PDA

View Full Version : *Spordinurk*



jott
08.01.10, 21:10
Uuriks siin, mis spordialadega ka tegeletakse pokkerimängu kõrvalt. Pokkerimängija peab heas füüsilises vormis ikka olema, et mouse vajutada jaksaks.

Ise olen tegelenud tohhujaa aladega, aga viimase aasta põhjal rohkeim tegeletud korvpalliga, orienteerumisega, piljardiga, suusatamisega, lumelauaga(väheks on jäänud, tahan rohkem!).
Vaikselt olen proovinud ka kätt golfirajal ja usun, et see aasta võtab asja tõsiselt kätte sest see on liiggeniaalne mäng.
Alad, millel ma ei ole võõras ja pakuvad huvi: kergejõustik, kardisõit, võrkpall, jalgpall.
Sellest aastaks tahaks proovida uusi alasid ja jõuda rohkem jõusaali+jooksurajale.

Äkki keegi teist tegeleb mingi huvitava alaga, siis saaks uurida puurida kuidas sellega tegeleda, sest mul on igaasjaäraproovimissündroom.

Anyways, kõik sportima!

Sass
08.01.10, 21:19
olen heas füüsilises vormis.. trenni ei tee ja söön mida tahan... keha on liiga korras et mingeid rasvu talletada... muidu ajaviiteks käin jõukas.. mängin kossu, võrku, suvel jalkat, jne...

ranka
08.01.10, 21:20
olen heas füüsilises vormis.. trenni ei tee ja söön mida tahan... keha on liiga korras et mingeid rasvu talletada... muidu ajaviiteks käin jõukas.. mängin kossu, võrku, suvel jalkat, jne...


Minu andmetel sa oled alles alla 20 aastane nolk. Kui saad 25 aastaseks siis suure tõenäosusega räägid hoopis teist juttu :)

Staier
08.01.10, 22:03
Ise tegelen jooksmisega,lisaks sellele kõik pallimängud jne(suht sportlik tüüp olen),talvel plaan minna kindlasti TM-ile,kuna suvel tuleb minna sõjaväkke sis on kindlasti eesmärgiks NATO testi 300p(max)

Sport on lahe :)

jott
08.01.10, 22:11
Ise tegelen jooksmisega,lisaks sellele kõik pallimängud jne(suht sportlik tüüp olen),talvel plaan minna kindlasti TM-ile,kuna suvel tuleb minna sõjaväkke sis on kindlasti eesmärgiks NATO testi 300p(max)

Sport on lahe :)

Maraton sai eelmine aasta esmakordseltläbitud ja see aasta registreeritud ja ootan juba starti. See on ikka täiesti ulme mis rahvaspordipäev see on. Kõik kes suuskadel suudavad sõita ja tahavad head elamust, Tartu maratonil te selle saate. Eelmise aasta 5h46min tuleb alla lüüa :=) Kunagi tahaks Vasalopetile ja Marcialongale ka jõuda.

HBP
08.01.10, 22:49
tundub hea teema olema postitamaks sellist plaani:
Kas on korvpallihuvilisi gamblereid kes tahaks nt korra nädalas käia mängimas kalevi spordihallis 5 vs 5te?
http://www.spordihall.ee/ vaadake hinnakirja alt palju maksab ja jagage kymneks-pole suur raha nädalas panna enda fyysise ning tunnikese hea lõbu peale.

Korvpallis on jutt

K2snakas
08.01.10, 23:02
jalgpall:P
hobikorras pmts, väga trenni vmt ei tee, aga paks kh pole, aga see ehk tänu suitsetamisele:P

Maison
08.01.10, 23:31
Meeldib väga kõigil Tartu maratoni erinevatel aladel oma higipiiskasid ja veremaigulisi tatilörakaid rajale poetada läbi rämeda rassimise aga finishis see eest on alati ootamas mega fiiling. Ei ole super tegija aga järjepidevalt püüan igal aastal ikka tsipa vormi hoida. Kui siin leidub veel TM sarja huvilisi siis andke teada. Koos tehtud treening on kergem ja koos peetud pidu on helgem!

hoss23
08.01.10, 23:57
Tegelen Onaneerimisega.....(Sport seegi)

K2snakas
09.01.10, 00:10
Tegelen Onaneerimisega.....(Sport seegi)


käid EMil ja MMil kh we?

kollane
09.01.10, 00:15
teen sporti kergemat sorti,
tõstan raskust teiste taskust

JohnnyDolce
09.01.10, 00:15
käid EMil ja MMil kh we?


Home game. ;D

Allanaator13
09.01.10, 00:35
Ma olen mingi viimased 7 aastat kossu phmtslt mänginud, kõrval ka suvel võrku ja sügisel/kevadel vutti jms :)

Tuul
09.01.10, 01:12
ma mängin pokkerit ja malet

RudiTurbo
09.01.10, 02:57
Sprinterist ujuja olen ning hetkel põhiliselt lihvin jõusaalis lihast ;D

Aga eile sai ka 3k eest suusad soetatud ja üx testrun tehtud, raske oli see elu, aga samas kui nüüd lumi hästi püsib ja annab aina lihvimas käia, siis võix ka mõelda Tartu Maratoni starti mineku peale, sest see aasta võib ikka unreal olla see asi, kui lumi püsib!

63km vist päris sick, aga no väljakutsed on mulle alati meeldinud ja pole 2 aastat ühtegi maratoni läbinud tänu sellele, et Taanis elasin :)

Rattamaratone ja triatlone ikka on seljataga ja finishisse jõudmise feeling on lihtsalt Priceless alati rsk!

Lutzky
09.01.10, 03:21
kõnnin tihti autoni

jott
09.01.10, 04:07
Meeldib väga kõigil Tartu maratoni erinevatel aladel oma higipiiskasid ja veremaigulisi tatilörakaid rajale poetada läbi rämeda rassimise aga finishis see eest on alati ootamas mega fiiling. Ei ole super tegija aga järjepidevalt püüan igal aastal ikka tsipa vormi hoida. Kui siin leidub veel TM sarja huvilisi siis andke teada. Koos tehtud treening on kergem ja koos peetud pidu on helgem!

Ma olen käinud ainult suusamaratonil, aga huvi on ka rulluisu ja rattamaratoni vastu, jooksumaraton käib siiski ülejõu :D Äkki räägid pisut muljetest mis sul teistest maratonidest on. Ala palju enne sõitma peaks, et saaks nautida, mitte piinelda maratonil kui mõnusa hooga uhada jne. Ega Nõmme suusaradadel ei käi?



Sprinterist ujuja olen ning hetkel põhiliselt lihvin jõusaalis lihast ;D

Aga eile sai ka 3k eest suusad soetatud ja üx testrun tehtud, raske oli see elu, aga samas kui nüüd lumi hästi püsib ja annab aina lihvimas käia, siis võix ka mõelda Tartu Maratoni starti mineku peale, sest see aasta võib ikka unreal olla see asi, kui lumi püsib!

63km vist päris sick, aga no väljakutsed on mulle alati meeldinud ja pole 2 aastat ühtegi maratoni läbinud tänu sellele, et Taanis elasin :)

Rattamaratone ja triatlone ikka on seljataga ja finishisse jõudmise feeling on lihtsalt Priceless alati rsk!


Ei tasu muretseda selle suure kilomeetri hulga pärast. Selle rahvamassiga koos minek on nagu lust ja lillepidu, ise eelmine aasta läksin umbes 200 kilometraažiga maratonile ja viimased 10km hakkas raske, aga muidu see poleks ka maraton. Tartu rattamaratoni/rattaralli kohta on ka midagi kommenteerida pikemalt? Muuseas triatloni pole ühtegi läbi teinud. Kui tihti suvel neid eestis korraldatakse, mis on distantside valikud ja kas seal on ka mõni nö.suur triatlon, nagu suusas siis Tartu maraton? Tahaks triatlonis ka kätt ja jalga proovida.



Ega keegi SEB Extremel osalenud pole or tahaks minna? Eelmine suvi oli plaan aga kahjuks jäi käimata.

IamAllin
09.01.10, 04:53
eile jooksin trammi peale :D FTW :spade: :heart: :diamond: :club:

mkva
09.01.10, 08:04
ping-pong (ahhujei treening), jooks enne ping pongi, jõusaal peale. Piljardit mängisin ennem aLot

madisle
09.01.10, 09:23
Suvel sõidan rattaga, sügisel vaatan telekat, talvel viskan lund ja sõidan lumelauaga, kevadel vaatan telekat.
Tegelt kui siin foorumis on veel lumelaua huvilisi (pärnust soovitatavalt) võiksid nad oma tel nr mulle personaalsõnumisse panna. Teinekord Lätti, Zagarkalnsi, minek ja autos vaba koht siis hea helistada.

toonesepp
09.01.10, 09:41
Mul on ammu huvi hobikorras hokit proovida. Ma mäletan, et siin foorumis oli keegi, kes hokit tagus, ehk annab ülevaate kuidas ja mis. Palju varustuse peale nutsu peab kulutama, kust omale mansa leida kellega harjutada (ilmselt mingi HHL'i klubi?), kui karmiks amatööride mängud lähevad (lõuksi ikka saab ja ribid poorti pooleks :)) ja kõik tark mis veel pähe tuleb.

raunooo
09.01.10, 10:54
Olen tegelenud kergejõustikuga mingi 10a, siis olen mänginud kossu meeste arvestuses Eesti III liigas, samuti jalkat Eesti IV liigas ja praegu käin taipoksis. :)
Aa, ja lumelaud meeldib ka.

mkva
09.01.10, 10:55
Olen tegelenud kergejõustikuga mingi 10a, siis olen mänginud kossu meeste arvestuses Eesti III liigas, samuti jalkat Eesti IV liigas ja praegu käin taipoksis. :)


ei ütle midagi teiste alade kohta, aga totaalne respekk viimasele alale! Keep going!

