PDA

View Full Version : NL10: Riveril 3 flushikaart ja vastane AI



Kotkas1000
14.01.10, 15:22
Vastane muidu 50/20 donk. Kas foldida saab siin? Ja üldiselt küsimus, mida tähenda, kui kasutatakse väljendit "pot commited"? Ma saan aru, mida see tähendab, aga millest see tuleneb, et olen commited?


Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 8 players
The Official 2+2 (http://www.twoplustwo.com/) Hand Converter Powered By DeucesCracked.com (http://www.deucescracked.com/)

MP1: $11.45
MP2: $1.70
CO: $16.00
BTN: $20.20
Hero (SB): $10.00
BB: $2.00
UTG: $14.75
UTG+1: $7.95

Pre Flop: ($0.15) Hero is SB with Q :spade: J :diamond:
1 fold, UTG+1 calls $0.10, 4 folds, Hero raises to $0.40, 1 fold, UTG+1 calls $0.30

Flop: ($0.90) Q :diamond: T :heart: 6 :spade: (2 players)
Hero bets $0.60, UTG+1 calls $0.60

Turn: ($2.10) 4 :diamond: (2 players)
Hero bets $1.60, UTG+1 calls $1.60

River: ($5.30) 7 :diamond: (2 players)
Hero bets $2.60, UTG+1 raises to $5.20, Hero ?????

eddi
14.01.10, 15:32
eino, sul ei ole callimiseks vaja nii palju välja maksta ehk siis jep võib öelda et sa oled pot commited.
pot commited tähendab seda, et sa oled potti juba liiga palju sisse pannud, et foldida.
näide (loll näide, aga teeb selgeks) sul on käes 22 flop 692r teed näiteks hästi lolli vea ja betid 9$ (sinu stäkk on 10$) alles jääb sul 1$ ja siis vastane teeb minraise, sa ei saa nüüd ju foldida selle ühe dollariga, olgugi, et sa tead, et sa oled kõvasti maas.
;D

ma calliksin riveri maha

olympus999
14.01.10, 15:35
Ma poleks riveris enam bettinud, kui ta turni callis, siis tal on midagi käes. + Riveri kaart andis ka flushi võimaluse talle.

Kotkas1000
14.01.10, 15:38
Aga miks ma ei saa foldida? Mis matemaatika käseb minul foldida? See 1$ on ju ka raha, mida säästa? Seletage lahti keegi see asi. Ühest ranka coachingsessi videost jäi ka silma, kus ta ütles õpilasele, et "sa ei saa foldida enam, kui sa callid". Mina ei saanud aru, miks ei saa, kui tuleb riverisse mingi ebasobiv kaart näiteks.

Kotkas1000
14.01.10, 15:40
Ma poleks riveris enam bettinud, kui ta turni callis, siis tal on midagi käes. + Riveri kaart andis ka flushi võimaluse talle.


Nojah, sellele ma mõtlesin ka, kui mängisin. Aga siis oleksin ilmselgelt näidanud välja, et kardan flushi, mille peale oleks ta anyway tulistanud (vähemalt ma ise käituks niimoodi) Selle 50/20 venna "käsi" võib olla vabalt ka a´la 99,TT, Q4 vms crap.

olympus999
14.01.10, 15:42
Nojah, sellele ma mõtlesin ka, kui mängisin. Aga siis oleksin ilmselgelt näidanud välja, et kardan flushi, mille peale oleks ta anyway tulistanud (vähemalt ma ise käituks niimoodi) Selle 50/20 venna "käsi" võib olla vabalt ka a´la 99,TT, Q4 vms crap.

Seda me ju tahamegi, kui ta mingi pool potti panustab oleks easy call olnud. Kui pot raise või suurem siis easy fold.

k2snakalle
14.01.10, 16:12
jep check-call riveris. Nagu mängitud-calliks maha ilmselt.
Ning kui sul käsi, siis ma panustaks flopis rohkem. 0.7-0.8$
Ja turnis teeksin ka kalli second barreli.

