PDA

View Full Version : Tulude deklareerimine



lepisto
18.02.10, 11:22
Tegin uue teema kuna ei leidnud vastust kuskilt, eriti ei viitsinud otsida ka sest
loodan, et keegi on juba seda teemat uurinud.
Niisiis kuidas on pokkerituludega kas peab deklareerima või mitte.

StripPoker
18.02.10, 11:52
Vaadatakse vist sealt kus hetkel sobib. Muidu vaatab riik pokkerit, kui hasartmängu ning seal tulu ei ole (nagu kasiinos) ja seadused selle põhjal. Aga kui tulude deklareerimiseks läheb siis võib mõni suur pluss huvi äratada.

lepisto
18.02.10, 12:10
laekub ju tulu pangakaardile

pastilaa
18.02.10, 12:13
S*ta torkimine omal vastutusel!

ristijeesus
18.02.10, 12:47
Ei pea deklareerima.

lepisto
18.02.10, 12:49
Põhjendus ka paluks

pikk28
18.02.10, 12:53
lepisto sul naine raamatupidaja, küsi tema käest. minu arust on miski 165 000 vms summa tulu tulumaksuvaba. võib olla ka loll jutt, ei viitsi hetkel googeldada

CTXrix
18.02.10, 12:53
Põhjendus ka paluks

Sest pokker on Eesti mõistes hasartmäng, millest saadav tulu ei ole maksustatav.

ristijeesus
18.02.10, 13:03
Tulumaksuseaduses pole loomulikult pokkeri kohta täpselt midagi öeldud, aga kuna riik määratleb pokkerit kui hasartmängu, siis hasartmängutulud ei kuulu maksustamisele.

tolmuahv
18.02.10, 13:30
Kui tahad mööda nööri käia, siis maksa ära jah.

Pokker on hasartmäng. Hasartmänguseaduses on sätestatud, et seda võib korraldada EV tegevusloaga isik. Enamikul tubadel pol EV välja antud tegevusluba. Nimetatud kohtades pokkeri mängimine pole hasartmäng seaduse kontekstis -> Pokkeritulu pole hasartmängutulu ja kui otsid deklaris õiget kasti, siis sobib 'muu tulu'. Palju õnne.

Ebaolulise vahemärkusena, et MA-l pole ressurssi ega kompetentsi seda trackida. Aga nad on iga lisakrooni üle rõõmsad. Ära palun ise neid tülita küsimustega, see võib jama kaasa tuua, nii sulle endale kui teistele.

Dogers
18.02.10, 13:41
Kui ma regulaarselt, 2 korda kuus samadel kuupäevadel cashoudi teen. (rakeback siis)
See võib päris kahtlasena tunduda?

kqpahv
18.02.10, 14:13
Kui tahad mööda nööri käia, siis maksa ära jah.

Pokker on hasartmäng. Hasartmänguseaduses on sätestatud, et seda võib korraldada EV tegevusloaga isik. Enamikul tubadel pol EV välja antud tegevusluba. Nimetatud kohtades pokkeri mängimine pole hasartmäng seaduse kontekstis -> Pokkeritulu pole hasartmängutulu ja kui otsid deklaris õiget kasti, siis sobib 'muu tulu'. Palju õnne.

See järeldus ei ole õige, korraldusloa mitte omamine ei muuda asjaolusid, et tegu on hasartmänguga. Sel juhul on lihtsalt tegemist illegaalse hasartmänguga mille eest seaduse ees vastutab korraldaja, mitte osavõtja.

Strateeg
18.02.10, 14:16
Kui tahad mööda nööri käia, siis maksa ära jah.

Pokker on hasartmäng. Hasartmänguseaduses on sätestatud, et seda võib korraldada EV tegevusloaga isik. Enamikul tubadel pol EV välja antud tegevusluba. Nimetatud kohtades pokkeri mängimine pole hasartmäng seaduse kontekstis -> Pokkeritulu pole hasartmängutulu ja kui otsid deklaris õiget kasti, siis sobib 'muu tulu'. Palju õnne.

