PDA

View Full Version : 6max nurgake



Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6

marguzz22
27.11.08, 10:25
Tere! Siia foorumi alateemasse võiksid koonduda 6max grinderid juttu rääkima, ila ajama, niisama strateegiast vms. Positada kõiksugu käsi jne.... Enamik mehi on FR siis siin oleks parem võibolla meil rääkidaa...Kui paljud mänivad 6max üldse?

ranka
27.11.08, 10:40
Väga hea mõte, sest hetkel on siin foorumis on liialt full-ringi peale surutud. Osalt on see tingitud sellest, kuna praegused foorumi eestvedajad on fullrinig nitid (Tigrano/mina) ning teisalt väga palju algajaid, kellel on full-ring paremaks alustuseks kui 6max.

Seega sellel teemal on jumet ning nii saaks teada, kui palju tegelikult 6maxi mängib ja samuti ehk su teema paneks elavnema 6maxi kogukonna. Nii kuus maksimaalsed vennad ja õed, kaua Te lasete nitringi nittidel domineerida, tulge kivi alt välja ja pange end maksma.

Viimane lause tegelt ikka naljaga mõeldud, miskeid tülisid ja kommuuni lahkuvust ei õhuta :)

Ja mida ma üldse siin teemas pinisen? Ma nitringlane ju :P

CTXrix
27.11.08, 10:58
6max 4eva! ;D

No ei suuda ma seda FR mängida. Et seal vähegi põnev oleks ja action pidevalt käiks, peab väga palju laudu lahti võtma. Aga siis on jälle see probleem, et kvaliteet kannatab...ei suuda vastaseid jälgida jms (kus HUD töötab, seal pole väga hullu, aga ikkagi - postflop otsuste ja muuvide osa läheb rämedalt alla, kui laudu niivõrd palju). 4-l laual 6-max sumistada on väga mõnus, eriti kui n-ö õige agrotuju peal.

Loodetavasti kujuneb sellest teemast midagi head. Kui mõne hea käe leian, viskan igatahes üles. 6-maxerite kommentaarid kätele ja nendest arusaamised on ikka tiba teised kui FR omad.

ranka
27.11.08, 11:12
Mis limiiti mängid?

lenC
27.11.08, 11:35
Täiesti nõus, et mängud on üpris erinevad ja 6-max ilmselgelt on palju parem mäng(nali). Üritan siin teemas aidata, kus vaja ja samas ise mõne cooli käe üles panna, mis "Jaotuste analüüs-i" ei sobi või on niisama lahe. Ise olen 25k NL50 käe peale 10ptbb/100 võitja(piisav sample, et pidada end võitvaks imo), oluliselt väiksem on winrate NL100-s. NL200 pole kunagi proovinud, kui cashoutussist üle saan, eks näis ;)

Praegu sumistan Ladbrokes'i NL50-s, loodetavasti detsembris 2 korda kõrgemal.

Edit: loodan, et meie foorumi 6-max kahurvägi eesotsas ok2aa ja krayzie-ga viitsib ka hakata seda teemat lappama.

ranka
27.11.08, 11:43
10PT/BB :o :o :o :o :o :o :o :o :o

lenC
27.11.08, 12:01
10PT/BB :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Jah(no 9,xx(~19bb) kandis liigub)). Samas läheb palju hourly rate kulu 4-tablimise ja game selectimise tõttu. Nii et mingid multitabling regularid teenivad ikka rohkem, kuigi loodan et mu arenemisviis maksab dividende tulevikus.

Tigrano
27.11.08, 12:01
Väga mõistlik, otsustasin samuti vahest 5maxi mängima hakata ehk aitab natuke postflop mängu parandada hakkan rohkem 2 barreleid tegema, riveris valuet rohkem taga ajama. Tegelt võiks isegi HU mängida, et postflop mängu paremaks saada ;D

Siin saate HUDi layoute vahetada ja muud harivat, sest enamus, mis teeme on paljustki momendil Full Ringi jaoks kahjuks.

Keegi pädevam 6max mängija võiks selle nurga oma hõlma alla võtta ja aidata teisi huvilisi ning postitada vahetevahel midagi harivat ;)

ranka
27.11.08, 12:03
Jah(no 9,xx(~19bb) kandis liigub)). Samas läheb palju hourly rate kulu 4-tablimise ja game selectimise tõttu. Nii et mingid multitabling regularid teenivad ikka rohkem, kuigi loodan et mu arenemisviis maksab dividende tulevikus.


Mitu kätut kuus mängid?

CTXrix
27.11.08, 12:06
Mis limiiti mängid?


NL50 ja võtan vaikselt shotte NL100-le

lenC
27.11.08, 12:09
Mitu kätut kuus mängid?

15k-20k on seni olnud, tulevikus plaanin rohkem.

marguzz22
27.11.08, 12:13
mis võrku ladbrokers kuulub , ja kuidas boonused, traffic jms. on?huvitav kas selliseid max mängijaid ka on kes 8+ lauda mängivad või on 6max selleks liiga hull, et vaja palju asju jälgida jms...

lenC
27.11.08, 12:48
mis võrku ladbrokers kuulub , ja kuidas boonused, traffic jms. on?huvitav kas selliseid max mängijaid ka on kes 8+ lauda mängivad või on 6max selleks liiga hull, et vaja palju asju jälgida jms...


Ladbokes on iseseisev võrk(Peamiselt UK ja Skandinaavia turul), kasutab Microgamingu tarkvara(Prima soft). signup boonust saab $500 "deaultina", teatud affiliatega saab rohkem. Rakeback on 25%, kui teenid 10k-25k Ladbrokes punkti kuus, 30% kui rohkem. NL50-s tuleb 1 punkt 1-e käega. Traffic on piisav, et table selectida, vahepealne limiit NL40 on üsna surnud.

Ka siin on multitablijaid nagu igal pool. Rohkem puutusin kokku nendega Full Tiltis, kus saab player searchiga teada, mitu lauda keegi mängib. Oli olukordi, kus enda 4-st lauast on 3-l üks ja sama mängija, lükkasin nime otsingusse ja voilaa - 13 lauda mängib. Siis hakkasin lihtsalt kohtlema teda, kui halva TAG-ina ja raha kukkus mu taskusse, seega nende mängijate vastu mängida on minu meelest äärmiselt lihtne.

Ladbrokes'i ennast ma eriti ei soovitaks, on paremaid tube nagu Full Tilt ja Pokerstars. Tase on muidu kohutav.Ise otsustasin lambist midagi uut proovida, et ära ei tüütaks :P

ranka
27.11.08, 12:53
Kuulujuttude järgi pidi LadBrokes uuel aastal ühinema primaga..

Davy
27.11.08, 12:54
Tegin ka just väikse 6max sessi vahelduseks.

Statid 22/17/2.5 flop cbet 62 turn cbet 48 ...flop fold vs cbet 43 .... ok näitajad 6 maxi kohta?

Arvestades oma viimase aja jooksu oli üllatav, et 2k käe juures jäin 2 bi plussi :)

Ainuke kehva asi six max juures on see, et tuleb jälgida pidevalt , kes mida teeb ja kuidas mängib. Suure monitoriga max 6 lauda... minu monitoriga max 4 lauda. Jälgida tuleb hoolikalt seetõttu, et 6max-s tuleb vist pool winrate non showdown pottidest.

kollane
27.11.08, 13:04
Ma mängin ka 6maxi. Statis on mul hetkel 15/11/3 käsi kuskil 1700. olen suht loose laudades mänginud kui table avarege on kõvasti üle keskmise seega statsid nii madalas.
43-BB/100, hetkel läheb hästi.

Lasen trios NL10.

ranka
27.11.08, 13:07
Sa oled liiga tight IMO.

lenC, mis su statid olid? 18/16?

lenC
27.11.08, 13:09
Tegin ka just väikse 6max sessi vahelduseks.

Statid 22/17/2.5 flop cbet 62 turn cbet 48 ...flop fold vs cbet 43 .... ok näitajad 6 maxi kohta?

Arvestades oma viimase aja jooksu oli üllatav, et 2k käe juures jäin 2 bi plussi :)

Ainuke kehva asi six max juures on see, et tuleb jälgida pidevalt , kes mida teeb ja kuidas mängib. Suure monitoriga max 6 lauda... minu monitoriga max 4 lauda. Jälgida tuleb hoolikalt seetõttu, et 6max-s tuleb vist pool winrate non showdown pottidest.

Statid on okei, jah.
Bolditud osa kohta: See teebki selle mängu minu jaoks huvitavaks, sessi alustades iga kord uuesti lahingusse minna ja oma vastased üle mängida iga infokildu nende vastu ära kasutades, see teeb mängu minu jaoks nauditavaks (raha ka :) )

Edit: Mina olen 21/18/3.25 3-betin 7% see kuu.

marguzz22
27.11.08, 13:17
20/18/2.5 , peaks ka hammama 6laual mängima, aga mul monitor väike, mingi korraliku 21* peaks saama 2-3k?edit: jah 3k saab 20 tollise:)

Maheaatom
27.11.08, 13:30
Heh, olen minagi selle foorumi mõttes "ebatavaline mängija", sest pokkerimäng, mida ma kohe kuidagi mängida ei oska ja mis mulle ka muidu ei istu, on ... Texas Holdem NL fullring. Minu arvates võrdlemisi igav, liiga palju sõltub volüümist ja kõikvõimalikest "trackeritest" ning liiga vähe on loovust (10-20 lauda korraga muudab mängu mehaaniliseks). Üsna kindlasti mängib seda ka kõige rohkem pokkerimängijaid ja selles vallas on vist ka kõige rohkem regulare. Aga müts maha nende ees, kes seda mängu regulaarselt biidivad ja ma olen kindel, et algajatele sobib ta õppimiseks kindlasti paremini kui shorthand või HU. Tjah, teine mäng muidugi, mida ma absoluutselt ei jaga, ongi HU Texas NL :)

Seega - olen oma 5-6 onlines mängitud aasta jooksul mänginud 90% vaid shorthandi. Lemmikud Limit Texas ja PLO. Mängin mõlemat väga looselt ja üle keskmise agressiivselt (statte ei tea, kuna ei kasuta mingit softi) ning mitte rohkem kui viies lauas korraga. Ma ei tahaks öelda, et olen "võitev mängija", kuna ma ei ole "pro" ja mängin kuus cashi vast kuskil 3000-7000 kätt; aga kindlasti kasumis. Texas NL shordiga saan ka hakkama, kuigi eriliste lemmikute hulka see mäng ei kuulu. Ja shorthand-turniirid meeldivad ka rohkem!

ranka
27.11.08, 13:47
Oh! Jube lahe, enne tundus, et keegi 6maxi ei mängigi ja ainult full ringi nitid, paar turna mängijat ja mõni üksik huitav 6maxi hing (lenc, ok2aa ..) käib siin foorumis. Aga näed eksisin rängalt! :)

Ja miks 6maxi mängijad ei postita käsi?? Kõik nii selge? Kui arvasite, et head nõu saate vähe, kuna 6maxi mängijaid siin foorumis vähe, siis eksisite (ka mina:P) ning nüüd on viimane aeg ots lahti teha!

kollane
27.11.08, 14:10
Teen otsa lahti võiduga :D
minu hommikune üks esimestest kätest siis :D

** Hand # 2286501150 starting - 2008-11-27 14:32:39
** Peanut Butter 2 [Hold 'em] (0.05|0.10 NL - Cash Game) Real Money

mjolkpaket sitting in seat 1 with €12.28
kollane sitting in seat 2 with €18.94
dica33 sitting in seat 3 with €7.56[Dealer]
zgivan sitting in seat 4 with €4.62
qqll sitting in seat 5 with €2.00
2008silentiu sitting in seat 6 with €9.55
zgivan posted the small blind - €0.05
qqll posted the big blind - €0.10

** Dealing cards to kollane: J :club:, J :spade:
2008silentiu folded
mjolkpaket folded
kollane raised to €0.40
dica33 called - €0.40
zgivan folded
qqll called - €0.40

** Dealing the flop: J :diamond:, 6 :diamond:, 5 :spade:
qqll checked
kollane bet - €1.25
dica33 called - €1.25
qqll folded

** Dealing the turn: 6s
kollane checked
dica33 went all-in - €5.91
kollane called - €5.91

** Dealing the river: Q :club:
dica33 shows: 3 :heart:, 2 :club:
kollane shows: J :club:, J :spade:
kollane wins €14.80 from the main pot

CTXrix
27.11.08, 14:12
See teebki selle mängu minu jaoks huvitavaks, sessi alustades iga kord uuesti lahingusse minna ja oma vastased üle mängida iga infokildu nende vastu ära kasutades, see teeb mängu minu jaoks nauditavaks (raha ka :) )

Täpselt! Just sellepärast meeldib mulle ka 6-max rohkem. See on ikka tõsine sõda mõnikord, 72o shove pärast teise venna 3-beti (sest ma tean, et ta üritab bullida lihtsalt ja ta paneb oma rääbise mucki 8)) jms...oehhh...mõnus lihtsalt. Variatsoon on muidugi selle asja miinuspool, aga tuleb lihtsalt lähtuda põhitõest, et võtta rushist maximumi ja downswingi ajal võimalikult vähe kaotada.

Mul on u 25/22/3.8 kandis olnud see.

edit: ja showdowni läheb tõesti väga vähe. Tavaliselt lõpetab asja second barrel.

ranka
27.11.08, 14:13
Meil on praegu administratsiooniga vaidlus, et kas teeme 6maxile eraldi jaotuste analüüsi foorumi või mitte. Mingit kindlat otsust pole hetkel vastu võetud aga kindlasti aitaks sellise alafoorumi arengule kaasa 6maxi mängijate poolne probleemsete käte postitamise aktiivsus, sest hetkel käsi on kole vähe ning raske on öelda, kas uue alafoorumi tegemine tasub ära või mitte.

antnx
27.11.08, 14:15
Minagi - kes ma olen FR-i mees harrastan aegajalt 6maxi. Aga kõige madalamal limiidil muidugi

CTXrix
27.11.08, 14:20
Muide...üritasin Toweris vaikselt grindima hakata väikese summaga seda 5-maxi...ja vahe 6-maxiga on ikka päris suur...või millegipärast mulle lihtsalt ei istunud seal. Tõmbas väga tilti ära ja lõpuks bustosse. Nüüd plaanin uuesti üritada, toon oma põhisaidilt (Cake) veidi mammonat üle ja let the war begin.

lenC
27.11.08, 14:24
Ranka ei tohi järgnevat teksti lugeda!


Kõik kellel järgnevatel sessidel tekib mingi raske spot, siis postitage jaotuste analüüsi alla see käsi. Kindlasti saate tagasisidet. See on meie endi huvides!

Davy
27.11.08, 15:50
See on ikka tõsine sõda mõnikord, 72o shove pärast teise venna 3-beti (sest ma tean, et ta üritab bullida lihtsalt ja ta paneb oma rääbise mucki 8))


Saan aru, et sa tõstad siis vahel ka 72o ? Mixin it up jah :)

Lenc sul non showdown heateri ajal ka üles liigub ? Ise täna 3,6 k kätt ja non showdown nullis.

