PDA

View Full Version : carpc - 3in1 (busto+tilt+badbeat)



carpc
27.12.09, 02:27
Tere.
Kirjutan ka siis. Olen üks tore maailmarändur. Põhimõtteliselt mul kodust aadressi pole ja Maarjamaad pole ammu näinud. Kunagi aastaid tagasi sai pokkerit juba mängitud põgusalt ja level üks ületatud (ehk siis sain selgeks käte tugevused). Nüüd kuna 24/7 on vaba aega ja juba ka igalpool on olemas internett, siis igavuse peletamiseks hakkasin uuesi mängima ja nakatas päris toredasti uuesti. Algul suutsin olla isegi edukas, sai pingsalt br kasvatatud, kuni tuli mingi esmaklassiline bad beat ja tilti läksin, ning kogu bankrolli heleda leegiga põlema panin. Sai uuesti katsetatud ja sama jama. nl10 ja nl25 suudan biitida enamvähem, ilusti kasvatada bankrolli kuni jälle kõik kordub. Mängin ka STT ja MTT päris tihti ja olen suutnud neid ikka aegajalt võita. Arvet pole pidanud. Suuremad võidud 200$+, mis muidugi maha tildatud. Aga tänane päev oli bad beatide tipp. Hommikul võtsin eesmärgiks, ei ühtegi tilti, kõik bad beadid on lihtsalt ebaõnn, pea-asi et tegin õige otsuse. Suutsin seda reeglit päev otsa ka jälgida. Ei läinud tilti, ei läinud bustoks, ainuke asi, et nl25 limiidil -320dollarit :D See oli lihtsalt uskumatu. Ei pidanud ükski AA vastu, ei pidanud ükski KK vastu, pocketpaariga preflop reisides poti jagu, ei andnud pea kunagi (30+ korda pakun:D) setti jne. Ei oleks seda ise kogenud, ei usuks. Igaljuhul tänaseks raha otsas. Homme vaatan kuidas tuju on, kas kannan juurde või teen puhkepäeva. Igaljuhul pole hullu, endameelest tegin õiged otsused, kahjuks pt3 jne ei kasuta, et ei saa statistikat vaadata. Aga polegi vaja, ise tean, et ei oleks neid lucky rivereid jne olnud, oleksin tublis kasumis. Mängisin häid kaarte headelt positsioonidelt. Alati arvutasin kas pot on väärt mingit calli jne. Tilti ei läinud ja ka mitte bustoks.
Enivei viimase dollari eest mis peale jäi, võtsin nüüd ühe 45kohalise sng, 30alles, chipe kah päris palju veel, eks näiss, kui sealt tuleb mingit lisa, siis täna veel teen mõned turnad, muidu lähen ära magama.
Ahjaaa eks ma tõmban endale pt3 ja ehk veel mõne programmi, et edaspidi ka teid lõbustada ja ehk ka keegi vaatab targema pildiga üle statistika, kindlasti on vägapalju suuri auke ja valesid samme sees mida ise tähele ei panegi.
Igaljuhul teile Eestisse ilusaid pühi ja et ikka maa valge oleks.

Toots_x
27.12.09, 02:38
Good luck Sir!.

IamAllin
27.12.09, 02:42
Peaasi, et alla ei anna ;)

Godspeed_EJ
27.12.09, 02:48
PT3 või HEM tõmba kindlasti, kui cashi mängima kavatsed hakata. Big help!!!

flipmachine
27.12.09, 03:05
krt mees , ega sa ometi pokerstarsis mängi ? ;D

carpc
27.12.09, 03:16
FTP mängin, kuigi mulle algul hoiatati et vaata, sul hakkab seal käsi esialgu jooksma, krt jooksis jah algul jõle hästi:D kõik nad on rigged vist :D Varem triobet kah kindlalt. Triobet näitab veale failimist nagu pooleldi järgmist kaarti mis oleks tulnud. 75% kordadest kui mina failisin oleks see kaart mulle sobinud täpselt. Järelikult kui keegi teine failis oleks see kaart ka enamusjuhtudel tollele sobinud, seega sai ilusti nii lisainfot vastaste kohta:D aga ega midagi. dollari turniiril olin ka esimene kes rahadest ilma jäi. Muidugi tänu bad beadile :D QQ vs 22 flopp 49Q turn 2 river 2 :D
Head ööd:D

flipmachine
27.12.09, 03:18
trios selle nimi rabbit cam , seda saab ilusti maha ka võtta 8) vähendab tilti ;)

IamAllin
27.12.09, 03:44
FTP mängin, kuigi mulle algul hoiatati et vaata, sul hakkab seal käsi esialgu jooksma, krt jooksis jah algul jõle hästi:D

Mul oli täpselt sama lugu FTP-s. Liht nuts.

mcbethk
27.12.09, 13:19
Kus hetkel viibid siis?