JJsuited
09.01.10, 11:18
ise jalkat eestis III liigas peland... nüüd siin inglismaal olen ülikooli meeskonna eest paar korda löömas käind

Godspeed_EJ
09.01.10, 15:39
3D treening tänapäeval. trennid head, seltkond hea.

varem jalgpall, korvpall, muay-thai, kettaheide jne.

sport on nuts.

RudiTurbo
09.01.10, 16:36
Ei tasu muretseda selle suure kilomeetri hulga pärast. Selle rahvamassiga koos minek on nagu lust ja lillepidu, ise eelmine aasta läksin umbes 200 kilometraažiga maratonile ja viimased 10km hakkas raske, aga muidu see poleks ka maraton. Tartu rattamaratoni/rattaralli kohta on ka midagi kommenteerida pikemalt? Muuseas triatloni pole ühtegi läbi teinud. Kui tihti suvel neid eestis korraldatakse, mis on distantside valikud ja kas seal on ka mõni nö.suur triatlon, nagu suusas siis Tartu maraton? Tahaks triatlonis ka kätt ja jalga proovida.





Tartu rattarallile pole kahjux jõudnud, on tehtud siin Tallinna kandis mõned sõidud. Üx asi mida mäletan, et iga rattamaratoni viimases neljandikus käivad peast läbi mõtted, OMG, MA EI TULE ENAM KUNAGI ;D Aga finish, mmmm, saad lõpux mingid banaanid ja asjad sisse tõmmata. Need toidud , mida pärast rattamaratoni saad sisse süüa, need on maailma parima maitsega, just see ongi üx põhjus, mix maratoni läbida, et saada finishsis nautida toitu 10x rohkem, kui seda muidu naudid :) Seda muidugi juhul, kui pole ainult läbimise peale läinud ja alguses end nii tühjax sõitnud kui võimalik ning püsinud asfaldi lõikudel gruppide tuules, mis on enda jaox pmst üle Bankrolli :D Ja viimased 10km oled suht suremas ja mõtled kuidas ainult nendest viimastest tõusudest eluga üle tulla lol!

Tritlonidest ma väga palju ei tea, aga läbisin mõned väixed , sest tegelen ujumise ja rattasõiduga nagunii , kuid elu suurim katsumus sai ka ära proovitud, nimelt Keila kandis korraldati täispikk triatlon(3.8km ujumine, 180km ratas, 42.2km joox). See oli esimene kord kui seda prooviti ja osalejaid oli ainult 8, praeguseks on üritus vist juba ametlikku kalendrisse pandud ja mõned päevad tagasi kohtasin just ujulas seda, kes selle algselt läbi viis ning ütles, et see aasta läbiti asi juba 10h kanti, nüüd see asi suht kõva juba. Esimene kord oli suht amatööride julgete proovijate värk!

jott
09.01.10, 16:49
täispikk triatlon(3.8km ujumine, 180km ratas, 42.2km joox)

See on lihtsalt sick. Respect.

kivisaba
09.01.10, 17:07
rudi mis arvad kui reaalne oleks inimesel kes on keskmises kaalus, suitsetaja ja passivse eluviisiga läbida tartu rattamaraton alla 3h ja mis samme tuleks võtta 5 kuu jooksul et see reaalne oleks

RudiTurbo
09.01.10, 17:20
rudi mis arvad kui reaalne oleks inimesel kes on keskmises kaalus, suitsetaja ja passivse eluviisiga läbida tartu rattamaraton alla 3h ja mis samme tuleks võtta 5 kuu jooksul et see reaalne oleks


Tartu rattamaraton on 89km, seega siis 30km/h keskmine metsade vahel, lol impossible :)

jrgn hell
09.01.10, 17:23
3D treening tänapäeval. trennid head, seltkond hea.

varem jalgpall, korvpall, muay-thai, kettaheide jne.

sport on nuts.


kaua käinud oled ja rajul ka võistled?

kivisaba
09.01.10, 17:25
Tartu rattamaraton on 89km, seega siis 30km/h keskmine metsade vahel, lol impossible :)

aga kui 5 kuud reaalselt vaeva näha ?

IamAllin
09.01.10, 17:30
rudi mis arvad kui reaalne oleks inimesel kes on keskmises kaalus, suitsetaja ja passivse eluviisiga läbida tartu rattamaraton alla 3h ja mis samme tuleks võtta 5 kuu jooksul et see reaalne oleks

1% tõenäosus, et see õnnestub:D

raunooo
09.01.10, 17:36
1% tõenäosus, et see õnnestub:D

Smthn for gamblers to bet. :D

Godspeed_EJ
09.01.10, 17:43
kaua käinud oled ja rajul ka võistled?


käinud 2a. sellest viimane aasta vigastuste tõttu suht pe*se läinud.

praegu ka hüppeliiges tuksis igatepidi (korvpall on ohtlik) ja sellest tulenevalt pole ka raju plaani, vähemalt hetkel.

RudiTurbo
09.01.10, 17:50
1% tõenäosus, et see õnnestub:D


See võimalus on kõvasti alla 1%, 89 kilomeetrit järjest hoida keskmine kiirus 30kmh on juba maanteel raske, kui just terve tee grupi tuules ei saa sõita.

jrgn hell
09.01.10, 17:51
käinud 2a. sellest viimane aasta vigastuste tõttu suht pe*se läinud.

praegu ka hüppeliiges tuksis igatepidi (korvpall on ohtlik) ja sellest tulenevalt pole ka raju plaani, vähemalt hetkel.


ok, good luck paranemisega

Codecci
09.01.10, 19:12
Maadlusega tatina tegelesin miski 3a, aasta algul käisin MMA baaskursusel 2 kuud, jäi pooleli, sest muutusin laisaks ja kolisin Tallinnast ära.

Mõtlesin, et võiks ennast kokku võtta ja tagasi MMA-sse minna või siis taipoksi ja seekord tõsiselt, eesmärgiga võistelda ja värki. Jube äge ala, hea enda karastamiseks ja proovilepanekuks, sitaks kasulik nii mindsetile kui füüsisele ma arvan ja üldse elus tuleb kasuks, loodan ainult et mu mott ära ei kao ja suudan kuidagi oma laisa mölaka olekust üle olla.

Saalihoki ja pesapall on ka sitaks kõvad mängud, aga trenne siin ei toimu ja ainult kehalise tunnis sai mängitud... Kui kahevõitluseks mott ära peaks kaduma siis tõenäoliselt hakkan saalihokiga tegelema kui Tallinna elama.

RudiTurbo
09.01.10, 22:18
Tänane päev:

Ärkasin kuskil kell viis, tõmbasin väixe söögi sisse, chillisin natuke internetis. Siis ajasin Bemmi pöördesse ja sõitsin vanaema juurde Keilasse! Panin suusad alla ja läxin Keila terviseradadele, sõitsin 3 valgustatud raja ringi, üx ring vist kuskil 3km kanti ja 45 minutit läx umbes aega. Siis vanaema juures läxin sauna ja kui kuum hakkas, siis tõmbasin palja persega lumme :D Sauna jooxin obv tagasi sitaks kiiremini lol, sick tunne on lumme hüpata!

Igatahes, praegu on mõnus olla ja Grind on The Mind! 8)

Pahvak
09.01.10, 22:20
Jõulude aeg mõtlesin ka persega lund sulatata ja nii kui hange maandusin lõi pulsi niii ülesse.

timukasr
09.01.10, 22:22
Tänane päev:

Ärkasin kuskil kell viis, tõmbasin väixe söögi sisse, chillisin natuke internetis. Siis ajasin Bemmi pöördesse ja sõitsin vanaema juurde Keilasse! Panin suusad alla ja läxin Keila terviseradadele, sõitsin 3 valgustatud raja ringi, üx ring vist kuskil 3km kanti ja 45 minutit läx umbes aega. Siis vanaema juures läxin sauna ja kui kuum hakkas, siis tõmbasin palja persega lumme :D Sauna jooxin obv tagasi sitaks kiiremini lol, sick tunne on lumme hüpata!

Igatahes, praegu on mõnus olla ja Grind on The Mind! 8)


Tundub mõnus. Ise tegelen kergejõustiku ja käte peal seismisega.

mkva
09.01.10, 22:54
käte peal seismisega.


see tundub nii leveldamine :D

paradigmlost
10.01.10, 01:00
väiksena sai pmst kõigega tegeletud jalgpallist lennumudelsimini... aga kõigega tegelesin 2kuud kuni aasta umbes.
16 aastasena avastasin trikirulluisutamise... jõhkralt huvitav, super hea ajaviide ja muidu adrenaliinipakkuv aktiivne tegevus - tegelesin mingi 2 aastat, lõpetasin pmst sellep., et veidi ohtlikuks muutus ja uued "huvid" tulid peale(joomised jne)
ujumas käin harva, jõusaalis sama harva. jooksmas mitte kunagi.
täna käisin teist päeva lumelauatamas ja hakkas sitaks meeldima, umbes sama tunne nagu siis kui kunagi esimesed päevad trikiuiskudel skatepargis olid: suur vaimustus, midagi ei oska aga tahaks hullult osata. jne jne. maksimaalne kvaliteetaeg.

