PDA

View Full Version : HooaegII - 6. Käsi - Aega Vastamiseni: 12. November, 23:59:59



ranka
11.11.08, 23:52
UTG+2: 22/3/1.3 - 32 kätt. Ei ole midagi erilist tema kohta täheldanud.

Poker Stars $5/$10 No Limit Hold'em - 9 players
The Official DeucesCracked.com (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_phpbb) Hand History Converter (http://www.thehandconverter.com)

BB: $1054.75
UTG: $1522.00
Hero (UTG+1): $1000.00
UTG+2: $1448.90
MP1: $1089.00
MP2: $1000.00
CO: $2652.05
BTN: $1000.00
SB: $1000.00

Pre Flop: ($15.00) Hero is UTG+1 with Qhttp://static.deucescracked.com/images/spade.gif Ahttp://static.deucescracked.com/images/spade.gif
UTG calls $10, Hero raises to $50, UTG+2 calls $50, 6 folds, UTG calls $40

Flop: ($165.00) 5http://static.deucescracked.com/images/spade.gif 4http://static.deucescracked.com/images/spade.gif 7http://static.deucescracked.com/images/heart.gif (3 players)
UTG checks, Hero bets $140, UTG+2 calls $140, UTG folds

Turn: ($445.00) Khttp://static.deucescracked.com/images/club.gif (2 players)
Hero bets $350, UTG+2 raises to $1258.90 all in, Hero calls $460 all in

River: ($2065.00) 3http://static.deucescracked.com/images/heart.gif (2 players - 2 are all in)

Maheaatom
12.11.08, 00:01
Wow, 5-10 NL - tase
Teeks ka ühe väga spekulatiivse pakkumise: K :spade:, 7 :spade:
Rõhutan see on väga spekulatiivne pakkumine :)

Foux
12.11.08, 00:02
7 :spade: 7 :diamond:

leits
12.11.08, 00:12
2 :spade:2 :diamond:

ranka
12.11.08, 00:30
Wow, 5-10 NL - tase


5-10 sellepärast, kuna nädala sees on puudust 400NL laudades, kuhu mina istuks ja seega ma saaksin maksimaalselt õhtu jooksul 6-7 lauda kokku ja tihti peaksin 3-4-as laus mängima. Seega lisan valikusse ka 600NL ja 1000NL lauad ning siis saab 9 lauda kokku (vahest ei saa sedagi). Õnneks seda teevad enamus 400NL regularid ja seega 600NL ja 1000NL on suht samad, mis 400NL, kuna täpselt samad regularid vaatavad vastu. Muidugi kõrgematel levelitel on fishe vähem ja fishid on ka hoopis paremad, kui low level fishid.

Yokker
12.11.08, 00:49
ai ai ai ai..kui turnil masti või rida kätte ei sa anna alla oli kellegi stradeegias kirjutatud..aga see selleks :D
Mina näen siin aind ühte kätt A :club: K :heart:...ta ei hakkand reraisima kuna tal oli pos. ja võimalus vaatat mis flopil, turnil tuleb ja mis sa nendega teed...flopil callis,sest suht loogiline ,et siit tuleb cbet ja turnil saigi oma K-le pihta ja surus all in külmalt ära
Igaks juhuks pakun veel:K :spade: J :spade:

ranka
12.11.08, 00:53
ai ai ai ai..kui turnil masti või rida kätte ei sa anna alla oli kellegi stradeegias kirjutatud..aga see selleks :D


Mulle lihtsalt tundus see hea kaart bluffimiseks :)

Yokker
12.11.08, 00:55
Mulle lihtsalt tundus see hea kaart bluffimiseks :)

aru saadav..mi8llal siis veel bluffida :D

Keiss
12.11.08, 01:47
Üks variantidest oleks 6 :spade: 6 :club:
Selliseid olukordi on küllaga endalgi ette tulnud. Üsna raske maha panna ja samas ainult callida nendega. Talle võis see K olla samasugune scary card 8)

Fortune
12.11.08, 03:40
6 :spade: 6 :club:

marguzz22
12.11.08, 08:57
megaraske käe peale panna, mingid pocketid võibolla on, 66, 55

lebovend
12.11.08, 08:59
Kahtlen, et poiss hoiab pocket numbreid, sest kui ta sellisel flopil iga kord slowitab, noh, siis palju õnne talle.
Tahaks pakkuda KK, aga ei tee seda, sest kui ta neid slowitab iga kord, siis taaskord palju õnne talle.
Arvan, et sai Kle pihta ja lisaks on flushdraw. Käeks läheb K :spade: J :spade:

stennn
12.11.08, 09:42
6 :heart: 6 :diamond:

JanRose
12.11.08, 10:01
A :club: J :club:

selline käsi, millega preflop callida
postflop oli selline tekstuur, et kuna tõstsid early ja ta su patterniga juba tutvunud, siis arvas, et ka sina ei hittinud midagi ja üritad lihtsalt poti kohe võita
K puhul oli tal valida kaks varianti - fold või reraise. Kuna su bet oli niivõrd väike ja paistis pigem con betina, siis oli ta enam kui kindel, et sa ei hittinud (milles oli tal ka õigus)
ning läks all-in oma A kickeriga ning ju arvas, et võtab poti sult koheselt
kuid sinu read oli perfektne ning callisid ja võitsid A parema kickeriga
(ei tea miks ta ei pannud sind kordagi AK või suure paari peale, ju tal oli mingi read)
vb arvas, et sul mingi mid pair või AQ AJ AT, mille viskad ära, nähes et K puhul läheb AI

kickerina võib pakkuda ka T, kuid väga raske siinkohal spekuleerida kumb õige on

hugeego
12.11.08, 13:55
8 :heart: 8 :diamond:

Karupee
12.11.08, 17:58
K :diamond: K :heart:
7 :diamond: 7 :club:

Metsapull
12.11.08, 18:05
9 :heart: 9 :diamond:
10 :diamond: 10 :heart:

surka
12.11.08, 18:56
kunniga vaevalt, et flopi kooliks, seega pakuks taskupaari, mis oli flopil ülepaariks

9 :spade: 9 :club:
T :heart: T :diamond:

Teers
12.11.08, 20:26
K :spade: 6 :spade:

Jousou
12.11.08, 20:30
Preflop calli minu esimene pakkumine väga hästi ei seleta, aga pakun et oli väljas flush draw'le ja sai pihta kuningale. KJs tundub piisavalt kahtlane käsi, mida võiks miximiseks hoida. Seega pakkumiseks:

K :spade: J :spade:

Teiseks variandiks, kuna preflop call on ikkagi väga kahtlane:

K :spade: K :diamond:

grigory
12.11.08, 21:34
10 :heart: 10 :diamond: mängis oma paari agrolt ja ülbelt ei pannud sind kuningale, ning usun et ta readis sind ning pani sind drawi peale ja pidi ruuelt panustama, et sind potist välja saada.

Tarmo
12.11.08, 21:44
Tehke või tina aga minu pakkumine on hoopis midagi muud kui eelnevad :) Arvan et Ranka vastas oli sama hull või et isegi hullem vend kui ta ise, selles suhtes, et läks K high' riverist masti hittima. Päris valus värk!
J :spade: T :spade:
No ma ei tea kui õige käsi ei ole!
Edu... mulle ;D

peokuningas
12.11.08, 22:03
K :spade: Q :heart:
K :spade: J :spade:

antnx
12.11.08, 22:11
Kas asi on minus või ma ei näe kõiki maste korraga? Puudu on flopi 7 ja riveri mast.
Ise pakuks, et villain callis seti peale
4 :heart: 4 :club:

alaska
12.11.08, 22:29
Nii palju raha mängus, mina teeks seda
A :heart: A :diamond:
või K :spade: J :spade:

Tuul
12.11.08, 23:32
K :spade: J :spade:

amagan
12.11.08, 23:57
K :spade: J :spade:

kilu6
13.11.08, 00:06
A :diamond: K :diamond:

ranka
13.11.08, 00:11
No more bets. Vastus K :spade: J :spade:

Kokkuvõtte teen 20m pärast, kuna hetkel teen süüa :D

Ja mul ka üks küsimus selle käe kohta: Mis on Teie turn'i play?