Vaatasin statte ise pakun et flop fold vs cbet 42 ei ole normaalne, peaks sinna 55 kanti vast jääma... liiga palju floati?

lenC
27.11.08, 16:01
Saan aru, et sa tõstad siis vahel ka 72o ? Mixin it up jah :)

Lenc sul non showdown heateri ajal ka üles liigub ? Ise täna 3,6 k kätt ja non showdown nullis.

Vaatasin statte ise pakun et flop fold vs cbet 42 ei ole normaalne, peaks sinna 55 kanti vast jääma... liiga palju floati?

Mul showdown potid põhimõtteliselt break-even ja elatun ainult NSD pottidest. See stat jäi miskipärast 2-e silma vahele. Mul endal on ~50, arvan et 55 kandis on normaalne, jah.

blizkaa
27.11.08, 17:06
LenC mis suhtega sa range vs pos. mängid? Ja kas oleks optimaalne muuta range hilisematel positsioonidel sõltuvaks sellest kas ees raise, limbid või foldid.

Kloonike
27.11.08, 17:40
Mina olen ka 6max mängija, hetkel NL50 kuna ehitan uuesti rolli üles. Päris norm session ol just, 1452 handi ning +$480.

http://www.kloonike.com/nl50sess1.jpg



jms...oehhh...mõnus lihtsalt. Variatsoon on muidugi selle asja miinuspool, aga tuleb lihtsalt lähtuda põhitõest, et võtta rushist maximumi ja downswingi ajal võimalikult vähe kaotada.


???

lenC
27.11.08, 18:01
LenC mis suhtega sa range vs pos. mängid? Ja kas oleks optimaalne muuta range hilisematel positsioonidel sõltuvaks sellest kas ees raise, limbid või foldid.

Ei saa võibolla täpselt küsimusest aru, aga positsiooni VPIP-d on: 12/17/23/33. SB:22(3b:8 ) ja BB:16(3b:7). Pealtnäha võib tunduda veidi "leakine", aga mul on oma kindel käekiri kujunenud ja see töötab.

Väga oluline on muuta oma otsuseid sõltuvalt varasemate positsioonide mängijate otsustest. Üldine reegel on see, et potti sisenemiseks peab olema tugevam käsi, kui potti avades, see kehtib enamasti CO-i ja BTN-i kohta, sest kui vastane tõstab UTG-lt, siis ta range on tunduvalt kitsam, kui meie range hilistel positsioonidel, seega tuleb reeglina foldida 8 :spade: 5 :spade: BTN-l, kui UTG või MP on tõstnud.

Kui enne on limbitud, siis reeglina olen ma iga aktsepteeritava käega(väga lai range) valmis raisema BTN-lt, sest positsiooni omades ma suudan nad postflop üsna kergelt üle mängida, kui nad peaks callima.

Üldiselt kõik oleneb spetsiifilistest mängijatest, mõne vastu on "kindel play" olemas, teinekord tuleb regularide vastu just deceptioni nimel teha midagi vastupidist.

jrgn hell
27.11.08, 19:58
ma üritan kunagi kindlasti 6 maxi uuetsi mängima hakata, meeldis palju rohkem , kui full ring, aga graafiuklt näha, kuidas läks, seal full tilti teemas. liiga sitt veel selle jaoks. Praegu meeldib raha, olgugi et väike ja üritan fr´i korralikult selgeks saada. Kunagi, siis tulen lenc, sind tüütama kindlasti, aga see kauge tulevik

lenC
27.11.08, 22:41
ma üritan kunagi kindlasti 6 maxi uuetsi mängima hakata, meeldis palju rohkem , kui full ring, aga graafiuklt näha, kuidas läks, seal full tilti teemas. liiga **** veel selle jaoks. Praegu meeldib raha, olgugi et väike ja üritan fr´i korralikult selgeks saada. Kunagi, siis tulen lenc, sind tüütama kindlasti, aga see kauge tulevik

Jään ootama! :D

marguzz22
28.11.08, 08:14
6max variatsioon tuleb sellest, et vähem kaarte on laiali jagatud ja rohkem kaarta on, mis võib tulla eksole?

Rahapada
28.11.08, 08:28
tundub loogiline jah...

ja lenci tüütaks isegi kunagi kunagi hiljem... ;D

ranka
28.11.08, 09:26
6max variatsioon tuleb sellest, et vähem kaarte on laiali jagatud ja rohkem kaarta on, mis võib tulla eksole?


Ma ei olegi selle peale mitte kunagi mõelnud.... Aga minu arvates on su teooria vale! Mis vahet on, kui palju on kaarte pakis alles või mitte? Näiteks, sul on AK ja lähed all-in, vastane teeb kiire calli 22-ega. Standartne coin flip - 48:52, 22 kasuks.

Kui nüüd on full-ring ning siis võib juhtuda ju nii, et kõik ässad ja kunnid või enamus ässasid ja kunne on jagatud teistele ära. Ehk AK-l on enamus outse kadunud. Teinekord jälle vastupidi! See ei loe mitte midagi, sest tõenäosus, et sa hitid oma ässa või kunni jääb IGAS LAUAS TÄPSELT SAMAKS!

Minu teooria: 6maxi variatsioon on sellepärast suurem, et blindid tiirutavad kiiremini ning tuleb mängida nõrgemaid kaarte! Full ringis aga oled enamus ajast OOP ja pead mängima tugevamaid kaarte, tugevamad kaartid aga võidavad tunduvalt suurema tõenäosusega. Kui sul on kaarti võidutõenäosus 80%, siis long runnis see paika ka peab. Kui sa enamus ajast võidad (80%) ja natukese ajast kaotad (20%), siis ei saa variatsiooni olla - vahest tekib äärmuslikke variatsioone ehk downswinge aga mitte eriti tihti. 6maxis on su kaardid nõrgemad ning tihti pead minema SD-le nõrgema kaardiga. Kui su võidu % on näiteks 60%, siis on ju loogiline, et üle poolte korra võidad long runnis ja nats alla poole kaotad ehk päris TIHTI kaotad võrreldes full ringiga ehk tekib suurem variatsioon. Kui sa aga neid olukordi vastu ei võta, siis blindid ja vastased söövad su elusalt ära.

Cliffnotes: Variatsioon ei teki sellest, mitu kaarti pakis alles on vaid variatsioon tekib sellest, kui tugevaid kaarte sa mängid!

NB: Selle teooria ise leiutasin, pole kunagi nii süvenenud -- lükake ümber või kinnitage!

Tuul
28.11.08, 09:38
6max variatsioon tuleb sellest, et vähem kaarte on laiali jagatud ja rohkem kaarta on, mis võib tulla eksole?


See teooria on kindlalt vale, nõustun rankaga

vsiu100
28.11.08, 09:44
6max variatsioon tuleb sellest, et vähem kaarte on laiali jagatud ja rohkem kaarta on, mis võib tulla eksole?


ranka pani täpselt minu mõtted kirja. kinnitan.
kaardid, mis on laiali jagatud ja mis on pakis on SINU jaoks alati sama tähendusega, sest SA ei tea, mis on pakis ja mis teiste käes. oute loed ikka sama moodi ju.
ja 6maxi variatsioon on suurem, kuna nn "sunnitud actionit" on rohkem. saad vähem valida käsi, millega mängid.

Kloonike
28.11.08, 10:50
Ma ei ütleks, et 6max variatsioon suurem on, pigem väiksem, sest oled rohkem positsioonis ning saad paremini valuet extractida. Variatsioon on suur neil, kes mängivad nõrkade kätega suuri potte (handid, mille EV on väga väga väike, kuid siiski positiivne).

Aristotep
28.11.08, 10:56
Ma ei ütleks, et 6max variatsioon suurem on, pigem väiksem, sest oled rohkem positsioonis ning saad paremini valuet extractida. Variatsioon on suur neil, kes mängivad nõrkade kätega suuri potte.


Sellega ei ole ma küll nõus. Short-handed variatsioon on juba seetõttu suurem, et mäng ise on lahtisem. Kuigi loomulikult võib ka siin nit olla ja mängida vpip 9% mängu. Iseasi, kas see sulle pikemas jooksus rohkem tulu toob.

antnx
28.11.08, 11:11
Ise arvan, et 6maxis on variatsioon suurem kuna mängitakse rohkem positsiooni. Põhiline on ju siiski buttonilt ja CO-lt marginaalsete kätega raisemine ja blindide stealemine. Aga seal osas hakatakse palju vastu. Mul on sihuke arvamus välja kujunenud. Mäng lihtsalt peab olema lahtine, et näidata profitit. Palju saab väärtust juurde ka bluff ja semibluff - fancy playd tehakse rohkem

Kloonike
28.11.08, 11:19
Kuna mängijad on rohkem loose, siis saab neilt ka tugevate kätega rohkem valuet võrreldes full ringiga, mis vähendab variatsiooni kõvasti (eeldusel, et mängija oskab hästi valuebettida).

http://kloonike.com/lol.jpg 6max NL50-NL100. Ma ei näe, et oleks suur variatsioon. (vpip 18)

ranka
28.11.08, 12:08
Tegin 100NL 6maxi ja esmamulje - 6max on ikka sitaks softim, kui 100NL. Dongid on dongid ikka aga regularid teevad ikka jõle light ja uskumatuid calle. Arvan, et see tuleneb sellest, et olen kaua full-ringis mänginud ja seetõttu tundub nii. Kui kaua mängida, siis kohaneb ära ning muutub täpselt samasuguseks. Siis oleks jällegi paras aeg full ringi ronida :)

PokerDevil
29.11.08, 14:42
http://archives1.twoplustwo.com/showflat.php?Cat=0&Number=7827947&page=0&fpart=1&vc=1


Kunagi sai see teema läbi loetud ja ka nüüd, kui peale Heads-Upi 6maxi tagasi pöördusin. Algajaid aitab kohe kindlasti ja endal tuletas ka vanad asjad meelde. :)

your_naked_mom
29.11.08, 22:57
@ pokerdevil, jep, see artikkel sisaldab endas kõiki 6maxi põhitõdesid.

agression+position(+vahepeal peab käsi ka olema)= moneys

CTXrix
30.11.08, 09:20
Tegin 100NL 6maxi ja esmamulje - 6max on ikka sitaks softim, kui 100NL. Dongid on dongid ikka aga regularid teevad ikka jõle light ja uskumatuid calle. Arvan, et see tuleneb sellest, et olen kaua full-ringis mänginud ja seetõttu tundub nii. Kui kaua mängida, siis kohaneb ära ning muutub täpselt samasuguseks. Siis oleks jällegi paras aeg full ringi ronida :)


Mulle tundub, et 6-maxis on ka megatiltjõuluvanasid rohkem, st neid vendi, kes tulevad lauda, et hakata AI lükkama oma garbage kätega. Nende loogika on vist selles, et 6-maxis saab rohkem käsi läbi mängida, st rohkem actionit...tegelikult tähendab see neile lihtsalt rohkem võimalusi broke minna :D

ranka
30.11.08, 12:34
Mulle tundub, et 6-maxis on ka megatiltjõuluvanasid rohkem, st neid vendi, kes tulevad lauda, et hakata AI lükkama oma garbage kätega. Nende loogika on vist selles, et 6-maxis saab rohkem käsi läbi mängida, st rohkem actionit...tegelikult tähendab see neile lihtsalt rohkem võimalusi broke minna :D


Samad vennad on ka full-ringis ja usu mind, et 6maxis nood vennad peavad kauem vastu kui full-ringis. Full-ringis folditakse rohkem aga kui callitakse, siis nad on väga taga. 6maxis aga vastupidi, callitakse tihedamini aga all-in mineja ei ole nii taga.

marguzz22
01.12.08, 13:26
vbl peaks ka full ringi üle minema siis, variatsiooni vähem, rohkem laudu 10+ , vähem raskeid otsuseid

your_naked_mom
01.12.08, 13:48
novembri esimene sess, sixmäksi dongid roxx!

http://www.pokerhand.org/?3525071

ranka
01.12.08, 14:09
vbl peaks ka full ringi üle minema siis, variatsiooni vähem, rohkem laudu 10+ , vähem raskeid otsuseid


Vale vastus fish. Variatsiooni on vähem aga raskeid otsuseid on TÄPSELT sama palju. Ainukese erinevusega et laua kohta raskeid otsuseid tunnis on vähem aga kuna sa mängid rohkem laudu on raskeid otsuseid täpselt sama palju.

your_naked_mom
01.12.08, 14:19
nit sõimab fishi, yhed dongid m6lemad

taipupole
01.12.08, 21:01
Eriline võitev mängija ma pole, kuid üks meeldiv omadus siiski on – nokitsemine. Ehk kui ma midagi kasutan, siis tahan seda enda jaoks võimalikult mugavaks teha. Sellest siis kasutatava programmiga tutvumine ja scriptide otsimine jne, mistõttu undan pigem HoldEmManageri abiteemas kui kätemängus. Tõenäoliselt leak, kuid mis teha, iseloom on juba selline.

Rõhutan, et see on lihtsalt minu valik ja ei tähenda absoluutselt, et keegi teine peaks seda täpselt sellisena kasutama. Pigem olekski mõttekas proovida, kuidas endale paremini istub ja mis värvid silmale sobivamad on ning kui palju neid tahate. Seega edasine on lihtsalt üks võimalik jaotus. Eelnev käib ka range'ide kohta.

Settingud on 6-max jaoks ja kasutan PokerStarsis. Et siin on Ongame’i inimesed, tegin sellegi kohta eraldi jaotuse, kuid seal tuleks numbreid tõenäoliselt muuta, sest Toweris on 5-max lauad.

Ma kuvan lehele kuusteist erinevat numbrit, mis on jaotatud nelja gruppi: üldised, jätkupanus, varastamine ja võitmine. Kõige olulisemaks numbriks on käte arv. Kui see on tibatilluke, võib suurema osa nendest ülejäänud viieteistkümnest numbrist kõrvale jätta. Käte arvu kasvades muutub statistika usaldusväärsemaks, kuid nii mõnegi numbri tõeline usaldamine saabub aga päris hilja. Seega, kui mängija Fold to Turn bets on 100, kuid seda on ta saanud teha vaid korra või kaks (sulgudes number protsendi taga), siis ei maksa kohe täie laksuga põrutada vaid ikka mõelda.

Lisaks numbritele kasutan HMis loodavaid aknaid (pop-up), mida saab mängimise ajal avada. Aknad on mul VPIP, agg factori, 3-beti, flop-CB, steali ja WWSF all ehk kokku kuus, seitsmes aken avaneb, kui vajutan statistikakasti tühjale alale (all nurgas on) ja siis avaneb vastase täielik andmestik (sample). Kuid nendest kuuest on HMi pakutav vaid steali oma, ülejäänud olen teinud ise. Kas hästi või halvasti, oleneb taas soovidest ja mängijast.