leits
27.12.09, 13:24
Nojah .. ma olen halanud nende bad biitide yle sitaks .. aega ta võttis aga aru ma sain, et ise olin (olen) sitt. Bad beadid on nagu nad on ega nad teistel tulemata ei jää, lihtsalt tuleb nendega mingil määral harjuda. Olen viimane kuu tohutult investeerinud aega õppimisse jne ning mingid tulemused on ka näha .. usu mind ma olen 3x rohkem läbi elanud ilmselt kui sina. Kui ise end aidata ei taha, ei aita sind keegi :) Gl sir!

carpc
27.12.09, 13:43
Tere hommikust.
Ei eks ikka tahan end aidata, muidu poleks seda teemadki teinud, edaspidi siia hea käsi jne postitada. Kindlasti on mu mäng ka üldiselt väga auklik, et on mida parandada. Eks vaatan kas täna kannan juurde ja teen mängu või mitte :)
Hetkel asun Pariisis, jõudsin siia eile, enne seda olin paar nädalat Hollandis ja enne seda Itaalias.
Olen siin kuni aastavahetuseni ja siis liigun Küprosele nähtavasti ja peale seda vaatan ehk mõne odavama riigi. Niimoodi seigeldes, kui ei tea kohaliku eluolu on ikka jõle kallis elada (ei tea kus poodides kohalikud käivad - odavam toit, kus söömas käivad - odavam jne). Vb teen veel nädala kuskil alpides lumelaua sporti kah.
Pea püsti :)

Kris
27.12.09, 14:26
hästi elame

carpc
27.12.09, 16:46
hästi elame


Ega seda elu kauaks pole, suht ränk ikka. Säästud kuivavad tuhinal kokku:D et otsigi mingit odavamat riiki kuhu peatuma jääda :)

flipmachine
27.12.09, 16:58
tohib teada ,kui vana oled `?

carpc
27.12.09, 18:49
tohib teada ,kui vana oled `?


23

Magasin täna küllaltki pikalt, õhtul plaanin mängima hakata ja öö otsa panna. Praegu tegelen materjali läbitöötamisega (ranka tabel lauapeal, tähtsad asjad allajoonitud, muud artiklid ja strateegijad jne).
vb inimene kellekaudu fulltilti raha kannan öösel magab, siis ehk on keegi kellel fulltildis ala 150dollarit ja sooviks raha sebi saada?

carpc
29.12.09, 01:14
Sai siis lastud nl10 4jas lauas mitu head tundi, tulemus -15$. Pole paha :) Mõni bad beat ja suckout jne ka ikka sees. Ise rahul tegelikult. Vahepeal oli -39$. Kuna neljas lauas mängisin, siis olin endale pannud ka et kui -4BI, siis lahkun ja olin valmis juba aknaid sulgema, aga läks paremini. Läks tõusvas tempos, aga tundsin end natukene väsinuna juba, tahtsin vaheldust ja ei hakanud riskima et lollused tulevad. Tegin ka algul mõned 2.25turnad, 4tk, kus jõudsin kus ei saavutanud midagi, ehk sealt kah -10$. Kuna pea oli natukene veel paks ja ei tahtnud veel cashi teha, mõtlesin et proovin ka siis mingi suurema hulga turnasid panna, 10tk 18mehe sng 2+0.25 siis võetud lihtsalt eksperimendi mõttes. Teiejaoks on see köömes, aga mina algul ikka võimlesin mõnuga. Lõpptulemus see et 4jal laual finaallauas, ja 3rahakohta, vastavalt 1, 2, 4. Sealt siis +7$ millegiga. Päris huvitav kogemus igaljuhul. Teen väikese internetis surfamise veel ja siis edasi 4xnl10 panema. Täna siis esimest korda ka fulltilt salvestab mul käsi, eks pärast pusin siis ka pt3 natukene. Praegune br 225$.

carpc
30.12.09, 19:27
Kuna br ilusasti maha mängitud jälle, sai ajaviiteks tv kõrvale ka üht freerolli taotud. Kas olen mina loll ja jääb midagi kahe silmavahele või on teised lollid?

Full Tilt No-Limit Hold'em Tournament, 80/160 Blinds (9 handed) - Full-Tilt (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-FullTilt.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

MP3 (t13517)
CO (t435)
Button (t655)
SB (t2809)
BB (t2060)
Hero (UTG) (t5247)
UTG+1 (t3178)
MP1 (t80)
MP2 (t600)

Hero's M: 21.86

Preflop: Hero is UTG with Qhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif, 7http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif
Hero calls t160, 3 folds, MP3 calls t160, 3 folds, BB checks

Flop: (t560) 10http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif, Ahttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif, Khttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif (3 players)
BB checks, Hero checks, MP3 checks

Turn: (t560) Qhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif (3 players)
BB checks, Hero checks, MP3 checks

River: (t560) Jhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif (3 players)
BB checks, Hero bets t5087 (All-In), 2 folds

Total pot: t560

Pakkumis ja muud strateegiat mitte vaadata(vaatan tv ja see freeroll ei lähe eriti korda, seega ei mõtle bettimiste jms peale eriti), vaid lihtsalt lõpplahendust. Lihtsalt pakkus natukene nalja muidu igavasse päeva :D

