PDA

View Full Version : Tinistaja õpib mängu



tinistaja
22.12.09, 00:04
Tere kõigile!

Kuna aastaga ei ole netis pokkeri mängimise huvi kadunud, vaid tõusnud, siis otsustasin võtta asja väheke tõsisemalt käsile. Suuri eesmärke hetkel ei sea. Kõigepealt vaja donkey staatusest välja saada, siis vaatab edasi. Kui märkimisväärset ei saavuta, siis mängurõõm jääb ikka alles.

Minu senine pokkeri CV:

Esimest korda puutusin pokkeriga põgusalt kokku ca 15 aastat tagasi, kui kutsuti ühele kodusele donkamendile. Kuna käte tugevus sai selgeks, siis jätkasin kogemuste omandamist Videomati laadsetes asutustes. Fail. Positiivse külje pealt saavutasin sellise meelelahutuse vastu täieliku immuunsuse. Peale seda pikk paus. 3 aastat tagasi sai jälle kodumängudes osalema hakatud, huvi suurenes a mängimisvõimalused mitte. Sai siis sõbra soovitusel tehtud konto PokerStarsi, 350 usd peale kantud ja oma lõbuks ning ajaviiteks talvel-kevadel SNG-si (peaasjalikult single- ja two table, buy-in kuni 16.50 usd) mängima hakatud.Kokku umbes 230 tk, miinusesse ei jäänud, suurt raha ei teeninud, kasum ca 250+50 boonus. Seega kokku bankroll hetkel 650 usd. Avastasin ka selle asjaliku foorumi, tänud tegijatele, mida olen pidevalt külastanud ja suure huviga lugenud. Soetasin Hem-i, mõned raamatud. Suvel ei pokerdanud,septembris kolisin linnast maale elama. Sügisel õhtud pimedad ja pikad, nii et novembri teises pooles alustasin uuesti. Seekord võtan ette cashi ja üritan teadlikumalt asjale läheneda, hetkel PokerStarsis FR NL10. Suurt volüümi taga ei ole (15 000 kätt), kuna esialgu mängin 4 lauda korraga, sest ühe silmaga kõõritan Ranka tabelit, teisega jälgin ekraani ja samal ajal peab üritama arvutada pot oddse, oute, tegelema hand readinguga jne. Tulemus: nulli lähedane, ehk 1 buy-in plussi, suured kõikumised. Põhinäitajad 13/10/3, positsioon korras, ilmselt siis mäng postflopis kehvakene. Asjalikuma ülevaate statsidest panen üles jaanuaris, kui mängitud käte arv suurem. Käsi vaadates/analüüsides tundub vahel, et minu hiirel puudub nupp kirjaga “Fold”. Need õnneks parandatavad vead, mille vastu leiab siit foorumist abi ja nõuandeid.

Muud huvid: kalastamine (aastaringselt) ja tugitoolisport.

Ps! kui foorumi liikmete hulgas on Saaremaa elanike, oleks rõõm tutvuda/mängida/kogemusi vahetada. Ise olen sellest sügisest Muhu kodanik.

pikk28
22.12.09, 00:06
privet ja edu

hoss23
22.12.09, 00:08
tere tulemast foorumisse muhu saare kodanik(esimene vist, võin ka eksida). Edu ka minu poolt.

Jennifer
22.12.09, 00:12
Edu ka minu poolt!:)

mkva
22.12.09, 00:49
guud lack n häv fan :)

mcbethk
22.12.09, 09:29
Õu ma tean ka mingit muhu tüüpi(pikkade juustega, meisterdab kandleid ) :D a GL

tinistaja
04.01.10, 14:29
Uuel aastal uue hooga!

Esimesed 20 000 kätt sai vana aasta sees täis mängitud. Ilmselt ei olnud ma 2009.a. piisavalt hea pokkerimängija, nii et jõuluvanalt kingituseks esimese 20k handide eest -6bi. Kätevahemikus 3000-8000 oli vist korralik heater. Pagana hea tunne, oled kõikvõimas, teised kõik dongid ja fishid ümberringi. Sealt edasi karm reaalsus minu hetke oskustest. Eks oma osa oli ka pühademeeleolus (krt, ilma alkota on kurb maailm). Esimesel jaanuaril vaatasin oma statistika ja mängitud käed üle, tuju läks paremaks. Takkajärgi tarkusena ega miskit erilist poleks pidanud tegema, et graafiku roheline joon plussis jookseks. TPTK ja overpair ei ole alati nuts, kui olidki flopis ees, siis turnis võib olukord muuutuda. Tõmbeid ei maksa üle mängida, väikese sampliga statse ei maksa uskuda jne. Tüüpilised algaja vead ilmselt. Kuna varem mängisin ainult SNG-si, kogemus cashiga praktiliselt puudus, siis eks seegi mõjutas otsuseid/lahendusi.
Graafik siis selline:

http://www.upload.ee/image/334445/20k_graaf.bmp

Sean endale ka väiksed eesmärgid, esialgu jaanuariks:

1.Mängida jaanuaris 30 000 kätt, ühtlasi saavutada SilverStar
2.Lugeda (mõttega, mitte sirvides) „Theory and Practice“
3.Peale igat sessi vaadata mängitud käed üle
4.Teha endale selgeks foorumi tehn. pool (kuidas postida käsi, graafikuid jne)

Esimene punkt on hetkel paras katsumus, sest esialgu mängin 4-laual, ilmselt kulub selleks ca 150 tundi.

Statid 20k
overal
http://www.upload.ee/image/335943/stat_20k.png/spoiler]
positsioon
[spoiler]http://www.upload.ee/image/335944/pos_20k.jpg

tinistaja
11.01.10, 01:45
2010. aasta esimene nädal lõpetatud. Ise väga rahule ei jää, eesmärgiks seatud käsi täis ei mänginud, kuid eelmise aasta miinuse sai tagasi tehtud. Mäng ise tuli normaalselt välja, cbetisin vähem, turnil olin agrom, suutsin vajalikus kohas foldida (a kripeldama jääb ikka, mis raisal käes oli). Puudujääke on muidugi palju, näiteks ei oska heast käest maksimumi võtta, blindidel peaks rohkem vastu hakkama jne.

Graafik ise selline:
http://www.upload.ee/image/340863/01.2010._graaf.JPG


Arusaamatu on käte vahemik ca 3200-4500, mingi 1200 kätt ei tulnud kaarti ega situatsiooni, et oleks tasunud mängida. Lõpus selle eest on väike nädalavahetuse heater, mis tuju heaks tegi.

tinistaja
31.01.10, 23:28
Läbi see 2010 aasta jaanuar. Külm ja lumine. Sai käidud nii kalal kui pokkerit mängitud. Mõlemas tegevuses erilist edu ei saavutanud. Kaladel suu kinni ja sinu põetaskus ära külmunud matõlli vaatavad nad kui Säästumarketi aegunud kauba riiulist võetud keeduvorsti. Pokkerilauas kuulun ise paraku veel fishide hulkka, keda peibutada ja trappida. Aga tuju on hea, sest kui millegiga tegelemine meeldib, ei ole tulemus alati kõige tähtsam. Seda enam, et päris tühjalt see kuu mõlemal rindel tegutsedes ei lõppenud, sai ühteist kalakotti ja bankroll kasvas ka pisut.

Jaanuari eesmärgid:

1.Mängida jaanuaris 30 000 kätt, ühtlasi saavutada SilverStar: Ütleme, et tehtud. Silvestar käes, minul läks selleks vaja 23 800 kätt.
2.Lugeda (mõttega, mitte sirvides) „Theory and Practice“: Nii ja naa, läbi loetud, kuid üle rea. Läheb veebruaris uuele ringile, seekord teen pisikese konspekti kõrvale.
3.Peale igat sessi vaadata mängitud käed üle: Suuremad kaotatud/võidetud käed ülevaadatud, järeldused tehtud. Jätkan samas vaimus.
4.Teha endale selgeks foorumi tehn. pool (kuidas postida käsi, graafikuid jne): Asi selge.