Edasi tulevad pildid, ei hakka neid pikemalt kommenteerima (ainult seda mainin, et roheline on tegelikult heleroheline ja mitte tume nagu pildil). Statistika jaotused on koostatud 2+2 foorumi mitme erineva teema ja minu enda soovide järgi. Kui on küsimusi, siis võin loomulikult vastata, kui keegi oskab kahele tühjale kastile midagi soovitada, kuulan samuti hea meelega.

Pildid (Hud setting)
http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/1.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/2.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/3.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/4.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/5.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/6.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/7.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/8.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/9.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/10.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/11.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/12.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/13.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/14.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/15.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/16.jpg

Pildid (Hud pop-up)
http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/17.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/19.jpg
http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/18.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/22.jpg
http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/20.jpg / http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/21.jpg
http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/23.jpg

Mängulaud (värvid on kuidagi tuhmid, igatahes roheline, oranž, punane, roosa ja kollane ning kõik nad võimalikult heledad). Lisaks: kellele tundub, et mõni number on teistest suurem, siis see pole silmapete, tõesti on. On teatud numbrid, mida ma enda jaoks rõhutada soovisin.
http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/24.jpg

Kui keegi tahab kasutada, siis failid on leitavad siit (http://arion.pri.ee/tigrano/pildid/6max/six.rar) [PokerStars (pildilt oli näha) ja Tower (neli gruppi ümber mängija nime ja raha, üldine üleval, c-bet all, steal vasakul ja winning paremal)].

Tigrano
01.12.08, 21:42
Tubli töö taipupole, kindlasti paljudele on see HUDi seadistamise artikkel suureks abiks.

Ise samuti vaikselt hakkan 6maxi vahest pusima, seega layoudi pärst pole vaja enam muretseda ;D

Edaspidi võibolla tõesti, Sinu loal tõstan selle postituse ka dubleeritult Pokah HUDi loengu alla, et x aja pärast oleks ka kõigile leitav see sisukas postitus.


Edu laudades,

Tigrano

ranka
01.12.08, 23:34
http://arion.pri.ee//tigrano/pildid/6max/24.jpg


HUH. Jube, mina küll nii kireva lauaga keskenduda ei suudaks... Aga maitse asi, keegi nokkis tatti ja sõi ära. Jube hea vanasõna aga ei mäleta :D

your_naked_mom
01.12.08, 23:41
mm. vpip/pfr/agg factor lihtsalt ei piisa? paljusid sa neist üldse jälgid? mul lisaks eelnimetatutele steal/cbet/won $ @ shodown/handsample.

muu on popupis nähtav kui vaja. tundub lihtsalt, et oled keeruliseks asja ajanud, taipupole.

ranka
01.12.08, 23:47
IRW ja nüüd vaatasin pilti ning tunne kohe 2 regulari ära - rennwurm ja gmiko :D

fking nits.

Tigrano
01.12.08, 23:48
mm. vpip/pfr/agg factor lihtsalt ei piisa? paljusid sa neist üldse jälgid? mul lisaks eelnimetatutele steal/cbet/won $ @ shodown/handsample.

muu on popupis nähtav kui vaja. tundub lihtsalt, et oled keeruliseks asja ajanud, taipupole.



Väga hea, mulle ei meeldi üldse pop uppi kasutada ;)

ESTPatrick
02.12.08, 00:57
standard

ranka
02.12.08, 07:46
mm. vpip/pfr/agg factor lihtsalt ei piisa? paljusid sa neist üldse jälgid? mul lisaks eelnimetatutele steal/cbet/won $ @ shodown/handsample.

muu on popupis nähtav kui vaja. tundub lihtsalt, et oled keeruliseks asja ajanud, taipupole.


+1

marguzz22
02.12.08, 07:51
mul kodus ducescrackdi video HUD seadistamisele 6max jaoks just(color coded jms) võin selle üles lasta kui keegi tahavb

ranka
02.12.08, 08:04
mul kodus ducescrackdi video HUD seadistamisele 6max jaoks just(color coded jms) võin selle üles lasta kui keegi tahavb


Kas Teil on õigused tolle video levitamiseks? Kui ei ole või kui Te ei tea, siis Te ei tohi seda videot levitada siin foorumis (seda reguleerib foorumi reeglite (http://arion.pri.ee/foorum/index.php/topic,69.0.html) punkt nr. 2) ega üldse mitte kusagil (seda reguleerib juba DC T&C).

Kui Teil on õigused olemas - andke minna :)

taipupole
02.12.08, 08:19
mm. vpip/pfr/agg factor lihtsalt ei piisa? paljusid sa neist üldse jälgid? mul lisaks eelnimetatutele steal/cbet/won $ @ shodown/handsample.
muu on popupis nähtav kui vaja. tundub lihtsalt, et oled keeruliseks asja ajanud, taipupole.


Nagu ma ise juba esimeses postituses kirjutasin ja ranka jätkas - maitse asi. Pigem pakub mulle huvi teiste range'ide seadistus. Oma silmale/maitsele sobiva aknakese tegemine on siit juba imelihtne.

Lutzky
02.12.08, 09:09
6max 4eva! ;D

No ei suuda ma seda FR mängida. Et seal vähegi põnev oleks ja action pidevalt käiks, peab väga palju laudu lahti võtma. Aga siis on jälle see probleem, et kvaliteet kannatab...ei suuda vastaseid jälgida jms (kus HUD töötab, seal pole väga hullu, aga ikkagi - postflop otsuste ja muuvide osa läheb rämedalt alla, kui laudu niivõrd palju). 4-l laual 6-max sumistada on väga mõnus, eriti kui n-ö õige agrotuju peal.



+1

marguzz22
02.12.08, 09:54
ei muidugi ei ole mul õigusi , siis ei lase ülesse ka, mis sa ranka arvad et bittorrentid jms. filmid, muusika kõik see on piraatlus ju... a kui sa ostad endale cd, filmid ka dvd peal, mp3 ei tõmba jms siis tubli ja aus eesti mees oled (Y) . mina ei oska filme ega muusikat vaid tõmban need, vbl siis moraalitu inimene

Lutzky
02.12.08, 10:26
Kuidas võtta - ikka karm enamus teeb nii. See on paratamatus. Mul nt savi moraalist antud juhul - yes I said it. Viimasel aastal tõmmanud ligi 30 GB piraatraamatuid, paarsada giga filme + 25 GB mp3-sid.

Asi on aga selles, et foorumis (kui avalik koht) ei tohiks neid levitada. Ideaalmaailmas võib sellega kaasneda karm kohtukutse (võin ka eksida). Praktikas tõenäosus väike, aga siiski.


Piraat L.

Tigrano
02.12.08, 10:35
Kuidas võtta - ikka karm enamus teeb nii. See on paratamatus. Mul nt savi moraalist antud juhul - yes I said it. Viimasel aastal tõmmanud ligi 30 GB piraatraamatuid, paarsada giga filme + 25 GB mp3-sid.

Asi on aga selles, et foorumis (kui avalik koht) ei tohiks neid levitada. Ideaalmaailmas võib sellega kaasneda karm kohtukutse (võin ka eksida). Praktikas tõenäosus väike, aga siiski.


Piraat L.


Kindlasti avalikult ei tohi ja ei ole ka ilus levitada ilma loata stuffi, samas saab huviline ikka kõik kätte, mis tal vaja on. Seega, kes otsib, see leiab, kui on tahtmist.

Aristotep
02.12.08, 10:48
Piraatlus ei ole Eestis ebaseaduslik mdx. Küll aga levitamine, paljundamine, müük aso
Just my 2 cents :P

marguzz22
02.12.08, 12:12
6max käed : 2p2 võetud, mis arvate

Early Position



UTG (3 from button)



22 +
AJo +
ATs – AKs
TJs, QJs, KQs
KQo, AKo
56s – T9s (consider raising from time to time, especially if there are weaker players in the blinds)

UTG + 1 (2 from button)

22 +
ATo +
A2s +
TJs, QJs, KQs, KJs
QJo, KJo, KQo, AKo
56s – T9s (consider raising from time to time, especially if there are weaker players in the blinds)

Late Position

Something interesting from a theory perspective, if you look at the small blinds fold SB to steal stat and the big blinds fold BB to steal stat, if they multiply to be > 0.7 and you assume every time they don’t fold you never win the hand then theoretically you can raise any two profitably. If you consider you make money with these hands then this 0.7 number can be lowered further.


CO (1 from button)
22 +
A8o +
A2s +
T8s, 98s, T9s, TJs, QJs, KQs, KJs, KTs, QTs, K9s, Q9s, J9s
TJo, QTo, QJo, KTo, KJo, KQo, AKo
56s – T9s

Button


The majority of your money comes from the button. 30-40% of my profits come from the button so you want to abuse it

22+
Any Ax o / Ax s
Kx suited
Any suited connector 54s or better
Any one gapper 68s or better
Any two gapper T7s or better
Any connector 89o or better
J8s +, J9o+
Q8s +, Q9o+
K9o +

Blinds

This is the area I struggle with the most and when you’re starting out I recommend playing a very tight range in the blinds.

Small blind when it folds to you (pretty much same as UTG+1)
22 +
A8o +
A2s +
TJs, QJs, KQs, KJs
QJo, KJo, KQo, AKo

Big Blind when it folds around and someone completes (same as CO)

22 +
A9o +
A8s +
T8s, 98s, T9s, TJs, QJs, KQs, KJs, KTs, QTs, K9s, Q9s, J9s
TJo, QTo, QJo, KTo, KJo, KQo, AKo

Big blind when there are a few limpers

99+ (sometimes raise with lower pockets if the table is fishy)
AQo +
KQs +
AKo

your_naked_mom
02.12.08, 13:52
vs 23/20/6 regular, 3bet 9%, out of SB 15%

ma ei tea, imelik line villani poolt. riverit on mõtet bettida? hetkel tundub, et mõttetu bet, sest AK ei calli, vb saab valuet 99 ja 88 käest heal juhul.

http://www.pokerhand.org/?3529310

ok2aa
02.12.08, 14:27
naah, ma arvan, et hästi mängitud. riveril ma alati ei beti aga kindlasti betin rohkem kui checkin.

Kloonike
02.12.08, 15:28
VPIP ja PFR peaks sõltuma vastastest ja mänguoskusest, mitte mingist chartist. Mängi neid käsi, millega kasumit teenid.

ok2aa
02.12.08, 15:29
VPIP ja PFR peaks sõltuma vastastest ja mänguoskusest, mitte mingist chartist. Mängi neid käsi, millega kasumit teenid.


qft

ranka
02.12.08, 18:20
VPIP ja PFR peaks sõltuma vastastest ja mänguoskusest, mitte mingist chartist. Mängi neid käsi, millega kasumit teenid.


Viitsid pane üles menüü, mida sa sööd....

CTXrix
02.12.08, 18:56
Viitsid pane üles menüü, mida sa sööd....


lol ;D

Aga teemasse ka. Vaatan siin mängitud käsi üle ja selline jäi kripeldama:
TEXAS_HOLDEM, NO_LIMIT, P4-82579961-112
played at "Tabriz" for USD RM from 2008-12-02 12:28 until 2008-12-02 12:29
Seat 3: Sopping1 ($115.70 in chips)
Seat 7: lyh8848 ($97.35 in chips)
Seat 8: MBx85 ($99 in chips)
Seat 9: deanwilsrr ($127.10 in chips)
Seat 10: CTXrix ($103.55 in chips)
ANTES/BLINDS
MBx85 posts small blind ($0.50), deanwilsrr posts big blind ($1).
Mulle: A :spade: J :spade:
PRE-FLOP
CTXrix bets $3.50, Sopping1 folds, lyh8848 calls $3.50, MBx85 folds, deanwilsrr calls $2.50.

FLOP [board cards: 7 :heart:,J :diamond:,Q :spade: ]
deanwilsrr checks, CTXrix checks, lyh8848 checks.

TURN [board cards: 7 :heart:,J :diamond:,Q :spade:,8 :spade: ]
deanwilsrr bets $8, CTXrix calls $8, lyh8848 calls $8.

RIVER [board cards: 7 :heart:,J :diamond:,Q :spade:,8 :spade:,2 :spade: ]
deanwilsrr bets $10, ...

Kui suur bet võimalikult palju välja pigistaks? Ehk...mis villainitel võiks olla, kuna sellest sõltub beti suurus.

CTXrix
02.12.08, 19:00
6max käed : 2p2 võetud, mis arvate


Hea töö! Pole seda kunagi enne teinud, a prindin välja ja proovin mõne sessi vaid seda järgida. Eks annan tulemustest teada ;)

Kloonike
03.12.08, 00:15
Viitsid pane üles menüü, mida sa sööd....


kala

ranka
03.12.08, 02:07
kala


hahhaha

marguzz22
03.12.08, 08:39
VPIP ja PFR peaks sõltuma vastastest ja mänguoskusest, mitte mingist chartist. Mängi neid käsi, millega kasumit teenid.

targutav vastus , ma panin selle hand charti siia ülesse,et keegi keda huvitab saaks mängida,katsetada ja rpoovida;) karta on et sõltub vastastest. see sama hea kui kõik need algajad siin ,kes FR püüavad õppida, ranka ütleb mängige käsi, mis kasumit teenivad

ok2aa
03.12.08, 12:05
mu arust polnud midagi targutav vastus.

your_naked_mom
03.12.08, 12:40
@ käsi

ma overshipiks. oleneb muidugi mis stattidega tüübid on. regide vastu tuleb raiseda. 2s on suhteliselt blank. deanwilsrr-i paneks Qx peale, lyh8848 võib seal T9 turnil slowplayda.

marguzz22
03.12.08, 12:41
MILLELE PANETE VILLIANI?