K2snakas
30.12.09, 23:36
lol obv on see freeroll ja sa mängid selliste vendade vastu, kes ei tunne kätetugevusis:D
polegi sellist nalja kaua aega näinud:D
saaks aru kui 1 neist foldib:D
aga mõlemad:D
wtf:D

carpc
31.12.09, 00:09
korra ka sellist pulli rahalauas näinud. nl10 vist oli. 1 checkis kaasa, 2tk foldisid. Kartsid vist et nende käsi pole tugevam kui "maas" olev käsi:D

Karikakar
31.12.09, 16:21
korra ka sellist pulli rahalauas näinud. nl10 vist oli. 1 checkis kaasa, 2tk foldisid. Kartsid vist et nende käsi pole tugevam kui "maas" olev käsi:D


Kui keegi bettinud ei ole, siis makstakse rake näol rohkem raha kui niisama foldides.

carpc
04.01.10, 03:05
Vot ei tea mis nüüd juhtunud on. Pole mingi 4-5päeva mänginud. Reisisin ühest kohast teise jne, võttis oma aja. Täna tegin siis uue deposiidi. Eelmised olen kõik ikka ilusti maha mänginud. Cashi ei viitsinud täna, seega võtsin turkad ette. Ennäe imet, käsi jookseb. AA KK jne peavad vastu all in jne, täitsa lust kohe mängida. Mitmel jõudnud finaallauda. Enamustel rahadesse. Ega und ka pole, eks tuleb siis hommikuni lasta. Ei tea kas FT tundis puudust minust, muidu tegin ikka deposiite pidevalt vägagi normaalseid summasid, olin neil hea klient, maksin nii mõnegi tegelase aastavahetuse peo ja auto liisingu kindlasti kinni jne. Vaatasid et hea rahaallikas kaduma läinud, peab natukene häid käsi ja kaardijooksu andma :D

Einojah krt kirjuta veel, sõnusin ära vist, ühes lauas 600 mängijat alustas, olin rahakohtadel juba, ja just enne suuri rahakohti sain siis mastireakäest pähe... A oli lauas, minul Q käes, villainil K :D loogizzz... krt kartsingi et sõnud ära:D Aga ok lähen mängin edasi ja maksan kellegi autoliisingut:D

carpc
08.01.10, 18:54
arghhhhhh totaalselt närvis >:( >:(
Istun lennujaamas ja mõtlesin et aja surnukslöömiseks taon natuke sng sid. Päeva kokkuvõttes küll plussis ilusti, aga mitu head kindlat rahakohta on läinud sellepeale et väga tähtsal hetkel lihtsalt kaob nett ära.
Juhtus see ühe korra, tänu millele jäin mõlemas lauas bubble boyks kuigi olin chip leader pikalt. Mõtlesin et ok unluck, et ju mingi viga, muidu korralik kiire nett. Juhtus teist korda veel ja õnneks siis sain mõlemal laual esimese rahakohta, blindid sõid välja lihtsalt, kuigi jälle enne neti kadumist olin chipleader mõlemas lauas.
Enam ei mängi siin. Õudne lihtsalt :D
Aga muidu positiivse asjapealt see, et olen terve see aasta suutnud sng 9inimese omas 2 + 0,25 näidata + tulemust, roi 21 116mängu peale. Ehk suudan lõpuks ometi ka midagigi biitida :D Muud katsetused mujal ikka totaalne katastroof. Muidugi pani ming mind rohkem mängupeale mõtlema see, et br oli jälle 10daala järgi ja järgmine deposiidi võimalusi oli alles kuskil 2-3päevapärast. Et siis ei saanud suvalt lahmida kalleid turniire jms, kuna tahtsin kindlasti mängida (paremat teha pole:D)
Ok eks näiss mis saab. Aitas ka kaasa see, et vähendasin tubade arvu kus korraga mängin max2 peale. Et võtan 2 sng ette, teen need lõpuni ja siis jälle 2 jne. Tohutult aitab süveneda.
Aga mis siis ikka, siin prantsusmaal jõle halb ilm, aga kuna jäi ära lend kuhu tahtsin, pean siin veel nädal aega passima, siis sharm el sheiki mingiks ajaks ja ehk siis kuubale :D
Tervitusi:D

Jennifer
08.01.10, 19:09
good luck! :D

carpc
11.01.10, 18:14
Prantsusmaal soe ilm, sai siis läpakaga rõdupeale istutud ja sngsid tegema hakata jälle (kuna need ainukesed milles mul enamvähem brak even on).
9men sng 2+0.25. Viimased 2 alles, mul 11xxx stack, vastasel 1xxx. Ehk suht kindel win kui natukenegi aru peas on ja vastane mitut head laksu ei saa. Ja siis saab läpakal aku tühjaks :D no mida veel:D Kiirelt tuppa aku järgi, komistades mitmete asjadevastu jms, näoli maas, nägu valus blablabla:D Igaljuhul seni varastas vastane aga rõõmsalt blinde. Tagasi jõudsin oli seis 7xxx minu 5xxx vastu. Eks see oli aus ka, kuskil poolepeal oli mul alles alla 1000 ja ja läksin varastamise mõttega all in aga ta callis AK, mul mingi praht ala 39 erinevad mastid. Ja sain oma punnid kätte. Andsin talle võimaluse. Kuid lõpuks õnneks siiski suutsin ära võita :) :D


