PDA

View Full Version : Bumhunting



Timpz
17.11.09, 10:22
BumHuntinG
Kas keegi oskaks seletada kuidas see käib, mida otsida tuleks ? On mingeid erilisi trikke?

Rage
17.11.09, 10:45
sõltuvalt toast.. märgista ära kaotavaid regulare.. starsis ja ftp's on võimalik mängijatele värve vms külge panna... kui sul on keegi fish teada.. siis istu waiting listis seni, kuni saad 1-3 kohta temast vasakule istuma.. tühjenda fish.. move on... ole kannatlik... sa ei saa iga käega fishi pedereerida...

kuco
17.11.09, 15:59
Ootaks siia Codecci vastust HU kohta.
Peaks olema väga profitable strat üldiselt.

variatsioon
17.11.09, 16:27
mis seal ikka.. otsid halbasi mängijaid...

/thread

andu_andu
17.11.09, 17:01
fuck bumhunters

õpi mängima parem

variatsioon
17.11.09, 17:03
fuck bumhunters

õpi mängima parem

:D +1

Oliverk
17.11.09, 17:04
Palju magusam on mingil eesti regularilt stack kätte saada kui usa bummilt :D :P

Codecci
17.11.09, 17:23
Ootaks siia Codecci vastust HU kohta.
Peaks olema väga profitable strat üldiselt.

Starsi, FTP ja UB puhul on abiks PokerTableRatings, mängija HU-s solid arvu käte peale plussis on siis instaquit. Pacificus ma tean kõiki regulare, sest seal nii kaua mänginud ja aeg-ajalt vaatan kõik limiidid läbi ja need kes üksi HU laudades ootavad saavad insta notesi külge, nt. NL400-s keegi ootab full buy-iniga siis notesi "NL400 regular." ja lauda istub siis ei mängi. Aga kõige tähtsam on oskus quittida kui saad aru, et donk pole vastas, eriti siis kui oled miinuses ja mõtled, et sul vastase ees edge - just quit, ära raiska oma energiat mängides 10bb/100 edgega kui võid mängida 40bb/100 edgega (kui sa just imeinimene ei ole nagu 2eazy ja ei suuda päev otsa A-game kõigiga mängida).

Rahvuse ja summa järgi millega lauda istutakse saab ka palju teada. Regularid istuvad full buy-iniga, skandid on reeglina regularid, väga harva näeb mõnda skandist donki... Kanadalased ja UK omad on kuidas kunagi, mõni reg, mõni donk, sakslased ja prantslased reeglina dongid, rottide riikide mängijad reeglina on dongid v.a. Ukraina regularid keda Pacificus on sitaks. Siiski ma ei quiti kunagi puhtalt rahvuse pärast, a'la vaatan "Norrakas ja full buy-in", paarkümmend kätt ikka mängin, et kindlaks teha, ei taha kogemata dongile notesi panna "NL600 regular."

Ja ärge mängige ainult 1 saidil kui mängite NL200+, mul hetkel näiteks 5 saiti, hetkel ei viitsi rohkem võtta 2010 seaduse pärast, sest varsti vaja kõik nagunii välja cashida, aga tulevikus võtan kindlasti kõik saidid mis on $ 'tes ja mida HEM toetab. Igal saidil mul lahti kokku 6 lauda - 2x NL400, 2x NL600, 2x NL1000.

kardpleier
17.11.09, 17:25
codeccile nl1000des kott pähe tõmmata nagu ve? või piisab väiksemast amsust ve, oliverkle

Oliverk
17.11.09, 17:26
codeccile nl1000des kott pähe tõmmata nagu ve? või piisab väiksemast amsust ve, oliverkle

Piisab ka leits või pastilaaa või muu Starsi nl25 regular :D Nüüd muidugi nl5/10 regular seoses ootmatute sündmsutega.

kuco
17.11.09, 17:30
Ty Codecci.