Godspeed_EJ
10.01.10, 12:58
ok, good luck paranemisega


ty.

märtsi alguseks tahaks matile tagasi. käid sa ise tallinnas ka vahel trennis?

jrgn hell
10.01.10, 13:01
tegin täna teist korda läbi usa maaldusvendade ketta kava. Nii nuts surnud on olla.
10sed kettad olid otsas ka, seega pidin 15ga tegema. Ägisesin ja tegin, kuigi puhas tehnika kippus ära kaduma igal pool. Jookse ei teinud vahele

http://www.flowrestling.org/videos/speaker/1510-shawn-charles/200195-asu-insane-plate-workout

tõsiselt lahe kava!
Pole nii igav ka, kui mingitel plokkidel biitsepsit nühkida

jrgn hell
10.01.10, 13:04
ty.

märtsi alguseks tahaks matile tagasi. käid sa ise tallinnas ka vahel trennis?



Paar korda äkki olen käinud seminaridel. Vahepeal jäi üldse hõredaks, aga nüüd proovin hakata regulaarsemalt attendima Pärnus ja kui kaugõppes tallinnas siis vb mõni trenn tallinnas ka. Tahtsin MTC 3l ka amatöörides peksa saada, aga pöial läks ja siis trenni ei teinud natuke. Aga rajul ilmselt teen amatöörides teise matši.

variatsioon
10.01.10, 13:07
tegin täna teist korda läbi usa maaldusvendade ketta kava. Nii nuts surnud on olla.
10sed kettad olid otsas ka, seega pidin 15ga tegema. Ägisesin ja tegin, kuigi puhas tehnika kippus ära kaduma igal pool. Jookse ei teinud vahele

http://www.flowrestling.org/videos/speaker/1510-shawn-charles/200195-asu-insane-plate-workout

tõsiselt lahe kava!
Pole nii igav ka, kui mingitel plokkidel biitsepsit nühkida



miks seal ühe vennal ainult üks jalg on -.- :D ?

jrgn hell
10.01.10, 13:13
kauds ära?

ma ei tea :D, aga respekk, et kava läbi tegi. Ma just meenutan seda kutti, kui hakkan liiga palju ägisema oma trennide ajal

K2snakas
10.01.10, 13:13
miks seal ühe vennal ainult üks jalg on -.- :D ?


+1 tundub tema mõnitamine, sest suht kohe algasid sellised harjutused, kus 2 jalga vaja WTF?:O

jrgn hell
10.01.10, 13:15
+1 tundub tema mõnitamine, sest suht kohe algasid sellised harjutused, kus 2 jalga vaja WTF?:O


:D

Oliverk
10.01.10, 13:39
Karkudega vend pani ka 400 meetrit jooksma. Respect!

variatsioon
10.01.10, 13:42
Karkudega vend pani ka 400 meetrit jooksma. Respect!

kas ta jooksis või hüppas?

Oliverk
10.01.10, 13:45
No võib öelda et jooksis karkudega. Vaata ise.

0ttt
10.01.10, 17:17
Jõusaal ja saalihoki (praegu on paus sees, sest pole normaalset trenni aga muidu olen mänginud mingi 4a)

vsiu100
11.01.10, 12:35
ma olen igat asja natuke proovinud.
jalgpall(3.liiga, 2.liiga)
saalihoki(2.liiga, 1.liiga)
poks(eestikatel käinud, tappa saanud :D miski 15-17 aastaselt, mõned muud võidud siit-sealt)
peotants(eestikatel käinud 10-11 aastaselt :D, tulemust ei mäleta, ju ei hittinud)
purjetamine(miski 13a kokku)
teiste asjadega on rohkem niisama tegeletud. võrkpall, golf, kardisõit(instruktor olin kunagi).

Codecci
11.01.10, 12:42
Huvitav kas Tallinnas mingi kardisõidutrenn ka on olemas?

Booyaka
11.01.10, 12:49
vanasti FK kardirajal igatahes oli, ei tea kuidas präegu lood on. eks tõmba traati ja küsi.

Oliverk
11.01.10, 12:59
Hinnavaatluses on kardiliiga. Saaksid seal ka sõita kui vaja. Seal oskajaid ka ja oskavad vast juhendada ka alguses.

jott
13.01.10, 23:03
15 km suuska ja saun. Sajebiiis. Külm õlu on ainult puudu :/

k1ly
13.01.10, 23:18
külm õlu ja üks kerge ujuk .

ahjaa , teemasse ka veits .

Olen spordist pmst sõltuvuses . Teen kõike mis vähegi huvi pakub ning kõige paremini oskan ma korvpalli , sest seda mängu ka ca 10+ aastat mängitud heal/keskmisel tasemel. Jalgpallis ja võrkpallis pole ka väga võõras ning koolidevahelistel võistlustel nii mõnigi medal ära nopitud . Eriti nuts on aga rannavõrkpall. Sai käidud kunagi ka lauatennise trennis aga see viskas mingi hetk siibrisse . Golf ,piljard and bowling on alati teretulnud .

Nüüd sellest aastast on plaanis hakata tegelema uue hobiga , nimelt squashiga ning samuti tahaks "proovile panna" ennast talvistel aladel (snowboarding peamiselt) . Hetkel plaanimegi sõpradega väikest lätitrippi veebruari keskele , et saaks esimesed kukkumised kukutud.

IceCold
15.01.10, 15:12
Jõusaaliga tegelen ja vahel käin ujumas. Muu väga huvi ei paku.

jrgn hell
05.02.10, 12:29
http://www.youtube.com/watch?v=KCpK7GZR700&feature=related

sellepärast imo kulturism ongi mõttetu spordiala. Tüübil mingi eluvorm ja teeb ka oma lihastega midagi, mitte ei määri ennast üle keha ja ei keeruta niisama.

rrrr
05.02.10, 14:40
Hakka või pokkerprofiks. Tööpäevadel 15-20 on Auras tavaujujatele ainult 3 rada kus siis sõuab seinast seina keskmiselt 5-6 ujujat rajal. Enne tööd on suts raske trenn ära teha ja keskööl ei taha ka nagu koju maanduda.

chrosmos
05.02.10, 14:56
see jõudu tegeva neegri video on nagu need andone mixtape´d korvpallis, kus vennad igasugu kossutrikke teevad. see nagu jõusaali teema.

see üks paroodia igasugustest spordialadest
http://www.comedycentral.com/videos/index.jhtml?title=and-1-mixtape&videoId=216838

AshrakWhite
05.02.10, 18:27
selline huvitav ala nagu squash mul, päris tihti käin, võistlen ka.

jõusaal ka vahel.

ujumas harva.


söömisega on sitasti vist, natuke palju on kaalu :P

markosa
07.02.10, 13:49
Golf on nuts... Kuna pärnust pärit siis suvi möödub pmt rannas võrkpalli toksides. Talviti vahel käin uisuväljakul hokit mängimas.

tdx
09.02.10, 10:35
ilma jõusaalita ei saa põmst, ideaalis tahaks mingi martial artsiga tegeleda, aga vist juba liiga hilja alustada

Godspeed_EJ
09.02.10, 11:22
ilma jõusaalita ei saa põmst, ideaalis tahaks mingi martial artsiga tegeleda, aga vist juba liiga hilja alustada


vana oled?

zyxxx
09.02.10, 13:02
ilma jõusaalita ei saa põmst, ideaalis tahaks mingi martial artsiga tegeleda, aga vist juba liiga hilja alustada

Kindlasti ei ole hilja alustada kui tahad hobi korras asjaga tegelda. Ise olen 28 ja hakkasin sügisel MMA/BJJ algkursusel käima. Trenn on ülihea ja jõusaaliga ei anna võrrelda. Eks muidugi vahel väiksemaid vigastusi tekib, aga neist saab üle.

nomerlot
09.02.10, 13:11
Olen 30ndates, seni üsna spordikauge inimene olnud, aga kunagi pole liiga hilja. Võhma vaja juurde ja pekki vähemaks.
Mõni kuu tagasi hakkasin jõusaalis käima, esialgu teen puhtalt aeroobset trenni: lindil jooksmine, sõudeergomeeter, ratas, crosstrainer. Vormi paranemine on juba täitsa tunda. Peagi hakkan veidi lihast ka tegema, BodyPump meibi.

tdx
09.02.10, 13:27
Ma ka kohe 28, aga kardan, et MA jaoks olen aeroobse poole pealt liiga nõrguke (näiteks pole pallimänge kunagi mänginud). Lisaks veel see, et siiamaani pole elus olnud vaja jalga kõrgemale kui põlv eriti tõsta pluss tasakaal on ka ilmselt ülisitt. Ei tundu eriti hea stardipakett olema.

zyxxx
09.02.10, 13:33
Ma ka kohe 28, aga kardan, et MA jaoks olen aeroobse poole pealt liiga nõrguke (näiteks pole pallimänge kunagi mänginud). Lisaks veel see, et siiamaani pole elus olnud vaja jalga kõrgemale kui põlv eriti tõsta pluss tasakaal on ka ilmselt ülisitt. Ei tundu eriti hea stardipakett olema.