Strateeg
14.01.10, 16:24
Aga miks ma ei saa foldida? Mis matemaatika käseb minul foldida? See 1$ on ju ka raha, mida säästa? Seletage lahti keegi see asi. Ühest ranka coachingsessi videost jäi ka silma, kus ta ütles õpilasele, et "sa ei saa foldida enam, kui sa callid". Mina ei saanud aru, miks ei saa, kui tuleb riverisse mingi ebasobiv kaart näiteks.


afaik see "ei saa enam foldida" tuleneb ka sellest, et kui sa riveril arvutad enda poolt vajamineva calli väärtuse suhte poti suurusesse, siis sa saad mingi %, ütleme nt 33 % mis tähendab seda, et su käsi peab vähemalt 33% ajast parim olema et riveri call oleks long runis +EV. Seega kui me suudame enam-vähem täpselt vastase range peale panna ja näeme et meil on piisavalt equitit et callida siis ongi see, et "enam ei saa foldida". Keegi targem võiks seda juttu kinnitada/ümber lükata, saaks ise ka targemaks.

kirjeldus
14.01.10, 16:34
preflop kui juba raiseda tahad(isiklikult oleks foldinud), siis oleks 0.5$ või isegi 0.6$ pannud. OOP ikkagi... flopis antud juhul vähemalt 0.7. turni oleks isiklikult checkinud pot controli eesmärgil. Sellises olukorras ei meeldiks eriti potti suureks ajada ja prooviks võrdlemisi odavat showdowni saada. lisaks saame rohkem informatsiooni villaini käe kohta lastes ka temal midagi muud peale calli teha. dongi vastu tuleb palju paremaid olukordi kust raha talt ära võtta. As played kurjustaks ja calliks arvatavasti.

keegi võiks mu mõttekäiku kah kontrollida, on sellel üldse jumet? liiga weak? free cardi ei tohiks anda ja peaks mängima QJ-i kui nutsi(eespool soovitatud kallis 2ndbarrel)?

Strateeg
14.01.10, 17:38
Ma ka pigem laseks teise barreli kui checkiks, ei taha odavalt drawida lasta ja riveri c-c tundub optimaalne. Pres oleks 0.5le tõstnud, 0.6 tundub palju kuidagi aga eks maitse asi dongi vastu vist väga vahet ei ole sellel isolatsiooni suurusel või mis teised arvavad?

ranka
15.01.10, 05:59
Aga miks ma ei saa foldida? Mis matemaatika käseb minul foldida? See 1$ on ju ka raha, mida säästa? Seletage lahti keegi see asi. Ühest ranka coachingsessi videost jäi ka silma, kus ta ütles õpilasele, et "sa ei saa foldida enam, kui sa callid". Mina ei saanud aru, miks ei saa, kui tuleb riverisse mingi ebasobiv kaart näiteks.


Kui käevõidutõenäosus on suurem kui pot oddsid nõuavad siis oleme pangaga seotud ehk commited (ei saa foldida). Seega sa pead leidma oma käe võidutõenäosuse vastase võimalike käte vastu (kasuta pokerstove) ja siis võrdled saadud võidutõenäosust pot oddside poolt pakutava tõenäosusega.

Sinu käes on pot $10.5 ja callida $2.6, mis teeb pot oddsideks 10.5 : 2.6 ehk 1:4. Maakeeli pead võitma 20% ajast.

Näiteks kui nüüd vastase range on: QQ,TT,77-66,44,AQs,KQs,Q9s+,AQo,KQo,Q9o+ siis meie käe võidutõenäosus 22% ajast. Võidame tihedamini, kui pot oddsid nõuavad siis oleme commited ja peame callima.

Aga minu arvates me ei ole siin commited sest mu ranges ei ole maste. Muidugi ta tõenäoliselt ei slowplay sette niikaua (see tõstaks meie equityt, kuna seti tõenäosus väiksem) aga samas ta ei tõstaks riverit ka käega Q9. Minu arvates ta range on ülitugev ja me peaks foldima, ei ütleks kui meie equity siin on 5% või vähem.

Ananass
17.01.10, 23:27
River IMO bet/fold või check/call. antud olukorras siis lükkaks mucki

KristjanLaas
18.01.10, 00:59
preflop lihtsalt fill up BB, river check-call ja bet-fold.
Olen ikkagi poolt sellele, et sellel hetkel on tal halvem käsi piisavalt harva, et check-callimine ei tule kasuks.

KristjanLaas
18.01.10, 00:59
bet-callimine*