PDA

View Full Version : Polyphasic Sleep



eddi
11.02.10, 11:35
Keegi on sellest midagi varem kuulnud? igatahes mis see on -
Selle asemel, et magad 8h päevas on ka võimalik nii, et su päeva magamistunnid ulatuvad ainult mõne tunnini ja nii kuni mitu aastat kasvõi.
Magad 15-30 minutit 6x päevas 4 tunniste vahedega. Alguses pidi see väga raske olema (harjumise mõttes) aga peale ühte nädalat tunned sa juba end värskemana kui kunagi varem (võrreldes tavalise magamisaegadega). Samuti on suurem võimalus näha lucid dreams'i.

http://www.stevepavlina.com/blog/2005/10/polyphasic-sleep/ siin on üks artikkel selle kohta.
ja selle kohta, kuidas see tervisele mõjutab, leidsin järgneva jutu:

"There is a medical explanation why such sleep schedule will not impact ur health. During our normal 6-8h sleep, our body accumulate approximately 1.5h REM sleep (deep dreaming sleep). REM sleep is vital for our mind and body condition and we will die without it while all other stages of sleep are not so important for our body. During Polyphasic sleep schedule what u atr doing for the first few days that makes you so wasted is depriving your body and brain of REM sleep completely. You simple dont stay asleep long enough to reach REM stage. Our brain does not like this but after few days (3-5) the brain tried to adjust by jumping right into REM sleep as soon as you close your eyes for one of those naps. U will know the first time this happens because u will wake up feeling really rested. After 1-2 more weeks your brain is fully used to this schedule and voala, ur body get full 2h REM sleep and u have 6 more free hours."

arutelu oodatud :)

muruntau
11.02.10, 11:50
peaks täiesti reaalne olema küll. Olen kuulnud ka, et paljud mehed, kes on elus palju saavutanud, on olnud suht väikse uneajaga. Nt Lennart meri magas vist 3h ööpäevas. Ei tea, kas küll samamoodi mitmefaasiliselt, vast mitte. Tahtejõu ja harjumise asi peaks olema. (Ise magan 9 h iga päev, enda kogemusest kinnitada ei saa)

lepisto
11.02.10, 11:50
Nii see on , Venemaal sõjaväes duhhina üks vend kasutas seda nippi kogu aeg, mina küll ei viitsind enda uneaega
(seda oli niigi 4-5 tundi) tükeldama hakata, aga üldiselt pidi tõsi olema, aga tahtejõudu peab olema.

pikk28
11.02.10, 11:50
lucid dreams FTW!

eddi
11.02.10, 11:53
Nii see on , Venemaal sõjaväes duhhina üks vend kasutas seda nippi kogu aeg, mina küll ei viitsind enda uneaega
(seda oli niigi 4-5 tundi) tükeldama hakata, aga üldiselt pidi tõsi olema, aga tahtejõudu peab olema.

yep, tahtejõud peab väga suur olema sest esimesed päevad (esimene nädal) pidid väga rasked olema, aga peale seda pidi kergelt minema

lepisto
11.02.10, 11:55
Sul on aega vähe või , miks sa magada ei taha.

Madis Very
11.02.10, 11:57
Grindima peab ju !

Magamine ainult segab ;D

Toots_x
11.02.10, 11:58
Tuleb järele proovida, mis muud.

eddi
11.02.10, 11:58
Sul on aega vähe või , miks sa magada ei taha.

kuidas võtta, kui ma tõsiselt hakkasin oma aega kokku hoidma (näiteks praegu foorumis passimise asemel midagi muud tegema, kasulikku) siis tuleks ilusti välja. pokkeriga tegelen päevas vägaväga palju, aga tahaks veel rohkem.
aga kui su küsimusele nüüd vastata, siis pigem ei :D aga lihtsalt selline huvitav teadmine, et selline asi on võimalik

eddi
11.02.10, 11:59
Grindima peab ju !

