PDA

View Full Version : Lauamängud



nikitheone
28.12.09, 16:33
Teeks teema kõikidele lauamängude huvilistele. Tean, et neid on foorumis palju.

Ise fännan malet ja katani asustajad on nuts.

olavike
28.12.09, 16:36
Üks ägedamaid mänge, mida viimasel ajal mänginud olen, on Risk :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Risk_%28game%29

antnx
28.12.09, 16:36
Tahaks teada kust saaks sellist mängu proovida nagu Power Grid. Lisaks kuulsin ,et on olemas selline vahva lauamäng nagu "Mees kes teadis ussisõnu". Keegi oskab sellest midagi rääkida?

tdx
28.12.09, 16:37
On olemas Arkham Horror, pole eriti saanud mängida, kuna mängijate värbamine ja koolitamine võtab tunde...

http://www.gateplay.com/images/products/detail/Arkham_Horror_board_game.jpg

nikitheone
28.12.09, 16:41
aa imago on ka lahe

Tahaks teada kust saaks sellist mängu proovida nagu Power Grid. Lisaks kuulsin ,et on olemas selline vahva lauamäng nagu "Mees kes teadis ussisõnu". Keegi oskab sellest midagi rääkida?


poes nägin. tundus lahe - mingi pea 400 maksis.

imago on ka muidu päris tore.

Godspeed_EJ
28.12.09, 16:48
"Mees, kes teadis ussisõnu" on olemas, aga kuna jõuludeks kingiti, siis pole jõudnud veel tutvuda.

Jõulude ajal mängisime ise sõpradega Hundimängu https://www.apollo.ee/product.php/4740447600253

Hea seltskond ja kerge naps, siis soovitan mängida. Olemuselt Maffia moodi.

olavike
28.12.09, 16:51
Keegi seda Kelgukoerte mängu on näinud/proovinud?
Reklaamib päris kõvasti seda.

forell
28.12.09, 16:51
Tahaks teada kust saaks sellist mängu proovida nagu Power Grid. Lisaks kuulsin ,et on olemas selline vahva lauamäng nagu "Mees kes teadis ussisõnu". Keegi oskab sellest midagi rääkida?


mängisime nädalavahetusel seda ussisõna mängu. Muinasaja eestikeelsed väljendid seal mängus on üpris häirivad aga muidu viis pluss mäng. Sõltuvust tekitav. Mäng on väga lihtne ja kuna ei ole väga palju nuppe ja vidinaid siis ma arvan et suht odav kah.

antnx
28.12.09, 16:56
Keegi Dungeons And Dragonsit on mänginud? Kindlasti peaks olema ka dnd mehi. Võiks foorumi rahvaga väikse seikluse teha...

MrRiver
28.12.09, 17:08
Scrabble sai jõuludeks ostetud, tundub hasartitekitav. :P

Aristotep
28.12.09, 17:09
Malet ainult.

rohelinekonn
28.12.09, 17:11
ussisõna mäng on tavaline laua mäng nagu reis ümber maailma ei nõua sult miskit mõtlemist. Risk on hea mäng ja Imagot on lahe mängida kui sõpradega napsutad

edit: Scrabble on kah veel üks mõnus mäng

toonesepp
28.12.09, 17:25
Keegi Dungeons And Dragonsit on mänginud? Kindlasti peaks olema ka dnd mehi. Võiks foorumi rahvaga väikse seikluse teha...

Omajagu aastaid on mängitud jah.

AshrakWhite
28.12.09, 17:37
mul ka risk olemas vennal Alias :)

kilu6
28.12.09, 17:42
Ma eriline lauamängude fänn pole, aga kas mulle ainult tundub, et kui seltskondlikus mõttes on lauamängud tore ajaviide, siis mängitavuse mõttes on enamik lauamänge paremini siiski "mängitavad" netis, sest täringuvisked ja kontrollid jne on automatiseeritud. No tüütu ikka mingit täringut loopida.

Näiteks peaks Risk netis tasuta olema (tasuta ver on Dominationi nime all, saad kaarte valida, ratingud jne), samuti Backgammon, Katani sai kunagi netis proovitud, kui veel tasuta oli jne. Kui neid laua peal täringutega mängida, siis võtavad need igaviku.

Eestikeelsetena peaks olema väljas nii eestikeelne Scrabble kui UpWords (Sõnamäng). Kui kunagi inglise keeles scrabblet proovisin, oli päris fun, aga eesti keel on ikka nii spetsiifiline, et need samad sõnamängud eestikeelsena küll jamad mu meelest.

rohelinekonn
28.12.09, 17:45
mul ka risk olemas vennal Alias :)


uues riskis on rohkem süsteeme. Sõbral see olemas. Endal on Risk miski 10 aastat vana vms inglis keelne. Võitlus süsteemid on kõik samad aga missioonid on erinevad ja uues mängus on miskid boonus kaardid sisse toodud. Kuigi mängunupud on kõvasti lahedamad kui uuel.

Codecci
28.12.09, 17:59
Kõige nutsim obv:
http://blogs.fayobserver.com/faytoz/files/2008/01/monopoly.gif
Päris kõva skillimäng ikka kui mängida oskad. Miinus on see, et HU on jube mõttetu, 3-way ja rohkem on väga fun mäng :P

BuildUp
28.12.09, 18:00
Tahaks kunagi Cashflowd mängida.