Jaanuari graafik:
http://www.upload.ee/image/375145/graaf012010.jpg

Võrreldes eelmise aasta lõpuga tunnen ise, et mäng on paremaks läinud. Samas teen ikka lihtsaid vigu ( eriti OOP ) ja sarnaselt detsembrile ei suuda alati oma gambleri instikte vaos hoida. Näiteks AKo on jaanuaris miinuses ja suurimad laksud sisse saadud just eeltoodud põhjustel. Üritasin parandada mängu blindidelt, bb kaotasin detsembris -61bb/100, jaanuaris läks asi paremaks: -41bb/100. Sb kaotasin desembris -22bb/100, jaanuaris: -39bb/100, põhjuseks liigne vastaste stattide jälgimine. Ka 40+ steal pct vendadel võib vahel QQ+ käes olla mille otsa komistades oma stack ära anda. Mul juhtus see small blindilt jaanuaris neljal korral, kus omades vähemalt overpairi nii kogu stackiga alt läksin. . Muidu statsid ikka 13/10/3. Ranka tabel hakkab pähe kuluma. Samas lihtne oleks päris nitiks muutuda ja lasta mingi 10/8 või 8/6, kuid siis läheks pokker minu jaoks igavaks. Pigem on eesmärk ennast tiba loosemaks lasta, kui mäng rohkem käpas. Veebruris üritan tasapisi parandama hakata mitmeid mänguelemente. Näiteks Agg-d, hetkel need näitajad 6/1/2, liiga fit&fold ilmselt? Tundub, et seda kasutakse mu vastu ka ära turnis, mille peale annan liiga kergelt alla. Peaksid olema ikka kõvasti ühtlasemad: 3/2/2 võiks eesmärk olla. Sb pealt tõmban ennast ka koomale, hetkel mängin sealt 17/12 ja Cutoff lasen lõdvemaks, seal hetkel 13/11, nii peaksin säilitama sama steal pct, mis hetkel 30.

Eesmärgid veebruaris:
1. Õppida, kuidas paremini mängida.
2. Mängida vastavalt punktile 1.

tinistaja
28.02.10, 23:25
Veebruariga ühelpool. Pideva lumerookimise ja olümpiamängude jälgimise kõrvalt jäi piisavalt aega ka pokkeri mängimiseks:

http://www.upload.ee/image/421083/graaf_0210.jpg

Ühtlasi oli see kolmas kuu pokkeriga aktiivselt tegeleda. Positiivne on see, et märgata on arengut. Detsembris olin lihtsalt donk, vahetevahel võitsin, kuid kohe andsin ka ära. Jaanuaris hakkasin mõistma, mida teen, kuid olin liiga passiivne ning seisin paigal. Veebruaris tegutsesin agressiivsemalt, õpitust oli kasu ja graafik hakkas ka vaikselt tõusma. Lisaks õnnestus F40 kampaania ajal sattuda õigesse lauda. Tänase seisuga on NL25 jaoks 40 bi olemas, kuid ise tunnen, et vara veel: mänguoskus pole vajalikul tasemel. Ilmselt shoti ikkagi teen, stop-loss 4bi.

tinistaja
11.03.10, 17:32
Minu esimene TILT.

Teisipäev, kell on kolm öösel. Jõllitan tuimalt ekraani ja idiootliku irvega lajatan UTG1 pealt AKo preflop nuppud sisse, CO callib AA-ga...kobistan riverisse oma kahe oudise ära. Saite raisad! Terve nädala olete mind ja minu olematut kaardijooksu peedistanud! Hea rahulik oli magama minna. Hommikul ärgates vaatasin selle kuu graafikut ja tuju oli jälle rikutud.
http://www.upload.ee/image/438347/graaf_tilt.JPG

Ma saan aru kehvast kaardijooksust ja enda valedest otsustest, kuid mäng nii hullult laguneda ei tohiks. Et asja rahulikult seedida, otsustasin teha reedeni mängimisest pausi ja selgusele jõuda, mis toimus. Esimese asjana püüdsin leida põhjuseid, mis mängu segavad ja siis lahendusi.

1.Ära vahi seda krdi HEM-i graafikut iga 5 min tagant. Saa aru, et need rohe-puna-sinised jooned pole hetkel tähtsad, vaid mäng, mis neid jooni üles-alla suunab.
2.Ära tuhla mängimise ajal PTR-is, keskendu mängule. Mida see vastase icecold sulle juurde annab, kui näed isegi tegevuse järgi lauas, et tegu dongi või fishiga?
3.Korista Hud-i layoudist kõik peale VPP/PFR/AGG/Hands, muud jama võid vajadusel popup-ist ka vaadata. Palju sul neid mängijaid ikka on, kelle kohta omad piisavat samplet?
4.Krt, ei käi iga 30. min tagant õues suitsetamas, kui mäng pooleli. Osta nicotirette nätsu ja näri sessi ajal seda, kui suitsetamist maha jätta ei suuda.
5.Kui sessiooni ajal avastad end tuima näoga duubeldamise lootuses klaviatuuri tagumas ja kuvari ekraan meenutab kahtlaselt Videomati mänguautomaati, lõpeta.
6.Võta naise käest enda sügisel ostetud kontoritool tagasi, istugu ise oma pehmes tugitoolis, mille ta kavala naeratusega sulle sokutas. Miks sinu selg peab kangeks jääma?
7.Tundub, et läksid esimest korda tilti. Telli see Mindset ära, mida kõik siin foorumis soovitavad.