Magamine ainult segab ;D

jep, täpselt minu mõte. nimelt miks ma tahaks seda järgi proovida on see, et mul on alati nii et öösel magama mineku asemel otsustan grindida ja siis koolis ole nagu zombi kuna pole jälle ühtegi tundi maganud

StripPoker
11.02.10, 12:08
Pokkerimängija märg unenägu. Aeg on raha! :D

mkva
11.02.10, 12:20
Ma 15. veebruarist võtan ette.

J0kker
11.02.10, 12:24
tekitas minus ka huvi :)

Edit: Tahaks juba sellepärast ära proovida, et aru saada mis tulemuse see toob.

QKulgur
11.02.10, 12:49
blogi from day1 to 40 http://polyphasic.blogspot.com/

kilu6
11.02.10, 13:11
Kunagi juhtusin lugema mingit blogi, kus proovis iga nelja tunni tagant 20min ja öösel vist 2 tundi.

Igal juhul olulised asjad, mis tollal meelde jäid:
1. Alati peab ülevaloleku aeg olema sama pikkusega (seal oli 4+-0.5 tundi), siis organism harjub. Kui läheb rutiinist välja, näiteks tuleb 6 tunnine vahe sisse või uneaeg venib 20 min asemel tunnile vms, siis lendab kogu süsteem mitmeks päevaks. Siin toodud 6 tunnised vahed tunduvad liiga pikad.
2. Vist ei saa suuri trenne jms teha, sest selline fine tuning magamine ei ole ette nähtud piiripealsete koormuste jaoks ja võib südamele põntsu panna.
3. Toitumine ka plaani järgi, kindlasti tuleb seedeelundkonnale anda puhkust öösel 8 tundi järjest.

variatsioon
11.02.10, 15:24
halb idee imo..
ei saa ju peol käia.

Neil Strauss (the game autor) oli selline naljakas hetk et oli 2 naisega voodis kui tuli seesama 15m uneaeg :P
saatis siis naised takso peale ja läks ise kiiresti magama.

taiki
11.02.10, 17:12
... et sellisel reziimil olla peab täielik hermit olema ju. Täiesti idiootne imo... Lähed mingit võistlust/kontserdi vaatama, saad ainult kindlad tunnid seal olla siis pead koju magama minema? Sellise süsteemiga tripid täiesti ära lõpuks ju, kui lucid dreamingut ka teed, ei taju enam mis on realworld ja mis on dreamworld...

milleks end piinata? et pokkeritoale rohkem rake saaksid maksta? tunnen kaasa, kes seda ainult pokkeri nimel teevad.




Ei tea kas just "tripid ära" aga jh, minu meelest on selline unerütm väga ebapraktiline. Kui uinak vahele jääb on pees, see ei ole seda väärt.

Lucid dreamingust on siin ma vaatan suht vale arusaamine. Seda on võimalik teha täiesti normaalse 8tunnise öise unega. Lucid dreaming on see, kui une nägemise ajal saad aru, et see on uni ja mitte reaalsus. See võimaldab sul kontrollida unes mitte ainult ennast vaid ka ümbrust. Ise olen nats tegelend sellega, lendamine jms ubercool kui välja tuleb. Lisaks lihtsalt funile saab seda kasutada mälu treeninguks ja ununenud keelte meelde tuletamiseks, viimast kahte pole ise proovind. Tihti väidetakse, et nähakse und vaid paar korda kuus või vähemgi, tegelikult nähakse und igal ööl, aga see ei jää tavaliselt meelde. Algul ongi vaja "treenida" seda, et meelde jääks. Tegelikult ei ole unägudes midagi hägust, väga realistlik on sel ajal kui asi toimub, lihtsalt mällu ei sööbi niihästi kui tegelik elu. Kui keegi huvitatud, siis siin (http://www.fourhourworkweek.com/blog/2009/09/21/how-to-lucid-dream/) on hea, lühike õpetus asjaga alustamiseks. Millegi pärast on seal taust mustaks läinud, kui copy paste wordi teha siis peaks aru saama.

rasmer
11.02.10, 17:24
Ma olen vist ainuke, kellele tõsiselt meeldib pikalt magada. :D

yolpa
11.02.10, 17:29
Ma olen vist ainuke, kellele tõsiselt meeldib pikalt magada. :D

ei ole.