Uniquest
28.12.09, 19:23
Kõige nutsim obv:
http://blogs.fayobserver.com/faytoz/files/2008/01/monopoly.gif
Päris kõva skillimäng ikka kui mängida oskad. Miinus on see, et HU on jube mõttetu, 3-way ja rohkem on väga fun mäng :P


:O See on skillimäng?
EDIT: Kas see oli skillimäng nagu "rulett on skillimäng"? :D

Mängisime kunagi 2 sõbraga, kes on ka kogenud mängurid, seda öö läbi ja olime veendunud, et seal on oskuste osa liiga väike, täring otsustab. Kes alguses ette läheb, saab tohutult suuremad šansid võita vms. Samas ma olin sel ajal väga vähe pokkerit mänginud veel, äkki nüüd on vaade teine.

Settlers of Catan meeldib väga, ja male muidugi. Go kingiti sünnipäevaks, üritasin seda natuke aega õppida, aga seal on ikka rämedalt palju selgeks saada, et mingist mänguoskusest rääkida. 19x19 laua peal mängu lõpetamist olen vist korra-kaks proovinud, aga jään alla nii suurele mängule veel.

heido24
28.12.09, 19:25
Yatzy on yle prahi

Codecci
28.12.09, 19:30
:O See on skillimäng?

Mängisime kunagi 2 sõbraga, kes on ka kogenud mängurid, seda öö läbi ja olime veendunud, et seal on oskuste osa liiga väike, täring otsustab. Kes alguses ette läheb, saab tohutult suuremad šansid võita vms. Samas ma olin sel ajal väga vähe pokkerit mänginud veel, äkki nüüd on vaade teine.

Settlers of Catan meeldib väga, ja male muidugi. Go kingiti sünnipäevaks, üritasin seda natuke aega õppida, aga seal on ikka rämedalt palju selgeks saada, et mingist mänguoskusest rääkida. 19x19 laua peal mängu lõpetamist olen vist korra-kaks proovinud, aga jään alla nii suurele mängule veel.

Monopol on ikka kõva skillimäng imo. Vahepeal siin foorumi- ja #pokernews chatirahvaga lasime ka igapäevaselt pogo.com 'is, paar inimest peale minu mängis vist veel enam-vähem optimaalset strateegiat, enamustel suurt loogikat mängus ei ole.
Samas staarmängijaks on kerge saada kui loogilist mõtlemist jagub ja veidi volüümi sisse paned. Pmst pokkeri analoog monopolile on Double or Nothing turniirid.

timukasr
28.12.09, 19:52
Kunagi oli Eesti Päevalehes pilt monopoly maailmameistri võistlustest, eks seal veits ikka skilli on. Kõige pullim on mingi 4-5 matsiga mängida ja siis mingil hetkel läheb julmadeks diilide tegemisteks (mina anna selle maa, sa annad x hulk monopoli dollarit ja ei küsi 4 ringi renti jne), mõnus mäng.

ranka
28.12.09, 19:57
Kunagi oli Eesti Päevalehes pilt monopoly maailmameistri võistlustest, eks seal veits ikka skilli on. Kõige pullim on mingi 4-5 matsiga mängida ja siis mingil hetkel läheb julmadeks diilide tegemisteks (mina anna selle maa, sa annad x hulk monopoli dollarit ja ei küsi 4 ringi renti jne), mõnus mäng.

mhmh

Codecci
28.12.09, 19:57
Kunagi oli Eesti Päevalehes pilt monopoly maailmameistri võistlustest, eks seal veits ikka skilli on. Kõige pullim on mingi 4-5 matsiga mängida ja siis mingil hetkel läheb julmadeks diilide tegemisteks (mina anna selle maa, sa annad x hulk monopoli dollarit ja ei küsi 4 ringi renti jne), mõnus mäng.


Selline asi seadusega (reeglitega) vastuollu ei lähe? :D

rohelinekonn
28.12.09, 20:10
Selline asi seadusega (reeglitega) vastuollu ei lähe? :D


Diilide tegemine kõige funim osa ongi. Teinekord kulub päris kaua aega ja mäng jääb seisma kui kõik kisavad ja üritavad diile teha ja teisi üle kuidagi lasta. Pulli saab.

pilme10
28.12.09, 20:29
Sain jõuludeks tädilt sellise mängu nagu " MASU "

übernuts pela !

Codecci
28.12.09, 20:37
Diilide tegemine kõige funim osa ongi. Teinekord kulub päris kaua aega ja mäng jääb seisma kui kõik kisavad ja üritavad diile teha ja teisi üle kuidagi lasta. Pulli saab.

