PDA

View Full Version : Prantsuse Võõrleegion



Toots_x
25.12.09, 06:11
Tähelepanelikumad võibolla mäletavad kuidas mõnes postituses olen vaikselt maininud, mõni aktiivsem on lisanud MSN'i ning olen küsimustele vastanud.

Ranka oli see mees, kes vaikselt mainis, et võiks ikka kirjutada, kogemusi jagada.
Nüüd jõuluõhtul, kell 6 hommikul mõtlesin - pohhui, teen asja teoks.

http://legionentrangere.blogspot.com/

Siia teemasse ootaks siis aegaajalt ikka küsimusi / kommentaare / muljeid.
Päris niimoodi ka ei viitsi, et kirjutan iseendale - keda huvitab, andke ikka endast märku.

Vaatame mis asjast saab.

hotcocacola
25.12.09, 06:15
rohkem rohkem (Y)

Helmps
25.12.09, 06:43
wow. ootaks rohkem tõesti. sissejuhatus huvitav:)

Toots_x
25.12.09, 06:54
Lisasin ka 2. suhteliselt sissejuhatava postituse.

Mainin ka, et ootan (kohe / tulevikus) kommentaare nö kirjastiili kohta. Koos tagasisidega saan kokku kirjutada korraliku materjali, mida on meeldiv lugeda.

ranka
25.12.09, 07:04
WOW

Parim lugemine EVERRRRRRRRRRRR!

Johnny Jazz
25.12.09, 07:09
WOW

Parim lugemine EVERRRRRRRRRRRR!

Võib põhimõtteliselt nii öelda küll. Vääääga kõva! Jään pingsalt jätku ootama.

Madis Very
25.12.09, 10:26
Super lugemine !!!

Staier
25.12.09, 10:32
Super lugemine !!!


+100

Karikakar
25.12.09, 10:44
Kirjastiili küll ära muuda, väga kõva lugemine!

Nozzu
25.12.09, 11:24
Aii, mõnus vürtsikas suutäis. (y) See tunde liikumatult rohelise ukse taga seismine tõi meelde kaadrid filmist "Kaklusklubi" :)

leits
25.12.09, 11:25
vat see on elu .. ootan juba järgmist postitust

rohelinekonn
25.12.09, 11:34
väga hea lugemine ootan juba järge

ranka
25.12.09, 11:50
Ai paremaks läheb!!

vsiu100
25.12.09, 12:12
next!

väga huvitav lugemine.
tuleb meelde, kui miski 2a tagasi pärnusse sõites võtsin peale 2 noormeest, kes häälega Inglismaale suundusid.
1 oli miski 7-8 korda häälega mööda Euroopat rännanud ja Indias elanud jne. sealt kuulis sarnaseid lugusid. väga huvitav.

Sebastian_du
25.12.09, 12:13
Ma näen Leo jälgedes käimise järgi kirjanduse preemiat. Huvitavad kogemuse+hästi kirjutatud=hüva lugemine

Jennifer
25.12.09, 12:13
Väga huvitav!:)

Oliverk
25.12.09, 13:03
Yes! Tuli ära ikka. Lootsingi et äkki avaned ikka :D

oitarvi
25.12.09, 13:19
Tõesti väga hea lugemine. Küsiks kaua sa seal Prantsusmaal olid? 5 aastat oli see teenimine või on mul valesti meelde jäänud?

Codecci
25.12.09, 13:25
Lisasin ka 2. suhteliselt sissejuhatava postituse.

Mainin ka, et ootan (kohe / tulevikus) kommentaare nö kirjastiili kohta. Koos tagasisidega saan kokku kirjutada korraliku materjali, mida on meeldiv lugeda.


Väga hea :P

gogogo!

IamAllin
25.12.09, 14:12
Kiiiiiiip kõuiiiing ;D

hotcocacola
25.12.09, 15:06
1 soov: muuda blogi välimust. SEe must taust ning valge kiri on kõige hullem. Hiljem kõik virvendab silme ees :)

lebovend
25.12.09, 15:12
1 soov: muuda blogi välimust. SEe must taust ning valge kiri on kõige hullem. Hiljem kõik virvendab silme ees :)

soovide aeg on m88das, hiljaks j2id, proovi aasta p2rast uuesti.

v2ga tiptop on see mustavalge teema, m6nus, ise kasutad oma blogis
sama themei.

ranka
25.12.09, 15:15
1 soov: muuda blogi välimust. SEe must taust ning valge kiri on kõige hullem. Hiljem kõik virvendab silme ees :)


+1

oitarvi
25.12.09, 15:33
Kellegi tuttava tuttava tuttav vist käis ka PVL. Siis kunagi sai arutatud sellel alal niisama. Sinu algatatud teema tekitas palju huvi. Veits uurisin netist ka.
Tahtsin muidu küsida, et miks sa sinna üldse läksid? Uudishimu? Probleemid kodumaal? Lihtsalt sõjafänn? Või miski muu?

Keegi on maininud, et mida vähem sul kaotada on, seda õigem koht leegion sulle on!

http://www.sodur.com/foorum/viewtopic.php?p=23511&highlight=#23511
See Toots muidu oled sina seal ilmselt jah?

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=6129&postdays=0&postorder=asc&start=0
Siin päris hea arutelu tegelt PVL kohta.

http://forums.somethingawful.com/showthread.php?threadid=2726455&userid=0&perpage=40&pagenumber=1
Midagi ka välismaa foorumist.

http://video.google.com/videoplay?docid=-6777372516104300363#
Siin ka mingi dokumentaafilm, mille plaanin hiljem ära vaadata.

Kindlasti ootan su blogi täiendamist. :)

Toots_x
25.12.09, 15:49
Küsiks kaua sa seal Prantsusmaal olid?


Esmane leping on 5 aastaks, mille jooksul väga lihtne välja enam pääseda ametlikult polegi.
Ise seda aega täis ei olnud, sest mingil hetkel muutus elu armsaks kui tuli käsk minna Afganistaani.

1 soov: muuda blogi välimust.


Kas nüüd on parem, kõik rahul? :D


Tahtsin muidu küsida, et miks sa sinna üldse läksid?
http://www.sodur.com/foorum/viewtopic.php?p=23511&highlight=#23511
See Toots muidu oled sina seal ilmselt jah


Inglismaal pargipinkidel magamisest oli tõsiselt siiber, eneseuhkus ei lubanud koju helistada ja raha kojutulekuks ka küsida. Sellel hetkel tundus ainukese väljapääsuna.