Ma ka vaid jõusaali ja jalgratta sõitu viimased aastad harrastanud. Eks esimesed trennid on natuke rängad ja pilt tahab eest ära minna :D aga see on mööduv nähtus :)

Godspeed_EJ
09.02.10, 13:43
Ma ka kohe 28, aga kardan, et MA jaoks olen aeroobse poole pealt liiga nõrguke (näiteks pole pallimänge kunagi mänginud). Lisaks veel see, et siiamaani pole elus olnud vaja jalga kõrgemale kui põlv eriti tõsta pluss tasakaal on ka ilmselt ülisitt. Ei tundu eriti hea stardipakett olema.


Sain ma õigesti aru, et hetkel teed jõusaali? Siis suure tõenäosusega oled tüüpiline jõusaalihunt, kes laseb mõtetult palju isoleerivaid harjutusi.

Võta põhjaks endale ntx sõude-ergomeeter, hakka intervalle treenima.

Siis viska hantlid nurka ja võta kang kätte.

Pm piisab sellest, kui teed ntx kükki, rinnalevõttu, dippe, lõuatõmmet ja kätekõrverdusi + kõht/alaselg.

Küll see aeroobne tuleb ja üldfüüsiline vastupidavus muutub palju paremaks, siis jõuad matil müdistada ka.

Kui reaalne huvi on, siis pane PM - võin mõned oma treeningkavad saata.

Codecci
09.02.10, 14:36
Ma ka kohe 28, aga kardan, et MA jaoks olen aeroobse poole pealt liiga nõrguke (näiteks pole pallimänge kunagi mänginud). Lisaks veel see, et siiamaani pole elus olnud vaja jalga kõrgemale kui põlv eriti tõsta pluss tasakaal on ka ilmselt ülisitt. Ei tundu eriti hea stardipakett olema.

Trenni võid ikka teha ju, ega keegi sind kohe võistlema ei saada :)

pastilaa
09.02.10, 15:27
Saalis passimine pole kunagi rahuldust pakkunud - kõige lahedam ja toredam viis enda igapäevaseks vormis hoidmiseks on tavaline metsajooks! Samuti looduses matkamine. Aeroobse tsooni vorm ja üldine vastupidavus on väga oluline kogu tervise seisukohast. Pumpamise ja jõunäitajate tõstmine on üldise tervise ja vastupidavuse seisukohast suhteliselt ebaolulised. Mis ei tähenda muidugi, et see sport kuidagi halvem oleks. Kui keegi peab valima, kas kangi rebida või joosta, siis kindlasti jooksmas käia. Ideaalne oleks, kui aega leiaks, muidugi mõlemat teha ja palli ka taga ajada...

P.S. Olen muidu pea terve elu mingil moel "jalkamees" olnud -vahepeal 3.liiga (irw) tasemel. See mäng on ikka üle teiste!

Godspeed_EJ
09.02.10, 15:32
Saalis passimine pole kunagi rahuldust pakkunud - kõige lahedam ja toredam viis enda igapäevaseks vormis hoidmiseks on tavaline metsajooks! Samuti looduses matkamine. Aeroobse tsooni vorm ja üldine vastupidavus on väga oluline kogu tervise seisukohast. Pumpamise ja jõunäitajate tõstmine on üldise tervise ja vastupidavuse seisukohast suhteliselt ebaolulised. Mis ei tähenda muidugi, et see sport kuidagi halvem oleks. Kui keegi peab valima, kas kangi rebida või joosta, siis kindlasti jooksmas käia. Ideaalne oleks, kui aega leiaks, muidugi mõlemat teha ja palli ka taga ajada...

P.S. Olen muidu pea terve elu mingil moel "jalkamees" olnud -vahepeal 3.liiga (irw) tasemel. See mäng on ikka üle teiste!



see on sinu subjektiivne arvamus, aga kahjuks mitte tõde

vsiu100
09.02.10, 15:35
lihtsalt jooksmine ei meeldi. võibolla ainult siis, kui mp3 mängija, hea jahe sügisõhtu ja ideaalne metsarada. muidu no-no.
mingi pall peab mängus ikka olema.

pastilaa
09.02.10, 15:43
mingi pall peab mängus ikka olema.


Nõus, kahjuks igapevaselt ei anna korraldada vist. Metsarada akna all õnneks.

Staier
09.02.10, 15:47
lihtsalt jooksmine ei meeldi. võibolla ainult siis, kui mp3 mängija, hea jahe sügisõhtu ja ideaalne metsarada. muidu no-no.
mingi pall peab mängus ikka olema.


Ei mõista seda muusika kuulamist trennis. Kui linnavahel liiklusmüras peaks liikuma siis jah aga looduses on vaikus ja rahu ja see loob sellise hea harmoonia enda liikumise ja hingamisega.

pastilaa
09.02.10, 15:50
Ei mõista seda muusika kuulamist trennis. Kui linnavahel liiklusmüras peaks liikuma siis jah aga looduses on vaikus ja rahu ja see loob sellise hea harmoonia enda liikumise ja hingamisega.


Nõus. Aga ei no vastav karakter ja avatar! :D

Staier
09.02.10, 15:58
Nõus. Aga ei no vastav karakter ja avatar! :D


irw:D Jooksmine on lemmik spordiala.

Sass
09.02.10, 17:34
keegi oskab öelda kas üldfüüsiliselt tugevamaks treenida on k6ige kiirem ja kasulikum teha j6usaali või midagi muud?

Pahvak
09.02.10, 19:25
Kui inimesel on istuv elustiil, siis miks ta peaks jõusaalis käima (eeldusel, et aeroobset ei tee)? Tundub kuidagi vildakas. :P

Ermii
09.02.10, 20:10
Saalis passimine pole kunagi rahuldust pakkunud - kõige lahedam ja toredam viis enda igapäevaseks vormis hoidmiseks on tavaline metsajooks! Samuti looduses matkamine. Aeroobse tsooni vorm ja üldine vastupidavus on väga oluline kogu tervise seisukohast. Pumpamise ja jõunäitajate tõstmine on üldise tervise ja vastupidavuse seisukohast suhteliselt ebaolulised. Mis ei tähenda muidugi, et see sport kuidagi halvem oleks. Kui keegi peab valima, kas kangi rebida või joosta, siis kindlasti jooksmas käia. Ideaalne oleks, kui aega leiaks, muidugi mõlemat teha ja palli ka taga ajada...

+1

Spordiga vähe sinapeal olevatele inimestele ei soovitaks alustuseks intervall treeninguid, selleks peab ikka mingisugune aeroobne põhi all olema.
Üldiselt oleks kõige targem käia ära inimesel, kes pole ammu ennast liigutanud, spordiarsti juures ja lasta teha koormus test, et saada mingisugune ettekujutus enda füüsisest ja siis vastavalt sellele hakata planeerima oma edasiseid treeninguid.

pastilaa
09.02.10, 20:28
see on sinu subjektiivne arvamus, aga kahjuks mitte tõde


Kuuluta mulle, mis on.

Godspeed_EJ
09.02.10, 20:43
Kuuluta mulle, mis on.


Kuulutama ma midagi ei hakka, aga kui reaalne huvi on siis loe. Alustuseks kasvõi siit:

http://krxtraining.blogspot.com/

bounce
09.02.10, 20:46
lihtsalt jooksmine ei meeldi. võibolla ainult siis, kui mp3 mängija, hea jahe sügisõhtu ja ideaalne metsarada. muidu no-no.
mingi pall peab mängus ikka olema.

absoluutselt, pole midagi nürimat kui lihtsalt joosta, vähemalt minu jaoks. mingi mänguline element peab olema selle jooksmise juures, vastasel juhul ei kisu kuidagi trenni tegema.

kilu6
09.02.10, 21:33
absoluutselt, pole midagi nürimat kui lihtsalt joosta, vähemalt minu jaoks. mingi mänguline element peab olema selle jooksmise juures, vastasel juhul ei kisu kuidagi trenni tegema.


Vaheldusrikas jooks, võistlused toimuvad isegi talvel
www.orienteerumine.ee

Näited:
http://osprint.ee/2009/paevakud/kalender/1114m1.jpg
http://www.eoc2006.ee/results/sprintf/toome.jpg
http://osprint.ee/2009/paevakud/kalender/0928m2.jpg
http://osprint.ee/2010/sise/sise4/siseo_2010_4_1jooksM1.gif
http://www.eoc2006.ee/results/relay/relay_m_1_1.gif
http://www.orienteerumine.ee/kaart/db/kaart/PRN2008028.gif

Paar videot:
Thierry Gueorgiou - mitmekordne orienteerumise maailmameister
http://www.youtube.com/watch?v=_YrNWVzdKGk
Tiomila - suurim öine orienteerumise teatevõistlus

http://www.youtube.com/watch?v=_Rf8Lg04il4
Eesti meistrivõistlused
http://www.youtube.com/watch?v=KtickcybvB8

Saad võrrelda eri inimeste raja läbimist kaardi peal ja punktide kaupa
http://www.kape.ee/gadget/cgi-bin/reitti.cgi?act=map&id=188&kieli=en
http://www.kape.ee/media/protokollid/09cism/middle/SB_middle.html

dener89
10.02.10, 01:07
Mängin käsipalli juba mingi 11 aastat vist.
E: hetkel resideerin Rootsis ning põhjuseks just see sama sport.

ranka
10.02.10, 17:56
ilma jõusaalita ei saa põmst, ideaalis tahaks mingi martial artsiga tegeleda, aga vist juba liiga hilja alustada


hilja on siis kui oled hauas

andu_andu
10.02.10, 21:29
Mängin käsipalli juba mingi 11 aastat vist.
E: hetkel resideerin Rootsis ning põhjuseks just see sama sport.


väga cool. Käisin audes ja tean ka paljusid käsipallipoisse
Sinu nimi ka tuttav obv ;)

MrRiver
10.02.10, 21:50
Mängin käsipalli juba mingi 11 aastat vist.
E: hetkel resideerin Rootsis ning põhjuseks just see sama sport.


