PDA

View Full Version : Kõige paremad soovitused algajatele!



incpoker
13.11.09, 20:37
Kirjutasin ise siia soovitused millest olen juba ise hakanud aru saama. Kas keegi oskaks veel seda loetelu täiendada, kleebin selle endale suurelt seina peale arvuti kohale, et põhireeglid mul alati meeles oleks.

1. ÄRA MINE TILTI!
2. Kui näed, et ei tulda alliniga kaasa, ära pane allin. TEE VALUE BET!
3. Võta aega, jälgi lauas olevaid oddse.
4. Pokkeri tulemusi arvestatakse pikajaliselt.
5. Kui vaja(kui on kätt!), siis fishi vastu shove allin.
6. 3bette mängi kaasa hea käega. Häid käsi tead isegi.
7. Kaasa mängmine oleneb ka positsioonist laual.
8. Micro laudades pole mõtet bluffida ega teisi ülemängida. Liiga kalarikkad lauad.
9. Kui väga TILT lõpeta korra mäng ära, kuni mindset korras.
10. Purjus peaga võid muid mänge mängida näiteks kabet, malet, twisterit, peitust, pimesikku, CS-si, WoW-i, solitare-i, soome pokkerit, lunki-lunkit, uka ukat, politseid ja pätti jne aga mitte HOLDEM POKKERIT RAHA PEALE ONLINE-is. Banimajez?
11. Kui sul ei ole väga suur stack, võrreldes laua suurimatega, siis ära mine nende vastu allin, kui nad sind pushivad, v.a KK ja AA, mõnel juhul ka QQ.

Küsiks veel mõne küsimuse:
1) Kumb võib olla tulusam teie arvates - kas fullring või 6max, on sellel üldse vahet, kas mõlemas on võimalik sama kasum teenida, kummas rohkem mängitakse, kummas teie mängite.
2) Mis limiidist võiks algust teha, kui sa juba tunned, et oled ennast pokkeris piisavalt harinud (foorumeid lugenud, mõne pokkeriraamatu läbi lugenud ja piisavalt käsi mänginud). Mõtlen siin seda, et need mikrolimiidid on ikka tõsiselt unbeatable, sealt ju mingit normaalset kasumit ei saa?!. Millisest limiidist alates hakkasite teie võitma ja tundsite, et see limiit sobib "minu" pokkerikarjääri alguseks. Mis limiidist kaovad need rämedad fishid ära (tegelt olen mina ka "räme fish" foorumis ;D)
3) Kas soovitaksite alguses pigem suurema deposiidi teha või kerjata seal mikrolimiitides nii kaua kui on piisav BR koos, et kolida sealt ära. Samas jääb ka see võimalus, et klõbistad seni turnasi, kuni tuleb kopsakam summa dollareid... kuidas teil see toimus, kas tegite deposiidi, võitsite turna, või tõesti ehitasite oma BR suureks ainult mikrolimiite klõbistades.
4) Kas kohe algusest peale HM ja PT3 kasutama hakata? Hakkasite kohe kasutama, või enne saite võitvaks mängijaks ja siis ostsite?
5) Mis arvate kas ainus mõistlik tegevus on maksimum stackiga lauda minna?, muidu võib tekkida "scare money" vaimuseisund :D (oli vist nii)

Kindlasti tekib veel küsimusi, esitan need siia teemasse. Oleksin väga tänulik kui vastate ja annate soovitusi! Loodan pokkeris ka mõne kopika teenida, tahan vanaemale tõestada, et see on võimalik (sest ta ei usu seda üldse, ütleb ainult "äi mäs juttu sa ajad". Küsiks veel kas teie vanaemad mõistavad näiteks seda, et pokkeris raha teenite?) :)

Tarmonator
13.11.09, 20:41
11. Kui sul ei ole väga suur stack, võrreldes laua suurimatega, siis ära mine nende vastu allin, kui nad sind pushivad, v.a KK ja AA, mõnel juhul ka QQ.

kas sa mängid turniire cashi lauas või?
mis arusaamine see on selline???
mis see suur stack siia puutub?

