PDA

View Full Version : Pokkeriteoreemide spikker



pastilaa
16.10.09, 23:57
Fundamentaalteoreem - David Sklansky teoreem: "Alati kui sa mängid kätt teisiti, kui sa oleksid mänginud siis, kui sa näeksid vastase kaarte, annad sa vastasele eelise: alati kui sa mängid oma kätt nagu sa mängiks nähes vastase kaarte, vastane kaotab."

Zeebo teoreem – Keegi ei foldi kunagi maja. Kui boardil on kolm sama kaarti, siis callivad enamasti kõik majad 22+ . Võimalikest parima käega (nelik, top FH) saab enamasti valuet võtta. Teoreemi annab laiendada mastirida vs mast või ka tihti set vs set olukorrale.

Yeti teoreem – Flopi 3bet dry (eelistatuna paardunud) boardil on alati bluff. Ülepaariga 3beti enamasti ei tehta, kuna enamasti käed peale nutsi folditakse. Juhul kui keegi floppas nutsi, siis flopis enamasti checkitakse.

Clarkmeister`i teoreem – OOP HU olles riveril neljanda mastikaardi boardile tulles tuleb alati panustada. Enamasti folditakse tugevad setid, 2 paari ja ka nõrgad mastid.

Beluuga teoreem – Kui oled algne preflop tõstja ja sinu 2nd barrel saab turnis reraise`i, siis oled enamasti oma käega alla jäänud. Flopatud monsteritega enamasti turnis hakatakse poti ehitama või drawga flop muutub sobiva turni kaardi korral monsteriks. Ei ole kindlasti kohene fold vaid eriti tugev ohusignaal.

Mortoni teoreem - multiway pottides võib mängijale kasulikum olla ka vastase õige otsus (fundamentaalteoreem multiway potides alati ei kehti!). Näiteks ülepaariga olles kahe vastase vastu, kelledel on mõlemil reaalsed tõmbed, võidab mängija pikas perspektiivis rohkem, kui mõlemad vastased vastavalt oddsidele korrektselt foldivad tõste peale. Seega tõuseb mitme callingstationiga lauas suited ja connected kaartide väärtus.

aejones`i teoreem - "Kellelgi pole kunagi midagi." Pokkeris on eelistatud agressiivsus passiivsuse üle. Vastase käed on tihti ülehinnatud.

Kuna ise fishina olen tihti targemate poolt mõne teoreemi mainimisega paika pandud, siis oleks äkki ka teistel algajatel huvitav neid tabavaid vihjeid ühe postituse alt teine kord üle vaadata. Oodatud oleks lisandteoreemid ja vajadusel ka spetsiifilised parandused, täiendused.

pastilaa
17.10.09, 16:49
Aejones`i teoreem tuli mulle lõbusa üllatusena. PTR vaadates aga tuleb tema esmapilgul naiivsest teoreemist sügav tõde otsida...

Dogers
17.10.09, 16:58
nuts ;D

timukasr
17.10.09, 20:23
aejones`i teoreem - "Kellelgi pole kunagi midagi." Pokkeris on eelistatud agressiivsus passiivsuse üle. Vastase käed on tihti ülehinnatud.


Ma kaotan sellise teooria pärast liiga palju raha :( (täna 600 käega -500bb).

kivisaba
17.10.09, 20:48
ma ei saa Aejonesi teoreemist aru selgitage pls :S

lenC
17.10.09, 20:49
HU noh

kivisaba
17.10.09, 20:50
kust originaali saaks lugeda

pastilaa
17.10.09, 20:54
kust originaali saaks lugeda


http://lmgtfy.com/?q=aejones+theorem

EDIT: tundub olevat selline hea huumori ja ülima tõe piiripealne teoreem. Kusagil teemas keegi jõudis järeldusele, et see hakkab kehtima alates NL5000st. Aga mulle see teoreem meeldib!

leits
17.10.09, 21:19
Ma kaotan sellise teooria pärast liiga palju raha :( (täna 600 käega -500bb).


fail teoreem :D

timukasr
17.10.09, 22:25
Prolly liiga madal limiit hoopis ;)

pastilaa
17.10.09, 22:27
Prolly liiga madal limiit hoopis ;)


Jep - selle teoreemi üks mõte on kindlasti ka see, et kui NL100 toksid, aga roll lubaks ühte shoti ka NL5000s, siis take it :P!

vsiu100
17.10.09, 22:48
see ongi selline huumoriga võetav teoreem, mis on hea point just alustajatele, kes näevad igas vastase betis, raises nutsi.

pastilaa
12.01.10, 00:23
Kas kellelgi on veel kuskil silma jäänud mõni tabav pokkeriteoreem? Või mõni eestlasest guru tuleb välja uuega?

rrrr
12.01.10, 07:35
http://cardsharp.org/the-510-rule/

This is a quote from Bob Ciaffone's PL and NL poker book where the 5/10 rule originated.

"When contemplating calling a raise because your position is good, you have a clear call if the raise is less than 5% of your stack, and a clear fold if it is more than 10%. In between those numbers, use your judgement."