PDA

View Full Version : Leak 1: call OOP preflop 3-bets



rrrr
27.10.09, 10:07
Vaatasin huvi pärast HEMi järgmiste filtritega:
- PFR=True
- Called Preflop 3-bet=True
- All-In Preflop=False
- Last Act on Flop=False

Protsess käib siis nii - raisime, saame 3-beti vastu, callime maha ja flopis on aggressor peale meid. Tegu pole shortiga, kelle 3-bet on AI. Isiklikult tuli kokku 105 kätt, -355/100bb. Ehk siis iga kord kui ma callin 3-beti OOP-na kaotan ma 3,5 big blindi. Tegelikult see on mu standard open raise. Kui ma senised käed foldiksin, siis oleks tulemus sama. Pole siis leaki või on ?

Range, millega ma callin 3-beti sõltub paljudest teguritest (raise suurus, vastaste arv, vastase stack jne). Enamlevinud käed:
AK (6)
AQ (8)
AJ (7)
QQ (8)
JJ (8)
TT (7)
QJ/KJ/KQ/AT/low pockets/üksik SC (ilmselt minireraise kui on oddse).

Kas peaks kitsamaks tõmabama mingi käe tüübi või siis lähtuma vastasest (callin maha ainult total donkid ja batshit insane maniakid)? Või peaks kõvemate kätega 4-beti laksama?

Vaatasin ka sama situatsiooni kui olen IP (Last Act on Flop = True) - päris kobe pluss on. Positsioon loeb ikka rämedalt.

Edit: unustasin mainida, et ülaltoodud vaatlus on Fulltilt NL50 6max. NL25 6-max samas toas on vastupidiselt NL50-le mul samas suurusjärgus plussis. Tasemevahe.

AshrakWhite
27.10.09, 10:14
mina lollike arvan nii, madalas limiidis pole midagi teha vast siin aga muidu 4 bet AK AQ QQ ülejäänud fold, kui ei ole mõte almost any flop shippida veel raha keskele?

ei tea las targemad ütlevad kas õige või no good. kõrgemates imo võtaks isegi laiemaks ranget.

Tupsik
27.10.09, 10:42
ja kui foldid oma raise 3betile siis kaotad palju?
300bb/100, juhul kui preflop raise on 3bb'd. Aga tihti on ta tegelikult siiski suurem.

tdx
27.10.09, 10:45
AJ ma viskaks callingrangest välja ja selle asemel 4betiks või foldiks. TT-JJ on suht close, aga ma arvan et regulari vastu OOP on ikka suht raske mängida, 4bet(+shove) näitaks meibi isegi rohkem profitit seal kui 3beti callimine?

AK ma OOP 4betin 90%, IP callin rohkem.

Aga ma ootaks ka häid käsi ja põhjendusi millega OOP 3bet callida.

antnx
27.10.09, 10:48
4bet on vist kasumlikum. Kuigi see sõltub väga toast, limiidist jne.

rrrr
27.10.09, 11:30
OOP callin ntx low pocketiga kui on näha, et floppi vaatab +2 tegelast. Keegi ehk ikka mu seti kinni maksab. Ax callin loose vastu, et tema Ax-le ära teha või siis callingstationid, kes ei suuda oma keskmist pocketit maha panna kui hitin.

ESTPatrick
28.10.09, 21:17
callida saab kasumlikult ainult vastast kelle 3 bet % MASENDAVALT väikene, siis saad eeldada et seal piisavalt tugev käsi vastas, kuid ka siis tuleb probleem ette, tuleb A floppi ja tapab vastase KK, QQ aktsioni ära ja su setist pole midagi kasu.

mina seda probleemi lahendanud ei ole, proovin rohkem IP callida sellise rangega kui OOP.

forell
29.10.09, 06:49
kuna tegu on 6max lauaga siis ei saa järgmisi käsi 3beti peale kyll maha visata (eeldusel et stäkid on deepid):
AK AQ QQ JJ 1010 ja isegi AJ suit

Need kõik käed on ju sellised millega ise ka 3betiks 80% kordadest.
Saan aru et kui multitabled 16 lauda siis ei viitsi 1010ga setti püüda või peale väikest floppi nuputada kas su overpair on good või mitte aga kui sa iga 3beti peale AK ja QQ maha viskad siis olen mina nõus sinuga iga kell mängima.

Ise küll eriti ei mängi neti cashi aga mingi kogemus ikka on ja keskmise mängija poolt 3bet K10suidi või 8poketiga on täiesti tavaline ju.

Kui oled oop siis check-raise flopil annab sulle kogu info mis vaja.