On tegemist J'iga algava ja A'ga lõppeva perekonnanimega? Et mitte pakkuda kohe perekonnanime, ehk ei meeldi see.

Mäksu
11.02.10, 20:28
Varem mitu aastat vutti, vahepeal pool aastat poksi, siis paus, siis 2 kuud tai poksi, siis paus ja nüüd jõusaal ja tai poks, enam pause ei viitsi teha,

-andres-
13.02.10, 01:07
On tegemist J'iga algava ja A'ga lõppeva perekonnanimega? Et mitte pakkuda kohe perekonnanime, ehk ei meeldi see.

obv ma usun

dener89
13.02.10, 01:25
obv ma usun
nii ta on

dener89
13.02.10, 01:27
väga cool. Käisin audes ja tean ka paljusid käsipallipoisse
Sinu nimi ka tuttav obv ;)
kaupo,janar,sirkas,mikk jne?
muide kaupo ja janar väga head pällid mul

millega ise tegeled?

paradigmlost
23.02.10, 19:31
käisin täna kalevis ujumas/jõusaalis ka tegin sinna ka 30p kaardi..
oskab keegi soovitada kas kasulikum oleks ühel päeval jõusaalis käia ja teinepäev ujuda või igakord umbes 40 minti jõusaali ja umb km ujuda...

tafka31
23.02.10, 21:12
u 3-4 a eesti tasemel bowlingut harrastanud...lisaks eksin vahest ka korvpalli trenni, vahest ka võistlustele

rasmer
24.02.10, 00:56
käisin täna kalevis ujumas/jõusaalis ka tegin sinna ka 30p kaardi..
oskab keegi soovitada kas kasulikum oleks ühel päeval jõusaalis käia ja teinepäev ujuda või igakord umbes 40 minti jõusaali ja umb km ujuda...

Ise ei jaga seda asja, aga oskan soovitada http://raskesport.ee foorumit, kust leiaksid kindlasti vastuse.

jrgn hell
24.02.10, 01:10
käisin täna kalevis ujumas/jõusaalis ka tegin sinna ka 30p kaardi..
oskab keegi soovitada kas kasulikum oleks ühel päeval jõusaalis käia ja teinepäev ujuda või igakord umbes 40 minti jõusaali ja umb km ujuda...

kui tahad ühel päevalö teha, siis enne uju ja siis jõusaali.
kui enne teha anaeroobset ja siis aeroobset, siis nagu iolen aru saanud, nullid oma trenni. Lihas kasvab puhates. Ja kui jõusaalis müttad ja siis ujud, siis ei kasva midagi.
Kui ujud, siis aeroobne nagu rohkem soenduseks ja siis jõusaal peale ja korralik puhkus, peaks norm olema.

Muidu jh, nagu rasmer soovitas, raskesport.ee foorumisse tee teema ja küsi ja kindlasti enne otsi ka, sest seal väga asjalikke jutte olemas juba. Näiteks tein selle kunagi ja tuli sitta kanti väga asjalikku ja tarka juttu: http://raskesport.ee/foorum/viewtopic.php?f=3&t=3661&start=0&hilit=j%C3%B5usaali+spetsiifika

Muidu otsi sealt üles koixx ja mine talle trenni. Megahea treener. Megahead kavad. Ise ostsin talt võhmakava, mille saan ära teha ianult oma keharaskustega ja no on nuts kava, kuigi pole väga palju seda teinud viimasel ajal, kuna õlg läks vähe katki.

Fitness.ee mulle ei meeldi üldse. Liiga kulturismi keskne. Pole eriti süvenenud, aga jätab sellise " pumpa suurem biitseps ja kausta rohkem masinaid" mulje. Mulle meeldib vabade raskustega teha. Sangpommid ja kangid ja lõuatõmbed jne.

Cliffnotes:

raskesport.ee foorum
treener koixx (tema blogi - http://krxtraining.blogspot.com/ )

jrgn hell
24.02.10, 01:17
nuts teema see jõusaali spetsiifika ikka. Lugesin ise ka üle.
Üks lahe kava näide ka seal, mida tegin. Ranka ka tegi isegi seda vist

paradigmlost
24.02.10, 16:12
suur tänu Jrgn Hell põhjaliku ja kasuliku posti eest.

RudiTurbo
24.02.10, 19:36
Minul on küll vastupidi selle ujumise asjaga. Kunagi käisin regulaarselt nii, et ujumas enne ja hiljem jõusaali, kuigi jah, mul polnud mingi kildine soendusujumine vaid täistrenn. Aga mulle tundus, et jõusaalis olin siis liiga sült ja ei olnud päris see õige tunne ning mu ujumise võistlustulemused läxid ka sel aastal allapoole.

Hetkel teen enamasti jõusaali ja vahest lähen ujun natuke peale lõdvestuseks!

jrgn hell
25.02.10, 01:18
ei ole ju vastupidi imo. JA siin oli rõhk rohkem jüusaalil vist

ma mütlesin pigem seda, et kui soov jüusaalis pumbates suuremaks saada, siis jama peale seda ujuma minna. Kui ma ujuja oleks, siis ma peale ujumist jüusaali ka ei läheks. Suured lihamäed ju poksis ka näiteks aeglasemad.

ja imo ujumisega saab jumala vägeva trimmis oleku. Ise ka enne ujuks, kui biitsepsit ja rinnalt surumist teeks.

sõltub eesmärgist

jrgn hell
25.02.10, 01:22
ise suutsin täna maadeldes väikse varba liigesest välja lüüa nii, et tilbendas ja rippus niisama. Vägevalt sai igat pidi väänata ja keerata ja valu ka ei tulnud. Ainult kuumaks läks.
Käiisn traumas ka igaks juhuks kontrollimas, et murd pole, aga olin juba röntgeni järgi ise paika tagasi pannud. Tädi tümbas teibiga teise varba külge ja vsjo.

Godspeed_EJ
25.02.10, 10:29
ei ole ju vastupidi imo. JA siin oli rõhk rohkem jüusaalil vist

ma mütlesin pigem seda, et kui soov jüusaalis pumbates suuremaks saada, siis jama peale seda ujuma minna. Kui ma ujuja oleks, siis ma peale ujumist jüusaali ka ei läheks. Suured lihamäed ju poksis ka näiteks aeglasemad.

ja imo ujumisega saab jumala vägeva trimmis oleku. Ise ka enne ujuks, kui biitsepsit ja rinnalt surumist teeks.

sõltub eesmärgist


Sõltub eesmärgist on hea lähenemine.

Kui eesmärgiks on jõunäitajate kasvatamine, siis kindlasti enne jõusaal ja ujumine peale seda.

Kui eesmärgiks on lihase kasvatamine, siis sama - jõusaal ja siis ujumine.

Kui eesmärgiks on lihtsalt tonaalsust tõsta või kaalu langetada, siis pole suurt vahet kumba enne teha.

ranka
26.02.10, 01:55
Täna käisin see aasta teist korda ujumas ja ujusin kilomeetri jutti ära. Seega ei olegi veel vormist väljas :)

jrgn hell
26.02.10, 22:05
käisin ka kalevis täna ja lasen jutti otsi. Vaatan, et treener käib stopperiga iga ots edasi tagasi järgi ja mõõdab hullult. Irw, tegelt kõrval raja pealt mingit noort tsikki treenis

0ttt
27.02.10, 11:08
Kui korralikult ei söö, siis vahet ei ole, kuidas jõusaali ja ujumist teha.

yolpa
27.02.10, 12:01
Kui korralikult ei söö, siis vahet ei ole, kuidas jõusaali ja ujumist teha.

jõusaali puhul küll, aga no ujumisega arvestades, siis peab üleüldse isegi sporti tegemata korralikult toituma ju. ujumine ju üks parimaid aeroobseid spordialasi, mis treenib enamus lihasgruppe(kui mitte kõiki) sinu kehas.

pilme10
01.03.10, 16:59
niisiis, kolisin alles Tallinna elama ja sooviks teada, kus on jõusaal + ujula (saun) Ise leidsin Kalev SPA, on mõni veel ? Roccalmare MyFitness jääb kaugele, elan bussijaama juures.

Godspeed_EJ
01.03.10, 17:07
niisiis, kolisin alles Tallinna elama ja sooviks teada, kus on jõusaal + ujula (saun) Ise leidsin Kalev SPA, on mõni veel ? Roccalmare MyFitness jääb kaugele, elan bussijaama juures.

Kalev SPA on lähim. Olympsi üleval on (oli) ka vist mingi asi, aga sellega pole päris kursis.