$0.1/$0.2 No Limit Holdem
4 players
Converted at weaktight.com (http://weaktight.com/)

Stacks:
CO milvusmilvus ($25.16)
BTN MR_HKO_DK ($19.59)
SB FasterMule ($20.08)
BB baggaboo ($10.82)

Pre-flop: ($0.30, 4 players) Hero is :a: :diamond: :6: :diamond:
Hero raises to $0.80, milvusmilvus calls $0.80, 2 folds

Flop: :2 :heart: :5: :diamond: :6: :heart: ($1.90, 2 players)
Hero bets $1.40, milvusmilvus raises to $3.05, Hero calls $1.65

Turn: 2 :heart:: ($8, 2 players)
MR_HKO_DK checks, milvusmilvus bets $8, Hero raises to $17.74, milvusmilvus calls $9.74

River: 2:heart: ($43.48, 2 players)

Final Pot: $43.48

your_naked_mom
03.12.08, 12:53
ja raise suurus võiks olla 26~. kui oletada, et see kolmas kloun seal slowplayb, annab see talle võimaluse raiseda aga samas peaksid saama Qx-i calli.

your_naked_mom
03.12.08, 12:54
lol @ marguz post

marguzz22
03.12.08, 12:57
miks lol krt ei saa hakkama ikka slele käe postitamisega,millele villiani panete:D ?





edit krijaviga

Aristotep
03.12.08, 13:19
Mina paneks hero A :diamond: 6 :diamond: peale ;D

Tuul
03.12.08, 13:55
Mina panen vastase seekord tugevaima käe - mastiviisiku peale:

2 :heart: 2 :heart:

blizkaa
03.12.08, 14:57
Ma arvan et flopil oleks pidand standima, 20 ju koos, nyyd läxid turniga ju puhta lõhki ja ainus lootus split the potile...

blizkaa
03.12.08, 14:58
Ja mäng ikka NL BJ?

marguzz22
03.12.08, 15:09
mis asi on No Limit BJ?Black Jack?:D

Kloonike
03.12.08, 17:01
targutav vastus , ma panin selle hand charti siia ülesse,et keegi keda huvitab saaks mängida,katsetada ja rpoovida;) karta on et sõltub vastastest. see sama hea kui kõik need algajad siin ,kes FR püüavad õppida, ranka ütleb mängige käsi, mis kasumit teenivad


Hand selection peab olema dünaamiline. Pimesi katsetamisel ja proovimine toob algajale ainult hukatust. Tuleb alustada tight rangedega ning sealt edasi liikuda kui oskused lubavad. UTG ja MP tuleb olla väga tight, CO range sõltub otseselt sellest kes on button, sest sa ei taha nõrga lehega OOP sattuda või preflop 3betti saada vms vms. Buttonil on jällegi oluline, millised mängijad on blindides jms + veel miljon asja, mida tuleb jälgida enne kui oma kaarte mängida. Kellegi teise preflop mängu ülevõtmine ei ole lahendus. Iga kätt tuleb mängida mingi eesmärgi ja plaaniga ning "preflop raise, sest ma olen positsioonil X ja mul on kaardid Y" ei ole eesmärk. Seda illustreerib hästi sinu mängitud A6s.

ESTPatrick
04.12.08, 01:23
standard

marguzz22
04.12.08, 08:44
A6 on õigesti mängitud vana sai oma viimase kaardiga flushi, ta callis lõpuni flush drawga. Ma ei tea, kas sa mängid 6max või mida, aga see range, mis ma andsin on algajale täiesti ok. See ei ole FR , kus mängid oma premium käsi ja kõik ok. Esiteks, ei calli sind keegi kui sa oled mingi 15/12 tüüpi mees 6max ja koguaeg foldid ja järsku reisima hakkad, teiseks varastatakse sult koguaeg blinde. Mängu dünaamika on hoopis teine. FR inimesed (algajad) mängivad premiume 12 laual.

Muide DC videode seeria, algajatele 6max õppimiseks annab samuti hand charti, räägib, mida kuidas ja miks mängida, et inimene saaks "tunnetuse" kätte, ja siis pärast avanema hakkaks. Mina isiklikult leidsin küll sellest kasu kui 2p2 lugesin seda kunagi kui mängima hakkasin.



6max raisime me buttonilt alati Axs kui meieni on folditud.

CTXrix
04.12.08, 10:37
A6 on õigesti mängitud vana sai oma viimase kaardiga flushi, ta callis lõpuni flush drawga. Ma ei tea, kas sa mängid 6max või mida, aga see range, mis ma andsin on algajale täiesti ok. See ei ole FR , kus mängid oma premium käsi ja kõik ok. Esiteks, ei calli sind keegi kui sa oled mingi 15/12 tüüpi mees 6max ja koguaeg foldid ja järsku reisima hakkad, teiseks varastatakse sult koguaeg blinde. Mängu dünaamika on hoopis teine. FR inimesed (algajad) mängivad premiume 12 laual.

Muide DC videode seeria, algajatele 6max õppimiseks annab samuti hand charti, räägib, mida kuidas ja miks mängida, et inimene saaks "tunnetuse" kätte, ja siis pärast avanema hakkaks. Mina isiklikult leidsin küll sellest kasu kui 2p2 lugesin seda kunagi kui mängima hakkasin.


6max raisime me buttonilt alati Axs kui meieni on folditud.


+1. Kuigi kloonike räägi ka õigust, obv. Algajad peavad ju millestki lähtuma - kloonikese jutust jääb aga mulje, et nad ei tohigi selliseid charte järgida ja peavad ainult premiume mängima - 6maxis see imo küll kasulik pole. Loogišš, et kõiki neid asju, millele kloonike viitas, tuleb arvestada, aga see tuleb automaatselt juba kogemustega. Kõigepealt peab algajatele mingid norm juhised andma. Küll nad hiljem ise aru saavad, keda võib IP abusida ja keda võib OOP abusida ja kes kohe üldse ennast abusida ei lase.

ranka
04.12.08, 12:35
A6 on õigesti mängitud vana sai oma viimase kaardiga flushi, ta callis lõpuni flush drawga. Ma ei tea, kas sa mängid 6max või mida, aga see range, mis ma andsin on algajale täiesti ok. See ei ole FR , kus mängid oma premium käsi ja kõik ok. Esiteks, ei calli sind keegi kui sa oled mingi 15/12 tüüpi mees 6max ja koguaeg foldid ja järsku reisima hakkad, teiseks varastatakse sult koguaeg blinde. Mängu dünaamika on hoopis teine. FR inimesed (algajad) mängivad premiume 12 laual.

Muide DC videode seeria, algajatele 6max õppimiseks annab samuti hand charti, räägib, mida kuidas ja miks mängida, et inimene saaks "tunnetuse" kätte, ja siis pärast avanema hakkaks. Mina isiklikult leidsin küll sellest kasu kui 2p2 lugesin seda kunagi kui mängima hakkasin.

6max raisime me buttonilt alati Axs kui meieni on folditud.


Nats LOLLEd olen, sest full-ringi hand chart on enam-vähem samasugune (blindid, BTN, MP3, MP2, MP1) vahega, et ees on 3 positsiooni, mis teevadki su "tightiks" ja tihti sealt võib tulla raise, millega oled sunnitud muckima osad käed, millega oleksid muidu raisenud ja see omakorda viib üldise VPIP alla.

ranka
04.12.08, 12:42
Ja tahtsin veel lisada, et FR-is saad näiteks buttoni ja CO range tunduvalt loosemaks ajada, kui 6maxis seda põhjusel, et keskmine mängija on tightim võrreldes teiste pokkerimängudega ning foldib tunduvalt tihedamini blindile. Ehk teisisõnu nitid peavad FR-is kauem vastu, sest blind tiirleb harvemini ning seetõttu saad ka rohkem röövida.

Aga blind kaitse on jällegivastupidi, sest erinevat 6maxis varastab keskmine full-ringi mängija tunduvalt vähem (seega ka tunduvalt tightima rangega) ning seega saad ka blindi vähem kaitsta.

Uniquest
04.12.08, 12:51
Cashi ei mängi praktiliselt, aga igal pool, kuhu lähen, otsin alati 6-handed MTT-sid (kahjuks neid suht vähe :(). Seal saab minu meelest tihedamini selle tunde, et üritate vastasega mõlemad teineteist üle mängida, rohkem BSB olukordi ka, selline metagame on mõnus minu jaoks. Lisaks olen tähele pannud, et 5 vastasel suudan paremini silma peal hoida, tekib selline lauakontrolli või "in-the-zone" tunne, 8-9 vastase korral seda nii kergelt ei juhtu. Seni ka minu jaoks sobivaim pokkerivorm olnud, kui Triobetis veel mängisin, sain 3$-stel paar korda finaali, ükskord öisel rebuy omal 2. koha ka.

Kloonike
04.12.08, 20:34
Ma ei soovita kellelegi MITTE MÄNGIMIST. Ma lihtsalt ütlen, et mängige kui te teil on soodne olukord ning vajalikud teadmised. Hoiduge mängimast, kui teil puudub teoreetiline põhi, millele tugineda keeruliste postflop olukordade tekkimisel, sest te kaotate oma raha lihtsalt ära. Tark alustab vaikselt ning liigub samm sammu haaval edasi.

PS Marguzz, ma arvan, et see A6s on ülisitt, aga see on puhtalt subjektiivne arvamus.

Mängige kuidas tahate, ma üritan vaid hea nõu anda lähtudes enda vigadest.

peace.

marguzz22
05.12.08, 08:33
tal olid overcardid A :heart:Q :spade: ,


ei tasu nüüd vägivaldseks muutuda me niisama arutame ju strateegia üle, ja see chart samamoodi, et inimesel tekkiks mingi ettekujutus mängust... See on NL holdem mitte LIMIT, kus saab mööda handcharti joosta,aga mingid guidelinid on ikka abiks;) ära ole nii agressiivne kloonike. me võiks teha ka mingi 6max study groupe, artikleid vms. Kloonike ma vaatan, et sa asja jagad, oleksid ka käpp?

Keiss
05.12.08, 09:01
Minu hinnangul algaja võiks ikkagi alustada FR-iga ning kui tõesti peaks lõpuks tulema aeg, kus FR on end ammendanud ja oled muutunud LAG-iks ja naudid pidevalt stealimist jms. siis võiks minna 6-maxi. Ma arvan, et neid jõuluvanasid on 6-maxis ikka tunduvalt kergem tühjendada 8)
Ise sinna küll ei kipu veel! Tunnen end FR-is liigagi hästi.

marguzz22
05.12.08, 09:31
ma jällegist olen niipalju 6max kohta lugenud ja videosid tõmmanud/vaadanud ja vaatan edasi, et leian, kuI FR minna siis kaotan kõik raha kuna sisse ehitatud see 6max strateegia juba, või mida arvate?

ranka
05.12.08, 09:32
Minu hinnangul algaja võiks ikkagi alustada FR-iga ning kui tõesti peaks lõpuks tulema aeg, kus FR on end ammendanud ja oled muutunud LAG-iks ja naudid pidevalt stealimist jms. siis võiks minna 6-maxi. Ma arvan, et neid jõuluvanasid on 6-maxis ikka tunduvalt kergem tühjendada 8)
Ise sinna küll ei kipu veel! Tunnen end FR-is liigagi hästi.


Täpselt ja ma tunnen, et ma ise tunnen, et FR on "ammendunud" (nii vaimselt olen läbi põlenud ning ka füüsiliselt ei ole enam laudu) minu jaoks ning vist tuleb kodinad kokku pakkida ning uutele jahimaadele minna.

ranka
05.12.08, 09:34
ma jällegist olen niipalju 6max kohta lugenud ja videosid tõmmanud/vaadanud ja vaatan edasi, et leian, kuI FR minna siis kaotan kõik raha kuna sisse ehitatud see 6max strateegia juba, või mida arvate?


Minu arvates ja minu kogemuste põhjal (olen näinud 6max mängijad FR ja vastupidi) võin öelda, et 6maxist FR on raskem minna, kui FR-ist 6maxi. Sest FR mängija on loomult tightim ning see aitab tal raha mitte välja bleedida ning odavamalt kohaneda. 6maxi mängija aga vastupidi võib olla FR liiga loose ning raha neile kiirelt välja bleedida.

Samuti 6max mängija on harjunud rohkem actioniga ning võib FR "lolliks" minna ning läheb seega kiiremini tilti. FR mängija 6maxis aga vastupidi võib tunda "rohke actioni" tunnet ning jääda mängu juurde süveneult kauaks.

Näiteks minul isiklikult tundusid enamus 6max regularid liiga spewyd ;)

CTXrix
05.12.08, 09:55
Minu arvates ja minu kogemuste põhjal (olen näinud 6max mängijad FR ja vastupidi) võin öelda, et 6maxist FR on raskem minna, kui FR-ist 6maxi. Sest FR mängija on loomult tightim ning see aitab tal raha mitte välja bleedida ning odavamalt kohaneda. 6maxi mängija aga vastupidi võib olla FR liiga loose ning raha neile kiirelt välja bleedida.

Samuti 6max mängija on harjunud rohkem actioniga ning võib FR "lolliks" minna ning läheb seega kiiremini tilti. FR mängija 6maxis aga vastupidi võib tunda "rohke actioni" tunnet ning jääda mängu juurde süveneult kauaks.

Näiteks minul isiklikult tundusid enamus 6max regularid liiga spewyd ;)


Täiesti nõus! Ise tunnen, et pean end vägisi FR-i mängides tagasi hoidma, kuna nii harjunud mediocre kätega möllama. Olen viimasel ajal teinud sesse, kus on lahti kaks FR lauda ja kaks 5-max lauda ja see on kasulik, kuna millegipärast mõjutavad need FR lauad mind ka 5-maxi natuke reserveeritumalt mängima...mis on hea, sest mul on kalduvus kohati hulluks minna agrotsemisega. Samamoodi olen teinud ka 2 lauda PLO-d ja 2 lauda holdemit...kuigi kardan, et sellepärast olen paar valet laydowni teinud holdemis.

your_naked_mom
05.12.08, 14:48
mixing up on -ev. v mitte?

CTXrix
05.12.08, 15:00
mixing up on -ev. v mitte?


Pole päris kindel, mida sa küsisid ja kas üldse minu käest küsisid ::), aga minu jaoks on selline asi pigem +ev olnud. Nii rahaliselt kui mindseti poolest.

Davy
05.12.08, 15:57
mixing up on -ev. v mitte?


Alates Nl200 peaks mixima hakkama usun. NL50-NL100 sa ei mängi piisavalt tihti samade nägudega.

ranka
05.12.08, 16:15
Alates Nl200 peaks mixima hakkama usun. NL50-NL100 sa ei mängi piisavalt tihti samade nägudega.


Asi ei ole selles. Asi on selles, et 50NL ja 100NL on fishe niipalju, et pole mõtet regularide kallal norida ja elatud kenasti fishi rahast.

CTXrix
05.12.08, 16:21
Asi ei ole selles. Asi on selles, et 50NL ja 100NL on fishe niipalju, et pole mõtet regularide kallal norida ja elatud kenasti fishi rahast.


Wot he said. Kui planktonit veel leidub, pole mõtet teiste merekiskjatega väga rabeleda.

marguzz22
06.12.08, 14:27
kas keegi parematest mängijates( Lenc? KLoonike?vms keegi) EI viitsi teha 6max video?

CTXrix
07.12.08, 10:29
kas keegi parematest mängijates( Lenc? KLoonike?vms keegi) EI viitsi teha 6max video?


+1. Oleks väga teretulnud!

Tigrano
07.12.08, 15:05
kas keegi parematest mängijates( Lenc? KLoonike?vms keegi) EI viitsi teha 6max video?


Yep, vaataks samuti huviga, mehed tehke ära ;)

Kaitz20
07.12.08, 16:41
Ma proovisin teha, a ainult hääl jäi peale :D
Mõtlesin teha väikse seeria nl 25-nl 100, a sinna see jäi

Tigrano
07.12.08, 17:20
Ma proovisin teha, a ainult hääl jäi peale :D
Mõtlesin teha väikse seeria nl 25-nl 100, a sinna see jäi


Lindista hääl üle. Seda peaks camtasiaga ilma probleemideta teha saama.