Umbes sellist vastust ma ootasingi. Tegin eile esimese hu cashi ja kasutasin PTRi just vastaste selectimisel.
Notede külge panemine on superhea idee.

ranka
17.11.09, 19:27
Full Ring Bumhunting ehk üheksa või kümne mängijaga laudades laua valimine

Selleks, et edukalt täis laudades (full ring, edaspidi FR) "fishe" jahtida peaksid muretsema omale pokkeriprogrammi nimega Holdem Manager (http://foorum.pokkeriprod.com/index.php/topic,47.0.html) (edaspidi HEM). Mängides pane HEM automaatselt importima läbimängitud käsi ja lülita sisse statistika kuvaja (Heads-Up Display, edaspidi HUD). Selle peale avaneb uus aken nimega "Table Manager" (vaata pilti)

http://www.pokkeriprod.com/ranka/pildid/muu/tablemanager.JPG

Paremalt poolt viies lahter (nimega: VP$IP) näitab laua keskmist VPIP-d ehk kui "loose" on laud (kui tihti pannakse raha panka või tahetakse vaadata floppi/mängida käsi). Mida suurem see number on seda rohkem on lauas mängijaid, kes armastavad mängida palju käsi ja reeglina mängijad, kes mängivad palju käsi on halvad mängijad ehk "fishid".

Millal on laud "fishy" ja millal mitte ning lahkuda ning kuidas?
Mina nimetaks FR lauda "magusaks" siis, kui laua keskmine VP$IP on 17 või kõrgem. Kui laua VP$IP on 17 või kõrgem siis ma lauast ei lahku kui aga see langeb alla 17-ne siis enne lauast lahkumist vaadake üle viimane tulp nimega "Hands". See näitab, kui mitu kätt oled lauas mänginud. Kui see number on alla 20-ne siis ära lauast lahku, sest teinekord "fish", kes mängib 50% käsi võib esimese 4-5 käe jooksul kõik käed foldida ja seetõttu võib olla VP$IP number vale.

Kui efektiivne laua valimine sellisel meetodil on?
Antud meetod ei anna 100% garantiid, et te olete alati heas lauas või lahkusite halvast lauast. Näiteks, kui lauas on kaheksa mängijat, kes mängivad ainult 12% käsi ja nende vahel üks "suur fish", kes mängib 50% käsi siis laua keskmine VPIP on kõigest 16%. Seetõttu enne lauast lahkumist võiksite visata pilgu oma paremale käele. Kui kolme-nelja esimese paremal käel istuvate mängijate hulgas "fishi" ei märka siis põgenege lauast ja otsige uus.

Väära infoga olukord võib olla ka vastupidi. Näiteks, kui lauas olete teie ja kaheksa mängijat, kes nuusutavad floppi 17% või rohkem ajast siis olete lauas, kus pole ühtegi "fishi" aga ometi laua keskmine VPIP on 17% või suurem.

Kui saame väärat informatsiooni, kas siis asjal on mõtet?
Pokker on tõenäosus teoorial rajatud mäng ja kõike me ei saagi kunagi täpselt teada vaid peame pikemas perspektiivis tegema otsuseid, mis on kõige lähimad õigetele otsusteele. Sama toimub ka lauda antud meetodil valides -- me ei ole alati kõige paremates laudades aga väga suure tõenäosusega mängime me heades "magusates" laudades.

Laua valik - miks on hea?
Kõige enne nagu ikka - mida halvemad on lauas mängijad, seda rohkem nad vigu teevad ja seda rohkem sa neilt raha saad. Teiseks rakeback! Rahalist erinevust ei oska välja tuua küll aga VPP-sid käe kohta.

400NL lauavalikuda: 0.55 VPP-d käe kohta
400NL lauavaslikuta: 0.48 VPP-d käe kohta

600NL lauavalikuga: 0.61 VPP-d käe kohta
600NL lauavalikuta: 0.53 VPP-d käe kohta

100NL see vahe peaks olema ca. 0.4-0.6 ühikut. Samuti mida madalam on limiit seda suuremat laua keskmist VPIP-d võite taga ajada, kuna rohkem "fishe" liigub ringi ning rohkem on laudu, mille vahel valida. Eriti kasulik on mängijatele, kes tahavad saada Supernova Eliteks -- nii tõstad oma winratet mängides paljudes laudades ning VPP-d käe kohta aga seda süsteemi saab siis rakendada ühes limiidis mängides kuni 200NL limiidini ja üleval pool peab mängima 400NL-1000NL segamini, kuna ühes limiidis ei ole piisavalt lauda.