Muidu on veel Viimsi SPA ja Arctic Õismäel, aga need kaugel keskusest.

nikitheone
01.03.10, 19:42
bussijaama juures on zellukas, a seal ujulat pole - jõukas + saun aint

pilme10
02.03.10, 00:59
Ostsin KalevSPA Jõukas/Veekeskus/Ringtreeningud kuukaardi. Käisin täna elus 1. korda Bodypumpis kohe ja väga dead on olla praegu :biggrin:

ranka
02.03.10, 07:16
palun räägi, mis see bodypump täpsemalt on

kilu6
02.03.10, 14:27
palun räägi, mis see bodypump täpsemalt on

Esimesed mis ma leidsin
Aga viimasel ajal on muidugi lume katuselt ajamine populaarsem.
Mul 45 min päevas, päris hästi hoiab toonuses.

Keegi ei taha osaleda lumelükkamise treeninguil? Raha maksan peale.

j_rNm1uNW-M
FBFV9Nn4Ixk
http://www.lesmills.com/global/en/members/bodypump/a-typical-class.aspx
http://www.lesmills.com/global/en/members/bodypump/learn-the-moves.aspx

pilme10
02.03.10, 16:00
BODYPUMP® – tule pane end proovile maailma ühes populaarseimas rühmatreeningus! Kasutades kange ja vahetatavaid raskusi antakse 60 minuti jooksul koormus kõikidele suurematele lihasgruppidele. Sooritatakse tõhusaid jõuharjutusi nagu näiteks kükid, väljaasted, kätekõverdused jms, ei moodustata sammukombinatsioone. BodyPump – maksimaalsed tulemused minimaalse ajaga. Kas Sina oled muutusteks valmis?

yea, väga intensiivne trenn kangiga, mulle istub.

+EV on muidugi need naised, kes seal käivad :D

kilu6
02.03.10, 16:19
BODYPUMP® – tule pane end proovile maailma ühes populaarseimas rühmatreeningus!

...

Kas Sina oled muutusteks valmis?


Kohutav.
Sellise tekstiga reklaam peletaks mind küll eemale :rolleyes:

pilme10
02.03.10, 16:21
:D

ei osanud seletada seda täpsemalt Kalev SPA kodukal oli selline kirjeldus :)

Oliverk
02.03.10, 17:41
Kui joostes tallaalused krampi lähevad siis põhjus on mis? Välistaks lampjalad kuna aasta taasi kontrollis neid igatahes polnud.

Staier
02.03.10, 18:17
Kui joostes tallaalused krampi lähevad siis põhjus on mis? Välistaks lampjalad kuna aasta taasi kontrollis neid igatahes polnud.

Endalgi vahepeal siuksed probleemid aga õiget põhjust ple teada saanud aga eks seal midagi siukest ole,et jalats ple päris sobiv,asetad jalga valesti maha,koormused liiga suured vms

pilme10
02.03.10, 21:46
mul valutasid kannad, kui ma kasvasin jõudsalt ja samalajal tegin trenni. Samuti on tunda andnud, kui on uued " sissejooksmata " jalanõud.

LuuK
01.04.10, 17:34
tegin täna vähekse kahevõistlust. kõigepealt suusk ja siis ratas otsa. päris mõnus oli

nomerlot
29.07.10, 20:24
Hakkasin puhkuse ajal suvilas jooksmas käima - sörkisin randa (ca 15min), käisin rannas korra ujumas ja pärast sörkisin suvilasse tagasi. Täna linnas käisin ka just vihmaeelses Stroomi metsas sörkimas, raisk kui mõnus värske tunne on ikka pärast!

soouni
29.07.10, 20:55
saalihoki ja jäähoki

aktiivselt mõlemat koguaeg. suvel muidugi jäähoki piiratult. ehk suvehooajal saalihokil rõhk. väga soovitan mõlemat ala. huvitad meeskondlikud ning füüsilise tagajad kerge jooksuga.

donkament
29.07.10, 20:59
kevad-sügis jõusaal ja poksikotitreening, et ära ei unustaks(käisin üsna pikalt karates ja kickpoksis mingi 7a) ning korvpall.

Tigrano
29.07.10, 21:01
saalihoki ja jäähoki

aktiivselt mõlemat koguaeg. suvel muidugi jäähoki piiratult. ehk suvehooajal saalihokil rõhk. väga soovitan mõlemat ala. huvitad meeskondlikud ning füüsilise tagajad kerge jooksuga.

2 kõige ässamat mängu ise ka mängin mõlemat nii nagu saan ;)

soouni
29.07.10, 21:49
üks asi mida ei tea kas spordiks saab lugeda aga oleks huvitatud enese kaitse kursustest. nii et kui keegi on kuulnud või mingit infot selle kohta et tallinnas midagi sellist toimub siis võib mulle pm-idda.

sry kui offtopic aga selles on oma spordi iva sees.


cheers tigrano (Y) tõesti super spordialad. olen kuskil circa 6.a. harrastanud

Codecci
29.07.10, 22:36
üks asi mida ei tea kas spordiks saab lugeda aga oleks huvitatud enese kaitse kursustest. nii et kui keegi on kuulnud või mingit infot selle kohta et tallinnas midagi sellist toimub siis võib mulle pm-idda.

sry kui offtopic aga selles on oma spordi iva sees.


cheers tigrano (Y) tõesti super spordialad. olen kuskil circa 6.a. harrastanud
Ära jumala eest vali mingit karated, wing tsuni, tai chid vms TMA (Traditional Martial Arts) ala, mis on põhilised "enesekaitse" reklaamijad. See on bullshit. Nendes trennides treenitakse kõike "surnult", ei harjutata asju läbi reaalse vastupanuga ja võitlema õpib ainult sparrimise teel, mitte õhku pekstes ja "surnult" treenides.

Sellist trenni mille ainuke eesmärk olekski enesekaitse pole olemas v.a. võib-olla mingi naistele mõeldud jalaga-munadesse-näppudega-silma-gaasiga-näkku kursused, aga parim võitlussport üleüldiseks kaklema õppimiseks on sportlik vabavõitlus ehk MMA (Mixed Martial Arts), mis on nö. puurivõitlus, kus võisteldakse igas distantsis ja võimalusi matši võitmiseks on mitmeid, knockout, mitmesugused alistuslukud, kägistused jne. Tallinnas hakkab sügisest uus MMA baaskursus, võimalik, et lähen ka - www.3dtreening.ee

Kui elad Tartus, siis www.elustreening.ee

Ja kui mingil põhjusel MMA ei meeldi, siis taipoks, kickpoks ja lihtsalt poks on ka head alad võitlema õppimiseks.

EGERT
29.07.10, 22:41
Ja kui mingil põhjusel MMA ei meeldi, siis taipoks, kickpoks ja lihtsalt poks on ka head alad võitlema õppimiseks.
+1

Ise poksiga aastaid tegelenud, nüüd laisk :P

taipupole
29.07.10, 22:49
Käisin jõusaalis ja ujumas. Peab sagedamini käima, jube oli.

Godspeed_EJ
29.07.10, 22:49
Ära jumala eest vali mingit karated, wing tsuni, tai chid vms TMA (Traditional Martial Arts) ala, mis on põhilised "enesekaitse" reklaamijad. See on bullshit. Nendes trennides treenitakse kõike "surnult", ei harjutata asju läbi reaalse vastupanuga ja võitlema õpib ainult sparrimise teel, mitte õhku pekstes ja "surnult" treenides.

Sellist trenni mille ainuke eesmärk olekski enesekaitse pole olemas v.a. võib-olla mingi naistele mõeldud jalaga-munadesse-näppudega-silma-gaasiga-näkku kursused, aga parim võitlussport üleüldiseks kaklema õppimiseks on sportlik vabavõitlus ehk MMA (Mixed Martial Arts), mis on nö. puurivõitlus, kus võisteldakse igas distantsis ja võimalusi matši võitmiseks on mitmeid, knockout, mitmesugused alistuslukud, kägistused jne. Tallinnas hakkab sügisest uus MMA baaskursus, võimalik, et lähen ka - www.3dtreening.ee

Kui elad Tartus, siis www.elustreening.ee

Ja kui mingil põhjusel MMA ei meeldi, siis taipoks, kickpoks ja lihtsalt poks on ka head alad võitlema õppimiseks.

this

Kui midagi funktisonaalset tahad omandada, siis TMA unusta ära. Head alad on poks, maadlus, bbj, judo, taipoks, kick. Ise soovitan MMAd, kus treeningud jaotatud maadlus/bjj/poks/taipoks.

3D treeningus on väga lahe seltskond koos ja mõnusad treeningud.

Tarmonator
29.07.10, 23:36
Codecci oled ise mõnest osa võtnud juba?
Või keegi teine siin? Kommenteerige.