EDIT: On jah minu postitus seal, kurat, ei mäletanudki seda.

hotcocacola
25.12.09, 15:54
super töö, :)


kuradi hea lugemine(Y)
küta aga juurde ;) (Y)

Ghost0
25.12.09, 16:01
wow, väga huvitav lugemine.

Maison
25.12.09, 16:56
olin 2002 eesti armees ja minusse sigines väga kõva militarismi pisik, ning mingi hetk oli PLV minu kinnisidee, ammutasin kõiksugu infi, lugesin selle kohta raamatuid,üks neist on ka eesti keeles ilmunud, sealsest eluolust, pluss mitu pikka dokumentaalfilmi. Kuid reaalselt mõeldes leidsin lõpuks, et sinna on eelkõige asja ikkagi 3 sorti meestel:
1)noored mehehakatised, nö John Rambo fännid, kes otsivad ekstreemsust ja ei oska tajuda, mis neid seal ees ootama hakkab
2)mehed, kes oma elutteel oma asjadega puntrasse jooksnud ja kel tõesti ei ole elus midagi enam rohkem kaotada
3)mehed, kes on hingelt 110% tõelised sõjardid, kelle eslustiiliks on absoluutne distsipllin, kuuletumine ja pidev eneseületamine kordagi rihma lõdvaks laskmata.
Õnneks leidsin et ei kuulu ühtegi nimetatud gruppi, kuid olen selle organisatsiooni austaja siiani.
Fakt, mille avastasin seda teemat kunagi uurides, et mehed, kes seal on selle 5a ausalt teenides vastu pidanud ja tavaellu naasnud ei räägi asjadest süviti, millega nad kokku puutusid. Kaasa arvatud need raamatud ja dokfilmid räägivad selle organisatsiooni strukuurist, värbamisest ja sealsest eloolust ja põhimõtetest üldises plaanis. Meetodeid ja fakte, mida seal rakendatakse olen ainult kuulnud, sellest avalikult ei räägita.
Kuna ise pole käinud, siis minule on selline nägemus jäänud

Toots_x
25.12.09, 17:37
Maison, ma nõustun Sinuga osas kus mainid, et kes on käinud sellest pärast süviti ei räägi.
4 kuu pärast saab aasta, kus ma olen olnud nö tsiviilelus, see on esimene kord kui ma midagi sellist nii laialdaselt jagan.

leits
25.12.09, 17:41
olen ka mingeid dokke näind .. lihtsalt küsin: kas see vastab tõele et ala mingid nälgimislaagrid .. oled am ei tea kui kaua söömata ja antakse siis kamba epale mingi elus kana? olen nii palju müüte sellest kuulnud, et kas lihtsalt vastab selline asi tõele? ei pea kirhjeldama hakkama, kuigi nats võiks kui vastab yldse asi tõele :d See vist on standard et viiakse kuhugile kõrbesse or smth ja peate ise endaga hakkama saama

ranka
25.12.09, 17:45
olen ka mingeid dokke näind .. lihtsalt küsin: kas see vastab tõele et ala mingid nälgimislaagrid .. oled am ei tea kui kaua söömata ja antakse siis kamba epale mingi elus kana? olen nii palju müüte sellest kuulnud, et kas lihtsalt vastab selline asi tõele? ei pea kirhjeldama hakkama, kuigi nats võiks kui vastab yldse asi tõele :d See vist on standard et viiakse kuhugile kõrbesse or smth ja peate ise endaga hakkama saama


LOL? See 1 kana pundi peale (näljalaagrid) oli ju vanas heas Eesti ajateenistuseski.

oitarvi
25.12.09, 19:00
olen ka mingeid dokke näind .. lihtsalt küsin: kas see vastab tõele et ala mingid nälgimislaagrid .. oled am ei tea kui kaua söömata ja antakse siis kamba epale mingi elus kana? olen nii palju müüte sellest kuulnud, et kas lihtsalt vastab selline asi tõele? ei pea kirhjeldama hakkama, kuigi nats võiks kui vastab yldse asi tõele :d See vist on standard et viiakse kuhugile kõrbesse or smth ja peate ise endaga hakkama saama


Nagu ranka ütles, et Eesti ajateenistuses on ka selline asi olnu, et kana kaasa ja metsa. Mu vend käis siis rääkis, et neil oli nii. Linnapoiss ei saanud kanatapmisega ikka hakkama ja ei suutnud, maapoiss tegi töö ära. :D
Et näljanädal oli täitsa olemas. Et käisid vist talus süüa küsimas, aga tänu sellele said karistada. Enam seda näljanädalat pole.

http://paber.ekspress.ee/arhiiv/2000/40/Aosa/kuum1.html
Selles artiklis muidu mees räägib ka, et kana ikka anti kaasa. Väike intervjuu PVL kohta.

Aga ma näiteks küsin, et miks minnakse PVL, miks mitte minna oma scoutsi või ROKi? Mis on näiteks erinevused? Keegi mainis seal militaar foorumis, et scoutsis on suurem tõenäosus surma saaga kui PVL?! On see siis tõsi või huumoriga öeldud?

ranka
25.12.09, 19:12
Scoutspatt ju naljanumber. Iga vend, kellel kaks jalga, kaks kätt olemas saavad sinna. Peale tööd enamus sõdureid istuvad sõdurikodus ja lürbivad õlle, tuikudes lähevad patti, nõrgemad vennad oksendavad kasarmu ka veel täis. See siis meie palgaarmee :)

oitarvi
25.12.09, 19:16
Scoutspatt ju naljanumber. Iga vend, kellel kaks jalga, kaks kätt olemas saavad sinna. Peale tööd enamus sõdureid istuvad sõdurikodus ja lürbivad õlle, tuikudes lähevad patti, nõrgemad vennad oksendavad kasarmu ka veel täis. See siis meie palgaarmee :)


No ma ka kuulnud jutte, et ikka joomad käivad seal. Päris naljanumber ta ka ikka ei ole. Et füüsiliselt peab ikka heas vormis olema, päris töllakas ikka ei saa sinna. Aga võõrleegioni võeti ka ju suht igatüht? Nüüd vist jälgitakse tausta ka rohkem.

Toots_x
25.12.09, 19:17
Aga võõrleegioni võeti ka ju suht igatüht?