Jep, aga mulle meeldib siiski mänge reeglite järgi mängida ja minu arust reeglite järgi tohib diilides vahetada ainult krunte (ka panditud), raha ning "get out of jail free" kaarte, võlgu jääda ei tohi. Isegi neid krunte ei tohi vahetada kus majad peal on, enne tuleb majad maha müüa.

timz0333
28.12.09, 22:25
Tahaks teada kust saaks sellist mängu proovida nagu Power Grid. Lisaks kuulsin ,et on olemas selline vahva lauamäng nagu "Mees kes teadis ussisõnu". Keegi oskab sellest midagi rääkida?
Olen mänginud "mees kes teadis ussisõnu" väga funn täringu mäng ja obv saab ka seal skilli kasutada. Igal mängijal on alustades 3 elu ja tuleb hakata ülesandeid lahendama (sümbolitega täringuid) veeretades. erineva raskusega ülesanded annavad erineva arvu punkte. Mängu lõppedes loeatakse punktid kokku ja võidab enim punkte saanud mängija.

jrgn hell
28.12.09, 22:58
Olen mänginud "mees kes teadis ussisõnu" väga funn täringu mäng ja obv saab ka seal skilli kasutada. Igal mängijal on alustades 3 elu ja tuleb hakata ülesandeid lahendama (sümbolitega täringuid) veeretades. erineva raskusega ülesanded annavad erineva arvu punkte. Mängu lõppedes loeatakse punktid kokku ja võidab enim punkte saanud mängija.


sõbranje sai räigelt pahaseks, kui järjest deckist elusid välja tõmbasin ja suvalt neid 3punniseid hittisin. suht hea lihtne mäng
Mare K. ja 2paari omanikuga toksisime ka seda mingi öö. suht fun

atsetoon
28.12.09, 23:08
Hunt, Risk ja Ussisõnad on nuts.
sõber ostis veits aega tagasi mingi elumängu, kus tuleb valida kas lähed kooli ja ülikooli jms. ei soovita.
siis üks hullult lahe kaardimäng on ka, mida viimasel ajal mängime pidelvalt-Gentleman.

lenC
29.12.09, 09:12
Kinnitan, et monopoly on skillimäng, üks kuu teenisin vist ~$200 sellega isegi :D Nagu Cod ütles, HU on puhas luck, aga multi-way tuleb trademisvõimalustega selge skill sisse. Tuttavatega, kes on fishid ma rahapeale mängida ei soovita, siis juhtub see efekt, et mängijad A ja B teevad mingi vahetuse, millest mõlemad võidavad, aga C ja D ei saa sellest aru ja hakkavad tiltima/sõimama :D

Paar free tippi ka:
Proovige oranzid esimeste ringidega endale orgunnida, kõige väärtuslikum "monopol" mida omada mängu alg ja keskfaasis.

Kui teil on näiteks 2 kollast ja 1 oranz, kellelgil teisel 2 oranzi ja 1 kollane, siis on obviously mõistlik omavahel vahetada(seda, kes saab millise värvi ja kas mingi raha peale antakse sõltub juba olukorrast). Selle vahetusega teie mõlema EV tõuseb rämedalt. NB! Fishid ei pruugi sellest aru saada.

Jälgige mängulauda, kelle nupp kuskohas on, kui keegi on tulemas teie monopoli suunas, näiteks et veeretades 6,7 või 9 ta hitib, siis on mõistlik peale oma käiku "gamblida" ja need kohad maju/hotelle täis laduda, vajadusel pantides ebaolulised kohad. Kahe täringuga on 7 kõige tõenäolisem tulemus, nii et selles situatsioonis oleks mõistlik teha näiteks 3/4/3 asetusega majad, olenemata sellest, et koht, millest tal on 9 puudu on kallim ja ta peaks seal rohkem maksma. NB! Majade/hotellidega tegelege alati peale oma käiku!

nikitheone
29.12.09, 10:14
omg. ma pole kunagi monopolyst niimoodi mõelnud :/

aga kas keegi siis pole asustajaid mänginud?

lenC
29.12.09, 10:32
Ma oleks võinud öelda ka, miks just oranzid on parimad - põhiliselt sellepärast, et inimesed satuvad tihti vanglasse. Kui nad maksavad fee, siis on neil võimalus sattuda oranzi peale veeretades 6,8 või 9 (~38,9%).

Double'ite veeretamis mathi ma ei viitsi momendil teha. Kui vastane peaks double'i veeretama, siis on 33,3% shot, et hitib jackpoti ja kui ta ei saa 2-e esimese veeretusega double'it, siis on jällegi 38,9% shot. Suht ship it.

toonesepp
29.12.09, 12:49
omg. ma pole kunagi monopolyst niimoodi mõelnud :/

aga kas keegi siis pole asustajaid mänginud?

Kusjuures ka mind üllatab, et keegi viitsib monopoly nii peeneks ajada.
Asustajaid on mõned korrad mängitud - meeldis aga ei midagi erilist.

taipupole
29.12.09, 12:54
aga kas keegi siis pole asustajaid mänginud?

Kinkisin just ühele inimesele sünnipäevaks ja sain ise jõuludeks. Väga hea mäng on. Eriti, kui juba juhusega laudu teha.

Pahvak
29.12.09, 13:22
Äge mäng, kus multiple level thinking ja lihtne tõenäosusteooria aitab, on kuues võtab. Sellised tingimused pole muidugi tarvilikud, ehk ka "fishid" tunnevad lõbu (reeglid on lihtsad).

http://www.tellimine.ee/tellimine/M%E4ngud/6.V%F5tab!

