PDA

View Full Version : Egiptusesse keegi?



carpc
15.01.10, 22:33
Tere!
Asjalood nüüd nii et mul siiber olemast kodutu ja väga enam ei viitsi ringi ka trippida.
Seega lähen järgmine nädal Sharm el Sheiki (egiptus) ja jään sinna tõenäoliselt elama.
Oleme kahekesi tüdrukuga, aga plaan on võtta vähe suurem elamine üürile.
Üürihinnad on seal väga madalad ja mõistlikud. Korraliku suure maja heas piirkonnas saab alla 10k tugevalt.
Kohapeal on mul olemas tuttav ja on uuritud juba välja ka internetilahendus. See on seal suht suur küsimärk, aga asi on lahendatav ja saab ka duubelneti. Et kui keegi kardab väga nüüd eestis jõustunud uut hasartmänguseadust, võiks ka ehk kampa lüüa. Edasine huvi ps teel.

Sass
15.01.10, 22:36
kena plaan ... edu

Timpz
15.01.10, 22:55
gl, btw edasine huvi pokerstarsi teel :D?

carpc
15.01.10, 23:54
gl, btw edasine huvi pokerstarsi teel :D?


Pakun võimalust teistele pokkeriprodele, ma ise ei lähe sinna muidugi ideega hakata pokkeriga miljoneid kokku ajama. Olen endiselt kaotav mängija ;), kui kunagi breakeven saan on hästi, eks ma elatun muudest allikatest ja mul seal muud eesmärgid. Kuid kunagi ei ütle ära heast seltskonnast ;)

Codecci
25.01.10, 01:09
Miks otsustasid Egiptuse kasuks? Oled varem seal käinud?

zyxxx
25.01.10, 01:23
Egiptuses mina isiklikult küll elada ei tahaks. Ma võiksin terve listi põhjuseid kirjutada, miks näiteks Tai parem paik elamiseks on. Egiptuse kasuks räägib vaid see, et ta on Eestist 3,5h lennu kaugusel.

antnx
25.01.10, 11:02
Tallinnast sharm, el sheiki on 5h lendu

leits
25.01.10, 11:08
Tallinnast sharm, el sheiki on 5h lendu


üldjuhul kairosse saab siiski ca 3.5hga. need tsarteri kärud, mis eestlasi egiptusse veavad on ajast ja arust (lennukid)

lepisto
25.01.10, 11:08
oleneb millega lennata, ma lendasin bangkoki ka 16 tundi samas kui teised Finnairiga olid 9-ga kohal , muide tagasi tulin 24 tundi, mis oli ikka inimvõimete piiril

zyxxx
25.01.10, 11:09
Tallinnast sharm, el sheiki on 5h lendu


Minu viimased lennud sinna jäävad paari aasta taha, aga siis oli lennuaeg küll kindlasti alla 4h.
4,5-5h on lennuaeg Kanaaridele ja need on märksa kaugemal Atlandi ookeanis.

rahvavaenlane
25.01.10, 11:44
tallinnast sharm el sheiki on 3580 km (google earth), boeing 737 keskmine lennukiirus on 800 km h, ehk siis puhast lennuaega 4,5h. nii et stardi ja maandumisega kokku 5h tuleb küll ära.

Maheaatom
25.01.10, 12:17
Tallinn-Sharm El Sheik - sõltuvalt ilmast ja lennukist 4,5h-5h
Tallinn-Kanaarid - umbes 6h

Lennunduses loeb olukord liikluses (lennatakse mööda koridore, mitte "linnulennult"), ilm ja tuule suund, lennuki tüüp ja mark (pole vahet, kas tegemist on 3 või 13 aastat vana lennukiga; 20-aastat vana kolmeliitrine bemm sõidab ka vajadusel kiiremini kui tutikas Dacia Logan) ning rentaablus. "Punn põhjas" ei lennata pea kunagi, sest kütusekulu on palju suurem ning ajaline võit üsna tühine.