üleüldse ei ole vaja väga allin PF ronida micros igasuguse saastaga. vastase suurem stack ei puutu küll asjasse.

incpoker
13.11.09, 20:52
Mõtlen siin seda, et kas lähen minimum buy in-iga sisse või maksimum. See on ju vist loogiline, et mida võiksem mul buy in on (mikros näiteks mul 2 daala, teisel 10 daala) siis tekib kahtlematta ju selline seis, et hakkad kartma veidi, et "fakk vend pani allin, ma pean allin minema kui tahan mängida" ikka tekib kartus ju. Aga see selleks, tulingi siia selleks, et targemaks saada, jätan siis meelde selle!!!

mislinn
13.11.09, 20:52
1. Mõlemas on võimalik täpselt sama moodi raha võita, olen mänginud nii 6max ja fullrinig, hetkel mängin viimast. Arvan, et micro limiitides on fullring kergem, kuna 6maxis tuleb rohkem käsi mängida, et sama kasum saada, sest blindid käivad kiiremalt jne.

2. See on hea nali küll, et micro limiidid on unbeatable, kui neid ei beati, sisi pole üldse mõtet kõrgemale ronida, kuna seal saad veel valusamalt vastu näppe( tean omast kogemusest ). Ei soovita kõrgemalt kui nl10 alustada, kõik limiidid tuleb läbi nühkida, et ennast aina paremaks mängijaks vormida.

3. Ehitasin oma BR just micros mängides, alustasin nl2-st, sama soovitan ka kõigile teistele algajatele.(Muidugi on erandeid, aga kõik ei ole kohe nii hea loogilise mõtlemisega, et suuremaid limiite beatida.)

4. Sain enne micros võitvaks mängijaks ja siis võtsin PT3 trial versiooni, mis mul veel kestab, aga üsna pea ostan välja.

5. Selleks, et ei tekiks hirmu, et oled liiga suure stackiga lauas tulebki alustada madalalt, kus sa tunned ennast mugavalt.

Ja mu vanemad teavad, et teenin pokkeris endale natuke raha, aga nad ei taha seda ikka veel uskuda, vahel peavad sõltlaseks.

K2snakas
13.11.09, 20:53
minu küsimus on, et kuidas vältida tilti?

nikitheone
13.11.09, 20:59
minu küsimus on, et kuidas vältida tilti?


kusjuures olen ka mõelnud - huvitav on, kuidas selle foorumi kasutajad väldivad tilti või kuidas nad sellega võitlevad.

jrgn hell
13.11.09, 21:00
minu küsimus on, et kuidas vältida tilti?



keera enda elus selline sitt kokku, et bad beat on nohu kõige muu kõrval

K2snakas
13.11.09, 21:05
keera enda elus selline **** kokku, et bad beat on nohu kõige muu kõrval


njh selline sitt on juba keeratud:D
mu elu ongi pmts nq bad beat!

Marek K.
13.11.09, 21:09
tuttav tunne

ranka
14.11.09, 14:07
1) ära calli standardsuurusega (või suuremaid) 3bette OOP 100BB stäkkidega
2) heade mängijate vastu mängi vähe kaarte ja proovi olla alati positsioonis
3) halbade mängijate vastu proovi mängida võimalikult palju kaarte, kui sul on positsioon
4) kui sul on tugev käsi, siis eesmärk peab olema küll all-in aga tihti saada stäkile 70% lisa on pikemas perspketiivis kasumlikum, kui suruda all-in ja näidata vastasele ,et sul väga tugev käsi
5) ära karda, et sind välja tõmmatakse, eriti 3bet pottides. Näiteks kui sul 77. Sa tõstad, vastane teeb ületõste BB pealt ja sa callid buttonilt ning flop on 672 (2 potit) ning vastane checkib siis järgi checkimine ei ole viga, kuna suure tõenäosusega vastasel ei ole masti ega reatõmme.

vennike
14.11.09, 16:31
minu küsimus on, et kuidas vältida tilti?


enne sessi 2 xanaxit sisse ja ei mingit tilti :D

dno, ise olen jube ära harjunud. kunagi läksin ikka heledalt närvi, nyyd ei pilguta suurt silmagi. donkamendid on muidugi iseasi, võimatu vist tilt vältida.