Ebaolulise vahemärkusena, et MA-l pole ressurssi ega kompetentsi seda trackida. Aga nad on iga lisakrooni üle rõõmsad. Ära palun ise neid tülita küsimustega, see võib jama kaasa tuua, nii sulle endale kui teistele.
Oled Sa kindel, et ei ole seaduse kontekstis hasartmäng? Pole ise küll lähemalt süvenenud, aga nii litsentsita kui ka litsentsiga toas mängides saadud tulu on ikkagi pokkerimängust tulenev tulu nii et ei tohiks vahet olla kas litsents on olemas või mitte. Minu meelest ei saa öelda, et üks ja sama tegevus litsentsiga on hasartmäng, aga litsentsita ei ole. Tundub jabur ja õigusselguse põhimõtet riivav.

lepisto
18.02.10, 14:22
Siin on seadusandjatel võimalik keerutada kuidas tahate, kas näiteks maleturniiri võitja
peab tulumaksu maksma, sportlik pokker on sama asi. Kuigi maksma peab vist korraldaja tõesti.

ristijeesus
18.02.10, 14:32
Kui ma regulaarselt, 2 korda kuus samadel kuupäevadel cashoudi teen. (rakeback siis)
See võib päris kahtlasena tunduda?

Kellele kahtlane? Ega maksuamet ei käi su pangakontot vahtimas. Tal on küll see õigus, aga enne tuleb kirjalikult kontoomanikku teavitada. Niisama ei tea nad midagi mis su arvel toimub.

Dogers
18.02.10, 14:53
Noh, enivei, siis ütlen, et im AWESOME at gambling :D

CTXrix
18.02.10, 15:23
Noh, enivei, siis ütlen, et im AWESOME at gambling :D

lol. vastad neile, et "olen hasartmängusõltlane, aga mul on lihtsalt nii räme luckbox, et igal kuul samal ajal hitin nagu loom...".

Dogers
18.02.10, 15:30
lol. vastad neile, et "olen hasartmängusõltlane, aga mul on lihtsalt nii räme luckbox, et igal kuul samal ajal hitin nagu loom...".


Mhmh, ma olen ebausklik ja usun, et õnne võti seisneb igakuises täpses cashoudis, järgmine päev rulli ja jälle tuleb. :D

nomerlot
18.02.10, 15:38
Kui tahad mööda nööri käia, siis maksa ära jah.

Pokker on hasartmäng. Hasartmänguseaduses on sätestatud, et seda võib korraldada EV tegevusloaga isik. Enamikul tubadel pol EV välja antud tegevusluba. Nimetatud kohtades pokkeri mängimine pole hasartmäng seaduse kontekstis -> Pokkeritulu pole hasartmängutulu ja kui otsid deklaris õiget kasti, siis sobib 'muu tulu'. Palju õnne.

Ebaolulise vahemärkusena, et MA-l pole ressurssi ega kompetentsi seda trackida. Aga nad on iga lisakrooni üle rõõmsad. Ära palun ise neid tülita küsimustega, see võib jama kaasa tuua, nii sulle endale kui teistele.

noh, kui jutt käib hetkel 2009. aasta deklarist, siis pole imho mingit küsimust, kuna see tegevusloa teema tuli uuest aastast. Varem ei olnud riigil midagi sellest, et nende kodanikud kusagil muu ilma tubades grindisid.

aga jah, kui väga pelgad, siis võid ju pakkuda neile, nad igaks juhuks võtavad vastu ka.

Kui pokkerituludest makse makstaks, kas siis saaks bustoks minemise korral selle kuludesse kanda?:P

kqpahv
18.02.10, 16:56
Siin on seadusandjatel võimalik keerutada kuidas tahate, kas näiteks maleturniiri võitja
peab tulumaksu maksma, sportlik pokker on sama asi. Kuigi maksma peab vist korraldaja tõesti.

Seaduse silmis ei ole sama asi ! kui sa mängid maleturniiri raha peale siis on pmst tegemist kihlveoga ja ei pea samuti midagi maksma.

E: Uues seaduses läheb vist õnnemängu alla kuid samuti ei pea maksma.

Madis Very
18.02.10, 17:45
Oleks ka vägagi idiootne, kui peakski maksma !

nikitheone
18.02.10, 17:46
Seaduse silmis ei ole sama asi ! kui sa mängid maleturniiri raha peale siis on pmst tegemist kihlveoga ja ei pea samuti midagi maksma.