Mänguliselt ei muuda midagi. Üritan jätkata eelmise kuu agressiivset liini. Ilmselt kehv kaardijooks mõjutas enesekindlust ja igas vastase liigutuses viirastus mingi monster.

tinistaja
31.03.10, 17:17
Graafik karm, aga õiglane. Ei hakka kehva kaardijooksu taha pugema, seekord võitis enda nõrgast mängust põhjustatud tilt. Nagu graafikust näha, siis minu puhul väljendus see enne kõike kadunud enesekindlusest tingitud passiivsuses. Ühel hetkel jäi vaid lootus midagi hittida ja nulli tagasi saada. 3000 käelise sessiga õnnestus niiviisi -8 bi langeda.

http://www.upload.ee/image/499016/march_10.JPG

Allakäik peatus hetkest, kui saabus mõni päev varem tellitud Mindset. See raamat on tõesti kohustuslik kirjandus kõigile, kes pokkeris pikemas perspektiivis edu tahavad saavutada. Käesolevaks hetkeks on raamat läbi loetud ja omad järeldused tehtud.

Aprilli eesmärgid:

1. rohkem enda mängu analüüsi
2. võtta shot NL25

PS! Kas keegi oskab soovitada NL microlimiitidele mõeldud kirjandust (peale 2+2)?

lenn17
31.03.10, 18:19
Ma võin sulle soovitada oma ABC mängu strateegiat millega teenisin aastakese mikrolimiitidel ja kust edasi läksin NL50-100mnesse kus enam ei teinud ABC-d aga endiselt plussis.

Microlimiit = tight agressive

Ei hakka seda sulle siia postitama aga minu viimastest postitustest kuskilt leiad kindlasti. On vast abiks olnud nii mõnelegile, mind seti taastamiseks sobib ka.

tinistaja
31.03.10, 19:11
Ma võin sulle soovitada oma ABC mängu strateegiat millega teenisin aastakese mikrolimiitidel ja kust edasi läksin NL50-100mnesse kus enam ei teinud ABC-d aga endiselt plussis.

Microlimiit = tight agressive

Ei hakka seda sulle siia postitama aga minu viimastest postitustest kuskilt leiad kindlasti. On vast abiks olnud nii mõnelegile, mind seti taastamiseks sobib ka.

Tänud Lenn, otsin ja vaatan.
Samas hakkasin selle passiivsuse üle mõtlema. Märtsi statid (ca 23k kätt) on mul 12,4/9,8/3,32 ja agg tänavate kauppa 4,02/3,66/1,85. Pole nii hulllud, et sellist kukkumist põhjustada, viga on ilmselt kuskil mujal peidus. Näiteks ebaõnnestunud second barell ja siis allaandmine vms situatsioonid.

tinistaja
06.04.10, 20:13
Pilt hullem, kui tegelikult sess oli. Enda poolt vaid üks suurem viga, kui agro manjaki järjekordse 3-beti peale mõttetult nupud sisse lükkasin. Kurat, ei suutnud tilti vältida. Enne seda ca 100 käe jooksul õnnestus komistada flopis set vs set, siis kohe otsa KK setmine ohvriks ja kirsiks tordi peale KK vs AJ, riverisse A.
Kokkuvõeks tegu siis minu lühikese karjääri kõige suurema miinus sessiooniga.

http://www.upload.ee/image/512700/06.03..jpg

tinistaja
11.05.10, 22:20
Kuu aega ei ole pokkerit mänginud. Aprilli alguses sai 100 000 kätt täis, tulemus sisuliselt breakeven, tilt ka sinna otsa ja igasugune mänguisu kadus.
Lifetime graafik:
http://www.upload.ee/image/565745/10000.jpg

Kui veebruaris tundus, et jagan juba natukene mängu ja võiks proovida NL25, siis märts ja aprilli algus tõestasid vastupidist. Eks oma osa mängis ka korralik tilt, mida ei suutnud ohjeldada. Tänaseks on vana pask peast pühitud ja mänguisu tagasi. Samas pausi ajal üritasin ennast pokkerivaldkonnas ikka täiendada ka, paar raamatut loetud ja videot vaadatud. Nädalalõpus alustan uuesti, plaanis Pokerstars ajutiselt mahajätta ja vahelduse mõttes mõnes teises toas proovida.