Aga nägu valus : >:(

carpc
15.01.10, 03:58
Pean monoloogi aga mis seal ikka:D

Full Tilt Poker $2 + $0.25 No Limit Hold'em Tournament - t30/t60 Blinds - 9 players - http://www.thehandconverter.com/hands/475076
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

MP1: t1570 M = 17.44
MP2: t995 M = 11.06
CO: t1760 M = 19.56
BTN: t1105 M = 12.28
SB: t2965 M = 32.94
BB: t2995 M = 33.28
UTG: t2120 M = 23.56
UTG+1: t1360 M = 15.11
Hero (UTG+2): t1565 M = 17.39

Pre Flop: (t90) Hero is UTG+2 with A :diamond: 6d :diamond:
2 folds, Hero raises to t120, 2 folds, CO raises to t450, 3 folds, Hero calls t330

Flop: (t990) A :heart: 5c :club: Q :club: (2 players)
Hero bets t1115 all in, CO calls t1115

Turn: (t3220) 3 :diamond: (2 players - 1 is all in)

River: (t3220) 2 :heart: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: t3220
CO shows 4 :spade: K :club: (a straight, Five high)
Hero shows Ad :diamond: 6 :diamond: (a pair of Aces)
CO wins t3220

Tibla callis iga asjaga pmst kaasa mis vähegi käes oli, lootsingi et emand või 5 v midagi sellist on, aga noh vot sellist donkamenti ei osanud küll oodata. No peab tegema ikka tuju heaks see asi:D

Ja tuju teeb veel ka rõõmsaks see kui oled suure vaevaga jõudnud finaallauda... teisel kohal stackiga suurelt teistest ees mõlemad. Käes AA, esikoha stack raiseb, ma reraise allin, järgneb call ja QQ villainil ja maha ikka ilusti Q... :)

Muidu hea päev... 2daalased 27mehe turnad lähevad suht kenasti :)

ilikeu
15.01.10, 07:28
mulle meeldib su loogika "Mängin hästi aga päevas kaotan 12bi nl25s"

carpc
15.01.10, 16:44
Eks peaasi et ise rahul olen ;)
cashi ei biidi jah absoluutselt, vahepeal on mõned joppamis päevad olnud, turniiride loogika sobib veits paremini, aga mida ma üldse räägin, sample ja kogemus nii väike ka veel. Ofcorse olen kaotav mängija ;)
Cashi pole väga tükk aega mänginud, vahepeal korraks proovisin jälle, ei tulnud midagi välja.

carpc
20.01.10, 05:30
Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.10 BB (8 handed) - Full-Tilt (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-FullTilt.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

Button ($19.55)
SB ($11.71)
Hero (BB) ($14.64)
UTG ($3.85)
UTG+1 ($2.53)
MP1 ($10)
MP2 ($5.40)
CO ($13.85)

Preflop: Hero is BB with Qhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif, Jhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif
6 folds, SB bets $0.30, Hero raises to $0.90, SB raises to $2.70, Hero calls $1.80

Flop: ($5.40) Jhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif, 10http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif, 5http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif (2 players)
SB bets $4.05, Hero raises to $11.94 (All-In), SB calls $4.96 (All-In)

Turn: ($23.42) Qhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif (2 players, 2 all-in)

River: ($23.42) Khttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif (2 players, 2 all-in)

Total pot: $23.42 | Rake: $1.56

Mis oli vastasel? Muidugi A8o. Ajab tilti küll :D

Üldiselt tegin pikema pausi vahepeal kuna suur tilt tuli külla. Tundub et mõjus hästi.

5daalast 18mehe sng läks paar päris hästi ja rahagi tuli.
3daalane 1133meest knockoutturbo 38koht, kah võib rahule jääda.
400kätt nl10 -4daala, jah oleks võinud see badbeat olemata olla oleks see kah ilusti +20.
Aga noh ilusti plussis päeva on minujaoks ikka palju küsitud:D

Jennifer
20.01.10, 12:07
Palju õnne :P

carpc
22.01.10, 03:55
Kuna olen kaotav mängija üldises mõttes ja seiklen ringi, siis ühendasin 2 vajalikku.
Pokkerit ei oska ja inglisekeelt ka ei oska eriti, seega võtsin ette inglisekeelse pokkeriartikli ja tõlkisin sõnaraamatu abiga sõnasõnalt ära. Ehk tuli natukene mõlema oskust juurde. Panen tõlgitud teksti ka siia, ehk kellegil kasu. Aga ei vastuta sisu eest. Kindlasti vigu palju, sõnastus imelik jms. Aga parem kui mittemidagi.