E: Uues seaduses läheb vist õnnemängu alla kuid samuti ei pea maksma.

males pealt tuleb tulumaksu maksta, olen ise ka maksnud

Northernwind
25.02.10, 00:51
Pokkeeris tulu on suht määramatu mõiste. Elukutselisel pokkerimängijal tulu pole. On ainult kulud. Muu kõik mis ta omab on bankroll.

privador
29.03.11, 00:16
ma mõtlen selle peale, et isegi kui see pokker on maksustav kuda nad seda trackivad?
Cash in cash out? Või veel keerulisem iga cashi pot on tulu, iga mtt cash on tulu.
Pm siis sa pead ju palkama terve raamatupidajate armee, kes nt tõestab, et sa ikka ei beatinud nt ja said aastas 2010 nt -200taala tulu

Või veel jaburam, kus kuskil Rootsis nt nõutakse isuldurilt miljardeid dollareid KÄIBE pealt tulumaksu

kardaanirist
29.03.11, 02:56
suht jabur tõesti. iga mängitud poti pealt nõutakse Isidlurilt makse. : D

hotcocacola
29.03.11, 03:46
ma mõtlen selle peale, et isegi kui see pokker on maksustav kuda nad seda trackivad?
Cash in cash out? Või veel keerulisem iga cashi pot on tulu, iga mtt cash on tulu.
Pm siis sa pead ju palkama terve raamatupidajate armee, kes nt tõestab, et sa ikka ei beatinud nt ja said aastas 2010 nt -200taala tulu

Või veel jaburam, kus kuskil Rootsis nt nõutakse isuldurilt miljardeid dollareid KÄIBE pealt tulumaksu

ma sama mõelnud, et no kuda fuccki seda trackima hakatakse.
no ja rootsi nõue isildurilt on muidugi epic joke, lol

Potsataja
29.03.11, 04:43
IT ajastul ei tohiks eriti keeruline olla saada pankadelt andmeid kalendriaasta sissetulekute ja väljaminekute kohta ja siis võrrelda neid andmeid isikult laekunud maksutuludega. MB jms. saidid muudaksid asja muidugi keerulisemaks, kuid kindlasti saaks riik juurde ikka mitusada miljonit maksutulu. Obv moodustaks võimalik pokkeriprodel saadav lisatulu ainult murdosa sellest.

hotcocacola
29.03.11, 05:37
IT ajastul ei tohiks eriti keeruline olla saada pankadelt andmeid kalendriaasta sissetulekute ja väljaminekute kohta ja siis võrrelda neid andmeid isikult laekunud maksutuludega. MB jms. saidid muudaksid asja muidugi keerulisemaks, kuid kindlasti saaks riik juurde ikka mitusada miljonit maksutulu. Obv moodustaks võimalik pokkeriprodel saadav lisatulu ainult murdosa sellest.

+1, kui riik saaks nö online rahakottidele MB, Neteller jne käpad taha, siis oleks muidugi teine story...

tolmuahv
29.03.11, 09:49
Millest te aru ei saa? EMTA tõlgendab asju nii, nagu nende palgal olev maksuhaldur soovib. Kui maksumaksjal on teistsugune arvamus, siis on *tema kohustus* esitada veenvad tõendid. Kogu olemasoleva info põhjal teeb haldur maksuotsuse. Kui ei meeldi, siis läheb maksumaksja ise kohtusse tõestama, et ta eesel pole. That's it.

EMTA võib võtta suvaliselt kõik panka tulnud laekumised ja lugeda need sinu tulubaasiks. Sinu asi on selgitada, et tulude saamiseks oled teinud põhjendatud kulusid. Ja esitada kõik dokumendid. Kui maksuhaldur nõustub, et need kulud olid möödapääsmatud tulu tekitamiseks, siis on need maha arvatavad. Vastasel juhul loetakse need harilikuks tarbimiseks. Muuhulgas võib haldur lugeda PSi tulud-kulud omavahel seoses olevaks, aga kui olete nt. vahel FT-sse raha kandnud, siis võib tulla vastuseks, et "Eestis tegevusloata tegutsev hasartmängukorraldaja, sellega seotud kulud ei ole ettevõtlustulu tekitamiseks möödapääsmatud".

alaska
29.03.11, 13:17
Oled sa kindel? Demokraatlikus riigis peab riik alati tõestama, mitte kodanik.

Pahvak
29.03.11, 13:52
+1, kui riik saaks nö online rahakottidele MB, Neteller jne käpad taha, siis oleks muidugi teine story...

Samas on MB/Netelleril suur miinus - raha investeerida, koguda tuleviku tarbeks ei saa. Või nt. elamist vist MB kaardiga ei osta. Samas kui iga kuu teenida mini 1k$, siis on suva, sest nagunii midagi sealt järgi ei jää.

rasmer
29.03.11, 14:27
Oled sa kindel? Demokraatlikus riigis peab riik alati tõestama, mitte kodanik.

