakkas retsepti kirjutama. Mina et mis värk on, mida see peaks spid tähendama, aids? Arst vaatab veelkord ja "ah see, Spir, mingi spirohee...meelest läinud praegu. Igatahes istusin seal nagu uuestisündinud ja lubasin, et ma ei topi oma kehaosasid iial kuhugi kahtlastesse kohtadesse...

Provoker
30.08.09, 00:15
Igatahes istusin seal nagu uuestisündinud ja lubasin, et ma ei topi oma kehaosasid enam iial kuhugi kahtlastesse kohtadesse...


FYP ;D

no offence

bounce
30.08.09, 18:55
25 korda käind, ise vaatan sellele nii, et saab tasuta tassi pluss nö tervisechecki :)
oleks vast mõned korrad juureski, aga hemoglobiiniga mingi kamm aegajalt.

Madis Very
30.08.09, 19:52
käisin ka. jumala lõdva oli. nagu kärbes oleks peeru pannud. nüüd sain sõnumi ka, et tulge palun uuesti.

pull on see, et kui annad tallinna foorumis, siis saad jumala hea võileiva (peale tavaliste mahlade ja tuci-küpsiste jms)


Kus see on ? Aadress või mingi kuidas ma leiaks.
Ma uus Tallinna inimene ja ei tea eriti midagi :D. Sobib ka telefoni nr.

E: http://www.verekeskus.ee/?op=body&id=113

oitarvi
31.08.09, 00:34
Polegi doonor olnud. Mõned aastad tagasi sai koolist minema, et verd andma ja mul muidugi polnud dokki kaasas. Peaks ikka ära käima, saaks veregrupi ka teada.:D
Ühtlasi võiksite oma veregrupi ka siia kirjtuada. 0 - see veregrupp, mida sai kõigile anda, aga endale saab siis ka nulli ainult anda. See veits paha siis kui kellelgi peaks olema. Kõige haruldasem vist oli AB negatiivne või midagi säänset?!

oitarvi
31.08.09, 00:42
Tahate bänni kõik saada w??? Tra ma kardan nõelu ja sütlaid nagu tuld ning ausalt ma hoian parema käe veenist seda teemat lugedes kinni.


#"¤%¤#%&%¤&¤

Mitte kunagi ei hakka doonoriks, NEVER! Sõjaväe kommisariaadis andsin ka verd, siis hoidsin seda lapikest peale vere andmist vähemalt tund aega peal ja kätt krampis, kopsu pilti ei saanudki kohe teha, sest ma kartsin seda lappi ära võtta ja käsi kõveras ei saanud pildi peale minna. Arst rahustas pika vaidlemise peale maha :)


Sa pead sinna kanal 2-e saatesse minema, hirmust vabaks vms. mis sügisel hakkab jooksma telekast.
Torgitakse seni sind nõeltega, kuni hirm kaob. :D

kilu6
31.08.09, 00:44
Polegi doonor olnud. Mõned aastad tagasi sai koolist minema, et verd andma ja mul muidugi polnud dokki kaasas. Peaks ikka ära käima, saaks veregrupi ka teada.:D
Ühtlasi võiksite oma veregrupi ka siia kirjtuada. 0 - see veregrupp, mida sai kõigile anda, aga endale saab siis ka nulli ainult anda. See veits paha siis kui kellelgi peaks olema. Kõige haruldasem vist oli AB negatiivne või midagi säänset?!


Eesti elanike hulgas
A+ (30,8%)
O+ (29,5%)
B+ (20,7%)
AB+ (6,3%)
A- (4,5%)
0- (4,3%)
B- (3,0%)
AB- (0,9%).
http://www.verekeskus.ee/?op=body&id=27

oitarvi
31.08.09, 00:55
Vabanda, ennem ei pannud seda tabelit tähele.

runnar
31.08.09, 01:21
B- (3,0%)

suht haruldane. kusjuures esimesed paar korda olin B+ aga siis muudeti +/- määramist ja peale seda olen B- olnud, esimese doonorikaardi peale on kirjutatud "rh(DE) negat, rh(C) posit"

Provoker
31.08.09, 09:24
mul laibaka peal kirjas B(II)reh-

masterpuppet
31.08.09, 15:01
Olen käinud paar korda ja käiks veel, aga pole kunagi õigel ajal kusagile sattunud. Pilti pole virvendama hakanud ja mingit erinevust pole ka peale vereandmist tundnud. Mahl ja küpsised on pärast head. :D 0+ olen .

kxrvits
31.08.09, 21:56
Olen ka doonor. A+. 3. sept lähen vist jälle.