Kokkuvõtvalt pärast 4 kuud, ehk pärast bootcamp'i oli statistiliselt läbipääsenute-allesjäänute suhe 8/600.

oitarvi
25.12.09, 19:20
8/600-le. Pole paha, katsed siis ikkagi on suht rängad. Mind huvitab kui palju sul keelt suus tol hetkel oli, kui läksid? Et vene keel suus või ainult inglise? Inglise keelega vist ei saa sealt mitte midagi ilmselt. Ja kui raske prantsuse keelt õppida oli? Ilmselt, kui päevast päeva karjutakse ja räägitakse selles keeles siis vaikselt hakkab külge ka?! :)

Toots_x
25.12.09, 19:22
Mind huvitab kui palju sul keelt suus tol hetkel oli, kui läksid? Et vene keel suus või ainult inglise? Inglise keelega vist ei saa sealt mitte midagi ilmselt.

Väga hea, et mainisid. Järgmises blogi updates jutustan kindlasti sellest, mis juhtub mõne tunni pärast.

ranka
25.12.09, 19:41
No ma ka kuulnud jutte, et ikka joomad käivad seal. Päris naljanumber ta ka ikka ei ole. Et füüsiliselt peab ikka heas vormis olema, päris töllakas ikka ei saa sinna. Aga võõrleegioni võeti ka ju suht igatüht? Nüüd vist jälgitakse tausta ka rohkem.


Kui sa oled lõpetanud ajateenistuse Eesti kaitseväes siis saad scoutspatti kah. Vot nii on lood. Kui oled käinud ajateenistuses siis meenuta neid piitspeenikesi tüdrukuid meenutavaid poisikesi või paksukesi, kes ei jõudnud isegi ühte ringi joosta :)

EDIT: PVD küll scoutsiga võrrelda ei tohi ega saa IMO

oitarvi
25.12.09, 19:56
Ma pole veel ajateenistuses käinud. Pole veel kutsetki tulnud. Aga päris paljud tuttavad lõpetanud selle. Neid vendi on igalpool, kes rünnakute ajal lihtsalt vinguvad ja ütlevad et ei jõua. Viivad kõigi moraali veel alla ja käivad ilmselt närividele. Keegi ei jõua, aga lõpuni tuleb pingutada. Pärast siis tassi neid vingujaid ja nende varustust.
Kusjuures imestangi, et wtf miks vinguda? Tänapäeva ajateenistus Eestis on ilmselt poisike kunagisega võrreldes. Siis tüübid ikka tunnistavad hulluks ja murravad käeluud, et ometigi pääseda sellest kohustusest. Eided.

kuco
25.12.09, 20:07
Ma pole veel ajateenistuses käinud. Pole veel kutsetki tulnud. Aga päris paljud tuttavad lõpetanud selle. Neid vendi on igalpool, kes rünnakute ajal lihtsalt vinguvad ja ütlevad et ei jõua. Viivad kõigi moraali veel alla ja käivad ilmselt närividele. Keegi ei jõua, aga lõpuni tuleb pingutada. Pärast siis tassi neid vingujaid ja nende varustust.
Kusjuures imestangi, et wtf miks vinguda? Tänapäeva ajateenistus Eestis on ilmselt poisike kunagisega võrreldes. Siis tüübid ikka tunnistavad hulluks ja murravad käeluud, et ometigi pääseda sellest kohustusest. Eided.


ei taha küll teemast kõrvale kalduda

Minul endal on sõda peetud ja asi polnud üldse nii hull kui alguses räägiti. 2001 aasta oli muidugi siis ja seda ei saa võrrelda 95 või sealkandi väeteenistusega. Ühte asja ma panin tähele. Tänapäeval on kõik meeletud individualistid ja ühise eesmärgi pärast ei viitsi keegi rabeleda. Tullakse suhtumisega kohale, et sõjavägi on jama ja ajaraiskamine ega siis see enam naljalt ei muutu.

oitarvi
25.12.09, 20:15
Kupis vist on kolm enesetappu olnud, kui õigesti mäletan. Kupp oli kõige karmim kunagi, aga tänu nendele enesetappudele nad lasevad iga aasta latti alla ja nii lõpuks muutubki suht leboks. Aga asi pole selles. Kui ongi lebo siis neid vingujaid leidub alati, kes ei suuda teistega koostööd teha.

Küll vanad andmed, aga tuttava jutu järgi oli jah kupis 3 enesetappu olnud.

Netist leidsin midagi sellist:

AJATEENIJATE

ENESETAPUD 1992-2000

* Kuperjanovi pataljon – 2

* Sidepataljon – 2

* Piirivalve – 2

* Viru pataljon – 1

* Vahipataljon – 1

* Suurtükiväegrupp – 1

* Päästeamet – 1

* Kokku on kaitseväes sooritanud enesetapu 20 inimest

Supsti
25.12.09, 20:45
Päris huvitav teema..


http://video.google.com/videoplay?docid=-6777372516104300363#

Soovitan nendele see video läbi vaadata, kes teemast mitte midagi ei tea nagu mina.

kivisaba
25.12.09, 21:29
Kupis vist on kolm enesetappu olnud, kui õigesti mäletan. Kupp oli kõige karmim kunagi, aga tänu nendele enesetappudele nad lasevad iga aasta latti alla ja nii lõpuks muutubki suht leboks. Aga asi pole selles. Kui ongi lebo siis neid vingujaid leidub alati, kes ei suuda teistega koostööd teha.

Küll vanad andmed, aga tuttava jutu järgi oli jah kupis 3 enesetappu olnud.

Netist leidsin midagi sellist:

AJATEENIJATE

ENESETAPUD 1992-2000

* Kuperjanovi pataljon – 2

* Sidepataljon – 2

* Piirivalve – 2

* Viru pataljon – 1

* Vahipataljon – 1

* Suurtükiväegrupp – 1

* Päästeamet – 1

* Kokku on kaitseväes sooritanud enesetapu 20 inimest

suht kasutu statistika sessuhtes, et ainult kaitseväe pärast nad kindlasti enesetappu ei teinud

rohelinekonn
25.12.09, 21:36
Kupis vist on kolm enesetappu olnud, kui õigesti mäletan. Kupp oli kõige karmim kunagi, aga tänu nendele enesetappudele nad lasevad iga aasta latti alla ja nii lõpuks muutubki suht leboks. Aga asi pole selles. Kui ongi lebo siis neid vingujaid leidub alati, kes ei suuda teistega koostööd teha.

Küll vanad andmed, aga tuttava jutu järgi oli jah kupis 3 enesetappu olnud.

