PDA

View Full Version : AK mängimine preflop



rrrr
15.09.09, 15:42
Sinnamaani kus ma teen 3 beti on kõik korras aga edasi hakkab mõistus otsa saama kui 4-bet vastu sajab. Näiteks
posts SB 0.25
post BB 0.25
fold
fold
villain raises to 1.75
hero raises to 5
fold
fold
villain raises to 12

Võtsin appi Pokerstove ja vaatasin et kui me 100 käe jooksul AI läheks ja meid maha callitaks 100bb deep ning vastase range on QQ+,AKs,AKo, siis on see enamvähem 60:40 seis meie kahjuks ning sellest tegevusest saadav kahjum on keskmiselt ca 2000bb-d (1000 taala NL50) 100 käe kohta. Selle kõrval preflop foldimine (kahjum poole väiksem) tundub täiesti mõistlik mõte olevat. Kui tegu on 50bb stackiga, siis on olukord foldimisega päris võrdne. Blindid ja rake jätsin kalkulatsioonist välja.

Nüüd kui vastane on agromonkey ja ta 4-bet range on 77+,ATs+,KQs,AJo+, siis kokkuvõte on selline, et AI on slightly better than foldimine 100bb deepina.

Kas siit võimegi võimegi järeldada, et AK-ga ei foldi me 4-betile vaid poolikute stackide ja 100bb deep wackode vastu? Või on mingi võimalus veel?

tdx
15.09.09, 16:24
Kui sa tead, et villain 4betib ainult QQ+,AK, siis sa peaksid ilma oma kaarte vaatamata tema openeid 100% 3bettima. Ta foldib 95% kordadest = instaprofit. Neil juhtudel kui ta sind 4betib, võid oma AK foldida.

Teise näite puhul on meil vaja 45% equityt (pot 110BB, herol 90BB järgi), kui eeldame et see on villaini valuerange (s.t ta ei foldi). Meil on 54% equity, niiet plenty. Kui sa siin foldid, siis sa kaotad raha.

ESTPatrick
15.09.09, 18:24
SIIN ei ole asjad nii lihtsad. PUNKT.

kõik oleneb limiidist, ma olen max 2 korda nl100+ AK foldinud. KAKS KORDA. ja AK on mu top kasumi leht, edestades isegi KK, kuna jagatakse lihtsalt tihedamini kui KK.

200s on AK nuts ja seda ei foldita mitte ühegi panuse peale näiteks ja callitakse ka open allinne sellega, sest tehakse nii palju muuve ja mäng on liiga agro et seda kätt foldida.

NL100 ma olen foldinudki need ainukesed 2 korda kuna mäng on passiivsem ja seda ka juhul kui olen ise pannud 3beti ja mitte algne raiser on 4beti pannud ja ma tean et tegu on ulme nitiga. Igal muul võimalusel proovin ma nupud keskele AK-ga saada.

Üks erand on veel kui ma OOP ja vastasega oleme ca 200+bb deep, siis ma aegajalt callin esimese tõste.

Alumiste limiitide kohta ei oska rääkida, kuna pole ammu mänginud

ESTPatrick
15.09.09, 18:25
Kui sa tead, et villain 4betib ainult QQ+,AK, siis sa peaksid ilma oma kaarte vaatamata tema openeid 100% 3bettima. Ta foldib 95% kordadest = instaprofit. Neil juhtudel kui ta sind 4betib, võid oma AK foldida.

Teise näite puhul on meil vaja 45% equityt (pot 110BB, herol 90BB järgi), kui eeldame et see on villaini valuerange (s.t ta ei foldi). Meil on 54% equity, niiet plenty. Kui sa siin foldid, siis sa kaotad raha.


kõlab loogiliselt, kõige easym kasum ja pole vaja ennast vaevata ka

camu
15.09.09, 20:39
Minu arvates võib vähemalt kuni nl50 limiitides foldida, vähemalt tundmatute ja tight poiste vastu. Kui teatud regularide kohta read tekib (või sample 4bet range kohta), siis enam foldi ei näe kahjuks, 3bette ja 5betshovesid tehakse ka ime kaartidega!

antnx
21.09.09, 00:24
+1 isegi foldinud nl50 AK kui tulevad 4betid 5betid vastu

Aga jällegi. Kas tahad variatsiooni rohket mängu?