PDA

View Full Version : Kuidas edasi?



wza24
22.12.09, 11:07
Tere,

Teen kah oma esimese posti siia foorumisse ära, kuna tundub et hetkel läheks targemate nõu tarvis. Pokkeriga tegin algust umbes poolteist kuud tagasi, enne seda olin niisama mänginud ehk siis reeglid olid selged, kuid mängu teoreetilisse poolde ei olnud eriti süvenenud.

Alustuseks lugesin Theory of Pokeri läbi ning harjutasin selle kõrvalt PSis play moneyga kätt, seejärel võtsin Small Stakes Holdemi ette (millest on väga palju abi olnud) ning tegin esimese deposiidi PSi. Hakkasin esialgu mängima 0,02/0,04 FLH SH, et "koolituskulud" väiksemad oleksid. Peagi sain aru, et pre-flop mäng on paigast ära, aga sellele leidsin 2+2-st abi. Post-flop mäng tundub kah juba vähekene parem, kuigi kogemust kindlasti napib veel.
Olen mänginud keskeltläbi 300 kätt päevas ühes aknas, et rohkem mängule ja teiste mängijate tegevusele keskenduda. Tulemused on olnud siiani nullis - raha pole õnnestunud maha mängida, aga rake ei lase ka plussil tekkida. Võib-olla on põhjuseks olnud halb mäng või halb õnn, kuigi PT3 statsid tunduvad olevat paigas võrreldes 2+2-s toodud FLH keskmistega.
NLi kogemust olen tasapisi üritanud Freerollidel koguda, kuid millegi märkimisväärsega pole siiani hakkama saanud. Reeglina suudan 10-15% hulka jõuda, kuid enamaks pole võimeline olnud.

Kuna praegu hakkab vaikselt tunduma, et tammun paigal, sooviksin pro-delt vähe nõu küsida:
- On mul mõtet FLis jätkata ja seal edasi areneda või liikuda micro PL/NL-i? Mille järgi seda üldse otsutada?
- Millal oleks paras aeg võtta ette multitablemine?
- Mis kirjandust järgmiseks soovitate lugeda? Holdem Poker for Advanced Players?


Tänud ette!

daljoh
22.12.09, 12:30
Hakka PSs NL2 mängima. Võta abiks ranka tabel.

Siin on NL2-5 nurgake. Hakka sinna käsi postitama ning neid lugema ja kommenteerima - seda koos oma mõttekäiguga. Nii siin kui ka 2+2 foorumis on väga palju juttu erinevatel teemadel kuidas mängida NL.

Multitabeldada võid kohe. Võta ette nt 4 lauda - kui mingil hetkel tundub et jõuad kõike...rõhutan KÕIKE....mis lauas toimub jälgida siis on väga hea ja lase edasi. Kui ei jõua võta laudasid vähemaks.
Loe läbi NLHE: Theory and Practice.

Codecci
22.12.09, 13:19
Ära mängi fixed limitit, surnud mäng.

No Limit cashgames on hea valik, ma isiklikult valiks full ringi asemel 6-maxi, rohkem laudade valikut erinevatel saitidel (ja võib-olla rohkem fishe?).

Ära hakka "grindima" ja volüümi sisse panema microstakesis. Viimasel ajal eestlastel kombeks NL2-NL10 tasemel juba rämedalt volüümi sisse väänata, 24 lauda lahti ja grind käib. Kui short runis on see rahaliselt hea otsus, saad antud päevaga tõenäoliselt rohkem teenida kui nt full ringi 8-tabledes ja tarka mängu tehes ja õppides, siis long runis väga **** otsus - ei õpi mängu ja harjud masstablemisega ära ning tulevikus on raskusi mängida vähem laudu.