Netist leidsin midagi sellist:

AJATEENIJATE

ENESETAPUD 1992-2000

* Kuperjanovi pataljon – 2

* Sidepataljon – 2

* Piirivalve – 2

* Viru pataljon – 1

* Vahipataljon – 1

* Suurtükiväegrupp – 1

* Päästeamet – 1

* Kokku on kaitseväes sooritanud enesetapu 20 inimest


mm ma ei mäleta mis aastal ma olin mereväes, miski 2002 ehk kuid siis seal kah üks vant lasi omale valangu pähe.

Toots_x
25.12.09, 21:44
Päris huvitav teema..
http://video.google.com/videoplay?docid=-6777372516104300363#

Tundsin ära nii mõnedki tuttavad näod.

Kupis vist on kolm enesetappu olnud, kui õigesti mäletan.

Leegionist on raske ära tulla, kui juba korra seal sees oled. Olen tundnud 6 inimest, kes on sooritanud enesetapu.

Blogi update hilineb, teen seda öösel ning natukene pikemalt.

oitarvi
25.12.09, 21:46
Kivisaba, miks sa arvad, et nad sõjaväe pärast ei teinud? Võibolla tõesti mitte kõik, aga pakun, et enamus ikkagi on teinud selles statistikas. No ma ei kujuta ette, miks vaja enesetapp teha mingi 8 või 12 kuu pärast? Tõsine mõistuserike vist peab olema inimesel. Kui koormusele vastu ei pea siis tunnistagu end hulluks kasvõi.

kivisaba
25.12.09, 21:49
Kivisaba, miks sa arvad, et nad sõjaväe pärast ei teinud? Võibolla tõesti mitte kõik, aga pakun, et enamus ikkagi on teinud selles statistikas. No ma ei kujuta ette, miks vaja enesetapp teha mingi 8 või 12 kuu pärast? Tõsine mõistuserike vist peab olema inimesel. Kui koormusele vastu ei pea siis tunnistagu end hulluks kasvõi.

no teenistuse raskus võis olla nagu see viimane lüke aga ennem pidi kh elu ****** olema

hotcocacola
25.12.09, 21:51
Päris huvitav teema..


http://video.google.com/videoplay?docid=-6777372516104300363#

Soovitan nendele see video läbi vaadata, kes teemast mitte midagi ei tea nagu mina.



suht karm video, aga väga kõva(Y)

31:40 ajal.....1 of 10 will die 8-)

Godspeed_EJ
25.12.09, 22:37
no teenistuse raskus võis olla nagu see viimane lüke aga ennem pidi kh elu ****** olema


oled sa ise aega teeninud?

seltsimees
25.12.09, 23:24
Kupis vist on kolm enesetappu olnud, kui õigesti mäletan. Kupp oli kõige karmim kunagi, aga tänu nendele enesetappudele nad lasevad iga aasta latti alla ja nii lõpuks muutubki suht leboks. Aga asi pole selles. Kui ongi lebo siis neid vingujaid leidub alati, kes ei suuda teistega koostööd teha.

Meil isegi rühmaülem tegi juttu nendest veidi. Kui ise oleks samal ajal teeninud, siis oleks kindlasti päris vastik olnud.

kardpleier
25.12.09, 23:25
Päris huvitav teema..


http://video.google.com/videoplay?docid=-6777372516104300363#

Soovitan nendele see video läbi vaadata, kes teemast mitte midagi ei tea nagu mina.


sick värk. au!

Codecci
25.12.09, 23:25
Tundsin ära nii mõnedki tuttavad näod.Leegionist on raske ära tulla, kui juba korra seal sees oled. Olen tundnud 6 inimest, kes on sooritanud enesetapu.

Blogi update hilineb, teen seda öösel ning natukene pikemalt.

kuidas leegionist ise ära pääsesid üldse?

teerajaja
25.12.09, 23:40
kuidas leegionist ise ära pääsesid üldse?



Peaks ju olema nii, et oled oma 5a ära ja enda valik mis oma eluga edasi peale hakkad.

Godspeed_EJ
25.12.09, 23:41
Peaks ju olema nii, et oled oma 5a ära ja enda valik mis oma eluga edasi peale hakkad.


eehhhh......toots ju kirjutas, et ei olnud oma aega täis

privador
26.12.09, 00:44
Kivisaba, miks sa arvad, et nad sõjaväe pärast ei teinud? Võibolla tõesti mitte kõik, aga pakun, et enamus ikkagi on teinud selles statistikas. No ma ei kujuta ette, miks vaja enesetapp teha mingi 8 või 12 kuu pärast? Tõsine mõistuserike vist peab olema inimesel. Kui koormusele vastu ei pea siis tunnistagu end hulluks kasvõi.
Pakun välja, et need üksikud enesetapud ,mis olid tehtud, olid ikka sellest, et tsiviileluprobleemid olid armeesse toodud. See, et nüüd põhjus oli selles, et kellegile öösel anaali tehti ei tahaks eriti uskuda.

Ja IMHO EKV on väga läbipaistev. Kui juba keegin nt vigastab õppustel vms, juba siis ajakirjandus pasundab ja ülemuste pead lendavad.

Pole nagu Vene sõjavägi, kus kuulsin, et isegi mingis väeosas oli ajateenijaid kasutatatud meesprostituutidena...lol

vsiu100
26.12.09, 01:07
oled sa ise aega teeninud?


mina olen ja eesti kaitseväes ei saa miski hull olla, et paneks enesetappu tegema.
tsiviilprobleemid nagu priva ytles.

pkmarek
26.12.09, 02:31
mis aastatel olid leegionis?

LuuK
26.12.09, 06:28
FA-MAS? eelised, puudused?

jokk
26.12.09, 14:16
Hei Toots, oleme korra kohutunud - Suvel millalgi Lauri L sünnipäeval, rääkisime ka su leegionipäevadest. Arvan, et tuleb päris hea lugemine.

Godspeed_EJ
26.12.09, 14:20
tsiviilprobleemid nagu priva ytles.


Ei.

Oli küllaga neid, kes murdusid vaimse/füüsilise pinge tagajärjel. Eraelul ei olnud sellega pistmist.

tolmuahv
26.12.09, 14:24
Muuseas, kui keegi tahab head juturaamatut Prantsuse Võõrleegionist 50a tagasi, siis üks selline on 'Salajane Jõud' (Karl Reiche). Ilmunud Seiklusjutte Maalt ja Merelt sarjast. Kui mitte teistele, siis OP-le võiks küll huvitav lugemine olla. Asi keerles siis selle ümber, kuidas paar sunniviisiliselt värvatud tegelast üritasid leegionist jalga lasta. Kui ma ei eksi, siis oli seal mingi tõsieluline element sees.

