PDA

View Full Version : Matemaatika pokkeris



carpc
02.01.10, 06:10
Ingliskeel nõrk, seega ei oska eriti otsida kah, aga oli vaja välja arvutada mõned tõenäosused.
Kellegil olemas vastavad programmid r smth, siis kontrollige üle, puhtalt loogika abiga praegu siinsamas hakkan lahendama, seega vead võivad sees, aga kui vastus tuleb õige, siis ehk ka kellegile kasu lahendamiskäigust. Sulgudes lihtsalt järjekorra nr kaartidel (pakis 52 kaarti)
Alustame paki lugemist A (A23456789TQK) ja mastid :spade: :heart: :diamond: :club: järjekorras
(1)A :spade: 51 erinevat situatsiooni
(2)A :heart: 50 erinevat situatsiooni lisaks (-1 kuna A :spade: A :heart: on eelmises portsus olemas juba)
(3)A :diamond: 49 erinevat situatsiooni lisaks (-2 kuna A :spade: A :diamond: ja A :heart: A :diamond: eelmistes situatsioonides olemas)
(4)A :club: 48 erinevat situatsiooni lisaks (-3, esimene pocet on A :club: 2 :spade:, kõik AA võimalikud paarid on ees varjantides olemas)
........ (vahepeal siis kõik neli masti :spade: :heart: :diamond: :club: 23456789TQ ja K :spade: :heart:)
(51)K :diamond: 1situatsioon (K :diamond:K :club:, Kõik teised K :diamond: X paarid on eelnevalt juba olemas
(52)K :club: 0 situatsiooni (ei lisandu midagi, kuna kõik on eelmistes listides olemas)

Kokku saame siis 1326 erinevat pocet kätt mida meil on võimalik pokkeris saada, selle tulemuse saime:
Oeh ma ei teagi kuidas ma seletan, eks see mu enda loogika oli, ma ei mäleta kas matemaatikas mingi vastav asi ka olemas on, ehk on valem isegi mingi samasugune olemas. Igaljuhul võtame esimese ja viimase listide situatsioonide arvu (51 ja 0) ja liidame kokku (51+0=51), siis teise(50) ja eelviimase(1) ja liidame kokku, saame ka 51, kui niimoodi järjest võtta, siis iga liitmise tulemus on 51 (kuna üks väheneb 1 võrra ja teine suureneb, loogz, sorry kui see jutt on liiga loogiline, et ei peaks kirjutamagi, aga ehk abiks ikka, kirjutan kasvõi endajaoks läbi, kuna jääb paremini meelde, kui teistele abi pole). Kokku saame selliseid liitmisi teha 26tk (52/2, kuna täpselt poole vähem tuleb tehteid teha kui on meil ridu listis, iga tehtega kaob 2 rida). Iga tehte vastus ol 51 ja 26tehet, seega 26*51=1326.

Nüüd mul oleks vaja teada saada kui suur on tõenäosus saada nt. AA.
Erinevaid varjante AA on: A :spade: A :heart: , A :spade: A :diamond: , A :spade: A :club: , A :heart: A :diamond: , A :heart: A :club: , A :diamond: A :club: = 6
Ehk siis saada pocetA on meil tõenäosus (6/1326=1/221), ehk siis 1 kord 221 korra jooksul tõenäoliselt peaks saama pocet AA (so. umb ˇ4.5% tõenäosus).

Kas mul on õigus vastuse osas või panin puusse? Igaljuhul olen nii krt öise reziimipeale ära harjunud et pole lihtsalt und, teen üht huvitavat matemaatilist lahendamist pokkeriga seoses ja see oli selles osas väike mutrike, eks annan teada kui valmis on, vaja selle olukorra õigsust kontrollida lihtsalt?!

Siis oleks mul vaja teada mis pocetitega me oleme preflop alati ees, mis pocetitega on coinflip (täpselt 50/50) ja mis pocetitega on natukene meie kahjuks. Ehk kellegil kohe vastused võtta, neid tõesti ei viitsi hakata välja arvutama (kuigi see on tehtav :D)

Edit: võtame eelduseks Heads Up

mkva
02.01.10, 06:30
Poisid on jooksus sinu tekstis.

carpc
02.01.10, 06:34
Jäi vahele jah J kogemata lihtsalt, aga tulemust see muutma ei peaks, põhiline just kas see 1/221 on õige :)

nikitheone
02.01.10, 08:58
ma ei tea küll kuidas, aga ma teadsin ka, et ässasi saab kord 221 käe jooksul. tõmba endale pokerstove, sul saab sellega lõbus olema. ja vahet pole kas hu või fr

mkva
02.01.10, 09:22
See on üleüldiselt teada, et AA sa saad u mingi 1/200-222 korral vm. Ei näe vajadust, et seda peaks hakkama matemaatiliselt endale selgeks tegema ..

palju rohkem annab mulle see, et milline on % kui mul on nt KK ja vastas on AA jne..

miksnii
02.01.10, 12:14
Suht huvitav...aga AA peaks saama jah, 1/221 käe tagant.