Biggest leaks low stakes poker players have
Suurimad lekked mida teevad Low Stakes mängijad
by Squizzel on July 11, 2009

Sellest on juba möödas paar nädalat kui ma tegin oma esimese strateegia postituse, niisiis ma mõtlesin, et on aeg teha järg. Ma proovin põhinedes oma teadmistele seletada kuidas madala/keskmise leveli cash mängud toimivad ja tuua välja mõned üldised vead mida teevad madala leveli pokkeri mängijad.

Postisooni mitteteadmine: Enamus mängijad on teadlikud et positsioon on kasulik aga ei tea kui tähis see tegelikult on. On võimatu võidelda mängijaga kes mängib enamus käsi callides ja raisedes positsioonis olles (IP). Muidugi kõik sõltub pokkeris situatsioonist aga tight blindide vastu 6max mängus buttonil olles peaksid sa avama umbes 50%+ käsi kui on sinuni folditud. Blindidel loose mängija ja 3bettija vastu võitlemiseks sa saad teha palju muid asju. Pea meeles, kui sul on positsioon siis sul on eelis. See ei loe kas sa oled Durrr, Phil Ivey või Patrick Antonius. Kui nad mängiksid paljusid käsi positsioonist väljas (OOP) – nad ei võidaks. Positsioon, positsioon, positsioon. Ava paljusid käsi, 3beti paljusid käsi ja üldiselt näita tugevust olles POSITSIOONIS. Alusta väga agresiivselt ja kui vastased hakkavad vastu, tee oma korrektuurid.

Robotid: Kui ma ütlen robot või autopiloot, siis ma ei mõtle et kõik grinderid kes mängivad paljudes tabelites on halvad, see on lihtsalt märge. On olemas mängijaid keskmises levelis kes rutiinselt mängivad 16+ tabelis ja beadivad mängu tohutu winratega ( Näiteks Nanonoko või greggy20723). Kuid neid mängijaid on väga vähe. Nad on näinud vaeva et mõelda välja kõige effektiivsemad mängimis viisid ja neil on tohutu hulk kogemust. Probleem enamus grinderitel on see, et nad kasutavad “tavalist” meetodit, mis pole kõige optimaalsem ja nad teevad enda vigu/lekkeid üha uuesti ja uuesti. Tihti nad isegi ei tea et neil on need lekked. Kui need mängijad kulutaks natukene aega mängimisest eemal olles mõtlemaks selleüle “miks” nad teevad kindlaid liigutusi mängide,s siis neil oleks palju rohkem edu. Kujuta ette saada 0.5pt mängijast 3pt võitvaks mängijaks 16tabelil. Näe vaeva ka tabelist väljas.

Kohane oma vastastega: See on peaaegu kordus eelmisele peatükile, aga kaugelt liiga paljudel regularide onl paindumatu avamis range ja avamis suurus. On väga tähtis vaadata mängijaid lauas ennem kui sa avad ühtegi preflop kätt. Kas calling statione on sinu üle positsioonis. On kõik mängijad nitid. Kas on aggresiivne 3bettor buttonil? On shortstacke blindidel? On fish big blindil? Kõik need asjad mõjutavad sinu avamis sagedust ja avamis suurust. Kasuta oma aju et välja mõelda kuidas.

Ole ettearvamatu: Mängides sa tihti tahad teha vastupidist sellele mida vastane ootab et sa teeksid. On teatud käitumised preflop/postflop mis näivad eriti tugevama, seal saad sa kasutada bluffi, kui sul on tavaliselt olnud nuts käsi nendes situatsioonides. Mis kohad need on, ma ei hakka sulle neid kõiki ette ütlema. Preflop kohad võiksid olla 3bettimine UTG raiserit lahjalt, 3bettimine EP (varajase positsiooni) raiserit sb/bb’lt. Postflop kohad võiksid olla pöörata käed bluffiks näiteks, check/callida flop/turn keskmise paariga ja siis otsustada checkraiseda riveril et esindada erinevaid käte võimalusi. Kui su vastane arvab et su käe range on väga tugev, siis see on hea koht bluffimiseks. Tavaliselt see sobib hästi kokku su nuts käte rangega ja kui see(bluff) maha callidakse siis tulevikus callitakse sind lihtsamini(kui sul on nuts). Lihtsalt tee kindlaks et sa saad esindada käsi ja tee kindlaks et need oleksid tehtud hea mängija vastu (idioot ei saa su liigutustest aru ja ja teda potist välja bettida bluffiga on võimatu).

Maksvad või passiivsed mängijad: Ma olen tuntud kui “station” aga ma proovin seda oma mängus elimineerida (lihtsalt nii lõbus on callida). Igakord kui sa teed herocalli kellegi vastu, küsi iseendalt ühte asja: on see mängija passiivne või aggresiivne? Kui vastus on et ei tea või passiivne, sa peaksid foldima tavaliselt ta suure beti peale.