RudiTurbo
11.02.10, 17:35
Mina magan ülitihti 12h , viimased nädalad on aint kuidagi lühemax jäänud uneajad, pärast 8-9h olen ärganud, dunno millest see muutus järsku :)

Rekord on mul üle 20h , ühe korra magasin vist 24h ära ja jätsin ühe laupäeva vahele :D

HU grinder
11.02.10, 18:15
Mina läheksin arsti juurde, Kris, või lõpetaks seente pugimise.

mkva
11.02.10, 18:34
Siis kui reaalsus ja dreaming sulab kokku siis on ikka suht puutsis. Ja kui see veel süveneb siis oled suht maha kantud ...

mkva
11.02.10, 18:45
Kellele sa seda nüüd ütlesid

KristjanLaas
11.02.10, 18:51
Antonio Esfandiari teeb midagi sarnast.
Ta küll ei maga 6x 15min päevas (tundub raske 6x päevas magamiseks aega leida, kuna uinumine ise on juba protsess omaette ju), aga ta magab 2x 3h päevas, mille peale minagi olen mõelnud, et peaks katsetama, tundub minu elustiiliga sobivat.

variatsioon
11.02.10, 19:17
üks päris hea süsteem:
maga siis kui uni tuleb ja ärka siis kui ärkad.

mkva
11.02.10, 19:18
üks päris hea süsteem:
maga siis kui uni tuleb ja ärka siis kui ärkad.


suht kasutan seda... aga siiski see rutiinseks muutunud ja tahaks midagi uut ja vägevat OOOO

HU grinder
11.02.10, 19:43
See pole kuidagi vägev, loe tehtud katsete kohta, inimesed ei pea eriti kaua vastu. Inimese aju töö muutub kohutavalt aeglaseks ja vearohkeks (näide elementaarse matemaatika näol). Selline veiderdamine ei tasu kuidagi ära, koormab organismi ja nt trenni tegeval inimesel on täiesti mõttetu millelegi sellisele loota.

BuildUp
11.02.10, 21:24
Mulle on see une teema endale juba suht räigelt kopa ette visanud, sest ma vajan peaaegu iga ööpäev 12h und ja üliraske on vähesemaga leppida. Kui magan 8-9h, siis pean vähemalt peale kooli või millalgi uinaku tegema ning kui on vabad päevad, siis lasen vabalt 11-13h järjest.

Oleks ülirahul, kui saaksin seda lühendada 4-5 tunnini.

Kunagi olen isegi proovinud sellist värki ( üks special arst soovitas), et kui oled räigelt väsinud, siis heidad põrandale, võtad tooli ning paned jalad kõverdatult tooli peale ning hingad kõhu kaudu(oli vist nii, päris täpselt ei mäleta ka enam). Harjutasin seda muidugi suht vähe ning mingit erilist toimet ei märgand. Aga see pole vist päris see, mis siin teemas räägiti.

Igastahes lets discuss...seems interesting

BuildUp
11.02.10, 21:27
A ja tahtsin sellise loo ka rääkida, et mul üks sõber rääkis, et tal üks sugulane, kellel oma firma, magab ka ülimalt vähe. Olenevalt maga mineku ajast ärkab igal hommikul 6st üles, läheb trenni ja hakkab toimetama. Mõtlesin algul, et wtf...tõsiselt hea oleks kui suudaks ise ka nii.

Hetkel loen D.Trumpi raamatut ning seal mees räägib ka, et magab päevas ainult 4h, sest ta lihtsalt nii räigelt armastab oma tööd ning ei jõua magama minnes ära oodata, millal saaks juba ärgata ning uuesti tegutsema hakata.

