PDA

View Full Version : Tänane uudis raadiost Seotud jälle selle nõmeda hasartmängu seadusega



Rahapada
01.03.10, 14:17
Seotud jälle selle nõmeda hasartmängu seadusega

Kogu uudise teksti ei oska siia kirja panna, aga laias laastus

Hakatakse otsima ja eem, kinni panem aligipääsu võrgukasiinode ja sarnaste teenusepakkujate leheülgede ligipääsu Eestis, lisaga, et ainus, kes on taotlenud õigust on Olympic... Kui palju sel asjal siis tõde all on? Kas keegi on nt PokerStarsi supporti kirjutanud (küsin sellepärast, et mida rohkem küsida, seda rohkem tekitab fuzzi ja kui üks on juba küsinud, siis ega ta teistsugust vastust ei saa kui teised)

Infot?
Uudiseid?
Fakte?

raidov
01.03.10, 14:19
http://www.e24.ee/?id=231006 siin siis link ka selle kohta ...

ennast tegi ka päris murelikuks see uudis... päris ulme oleks üks päev avastada, et kontole enam ligi ei saa ja terve bankroll on kadunud

Oliverk
01.03.10, 14:23
SAAGE ÜLE JUBA ÜKSKORD!

Rahapada
01.03.10, 14:25
ime lahti, küsimus on aus... ja siian ipole kellelgi korralikku vastust olnud...

nalg
01.03.10, 14:25
Mis mõttes saage üle? Kohutav minu arvates kui mujal ei saa mängida, kui ainult seal värdjas olympicus :S

Tarmonator
01.03.10, 14:28
no kui ei saa enam, siis ei mängi ja kõik. otsid muud kohad kuhu raha kulutada.

a ja see ka veel, et oma bankrolli pärast ei pea küll keegi muretsema. kui muu kindel pole, siis see küll on.

mkva
01.03.10, 14:33
eesti pole ainuke koht elamiseks tho..:rolleyes2:

masterpuppet
01.03.10, 14:36
Krt, nii jääb ju mu freerollide value võtmata. :/ Jobu EMTA

Firzen
01.03.10, 15:47
Kasutage proxyt, kui ära blokeeritakse ja probleemi pole. Google.ee annab vastuse, kuidas seda kasutada.

Rage
01.03.10, 15:55
ennast tegi ka päris murelikuks see uudis... päris ulme oleks üks päev avastada, et kontole enam ligi ei saa ja terve bankroll on kadunud
einohh.. kuhu sul see bankroll kaob???

ja ligi pääsemisega.. no kui tõesti peaks olemas olema mingi selline tehniline lahendus, et eestsit mingi valemiga enam ei saa saiti ligi.. võtad kätte teed kerge laevatripi soome või sõidad lätti.. istud avalikku wifi'sse ja kannad oma BRi ikkagi välja..

küsimus on pigem selles, et võibolla tulevikus ei saa enam otse SEBi või swedi raha kanda.. pead kasutama moneybookersit või nettellerit vms saiti selleks.. (mõlemad saidid pakuvad ka oma krediitkaarti ja selle kasutamist ei saa kuidagi piirata Eestis) ja alati on võimalik ka buddy transferi vms abil kellegi teise kaudu välja kanda..

seega chill out and peace

Godspeed_EJ
01.03.10, 15:58
TULE TAEVAS APPI!!!

levis
01.03.10, 16:06
Mission impossible - blokeerida maailm!
Päris blokeerida pole võimalik, sest läbi proxy serverite saab ikkagi kuhu soovid ja ongi kogu lugu, proxy serveritele ligipääsu blokeerimine on aga absurd ja üsna võimatu (võib-olla Hiinas on see mingil määral võimalik).

Firzen
01.03.10, 16:11
Mission impossible - blokeerida maailm!
Päris blokeerida pole võimalik, sest läbi proxy serverite saab ikkagi kuhu soovid ja ongi kogu lugu, proxy serveritele ligipääsu blokeerimine on aga absurd ja üsna võimatu (võib-olla Hiinas on see mingil määral võimalik).


Ei, see ongi võimatu, isegi Hiinas. Proxy servereid on miljoneid ja Chain Proxydega ei saa mitte keegi sind kuskilt eluseeski kätte ega ka ära blokeerida.

Juba 10st proxyst Chain Proxy hulgas piisab täielikult.

Rahapada
01.03.10, 16:40
einohh.. kuhu sul see bankroll kaob???

ja ligi pääsemisega.. no kui tõesti peaks olemas olema mingi selline tehniline lahendus, et eestsit mingi valemiga enam ei saa saiti ligi.. võtad kätte teed kerge laevatripi soome või sõidad lätti.. istud avalikku wifi'sse ja kannad oma BRi ikkagi välja..

küsimus on pigem selles, et võibolla tulevikus ei saa enam otse SEBi või swedi raha kanda.. pead kasutama moneybookersit või nettellerit vms saiti selleks.. (mõlemad saidid pakuvad ka oma krediitkaarti ja selle kasutamist ei saa kuidagi piirata Eestis) ja alati on võimalik ka buddy transferi vms abil kellegi teise kaudu välja kanda..

seega chill out and peace

no swed v SEB on küll kõige väiksemad mured

vennike
01.03.10, 16:50
no nahhui on vaja mingit paanikat külvata ??
http://techpp.com/2009/07/09/top-5-free-vpn-clients/

Toots_x
01.03.10, 16:52
Väike paanikaosakond, mis mõttega üldse ette paanitseda.
Tegeleme kollektiivselt kogu pokkeriprod'e kollektiiviga probleemiga siis kui see kätte jõuab.

