PDA

View Full Version : Uurimustöö pokkerist



Reploid
14.02.10, 18:13
Tere,
Mul on selline mure, et pean koolis tegema ülemineku uurimustöö ja ma olen mõelnud, et teema võiks olla just pokker. Kuna olen ise nüüd mõnda aega mänginud ja kuskil ~ tuhat kätt ka rahalauas. On see mind sügavamalt huvitama hakkanud.
Sisaldaks see uurimustöö siis pokkeri olemust, strateegiaid ja tahaks juurde viia oma mängu mida siis analüüsida. Pole otsustanud mis summa kanda sisse ( Unibet on praegu mõttes), kuid olen mõelnud mängida NL10 texas hold´emit.
Küsiksingi teie nõu mis teie arvate sellest ideest üldse.
Ja ma oleks väga tänulik kui siit leiaksin ka endale juhendaja, kes aitaks mul sellega toime tulla.

timukasr
14.02.10, 18:18
1k käelise kogemustepangaga tuleb sellest uurimustööst pigem degen kirjand.

vennike
14.02.10, 18:21
1k käelise kogemustepangaga tuleb sellest uurimustööst pigem degen kirjand.

LOL, aga tõsi ta on.

lebovend
14.02.10, 18:23
soovitan ka omalpoolt uus teema valida.

Reploid
14.02.10, 18:25
sellega ma olen päri, mul on mõttes saada lisa käsi juurde ja panna toimima Poker Tracker. mis on vist parim lahendus saada head analüüsi oma mängule.

leits
14.02.10, 18:26
mingeid uurimusi imo võiks alates 1M köe pealt teha

mkva
14.02.10, 18:32
mingeid uurimusi imo võiks alates 1M köe pealt teha

+1
Sest siis sa saad alles ülevaate toimunust

Mingi 1k käsi on rahulikult ühe päeva mäng, mille põhjals sa pehmeltöeldes ei tea ega saa teada sittagi. no offence.

KristjanLaas
14.02.10, 18:58
Vähemalt on soovi edasi õppida asja ja keskenduks pigem soovile kas kellegil on tahtmist/viitsimist coachida.
Uurimustöö koha pealt nõustun teistega.

faronel
14.02.10, 20:02
Olgu kohe öeldud, et uurimistöö mitte uurimustöö, aga selle sõna defintsioon viitab sellele, et tegu on uuringuga, mis sisaldab hüpoteesi (teaduslikku oletust mingisuguse probleemi suhtes) ja meetodit (kuidas hüpoteesi testida).

Probleem a: vana sa oled ja mis klassi üleminek on? Ma ei julgeks pakkuda kirjutada tööd pokkerist, kui sa oma uurimistöös kavatsed kajastada oma tulemuslikkust pokkerisaitidel ja seda eriti juhul, kui sa ei ole 21a vana. Mitte, et sinuga midagi seaduse mõttes juhtuks, vaid on see teaduseetika suur probleem - sa ei ole 21, aga mängid netis pokkerit ja veel raha peale (hihi), mis tähendab, et sa eitad oma teadustööd antud teadusruumi erireegleid (loe seadus), seega viit ei saa! See on küll snobistlik norimine, aga pane ennast oma õpetaja kingadesse.

Probleem b: Teadustöö hüpotees peab üsna selgesõnaliselt sõnastatud olema. Sinu lauses oli juba liiga palju ideesid. Kõik on hea, aga sa peaksid konkretiseerima: mida konkreetselt kavatseksid uurida? Tähendab, hea näide. Sul on mingi 50.000 käe peale mingisugune kasum, siis ma hakkan järjest pommitama, mis oli see muutuja, mille arvelt kasum tuli? Näita kõik seosed, korrelatsioonid... nussiks su ajud läbi lihtsalt, aga asja eest - sa pead näitama, kust see number tuleb!

Probleem c: Miks sa tahad seda teha? Mis see annab nii sulle kui ka teistele (klassikaaslastele, kes juhtuvad su tööd lugema)? Mille poolest sinu uuring oleks uudne (viimane küsimus on ehk liiga karm, aga läbi mõelda natukenegi ikka võiks)?

Reploid
14.02.10, 20:36
, ma lähen 11 klassist üle 12 ndasse ja olen seega 18.
Eelkõige tahaks ma seda teha enda arendamiseks, ja näidata et sõna pokker ei tähenda alati raha põletamist.
.Ilsemt tuleks küsida kooli juhtkonnalt üle kas selline teema minupoolt oleks vastuvõetav, või natuke väänata ja öelda et analüüsisin vähemalt 21 aastase inimese mängu.

InternetiPervert
14.02.10, 20:51
Mina arvavn, et gümnaasiumi jaoks on see väga hea mõte. Kasuta ikkagi ennast ka subjektina, sa ju ei tee mingit akadeemilist tööd. Gümnaasiumis ei nõuta igasugust jura. Sa võiks enda, kui väga algaja, arengut uurida ja kirjutada ka kellestki heast mängijast lisaks(enamus vist peaks olema heade mängijate tulemustest)

Kas see uurimustöö on sul mingis konkreetses aines?

Reploid
14.02.10, 21:04
ei, mul on vaba valik.

InternetiPervert
14.02.10, 21:10
Tee oma tööle korrekte struktuur ja eesmärk ning ma arvan, et saab asja küll