Kui mina peaks algusest peale mängimist alustama, siis ma hakkaks mängima 6-maxi, 4 lauda korraga ja kuskil 500 kätt päevas. Ja microstakes eesmärk ei oleks raha teenida ja ennast üles töötada madalast, vaid ainult odavalt õppida. Postitaks käsi 2+2 foorumisse ja siia ning korralikult postitaks, ei loeks peale algse postituse ühtegi postitust läbi enne oma arvamuse postitamist ja postitaks korraliku läbimõeldud-põhjendatud postituse, mitte "fold" või "call", sest sellest on ka reaalselt kasu. Liituks DeucesCrackediga (kuidagi saab tasuta ka, mingi nädalaks ja selle aja jooksul tõmbaks kõik videod alla kui raha napib) ja vaataks väga tähelepanelikult häid videosid, teeks ise videosid siia või Pokkerivideod.com 'i, et tegijad saaksid kommenteerida, võtaks coachi. Ja ei üritaks ennast NL2-st üles grindida kui vähegi võimalik, mõttetult kaua aega kulub. Parem varastaks rauda kuskilt ja teeks deposiidi ja alustaks NL10-st, jõuab kiiremini normaalsetesse limiitidesse ja saab kiiremini raha printima hakata. NL50-st alates võib juba heads-upi peale mõelda, senimaani laseks 6-maxi.

Rage
22.12.09, 13:24
NL50-st alates võib juba heads-upi peale mõelda
mhm... kust ja miks selline soovitus?

ma ise olen HU'd vältinud peale viimast korda kui õnnestus FRi fishidele 6BI ära annetada HU's

pikk28
22.12.09, 13:36
Ära mängi fixed limitit, surnud mäng.

No Limit cashgames on hea valik, ma isiklikult valiks full ringi asemel 6-maxi, rohkem laudade valikut erinevatel saitidel (ja võib-olla rohkem fishe?).

Ära hakka "grindima" ja volüümi sisse panema microstakesis. Viimasel ajal eestlastel kombeks NL2-NL10 tasemel juba rämedalt volüümi sisse väänata, 24 lauda lahti ja grind käib. Kui short runis on see rahaliselt hea otsus, saad antud päevaga tõenäoliselt rohkem teenida kui nt full ringi 8-tabledes ja tarka mängu tehes ja õppides, siis long runis väga **** otsus - ei õpi mängu ja harjud masstablemisega ära ning tulevikus on raskusi mängida vähem laudu.

Kui mina peaks algusest peale mängimist alustama, siis ma hakkaks mängima 6-maxi, 4 lauda korraga ja kuskil 500 kätt päevas. Ja microstakes eesmärk ei oleks raha teenida ja ennast üles töötada madalast, vaid ainult odavalt õppida. Postitaks käsi 2+2 foorumisse ja siia ning korralikult postitaks, ei loeks peale algse postituse ühtegi postitust läbi enne oma arvamuse postitamist ja postitaks korraliku läbimõeldud-põhjendatud postituse, mitte "fold" või "call", sest sellest on ka reaalselt kasu. Liituks DeucesCrackediga (kuidagi saab tasuta ka, mingi nädalaks ja selle aja jooksul tõmbaks kõik videod alla kui raha napib) ja vaataks väga tähelepanelikult häid videosid, teeks ise videosid siia või Pokkerivideod.com 'i, et tegijad saaksid kommenteerida, võtaks coachi. Ja ei üritaks ennast NL2-st üles grindida kui vähegi võimalik, mõttetult kaua aega kulub. Parem varastaks rauda kuskilt ja teeks deposiidi ja alustaks NL10-st, jõuab kiiremini normaalsetesse limiitidesse ja saab kiiremini raha printima hakata. NL50-st alates võib juba heads-upi peale mõelda, senimaani laseks 6-maxi.

jõuluaeg on ikka ilus aeg.
respect codeccile sisuka postituse eest.
loodan, et see rauavargus ol mõeldud naljana ehk mõte oli selles, et aja kuskilt see 200 daala kokku ja alusta NL10-st, mitte NL2st. tundub mõistlik. NL2 on lihtsalt liiga madal limiit, et tõsisemalt seal olemine mingisugust kasu annaks.

