Logi sisse

View Full Version : rebuy&add-on turnad - millal mõtekas teha add-on ja millal mitte



_Indrek_
16.10.09, 18:11
Mängin vahel starsis 180 mehe $3.3+R turbosid

struktuur selline, et 1500 nuppu ja unltd $3 rebuys esimese 30 min jooksul
selle järel võimalik teha $3 2k add-on
pausi lõpuks tavaliselt av stack 6500 ja u 130 meest järgi

loogiline, et kui pausile minekuks olen kokku kuivanud 1k peale siis on add-on mõistlik ja ilmselt 6k+ stackiga lisab see turna EQ-le vähem kui 3$ jagu, aga kust läheb piir?
Kui keegi oskab hääd nõu anda v linkida miskit selleteemalist asjalikku arutelu, siis tänud

ranka
16.10.09, 18:14
Ma teen alati rebuy + addoni, kuskil kuulsin, et see nii kõige suurem +EV ja endale ka meeldib, kui chippe palju ;)

variatsioon
16.10.09, 18:30
kui bankrolli on siis miks mitte :)

Madis Very
16.10.09, 18:36
ALATI kui võimalik, või siiski kui sul on pausiks stack 10 aga keskmine on 50k ning add on annaks 2k juurde pole erilist mõtet :)

variatsioon
16.10.09, 18:42
ALATI kui võimalik, või siiski kui sul on pausiks stack 10 aga keskmine on 50k ning add on annaks 2k juurde pole erilist mõtet :)

keskmine 50k ja addon annaks juurde 2k?
ureal :)

Madis Very
16.10.09, 18:54
Lol, oli lihtsalt vaja näidet aga mis obv üsna unreal.

_Indrek_
16.10.09, 21:55
tänks

arvasin varem, et kui üle üle keskmise stack kääs, siis pole addonil mõtet (a la iga lisanduv chip on vähem väärt jne) ja ranka soovitus tuli üllatusena
kontrollimiseks panin mõned arvud turna eq kalkulaatorisse (nt http://www.jamorfold.com/icm.html)
ja tõesti tõesti.... alla 5x av stacki puhul kasvatab $3 addon equity't (kas eestikeelne sõna on ka olemas?) rohkem kui $3 võrra

Cash87
16.10.09, 23:41
Add-oni teevad isegi chipleaderid ja ma arvan, et see õige ka. Üldjuhul pole mõtet mängida neid turnasid kui ei ole/julge/taha rebuysid ja add-oni teha :P

andu_andu
17.10.09, 00:03
Kui arvad, et oled keskmisest fieldist parem, siis alati kasulik juurde osta, kui saab.

_Indrek_
17.10.09, 00:32
Väga lahe... olen neid ainult vahelduseks mõned korrad reganud ja pole süvenenud mängu anatoomiasse

Kas see tähendab ka seda, et kui lauas on juba mitu 3k stackiga meest ja ise oled paar esimest levelit ainult blinde kaotanud, siis on mõtekas kohe rebuy teha (nt 1400lt- 2900le)

eeldades, et olen fieldi beativ (väga vähe mänginud neid, aga siiski 2 FTd u 15 mängust hoolimata oma seni väga irratsionaalsest arusaamast rebuy turnade kohta) aga ka teiste microleveli mtt sngde põhjal

vsiu100
17.10.09, 00:50
"kohene rebuy tuleb teha ja add on tuleb alati võtta, kui chipsid, mis tulevad on >= algsed chipsid sama raha eest."

kasutaja fish on seda uurinud. i trust him.

kilu6
17.10.09, 01:29
Võitval mängijal on 99% alati mõtekas rebuy ja addon teha, näiteks suurelt kaotaval mängijal ei ole mõtet isegi sinna turniirile sisse osta, rääkimata rebuyst ja addonist.

Küsimus on veel mõnedes nüanssides, vahel enne rebuy perioodi lõppu ei ole siiski mõtet nulli kukkumisel uut double rebuy teha vaid quittida.

Samuti kui algselt kaua viivitada rebuyga, siis võib juhtuda, et võidad mingi väikese poti ja siis enam rebuyd teha ei saa hulk aega, sest stack üle 1500.

Kunagi uurisin ka, millal aru saada, kas algav rebuy turniir tuleb overlayga või mitte.

Vastus oli umbes, et kui algamise hetkel on ca 35% prizepoolist täis makstud, siis overlayd ei tule. Aga see muidugi sõltub, kas saab kohe teha rebuy ja hiljem double rebuy ja kas tegu turboga, kas osavõtjate arv on väga väike jne.
http://my.pokernews.com/kilu6/rebuy-turniirid.htm

0madis0
17.10.09, 09:42
kui sa just mingi hüber güber stakliider pole siis on alati mõtekas teha addon.... tegelt on alati mõtekas teha!

ranka
17.10.09, 10:43
Kui arvad, et oled keskmisest fieldist parem, siis alati kasulik juurde osta, kui saab.


Ja kui ei arva siis tuleks mitte turniiril osaleda IMO.

SamGold
17.10.09, 11:14
Olen ka ainult paar korda huvi pärast mängind neid. Mitmed tüübid laksavad suvalt pmst iga käega allinni, kaotavad, rebuy, uuesti allinni... Ma ei kujuta ette palju raha sedasi ühte turnamenti taotakse, üle 10 buyini kindlalt. Kas selline strateegia on tegelikult kuidagi kasumlik või on tegemist lihtsalt räigete fishidega? Et ongi mingi kindel piir, näiteks 20 buyini mille raames siis sellel ühel turnal kiiremas korras rebuy aja jooksul pead stacki piisavalt suureks allinnitama. Ja kui isegi 20x ebaõnnestud siis võtad järgmise rebuy turna ette lihtsalt ja uuesti.

0madis0
17.10.09, 11:56
alguses on tähtis dubleup saada ja siis rahunevad maha sellised vennad!

marxiku
17.10.09, 13:29
ise teen alati enne mängu algust rebuy 3k peale. Sest mängu algfaasis on päris tihti lolle kes lahmivad igast suvaga. Saab stäcki suureks kasvatada ja ei pea kartma alguses kokku kuivamist. Natuke laiem mänguruum jääb. Add-on'i soovitan samuti teha, ise teen ka siis, kui stäck esikümnes.