Timpz
17.11.09, 19:31
tänan hea vastuse eest

dener89
17.11.09, 19:39
starsis nt. ise vaatan lobbys plrs/flop järgi mida suurem,seda fishisem obv.
kas see võrdub enam vähem sinu postitusega?

ranka
17.11.09, 19:40
starsis nt. ise vaatan lobbys plrs/flop järgi mida suurem,seda fishisem obv.
kas see võrdub enam vähem sinu postitusega?


Ei ja Ja. Uued lauad on alati suurema plrs/flop numbriga, kuna laudades oli algul 2-3 meest, kes tihti piilusid floppi ja siis võib see olla 100% ligi. Samas uutes laudades on rohkem fishe ka..

dener89
17.11.09, 19:42
selge.
H/hr näitab kaua laud on aktiivne olnud?

ranka
17.11.09, 19:43
selge.
H/hr näitab kaua laud on aktiivne olnud?


Reeglina jah. Mida suurem on see number, seda värskem laud on, sest mida vähem mängijaid lauas ,seda rohekm kätusid läbi köetakse.

EDIT: Sa nats sitalt küsid. Ma mõtlen seda ,et see näitab, kas laud on olnud FR kaua või hiljuti short-handed.

dener89
17.11.09, 19:46
ei osanud eriti targemalt küsida ;D

K2snakas
17.11.09, 20:07
Paremalt poolt viies lahter (nimega: VP$IP) näitab laua keskmist VPIP-d ehk kui "loose" on laud (kui tihti pannakse raha panka või tahetakse vaadata floppi/mängida käsi). Mida suurem see number on seda rohkem on lauas mängijaid, kes armastavad mängida palju käsi ja reeglina mängijad, kes mängivad palju käsi on halvad mängijad ehk "fishid".

ei taha küll tähte närida, aga vasakult viies ikka:P?

daljoh
17.11.09, 21:00
Tahtsin just tegelikult tabel selectioni kohta küsida et kuidas teha jne .... aga ranka vastas vist ära mu küsimusele :D

ranka
17.11.09, 21:10
ei taha küll tähte närida, aga vasakult viies ikka:P?


Jah vasakult. Who cares, sama pikk maa ikka :P

K2snakas
17.11.09, 21:12
Jah vasakult. Who cares, sama pikk maa ikka :P


NOT...üks on paremalt kolmas ja teine vasakult viies!

Rage
17.11.09, 22:52
oojaa coddeci pani kõik paika.. sakslased ja prantslased on enamasti dongid.. I lol'd@skandid on kõik regularid.. kusjuures suht tõsi.. ja ma mängin ka kahes saidis korraga.. sest kahe saidi peale saan ma kokku paremad 10 head lauda kui ühes saidis... ja loomulikult märgin ma FTP's fishe ära.. Bodogis saab datamineda.. ehk teen lauad lahti.. lasen HUDil veidi andmeid koguda ja siis vaatan kuhu istun...

vsiu100
18.11.09, 08:51
Entractionis(UVS) oli samuti rusikareegel, et skandid(soome,rootsi,norra,taani) olid regid ja reeglina head.
kõige kehvemad olid itaallased, kes nende maa keelust hoolimata ikka seal kuidagi ringi donkavad. samuti oli
halbu mängijaid bulgaariast.

kivisaba
18.11.09, 18:03
starsis fullringi mängides tasub teha ka ise uusi laudu or istuda uute lauda kus on regular juba ees
mängite natuke HU-d aga rahvas, kes juurde koguneb sisaldab vähemalt 2 fishi

ok2aa
19.11.09, 08:28
alla nl200 pole küll mõtet bumhunti teha

Timpz
19.11.09, 11:39
alla nl200 pole küll mõtet bumhunti teha

ei ole nõus

Kui ikka lauas istuvad ainult shordid ja ühtegi fishi ei paista, miks mitte otsida uus kus fish/fishid pakuvad raha?

Proovisin eile, wörkab

Codecci
19.11.09, 12:54
alla nl200 pole küll mõtet bumhunti teha

Ei ole ka nõus, see on suhteline. Sinu jaoks võib-olla tõesti alla NL200 tase on nii kerge ükskõik kelle vastu mängides, NL50 regulari jaoks see nii ei ole, samahästi nagu NL5000 regular võib öelda "alla nl2000 pole küll mõtet bumhunti teha".