Tuul
02.01.10, 12:48
(so. umb ˇ4.5% tõenäosus).

ei usu

andu_andu
02.01.10, 12:51
.45%

ristijeesus
02.01.10, 13:37
Suht huvitav...aga AA peaks saama jah, 1/221 käe tagant.


Mõned päevad tagasi sain 200 käe jooksul 5x AA, millest kahel laual tulid nad järjest. Mis me sellest peaks järeldama?
Seda, et ei maksa oma pead sellise jamaga vaevata.

nomerlot
02.01.10, 13:40
Mõned päevad tagasi sain 200 käe jooksul 5x AA, millest kahel laual tulid nad järjest. Mis me sellest peaks järeldama?
Seda, et ei maksa oma pead sellise jamaga vaevata.


Kui oled 200 käe asemel 200 000 kätt mänginud, siis tule räägi uuesti, kui tihedalt AA käis.

janek174
02.01.10, 13:43
Mõned päevad tagasi sain 200 käe jooksul 5x AA, millest kahel laual tulid nad järjest. Mis me sellest peaks järeldama?
Seda, et ei maksa oma pead sellise jamaga vaevata.




Sellest järeldame seda, et järgmised 1000 kätt sa ei saa ühtegi AA-d (suure tõenäosusega). Kui NL25 alustasin, sain esimese 1000 käe jooksul AA-d 27 korda. 100K käe juures oli aga see number enamvähem 1/221.

kuco
02.01.10, 13:44
Suurep2rastelt on v6imalik selliste asjade peale muretsemisega oma mindset metsa keerata.

Oioi ... olen jooksnud h2sti juba viimased 2 kuud. Nyyd peabki hakkama sitasti minema.

*pullikakatekstolisiiakirjutatud*

ristijeesus
02.01.10, 13:57
Iga päev, iga sess on erinev, mängin sellega mis kätte antakse nii õigelt kui võimalik, mitte kurat ei oota AA-d. Tuleb kuna tuleb, mis see tõenäosus käimasolevasse sessi puutub, et sellega oma ajusid keppida?

janek174
02.01.10, 14:06
Tuleb kuna tuleb, mis see tõenäosus käimasolevasse sessi puutub, et sellega oma ajusid keppida?




Mis see tõenäosus üldse pokkerisse puutub? Tuleb riverisse kokku siis tuleb. 50/50 tuleb või ei.

ristijeesus
02.01.10, 14:13
Mis see tõenäosus üldse pokkerisse puutub? Tuleb riverisse kokku siis tuleb. 50/50 tuleb või ei.


Janek, ma räägin aiast, sina aga aiaaugust. Küllap saad sellest isegi aru.

mkva
02.01.10, 14:15
Üldiselt nägi kasutja carpc tõsist vaeva, kirjutamaks pikka juttu mille oleks saanud kokku võtta ehk nii..
Pocket AA diilitakse sulle kätte 1/221-st korrast

:D

ristijeesus
02.01.10, 14:18
palju rohkem annab mulle see, et milline on % kui mul on nt KK ja vastas on AA jne..


Kui sulle jagatakse KK, siis võimalus, et vähemalt ühel vastasel on käes AA saab arvutada järgmisest valemist:

P=6n/1225 - 5n(n-1)/460600 + 20n(n-1)(n-2)/1430163000, kus n on vastaste arv.

Aga ütle mulle ka, mis sa selle teadmisega pihta hakkad?

Pahvak
02.01.10, 14:23
Sellest järeldame seda, et järgmised 1000 kätt sa ei saa ühtegi AA-d (suure tõenäosusega). Kui NL25 alustasin, sain esimese 1000 käe jooksul AA-d 27 korda. 100K käe juures oli aga see number enamvähem 1/221.


See on vale järeldus. Pokkeris on sedasi, et tulevik ei sõltu minevikust.