2ssapaar
22.12.09, 13:37
wza24: tee täpselt nii nagu Codecci ütles. Ainuke asi mida ma ei teeks, on NL50-st heads-up'i peale üle minna.

Codecci
22.12.09, 13:54
jõuluaeg on ikka ilus aeg.
respect codeccile sisuka postituse eest.
loodan, et see rauavargus ol mõeldud naljana ehk mõte oli selles, et aja kuskilt see 200 daala kokku ja alusta NL10-st, mitte NL2st. tundub mõistlik. NL2 on lihtsalt liiga madal limiit, et tõsisemalt seal olemine mingisugust kasu annaks.

Rauavarguse mõte selles jah ;)
Võid alustada NL2-st, mängida seal mingi nädal aega vms, et asjadega harjuda ja basic asjad selgeks teha, proovida kas mindset on üldse sobiv pokkeri jaoks, aga mõttetu ajaraisk on üritada grindida NL2-st ennast üles pannes sisse meeletut volüümi lihtsalt põhimõtte pärast, et "ma alustasin pokkerit 10 krooniga ja nüüd on mul miljon", targem teha see deposiit ja alustada tõsist õppimist ja mängu nt NL10-st.

NL50 ja heads-up mõte oli selles, et alla NL50 ei tasu heads-upi torkida, NL50-st võib seal juba normaalselt teenida võrreldes sama taseme 6-maxiga näiteks. See on hea ka tulevikule mõeldes - midstakes mängudes on HU-s lihtsalt rohkem potensiaali rohkem teenida kui 6-maxis (hetkeseisuga vähemalt, kui bumhunterite kasv jätkub jõudsalt siis võib see lähiajal 6-maxi kasuks muutuda).

20bb/100 winrate on table-selectioniga heads-upis üsna kerge saavutada, näiteks NL50 2-tableda, päevas keskmiselt 500 kätt sellise winratega teeb kuus $1500, 6-max NL50-s on lihtne selline summa kuus teenida?

lenC
22.12.09, 14:02
balanseerin contenti kvaliteeti teemas:


- Millal oleks paras aeg võtta ette multitablemine?

siis kui filmi või porri kõrvale võtad

2ssapaar
22.12.09, 14:31
20bb/100 winrate on table-selectioniga heads-upis üsna kerge saavutada, näiteks NL50 2-tableda, päevas keskmiselt 500 kätt sellise winratega teeb kuus $1500, 6-max NL50-s on lihtne selline summa kuus teenida?
kaua läheb 500 käe mängimiseks HU-s kui korralikult tableselectida? Ma pakun, et 4-tableda 6-maxi mängid 500 kätt täis umbes 3-4 korda kiiremini.

btw sbrugby kunagi soovitas HU laudu alla 2/4 mitte puutuda. See on arvatavasti liiga palju öeldud, aga lihtsalt mainimist väärt.

nomerlot
22.12.09, 14:57
Ära mängi fixed limitit, surnud mäng.

No Limit cashgames on hea valik, ma isiklikult valiks full ringi asemel 6-maxi, rohkem laudade valikut erinevatel saitidel (ja võib-olla rohkem fishe?).

Ära hakka "grindima" ja volüümi sisse panema microstakesis. Viimasel ajal eestlastel kombeks NL2-NL10 tasemel juba rämedalt volüümi sisse väänata, 24 lauda lahti ja grind käib. Kui short runis on see rahaliselt hea otsus, saad antud päevaga tõenäoliselt rohkem teenida kui nt full ringi 8-tabledes ja tarka mängu tehes ja õppides, siis long runis väga **** otsus - ei õpi mängu ja harjud masstablemisega ära ning tulevikus on raskusi mängida vähem laudu.