See Google video oli ka hea. Huvitav detail lõpust oli kui Norman Schwarzkopf lõpus väitis, et 'they gave me a phone number to call on anytime wherever I am in the world. And they will come for aid'. Kui eeldada, et need vennad tühje sõnu ei tee, siis kuidas selline asi reaalselt välja näeks?

Supsti
26.12.09, 14:45
Muuseas, kui keegi tahab head juturaamatut Prantsuse Võõrleegionist 50a tagasi, siis üks selline on 'Salajane Jõud' (Karl Reiche). Ilmunud Seiklusjutte Maalt ja Merelt sarjast. Kui mitte teistele, siis OP-le võiks küll huvitav lugemine olla. Asi keerles siis selle ümber, kuidas paar sunniviisiliselt värvatud tegelast üritasid leegionist jalga lasta. Kui ma ei eksi, siis oli seal mingi tõsieluline element sees.

See Google video oli ka hea. Huvitav detail lõpust oli kui Norman Schwarzkopf lõpus väitis, et 'they gave me a phone number to call on anytime wherever I am in the world. And they will come for aid'. Kui eeldada, et need vennad tühje sõnu ei tee, siis kuidas selline asi reaalselt välja näeks?

Nad ongi missiooni sõdurid enamjaolt, vähemalt mina olen nii aru saanud. Tulevad, teevad, lähevad. Arvatavasti koondatakse kuskile, sealt pannakse sihtpunkti poole teele. Kui tarvis, hüppavad varjudega alla ja nn päästavad siis sihtmärgi ja taganevad?

vsiu100
26.12.09, 14:50
Ei.

Oli küllaga neid, kes murdusid vaimse/füüsilise pinge tagajärjel. Eraelul ei olnud sellega pistmist.



lihtsalt enda kogemusest räägin, et eesti kaitsevägi oli minul skaudilaager, kus murdumiseks oleksin pidanud roppu moodi veava nägema. ja ka siis oleksin failinud. võibolla 90´datel oli olukord teine.........

Muruniiduk
26.12.09, 15:39
http://cervens.net/legionbbs123/forum.php/

oitarvi
26.12.09, 17:40
lihtsalt enda kogemusest räägin, et eesti kaitsevägi oli minul skaudilaager, kus murdumiseks oleksin pidanud roppu moodi veava nägema. ja ka siis oleksin failinud. võibolla 90´datel oli olukord teine.........


Tänapäeval neid pussuhädasid küll, kes ei saa füüsilise koormusega hakkama kaitseväes. Käivad iga kord arsti juures kurtmas, et ei saa hakkama ja lõpuks võibolla saavad ära kah.

Pahvak
26.12.09, 17:54
Tänapäeval neid pussuhädasid küll, kes ei saa füüsilise koormusega hakkama kaitseväes. Käivad iga kord arsti juures kurtmas, et ei saa hakkama ja lõpuks võibolla saavad ära kah.


Mul üks sõber, kelle viimase 5 aasta trenn piirdus kehalise kasvatuse tundidega ja nädalavahetusel mäluaukudega, sai mereväes ilusasti hakkama; tundub, et füüsiliselt see eriti raske ei olnud.

oitarvi
26.12.09, 17:56
Mul üks sõber, kelle viimase 5 aasta trenn piirdus kehalise kasvatuse tundidega ja nädalavahetusel mäluaukudega, sai mereväes ilusasti hakkama; tundub, et füüsiliselt see eriti raske ei olnud.


Noh kõik olenebki enda mõttelaadist, mõni võbilla tõesti poel väga kaua füüsilist teinud, aga ei taha ka halvas valguses armees näida ja hambad ristis teeb asjad ära. Mõni ainult vingub ja halab, et ei jõua.
Muidu mereväes vist pidi jõle lebo ka olema. :)

Maheaatom
26.12.09, 18:39
lihtsalt enda kogemusest räägin, et eesti kaitsevägi oli minul skaudilaager, kus murdumiseks oleksin pidanud roppu moodi veava nägema. ja ka siis oleksin failinud. võibolla 90´datel oli olukord teine.........

1990-te keskel oli ajateenistus Eestis tõepoolest pisut teine teema kui praegu aga ka mitte nii hull kui 80-tel Vene sõjaväes. Pigem midagi vahepealset, mille põhjustasid segased üleminekuajad. Minu teenistusajal (1999-2000) oli juba üsna normaalne teenida, v.a. kupp, mis oli endiselt üsnagi "riik riigis". 1999. aastal oli väeosades, kus teenisin (Tallinnas ja Võrus) kokku 5 surmajuhtumit, mida oli tegelikult EKV kohta üsnagi palju. 3 ajateenijat, 2 üleajateenijat. 4 neist olid enesetapud (kaks mahalaskmist, poomine, suitsiid lõhkepaketi "abil") ning üks kummaline juhtum Tartu sügisjooksul, kus heas füüsilises vormis olnud Lahingukooli veebel langes vedelikupuuduse tõttu koomasse ning suri nädal aega hiljem. Hiljem liikusid sahinad, et tegelikuks põhjuseks olid teatud ained, mida enne sai tarvitatud...

Anyway, probleemidega kaitseväes polnud enesetappudel mingit pistmist, selleks oli ikka liiga lebo ots. Kellel tõesti juhtmed kokku jooksid, need lasti niisama koju. Vene armees olid/on lood mõistagi teised.

Prantsuse Võõrleegion on kindlasti põnev teema; ka eesti keeles ilmunud raamatu "Elu Prantsuse võõrleegionis" olen mitmel korral lugenud. Mitte et ma sinna ise oleks kippunud, aga militaarvärk on ikka huvitanud.

alaska
26.12.09, 18:52
mingi selline juhtum meenub kah, kus vennad tulid kahekesi hüppest tagasi ja vahimees lasi ühe maha neist.

Tarq666
26.12.09, 18:58
Väga hea lugemine (y)

Dzuu
26.12.09, 19:10
Üli hea, lase kindlalt edasi :)

Toots_x
26.12.09, 20:32
TV reklaamide ajal kirjutasin valmis uue postituse.

IamAllin
26.12.09, 20:34
TV reklaamide ajal kirjutasin valmis uue postituse.