Ja üleüldse pole mõtet igasuguseid naljakaid näitajaid arvutada, millest nagunii kasu ei ole, sest 100bb juures on KK all-in minemine nagunii +EV.

mkva
02.01.10, 14:23
Sul on mingi huijteab mis valem. Ma just mõned tunnid tagasi leisdin kuskilt, kus oli erinevalt välja toodud, et mis % tõenäosusega on kellelgi AA kui sul on KK või kus sul on QQ et kellelgi on KK
Väga lihtne oli. Lihtsalt magamata, ja ei viitsi otsida kus see oli.

obv mulle ei anna mingi selline valem midagi

fak, tilti ajad

carpc
02.01.10, 15:07
Heh nägin kurja vaeva jah. Tegelt see polnud mingi kuri vaev ja sellejärgi ma enda mängu ei säti, mul polnud lihtsalt und esiteks ja teiseks tuli lihtsalt üks huvitav mõte mida tahtsin välja arvutada ja sellejaoks vaja oligi. Pole vaja arvata et nüüd kui mul AA tuleb siis hakkan ma käsi lugema ja lähen tilti ja bustoks kui järgmise 221 käe jooksul pole tulnud ja sõimad kõiki pokkeritubasid rigged jne:D Enivei tänud, keegi soovitas üht progret, proovin ära :)

Pigem sain endale ka tõestada et mul veel on mingit matemaatilist taipu ja vahel on hea selliseid asju teha aju turgutamiseks.
Aga krt unereziimi peaks küll paika saama.

EDIT:


ma ei tea küll kuidas, aga ma teadsin ka, et ässasi saab kord 221 käe jooksul. tõmba endale pokerstove, sul saab sellega lõbus olema. ja vahet pole kas hu või fr


Kui see oli mõeldud mu küsimuse peale et mis pocetitega ma ees olen teistest siis minu loogika ütleb küll et on VÄGA suur vahe kas hu või fr. HU on sul üks vastane, FR on sul 8 või 9 vastast, tõenäosusprotsent et oled ees kukub kohe kindlasti trastiliselt. Toome näiteks jällegi KK vs AA. Sul on KK, siis tõenäosus et vastasel AA on hu suht väikene - 1/221 (noh reaalselt kuna ma usun et enamus pokkerisaite on siiski rigged siis tõenäoliselt on see suhe parem vastase kasuks:D:D), aga kui sul on 8-9vastast siis tõenäosus et neil kellegil on AA, on palju suurem, neil igalühel 1/221, st. nad igaüks tõenäoliselt saavad 1 korra 221 korrast endale AA, seega tõenäosus on (võtame eelduseks 9ring fr, mitte 10) 8/221 (kusjuures kui hakata taga ajama nüüd täpsteadust siis läheb see suhe veelrohkem vastase kasuks natukene, kuna üks varjant 1326 võimalikust taskust on meie käes (kk), seega mitte ei ole 6/1326, vaid 6/1325, või noh tegelikult peaks veel vaatama kas talle jagati ennem kaardid või jagati mulle ennem kaardid, kui talle ennem siis jääb ikkagi 6/1326, kui mulle siis väheneb ja kuna me ei tea teiste vastaste kaarte, siis see kas neile ennem või hiljem jagati ei tohiks tõenäosust enam mõjutada, mingilmääral peaks, aga ma ei suuda seda hetkel välja mõelda-ärkasin 30min tagasi ja üleüldse need arvud on kindlasti nii väikesed, et lihtsalt see on juuksekarva lõhki ajamine, jäägu see jaapani inseneridele kellejaoks on mikromillimeeter ka veel üüratult suur ühik).
St tahtsin öelda et suur vahe on kas FR või HU.
Enivei tõesti ütlen veel korra, et sellel pole pokkeriga mingit suuremat pistmist, tõesti ärge arvake et nüüd sellejärgi mängin, teen natuke ehk ajuturgutust endale pigem, kui mängima hakkan, siis ei mõtle et nii nüüd on neil mind võita võimalus 27.34907% ja nüüd niipalju jne, proovin ikka hetke ja vastast mängida rohkem. Eks mingilmääral ikka mõtöen kiirelt läbi võimalused, aga mitte sellist täpisteadust.
Oeh jälle pikk ja mõttetu kiri:D

nikitheone
02.01.10, 16:00
hu ja fr pole vahet selles mõttes, et ässad saad statistiliselt ikka kord 221 käe jooksul

carpc
02.01.10, 16:04
hu ja fr pole vahet selles mõttes, et ässad saad statistiliselt ikka kord 221 käe jooksul


Selge, mõtlesin et vastad mu küsimusele et mis kätega oleme ees tavaliselt jne :)