Preflop spew(mis tähendab??): Mõned mängijad (ka mina kohati, rohkem tilt mõttes mitte spew) teevad asju emotsionaalselt, eirates loogikat. Mõnikord mängijad mõtlevad “ta 3bettib mind seekord kindlasti lahjalt” ja siis otsustab vastata emotsionaalse 4betiga et mitte saada 3betti 3andat korda 2ringi jooksul. See on totaalselt vale viis asju teha. Jah, 4bettimine on õige tegevus kui mõni 3betib sind liiga palju, aga on samas muid vise (ava vähem/4beti laialt value jaoks/Flatting ja chech raise/shove floppe). Ja su otsus 4bettida ei pea põhinema oma emotsioonidel teha kellegile tagasi. Ma võin lugeda väga palju kordi kus ma lihtsalt tean et keegi on ärritunud minu 3bettide pärast tema vastu. Ma tunnen et 4bet on tulemas, niisiis mis on minu vastus? Ma 3betin käed millega ma saan lükata umber 4beti (tavaliselt väiksed paarid ja suited ässad). Ma lükkan umber nende 4beti ja saan absurtses koguses folde lihtsalt sellepärast et ma tean, et see on tulemas. Õige tegutsemine sel hetkel oleks 4betida lahjemalt väärtuse jaoks. Kui targana sa näeksid kui sa 4betiksid 88 ja ma 5betiksin 55. Kena!

Good luck at the tables.
Peace,
- Squizzel


Kui näete mõnd viga (tõlkimis, sõnastus, kirjaviga), oleks hea kui annaksite teada. Kõik kolm asja lonkavad mul tugevalt. (inglise keel, pokker ja eesti grammatika.

Tigrano
22.01.10, 06:56
Tubli töö ja väga hea artikkel ;)

carpc
22.01.10, 21:38
Ilusti bustoks mindud ja bankroll jälle otsas. Enne järgmist deposiiti mõtlesin et loeks siis ehk natuke ja hariks end, ehk järgmised sadakond daala suudan säästa :D. Aga nagu ikka minu inglisekeelega on, pean kõik tekstid sõnaraamatu abiga ära tõlkima et aru saada, seega järgneb on pokerstrategy artikkel tõlgitud varjandis. Kuna see juba tehtud, siis panen ka siia ülesse, ehk kellegil ka kasu. Ei vastuta sisu ja tõlkimisel tekkinud vigade eest. Tekst natukene kuiv on, aga abiks väga palju, ehk päästan tänu sellele pikale tõlkimistööle tulevikus tohutult $$$ :D
here we go:

Mis on Big Stack Strateegia?

No-Limit Hold’em on pokkeri formaat mis arendab su oskusi, teadmisi, ja mõnikord isegi julgust järgida oma sisetunnet tegemaks õiget käiku. See vajab mõlemat õigel momendil, nii tehnilist oskust ja instinkti.

See ja järgnevad artiklid näitavad sulle strateegiat mis võimaldavad sul mängida No-Limit Hold’em niinimetatud full-ring (FR) varjanti (seitse kuni kümme mängijat tabelis) edukalt.

Sa õpid järgnevalt...
 ... et bankroll(BR) management on see mis võimaldab sul teha kasumit pikas perspektiivis
 ... mis baas strateegiat sa vajat et olla edukas madalal ja keskmisel limiidil
 ... kuna mis kaarte mängida
 ... kuidas hinnata käte tugevust hiljem panustamis ringite ajal (postflop)



Mis on Bankroll Management?

Online Pokkeri platvormide tekkimine on loonud täiesti uue pokkeri mängijate tüübi - yavaliselt on nendeks noored inimesed maailma eri nurkadest, kes näevad võimaluse ilmumist mitte kuskilt ja töötavad end ülesse madalamatest limiitidest kõrgeimatesse väga lühikese ajaga. Kui teistel elukutsetel läheb selleks pool elu, siis nendel inimestel kõigest kaks kuni kolm aastat.

Online pokker pakub karjääri tegemis võimalust olles kõigile kättesaadav, aga samuti nõuab arenemist ka mängijalt. Kui sa tahad online pokkeris edasi jõuda, sa pead peale hea mängija olema ka hea manager – ise enda manager.

Alati mõtle rahast mida sa viid tabelisse kui investeeringut, samamoodi nagu sa teeksid kui ostaksid aksiaid. Sa ju ostad ainult nende aksiaid kes lubavad head tootlust ja kelle risk on juhitav. Samamoodi kasutad sa ka oma raha bankroll managmendina pokkeris.

Bankroll Managment näitab mis limiiti investeerida, st. Kui kõrged peaksid sinu panused olema, et leida head tasakaalu ...
 ... et edasi jõuda nii ruttu kui võimalik kui sa võidad ja kogud palju raha.
 ... et ei langeks liiga palju tagasi kui sa kaotad ja ei kaotaks liiga palju oma pokkeri raha.