SUPER

Mandre
26.12.09, 21:25
MOREEEEE :P
nuts lugemine :)

Madis_89
26.12.09, 22:16
Nuts indeed. Olen ka mingit doki näinud viasat historylt näinud, escape to the legion vms. Tundub väga huvitav.

sukisuki
26.12.09, 23:46
Hea lugemine - ootan järgesid.

Toots_x
27.12.09, 02:25
Lõin tiltis olles pokkerilauad kinni ning kirjutasin Lille linna juhtumistest 3. osa. Järgmisena jõuan juba Pariisi ning u. kahe postituse pärast ka Leegioni väravatesse.

Godspeed_EJ
27.12.09, 02:31
nice.

Supsti
28.12.09, 00:59
Leidsin, et oled jõudnud juba pariisi ;D Väga huvitav lugu on. Plaanin esmaspäeval raamatukogust ühe prantsuse võõrleegioni kohta kirjtuatud raamatu laenutada. Enne seda ei teadnud sellest MITTE midagi, polnud isegi mitte vist kuulnud. Nüüd on paras hasart juba, et ammutada infot sellest. Plaani ei ole küll minna, aga teema on liiga huvitav, et mitte uurida.

Toots_x
28.12.09, 03:04
Kerges hüdrotildis kirjutasin väikese järje, järgmises updates püüan kirjeldada nii detailselt kui mäletan kogu seda esmast vastuvõttu protsessi.

Supsti
28.12.09, 03:17
veel ja veel ja veel...;D

pkmarek
28.12.09, 03:34
aga mis aastast käib jutt? ja vana siis olid?

Toots_x
28.12.09, 03:39
aga mis aastast käib jutt? ja vana siis olid?

Aastast 2007, 18

oitarvi
28.12.09, 03:56
Kes olid need eestlased siis kes sind teretasid? Lambi turistid? Ja kuidas nad aru said, et eestlane oled? :D

Toots_x
28.12.09, 04:07
Kes olid need eestlased siis kes sind teretasid? Lambi turistid? Ja kuidas nad aru said, et eestlane oled? :D

Dunno, minu jaoks täiesti võõrad. Võibolla mõni leegionär kellel rohkem kui 5 aastat teenistust ning luba vabal ajal käia tavariietes. Võibolla nägi ID kaarti? Suhtles valvuri / caporal-chefi'ga? Vaevalt, et ta lihtsalt turist oli, turistid ei satu niisama sellisesse kohta.

Kui aus olla siis mul pole õrna aimugi...

Dogers
28.12.09, 04:20
põneeeevv.

jrgn hell
28.12.09, 04:39
aitäh huvitava lugemise eest

mkva
28.12.09, 05:07
Lihtsalt NUTS ma ütlen.

2 päeva juba nägin seda teemat, kui vaatasin teemasid "Näita lugemata teemasid alates viimasest külastusest." ja kordagi ei viitsinud vaadata, kuna pole eriti selle ala fänn vms.. aga noo sa lihtsalt kirjutad niis hästi, et lihtsalt super lugemine on ! Ootan järge !

Edit: A ja kui vastu pole tahaks teada, kuidas said varem sealt tulema ja miks üldse ?

Btw, mul isa ikka vahetevahel (väga harva) pajatab mulle lugusid om läbielamistest vene sõjaväest 80nendatel. Ja tra, vot see on Nuts kuulamine.. saaks isa blogi kirjutama :D

Toots_x
28.12.09, 05:41
A ja kui vastu pole tahaks teada, kuidas said varem sealt tulema ja miks üldse ?

Rääkimise vastu pole mul midagi, kuid blogist on ilmselt seda kunagi huvitavam lugeda.
Muidu varsti on kogu sisu teada/ette aimatav ja poleks enam huvitav?

Väike kiire küsitlus siia teemasse:
a) Vastan kõikidele küsimustele
b) Vastan küsimustele mis on esitatud blogist loetu põhjal, ehk siis ei riku/räägi sisu ette ära

jrgn hell
28.12.09, 05:42
B

jrgn hell
28.12.09, 05:43
üldjuhul mind ei häiri, kui filmi lõppu ette tean, et siis tegelt vahet väga polegi, aga eelistan B-d ikkagi

mkva
28.12.09, 05:48
Nijah, tegelt on ikka põnevam lugeda, kui ei tea mis ees ootab. Et siis B 4sure!

Ghost0
28.12.09, 05:49
B loomulikult, nii palju põnevam.

bounce
28.12.09, 08:31
A+, väga huvitav lugemine.

Raido428
28.12.09, 09:52
Huvitav lugemine





Väike isiklik tähelepanek Taize kohta. See on OT ja sellele ei pea vastama.
Ma olen vähemalt 4-5 inimeselt kuulnud sellist juttu, et ükskord Taize`s tapeti preester otse minu silme all. Kas on nii, et kõik need Eestlased kelledelt seda kuulnud olen istusid sellel ajal üheskoos tollest preestrist paar pinki tagapool kust kõik ilusti näha oli. Kas tõesti selline huvitav kokkusattumine või panevad inimesed siin-seal natuke juurde. Ma ei ütle, et loo autor seda teeb. Aga kuidagi tobe on kuulata, et kõik kellega mina olen Taize`st rääkinud(ühe erandiga) nägid oma silmaga pealt kuidas too vend maha löödi.

muhkLionu
28.12.09, 10:30
See oli kolmapäevane päev, kui tädikesel viskas üle - kaua võib! Lõunane palvus, saalis 2000 inimest ühiselt laulmas, kui mutil sai kõrini. Tõusis püsti, kallistas kloostri juhti (Vend Roger) seljatagant ning lõi noa kaks korda südamesse.


http://www.zenit.org/article-13718?l=english



Brother Roger, 90, was stabbed to death by a woman Tuesday at an evening prayer service attended by 2,500 people in the Burgundy region in France, authorities said. A 36-year-old Romanian woman was detained by witnesses and turned over to police, authorities said.


Väikesed faktivead viitavadki pigem sellele, et kirjeldaja nägi asja pealt, mitte ei kirjutanud kusagilt uudistest maha.

Toots_x
28.12.09, 14:16
Taize
Kurat, ma ei tea miks mulle on meelde jäänud nagu oleks olnud kolmapäev...
Me läksime siit suure bussiga, palju on bussis kohti? Sellel nädalal oli eestlasi Taizes kokku 2 bussitäit + mõned individualistid.