Uniquest
29.12.09, 13:41
:D Minumeelest ainult nii tulebki mängudest mõelda. Aga see 2 täringu veeretamine on basic math, nagu pokkeris pot oddsid.
Võibolla ma ei mänginud piisavalt fishidega, aga ma ei kujuta ette, et näiteks mingil maailmatasemel on selles mängus võimalik edge omada.
Kuigi tunnistan, kauplemine lisab alati selle diplomaatia ja inimeste tundmise elemendi, mida on üpris raske arvudesse panna või hinnata.

$$$
29.12.09, 13:43
Kataani on nuts jah :)

isenseven
29.12.09, 14:43
cashflow ja monopoly on kõvvid,
kunagi mängisime mingit settlersit vms see oli ka fun ja veel mingi mõrvade lahendamise mäng meeldis ka

Codecci
29.12.09, 15:06
Ma oleks võinud öelda ka, miks just oranzid on parimad - põhiliselt sellepärast, et inimesed satuvad tihti vanglasse. Kui nad maksavad fee, siis on neil võimalus sattuda oranzi peale veeretades 6,8 või 9 (~38,9%).

Double'ite veeretamis mathi ma ei viitsi momendil teha. Kui vastane peaks double'i veeretama, siis on 33,3% shot, et hitib jackpoti ja kui ta ei saa 2-e esimese veeretusega double'it, siis on jällegi 38,9% shot. Suht ship it.

Oranžid on sellepärast veel nutsid, et majad maksavad 100tk ja 3 hotelli sebimiseks vaja 1500, samas kollastele hotellid tahad peale sebida siis vaja juba 2250. Samas algstaadiumis on tark esimesed 2 tänavat kokku saada, majad maksavad 50, ehk hotellid vastavalt pruunidele 500 ja sinistele 750. Need on lohhid kes iga hinna eest mängu algul üritavad rohelisi või Raekoja platsi hittida.

nomerlot
29.12.09, 15:34
Kohe näha, et elukutselised mängijad, krt Monopolis arvutatakse ka oddsid välja :)

toonesepp
29.12.09, 15:43
Minumeelest ongi ägedad need mängud kus saab kokkuleppeid teha ja kõik ei sõltu ainult sellest, kes kõvem arvutaja on. Diplomacy (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/483/diplomacy) näiteks, mida ma ise küll üsna vähe mänginud olen aga mis on peamiselt kokkulepete mäng.
Teine tüüp mis hea tundub on põhimõtteliselt kivi-käärid-paber tüüpi mängud, kus otsused tehakse ühel ajal teineteisest sõltumatult ja siis vaadatakse mis saab. Näiteks Troonide mäng (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/6472/a-game-of-thrones).

leho57
29.12.09, 16:01
Keegi Dungeons And Dragonsit on mänginud? Kindlasti peaks olema ka dnd mehi. Võiks foorumi rahvaga väikse seikluse teha...

vot mind väga huvitab see teema... kahjuks ei ole suutnud ma leida kusagilt täiesti nullist õppivale inimesele mingit õpetust. peab ikka need originaalraamatud kaasa sebima kusagilt vms? või mingi kogenud mänguriga õppetunni võtma.

toonesepp
29.12.09, 16:07
vot mind väga huvitab see teema... kahjuks ei ole suutnud ma leida kusagilt täiesti nullist õppivale inimesele mingit õpetust. peab ikka need originaalraamatud kaasa sebima kusagilt vms? või mingi kogenud mänguriga õppetunni võtma.

Oeh, See ei ole päris nii lihtne, et loed juhendi läbi ja hakkad pihta. Saab aga...
Hea oleks leida kogenud mängujuht (ise kahjuks ei viitsi juba ammu), kes algajad kampa võtab ja pisikese seikluse teeb. Sõltuvus kogu eluks kui vähegi fantaasiavärk meeldib.
Uurige ka www.dragon.ee (http://www.dragon.ee), täpsemalt näiteks http://www.dragon.ee/index.php?src=dragon_kuidas

Dogers
29.12.09, 16:07
kunagi mängisin D&D-d mingi paar päeva :D

forell
29.12.09, 16:12
Oranžid on sellepärast veel nutsid, et majad maksavad 100tk ja 3 hotelli sebimiseks vaja 1500, samas kollastele hotellid tahad peale sebida siis vaja juba 2250. Samas algstaadiumis on tark esimesed 2 tänavat kokku saada, majad maksavad 50, ehk hotellid vastavalt pruunidele 500 ja sinistele 750. Need on lohhid kes iga hinna eest mängu algul üritavad rohelisi või Raekoja platsi hittida.


see võib olla liiga obv aga ma olen ise yritanud alati iga tänava lõpu majad endale saada, sest majad maksavad seal sama palju kui selle tänava alguses aga kui keegi sinna peale satub peab rohkem maksma. +1 eks?

Codecci
29.12.09, 16:32
see võib olla liiga obv aga ma olen ise yritanud alati iga tänava lõpu majad endale saada, sest majad maksavad seal sama palju kui selle tänava alguses aga kui keegi sinna peale satub peab rohkem maksma. +1 eks?