Kui mina peaks algusest peale mängimist alustama, siis ma hakkaks mängima 6-maxi, 4 lauda korraga ja kuskil 500 kätt päevas. Ja microstakes eesmärk ei oleks raha teenida ja ennast üles töötada madalast, vaid ainult odavalt õppida. Postitaks käsi 2+2 foorumisse ja siia ning korralikult postitaks, ei loeks peale algse postituse ühtegi postitust läbi enne oma arvamuse postitamist ja postitaks korraliku läbimõeldud-põhjendatud postituse, mitte "fold" või "call", sest sellest on ka reaalselt kasu. Liituks DeucesCrackediga (kuidagi saab tasuta ka, mingi nädalaks ja selle aja jooksul tõmbaks kõik videod alla kui raha napib) ja vaataks väga tähelepanelikult häid videosid, teeks ise videosid siia või Pokkerivideod.com 'i, et tegijad saaksid kommenteerida, võtaks coachi. Ja ei üritaks ennast NL2-st üles grindida kui vähegi võimalik, mõttetult kaua aega kulub. Parem varastaks rauda kuskilt ja teeks deposiidi ja alustaks NL10-st, jõuab kiiremini normaalsetesse limiitidesse ja saab kiiremini raha printima hakata. NL50-st alates võib juba heads-upi peale mõelda, senimaani laseks 6-maxi.


+1 jutt multitable grindi kohta.

Ma ise tean omast käest, kuna olen NL2-st tulnud ja hetkel NL10 mees. NL2-s õppisin basic asju, deposiit oleks muidu lubanud natuke kõrgemalt ka alustada. Ega ma ei hakanudki NL2 biitima, liiga loogikavaba koht, NL5 ja NL10 on rohkem loogilised.
Vahepeal oli kka arusaamine, et mida rohkem laudu korraga lahti, seda kõvem pokkerimängija olen, tead, hea öelda " ah panin 12 või 15 lauda korraga, lõdva värk"
Aga tegelikult ei õpi sellega essugi. Mida sa õpid, kui teed kliki ära, on kohe uus laud ees ja kui 4 laual korraga on nupud sees, siis lõpuks ei mäleta sedagi, kust said ja kus annetasid. Kedagi jälgida ei jõua, hea kui HUDi statse jõuad vaadata, aga rahulikku otsust ei saa vastu võtta, sest jääd kusagile 5 sekundiks kauem mõtlema, siis juba 5 lauda vilgub järjekorras ja "Sitting out".
4 lauda lasen praegu korraga, märgin notedesse vastaste käitumisi (a la callib flush-draw'ga lõpuni vms), jõuab stäkke jälgida otsuse juures ja muid asju. Pappi suurt ei teeni, aga tahaks loota, et tarkust tasapisi tuleb.

Kui igav hakkab, teen 2.20$ HU SNG-sid vahepeale, seda ma ei biidi veel, napilt alla 50% on võiduprotsent. Aga huvitav on :D

6-maxi ma plaanin uuesti proovima minna, sest nitina full ringis istumine läheb teinekord päris nüriks kätte.

Codecci
22.12.09, 18:38
kaua läheb 500 käe mängimiseks HU-s kui korralikult tableselectida? Ma pakun, et 4-tableda 6-maxi mängid 500 kätt täis umbes 3-4 korda kiiremini.

btw sbrugby kunagi soovitas HU laudu alla 2/4 mitte puutuda. See on arvatavasti liiga palju öeldud, aga lihtsalt mainimist väärt.

6-maxis tuleb küll kiiremini, aga winrate ei ole nii hea. Õppides algul muidugi 6-maxi ja 500 kätt päevas, HU 500 kätt päevas oleks juba rahateenimise eesmärgil 2-tabledes, alguses õppeperioodil tasuks ikka 1-tableda.