Pahvak
14.11.09, 16:51
Ainus asi, mis tilti ajab on enda halb mäng.

Marek K.
14.11.09, 17:10
Söö enne sessi alustamist kõht täis. Käi sital & kusel et ei peaks sessi ajal tõmblema. Lülita välja segavad faktorid (telefon, tv jms). Ära alusta sessi, kui tead, et pead kuhugi minema.

Fortune
14.11.09, 17:22
minu küsimus on, et kuidas vältida tilti?


kogemusega, lõpuks harjud ära ja mind nt mingid biidid ei nühi absoluutselt, ainuke asi, mis tilti ajabki on ainult enda halb mäng.

Tigrano
14.11.09, 17:40
Söö enne sessi alustamist kõht täis. Käi sital & kusel et ei peaks sessi ajal tõmblema. Lülita välja segavad faktorid (telefon, tv jms). Ära alusta sessi, kui tead, et pead kuhugi minema.


Unustasid ära külmkapi ju ;D

Potsataja
14.11.09, 20:54
enne sessi 2 xanaxit sisse ja ei mingit tilti :D

dno, ise olen jube ära harjunud. kunagi läksin ikka heledalt närvi, nyyd ei pilguta suurt silmagi. donkamendid on muidugi iseasi, võimatu vist tilt vältida.


Krt, kas 2 pakki natuke paju pole ??? Ühest pakist ikka reeglina piisab, et õhtu tildivabalt mööda saata.

K2snakas
15.11.09, 09:50
kogemusega, lõpuks harjud ära ja mind nt mingid biidid ei nühi absoluutselt, ainuke asi, mis tilti ajabki on ainult enda halb mäng.


enda mäng vb ajab kh mingil määral tilti, aga k6ige rohkem ajavad need jobud kelle vastu ma mängin tilti, et kuidas nad saavad nii m2ngida jne..aga samas nende pealt me teenimegi, kyll 2ra harjub!

daljoh
15.11.09, 10:00
mida rohkem mängid seda rohkem harjud....alguses oli mul ka et wtf....ropendasin jne jne....
aga point vist selles ka et kui mitmel laual mängid siis ei jõua kõige peale tilti minna mis toimub

muhkLionu
15.11.09, 10:01
Kui päeva graafik on oma kõrgeimast punktist ~10% allapoole langenud, siis aitab tänaseks

Sass
15.11.09, 10:17
mul tildiga samamoodi... kui vanasti oli nii et kui ära tõmmati siis tuli kohe "NO **** KÄI ***** FISH NAHUI!!!" siis nyyd vaatan lihtsalt tuimalt ekraani kui biit tuleb.. mõtlen.. noh ju see siis pidi tulema ja mängime edasi:D

Provoker
15.11.09, 11:14
Ma vehin sõrmega vahetevahel ekraani suunas ;D

Codecci
15.11.09, 11:21
ma siiamaani lõugan ikka tihti rõvedalt ja klaviatuuri vahetan ka 1-2 kuu tagant :-\

daljoh
15.11.09, 11:24
pead endale läppari võtma...seda ju ikka ei taha puruks lüüa!

levis
15.11.09, 11:26
Küsiks veel mõne küsimuse:
1) Kumb võib olla tulusam teie arvates - kas fullring või 6max, on sellel üldse vahet, kas mõlemas on võimalik sama kasum teenida, kummas rohkem mängitakse, kummas teie mängite.
Ma olen üsna kindel, et 6max laudades on võimalik paremat hour/$ näidata kui FR peal, seda muidugi juhul kui oleme väga hea mängija! Peamine põhjus vahest selles, et vastased on sunnitud mängima palju marginaalseid käsi ning seal on väga lihtne lollusi kokku keerata. Fishe on vist kah 6max peal rohkem, aga tihti nad kipuvad oleme sellised LAG maniakaalsed fishid, kes ajavad variatsiooni üsna suureks.
Kui me ei ole väga hea mängija, siis pigem tasub kaaluda madalamatele limiitidele ABC pokkeri ja FR juurde jäämist. Samas proovida tasub 6max ikkagi ja usinalt õppida ning areneda!