Kaitz20
07.12.08, 21:35
Mul camtasia prooviperiood sai läbi.
Saatsin Sulle Tigrano PM selle kohta.

marguzz22
08.12.08, 14:39
serials.ws

Kaitz20
09.12.08, 10:22
Sealt saab ka viiruseid.

marguzz22
09.12.08, 11:45
no kui seriaali vaja, leiab ilusti, ära ainult midagi alla tõmba veel on cracks.am ka vist, ma alati seriali leidnud
2) variant thepiratebay tõmba sealt juba crackitud camptasia vms. selle nimi oligi kindlasti on seal see, kui ei siis mõni muu

Metsapull
11.12.08, 07:58
Party Poker $50.00 No Limit Hold'em - 6 players
The Official DeucesCracked.com (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.thehandconverter.com)

Hero (CO): $206.42
BTN: $80.44
SB: $52.00
BB: $50.50
UTG: $20.51
MP: $47.50

Pre Flop: ($0.75) Hero is CO with 4 :heart: 4 :diamond:
2 folds, Hero raises to $2, BTN calls $2, SB calls $1.75, BB raises to $9.50, Hero ???

Vastane 20/10 400 kätt 3 bet%. Kas Hero peaks kindlasti foldima? Peale mind on üks regular ja teine donk.
Ma callisin, sest taga on kaks venda, kellest vähemalt üks minu arvates callib. Seega seti floppamisel võib suure poti kätte saada.Tagantjärgi see call tundub kahtlase võitu, sest implied oddsid (loodetavasti tuliõige termin) ei ole vist siiski piisavad.
Mida ja miks oleksid Sa Hero asemel teinud?

pikk28
11.12.08, 09:33
krt sa ikka nii deep kui olla saab. Ma calliks maha ja flopist sõltuvalt vaataks asja edasi. Positsioon ka sinu kasuks.
ma donk ka :)

vsiu100
11.12.08, 10:02
Party Poker $50.00 No Limit Hold'em - 6 players
The Official DeucesCracked.com (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.thehandconverter.com)

Hero (CO): $206.42
BTN: $80.44
SB: $52.00
BB: $50.50
UTG: $20.51
MP: $47.50

Pre Flop: ($0.75) Hero is CO with 4 :heart: 4 :diamond:
2 folds, Hero raises to $2, BTN calls $2, SB calls $1.75, BB raises to $9.50, Hero ???

Vastane 20/10 400 kätt 3 bet%. Kas Hero peaks kindlasti foldima? Peale mind on üks regular ja teine donk.
Ma callisin, sest taga on kaks venda, kellest vähemalt üks minu arvates callib. Seega seti floppamisel võib suure poti kätte saada.Tagantjärgi see call tundub kahtlase võitu, sest implied oddsid (loodetavasti tuliõige termin) ei ole vist siiski piisavad.
Mida ja miks oleksid Sa Hero asemel teinud?


minu jaoks fold.
pole oddse setmineks.

ok2aa
11.12.08, 14:30
fold - vastane pani just 20% stäkist sisse ning osadel mängijatel on veel võimalus su selja taga ulluks minna

your_naked_mom
11.12.08, 15:58
selline kahtlane spot. kui see, keda sa arvad, et callib, on button, siis on instacall. kui fish tuleb sisse siis on isegi 100 bb puhul minu arvates okei setmineda. kui muidugi headsup jääd siis on fold.

http://www.pokerhand.org/?3570658

ahjusoe käsi suht, vs fish, sellepärast ka preflop call. flopi bet oli villanil insta potsize, sellepärast ka ship flopil.

Metsapull
11.12.08, 17:42
Party Poker $50.00 No Limit Hold'em - 6 players
The Official DeucesCracked.com (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.thehandconverter.com)

Endal on suured kahtlused selle käe osas. Vastane oli muidu donk mingi 50 käega 49/22, aga see ei ole vist eriti oluline.

1. Kas flopis tasus callida?
2. Postflopis call, reraise või kindel fold?

SB: $64.86
BB: $50.50
UTG: $81.52
MP: $53.15
CO: $47.25
Hero (BTN): $58.65

Pre Flop: ($0.75) Hero is BTN with 9 :spade: 9 :diamond:
UTG raises to $1, 2 folds, Hero calls $1, SB raises to $5.25, 2 folds, Hero calls $4.25

Flop: ($12.00) Q :club: 6 :diamond: 6 :spade: (2 players)
SB bets $12.00, Hero calls $12

Turn: ($36.00) 5 :spade: (2 players)
SB bets $20.00, Hero calls $20

River: ($76.00) 4 :diamond: (2 players)
SB bets $27.36, Hero calls $21.40 all in

your_naked_mom
11.12.08, 22:50
mm, 49/22 vms ei olegi nii väga donk. AA ja KK oleks ka turnil olnud full pot reeglina. TT-JJ väga väikese tõenäosusega, top pair v KK-AA kõige tõenäolisemalt. v siis mängis naljakalt ja sai seti mingis episoodis. samuti ei saa ka välja jätta overplayed AK. flopil vb calliks, turn oleks fold.

utg oli regular? 3betiks 99 vast, vb ka calliks kui teaks, et edasi tuleks call v isegi 2. saaksid paremad setmine oddsid.

Kloonike
14.12.08, 23:34
Kas teil ka päkapikud käivad?
http://www.kloonike.com/solid2days.jpg (nl100)

ranka
14.12.08, 23:41
Kas teil ka päkapikud käivad?
http://www.kloonike.com/solid2days.jpg (nl100)


ei

Kloonike
14.12.08, 23:48
Aga jõuluvana ikka tuleb? ???

ranka
14.12.08, 23:58
Aga jõuluvana ikka tuleb? ???


kurat seda teab

Kloonike
15.12.08, 00:01
900 3300 - Küsida võib kõike!
900 1001 - Venekeelne liin
900 2222 - Eriti salajane

ESTPatrick
15.12.08, 01:44
Tekkis ka kerge huvi 6max vastu ja kuna möllu on sitaks, siis minusugusele adrenaliini sõltlasele oli üle pika aja hea vaheldus 6maxi toksida.

Kui see skill ei ole, siis mai tea mis see on.


PokerStars No-Limit Hold'em, $2.00 BB (5 handed) - Poker-Stars (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-PokerStars.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

Uskuja (SB) ($477.45)
BB ($73)
UTG ($271.40)
MP ($209)
Button ($192.50)

Preflop: Uskuja is SB with 6http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif, 7http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif
1 fold, MP raises to $8, 1 fold, Uskuja calls $7, 1 fold

Flop: ($18) 10http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif, 5http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif, 3http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif (2 players)
Uskuja checks, MP bets $13, Uskuja raises to $32, MP raises to $70, Uskuja raises to $469.45 (All-In), MP calls $131 (All-In)

Turn: ($420) Ahttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif (2 players, 2 all-in)

River: ($420) Qhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif (2 players, 2 all-in)

Total pot: $420 | Rake: $2

Results:
Uskuja had 6http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif, 7http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif (high card, Ace).
MP had 4http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif, 5http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif (one pair, fives).
Outcome: MP won $418

Davy
15.12.08, 01:55
Ilmselgelt su image oli adrenaliini-sõltlasele vastane... tema call on muidugi "lausa suurepärane", aga ma siin su all innist aru väga ei saa, kui sul tight imaget ei ole/ või oli ? Mõttekäiku oleks päris huvitav kuulda! :)

Ja see +1,5 bi olid temalt saanud ? ;)

Tigrano
15.12.08, 02:27
Uskuja liialdas päris kõvasti seekord ja ei leidnud fold nuppu üles ;D

ESTPatrick
15.12.08, 04:01
no kui arutada olukord läbi , siis mille peale saab mind panna kui ma olen blindi peal callinud ja rainbow flopil lähen 4bet allinn. miinimum ja ainuke decent draw hanid on 42 ja 46 ja kas ma oleks preflop 42 OOP callinud - sageli mitte seega ainult, 46. ülejäänud käed on setid , 2 paari ja AT ja KT millega nii teeksin + ülepaarid, kuid nendega oleks 3bet PF tulnud seega need langevad pigem välja.

seda arvesse võttes arvestasin et vastane peab mulle suhteliselt head respekti andma kuigi ma olen kerglt loosem, aga mida saab mul sellisel RAINBOW flopil ikka olla mida 45 sarnande käsi biidib?

read oli siiski õige et vastane on nõrk ja tema kätt arvestades oli mul isegi suht coinflip, vastasega oli kerge history full ring mängust kus mälu järgi oli ta suht nit, siin aga üsna agro, stäki sain temalt kui ta callis 5bet allinni 77-ga mu KK ära.

6maxi tuleb ilmselgelt vähe rohkem harjutada 26/19 3bet 6% on küll üsna standard starsis kuid maximumi ma ilmselgelt veel võtta ei oska sellest stiilist, ilmselt lähiajal mängin 6maxi ja proovin oluliselt areneda kuna full ring on suht kuival praegu SNE tegijate tõttu.

ranka
15.12.08, 05:42
Tekkis ka kerge huvi 6max vastu ja kuna möllu on sitaks, siis minusugusele adrenaliini sõltlasele oli üle pika aja hea vaheldus 6maxi toksida.

Kui see skill ei ole, siis mai tea mis see on.


PokerStars No-Limit Hold'em, $2.00 BB (5 handed) - Poker-Stars (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-PokerStars.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

Uskuja (SB) ($477.45)
BB ($73)
UTG ($271.40)
MP ($209)
Button ($192.50)

Preflop: Uskuja is SB with 6http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif, 7http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif
1 fold, MP raises to $8, 1 fold, Uskuja calls $7, 1 fold

Flop: ($18) 10http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif, 5http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif, 3http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif (2 players)
Uskuja checks, MP bets $13, Uskuja raises to $32, MP raises to $70, Uskuja raises to $469.45 (All-In), MP calls $131 (All-In)

Turn: ($420) Ahttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif (2 players, 2 all-in)

River: ($420) Qhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif (2 players, 2 all-in)

Total pot: $420 | Rake: $2

Results:
Uskuja had 6http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif, 7http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif (high card, Ace).
MP had 4http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif, 5http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif (one pair, fives).
Outcome: MP won $418


Kui villain on kompetentne (regular, kes suudab foldida) siis standard mäng imo. See puhas yeti teoreem -A flop threebet on a dry (preferably paired) board is always a bluff?

ok2aa
15.12.08, 08:43
no kui arutada olukord läbi , siis mille peale saab mind panna kui ma olen blindi peal callinud ja rainbow flopil lähen 4bet allinn. miinimum ja ainuke decent draw hanid on 42 ja 46 ja kas ma oleks preflop 42 OOP callinud - sageli mitte seega ainult, 46. ülejäänud käed on setid , 2 paari ja AT ja KT millega nii teeksin + ülepaarid, kuid nendega oleks 3bet PF tulnud seega need langevad pigem välja.

seda arvesse võttes arvestasin et vastane peab mulle suhteliselt head respekti andma kuigi ma olen kerglt loosem, aga mida saab mul sellisel RAINBOW flopil ikka olla mida 45 sarnande käsi biidib?

read oli siiski õige et vastane on nõrk ja tema kätt arvestades oli mul isegi suht coinflip, vastasega oli kerge history full ring mängust kus mälu järgi oli ta suht nit, siin aga üsna agro, stäki sain temalt kui ta callis 5bet allinni 77-ga mu KK ära.

6maxi tuleb ilmselgelt vähe rohkem harjutada 26/19 3bet 6% on küll üsna standard starsis kuid maximumi ma ilmselgelt veel võtta ei oska sellest stiilist, ilmselt lähiajal mängin 6maxi ja proovin oluliselt areneda kuna full ring on suht kuival praegu SNE tegijate tõttu.


teoorias peaks see nii olema ja toimima aga praktikas callitakse sind 77'ga peaaegu alati ära. olen omal persel järgi proovinud x 100

CTXrix
15.12.08, 11:58
teoorias peaks see nii olema ja toimima aga praktikas callitakse sind 77'ga peaaegu alati ära. olen omal persel järgi proovinud x 100


+1

ESTPatrick
15.12.08, 14:30
järelikult any T on valuebet allinn

CTXrix
15.12.08, 14:45
järelikult any T on valuebet allinn


:D ::)

Davy
15.12.08, 15:20
no kui arutada olukord läbi , siis mille peale saab mind panna kui ma olen blindi peal callinud ja rainbow flopil lähen 4bet allinn. miinimum ja ainuke decent draw hanid on 42 ja 46 ja kas ma oleks preflop 42 OOP callinud - sageli mitte seega ainult, 46. ülejäänud käed on setid , 2 paari ja AT ja KT millega nii teeksin + ülepaarid, kuid nendega oleks 3bet PF tulnud seega need langevad pigem välja.

seda arvesse võttes arvestasin et vastane peab mulle suhteliselt head respekti andma kuigi ma olen kerglt loosem, aga mida saab mul sellisel RAINBOW flopil ikka olla mida 45 sarnande käsi biidib?

read oli siiski õige et vastane on nõrk ja tema kätt arvestades oli mul isegi suht coinflip, vastasega oli kerge history full ring mängust kus mälu järgi oli ta suht nit, siin aga üsna agro, stäki sain temalt kui ta callis 5bet allinni 77-ga mu KK ära.

6maxi tuleb ilmselgelt vähe rohkem harjutada 26/19 3bet 6% on küll üsna standard starsis kuid maximumi ma ilmselgelt veel võtta ei oska sellest stiilist, ilmselt lähiajal mängin 6maxi ja proovin oluliselt areneda kuna full ring on suht kuival praegu SNE tegijate tõttu.


Kas tõesti sellisel boardil lähed setiga hulluks? Või on see metagame kompetentsete vastaste vahel, "ma tean, et ta teab, et sellisel boardil ma ei mängiks setti nii, seetõttu mängingi praegu setti for straight up value, kuna ta ei usu mind, siis callib ta mind niikuinii mid pair+ ära"

77 c 5 bet shove ? Ilmselgelt mees tiltis ja seetõttu sellised moovid ebavajalikud IMO .... või on see jälle selline teema...ta teab, et ma tean, et ta callib ülilightilt, seetõttu peaks ta siin mu all innile respecti andma....

but im a fish ... what do i know...:)

ESTPatrick
15.12.08, 16:05
vastane on regular, kunagi ei tea kui andekas ta on, kuid tildis ta kindlasti ei olnud minumeelest, me koos mänginud nl100 kunagi - ma küll ei mäleta mida ma talle tegin kuid ta ei foldinud ühtegi minu 3beti preflop ja üldse olid meil suured potid, ma lihtsalt ei uskunud et ta tabas seda floppi, sest peale T olidki tal väiksed suited connectorid ja arvasin et kui saan ise suruda siis on ta võimeline need foldima.

Lutzky
15.12.08, 16:06
Mine heaga tagasi fullringi:P.

L.

CTXrix
15.12.08, 16:53
vastane on regular, kunagi ei tea kui andekas ta on, kuid tildis ta kindlasti ei olnud minumeelest, me koos mänginud nl100 kunagi - ma küll ei mäleta mida ma talle tegin kuid ta ei foldinud ühtegi minu 3beti preflop ja üldse olid meil suured potid, ma lihtsalt ei uskunud et ta tabas seda floppi, sest peale T olidki tal väiksed suited connectorid ja arvasin et kui saan ise suruda siis on ta võimeline need foldima.