See sbrugby soovitus mitme aasta tagune? Hetkel heads-uppi mängides isegi NL200 tasemel 5K$ ei ole kuigi raske kuus teenida, 6-maxis või full ringis peab rohkem vaeva nägema sellise summa teenimiseks ma eeldan. Ja heads-upis otsustad ise oma variance üle, super mindsetiga inimestel kaotav kuu on praktiliselt võimatu :)

Ma ei väida, et NL50 tasemest oleks kasulikum heads-upi hakata mängima 6-maxi asemel, aga alates sellest tasemest võib sellele mõelda - senimaani on 6-max no-brainer imo ;)

2ssapaar
22.12.09, 19:24
See sbrugby soovitus mitme aasta tagune?
yup, päris vana


Ma ei väida, et NL50 tasemest oleks kasulikum heads-upi hakata mängima 6-maxi asemel, aga alates sellest tasemest võib sellele mõelda - senimaani on 6-max no-brainer imo ;)
agreed

wza24
22.12.09, 20:51
Tänud kõigile soovituste eest, eriti Codeccile!

Rauda õnneks siiski veel varastama minema ei pea :) Praeguse seisuga tundub kõige mõistlikum võtta NL2 6max ette ja end veepeal üritada hoida. Kuipalju võiks üldse eeldada normaalseks bankrolli kõikumiseks NL2-s või "start-up" kuluks?
Preflop mängus on Ranka tabelid kindlasti abiks, hetkel kardan rohkem postflopi üleaktiivsuse/ülepassiivsuse pärast. NLHE Theory and Practice'i võtsin lugemiseks, deucescracked vaatab pärast pühasid. Multitablemine jääb hetkel teiseks prioriteediks.

Mingi hetk siis hakkan käsi postitama ja saab näha mis leakib.

Codecci
22.12.09, 20:59
kui 4-tabled siis vahet pole kas sul 20$ või 50$, peaasi, et piisavalt raha reloadimiseks et 100bb stackidega saaks ikka igas lauas mängida

selles suhtes nl2 ei saa mingit bankroll managementi taga ajada, sest miinimum limiit

aga üle $50 oleks imelik kaotada ma arvan

sm112
23.12.09, 02:20
Võsa sina v?

wza24
23.12.09, 08:27
No kes siis veel... :)

Rage
23.12.09, 09:00
FTP's näiteks polegi HU laudasid alla NL50

Toots_x
23.12.09, 11:30
FTP's näiteks polegi HU laudasid alla NL50

On, aga need on mixed limit.

wza24
02.02.10, 13:08
Jaanuaris küll väga palju aega pokkerile pühendada polnud, kuid NLiga sain algust tehtud. Mänginud NL2 6max 2-3 lauda + Deucescrackedi videosid vaadanud.
Tulemustega võib rahule jääda, kuigi 5k kätt pole teabmis palju. Selle sisse on jäänud päris mitmeid eriti halbu beate, samas on ka endal õnnestunud teha ulmesuckoute paar korda. Monstereid on mulle päris kenasti kinni makstud, aga see vist suht tavaline mikrolimiitides?

Allpool olevaid statse vaadates oskate ehk nõu anda millele edaspidi rohkem keskenduma peaks? Endale tundub et mängin liiga tightilt, mis pole 6maxis ehk kõige parem. Võibolla oleks mõistlikum full ringi minna ja rohkem laudu ette võtta?

Kõige rohkem miinust on tootnud siiani väiksemad pocketpairid. Ma ei tea kas ma peaksin midagi oma mängus muutma, aga suht tihti tuleb ette olukord kus seti ei hiti ja teen flopil standard cbeti mis callitakse maha ja turnil teen donkbetile foldi - tavaline kulu ~10...12 big-blindi. Et seda lossi tagasi teha on vaja hittida + loota et see ka kinni makstakse. Peaks ma sellist stiili jätkama madalate pocketitega?

http://trains.future.ee/graph.jpg
http://trains.future.ee/general.jpg
http://trains.future.ee/position.jpg

Provoker
02.02.10, 13:30
Väikeste pocketitega kui ei hiti pane check fold. Lihtsam ja odavam mikrodes.

Rage
02.02.10, 13:48
mida sa seal SB peal muudkui teed.. ära limbi sealt kaasa... kõige halvem positsioon.. vpip peaks sealt kõige väiksem olema.. BTN ja CO kõige suuremad..