Kas on nii, et kõik need Eestlased kelledelt seda kuulnud olen istusid sellel ajal üheskoos tollest preestrist paar pinki tagapool kust kõik ilusti näha oli.

Taize kirikus ei ole pinke, on lihtsalt põrand. Istumiseks sobivad ainult trepid ning nendel miljonivaade puudub.
Palvuse ajal ei istu kõik üheskoos, igaüks vaatab ise kuhu ta istuda tahab ning saal on suur.

Svenza
28.12.09, 19:36
Ma olen ülikiire lugaeja ja neelasin selle sekundiga... Minu jaoks oleks tarvis et kõik korraga otsast lõpuni olemas oleks. Niimoodi jupitades kaob vahepeal pinge ära. 500lk päevas polnud mingi probleem lugeda vanasti.
Nii et edu kirjutamisel.

Toots_x
29.12.09, 16:51
Kõigepealt peaksin Teid kõiki tänama, kes loevad ning kaasa elavad.
Blogi külastatavus viimase kahe päeva jooksul on olnud suur, kokku üle 500 külastuse.

Kõik see annab indu ainult juurde kirjutada, täna lisan kindlasti veel mõned postitused ning proovin seda ka lähipäevil edasi teha - juhul kui ma terve see nädal plaanitult kooma eelses seisundis ei viibi.

Aitäh : )

leits
29.12.09, 17:20
Lopuks saad reklaami pealt rikkaks :)

$$$
29.12.09, 17:22
Aga mis sind pokkeri juurde tõi ja grindid microt??

Helmps
29.12.09, 17:35
Kunagi saad raamatu välja anda :)

Toots_x
29.12.09, 18:26
Aga mis sind pokkeri juurde tõi ja grindid microt??

Pokkerit koguaeg väikestviisi mänginud, kuid nüüd alles hiljuti avastasin foorumi ning hakkasin asjast aru saama,
Ikka microt, ikka microt. Ilmselt suudaksin NL10+ ilusasti biitida, kuid hetke finants lubab ainult ennast NL2'est üles mängida, mis omakorda võtab terve igaviku. : )

mkva
29.12.09, 18:30
Fort de Nogent - 2. Osa etc.

aimm daiiing to riid.

IamAllin
29.12.09, 19:03
Fort de Nogent - 2. Osa etc.

aimm daiiing to riid.

+1

Toots_x
29.12.09, 19:36
Fort de Nogent - 2. Osa etc.

aimm daiiing to riid.

Kirjutasin selle valmis, kuid bussis nett jamas, nüüd tundub, et olemas jälle...
Läpaka klaviatuur ka katiki, seega kuidagi üle jala sai see kirjutatud...

Lasin siis üles.

nikitheone
29.12.09, 19:41
2 korda sama teksti hetkel

IamAllin
29.12.09, 19:52
Kirjutasin selle valmis, kuid bussis nett jamas, nüüd tundub, et olemas jälle...
Läpaka klaviatuur ka katiki, seega kuidagi üle jala sai see kirjutatud...

Lasin siis üles.

Suuupeeeeer :D

Koit
29.12.09, 20:22
huvitav lugemine tõesti, nüüd elad Haapsalus uuesti?

K2snakas
29.12.09, 21:03
tõsiselt siuksest teemast võiks raamat olla:D
kuigi ma raamatute s6ber pole, aga seda loeks meeleldi:P

j22n uut sissekannet ootama:)

Toots_x
29.12.09, 21:36
huvitav lugemine tõesti, nüüd elad Haapsalus uuesti?

Mhm, praegugi Haapsalus.

Codecci
29.12.09, 22:33
tõsiselt siuksest teemast võiks raamat olla:D
kuigi ma raamatute s6ber pole, aga seda loeks meeleldi:P

j22n uut sissekannet ootama:)

+1

ranka
29.12.09, 22:44
+1


+2

Tõesti nagu loeks huvitavat raamatut. Täitsa sick.

Svenza
30.12.09, 03:31
mmmmmmmmmmmmmmmm
rohkem

mkva
30.12.09, 03:38
Väheseks jääb jah seda lugemist ..

Dogers
30.12.09, 04:34
juurde juurde!!

sukisuki
30.12.09, 06:42
go go

kardaanirist
30.12.09, 15:06
väga hea lugemine. vahepeal jätsin meelega mõne osa lugemata, et siis hiljem juba mitu tükki järjest lugeda.

mul võibolla üks kahtlane küsimus, aga ma eeldan, et sa oled gümnaasiumis käinud. kas sa kirjutasid oma lõpukirjandis ka Prantsuse Võõrleegionist jms? endal 12. klass käsil ja eesti keele tunnis jagab õpetaja tihti igasugu eelnevate aastate kirjandeid kätte ja siis analüüsime ja värki. mäletan, et üks kirjand rääkis sellest, kuidas kirjandiautoril oli olnud väga paheline elu ja et plaanis minna Prantsuse Võõrleegionisse, et seal uut elu alustada jne. võis see sinu kirjand olla? : D

Sass
30.12.09, 22:42
kas totos ise kirjutab seda? kui sis lugesin inglismaa peatykist et olid kunagi Another Worldi fänn.. mi ssu kasutaja nimi seal oli?:D

K2snakas
30.12.09, 23:15
kas toots ise kirjutab seda?

jah kirjutab!

jrgn hell
30.12.09, 23:30
pinge kruvib

jään järge ootama

jrgn hell
31.12.09, 01:05
aga kuna sa jutustuses ilmselt nii pikalt kõikidele treeningu detailidel ei peatu, siis räägi palun käsivõitlusest.
Et, mida te reaalselt õppiste. poks/taipoks ja dirty boxing ja siis igasugused näpud silma,rusikaga kõrri kiired lahedused ja basic liigeselukud/heited, või aeti mingi idamaade müstilist bullshitti ka?
ja kas treening oli reaalselt sparri/drilli-rohke, või rohkem a´la üks näitab ette ja teised peksavad üksteist kokkuleppelise stsenaariumi alusel?

Supsti
04.01.10, 01:39
Ootan lisa :)

jott
04.01.10, 01:44
Kõigepealt peaksin Teid kõiki tänama, kes loevad ning kaasa elavad.
Blogi külastatavus viimase kahe päeva jooksul on olnud suur, kokku üle 500 külastuse.

Kõik see annab indu ainult juurde kirjutada, täna lisan kindlasti veel mõned postitused ning proovin seda ka lähipäevil edasi teha - juhul kui ma terve see nädal plaanitult kooma eelses seisundis ei viibi.