Cash87
29.10.09, 08:11
Natuke kalliks ei lähe koguaeg sellist infot saada? :P

tdx
29.10.09, 08:27
Natuke kalliks ei lähe koguaeg sellist infot saada? :P


QFT. Peale flopi C-Ri oled yle 50% oma stäkist juba sisse pannud.

McFoldberg
29.10.09, 15:19
Ise küll eriti ei mängi neti cashi aga mingi kogemus ikka on ja keskmise mängija poolt 3bet K10suidi või 8poketiga on täiesti tavaline ju.






No offence ega midagi, aga see lause ütleb ära, et kuula veidi endast targemaid ja kogenenumaid.

ESTPatrick
29.10.09, 16:36
KT ja 88 on ühed kehvemad 3bet käed.

1) KT 3bet on for bluff, kuid samas hitib piisavalt tihti top paare, mille korral tuleb kindlasti pot contorli kasutada kui hitid ja ka siis on pot piisavalt suur et vastane saaks su riveris allinn panna, mis teed siis, snapcall ja stäkk vastasele?

2) KTs on sitaks suurema valuega järgi callides, kuna annab piisavalt tihti floatimisvõimalusi (paar, miski tõmme, scarekaart jne)

3) 88 on 3bet väääga kehv sest paneb foldima nagu sa ise ütlesid kõik kehvemad pocketid, aga callima kõik paremad. pointless siis ju raisida kui sitema käest aktsiooni ei saa ja see käsi on liiga tugev. Ainuke raise põhjus oleks kui on kindel read et suudad ka paremaid käsi foldima suuremates pottides panna kuid mitte väikestes vms.

isiklikult leian et mõlema käe value on suurem PF callides, kuid minu arvamus ei lange tihti standardstrateegiaga kokku

forell
30.10.09, 20:35
oota kas mulle räägid k10 ja 8poketist?
mina saan aru et need on halvad käed 3beti jaoks aga põhjus miks nendega tihti preflop 3betitakse on see et ei mängita palju laudu korraga vaid 1 maybe 2 lauda - siis ei nähta suuri poketeid eriti tihti ja kiputakse keskmisi käsi üle mängima. Et mina neid niimodi ei mängi, said vist veits valesti aru, rääkisin keskmisest mängijast.

edit - lugesin oma posti läbi ja tegelt ikka 3betin 88-ga kyll kui näiteks button varastab või mingi üliagressive konn koguaeg tõstab.




No offence ega midagi, aga see lause ütleb ära, et kuula veidi endast targemaid ja kogenenumaid.


Mida see lause sulle ütleb? see et ma ei viitsi nolaiffida cash geimi 24-7 16-lauaga tähendab seda et pean kuulama tyype kes seda teevad ja kelle mängitud käte arv on kordadest suurem kui minul? Keda kotib mängitud käte arv kui sa ei ole mängu vapsjee syvenend.

ESTPatrick
30.10.09, 21:25
lihtsalt on sitaks paremaid 3bet käsi kui KT ja 88, näiteks J7s on ka parem, kuna tead et see on bluff eestm'rgil ja kui saad raise otsa oled ilmselgelt taga, KT-ga on see otsus raskem kuna top paar käsi on plaju lihtsam saada ja sisuliselt alati võidad kas väikse poti või kaotad suure.

point on selles, et oled domineeritud suurtes pottides. Usu mind ma mängin 9-11 lauda, aga ma usun et minu mäng on 2-4 lauaga väga vähe erinev, kuna kogemus on üsna suur siis suudan kiirelt mõelda mida teen ka 9+ lauaga. ja teiste noliferiteks tembeldamine ei anna sinu arengule midagi juurde

AshrakWhite
31.10.09, 08:31
lihtsalt on sitaks paremaid 3bet käsi kui KT ja 88, näiteks J7s on ka parem, kuna tead et see on bluff eestm'rgil ja kui saad raise otsa oled ilmselgelt taga, KT-ga on see otsus raskem kuna top paar käsi on plaju lihtsam saada ja sisuliselt alati võidad kas väikse poti või kaotad suure.

point on selles, et oled domineeritud suurtes pottides. Usu mind ma mängin 9-11 lauda, aga ma usun et minu mäng on 2-4 lauaga väga vähe erinev, kuna kogemus on üsna suur siis suudan kiirelt mõelda mida teen ka 9+ lauaga. ja teiste noliferiteks tembeldamine ei anna sinu arengule midagi juurde

+1

Pahvak
31.10.09, 10:34
Targutasin ükspäev HU chatis ja hea reg vastas nii "I have been playing long enough to know that an ego will kill you". Üsna obvious, aga viimase aja parim nõuanne.