Kui pole elus kaklemisega tegelenud ja sihukest trenni ka pole harrastanud, kas siis reality lööb seal alguses väga kõvasti näkku?
Ehk siis milline on kontingent kes seal kohal käib? Leiab ka keskmisest laiema vöökohaga kontoriinimesi või on suuremalt jaolt kõik noored äsja boksitrennist tulnud "isased" (mitte midagi paha pärast).

soouni
29.07.10, 23:56
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/D3K-mrlYG7Y&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/D3K-mrlYG7Y&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

Mis mina mõtlesin enese kaitse all, mõtlen seda mis Härra Bas Rutten siin demonstreerib. Tahaks, et mul oleks teadmine oskus ja väike proovitud kogemus sellel alal. Just sellepärast, et ei taha kas kuskil ööklubis või õhtul tänaval rahulikult kõndides mingi Vasja hüppama ei tule. Kui midagi on siis rahulikult lihtsalt vana ära siduda. Ei soovi üldse nii kakelda või rusikatega tühja vehkida. On olemas väga head ja kasulikud nipid mida saab ilma musta vööd ega loomajõudu omades vastase ründe maha suruda ja asi vaikselt lõpetada. Poleks rõõmus küll kui silm kuskilt vabandust ropp sõna eest aga
t´ra pärast rulli taotud on.

Miks mul eelkõige mure selline on. Sellepärast, et hetkel olen rahuliku viljandi kodanik aga sügisest tallinna kodanik ehk sinna õppima. Seega kindlasti tuleb igast seiklusi ette nii pubidesse kui ööklubidesse. Ning kui peaks midagi konflikte tekkima mis võivad kakluseni välja viia siis oleks hea see.

Vabandust kui segast teksti panen aga see mu mõte.

Kes ei tea kes see tegelane seal videos seletab siis ta nimi on Bas Rutten.
Maailmas väga väga väga tuntud mixed martial arts võistleja.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bas_Rutten

Siin wikipedia link tema saavutustest.

Ütleme nii, et pole lihtne mees.


Codecci viitsid räägi paari sõnaga oma sügise plaanist mis see maksab ja kuidas see värk toimub. Pole üldse aimu ka sellest trennist.
Aga vähe poksida tahaks küll ehk.

Tarmonator
30.07.10, 00:00
OT

Parim enesekaitse on kiired jalad ja eelkõige tuleb üle olla oma egost ülbele "Vasjale" vastu astuda ja ta pikali suruda.

Codecci
30.07.10, 00:25
Codecci oled ise mõnest osa võtnud juba?
Või keegi teine siin? Kommenteerige.

Kui pole elus kaklemisega tegelenud ja sihukest trenni ka pole harrastanud, kas siis reality lööb seal alguses väga kõvasti näkku?
Ehk siis milline on kontingent kes seal kohal käib? Leiab ka keskmisest laiema vöökohaga kontoriinimesi või on suuremalt jaolt kõik noored äsja boksitrennist tulnud "isased" (mitte midagi paha pärast).
Käisin poolteist aastat tagasi 3D treeningus MMA baaskursusel 2 kuud ja sel kevadel kuu aega taipoksis Reval Spordis (treener venelane, eesti keelt ei rääkinud) ja mõlemad trennid väga normaalsed. Muretsesin ka algul, et kuidas ma hakkama saan, obv kõik põkid hakkavad kohe kohta kätte näitama, saan peksa jms. :D

Tegelikkuses midagi sellist ei toimu. MMA baaskursus oli pmselt 80% BJJ (Brasiilia jiu-jitsu), mis on maasvõitlus, lukud, kägistused jms (keegi trennis kunagi lukke ega kägistusi lõpuni ei vii kui sa ise just kanget meest ei mängi ja välja ei tappi) ja 20% maadlust, seega haiget ei saa üldse, v.a. vastu matti ära nühitud varbad, põlved vms. Ja rahvas on täiesti tavaline, ma ühtegi põkki ei mäleta, üks mingi taipoksi taustaga vend oli kellega oli lihtsalt hea treenida, õpetas jms kui midagi valesti tegid, 2 meest olid 40+, polnud varem võitluskunstidega tegelenud, ülejäänud olid average joed nagu sina ja mina :)

Taipoksis baaskursust polnud, lendasin trenni kohale ja kohe läks standardtrenn käiku, kõik koos. Veidi sooja ja läks lapadega andmiseks, 1 lööb, teine hoiab lapasid ja teatud aja tagant vahetus, enamus trenn toimus nii ja lõpus ka sparr, aga iga inimene määrab ise oma sparri kiiruse ja esimesed trennid tegin väga kerge kontaktiga, et harjuda üldse sellise asjaga kui kuskilt löögid sinu poole tulevad, et mitte nurka kössi tõmmata ja üritada silmi lahti hoida :D
Paari nädala möödudes tekkis juba endal tahtmine kõvemini teha, aga selleks keegi ei sunni - kui tahad võid 10 aastat seal käia ja kerge kokkupuutega tehnika peale teha, keegi ei sunni kõvasti tegema, aga tõenäoliselt tekib sul endal mõne aja möödudes tahtmine madistama hakata :p

Tarmonator
30.07.10, 00:32
Tänan

Codecci
30.07.10, 00:50
On olemas väga head ja kasulikud nipid mida saab ilma musta vööd ega loomajõudu omades vastase ründe maha suruda ja asi vaikselt lõpetada. Poleks rõõmus küll kui silm kuskilt vabandust ropp sõna eest aga
t´ra pärast rulli taotud on.
Vaata UFC esimesi osasid (mingi 1-5). Algselt oli see võistlus korraldatud selleks, et välja selgitada parim võitluskunst ja Royce Gracie, BJJ black belt ja samas üks väiksemaid võistlejaid domineerib seda täielikult. Vastased on kõvad kickboxerid, sumokad jms, kaaluklasse pole, reegleid praktiliselt pole (v.a. näppude silma ajamine, hammustamine jms) ja Gracie võidab peaaegu kõik võistlused tegemata ühtegi lööki :)
See oleks selline efektiivne asi inimese vastu tänavalt, sest tõenäoliselt ta ei tea maasvõitlusest midagi, keegi võib sulle kõik nipid küll mõne päevaga ära näidata, aga et neid korralikult selgeks õppida, kinnistada jms - selleks kulub siiski aastaid ja mingit kiiret võimalust enesekaitse masteriks saada pole võimalik, kui asja vastu suurt huvi pole ja nii väga enesekaitset ikka vaja osta parem relv vms.


Miks mul eelkõige mure selline on. Sellepärast, et hetkel olen rahuliku viljandi kodanik aga sügisest tallinna kodanik ehk sinna õppima. Seega kindlasti tuleb igast seiklusi ette nii pubidesse kui ööklubidesse. Ning kui peaks midagi konflikte tekkima mis võivad kakluseni välja viia siis oleks hea see.
Ära sellepärast küll muretse, Tallinn on üks turvalisemaid linnu Eestis ning siin pole sellist väikse koha mentaliteeti kus kohalikel vaja midagi tõestada või lihtsalt igavusest kellelegi kere peale anda.[/QUOTE]


Codecci viitsid räägi paari sõnaga oma sügise plaanist mis see maksab ja kuidas see värk toimub. Pole üldse aimu ka sellest trennist.
Aga vähe poksida tahaks küll ehk.
Kuu peaks olema vist 400 ja on 2 erinevat baaskursust, püstivõitluse ja maasvõitluse oma mis kestavad 2-2,5 kuud kumbki. Peale baaskursuse läbimist on võimalik minna põhitrenni, kus treenivad vanad kalad. Ma arvan, et baaskursusel püstivõitluse sparri ehk poksi ja lööke vastasega tehakse vähe, kui soov kohe löökidega madistama hakata siis tasuks parem mõnda tai/kick/tavalise poksi trenni minna.

Godspeed_EJ
30.07.10, 07:25
Codecci oled ise mõnest osa võtnud juba?
Või keegi teine siin? Kommenteerige.

Kui pole elus kaklemisega tegelenud ja sihukest trenni ka pole harrastanud, kas siis reality lööb seal alguses väga kõvasti näkku?
Ehk siis milline on kontingent kes seal kohal käib? Leiab ka keskmisest laiema vöökohaga kontoriinimesi või on suuremalt jaolt kõik noored äsja boksitrennist tulnud "isased" (mitte midagi paha pärast).

Seltskond on kirju - poksi, maadluse, judo taustaga inimesi ja palju selliseid, kes pole kunagi midagi teinud.

Vanus jääb 16 ja 50 vahele. Neid "isaseid" meil trennis pole. Nagu ennist mainisin, siis seltskond on hea ja enamus mõistusega inimesed, mitte kivipallurid.

Füüsilise tase on ka seinast seina, ehk sobiva sparringu partneri leidmisega probleeme ei teki.

Nagu Codecci juba mainis, siis baaskursuse ajal läheb põhirõhk BJJ peale ja peale seda saad juba ise valida, kas keskenduda rohkem poksi, maadluse või bjj peale - saab ka kõiki asju teha obv.



Codecci viitsid räägi paari sõnaga oma sügise plaanist mis see maksab ja kuidas see värk toimub. Pole üldse aimu ka sellest trennist.
Aga vähe poksida tahaks küll ehk.

Treeningute hindade kohta saad infi http://3dtreening.ee/ ja www.raskesport.ee

donkament
30.07.10, 14:03
codecci post tuletab häid aegu meelde :) Hetkel pole kahjuks eriti võimalust käia trennis, st treenin harva ise ja enne suve mingi suvaliste nägudega sparrisin full contactis, et kui tänaval vaja läheks, ära ei ununeks. Kahjuks käe reach on üsna väike, kuid selle eest löögid on tugevamad kui enamikul vastastest.

raunsz
01.08.10, 14:53
kas Kanter võidab täna? :D

rasmer
01.08.10, 16:23
Ma arvan, et baaskursusel püstivõitluse sparri ehk poksi ja lööke vastasega tehakse vähe, kui soov kohe löökidega madistama hakata siis tasuks parem mõnda tai/kick/tavalise poksi trenni minna.

