PDA

View Full Version : Suurimad vead mida teevad Low Stakes mängijad by squizzel



ESTPatrick
23.01.10, 14:21
Biggest leaks low stakes poker players have
Suurimad vead mida teevad Low Stakes mängijad

by Squizzel on July 11, 2009 (http://www.badvariance.com/biggest-leaks-low-stakes-players-have/ )

Sellest on juba möödas paar nädalat kui ma tegin oma esimese strateegia postituse, niisiis ma mõtlesin, et on aeg teha järg. Ma proovin seletada põhinedes oma teadmistele kuidas madala/keskmise panustega cash mängud toimivad ja tuua välja mõned üldised vead, mida teevad madalatel panustel pokkerimängijad.

Postisooniga mitte arvestamine: Enamus inimesed teavad, et positsioon on oluline, aga ei tea kui tähis see tegelikult on. On võimatu võidelda inimesega, kes mängib palju käsi positsioonis olles (IP), mõlemat callides ja raisides. Muidugi kõik on suhteline pokkeris, aga tight blindide vastu peaks avama umbes 50%+ buttonil olles kui sinuni on folditud 6max mängus. Aga jällegi blindidel loose mängija ja 3bettija vastu võitlemiseks saab teha palju asju. Oluline on meeles pidada, et kui sul on positsioon siis sul on eelis. See ei loe kas sa oled Durrr, Phil Ivey või Patrick Antonius. Kui nad mängiksid paljusid käsi positsioonist väljas (OOP) – nad ei võidaks. Positsioon, positsioon, positsioon. Ava paljusid käsi, 3beti paljusid käsi ja üldiselt näita tugevust olles POSITSIOONIS. Alusta väga agresiivselt ja kui vastased hakkavad vastu mängima, kohane.

Liinitöölised: Kui ma ütlen liinitööline või autopiloot, ei ole mõeldud kõiki grindereid, kes mängivad väga palju laudu ja on halvad. See ei ole nii. On olemas mängijaid Mid-stakesis, kes rutiinselt mängivad 16+ lauda ja biidivad mängu tohutu winratega ( Näiteks Nanonoko või greggy20723). Kuid neid mängijaid on vähe. Nad on näinud vaeva, et mõelda välja kõige effektiivsemad mängimisviisid ja tohutu hulk kogemust. Probleem enamus grinderitel on see, et nad kasutavad “standard” meetodit mis pole kõige optimaalsem ja nad teevad enda vigu/lekkeid üha uuesti ja uuesti. Tihti nad isegi ei tea et neil on need lekked. Kui need mängijad kulutaks natukene aega mängimisest eemal olles mõtlemaks selleüle “miks” nad teevad kindlaid liigutusi mängides siis neil oleks palju rohkem edu. Kujuta ette saada 0.5pt mängijast 3pt võitvaks mängijaks 16tabelil. Vaeva tuleb näha ka mitte mängides.

Kohanemine oma vastastega: See on peaaegu kordus eelmisele peatükile, aga kindlasti on liiga paljudel regularidel paindumatu avamisrange ja avangu suurus. On väga tähtis vaadata mängijaid lauas ennem kui sa avad ühtegi preflop kätt. Kas calling statione on sinu üle positsioonis? On kõik mängijad nitid? Kas on aggresiivne 3bettor buttonil? On shortstacke blindidel? On fish big blindil? Kõik need asjad mõjutavad sinu avamise sagedust ja avangu suurust. Kasuta oma aju, et välja mõelda kuidas.

Ole ettearvamatu: Pokkerist sa tihti tahad teha vastupidist sellele mida vastane ootab, et sa teeksid. On teatud kohad preflop/postflop, mis näivad eriti tugevama, seal saab kasutada bluffimist, kus tavaliselt on nuts käes. Millised kohad need on, neid ma ei hakka ette ütlema. Preflop kohad võiksid olla 3bettimine UTG raiserit laia rangega, 3bettimine EP (varajase positsiooni) raiserit sb/bb’lt. Postflop kohad võiksid olla: pöörata valmis käed bluffiks. Näiteks, check/callida flop/turn keskmise paariga ja siis otsustada check-raiseda riveril, et esindada tugevamaid käte kombinatsioone. Kuiiganes su vastane arvab, et su käe range näib väga tugev, on see hea koht bluffimiseks. Tavaliselt see sobib hästi kokku su nuts käte rangega ja kui see maha callidakse, siis tulevikus callitakse sind kergemini. Lihtsalt tee kindlaks, et sa saad esindada käsi ja tee kindlaks, et need oleksid tasakaalustatud (bluffed ja nutsid) hea mängija vastu.

Passiivsete mängijate kinni maksmine: Ma olen tuntud kui “station” aga ma proovin seda oma mängust elimineerida (lihtsalt nii lõbus on callida). Igakord kui sa teed herocalli kellegi vastu, küsi iseendalt ühte asja: on see mängija passiivne või aggresiivne? Kui vastus on: ei tea või passiivne, sa peaksid foldima tavaliselt ta suure beti peale.

Preflop spew: Mõned mängijad (ka mina kohati, rohkem tilt, mitte spew) teevad asju emotsionaalselt, eirates loogikat. Mõnikord mängijad mõtlevad “ta peab mind seekord 3bettima laia rangega” ja siis vastata emotsionaalsest seisundist tingitud 4betiga, kuna kolmas kord viimase 2 orbiidi jooksul on sama vastane teinud 3betti. See on totaalselt vale viis reageerida. Jah, 4bettimine laiema rangega on õige tegevus kui mõni 3betib sind liiga palju, aga on samas muid viise (ava vähem/4beti laialt value jaoks(4bet-call allinn)/Flatting ja check raise/shove floppe). Ja su otsus 4bettida ei pea põhinema oma emotsioonidel teha kellegile tagasi. Ma võin lugeda väga palju kordi kus ma lihtsalt tean, et keegi on ärritunud minu 3bettide pärast tema vastu. Ma tunnen, et 4bet on tulemas, niisiis mis on minu vastus? Ma 3betin käega, millega ma saan lükata üle 4beti (tavaliselt väiksed paarid ja suited ässad). Ma lükkan üle nende 4beti ja saan absurtses koguses folde lihtsalt sellepärast, et ma tean, et see on tulemas. Õige tegutsemine sel hetkel oleks 4betida laiema rangega. Kui targana sa näeksid kui sa 4betiksid 88 ja ma 5betiksin 55. Kena!

Good luck at the tables.
Peace,
- Squizzel

Tõlkis Carpc, kohandasin mina

Pahvak
23.01.10, 15:09
Cool blogi.