PDA

View Full Version : Soovitused Raamatutest



kqpahv
03.02.10, 11:43
Tere, teen ka siin foorumis otsa lahti.

Olen meelelahutuslikul eesmärgil pokkerit mänginud juba mõned aastad kuid nüüd olen otsustanud asja tõsisemalt käsile võtta, alustades loomulikult raamatute lugemisest.

Üritan vaikselt kogu seda tarkust puhtalt õppimise eesmärgil FR NL10's ka rakendada kuid viimasel ajal tekib küsimus kas kogu see tarkus on ikka nii vahetult kohaldatav.
Toon välja mõned soovitused ja oleks hea kui keegi seletaks kas ja miks need on antud limiidis/mängus kasutatavad või olen äkki üldse asjast valesti aru saanud või teen midagi valesti.

Small Stakes No Limit Holdem - Autorid soovitavad raisetud kätes väga aktiivselt flopis cbettida ja ja turnis second barreleid tulistada, mõtlen siis kui ise floppi pole tabanud. NL10's on aga reaalsus see, et kui keegi vähegi floppi on tabanud siis tullakse showdowni ka small pair'ga ning vahest isegi A high'ga hoolimata sellest et laual on pildid mida mina üritan esindada. Ma küll tunnen et sellise stiili puhul makstakse mu made hande paremini välja ,kuid kaotus vahelejäädud/allaantud bluffidest tundub jääma suuremaks.

Let There Be Range - Soovitatakse varastada limbitud pot'e sest nende tõsisest kaitsmisest ei peaks väidedavalt keegi väga huvitatud olema. Tundub loogiline aga jällegi ei saa ma mingit respekti neid pot'e varastades, maha callitakse isegi kahe paaridega.

Ühesõnaga tundub mulle et selline agressivne varastamine NL10's mu mängu kasumlikumaks ei muuda, sest kõigi nende loose oponentide vastu on varguste õnnestumise protsent liiga madal ja kasumlikum oleks ikkagi Nitilt fit or fold mängida.

Oskab keegi kommenteerida ?

Pahvak
03.02.10, 11:48
"Let There Be a Range" peaks edasijõudnute raamat olema.

vanakuri
03.02.10, 13:29
Small Stakes No Limit Holdem - Autorid soovitavad raisetud kätes väga aktiivselt flopis cbettida ja ja turnis second barreleid tulistada, mõtlen siis kui ise floppi pole tabanud. NL10's on aga reaalsus see, et kui keegi vähegi floppi on tabanud siis tullakse showdowni ka small pair'ga ning vahest isegi A high'ga hoolimata sellest et laual on pildid mida mina üritan esindada. Ma küll tunnen et sellise stiili puhul makstakse mu made hande paremini välja ,kuid kaotus vahelejäädud/allaantud bluffidest tundub jääma suuremaks.



Seal räägiti ka mu mäletamist mööda sellest, et ikka väga hulluks ei maksa minna selle barreldamisega. Soovitus oli vist, et 75% juhtudest peaks sul ikka käsi ka olema, kui sa riverini paugutad. Kui tugevat kätt vaja omada on, see sõltub loomulikult vastasest.

kqpahv
03.02.10, 13:37
Seal räägiti ka mu mäletamist mööda sellest, et ikka väga hulluks ei maksa minna selle barreldamisega. Soovitus oli vist, et 75% juhtudest peaks sul ikka käsi ka olema, kui sa riverini paugutad. Kui tugevat kätt vaja omada on, see sõltub loomulikult vastasest.


Mina loen sealt välja et flopi võiks 70-90% cbettida, loomulikult arvestades vastase range ja lauda.
Turni soovitatakse veidi vähem juba ning pigem mõne reaalse draw kui täis cräpiga.
Ning mina loen sealt välja et river tuleks ikka polariseerida crapi ja madehandidega.
Olen kasutanud ka Skalinsky soovitus "Small takes no limitist" second barreldada kui lauad pakub erinevaid drawsi ning alla anda kui vastane callib rainbow ragged flopi peale.

Ma kardan et kogu küsimus taandub siin ikkagi selle taha kas microlimitis on üldse mõtet nii agressiivselt varastada ?

Pahvak
03.02.10, 13:48
Pigem ära barrelda. Ma hakkasin 2nd barreleid alles NL50 laskma ja seda ka õigete vastaste ja boardi kokkulangemisel.

zyxxx
13.02.10, 13:24
Ma kardan et kogu küsimus taandub siin ikkagi selle taha kas microlimitis on üldse mõtet nii agressiivselt varastada ?

Mõtet on küll, aga sa pead lähtuma mängijate statistikast ja varastama selleks sobivatelt mängijatelt. Fishe bluffida ei ole mõtet, samas leidub ka nl10-s piisavalt selleks sobivaid tegelasi.

Muckyourcards
14.02.10, 23:58
8 Mistakes of Poker - Lühike, aga hea

variatsioon
15.02.10, 00:01
8 Mistakes of Poker - Lühike, aga hea
1) foldi
2) mängi agressiivselt
3) positsioon
4) bankroll man.
5) tilt
6) valubeti
7) vaata oddse
8) pane vastane käe peale

??? panin täppi midagi :D

Muckyourcards
15.02.10, 00:08
Folding when u should call.
Calling when u should fold.
Folding when u should raise.
Raiseing when u should fold
Raiseing when u should call.
Folding when u should reraise.
Reraiseing when u should fold
Reraiseing when u should call


Need olid seal lahti seletatud