Yokker
13.11.08, 00:17
sama mis sul ja tema all ini calliks ka ära,sest nii palju juba sees ju...Täpselt sama moodi mängiks ;)
Wtf jälle panin pihta ve :o ;D

surka
13.11.08, 00:48
minu turni play oleks sama, sest K on ikkagi scarecard vastase jaoks, kuna meie olime preflop agressorid ning K on kaart, mis läheb pigem meile pihta.

sa kunagi ise rääkisid, et sellises olukorras sa tsekid made handiga K maha ;D
nüüd poolblufiga betid sisse.

ranka
13.11.08, 00:51
Vastus:
Poker Stars $5/$10 No Limit Hold'em - 9 players
The Official DeucesCracked.com (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.thehandconverter.com)

BB: $1054.75
UTG: $1522.00
Hero (UTG+1): $1000.00
UTG+2: $1448.90
MP1: $1089.00
MP2: $1000.00
CO: $2652.05
BTN: $1000.00
SB: $1000.00

Pre Flop: ($15.00) Hero is UTG+1 with Q :spade: A :spade:
UTG calls $10, Hero raises to $50, UTG+2 calls $50, 6 folds, UTG calls $40

Flop: ($165.00) 5 :spade: 4 :spade: 7 :heart: (3 players)
UTG checks, Hero bets $140, UTG+2 calls $140, UTG folds

Turn: ($445.00) K :club: (2 players)
Hero bets $350, UTG+2 raises to $1258.90 all in, Hero calls $460 all in

River: ($2065.00) 3 :heart: (2 players - 2 are all in)

Final Pot: $2065.00
Hero shows Q :spade: A :spade: (high card Ace)
UTG+2 shows J :spade: K :spade: (a pair of Kings)
UTG+2 wins $2062.00
(Rake: $3.00)

Punktid:
Yokker: 16
Lebovend: 26
JanRose: 2
Jousou: 16
grigory: 2
Peokuningas: 14
alaska: 14
Tuul: 24
amagan: 24

Kommentaarid:
LOL. Nagu oleks infoleke olnud, kõik nii täpselt pakuvad :) Väga hästi readite ja kõik nüüd hops-hops nl1000 mängima :) Mina peale seda potti lõpetasin ära selle jama :P

Ja Keiss ning Tarmo jäävad kahest punktist ilma, sest kuidagi liiga vähe kommentaare oli :S

Ja igaks juhuks küsin veel: Rääkige Turni mängusT!

Keiss
13.11.08, 02:46
Mina mastiostuga ei lähe all-ini mitte iialgi enne riverit kui pole millelegi pihta saanud. Pool stacki oli vaja sisse panna masti lootusega, aga poti masti + ässa lootus oli ca 22-23%. Seega riski ja võidu suhe oli paigast ära? Taga sa ju olid, seda sa võisid arvata.

Scare cardid mõjuvad flopis kuidagi paremini kui turnil äkki? Inimloomus juba selline, et kui tuleb turnil A, K vms siis ega ikka ei arva küll, et no nüüd sai pihta! Jube hirmsaid mänge teete küll seal NL1000-s. Lihtsalt julm, julm. :o

ranka
13.11.08, 05:04
Mina mastiostuga ei lähe all-ini mitte iialgi enne riverit kui pole millelegi pihta saanud. Pool stacki oli vaja sisse panna masti lootusega, aga poti masti + ässa lootus oli ca 22-23%. Seega riski ja võidu suhe oli paigast ära? Taga sa ju olid, seda sa võisid arvata.

Scare cardid mõjuvad flopis kuidagi paremini kui turnil äkki? Inimloomus juba selline, et kui tuleb turnil A, K vms siis ega ikka ei arva küll, et no nüüd sai pihta! Jube hirmsaid mänge teete küll seal NL1000-s. Lihtsalt julm, julm. :o


Turnil scare kaart on alati hirmsam kui flopis ja turnil vastased mängivad reeglina kõige ausamalt. Harva bluffivad ja annavad rohkem respekti, sest pot on suurem ja tihti tuleb teha turnil "commitment" otsus, et kui callid turni siis pead ka riveri callima ja tihtipeale riveri call tähendaks all-in minemist. Ja flopis ei saagi eriti scare kaarde olla, sest kas flop on scary või ei ole ja mitte ükski vana ei viska mitte mingisugust flush ega OESD drawd mittemingisuges flopis ära normaal cbeti peale.

Ja kui ainult cbetida ja 2-nd barrelida siis, kui sul on käsi, siis kõrgetes limiitides püütakse sind VÄGA kiirelt kinni ja hakatakse väga kiirelt ka seda ära kasutama!