Sa tahad teha palju raha võites aga et ei saaks liiga palju haiget kui sa kaotad. Seda on võimalik teha hoides kinni ’25-Buy-in-Bankroll-Managment’ reeglist. See näitab kui suur peaks su pokkeri konto (bankroll) olema et liikuda ülesse limiidis, ja kuna sa peaksid peatuma ja alla limiidis liikuma.


Bankroll Management Big Stack Strateegia jaoks näeb välja niimoodi:
Sa alati lähed tabelisse full stackiga (100 big blindi). 100 big blindi on võrdne ühe buy-in’iga.
 Kui sul on koos 25 buy-in’i järgmiseks limiidiks, sa saad liikuda ülesse sellele limiidile
 Kui sul on järel ainult 25 buy-in’i eelnevaks madalamaks limiidiks, sa pead liikuma sellele limiidile.

Näiteks: Kui su bankroll on 50$- sa alustad NL2 (0.01/0.02). Big Blind on 0.02$ seal ja buy-in mis sa võtad tabelisse on seejuures $2.

NL2 (0.01/0.02) $0.02 $2 ...
NL4 (0.02/0.04) $0.04 $4 $100
NL5 (0.02/0.5) $0.05 $5 $125
NL10 (0.05/0.10) $0.10 $10 $250


Kui sa liitud limiidiga mis on liiga kõrge sinu bankrolli jaoks, sa teed iseendast lihtsa sihtmärgi. Kõrgema limiidi mängijad ootavad just vastaseid nagu sina. Ilma kindla bankroll managmendita, see ei loe kui hästi sa mängid, ei ole lihtsalt võimalik teenida kasumit pikas-perspektiivis. Isegi parimad mängijad lähevad bustoks kui nad ei pea kinni bankroll managemendist.


Otseloomulikult tähendab see seda, et sa alustad madalalt ja esimene suurem tulemus võtab aega. See ei tohiks sind siiski takistada. Siiski pandi esimene Apple arvuti kokku garaazis, ja Bill Gates ei kirjutanud oma esimest programmi arvutis, ta kasutas paberit ja pliiatsis.

Mida rohkem sa mängid seda rohkem kogemust sa kogud. Su konto suurus kasvab ja ühel hetkel oled sa võitnud piisavalt et liikuda ülesse järgmisele kõrgemale tasemele, siis järgmisele ja nii edasi.


See on nagu lõbusa ajaviite mäng. Sa alustad mängimist lihtsate vastaste vastu, siis sa mängid raskete vastu ja lõpuks jõuad sa viimase leveli mängijatele. Kui sa mängiksid kohe viimase leveli mängijate vastu oleks see väga igav. Enamus aega sa tõenäoliselt kaotad sest sul ei ole piisavalt mängu kogemust, kuna sa jätsid vahele eelmised levelid ja need korrad kui sul on õnne ja võidad, jääd sa 98% mängu ilust ilma. Seni kuni pokker toob sulle vastu erinevaid vastaseid üha uuesti ja uuesti, on tähtis omandada vajalikke kogemusi madalamatelt limiitidest, enne kui liikuda raskemate vastaste vastu.


Kuidas teenida kasumit mängides No-Limit Hold’emi?

Every time you play a hand differently from the way you would have played it if you could see all your opponents' cards, they gain.
(David Sklanksy - Theory of Poker)
Iga kord kui sa mängid kätt teistmoodi kui sa mängiksid nähes oma vastaste kaarte, vastased võidavad.
(David Sklansky – Theory of Poker)


Selle peatüki pealkiri võiks samahästi olla: Kuidas võita raha mängides pokkerit? Palju inimesi murravad oma pead selle üle, kuni David Sklansky, proffesionaalne pokkeri mängija ja paljude pokkeri teooria tähtsate tööde autor, tuli välja vastusega.

Enda raamatus ’Theory of Pokker’ teostab ta väikese hüpoteetilise ekperimendi, kus kaks mängijad mängivad pokkerit, olles mängikaardid avatult laual. Niisiis mõlemad mängijad teavad üksteise kaarte ja on seega võimelised täpselt välja arvutama kõiki võimalusi ja mängima ideaalset mängu.

Sklansky väidab et pikas perspektiivis sa alati võidad kui su vastane magab maha enda ideaalse koha mängimiseks, st. Teeb vigu. Ja teistpidi, sina alati kaotad pikas perspektiivis kui sa magad maha oma ideaalse võimaluse mängimiseks.

Sina võidad kui su vastane teeb vigu. Vastane võidab kui sina teed vigu.

Sklansku nimetab seda prinsiipi ’Fundamental Theorem of Poker’ (Pokkeri teoreemi põhialused). Ja ükskõik kui pikalt sa mängid, see prinsiip peab alati paika.

Pikaajaline edu ei sõltu sinu kaartidest, ega ka su vastase kaartidest. Kaasa arvatud ei sõltu see sellest kas sa mängid madalaid või kõrgeid limiite, või isegi final lauas World Series of Poker (WSOP) turniiril Las Vegases. Hoolimata panustest, kaartidest, või vastastest – edu võti on alati sama: tee niivähe vigu kui võimalik ja võta niipalju raha oma vastaste vigadest kuipalju võimalik.