Jep. Panen spoilerisse MSN-i convo lenC 'iga, mis veidi veel tõestab, et Monopoly on skillimäng:

Lennart says:
sul tuli ka monopoly isu peale?
võiks midagi orgunnida
Sass says:

Lennart says:
dunno su posti kohta tho
imo esimesel ringil nt rohelise peale sattudes on gay seda oksjonile ka panna
Sass says:
ye ma ostan ära ja insta pant kui vaja on
sest jorsid maksavad rohkem
Lennart says:
jeps
jorsid tahavad omale tradeda ka neid
siis saavad monopoli kokku ja raiskavad rolli 3-e hotelli peale
sa saad sama raha eest hotellid
maja***
ah
mul läks nii perse
Sass says:
mõtlesin oma kommentaariga seda et oksjonilt ostetakse raekoja plats ka 700-ga ära
Lennart says:
sa ei saa vist aru
RP on see viimane?
Sass says:
je
Lennart says:
see sitaks overrated jeps
oranzid>lillad>helesinised>punased/kollased>rest
imo
Sass says:
helesinised-pruunid mängu algul kõige paremad imo
Lennart says:
meh
Sass says:
sest oranzide sebimise alla läheb raha ka
Lennart says:
pruunid suht sucks
Sass says:
ja majade jaoks ei jää siis
pruunid on lihtsalt nii odavad
Lennart says:
oleks 3 ruudukest neid oleks kõvasti parem
neilt ei saa valuet
4 raudteed>>>>>>>>>>>>pruunid
Sass says:
raudteesid ei müü ükski ****
pakud pruuni eest 200 on insta olemas
Lennart says:
nojah
ma panen foorumisse teema püsti
et meil 2-e mängijat vaja?
oled free
Sass says:
ma ei saa praegu
välja kohe
Lennart says:
ffffffuuuuuu
Sass says:
õhtul vb mängiks
Lennart says:
monopoly>irl

AshrakWhite
29.12.09, 16:39
oot wtf, mispidi on 2te tärisnut visates 7 kõige tihemini esinev number, kas ma olen ainuke loll kes arvab et 8 ja 9 esineavad samatihti? whatnow??!

Pahvak
29.12.09, 16:45
oot wtf, mispidi on 2te tärisnut visates 7 kõige tihemini esinev number, kas ma olen ainuke loll kes arvab et 8 ja 9 esineavad samatihti? whatnow??!


Viskad ühe täringu ära, ükskõik mis number tuleb, sul on alati teist täringut visates võimalik saada kokku 7. Aga kui sa viskad esimese täringuga 1, siis proovi teist visates 8 kokku saada. Kombode teema junõu. Tasub pokkeris ka need selgeks teha.

Teine loogiline põhjendus on see, et kahe täringuviske summa keskväärtus (EV) on 7. Ja enamasti on nii, et keskmised väärtused esinevad teistest tihedamini a la kui eesti mehe keskmine pikkus on 185, siis seda esineb kindlasti rohkem kui 150-t (kindlasti on meil midgeteid).



The sum of two dice:

1 2 3 4 5 6
+-------------------
1 | 2 3 4 5 6 7
2 | 3 4 5 6 7 8
3 | 4 5 6 7 8 9
4 | 5 6 7 8 9 10
5 | 6 7 8 9 10 11
6 | 7 8 9 10 11 12

toonesepp
29.12.09, 16:56
craps kasutab sama kahe täringu teemat vist. Gambleritele ehk kodusem kui monopoly ;D

Uniquest
29.12.09, 17:25
Ma pean süsteemi üle vaatama, võibolla on spetsiifilised reeglid piisavalt erinevad või me ei teinud piisavalt palju ostu-müügi tehinguid, aga mul on meeles, et alguses tuleb lihtsalt kõik ära osta, mille peale satud. Sest hiljem on need omadega pe**es lihtsalt, kes alguses ei ostnud. Kellelgi põhjust midagi käest ära anda pole mingile rotile, kes iga ring rohkem renti maksab kui teised, long run raha tuleb lihtsalt.

Btw, FFFUUUU, mul mänge niigi piisavalt, nüüd pean seda ka meelde tuletama hakkama... ;D

Codecci
29.12.09, 17:38
Ma pean süsteemi üle vaatama, võibolla on spetsiifilised reeglid piisavalt erinevad või me ei teinud piisavalt palju ostu-müügi tehinguid, aga mul on meeles, et alguses tuleb lihtsalt kõik ära osta, mille peale satud. Sest hiljem on need omadega pe**es lihtsalt, kes alguses ei ostnud. Kellelgi põhjust midagi käest ära anda pole mingile rotile, kes iga ring rohkem renti maksab kui teised, long run raha tuleb lihtsalt.