Mina seda kätt ise nägin nii - vastane callis flopi ja siis ma välistasin tal setid ja kaks paari. Vahetavahel tal neid muidugi on aga VÄGA harva. Tihti võib tal olla random flush draw (näiteks 9sTs), mida me juhime! Samuti võib tal olla draw paariga ja paljud dongid ei tea, et sellised on suht monster drawd, suure variatsiooniga (samuti paljud mängijad ei taha enne all-in minna, kui draw valmis). Seega võib tal olla pundar selliseid drawsid. Kindalsti võib olla ülepaarid - 66, 88-QQ. Eriti loogiline oleks 66, 88-JJ.

Nüüd mõtle selle range peale, kui turnil tuleb kuningas ja ma lasen 2-nd barreli. Ma esitlen igat setti, AK, KQ ja väga raske on sul jätkata tõmmetega! Seega ma lootsin, et ma foldin välja väga palju käsi ja on miski variant, et võib callida sitem käsi - näiteks JsTs. Vahevahel tal seal kuningas aga head uudised, et A :spade: ja Q :spade: on meie käes! Siis tal ei saa olla KQs ja AKs. KJs, KTs, K9s, K8s, K7s on ainukesed kuningad ja tihti nad ei mängi K7s-K9s nii varajaselt positsioonidelt!

Antud range ma ei viitsi ega tõenäoliselt saagi stoveda, kuna ma arvaks, et tal on 90% ajast siin flush-drawd paaridega või kuningas (floatis lambi AK-gA), 5% ajast setid/2p ja 5% ajast naked flush draw (JsTs, 9sTs), mis neutraliseerib setid. Seega peale bettimist peaks meil olema korrektsed oddsid callida! Ja minu arvates bet/fold ei tule siin kõne allagi. Parem siis bet/call, kuna bet/call oleks BREAK EVEN aga kuna ta foldib siin sitaks käsi, siis sellest tuleb kogu kasum!

Need on minu mõtted.

Keiss
13.11.08, 05:42
Mina ei suuda 9 aknaga mängides kindlasti nii palju mõtteid peast läbi lasta :D ;) Ka time banki peale panekuga poleks vist seda saavutanud. Vaadates käte ranget (ise pakkusin ju ka 66) oli kindlasti 2 barrell mõistlik! Aga see on minu jaoks midagi uut, et poole stacki all-ini call on BREAKEVEN mäng.
Hmm...nii, et 23% oli võiduvõimalus ja siis tasub sellisesse poti panna küll pool stacki sisse...

ranka
13.11.08, 06:04
Mina ei suuda 9 aknaga mängides kindlasti nii palju mõtteid peast läbi lasta :D Ka time banki peale panekuga poleks vist seda saavutanud. Vaadates käte ranget (ise pakkusin ju ka 66) oli kindlasti 2 barrell mõistlik! Aga see on minu jaoks midagi uut, et poole stacki all-ini call on BREAKEVEN mäng.
Hmm...nii, et 23% oli võiduvõimalus ja siis tasub sellisesse poti panna küll pool stacki sisse...


Effektiivsed stackid enne 2-nd barrelit: $810
Pot peale meie 2-nd barrelit ja vastase all-in minekut on: algne pot + meie turni 2-nd barreli bet + vastase all-in
Pot = 445+350+810 = $1605.
Meil on callida: $460

Seega me riskime $460 (call), et võita $1605 pot. Seega riski ja võidu suhe ehk pot oddsid on: $460 : $1605. NB! ":" märk ei ole JAGAMINE vaid see on suhe, 460 dollarit 1650 dollari vastu.

Teisendame lihtsamaks ja jagame mõlemad arvud 460-nega läbi. $460/460 : $1605/460 = 1:3.49. Ehke meie pot oddsid on 1:3.49. See tähendab, et me riskime ühe osaga, et võita 3.49 osa. Protsentuaalselt see oleks: 100%/(1+3.49) = 100% / 4.49 = 22.27%. Seega meie võidu tõenäosus peaks olema vähemalt 22.27%, et calls oleks nullis.

Võtame lahti pokerstove ja pane boardiks olemasoleva boardi ning meie kaardideks olemasolevad kaardid: AsQs.

Ja paneme vastaste kaardideks hetke käe KsJs. Saame tulemuseks, et meie võidu tõenäosus on 22.78% aga vajasime vähemalt 22.27%. Seega meie võidu tõenäosus antud käe (KJs) vastu on suurem, kui meie vajalik pot oddsid ehk ME VÕIDAME tihedamini! Seega on see call. Kui meie võidu % oleks väiksem ,kui 22.27%, siis see oleks fold.