2) Mis limiidist võiks algust teha, kui sa juba tunned, et oled ennast pokkeris piisavalt harinud (foorumeid lugenud, mõne pokkeriraamatu läbi lugenud ja piisavalt käsi mänginud). Mõtlen siin seda, et need mikrolimiidid on ikka tõsiselt unbeatable, sealt ju mingit normaalset kasumit ei saa?!. Millisest limiidist alates hakkasite teie võitma ja tundsite, et see limiit sobib "minu" pokkerikarjääri alguseks. Mis limiidist kaovad need rämedad fishid ära (tegelt olen mina ka "räme fish" foorumis ;D)
Alustada tasuks kõige madalamalt (NL2) ja enne kui seda korralikult ei biidi, siis kõrgemale pole mõtet ronida.



3) Kas soovitaksite alguses pigem suurema deposiidi teha või kerjata seal mikrolimiitides nii kaua kui on piisav BR koos, et kolida sealt ära. Samas jääb ka see võimalus, et klõbistad seni turnasi, kuni tuleb kopsakam summa dollareid... kuidas teil see toimus, kas tegite deposiidi, võitsite turna, või tõesti ehitasite oma BR suureks ainult mikrolimiite klõbistades.

Sõltub oskustest ja rahakotist. Üks pokkerimängu alustalasi on õige bankrolli majandamine! Kui meil juhtubki olema suhteliselt korralik BR, aga me pole kindlad oma võimetes, siis tasub ikkagi algul klõbistada kuskil NL10 või NL25 peal ja kui mingi ~20BI+ võidetud, siis limiit kõrgemale jne.



4) Kas kohe algusest peale HM ja PT3 kasutama hakata? Hakkasite kohe kasutama, või enne saite võitvaks mängijaks ja siis ostsite?
Alustasin ilma abiprogrammideta FL 0.5/1 ja siis 6max NL25 ning kuna kogemusi juba kaardimängudega oli, siis võitma hakkasin kohe.
HM või PT3 on väga vajalikud kui mängida palju laudu korraga ja/või päevast päeva samade vastastega, sest ise ei jõua ju kõike meeles pidada.



5) Mis arvate kas ainus mõistlik tegevus on maksimum stackiga lauda minna?, muidu võib tekkida "scare money" vaimuseisund :D (oli vist nii)
Kui mingil põhjusel tuleb mängida üle BRi, siis võib olla soovitav variatsiooni vähendamise eesmärgil istuda väiksema stackiga. Kui me ei tunne ennast full stackiga kindlalt, siis tasub mängida madalamal limiidil ja kui enam madalamat ei ole, siis istuda tõesti väiksema stackiga, mis muudab mängu mõneti lihtsamaks (vähem keerukaid otsuseid). Samas vabalt võib olla, et mõnele sobibki shortstackeriks olemine hästi, sest ega seal mõtlema palju ei pea.
Omahas istun isegi tihti väiksema stackiga, sest seal ikka coinflippe nii palju ja flopist ennast nii lihtne suure stackiga pot commitida ja siis jälle vaadata, et kuidas kellegile mingi backdoor vidin kätte jookseb... halliks ajab!

Codecci
15.11.09, 11:27
pead endale läppari võtma...seda ju ikka ei taha puruks lüüa!

obv viskaks... suht tihti mõte ka monitor aknast välja visata, aga õnneks klaviatuuri peal varem välja elanud