PDA

View Full Version : Dollari kurss?



marguzz22
12.11.08, 16:23
Tere, kas triobet arvestab euro ja dollari kurssi eesti panga kursiga?tekkis selline küsimus...

lenC
12.11.08, 16:26
Minu meelest küll. Vahetavad seda vist iga 24h tagant kindlal ajal. Nende valuutavahetustega laudades peaks kasutaja nulli jääma(ehk siis sealt nad ei röövi :))

kilu6
12.11.08, 16:49
Vaevalt, et nüüd eesti panga kursiga, eks ikka mingi kommerts kursiprovideriga koos %ga. Kuigi seda ma kuskilt lugeda ei ole saanud, siis ma arvan, et kui juba pokkerikonto peal raha on, siis lauda minekul ja lauast ära tulekul peaks kasutatama siiski sama kurssi. Kui kunagi jõuga tehti konto põhivaluuta vahetus USD -> EUR, siis ma küll ei tea, mis kursiga seda tehti, ei öeldud ka ega saadetud emaili.

Keegi võiks Triobetilt küsida, mis kursse nad kasutavad ja info siia postitada.

ranka
12.11.08, 20:26
Mis vahet, mis kurss dollaril ja eurol on, sest kui sa ostad X dollarit ja pärast need lauas maha müüd saad täpselt sama kursi eest eurosid vastu.

Ainus vahe on siis, kui hakkad välja kandma ja seda kurssi mina ei tea. Aga läbi testimise sain sellise tulemuse:

100 EURO eest andis TrioBet.com (http://www.triobet.com) mulle 1.564,66 EEK ehk siis ühe EURO hind on 15.6466 krooni.

Ja Eesti Panga (http://www.eestipank.info/dynamic/erp/erp_et.jsp) andmetel on tänase päeva EURO kurss: 15.646600.

lenC
12.11.08, 20:30
Kui tähti närida, siis Euro kurss on muutumatu EEK-ga võrreldes ja on iga päev 15,6466EEK. sry.

ranka
12.11.08, 22:08
Kui tähti närida, siis Euro kurss on muutumatu EEK-ga võrreldes ja on iga päev 15,6466EEK. sry.


Vot seda mina ei teadnudki!

Aga milleks siis dollari-euro kurssi vaja primas ja vaja teada, mille järgi nad seda vahetavad? Andku kasvõi ühe euro eest $1000 ja kui nad täpselt sama kursiga tagasi vahetavad eurodeks, siis pole ju erilist vahet IMO. või on?

Lutzky
13.11.08, 17:40
Kui tähti närida, siis Euro kurss on muutumatu EEK-ga võrreldes ja on iga päev 15,6466EEK. sry.


see see meie fikseeritud vahetuskursiga valuutakomitee süsteemi iva ongi;)


USD ja EUR vaheline kurss muutub ju igapäevaselt. Eks see EUR kurss ole Euroopa (sh eurotsooni) riikide mängijate jaoks mõeldud.

L.

kilu6
13.11.08, 19:41
see see meie fikseeritud vahetuskursiga valuutakomitee süsteemi iva ongi;)


Jah, Eesti kommertspankadel on limiteerimata võimalus iga päeva lõpus nö Eesti Panga valuutaaknas vahetada EEK-EUR ja EUR-EEK Eesti panga keskkursiga. Seetõttu ei saa neil tekkida EEK kursiriski ja kroon püsib.

Lutzky
13.11.08, 22:55
Teoreetiline devalveerimisrisk siiski on (aga see protsess võtaks läbi Riigikogu natukene aega ja tõeline, soovitud mõju kaoks)...

L.

ESTPatrick
20.11.08, 01:28
Mõistlik