Ma enam NL200 ei mängi, kuid isegi seal tegin korralikku bumhunti kuigi enamus NL200 regularid on sitad ja arvan, et mul nende ees korralik eelis. Mul ei ole vaja kellelegi midagi tõestada nendega mängides, minu eesmärk pokkeris on raha teenida mitte oma ego rahuldada. Kui sa suudad päev otsa mängida, siis muidugi mängi kõigiga kelle vastu sul eelis on, raha ju koguaeg tiksub, aga ma suudan päevas ainult 1000-1500 kätt mängida ja siis panen X-ist kõik saidid kinni ja rohkem lihtsalt ei jõua, seega rumal oleks need 1000-1500 kätt regularide peale raisata kelle ees 10bb/100 eelis, parem oodata mudadonke kelle vastu 40bb/100 eelis ;)

rohelinekonn
19.11.09, 13:05
starsis fullringi mängides tasub teha ka ise uusi laudu or istuda uute lauda kus on regular juba ees
mängite natuke HU-d aga rahvas, kes juurde koguneb sisaldab vähemalt 2 fishi



+1

ok2aa
19.11.09, 17:25
Ei ole ka nõus, see on suhteline. Sinu jaoks võib-olla tõesti alla NL200 tase on nii kerge ükskõik kelle vastu mängides, NL50 regulari jaoks see nii ei ole, samahästi nagu NL5000 regular võib öelda "alla nl2000 pole küll mõtet bumhunti teha".

Ma enam NL200 ei mängi, kuid isegi seal tegin korralikku bumhunti kuigi enamus NL200 regularid on sitad ja arvan, et mul nende ees korralik eelis. Mul ei ole vaja kellelegi midagi tõestada nendega mängides, minu eesmärk pokkeris on raha teenida mitte oma ego rahuldada. Kui sa suudad päev otsa mängida, siis muidugi mängi kõigiga kelle vastu sul eelis on, raha ju koguaeg tiksub, aga ma suudan päevas ainult 1000-1500 kätt mängida ja siis panen X-ist kõik saidid kinni ja rohkem lihtsalt ei jõua, seega rumal oleks need 1000-1500 kätt regularide peale raisata kelle ees 10bb/100 eelis, parem oodata mudadonke kelle vastu 40bb/100 eelis ;)


madalate limiitide regularidest tuleks ikka ise üle sõita, nii areneb ka enda mäng (kasvõi juba selle pärast,et enesekindlus tõuseb ja swongide ajal suudad pea külmana hoida). kui nl100 regularidest jagu ei saa siis käid väga õhukesel jääl ja avastad üks päev et enam ei beadi mängu

Codecci
19.11.09, 19:42
madalate limiitide regularidest tuleks ikka ise üle sõita, nii areneb ka enda mäng (kasvõi juba selle pärast,et enesekindlus tõuseb ja swongide ajal suudad pea külmana hoida). kui nl100 regularidest jagu ei saa siis käid väga õhukesel jääl ja avastad üks päev et enam ei beadi mängu

Iseenesest ei arene midagi. Mäng areneb siis kui mõtled, üritad vastast hand rangele panna ja vastavalt sellele oma käike teha ja selleks ei pea regulariga mängima, et seda teha.

ok2aa
19.11.09, 19:50
inimloomus on juba selline,et kui pinge all parajasti ei ole siis muutud laisaks. võimegi vaidlema jääda aga paremini areneb minu arvates siis, kui endale pidevalt uusi väljakutseid esitad ja oskuseid proovile paned.

Pumper
19.11.09, 20:29
Iseenesest ei arene midagi. Mäng areneb siis kui mõtled, üritad vastast hand rangele panna ja vastavalt sellele oma käike teha ja selleks ei pea regulariga mängima, et seda teha.
`Laiskvorst

Codecci
19.11.09, 20:38
inimloomus on juba selline,et kui pinge all parajasti ei ole siis muutud laisaks. võimegi vaidlema jääda aga paremini areneb minu arvates siis, kui endale pidevalt uusi väljakutseid esitad ja oskuseid proovile paned.

Ei vaidle vastu, aga standard väide, et arenemiseks peab mängima regularidega on bullshit.