Btw, FFFUUUU, mul mänge niigi piisavalt, nüüd pean seda ka meelde tuletama hakkama... ;D

Üldine strateegia on selline jah, aga mõningaid erandeid on. Näiteks ma ei ostaks never mängu algusperioodil rohelisi tänavaid kui tean, et mängus pole ullikesi kes mult need kallimalt ära ostaks, sest 3 rohelise kokkusaamine on raske, kelleltki teiselt tahad nt. viimast rohelist osta (ostuhind sellel ~ 300), siis pead maksma miski 1K ringis vähemalt obv ja iga maja maksab 200 sellel tänaval, seega suht mõttetu tänav algul. Aga kui on jobisid kes ostavad kallimalt kokku (tavaliselt on) siis kõike osta on täitsa ok :) (muidugi pead arvestama ka enda rahalist seisu)

lenC
29.12.09, 17:45
Üldine strateegia on selline jah, aga mõningaid erandeid on. Näiteks ma ei ostaks never mängu algusperioodil rohelisi tänavaid kui tean, et mängus pole ullikesi kes mult need kallimalt ära ostaks, sest 3 rohelise kokkusaamine on raske, kelleltki teiselt tahad nt. viimast rohelist osta (ostuhind sellel ~ 300), siis pead maksma miski 1K ringis vähemalt obv ja iga maja maksab 200 sellel tänaval, seega suht mõttetu tänav algul. Aga kui on jobisid kes ostavad kallimalt kokku (tavaliselt on) siis kõike osta on täitsa ok :) (muidugi pead arvestama ka enda rahalist seisu)

imo on olulisem see, et sa saad just vahetada teistele jorssidele selle rohelise millegi väärtusliku vastu. Selline standard papp vs "aktsia" on pigem ebatavaline. Ja nendest tuleb võimalikult vara lahti saada, kui kellelgi monopoli veel kuskil pole, siis tiksub reeglina igale mängijale pappi iga ringiga juurde ja mida rohkem rulli on, seda väärtuslikumad need viimased on.

LuuK
29.12.09, 17:53
Kui ma olen monopoly mänginud on kõige kallima tänava omanik võitnud ~80% ajast. Variance?
Enda strat on muidu intuitiivselt olnud sarnane siin kirjeldatutele.
Mida arvate ideest arendada krundid kolme majani kui sul on 2 või rohkem tänavat, kuna sissetuleku kasv tundub 3st edasi pidurduvat. Või tuleks ikka nitti panna, 1 tänav hotellideks ja hitti oodata?

timukasr
29.12.09, 17:57
Venna ja sõbraga omal ajal mängisime ikka suht palju ja siis ta alati üritas Broadwalk + Park Place (see kõige kallim maa) kätte saada ning jumala tihti sai ka. Ägises, puhises ja lasi kõik oma maad panti, aga lõpuks keegi ikka külastab ta hotelle ja shizamm - $2k kukub ning mäng on gg.

Codecci
29.12.09, 17:58
Kui ma olen monopoly mänginud on kõige kallima tänava omanik võitnud ~80% ajast. Variance?
Enda strat on muidu intuitiivselt olnud sarnane siin kirjeldatutele.
Mida arvate ideest arendada krundid kolme majani kui sul on 2 või rohkem tänavat, kuna sissetuleku kasv tundub 3st edasi pidurduvat. Või tuleks ikka nitti panna, 1 tänav hotellideks ja hitti oodata?

Variance või väga fishine mäng, veeretate 3h täringut ja ehitate rõõmsalt hotellid ühel ajal ja vaatate "kellel tuleb".

Seda kolme maja strateegiat pole küll mõelnud, sest enamasti 2 tänavat käes korraga pole, aga minu arust just iga järgneva majaga viskas rohkem peale... A'la kui on 2 maja ja ehitad 3-ndaks on rendivahe mingi 150 vb, aga ehitad 3-st 4-ks on 300 vms.

lenC
29.12.09, 18:01
Kui ma olen monopoly mänginud on kõige kallima tänava omanik võitnud ~80% ajast. Variance?
Enda strat on muidu intuitiivselt olnud sarnane siin kirjeldatutele.
Mida arvate ideest arendada krundid kolme majani kui sul on 2 või rohkem tänavat, kuna sissetuleku kasv tundub 3st edasi pidurduvat. Või tuleks ikka nitti panna, 1 tänav hotellideks ja hitti oodata?

variance või u suck. Odavamates kohtades peab hotellid kõvasti varem püsti saama kui teised kallimates ja nad ära crushida.

Ideaalis ehitadki 0-st otse 3 maja ja sealt edasi otse hotellideks kui rulli piisavalt. See on muidu väga üldine soovitus, on olukordi, kus vaikselt juurde laksimine on parem.

Konkreetse küsimuse peale - mõlemale 3 maja, siin pole küsimustki imo.

Codecci
29.12.09, 18:04
Konkreetse küsimuse peale - mõlemale 3 maja, siin pole küsimustki imo.

Selle saab ju lihtsalt välja arvutada, kahjuks pole monopoli kaarte läheduses.

forell
29.12.09, 18:07
jõhker monopoli tunne tuleb peale, keegi korraldage uuel aastal mingi turniir. Palju õlut ja paarisajakroonine osavõtu maks ja ilmselt tuleks suht hunnik rahvast kokku.