Maheaatom
25.01.10, 12:22
Mina ei soovitaks Egiptusesse elama küll minna. Kliima on pehmelt öeldes vastik (meeletu kuivus ja palavus tüütavad põhjamaa inimese kiiresti ära, iseäranis suvel), riik vaene, toit vilets, enamus asju p...s ning valitseb üldine pohuism ja milleski ei saa kindel olla. Pigem võiks siis kolida näiteks Kanaaridele, ikkagi Euroopa, kõik on korralik ja kohapealsed kulud samuti väga mõistlikud.

leits
25.01.10, 12:23
Yea nii on nagu Maheaatom rääkis. Samas ega selelst midagi tahta ka ju lennukist pole. Kui Egiptusesse saad viimasehetke pakkumisega 7,5k eest 5* hotelli ning selles on ka lennusõit .. siis mnja.
Üldiselt on total piin nnende väikeste lennukitega lennata. Ise olen 190cm no ja jalgadel ruumi enam pole. Aga noh, egitpuse otsa jaoks poleig vaja meil mingeid Airbus 340'sid vms elukaid :D

Ise plaanin märsis egiptusesse imlselt korraks nädaks tõmmata mingi viimase hetke pakkumisega kuhugi 5* hotelli lebosse.

zyxxx
25.01.10, 12:40
Üldiselt on total piin nnende väikeste lennukitega lennata. Ise olen 190cm no ja jalgadel ruumi enam pole. Aga noh, egitpuse otsa jaoks poleig vaja meil mingeid Airbus 340'sid vms elukaid :D


Mina olen täpselt samasuguse väikese parsaga Tallinnast Bangkokki lennanud 16 tundi, mis sisaldas kahte tankimispeatust + istusin varuväljapääsu reast üks rida eespool st. et istmete seljatoed olid ainult püstises asendis. Ise ka 190+ :D Vot see oli elu lend ;D

rahvavaenlane
25.01.10, 12:49
sain oma elurõve kogemuse saksamaal siselennul (GermanWings) kus ma 185 pikk, pidin ka jalad süles hoima - muidu poleks ära mahtunid. aga noh 21 € eest tunni ajaga berliinist kölni saada - selle nimel võis kannatada

leits
25.01.10, 13:59
sain oma elurõve kogemuse saksamaal siselennul (GermanWings) kus ma 185 pikk, pidin ka jalad süles hoima - muidu poleks ära mahtunid. aga noh 21 € eest tunni ajaga berliinist kölni saada - selle nimel võis kannatada


saksamaal ju rongid, mis kordi mugavamad :)

rahvavaenlane
25.01.10, 15:54
saksamaal ju rongid, mis kordi mugavamad :)


rongiga ca 50 euri ja ca 4h

carpc
25.01.10, 17:39
Egiptuse kasuks sai otsustatud kuna mul seal teised ettevõtmised ees. Muidu valik kah midagi muud, aga ära on vaja elada. :)

rahvavaenlane
25.01.10, 17:42
Egiptuse kasuks sai otsustatud kuna mul seal teised ettevõtmised ees. Muidu valik kah midagi muud, aga ära on vaja elada. :)


kauaks ennast sinna sisse plaanid seada? kui saladus pole, siis mis valdkonnas tegutsema hakkad?

Codecci
25.01.10, 18:02
Yea nii on nagu Maheaatom rääkis. Samas ega selelst midagi tahta ka ju lennukist pole. Kui Egiptusesse saad viimasehetke pakkumisega 7,5k eest 5* hotelli ning selles on ka lennusõit .. siis mnja.
Üldiselt on total piin nnende väikeste lennukitega lennata. Ise olen 190cm no ja jalgadel ruumi enam pole. Aga noh, egitpuse otsa jaoks poleig vaja meil mingeid Airbus 340'sid vms elukaid :D

Ise plaanin märsis egiptusesse imlselt korraks nädaks tõmmata mingi viimase hetke pakkumisega kuhugi 5* hotelli lebosse.

Tunnen kaasa, ma 170cm ja viimane Egiptuse lend mõtlesin, et tra, on 3x kallim või mitte, järgmine kord lendan 1-ses klassis.