Tegelikult need komakohad ei olegi nii väga tähtsad, sest kõik on niigi väga umbkaudne. Seega piisab ümardamisest suurema numbrini - me vajame vähemalt 22% võidutõenäsust ja AQs vs KJs meil on 23% võidutõenäosus. Seega on see call!

Aga kuna me ei tea vastase TÄPSET kätt, siis me peame panema jälle eeldatava range. Paneme miski soliidse range nagu näiteks - AKs,KsJs,KsTs,Ks9s,AKo. Sellise range vastu on meie võidu tõenäosus ainult 20% ja vajasime 22%. Siis see oleks fold! Lisame ka setid - 44, 55, 77 ja lisame 66 semibluffiks. Ning meie võidutõenäosus on 22%. Seega on see väga close call igat pidi IMO. Me võime kaotada natuke raha calliga aga see, et ta turnil foldib toob meile kasumi.

Aga me saaksime tegelikult potiga manipuleerida, et me betiksime vähem! Näiteks $300 ja siis meie võidutõenäosus peab olema suurem (ma ei viitsi arvutada) aga arvaks, et miski 25%+. Seega me saaksime lihtsamini bet-foldida. Kui me tõstaksime beti suurust oleks jällegi lihtne bet-call almost always!

Seega ma arvan, et antud betiga on see call. Aga ma ei tea, kas see hea mäng? Ehk peaks checkima turni? Ehk peaks bettima vähem?

Keiss
13.11.08, 07:06
Novot ma jälle targem siis. Pot oddsidest ma tean vähe ning siiani olen lähtunud sellest, et panen raha sisse kui olen ees ja foldin kerge südamega, kui taga. Kuigi jah teades sinu teadmisi/kogemusi siis ma arvasingi, et küllap see call oligi pot oddside seisukohast õige. Ja samas kohe mõtlesin ka sellele, et kui sa checkinud oleksid siis ta all-ini läinud poleks kindlasti ja oleksid saanud ck-callida. Samas makstakse masti check-calliga vähem välja ja kui poleks hitinud riveril oleksid pidanud check-foldima kuna andsid initsiatiivi käest ära. Vähem oleks võinud betida küll, aga kas siis su bluff enam töötaks?

ranka
13.11.08, 09:03
Novot ma jälle targem siis. Pot oddsidest ma tean vähe ning siiani olen lähtunud sellest, et panen raha sisse kui olen ees ja foldin kerge südamega, kui taga.

See on väga suur viga! Sa võid olla isegi ainult 1:3 underdog (ehk võidu tõenäosus 33% - oled taga) aga kui pot oddsid on 1:3 või rohkem, siis sa pead callima! Fold oleks veel suurem viga. Seega pot oddsid on väga tähtsad, kõhutunde järgi otsustamine või "foldin siis kui olen taga" on väga vale!



Kuigi jah teades sinu teadmisi/kogemusi siis ma arvasingi, et küllap see call oligi pot oddside seisukohast õige.


Usu mind, et mina pole imemees, kes on perfektne. Teen samasuguseid vigu nagu iga teinegi - kui ma vigu ei teeks siis ma ei oleks mitte üheski foorumis - usu mind :) Seega kogu mu teooria võib olla vale aga niikaua on ta õige, kuniks keegi pole seda suutnud ümber lükata :)



Ja samas kohe mõtlesin ka sellele, et kui sa checkinud oleksid siis ta all-ini läinud poleks kindlasti ja oleksid saanud ck-callida. Samas makstakse masti check-calliga vähem välja ja kui poleks hitinud riveril oleksid pidanud check-foldima kuna andsid initsiatiivi käest ära.

Kui ma checkin, siis vaevalt ta all-in läheb. Pigem betib ka miski $300-$350, sel juhul check-call oleks väga-väga kole ning järgi jääks ainult check-fold või check-raise. Check-raise ei meeldi, kuna pole enam fold equityt ja seega järgi jääks ainult check-fold IMO.



Vähem oleks võinud betida küll, aga kas siis su bluff enam töötaks?

See pole bluff! See on semi-bluff :) Ja mulle meeldis $350 sellepärast rohkem, et see annab vastasele tunde, et ma olen commited ja enam ei foldi.