Codecci
29.12.09, 18:10
Monopolis ainult see jama kui raha peale mängida, et softplay ja teamimine on liiga easy.

lenC
29.12.09, 18:14
Selle saab ju lihtsalt välja arvutada, kahjuks pole monopoli kaarte läheduses.

oletame, et sul on lillad ja punased:
3 maja mõlemal=3,55k laua peal kokku 6-l ruudul
3 hotelli punastel=3,2k laua peal kokku 3-l ruudul

e: ehitamine maksab 2,25k/2,25k

edit2: lillad

lenC
29.12.09, 18:17
meil codecciga vaja 2-e mängijat, teeks paar mängu, andke siin märku ja siis registreerige lehel www. pogo.com ära, siis saate further instructionsid :D

e: olemas

leits
29.12.09, 18:19
teen naisega omme HUd monopolys

Codecci
29.12.09, 18:23
oletame, et sul on oranzid ja punased:
3 maja mõlemal=3,55k laua peal kokku 6-l ruudul
3 hotelli punastel=3,2k laua peal kokku 3-l ruudul

e: ehitamine maksab 2,25k/2,25k

3 oranži peale hotellid = 2850, maksma läheb 1500, 3 ruutu

3 helesinise peale 3 maja = 840, maksma läheb 450, 3 ruutu
3 oranži peale 3 maja = 1700, maksma läheb 900, 3 ruutu

kokku 2540 ja maksma läheb 1350, 6 ruutu

teeb pmselt sama välja, aint lisaruudud on mõnes mõttes head, sest vähendab variance ja monopolis on hea kui vaikselt raha peale tiksub, sest kulutused on pidevad, seega 3 maja strateegia tundub hea jah

jällegi midagi juurde õppinud :)

lenC
29.12.09, 18:27
hirmutasime ära oma stratiga teid? :( let's play, raha peale ei tee obv

nikitheone
29.12.09, 18:37
ma võin kellegiga malet teha.
ka raha peale obv

Codecci
29.12.09, 18:40
male on küll 100% luck

nikitheone
29.12.09, 18:40
täpselt. kõik sõltub, kas mängid valgete või mustadega

timukasr
29.12.09, 22:17
ma võin kellegiga malet teha.
ka raha peale obv


Kasparov ITT

isenseven
29.12.09, 22:42
davai kes pogos mängu tahab teha?

Foux
30.12.09, 02:15
Male, kabe. Alias meeldib ka

sorm
30.12.09, 12:34
Olen päris palju mänginud Katani Asustajaid. Kõige parem variant mängust on koos laiendiga: "Linnad ja Rüütlid" (Meresõitjate laiend on suhtelislet jama). Teine asi, mis Katani puhul hea soovitus on panna kõrb alati keskele ja leida ikka 4 mängijat, siis on kõige huvitavam. Kolme mängijaga jääb kaardil liigapalju ruumi ja kõrb keskel teeb ka kaardi "väiksemaks" (jääb vähem häid kohti) - mäng on natuke pikem ja rohkem nõuab skilli.

Pühade ajal ostsin endale "Hermagor"i olen seda paarkorda mänginud ja väga hea mäng. Täringuid veeretama ei pea ja õnnega väga seost ei ole. Tegemist suhtelislet raske mänguga ja paar korda tuleb läbi mängida ene, kui aru saad kuidas ja mida teha on hea :). Mingil määral võib võrrelda malega, et etteplaneerimisvõimalustel piiri väga peal ei ole ja algusest tuleb kogu mängu jaoks plaan kokku panna. Parem juba sita plaani järgi mängi, kui üldse ilma plaanita. Samas oeneb väga palju sellest, mida teised teevad ja ka sellest, et aru saada mida nad teha tahavad ja siis lähimat konkurenti plokeerida.

Kui on tegelasi, kes Tartus tahaks mõnikord õllekõrvale Katani või Hermagori teha, siis võtke ühendust.

Monopoly teeme on nuts, kusjuures pole ise ka sellest mängust kunagi nii mõlenud ja olen ka seda pigem ruletisarnaseks skillimänguks pidanud, aga noh viiati mängisin monopoly ka 12 aastat tagasi ja siis puudusid võimed tõenäosuste peale mõelda. Kusjuures me mängisime veel nii, et kõik raha mille eest midagi osteti läks laua keskele ja kes sattus free parkingule scoopis selle poti kõik endale.

nikitheone
30.12.09, 21:38
mell kuule, asustajad on sinu või martini käes üldse?

sorm
02.01.10, 15:29
mell kuule, asustajad on sinu või martini käes üldse?


Minu käes ja Tartus, kui tahad leanata, siis tule järgi :P

nikitheone
02.01.10, 17:03
mh, peab tulema vist. nkn jaanuaris plaan tartu tulla

jott
02.01.10, 18:24
Jenga!

Allanaator13
08.01.10, 18:53
Bridz on nuts.

sorm
09.01.10, 18:03
Bridz on nuts.


Jah, aga krt jäin täna Tartus uusaastaturniiril 0,1% teiseks. So sikk odav tilt peal ja pokkerilauda ei julge istuda.

Keegi Tartus Katani asustajaid tahab mängida... või mingit muud huvitavat lauamängu? Saatke PM!

jrgn hell
09.01.10, 18:53
Jenga!