Ära Lutzky sõnu küll kuula, aga sellega pead jah arvestama, et ikka rämedalt callitakse maha shorthandedis - nii palju respecti, kui full ringis, ei saa kõige nitim nit in the whole of nitdom siin kunagi.

ranka
15.12.08, 17:02
Ära Lutzky sõnu küll kuula, aga sellega pead jah arvestama, et ikka rämedalt callitakse maha shorthandedis - nii palju respecti, kui full ringis, ei saa kõige nitim nit in the whole of nitdom siin kunagi.


Ou. Kuidas sa ta saab sind maha callida, kui tal 90% ajast ei ole mitte midagi?

See käsi on minu arvates standard "ülemängimise käsi: Estpatrick shovega ütles villainile: Ma tean, et sul ei ole mitte midagi ja ma tean, et sa ka tead, mul ei ole mitte midagi aga sa lihtsalt ei saa õhuga callida! Ja osad panevad siin ka bottom paari maha. Ja kui nad ei pane, siis note külge ja hakka seda abusema - full ringis on selliseid vendi küll ja küll ja väga lihtne on kuival boardil kasutada yeti theoreemi ära.

CTXrix
15.12.08, 18:52
Ou. Kuidas sa ta saab sind maha callida, kui tal 90% ajast ei ole mitte midagi?

See käsi on minu arvates standard "ülemängimise käsi: Estpatrick shovega ütles villainile: Ma tean, et sul ei ole mitte midagi ja ma tean, et sa ka tead, mul ei ole mitte midagi aga sa lihtsalt ei saa õhuga callida! Ja osad panevad siin ka bottom paari maha. Ja kui nad ei pane, siis note külge ja hakka seda abusema - full ringis on selliseid vendi küll ja küll ja väga lihtne on kuival boardil kasutada yeti theoreemi ära.


Kergemalt ja sitemate kätega callitakse selliseid metashove muuve, ESTpatricku näide on ekstreem, obv.

ranka
15.12.08, 19:15
Kergemalt ja sitemate kätega callitakse selliseid metashove muuve, ESTpatricku näide on ekstreem, obv.


Tahad väita, et keskmine 100NL regular callib sind siin äss kõrgega?

Lutzky
15.12.08, 19:32
Ära Lutzky sõnu küll kuula, aga sellega pead jah arvestama, et ikka rämedalt callitakse maha shorthandedis - nii palju respecti, kui full ringis, ei saa kõige nitim nit in the whole of nitdom siin kunagi.


ESTPatrick kuulab mind alati. Ma olen tema master. Või oli see vastupidi...

L.

ESTPatrick
16.12.08, 01:27
Kergemalt ja sitemate kätega callitakse selliseid metashove muuve, ESTpatricku näide on ekstreem, obv.


selliseid moove callitakse HARUHARVA. Punkt.

ranka
16.12.08, 01:33
selliseid moove callitakse HARUHARVA. Punkt.


Yeah.

Täpselt minu mõte! Oleks pannud täpselt sama käe aga vastupidi, et ESTpatrick on villain, kes callib ja kellel on viite paar oleks kõik öelnud, et donkis play, et väga halb call.

Oleks tegu 1000NL käega, siis saaks aru, et miski metagame aga 100NL keegi ei mõtle nii kõrgelt ja folditakse väga kergelt top paarid ja isegi ülepaarid.

CTXrix
16.12.08, 08:37
selliseid moove callitakse HARUHARVA. Punkt.


Loogišš, et selliseid asju tihti ei callita, aga minu point oli, et shorthandedis callitakse üldiselt lightimalt, kui FR. Nagu juba ütlesin, ei käinud see kommentaar konkreetse käe kohta, kus loomulikult paneb villain 90% ajast käe maha. Lihtsalt - olles vaadanud ESTPatricku videosid (ps! kudos nende tegemise eest - huvitav vaatamine) tahtsin märkida, et SH oleks kasumlik veidi bluffimist maha keerata. Tegelen ise selle ülemängimise probleemiga pidevalt ja SH on see tulem pikas perspektiivis parimal juhul nullmärgiga.

marguzz22
16.12.08, 13:31
UPS AJASIN PATRICU JA teise poisi segamini

CTXrix
16.12.08, 14:31
patricul joppas seal käes, shorthaned selline megalag stiil ei lähe vähemalt NL50 ja alla mitte...kõrgemal pole ise mänginud et teamis seal toimub;D

Joppas? Ta ju hävis herocallile :-\

ESTPatrick
16.12.08, 20:14
Loogišš, et selliseid asju tihti ei callita, aga minu point oli, et shorthandedis callitakse üldiselt lightimalt, kui FR. Nagu juba ütlesin, ei käinud see kommentaar konkreetse käe kohta, kus loomulikult paneb villain 90% ajast käe maha. Lihtsalt - olles vaadanud ESTPatricku videosid (ps! kudos nende tegemise eest - huvitav vaatamine) tahtsin märkida, et SH oleks kasumlik veidi bluffimist maha keerata. Tegelen ise selle ülemängimise probleemiga pidevalt ja SH on see tulem pikas perspektiivis parimal juhul nullmärgiga.


Ei ütleks et null parimal, pigem halvimal juhul, vähemalt minul - eks stiilid ole erinevad. Minu käed makstakse ju üldjuhul kõik kinni ka seal, pigem ma arvan et mu 4bet on liiga tight, mistõttu olen mõnedes pottides lasknud vastasel hittida lehtedega, mille ta muidu foldiks. Harjutan - varsti olen äss.

your_naked_mom
16.12.08, 23:35
whatever. lõpuks toob raha ikkagi sisse good old solid poker, mitte see, kui üritad vastaseid tihti üle mängida.
idee poolest töötaks ikkagi väikestes pottides bluffide näitamine ja suurtes pottides 4 mäksvälju.

ESTPatrick
17.12.08, 03:05
kui sa näitad väikestes pottides bluffe ja suurtes nutse, siis on minu read et Big pot = big hand (selliseid vastaseid, kes nii primitiivselt mõtlevad on isegi nl200s 6maxis piisavalt) ja seega ei ole sa siiski midagi saavutanud. Minu winrate on keskmisest suurem sest ma saan actionit lightilt sest ma ka annan actionit lightilt, aga kasum tuleb et ma annan harvem kui vastu saan light calle.

PS. Callida on alati raskem kui suruda allinn, easy.

ranka
18.12.08, 01:10
PUMP! Esimene post siinses foorumis!

Öelge tere oma uuele kodule! Andke mulle natuke aega (ja ka raha :P, kui viitsite), siis liigutan 6max käed ja teemad kõik siia.

Samuti tegu on testperioodiga ning vaatame, kas aktiivsus kasvab või kahaneb.

Edu laudades!

ESTPatrick
18.12.08, 04:27
PokerStars No-Limit Hold'em, $2.00 BB (5 handed) - Poker-Stars (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-PokerStars.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

Hittmaster (SB) ($289.20)
BB ($251.50)
UTG ($317.65)
MP ($146.60)
Button ($139)

Preflop: Hittmaster is SB with 5http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif, 4http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif
3 folds, Hittmaster raises to $4, BB calls $2

Flop: ($8) 7http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif, Khttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif, 3http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif (2 players)
Hittmaster bets $4, BB raises to $19.30, Hittmaster calls $15.30

Turn: ($46.60) Ahttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif (2 players)
Hittmaster checks, BB bets $38.90, Hittmaster calls $38.90

River: ($124.40) 2http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif (2 players)
Hittmaster checks, BB bets $99.95, Hittmaster raises to $227 (All-In), BB calls $89.35 (All-In)

Total pot: $503 | Rake: $2

Results:
Hittmaster had 5http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif, 4http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif (straight, five high).
BB mucked Khttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif, 7http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif (two pair, Kings and sevens).
Outcome: Hittmaster won $501


ei check-raisinud turni kuigi hea scarecard tuli boardi sest olin varem näinud vastast maha rahunemas sarnastes olukordades. Vastane on, Regular, solid mängija 25/21/7

mida peaks turnis tegema ja kas peaks riverit leadima?

lebovend
18.12.08, 08:33
kle r22gi parem l2hemalt sellest pfr minraisest


...ja kindlasti ka flopi callist, siin jookseb minu m6istus t2iesti kokku.

CTXrix
18.12.08, 09:45
As played - ??? ülemängimine meets donkaments? Aga noh, kuldselt hitime, donkass-i image olemas ka insta. Turnis oleksin millegipärast fold-nuppu otsinud ;) Riveril jah pigem lead out, sest tihtipeale siit vastane valuet enam ei otsiks.

ok2aa
18.12.08, 10:35
ma tahaks ka minraise mõttekäiku kuulda. positsioonis minraisemisest saan aru aga OOP ???

törni ma enam ei foldiks peale sellist flopi mängimist. riveril leadiks 90% sest sellise actioni peale checkitakse K7 riveril järgi tavaliselt (vähemalt ma teeks nii).

Lutzky
18.12.08, 12:44
Turnis oleksin millegipärast fold-nuppu otsinud


tal on miljon auti ju seal. mida siin foldida.

l.

ranka
18.12.08, 13:07
Mis minraisel viga? Kui vastas on regular, siis ta callib sind pea-aegu alati ning tihti antakse minraisetud pottides nii kergelt alla ettkäändega, et po on väike. Seetõttu hero 2BB-line cbet on ka väga ideaalne!

Edasi enam mulle ei meeldi, sest lihtsalt puuduvad oddsid drawimiseks!

marguzz22
18.12.08, 13:08
flop on fold, turn enam ei ole nüüd tal flushid ja streigh outid

CTXrix
18.12.08, 13:16
flop on fold, turn enam ei ole nüüd tal flushid ja streigh outid


Jah, seda küll - ei märganud, et flushitõmme ka turnil, my bad.

Lutzky
18.12.08, 13:42
all in

Kaitz20
18.12.08, 14:23
Float oop on küll viga, või läksid 4 oudist püüdma?
ja mis pärast Sa min-raise sb vs bb- ta suht calling enamvähem iga 2 seal, või paneb vastu 3-bet nendega, millega ei taha callida.
A kui lucki on, siis oskusi pole vaja.

ESTPatrick
18.12.08, 15:53
Minraise on mul standard - on harjumus neil mind 3bettida niikui panen 3bb ja siis mai saa enam oop kasumlikult callida. cbet on ka standard.
me oleme 125bb deep, elusees mai foldi lisa ~6 blindi et hittida. arvestades raha juba potis olen ma kergelt miinus ev callimiseks arvestamata implified oddse.

IMIDZ ON MUL JU KULDNE - mulle makstakse käed kinni 6max light callijate ja light valuebettijate poolt. Ise te räägite et 6maxis callitakse lightilt järelikult tuleb ka minna nutse lightimalt püüdma, kui need tihti ka kinni makstakse.

Õpin teie enda jutust

CTXrix
18.12.08, 18:41
Minraise on mul standard - on harjumus neil mind 3bettida niikui panen 3bb ja siis mai saa enam oop kasumlikult callida. cbet on ka standard.
me oleme 125bb deep, elusees mai foldi lisa ~6 blindi et hittida. arvestades raha juba potis olen ma kergelt miinus ev callimiseks arvestamata implified oddse.

IMIDZ ON MUL JU KULDNE - mulle makstakse käed kinni 6max light callijate ja light valuebettijate poolt. Ise te räägite et 6maxis callitakse lightilt järelikult tuleb ka minna nutse lightimalt püüdma, kui need tihti ka kinni makstakse.

Õpin teie enda jutust


Oleks hea, kui saaksid mõne aja pärast puhtalt 6-max tulemustest kokkuvõtte teha - või veel parem, video ;)

ESTPatrick
19.12.08, 00:38
video ilmselt ei viitsi aga 50k käe järel võib midagi panna

Mihkel785
19.12.08, 01:06
PokerStars No-Limit Hold'em, $0.02 BB (6 handed) - Poker-Stars (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-PokerStars.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

saw flop

Button ($1.60)
SB ($3.20)
BB ($2.23)
UTG ($1.89)
MP ($3.64)
Hero (CO) ($2.06)

Preflop: Hero is CO with 8http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif, 7http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif
UTG calls $0.02, MP calls $0.02, Hero calls $0.02, 2 folds, BB checks

Flop: ($0.09) 8http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif, 8http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif, 5http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif (4 players)
BB checks, UTG checks, MP bets $0.10, Hero raises to $0.26, 1 fold, UTG raises to $1.87 (All-In)

Total pot: $0.71


easy fold?

Reade pole

edit: et kasumit saada, peaksime võitma u 75% kätest?

lenC
19.12.08, 05:29
snapcall, rangest way ees.

ranka
19.12.08, 05:32
Foldist unistamine on kuritegu ning peaks olema karistatav IMO.

CTXrix
19.12.08, 10:57
Foldist unistamine on kuritegu ning peaks olema karistatav IMO.


LOL, siinkohal oleks sanktsiooniks 8p aresti ja 88 trahviühikut.

Davy
19.12.08, 11:07
Foldist unistamine on kuritegu ning peaks olema karistatav IMO.


call obv, aga limbitud potis kui sellisel boardil inimesed hulluks lähevad siis ma ei oleks üldse kindel , et siin tugevalt üle 50% ees oleme. Drawd ju nii agresiivselt NL10s ei mängita... jääb KK, AA , QQ, JJ millest ees oleme. Callides ma tantsu ei löö ja ei röögi puhtast õnnest, et tripsuga saab callida .... aga ma olen ilge NIT ka...

Irw six max ju nevermind...omg ja mitte NL10-gi...oeh peab magama minema

metsnik
19.12.08, 11:52
Minu arust ESTPatricku käel flopis easy fold. Üritasid ära stealida, ei õnnestunud, cut your losses sellise raise peale. K :diamond: või 7 :diamond: korral riveris oleks sul päris nukralt läinud.

Aga ma muidugi algaja ka. Ise oleks foldinud. Kui sellised drawd laual, mis turniga tulid, siis küll mitte jah.

anti
19.12.08, 12:08
edit: et kasumit saada, peaksime võitma u 75% kätest?

Tegelikult on see siiski umbes 40%. Ei ole võimalik üldsegi all-ini callides, et see protsent üle 50 oleks

ok2aa
19.12.08, 12:30
Minu arust ESTPatricku käel flopis easy fold. Üritasid ära stealida, ei õnnestunud, cut your losses sellise raise peale. K :diamond: või 7 :diamond: korral riveris oleks sul päris nukralt läinud.