Aitäh : )


Kooma seisundis obv.

oitarvi
04.01.10, 01:45
Toots, kui aastavahetusepidustustest veidi kosunud oled siis võiksid tõesti uue peatüki kirja panna. Hakkab muidu juba ununema. :)

InternetiPervert
04.01.10, 02:26
Mõtlesin, et hakkan nüüd igavat blogi lugema, tuleb parem uni, aga eksisin. Väga huvitavad seiklused sul olnud ja kirjutamisannet on sul ka. Jään ootama lisa.

K2snakas
04.01.10, 05:23
Mõtlesin, et hakkan nüüd igavat blogi lugema, tuleb parem uni, aga eksisin. Väga huvitavad seiklused sul olnud ja kirjutamisannet on sul ka. Jään ootama lisa.

wtf is this shit:O
kuidas sa midagi sellist üldse mõelda saad:D

Toots_x
04.01.10, 07:43
Tänane hommik on esimene kus püsib veel pilt ees, aastavahetus on selleks korraks möödas.
Mälestuseks kõrvarõngas (ei tea kuidas ma selle sain), pildid kus olen kellegi seeliku ...... Ma parem ei meenuta ja rohkem ei räägi..

Igaljuhul, õhtul kui keha ja vaim natukene kosunud, hakkan uuesti stabiilselt blogi täiendama : )

InternetiPervert
04.01.10, 13:57
wtf is this shit:O
kuidas sa midagi sellist üldse mõelda saad:D


Üldiselt mulle väga blogide lugemine pinget ei paku. Tõesti, siin hoian mõndadel pokkeripäevikutel silma peal lootuses saada inspiratsiooni ja näpunäiteid aga seda blogi loed nagu huvitavat raamatut.

mihkel88
04.01.10, 14:19
toots, ega sa aastavahetusel tartus pidu ei pannud... üks neiu kaotas kõrvarõnga ;D

Toots_x
04.01.10, 14:59
toots, ega sa aastavahetusel tartus pidu ei pannud... üks neiu kaotas kõrvarõnga ;D

Ei pannud, vist, ega ma kindel ei ole.
EDIT:* Sain mälestuseks kõrvarõnga koos kõrvaauguga.

Potik
08.01.10, 11:42
Kop-kop. Lähiajal lisa ka oodata? :)

stenboy
08.01.10, 12:45
Ohhoo , päris hea text , igav ei hakka :D , kirjuta samamoodi edasi :P

Jennifer
08.01.10, 16:10
Jep;)

antnx
08.01.10, 16:39
Ei ole siin mingit ;) ;) märkimist. Kus uus postitus on?????

Allanaator13
08.01.10, 18:50
Ootan samuti huviga uut postitust siiani NUTS blog.

Dogers
11.01.10, 20:02
vaikseks on jäänud

Codecci
11.01.10, 20:39
Koksati ära äkki sõjasaladuste avaldamise eest?

mkva
11.01.10, 20:48
lol at last1 :D

DanRai
11.01.10, 23:11
nagu raamatut loeks, tahaks järge :)

Helmps
14.01.10, 02:59
fännid ootavad järge :)

Rage
14.01.10, 07:23
ju tal on nooertaeg mitu kuud, kus ei pääse välismaailmaga suhtlema...

Codecci
14.01.10, 16:35
ju tal on nooertaeg mitu kuud, kus ei pääse välismaailmaga suhtlema...

?

sukisuki
14.01.10, 21:08
mega irw

Toots_x
17.01.10, 18:42
Nonii, ma olen nüüd jälle orbiidil tagasi.
Kogu see aastavahetus ning selle afterparty muudkui venis ja venis.
Nüüd on sellel kõigel lõpp, ei jaksa enam... Nüüd püüan ennast vaikselt tagasi kooli-pokkeri-kodu lainele seada.
Hakkan samamoodi ka blogi uuendama, vabandust kõigi ees kes uusi postitusi vaikselt oodanud on...

See on see õige eesti mehe asi, alguses ei saa vedama, pärast ei saa pidama... 27 Dets - 17 Jaanuar pidevalt igapäevaselt mälus koomalaagrit korraldada on juba piisvalt ebanormaalne...

Godspeed_EJ
17.01.10, 18:47
oooo Toots on elus ;D

mkva
17.01.10, 18:49
varem sai kii nii oldud, aga praegu tundub küll juba unrael :S

Toots_x
17.01.10, 19:09
varem sai kii nii oldud, aga praegu tundub küll juba unrael :S

On unreal ning tervisele mõjub kohutavalt.
Reedel mõistsin, et aitab sellest. Helistasin oma vanavanematele ning läksin sinna, et puhata ning olla kõigest sellest eemal.
Reede öösel magasin 17 tundi, kuni mind lihtsalt üles äratati. Tund aega suutsin silmad lahti hoida, pärast seda magasin edasi - lihtsalt meeletu üleväsimus, söömata jne.
Vanaisa oli tahtnud isegi mingil hetkel mulle kiirabi kutsuda, kui pulss oli midagi 43 kandis (poolunes).

Alles täna hommikul sain pildi ette ning vanavanemad kommenteerisid, et näen juba inimese moodi välja...

IceCold
20.01.10, 14:35
Kõva jutustus, kui aega saad siis ole hea, kirjuta ikka edasi;)

Madis_89
05.02.10, 13:10
Ja järge polegi tulemas :( ?

Toots_x
05.02.10, 23:09
Ja järge polegi tulemas :( ?

Oeh, viimaks ometi väike update blogis.

noname
05.02.10, 23:52
keep going.

Väga huvitav lugeda!

jrgn hell
06.02.10, 15:38
ilmselgelt mul viskaks ka kopa kiirelt ette, et ümber trükkida
aga loodan ise ka lisa

oitarvi
23.03.10, 10:37
Avastasin, et toos midagi veebruaris juurde kirjutanud. Mõtlesin juba, et väljasurnud blogi. Kindlasti kirjuta tihedamini. Kipub juba (algus) meelest ära minema.

Madis_89
14.04.10, 19:17
Ja järge polegi tulemas :( ?

Loodan oma järjepidavusega sind kirjutama suunata. Viimane sissekanne oli päris ammu.

Cash87
14.04.10, 19:33
Ma juba ära unustanud, muidugi tahaks järge nii hea lugemine oli :P

mkva
14.04.10, 19:34
Kui vaadata siis toots pole ammu siin aktiivne olnud. Tal hetkel palju teha.