Niisiis kui sa tahad teenida kasumit mängides No-Limit Hold’em pokkerit, sa pead õppima ära mis on teiste mängijate tüüpilised vead mida nad teevad. Enamus mängijaid madalatel limiitidel ja samuti ka paljud mängijad keskmistel limiitidel teevad tavaliselt eksimusi:
 Nad mängivad liiga palju käsi ja paljud neist kätest on liiga nõrgad
 Nad mängivad liiga passiivselt
 Neil on raskusi foldimisega, ja maksavad liiga palju mängides spekulatiivsete kätega
 Nad bluffivad liiga palju ja valedes kohtades. Tihti nad paisutavad mittevajalikult panga ülesse lihtsa bluffiga.
 Nad ei saa aru positsiooni tähtsuses tabelis.
 Nad ei jälgi Bankroll Managemendi seadusi ja on häiritud sellest, et nende raha määrab kuidas nad mängivad (ärevus, kartus jms)

Et võtta kasu niipalju kui võimalik nendest põhilistest vigadest, tuleb teha täpselt vastupidist:
 Sa mängid ainult häid käsi
 Sa mängid agresiivselt
 Sul pole probleemi foldimisega, kui situatsioon läheb kehvaks (pole kasulik). Sa ei „armu“ oma kaardidesse
 Sa ei bluffi palju, ja kui sa seda siiski teed, teed seda õigetes kohtades. Sa ei bluffi kui sa mängid suure panga peale
 Sa sätid oma mängu vastavalt oma positisoonile.
 Sa pead kinni Bankroll Managemendi seadustest hästi ja teed õigeid liigutusi, kuna sa tead et need on õiged, muretsemata fakti üle et mõnikord sa siiski kaotad need käed(nt bad beat).

Tight-Agresiivne strateegia
Eespool mainitud punktidest 3 on eriti tähtsad, nendel põhineb niinimetatud tight-agresiivne mängimis viis, mis on perfektne kasutamaks ära põhilisi vigu mis tehakse keskmistes ja madalates limiitides:
 Mängi tight (ei tea eestikeelset head vastandit- kitsas? Kindel?)
 Mängi agresiivselt
 Mängi positsioonis

Mängi tight pokkerit
Tight tähendab et sa ei mängi kõigega mis sa kätte saad. On palju kaarte mis tunduvad nõrgad ja mis ongi nõrgad. Samuti on palju kaarte mis tunduvad isegi tugevad, aga nad ei ole, nt. Kuningas poiss (King Jack KJ).
Peale flopi sa ei pea minema igale showdownile lihtsalt sellepärast et sul on paar. Tunnistamine et sa oled taga või hind on liiga kõrge minemaks showdownile võib päästa väga palju raha (kasum).

Mängi agresiivset pokkerit
Texas Hold’em-is on lihtne reegel: Sa ei taha olla see kes callib, st. Et olla see kes läheb kaasa panuste ja raisemistega, ilma et saaksid ise olla panustaja ja raiseja.
Eelnevalt oled sa juba lugenud et su kasum tuleb vastaste vigadest. Ja kuna vastased teevad vigu? Kui nad peavad tegema tähtsa otsuse surve all olles.
Sa teenid oluliselt rohkem raha Texas Hold’em-is kui sa märgatavalt survestad vastast tegema otsust, kuid nad on surve all, ja nad on sunnitud tegema palju vigu. Su käitumine tekitab neis ebamugavust.
Külm-callimine, mis tähendab minna kaasa vastase raisemisega pre-flop, on praktiliselt surnud liin. Mõndade väikeste eranditega, viib külm-callimine sind situatsiooni, mida on raske kontrollida. Enamus nendest juhtudest lootuses hittida tugevat kätt ei lähe täide.

Mängi olles positsioonis
Pokkeri legend Doyle Brunson kirjutas kord: Positsioon on tähtsaim Texas Hold’em-is. On tüütu ja ohtlik tahta võita raha kui sul pole positsiooni oma vastase üle.
Niisiis, mida see tähendab? Kui su vastane peab tegutsema enne sind panustamis ringis, siis sul on positsioon nende üle. Kui neil on luksus tegutseda peale sind, on neil positsioon sinu üle. Alati kui vastane peab tegutsema enne sind, siis on sul selge eelis- sa saad näha nende liigutust, enne kui pead ise tegutsema. Sul on seega eelis positsioon et käituda vastavalt informatsioonile mida sa omad vastaste käitumist analüüsides, ja selles mängus, on informatsioon väga tähtis algmaterjal. Lisaks sellele on võimalik teha veelrohkem tulutoovamaid liigutusi kui mängid positsioonis. Sinu elu pokkerimängijana on palju lihtsam ja kasulikum kui sa pöörad sellele tähelepanu. Kui sa tahad kedagi rahast tühjaks teha, ole kindel et sul on positsioon tema üle.

pikk28
22.01.10, 22:33
tubli. mööda külgi see tõlkimine kindlasti maha ei jookse.