Meile õpetati samuti maksunduses seda, et kehtib selline printsiip, et inimene peab vajadusel ise tõendama oma kulusid-tulusid.

Godspeed_EJ
29.03.11, 14:35
Meile õpetati samuti maksunduses seda, et kehtib selline printsiip, et inimene peab vajadusel ise tõendama oma kulusid-tulusid.

Nii see on.

tolmuahv
29.03.11, 15:34
Kui sa küsid, et kas ma niisama siin arvasin millestki midagi, siis vastus on ei.

raidov
01.04.11, 22:51
Moneybookersi pangakaart, vastus teie kõigile maksudega seotud probleemidele, riik ei näegi, et teile on raha tulnud ja et te olete seda kulutanud :)

Pahvak
02.04.11, 02:37
Moneybookersi pangakaart, vastus teie kõigile maksudega seotud probleemidele, riik ei näegi, et teile on raha tulnud ja et te olete seda kulutanud :)

Aga kust maja osta MB kaardiga?

Simmo
02.04.11, 03:49
Aga kust maja osta MB kaardiga?

Cashout ja kohvritäis sulli lol. :cool:

Pahvak
02.04.11, 12:22
Cashout ja kohvritäis sulli lol. :cool:

Lol, kui maja on 300k€ ja päevas saab välja võtta 250€, läheb aega kõigest 3 aastat, et see raha ATM-st välja võtta.

Simmo
02.04.11, 22:33
Lol, kui maja on 300k€ ja päevas saab välja võtta 250€, läheb aega kõigest 3 aastat, et see raha ATM-st välja võtta.

Tahtsin seda ka lisada aga mõtlesin, et ilma oli post etem lol. Üpriski ebareaalne aga mitte võimatu. :D

emmimees
03.04.11, 23:38
Mida?? Kannad MBst panka ja kuskil pole kirjas, et pokkeri tulu on see!

Pahvak
04.04.11, 00:39
Mida?? Kannad MBst panka ja kuskil pole kirjas, et pokkeri tulu on see!

Kui maksuamet vestlusele kutsub, siis mis tuluks sa selle nimetad, et maksmisest pääseda?

Timpz
04.04.11, 10:38
Kui maksuamet vestlusele kutsub, siis mis tuluks sa selle nimetad, et maksmisest pääseda?

venemaalt tuli

emmimees
04.04.11, 18:50
Täpselt, sõber venemaalt maksis võla ära :P

Potsataja
04.04.11, 19:06
Kui maksuamet vestlusele kutsub, siis mis tuluks sa selle nimetad, et maksmisest pääseda?

Savisaarele jääb palgast pärast laenu tagasimakset kätte 1772 krooni (http://www.epl.ee/artikkel/584968)

Ega Savisaar ainus ole, kes välismaalt ´´laenu´´ saada võib ;)

emmimees
04.04.11, 20:00
Eks pekilõual samamoodi Mb kaart taskus :D

VisaHing
04.04.11, 22:37
ta prolly võtab laene, et maksta laene. :D

metsnik
16.04.11, 16:18
Teil on oluline aru saada, et nagu varem juba kirjutati, siis EMTA maksuotsus on midagi sellist, mille ümberlükkamise kohus on maksumaksjal.

Kui maksuotsus määratakse ning vastava maksu ära maksate, kuid peale seda protsessima hakkate ning mingi ime läbi tõepoolest võidate (ehk siis tõestate, et eesel polegi eesel), saate raha korraliku intressiga tagasi.

Et mingit suvalist eraisikut kontrollima satutakse, on muidugi üsna ebatõenäoline, kuid kuulda on, et EMTA soovib rohkem raha kulutada kontrollide tõhustamise peale, kuna täiendav kontrollile kulutatud euro pidi suurema maksulaekumise läbi rohkem raha tagasi tooma.

Ega minulegi meeldi makse maksta, kuid tulumaksusüsteem on Eestis niigi leebe ning riik peab oma ülesannete täitmiseks maksutulu koguma, seega mingi ülekohtuga siin tegemist ei ole.

PokerStars Regina
30.04.11, 00:36
Kuna PokerStars on lintseseeritud Eestis saan kinnitada, hetkel Eesti Vabariik ei ole PokerStarsi võitudele kehtestanud makse. Kuid me ei saa garanteerida, et tulevikus seadust ei muudeta.

Rohkem informatsiooni Eesti litsentsi kohta leiate järgmiselt veebilehelt:

http://www.pokerstars.ee/poker/promotions/launch/faq/