Viimasel püstivõitluse baaskursusel Tallinnas olid kindad juba kohustuslikud ning löögisparri hakati suht algusest tegema (mõistlikult muidugi).

Üldiselt on muidu Codecci ja Godspeed_EJ jutt väga mõistlik ning võin julgelt +1 lisada.

Skyline
01.08.10, 18:26
saalihoki ja jäähoki

aktiivselt mõlemat koguaeg. suvel muidugi jäähoki piiratult. ehk suvehooajal saalihokil rõhk. väga soovitan mõlemat ala. huvitad meeskondlikud ning füüsilise tagajad kerge jooksuga.
Mängid kuskil klubis ka saalihokit? Ise mänginud mingi 8a. algul Tartu Ülikooli noorte võistkonnas ning peale väikest pausi Tartu saalihoki klubis.

alaska
31.10.10, 15:27
Tahaks lumelauaga sõita sellel talvel, kust saaks mingi algelise varustuse odavalt? Varasemalt olen võtnud mäepealt rendist mingi suvalise ja täitsa rahule jäänud, nüüd ostaks omale. Netist tellida? Soovist kasutatud? Poest uus?

Mäksu
31.10.10, 23:11
kunagi vutti mingil perioodil, a siis läksid kiired jalad muudeks asjadeks.. siis poksi ~7kuud vist kokku, siis tai poksi mingi kuukene, siis lasin lebo.. jaanuarist kuni suveni jõuksi, augustis jõuksi. Septembri koolimängul läks käsi liigesest välja ja nüüd oli kõriga operatsioon seega ~3 nädalat veel spordist off a siis tai ja jõuks uuesti...

Spewmonkey
01.11.10, 01:25
kunagi vutti mingil perioodil, a siis läksid kiired jalad muudeks asjadeks.. siis poksi ~7kuud vist kokku, siis tai poksi mingi kuukene, siis lasin lebo.. jaanuarist kuni suveni jõuksi, augustis jõuksi. Septembri koolimängul läks käsi liigesest välja ja nüüd oli kõriga operatsioon seega ~3 nädalat veel spordist off a siis tai ja jõuks uuesti...

Cool story, bro!

Rigged
09.11.10, 12:05
Endal siis 20 nov. Tallinnas esimene amatöörmatš tai poksis, eks näis mis saab. 19 sünnipäev, peab vaikselt võtma.

Codecci
09.11.10, 14:37
Endal siis 20 nov. Tallinnas esimene amatöörmatš tai poksis, eks näis mis saab. 19 sünnipäev, peab vaikselt võtma.

Kus toimub? Ja sa mingi 100-kiloste seas? :D
Mul 11. detsember esimesed amatöörvõistlused Brasiilia Jiu-Jitsus :p

Rigged
10.11.10, 09:32
Kus toimub? Ja sa mingi 100-kiloste seas? :D
Mul 11. detsember esimesed amatöörvõistlused Brasiilia Jiu-Jitsus :p

Täpselt ei oska veel öelda, kus see aset leiab, aga jah, 101 kilo praegu, ilmselt vastu mingi 100 kilone paks.

g00000se
10.11.10, 09:36
Täpselt ei oska veel öelda, kus see aset leiab, aga jah, 101 kilo praegu, ilmselt vastu mingi 100 kilone paks.

Kus taipoksis käid? Ise lähen uuest aastast lisaks poksile ka tai poksi. Tahaks põlved liikuma saada, muu ei meeldi sealt.

Rigged
10.11.10, 09:38
Kus taipoksis käid? Ise lähen uuest aastast lisaks poksile ka tai poksi. Tahaks põlved liikuma saada, muu ei meeldi sealt.

Tartus asub Raatuse gümnis, www.tartutaipoks.ee

Trenn 4 korda nädalas, võimalus neljapäeviti tasuta poksis käia ning kui treeneriga kokkuleppele saab siis teatud päevadel saaks MMAs käia.

g00000se
10.11.10, 09:39
Tartus asub Raatuse gümnis, www.tartutaipoks.ee

Trenn 4 korda nädalas, võimalust neljapäeviti tasuta poksis käia ning kui treeneriga kokkuleppele saab siis teatud päevadel saaks MMAs käia.

A sa tartus, selge. Mõtlesin, et äkki Tallinna taipoksiklubi, et siis trehvab.

E: mille raames see matš toimub? Mingi üritus tulemas? Kas vaatama saab ka tulla? Kus toimub? On veel matše? :D

Rigged
10.11.10, 09:46
A sa tartus, selge. Mõtlesin, et äkki Tallinna taipoksiklubi, et siis trehvab.

E: mille raames see matš toimub? Mingi üritus tulemas? Kas vaatama saab ka tulla? Kus toimub? On veel matše? :D

Lihtsalt väike proov, et näha palju arenetud on. Vaatama saab ilmselt tulla küll ja matše on päris palju, ma uurin täpselt välja kus ta Tallinnas aset leiab ja annan teada

g00000se
10.11.10, 10:28
Lihtsalt väike proov, et näha palju arenetud on. Vaatama saab ilmselt tulla küll ja matše on päris palju, ma uurin täpselt välja kus ta Tallinnas aset leiab ja annan teada

tänud

Rigged
13.11.10, 12:56
tänud

Asi toimub siis Sparta spordiklubis Tallinnas 20 nov
//Matšid hakkavad ikkagi umbes 13.00.

kilu6
15.11.10, 19:29
Kahe spordiklubi sooduspakkumised (pakkumised kuni täna keskööni):

Arctic Sport Tallinn - nädal 145.-, mis teeb siis 4nädalat 580.-
http://deal24.ee/tallinn/

Keila Tervisekeskus 250EEK off
Teeb siis kuukaardi hinnaks 400.- (õhtused ajad). 10x kaart jõusaal+ujula 565.- (kahe kuu jooksul)
http://niihea.ee/

Vabandan foorumi risustamise pärast. Äkki kellelegi kulub ära.

Codecci
17.11.10, 13:11
Asi toimub siis Sparta spordiklubis Tallinnas 20 nov
//Matšid hakkavad ikkagi umbes 13.00.

http://raskesport.ee/foorum/download/file.php?id=350

http://raskesport.ee/foorum/viewtopic.php?f=6&t=5924

LuuK
15.12.10, 19:04
Paljud meist (murdmaad) suusatamas käivad? Kui tihti, kui palju, kus kohas jne?

Ise olen siiamaani suutnud käia nädalas korra, 10-15km, Keilas, kuna meeldivad sealsed rajad. Pühapäevasuusataja seega.
Hea meelega käiks 3 korda või rohkemgi, aga kahjuks peab radadeni jõudmiseks kasutama autot, kuna lumeolud teedel on siiani olnud liigagi head pole tihemini õnnestunud.
Kui keegi veel ei tea on olemas selline tore leht: http://sport.err.ee/lumeinfo.php , kus paljude eestimaa suusaradade info olemas.

PS. kas keegi moderaatoritest võtaks selle teema pealkirjal tärnid ümbert ära vms, praegu pole võimalik seda teemat otsinguga leida.

Potsataja
15.12.10, 19:14
http://raskesport.ee/foorum/download/file.php?id=350

http://raskesport.ee/foorum/viewtopic.php?f=6&t=5924

Codecci ikka oslaleb ?

Jack Jones
15.12.10, 19:23
Paljud meist (murdmaad) suusatamas käivad? Kui tihti, kui palju, kus kohas jne?

Ise olen siiamaani suutnud käia nädalas korra, 10-15km, Keilas, kuna meeldivad sealsed rajad. Pühapäevasuusataja seega.
Hea meelega käiks 3 korda või rohkemgi, aga kahjuks peab radadeni jõudmiseks kasutama autot, kuna lumeolud teedel on siiani olnud liigagi head pole tihemini õnnestunud.
Kui keegi veel ei tea on olemas selline tore leht: http://sport.err.ee/lumeinfo.php , kus paljude eestimaa suusaradade info olemas.

PS. kas keegi moderaatoritest võtaks selle teema pealkirjal tärnid ümbert ära vms, praegu pole võimalik seda teemat otsinguga leida.

Käin murdmaad sõitmas, nädalas saab nii kolm, neli korda käidud. Keskmiselt korra kohta 15 km pikkused sõidud, vahel on ette tulnud ka pikemaid treeninguid(30 km). Jõulumäe, Pärnumaal põhiliselt, aga olen suuska lasknud ka Nõmmel, mõlemad on head rajad.
Eelmine aasta üritasin endale ka mingi eesmärgi seada ja 1000 km sõita, aga napilt jäi puudu(miski 890), üldiselt on eesti talve arvestades hea suusatada, soovitan kõigile ;)

Codecci
15.12.10, 19:47
Codecci ikka oslaleb ?
Ma ei tegele taipoksiga. Eelmise laupäev olid mu esimesed lukumaadluse võistlused tho :p

rasmer
15.12.10, 20:30
Ma ei tegele taipoksiga. Eelmise laupäev olid mu esimesed lukumaadluse võistlused tho :p

Coachisin oma sõpra su vastu. :p