HU grinder
11.02.10, 21:38
Alati on erandeid, see aga ei tähenda, et kõik seda suudavad. Igaühel oma valdkond, milles on teistest mingil määral üle.

KristjanLaas
11.02.10, 21:39
A ja tahtsin sellise loo ka rääkida, et mul üks sõber rääkis, et tal üks sugulane, kellel oma firma, magab ka ülimalt vähe. Olenevalt maga mineku ajast ärkab igal hommikul 6st üles, läheb trenni ja hakkab toimetama. Mõtlesin algul, et wtf...tõsiselt hea oleks kui suudaks ise ka nii.

Hetkel loen D.Trumpi raamatut ning seal mees räägib ka, et magab päevas ainult 4h, sest ta lihtsalt nii räigelt armastab oma tööd ning ei jõua magama minnes ära oodata, millal saaks juba ärgata ning uuesti tegutsema hakata.


Vot seda hommikust ärkamist küll ei suuda vist kunagi endale sisse juurutada.
Aga kui mul on mingid reaalsed sessid kindla vastasega pooleli või väga suur pokkerimotivatsioon tuleb keskmiselt 1-1,5h/10h kohta und ööpäevas ja nii suudan ikka päris pikalt (nädal-kaks), siis ei aja mind miski magama,
Lõpuks läheb unetusest süda pahaks ja ei saa juba seetõttu magama jääda kui püüan välja end magada, sest magama minnes hakkab nii pask ja seepärast peab alati ööpäevi juurde tegema kuni lõpuks saan aru, et aitab ainult alkohol ja siis joon end purju, kaotan bankrolli ja saan magada.
ah?

variatsioon
12.02.10, 06:23
A ja tahtsin sellise loo ka rääkida, et mul üks sõber rääkis, et tal üks sugulane, kellel oma firma, magab ka ülimalt vähe. Olenevalt maga mineku ajast ärkab igal hommikul 6st üles, läheb trenni ja hakkab toimetama. Mõtlesin algul, et wtf...tõsiselt hea oleks kui suudaks ise ka nii.

Hetkel loen D.Trumpi raamatut ning seal mees räägib ka, et magab päevas ainult 4h, sest ta lihtsalt nii räigelt armastab oma tööd ning ei jõua magama minnes ära oodata, millal saaks juba ärgata ning uuesti tegutsema hakata.


mõned prod(hitlerid või

Vandalar
12.02.10, 09:12
Ma ei tea, mis see polyphasic sleep on aga selline asi on olemas, mis aitab sinu ajul teatud sagedusele ennast häälestada. Ise pole antud preseti proovinud, sest ei taha oma und tuksi keerata. Asi ise on siin: http://www.bwgen.com/presets/desc692.htm
Võid ka vikipeediast enne uurida mis on binaural beatid, sest see võib nii mõnelegi liiga suure ulmena tunduda. Ja enne kui kasutad loe manuaal ja hoiatused ka ikka läbi!

LuuK
12.02.10, 11:56
Nägin Summer Glaud unes. Nähtavasti on mu seksuaalsuses veel avastamata alasid.

Codecci
12.02.10, 21:52
Chiren80 kirjutas kuskil, et proovis seda magamist ja läks seetõttu elust miski 6-12 kuud raisku, ei tulnud midagi välja.

Ise ei pea igatahes vajalikuks unega mängida, magan iga päev 10h ja jääb veel kõvasti aega foorumites aja raiskamiseks jms.

Fabulous
12.02.10, 22:07
Chiren80 kirjutas kuskil, et proovis seda magamist ja läks seetõttu elust miski 6-12 kuud raisku, ei tulnud midagi välja.

Ise ei pea igatahes vajalikuks unega mängida, magan iga päev 10h ja jääb veel kõvasti aega foorumites aja raiskamiseks jms.

Mul sama lugu enamvähem. Kui keegi üles ei ärata magan ~12 tundi ja aega jääb ka kõigi muude asjade tegemiseks.