+1, kui ei ole mingi mõttetu vahelt libistamine, vaid kohe alt teistele sita keeramine

Rage
09.01.10, 22:36
imho parim ja huvitavaim strateegiline lauamäng on Katani asustajad, sellel on kolm osa, iga osa maksab kuskil 500 eesti raha, Apollo poes müüakse. Sisuliselt siis custom kaart igakord kokku.. ja siis üksteise vastu mängimine.. uue osa ostes lisandub uusi nuppe ja strateegiaid ja võimalusi.. kui kolm osa koos on, siis on puhas nauding mängida.. üks mäng võtab nelja mängija puhul aega 3-4h.. võitmiseks on mitmeid strateegiaid, sõltub milline kaart tuleb ja milline on käimise järjekord alguses, tuleb vastav strateegia valida + mängu jooksul saab teisi ka päris muhedalt saatusekaartide või oma strateegiaga kottida..

Mees kes teadis ussisõnu vms.. jahh selline meelelahutuslik mäng, aga strateegiaid eriti pole.. lihtsalt vali ja veereta täringuid ja looda heale kaardiõnnele..

sorm
10.01.10, 16:58
3-4 tundi mängid ühte Katani mängu? Mida te seal teete :)
Meil keskmiselt ikka alla 2 tunni läheb (mängime linnad ja rüütlid lisaga).
Samas muutub mäng väga huvitavaks, kui kasutada pokkeris levinud võimalust inimesele kes mõtlema hakkab "time" ütlemist. Selleks sobib väga hästi Aliase liivakell ja siis saab mängu ka 1 tunniga tehtud.

SamGold
14.01.10, 23:23
eesti scrabble on suht keeruline, seltskonnaga mängides on toas vaikus aint, kõik üritavad mingeid sõnu leida:D

Codecci
29.10.11, 02:27
Tahaks malet õppida mängima. Mitte väga tõsiselt, üle 50h tõenäoliselt ei raatsi kulutada selle peale (kui just väga meeldima ei hakka). Hetkel ei tea reegleidki, mis oleks parim viis alustamiseks? Mingi Chessmaster alla tõmmata ja tutorialitega pihta hakata?

emmimees
29.10.11, 02:46
küsi svenzalt imo, ta olevat malekunn olnud kunagi

widescreen
29.10.11, 03:01
Tahaks malet õppida mängima. Mitte väga tõsiselt, üle 50h tõenäoliselt ei raatsi kulutada selle peale (kui just väga meeldima ei hakka). Hetkel ei tea reegleidki, mis oleks parim viis alustamiseks? Mingi Chessmaster alla tõmmata ja tutorialitega pihta hakata?

minu meelest peaks arvutites male olemas olema imo..

noname
29.10.11, 04:07
Oleneb,kui kiirelt areneda ju tahad.
ei saa ju päevapealt võhikut NL100 biitima panna.
Sama on ka males.

Siiski leia keegi tuttav (tuttava tuttav jne),kes viitsib möllata ja säästad aega ja raha.isemängides sa ju ei leia ju oma vigu nii kergelt.
Säästad aega lihtsalt.
GL ja loodan Sinuga kunagi males madistada veits (e:males ma ainult vaalu biidin,aga kabet biidin.nii 3BB/100 ehk!).

Codecci
29.10.11, 04:24
Ei ma ei taha üldse mingiks proks saada ega üliintensiivselt õppida, lihtsalt Average Joed tahaks biitida ja that's it :D

Kabet võime kohe teha, aga ma aint seda varianti oskan kus tagasi võtta ei saa tavanuppudega, sundvõtt ja tammiga sõita ei saa (keegi teab mis selle nimi on?). MSN-is, telefonides jms alati see variant.

Natuke proovisin Windowsi varianti, jõhkralt keeruline mäng ikka. Miks siin draw tuleb (viimase käigu tegin hobusega):
http://www.upload.ee/image/1769890/Viik.dib

widescreen
29.10.11, 04:25
sest sul ei ole mitte kuskile astuda enam. igalpool mujal on tuli peal

oled must ikka:D?

lenC
29.10.11, 04:31
Patt on olukord males, kus käiguloleval poolel ei ole ühtki reeglitepärast käiku, kuid tema kuningas ei ole tules.
Patiga partii lõpeb. Selline partii loetakse viigiliseks.

Sellise ülekaaluga ma annaks vastase kuningale tuld iga käiguga, can't go wrong.

nikitheone
29.10.11, 10:35
epic

kõige kergem on sul võtta mingi algajate raamat malest ja see läbi lugeda. on palju algtõdesi (nagu ka pokkeris), mis peaksid selged olema. kui mingit huvi on, võid pm'ida

kivisaba
29.10.11, 17:38
ei viitsi pilti eriti süveneda aga arvatavasti tekitasid pati seisu ehk kuningal pole tuld peal aga samas ei saa ta kuhugi ka käia. Ja see loetakse viigiks

taavi
29.10.11, 17:47
Kabet võime kohe teha, aga ma aint seda varianti oskan kus tagasi võtta ei saa tavanuppudega, sundvõtt ja tammiga sõita ei saa (keegi teab mis selle nimi on?). MSN-is, telefonides jms alati see variant.


Inglise kabe arvatavasti.