Aga ma muidugi algaja ka. Ise oleks foldinud. Kui sellised drawd laual, mis turniga tulid, siis küll mitte jah.


ma oleks foldind PF

ranka
19.12.08, 12:36
ma oleks foldind PF


+1. Millegipärast seda üldse ei mõelnudd :-\

metsnik
19.12.08, 13:23
Eks vahest võib ju suited connectoritega püüdma minna. Näe, see kord sai kätte ka :D

kasvõi teadliku käte range laiendamise eesmärgill

ranka
19.12.08, 13:36
Eks vahest võib ju suited connectoritega püüdma minna. Näe, see kord sai kätte ka :D

kasvõi teadliku käte range laiendamise eesmärgill


42s on SB vs BB olukorras praht käsi ja selle võid klassifitseerida käte rühma: "trash" (sinna rühma kuuluvad J4, 29, 38 jne), sest põhimõtteliselt selle käega sa mängidki, et kas hittida RIDA või mast. Väikesed paarid sellistes olukordades eriti hästi ei mängi, eriti SB vs BB olukorras, kus sa oled OOP ning cbettidele floatitakse tunduvalt rohkem. Ja 2 või 4 paariga OOP suures potis hero-callida on natuke liiast, sest ülekaartide konsentratsioon on liiga suur. Seega suht long-shot käsi ning seda võid mängida siis, kui vastane foldib väga palju blind stealile (sel juhul peaksid mängima 100% rangest).

metsnik
19.12.08, 13:47
45s siiski, kuigi su jutt pädeb, olen nõus. Ja selliseid üritusi võiks jah natuke kõrgemate suited connectoritega teha.

aga mis ma ikka räägin, ma olen kaotav mängija

ranka
19.12.08, 13:50
45s on ka sellises olukorras trash ja peaks olema ikka mega readid, et selliseid käsi mängida.

metsnik
19.12.08, 14:01
Minu isiklik probleem on see, et mul on väga raske teisi mängijaid lugeda. No ei oska lihtsalt. Ma mängin oma kaarte, aga mul ei ole õrna aimugi, mis teistel on. S.t. tavaliselt, eks mõnel puhul ikka midagi käitumisest välja loed, aga see on minu mängus puudu, et järgmisele astmele astuda. Aga eks selliseid on veel miljoneid.

Samas mulle meeldivad ka turbod, seega seal ilmselt lugemise võimalused ka teistel veidi vähemaks võetud. V.a. muidugi mingid seasoned prod.

ESTPatrick
19.12.08, 14:38
vastase raise ütles mulle et tal on nuts, ta ei olnud seda top paariga teinud ja sellest tulenevalt olid mul meeletud implified oddsid, järelikult easy call- mai foldi elusees sellise readiga nii deepina aukuostu -NEVER

ESTPatrick
19.12.08, 14:56
ma oleks foldind PF


Mina ei suuda

ok2aa
19.12.08, 14:58
Mina ei suuda


mida sa foldid üldse SB?

dabljuu
19.12.08, 15:21
Peab tunnistama, et sain inspiratsiooni ja tegin katset : preflop 3 - bet 3 :spade: 4 :spade: ja flopis raisisin ka mõnusasti, kui kaht potit maas nägin ja tuli ära mast, Villul võis nägu krimpsus olla ja endal ka natsa piinlik tegelt a no mis teha. Adrenaliini saab. 6- max muidgi kõik see juhtus.

see, et postituse mõte on, et tegelt sellised käed onju - monkey see, monkey do

Kas on mõtet neid postitada üldse :P

metsnik
19.12.08, 15:27
Muuseas, ranka ja teised, kuidas te oleksite üldse villaini asemel riveris oma 2 paariga käitunud ESTPatricku vastu? Eks palju sees juba ja võib olla ammu pot committed flopatud 2 paariga, kuid see äss riveris?

Eks on võimalik Herot alati selle riveri alliniga blufi või näiteks AQ/AJ peale panna, kuid kas ikka calliksite? Kuivõrd kaaluksite varianti, et Hero hittis juba enne paari ässa kickeriga ning riveri ässaga sai ka 2 paari kätte, mis owniks K7 ära? Miks mitte teda näiteks ka AK peale panna, kuigi preflop minraise väike? Või insta call ikkagi?

dabljuu
19.12.08, 15:43
Muuseas, ranka ja teised, kuidas te oleksite üldse villaini asemel riveris oma 2 paariga käitunud ESTPatricku vastu? Eks palju sees juba ja võib olla ammu pot committed flopatud 2 paariga, kuid see äss riveris?



Tegelt mis siin ikka kommenteerida, minuarust kaks hullu panid hullu omavahel , samas "arenemisruumi" on kõvasti mõlemal poisil , et all inn PF mõlemalt poolt! Sest niipalju on ju outse! ilmselt paari - kolme aasta pärast internetipokker hakkabki nii välja nägema. :D

p.s. tegelt mulle ESTPatricku stiil meeldib, enam vähem mängin ka ise nii, lissalt robot olla on nõme 8)

ESTPatrick
19.12.08, 16:49
Muuseas, ranka ja teised, kuidas te oleksite üldse villaini asemel riveris oma 2 paariga käitunud ESTPatricku vastu? Eks palju sees juba ja võib olla ammu pot committed flopatud 2 paariga, kuid see äss riveris?

Eks on võimalik Herot alati selle riveri alliniga blufi või näiteks AQ/AJ peale panna, kuid kas ikka calliksite? Kuivõrd kaaluksite varianti, et Hero hittis juba enne paari ässa kickeriga ning riveri ässaga sai ka 2 paari kätte, mis owniks K7 ära? Miks mitte teda näiteks ka AK peale panna, kuigi preflop minraise väike? Või insta call ikkagi?


foorumis on need light callid läbi käinud, kuid mai usu et üskski täiemõistusega tüüp tänapäeval foldib 2 paari 6maxis 1/2 blindide juures. eriti kui 100 callida et võita 500$ pot. Minu vastu.

Priit
19.12.08, 20:13
täpselt nii peabki mängima
ja preflop 45s fold?....are U serious? ;D

ranka
19.12.08, 23:37
vastase raise ütles mulle et tal on nuts, ta ei olnud seda top paariga teinud ja sellest tulenevalt olid mul meeletud implified oddsid, järelikult easy call- mai foldi elusees sellise readiga nii deepina aukuostu -NEVER


Kus kohas sul need meeletud implied oddsid on? Flopist saame 1:13 implied oddse ning kui vastasel on nuts (2p+), siis meil on ainult 4 outsi ehk 1:11 oddse vaja. Kuna tal on vähemalt 2 paari siis ta teinekord boat upib, samuti teinekord tal ei ole nuts ja bluffib ning me ei saa stacke sisse. Seega meikl ei ole implied oddse flopis ja see call on 100% ajast losing play. Tee, mis tahad aga nii see on.

Ainuke asi, et seda losing playd võib parandada "image", mida saad long runis ära kasutada.

EDIT: Parandan - implied oddsid on 1:16 ja seda on ikka meeletult vähe 1:11 draw juures!

ESTPatrick
20.12.08, 01:49
ebaoluline, mul on aukuost ja ma ei foldi seda

lebovend
20.12.08, 11:33
sellega mulle meenub see, kuda miski DONK DONKas 2ra mu vastu mingis DONKrebuyturnas ja ytles: "you have to be a DONK to beat DONKs".


ma ei tea mis ma sellega 8elda tahtsin.

ESTPatrick
20.12.08, 14:37
nii on. annad actionit saad actionit.

Mihkel785
24.12.08, 19:11
PokerStars No-Limit Hold'em, $0.05 BB (5 handed) - Poker-Stars (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-PokerStars.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

Hero (Button) ($4.05)
SB ($6.31)
BB ($3.30)
UTG ($9.50)
MP ($4.39)

Preflop: Hero is Button with 8http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif, 8http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif
1 fold, MP calls $0.05, Hero raises to $0.25, 2 folds, MP raises to $0.75, 1 fold

Total pot: $0.57 | Rake: $0


Oleks pidanud nupud sisse lykkama või õige play?

lenC
24.12.08, 21:14
PokerStars No-Limit Hold'em, $0.05 BB (5 handed) - Poker-Stars (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-PokerStars.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

Hero (Button) ($4.05)
SB ($6.31)
BB ($3.30)
UTG ($9.50)
MP ($4.39)

Preflop: Hero is Button with 8http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif, 8http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif
1 fold, MP calls $0.05, Hero raises to $0.25, 2 folds, MP raises to $0.75, 1 fold

Total pot: $0.57 | Rake: $0


Oleks pidanud nupud sisse lykkama või õige play?

Nuppe võid siis lükata, kui sa tead, et ta seda väga laia rangega teeb. Kui mitte, siis minu jaoks clear fold. Unknowni vastu mängiks JJ+;AK selle koha pealt, kuna see l/rr on pigem AK või keskmine-paar, kui AA(minu kogemusel). Ja vist ei läheks all-inni, arvan et 4-betiks $1.9-$2-le ja calliks shove'i.

ESTPatrick
24.12.08, 22:48
easy fold, on paremaid situatsioone ilmselt

levis
29.12.08, 01:36
Hakkan ka vaikselt 6max taguma, triobetis raha seisab ja BR majandamise tabel on järgmine:
15BI'd ja kui kukun 5BI'd, siis limiidis alla.
http://my.pokernews.com/w/blogs/17109_5478.gif
Peamine tähelepanu jääb Towerile ja STT'dele, seega väga tihti Trios mängida ei plaani, aga enne bustoks minemist võiks kuhugi ikka jõuda.

ranka
29.12.08, 05:41
See mitmel rindel sõdimine on mõttetu IMO, sest pärast ei ole mitte kuskil mitte kusagile jõudnud ;) Pigem on see H-stakes vendade teema, kes erinevates tubades ringi sobravad ja fishi laudu otsivad.

antnx
29.12.08, 11:56
Ise ka kirun ennast vahel. On olemas starsis konto - seal tahaks midagi korda saata. Siis sain bankroll mobi kaudu 40$ action pokerisse. Toweris raha, triobet/unibet. Tilti ajab erinevate tubade vahel jooksmine. Kuskil korralikult ei edene niimodi. Õnneks sain viimane kuu sellele jamale piiri pantud ja mängin ainult toweris. Õhtuti vahest saab action pokersi Nl25 6maxi mängitud kõvasti üle bankrolli :D aga seal nii fishised lauad et nutt tuleb peale -korja ainult raha ära.

your_naked_mom
29.12.08, 12:15
http://www.pokerhand.org/?3644939

tra, tilti ajas veits see käsi. oli see nüüd regi poolt blokker v valuebet? ainuke käsi mida ma ei biiti on JcQc + teised setid mis on suva tegelikult. raise river all day long?

antnx
29.12.08, 12:32
Call on hea seal. Ise oleks kah vast callinid. Et ennem callis terve tee ja järsku bettis. Samas natuke semibluffi mulje jäi. Ise oleks callinud.

your_naked_mom
29.12.08, 16:27
nüüd sa paned nats võsa. mis mõte on riveri semibluffil?:P

ei, ikka raise on. ja ikka olen tiltis.

levis
29.12.08, 16:31
http://www.pokerhand.org/?3644939

tra, tilti ajas veits see käsi. oli see nüüd regi poolt blokker v valuebet? ainuke käsi mida ma ei biiti on JcQc + teised setid mis on suva tegelikult. raise river all day long?

Lükkaks veidi otsa ja võtaks omakorda valuet 8)
Kui ta lükkab kõik sisse, siis üsna lihtne fold IMO

CTXrix
29.12.08, 21:01
http://www.pokerhand.org/?3644939

tra, tilti ajas veits see käsi. oli see nüüd regi poolt blokker v valuebet? ainuke käsi mida ma ei biiti on JcQc + teised setid mis on suva tegelikult. raise river all day long?


Mina raisin siin alati.

ok2aa
29.12.08, 23:06
paneks turnis 24 ja riveris geiraise

Muusik
09.01.09, 21:54
6max ruulib

your_naked_mom
16.01.09, 18:01
6max ruulib jah

http://www.pokerhand.org/?3723243

konverteriga ei näinud hände lõpus. kui see ei ole skill siis mis veel on?

Lutzky
16.01.09, 21:46
ma oleks selle käe puhul broke olnud. seega skill, obv.

L.

Rage
29.01.09, 13:26
keegi miski paari sõnaga oskab õpetada.. mida peaksin muutma oma mängustiilis ja millele rohkem pean tähelepanu pöörama, kui tahan NL10 limiidis FRi pealt liikuda 6maxi peale.. hetkel mängin ranka FRi manuali järgi ja kasumlikult FRi...

marguzz22
29.01.09, 14:25
väga raske on see üleminek, eriti kui sa ranka pf manuali järgi mängid, miks 6max minna? 6maxis on väga palju agressiooni, 2 viga mida inimesed teevad


A) unustavad, et see pokkker hakkavad liiga sittade kätega lõpuni minema, ala TPWK olenemata vastasest jne
b) on liiga tightid ja ärakasutatavad
c) ei jälgi vastast ja kaarte



ma ei oskagi anda soovitusi sulle üleminem´iseks ausaltöeldes liitu Deucescrackediga(saad 10p tasuta proovida tiri alla videod) seal algajale videod 4 osaline kus vend hakkab mängima nl25 analüüsitakse PF mängu flop mängu , millal cbet jne, vägA HEA algatuseks



swingid ka suuremad ( 10k jooksen üles alla nullis, siis +30 buyin hot run siis jälle 10k vaisektl kasvan jne) nii,et liitu mõne sitega ja vaata videosid kõigel ihtsam. loe ryan fee raamat (ebook läbi) see annab ka hea aimu ja 2p2 on muidugi abiks;)

Rage
29.01.09, 19:19
njahh.. proovisin.. ei meeldinud... fishe oli loomulikult rohkem... aga minul ikka see asi ei lähe mitte... päris korraliku miinusega sammusin välja.. jama see et kaks BI'd läks trioriveri nahka kui turnil allinideks lks:-(

your_naked_mom
29.01.09, 23:27
ma soovitaks harjutamiseks nittida umbes sama hand/position rangedega nagu fullringis. hiljem hakkad matsu jagama ja saad loosemalt mängida.

keywordid on multitable, väga head handid ja betting 4 value.

urmo1
10.02.09, 18:58
Hakkan ka vaikselt 6max taguma, triobetis raha seisab ja BR majandamise tabel on järgmine:
15BI'd ja kui kukun 5BI'd, siis limiidis alla.
http://my.pokernews.com/w/blogs/17109_5478.gif
Peamine tähelepanu jääb Towerile ja STT'dele, seega väga tihti Trios mängida ei plaani, aga enne bustoks minemist võiks kuhugi ikka jõuda.



Kuidas läind on ?

tobi
10.02.09, 22:14
Kas keegi oskaks tuua 6max statistikat, mis võiks olla enam-vähem normaalne number näiteks sellistel asjadel:

VPIP%
PFR%
WTSH%
WSH%
AGG
AGG%
Steal pct
FLOP CBet
TURN CBet
PFR/VPIP Ratio
Preflop Positional Awareness

Juhul kui üldse võimalik on mingit keskmist öelda, mis võiks olla.
Tänud .p

lenC
10.02.09, 22:19
Kas keegi oskaks tuua 6max statistikat, mis võiks olla enam-vähem normaalne number näiteks sellistel asjadel:

VPIP%
PFR%
WTSH%
WSH%
AGG
AGG%
Steal pct
FLOP CBet
TURN CBet
PFR/VPIP Ratio
Preflop Positional Awareness

Juhul kui üldse võimalik on mingit keskmist öelda, mis võiks olla.
Tänud .p


kui sul holdem manager olemas on(tundub et on), siis üleval võta "articles" tab ja uuri seal natuke ringi, seal on head tööd tehtud statistikaga.

Kloonike
10.02.09, 23:43
Statsidest tõde otsida pole mõtet. Miks inimesed ikka aru ei saa, et statsid kujunevad kõigil erinevad, olenevalt vastaste tüübist ning mängija oskustest. Pokker ei ole robotite mäng.

tobi
11.02.09, 07:35
ütleme siis nii, et oleks soov näha kellegi siinsetest 6max mängijate state. Seda ma muide tean Kloonike, et kõigil on need erinevad : )
Eks ma uurin neid artikleid siis, tänud.
Aga võiks keegi need kaks asja lahti seletada mulle, mismoodi need numbrid toimivad ja mille järgi neid võetakse -
PFR/VPIP Ratio
Preflop Positional Awareness

urmo1
11.02.09, 14:25
http://img24.imageshack.us/img24/5193/statsiden4.png (http://img24.imageshack.us/my.php?image=statsiden4.png)
http://img24.imageshack.us/img24/statsiden4.png/1/w1280.png (http://g.imageshack.us/img24/statsiden4.png/1/)

Minu statsid,aga su küsimusele kahjuks ma ei oska vastata.

ranka
11.02.09, 19:02
liiga tight oled IMO

marguzz22
12.02.09, 09:02
http://img24.imageshack.us/img24/5193/statsiden4.png (http://img24.imageshack.us/my.php?image=statsiden4.png)
http://img24.imageshack.us/img24/statsiden4.png/1/w1280.png (http://g.imageshack.us/img24/statsiden4.png/1/)

Minu statsid,aga su küsimusele kahjuks ma ei oska vastata.



wow vpip nagu mõnel fr mängijal, mina ise lasen mingi 20/18 stiilis aga olenevalt lauast isegi 26 vahest, sest kui lauas on nitid (nagu sina) kes mängivad väga väheseid käsi ja positsioonilt ainult raisivad, siis ma 3betin neid 1/2 oma opening rangega, üldse 3betin väga palju ja nitid ei harju sellega ära ja annavad lihtsalt raha, nit cbetib täiesti boardile,mis ei connecti ma 3bet ja nit fold, ja nii see moneys tuleb, kui tegemist on mega üüber loose vendadega isis tõmban tõsiselt tagasi ja lasen vbl umbes nagu sina ( donke vastu ei saa minna loose rangega)

Kloonike
12.02.09, 09:44
wow vpip nagu mõnel fr mängijal, mina ise lasen mingi 20/18 stiilis aga olenevalt lauast isegi 26 vahest, sest kui lauas on nitid (nagu sina) kes mängivad väga väheseid käsi ja positsioonilt ainult raisivad, siis ma 3betin neid 1/2 oma opening rangega, üldse 3betin väga palju ja nitid ei harju sellega ära ja annavad lihtsalt raha, nit cbetib täiesti boardile,mis ei connecti ma 3bet ja nit fold, ja nii see moneys tuleb, kui tegemist on mega üüber loose vendadega isis tõmban tõsiselt tagasi ja lasen vbl umbes nagu sina ( donke vastu ei saa minna loose rangega)


Täpselt nii. Sellepärast tulekski uurida mängijate käest, kellega mängid samades mängudes, mitte suvalises foorumis, sest keegi ei tea sinu mängude omapära, et objektiivset kriitikat anda.

urmo1
12.02.09, 16:57
wow vpip nagu mõnel fr mängijal, mina ise lasen mingi 20/18 stiilis aga olenevalt lauast isegi 26 vahest, sest kui lauas on nitid (nagu sina) kes mängivad väga väheseid käsi ja positsioonilt ainult raisivad, siis ma 3betin neid 1/2 oma opening rangega, üldse 3betin väga palju ja nitid ei harju sellega ära ja annavad lihtsalt raha, nit cbetib täiesti boardile,mis ei connecti ma 3bet ja nit fold, ja nii see moneys tuleb, kui tegemist on mega üüber loose vendadega isis tõmban tõsiselt tagasi ja lasen vbl umbes nagu sina ( donke vastu ei saa minna loose rangega)



njah ma mängin muidu 5 max ka ju toweris,eks ma tõmban veits loosimaks..

marguzz22
13.02.09, 09:53
njah ma mängin muidu 5 max ka ju toweris,eks ma tõmban veits loosimaks..


ei aga miks, kui sul asi töötab siis pole vaja! milleks parandada midagi, mis katki pole?

Lutzky
23.02.09, 00:19
Villain siis Triobeti 10NL SH regular (ta mingi 57/10/300 tüüp). Ise ma enam Triobetis cashi ei mängi, aga see käsi toob muige suule (beti suurused mayby on mul valed, aga see praegu ebaoluline - olen donk ja tunnistan seda):


Microgaming, $0.05/0.10 Hold'em Cash Games, 6 Players
Hand Converter (http://www.pokerhand.org/hand-converter.aspx) by Pokerhand.org (http://www.pokerhand.org)

Board:
UTG: $9.80
UTG+1: $9.15
CO: $11.87
Button: $8.23
SB: $13.54
BB: $7.15

Dealt to Button (HERO) 8 :club: 7 :club:

Pre-flop:
(3 folds), Button raises to $.40, SB calls $.40, (1 folds)

Flop: ($.95) 9 :heart: 5 :club: 6 :club: (2 Players)
SB checks, Button bets $.45, SB calls $.45

Turn: ($1.85) 2 :spade: (2 Players)
SB bets $.90, Button raises to $1.80, SB calls $1.80

River: ($5.45) 4 :club: (2 Players)
SB bets $5.40, Button all-in $5.58, SB calls $5.58

Results:
Button Showed 8 :club: 7 :club:
SB Mucks A :diamond: Q :club:
Button wins $15.74

pikk28
23.02.09, 12:27
ma nüüd ka 6-maxi mees (10NL 6-l laual trios) ja esimesed 10k kätt olen veidi miinuses. Suured leakid kindlasti sees. Kuskil 2k käsi olen hästi mänginud, ülejäänutes ei saa ise ka aru (veel vähem siis vastane), mida ma represendin ja "mida ma üldse teen seal suures potis".
üritan edasi.

alaska
23.02.09, 12:42
6 lauda raske ei ole? Ma võtsin 4 peale, kuna ei suutnud otsustada piisavalt hästi 6 laual mängides.

UdusOlevSiil
23.02.09, 13:04
Hetkel olen ka natuke 6-maxi proovinud starsi ning fishe on NL-10 tasemel palju rohkem kui fullringis. Nii et vist liitun ka 6-max vendadega vähemalt poole kohaga mõneks ajaks.

marguzz22
23.02.09, 13:31
ole ettevaaltik algul, ja oleneb kui palju kellegile laudu sobib ,tavainimesele algul 4 on isegi vbl suht ok või natuke liig, ise mängin 7laual nl10 ja nl 20 4-6 laual

pikk28
23.02.09, 13:56
6 lauda raske ei ole? Ma võtsin 4 peale, kuna ei suutnud otsustada piisavalt hästi 6 laual mängides.

kusjuures on küll raske :) uue sessi teen 4-ga, siis saab rohkem 3 bettida jne

camu
23.02.09, 21:11
ma nüüd ka 6-maxi mees (10NL 6-l laual trios) ja esimesed 10k kätt olen veidi miinuses. Suured leakid kindlasti sees. Kuskil 2k käsi olen hästi mänginud, ülejäänutes ei saa ise ka aru (veel vähem siis vastane), mida ma represendin ja "mida ma üldse teen seal suures potis".
üritan edasi.


mis nime all mängid trios?

pikk28
23.02.09, 21:16
mis nime all mängid trios?

pikk28

rrrr
25.02.09, 14:11
Tulin ka värskenduseks FR-st 6-maxi proovima. Hetkel ainult paar tuhat kätt mängitud ja tundub, et jään mõneks ajaks siia. Eelkõige just seetõttu, et post-flop mäng on väga hariv ja laudu leidub ka Triobetis rohkem kui FR. Tänu uue pokkeritoa liitumisele on ka mängijaid seinast-seina ning otsuseid tuleb rohkem teha.

Erinevus on ikka päris korralik kuid tiba suurema agressiivsuse ja fullringi TAGi mindsetiga jab kenasti läbi küll - lihtsalt on palju second-pair vendasid kes sind lõpuni maha callivad ja mootorit käimas hoiavad. Vaikselt vaatan kust kokku tõmmata ja kust laiendada. Näiteks cont beti puhul tuleb tugevasti tagasi tõmmata - kui ikka midagi pole v ei tule, siis ei maksa tulistada. Praegu murran pead selle kallal, et kui FR tuli vaadata rohkem kaarte, siis paistab, et SH tuleb vaadata rohkem vastaseid. Kujundan uut HEMi layouti ning üks positiivne asi on kohe olemas - ruumi on tunduvalt rohkem kuhu statte panna - ei pea teisi popuppidest taga ajama nagu rosinaid saia seest. Mida te vastaste puhul vaatate või lauale kuvate ja mida esmalt vaatate - eriti just postflop mängus?

antnx
25.02.09, 14:28
Esimene oluline asi on kindlasti agression. Donk bet flop, cbet, fold to flop cbet, fold to 3bet ning oluline on ka went to showdown (viimane peaks näitama kas vastane läheb showdownile)

tobi
25.02.09, 14:40
Mida see donk bet täpsemalt tähendab, pole veel aru saanud?

your_naked_mom
25.02.09, 14:43
näiteks sa oled button, kõik foldivad sinuni, sa raised, bb callib, flop tuleb xxx ja bb tulistab beti välja. st tavaliselt checkitakse lihtsalt algsele preflop tõstjale tagasi, aga kui ta betib siis on tegu donkbetiga või flopi donkamisega.

tobi
25.02.09, 15:00
Selge pilt, tänud!

lambiain
02.03.09, 09:12
teen ka oma esimese postituse foorumisse. pokkerit mängin mingi pool aastat. ftp nl50s. nädalavahetusel vaatasin HEM oma lifetime hand historyt positsioonide lõikes ning tekkis küsimus. nimelt winrate positsioonide kaupa. milline see 6-max mängijatel tavaliselt on või peaks olema? Ja kuidas ja mis range blindielt mängite?

väljaku positsioonid on mul kõik rohelises kenasti, aga blindid toodavad bigtime kahjumit. bb -40,6 bb/100 ja sb -21 bb/100. Kusjuures numbrid on veel palju hullemad kui ma sb steali maha võtan. Kui üks talupoja arvutus teha, siis:

100/6 = 16 2/3
16 2/3 x 1,5 = 25

Ehk kui blindidel külma näoga foldi näidata ainult, siis peaks mõlema peale -25bb tulema. Või eksin? Mu blindide range on suht tight - VPIP alla 10 julgelt.

antnx
02.03.09, 11:35
Võib olla ei kaitse oma blindi piisavalt?

lambiain
02.03.09, 12:08
Kui blindidelt kõik autofoldida, siis peaks winrate olema -16 2/3 suurelt blindilt ja -8 1/3 väikselt blindilt. Ehk rohkem kui kaks korda väiksem kui mul. Või on see arvutus vale?

Ühesõnaga lahendus tundub, et range kitsamaks (väiksed pocketid välja), preflop callimised praktiliselt nulli, vähem kaitsmist, vähem cbetti õhuga sb'lt bb vastu jne. Uurin lihtsalt, mis ülejäänute strateegia on blindidelt mängides ja mis win(loose)rate need näitavad?

pikk28
02.03.09, 12:13
Kui blindidelt kõik autofoldida, siis peaks winrate olema -16 2/3 suurelt blindilt ja -8 1/3 väikselt blindilt. Ehk rohkem kui kaks korda väiksem kui mul. Või on see arvutus vale?

Ühesõnaga lahendus tundub, et range kitsamaks (väiksed pocketid välja), preflop callimised praktiliselt nulli, vähem kaitsmist, vähem cbetti õhuga sb'lt bb vastu jne. Uurin lihtsalt, mis ülejäänute strateegia on blindidelt mängides ja mis win(loose)rate need näitavad?

huvitav küsimus tõest. Mul tuleb ka bb-lt räme miinus ja sb-lt veidi vähem. mis see optimaalne fold to steal on mõlema positsiooni kohta. 75%?

your_naked_mom
02.03.09, 12:22
paratamatu, et miinus on.

blindidest mängimine läheb üldise 6maxi teooria hulka. ma olen järjest rohkem hakanud blindidest ja EP-lt(ja isegi MP-lt) nittima ja loosedonkima buttonilt ja CO-lt; st OOP mängin ainult käsi, millega on lihtsam OOP mängida.

lambiain
02.03.09, 12:25
paratamatu on ta jah, tõenäoliselt ei olegi võimalik jääda blindidel plussi (või vähemalt bb pealt), aga palju sul bb ja sb -bb/100 näitab naked mom?

lenC
02.03.09, 12:41
umm, kõige kehvema stsenaariumi korral on ju bb winrate alati foldides -100bb/100.

Sel aastal olen SB-l -10bb ja BB-l -20bb. Fold to stealid on pigem nitised 86/83 ja kui ma ei foldi, siis ma ~2/3 kordadest 3-betin ja 1/3 callin.

Pole häbiasi olla nit OOP imo.

lambiain
02.03.09, 12:53
õige küll, my bad... see -25bb/100 on terve orbiti peale, kui aint foldi näidata

pikk28
02.03.09, 12:54
umm, kõige kehvema stsenaariumi korral on ju bb winrate alati foldides -100bb/100.

Sel aastal olen SB-l -10bb ja BB-l -20bb. Fold to stealid on pigem nitised 86/83 ja kui ma ei foldi, siis ma ~2/3 kordadest 3-betin ja 1/3 callin.

Pole häbiasi olla nit OOP imo.

ok mul ka kuskil 80/85, et see polegi siis kõige hullem.....

lenC
03.03.09, 12:25
Kui keegi tahab, et ma lähipäevil sweatiks(vaatan live mängu mikogo+skype), siis PM-ge või tüüdake msn-s.

Tigrano
03.03.09, 13:19
Kui keegi tahab, et ma lähipäevil sweatiks(vaatan live mängu mikogo+skype), siis PM-ge või tüüdake msn-s.


Mina :)

Ei tegelt mängisin öösel ka 5maxi oh jah, kulla auk tegelt vist, aga 12 lauda ikka väga kiire mängida ;D Mõttetud mehed olid seal koos, iga käega lähevad all in, tunub väga fishine olevat ja regulare väga ei näinud ;D

Foux
03.03.09, 16:58
Pokerclubi foorumis ei vastata. Kas keegi siit oskab öelda, kuhu on kadund triost NL4 6max lauad?