Firzen
01.03.10, 16:55
väga teemasse video :D
http://www.youtube.com/watch?v=-XjP3nSE2r0

Rahapada
01.03.10, 16:58
ma nt ei külvand paanikat, tundsin huvi, sest kuulsin uudist

rmartin
01.03.10, 17:04
puhtehniliselt on tõenäoliselt kõik võimalik aga sisuliselt on riigi silmis siiski tegemis salaküttimisega ja vahele võtmise korral siis ka vastavad sanktsioonid.
Viljakam lahendus oleks siiski suruda seadusemuutmisele.
Aga see selleks.

See artiklike ise on tore, kohe kuidagi ei usu, et see on Maksuameti initsiatiivil välja lastud, kogu tekst on ikka väga räige ja ähvardav - stiilis raha võetakse ära, konto pannakse kinni. Tõenäoliselt oli ajakirjaniku mustandis ka lause, et alates juunist hakkavad illegaalsete pokkerimängijate ukse taga käima maksuhaldurid kes kõigile ukse avanutele ka konkreetselt lõuga sõidavad.

Artikklisse on lipsanud üks leebem tsitaat maksuametilt, kus öeldakse, et nö. karistatakse teenuse pakkujat mitte sinisilmset sõltlasest mängurit - seaduse mõte ju ongi päästa oma kodanikke petturite küüsist.
Ja maksuameti rida ongi saata saitidele viisakas kiri, et 2010 jõustus meil siin sihuke seadus ja et teil, poisid, on nüüd 6 kuud aega ennast legaliseerida ja me siin vaatasime et jäänud veel 3 kuud ja teil ei paista asja vastu huvi olevat ja seega olge nii kenad ja teavitage oma eestlasest kliente olukorrast ja tagage nende rahade turvaline tagastamine jne.
Lugupidamisega Maksuamet.

See uudisnupuke kus konkreetselt hirmutatakse ja ähvardatakse oma riigi kodanikkke ei saa olla Maksuameti rida.
Aga tore lugemine ikka.

olavike
01.03.10, 17:07
Puhtalt maksuameti pressiteade.

http://www.emta.ee/index.php?id=27341&tpl=1026

low-flow
01.03.10, 17:18
Veebilehtede blokeerimine võib kaasa tuua mängija virtuaalkontol olevate summade kadumise.


Hasartmänguseadus võimaldab piirata juurdepääsu ebaseadusliku kaughasartmängu korraldamiseks kasutatavale veebilehele ja sulgeda võitude vahendamiseks kasutatava pangakonto.


Tähendab, seis on rohkem kui sitt - siin on musta tindiga valgel paberil kirjas, et vastavalt seadusele on lubatud mitte ainult jätta sind ilma sinu virtuaalrahast, vaid ka lihtsalt toore jõuga sulgeda sinu pangakonto...

hotcocacola
01.03.10, 17:19
simo ära tekita paanikat.
kasuta MBd

raidov
01.03.10, 17:20
See tundub pigem ikka starsi enda konto kohta käivat.

Tagant järgi võin ka öelda, et tegelt see rollist ilma jäämise mõte tundub ikka lollus, sest maailma no 1 pokkeri tuba ei saa enda mainele seda väga lubada, et Eesti mängijad rollist ilma jääks...

olavike
01.03.10, 17:21
Hea võimalus kodulaenust lahti saamiseks:
kasuta pokkeriga arveldamiseks seda pangakontot, kus sul on võetud kodulaen.
EMTA paneb pangakonto kinni.
Pole kontot, pole laenu :P

low-flow
01.03.10, 17:22
simo ära tekita paanikat.
kasuta MBd

Ma ei tekita paanikat, lihtsalt see, mis hetkel seaduses kirjas on, on kordades karmim, kui see, milleks saab valmistuda suhtumisega "kui midagi päriselt juhtub, siis vaatab".

Seal on kirjas, et kui midagi päriselt juhtuma hakkab, siis on juba suht pizdets bratan....

50CandyJoe
01.03.10, 17:32
huvitav kas saidid ise ei hakka bannima kui ma olen kunagi sinna eestlasena ennast reganud? läbi proxy võin ju minna aga kui sait ise bannib siis on ikka sitasti.

Godspeed_EJ
01.03.10, 17:35
Ma ei tekita paanikat, lihtsalt see, mis hetkel seaduses kirjas on, on kordades karmim, kui see, milleks saab valmistuda suhtumisega "kui midagi päriselt juhtub, siis vaatab".

Seal on kirjas, et kui midagi päriselt juhtuma hakkab, siis on juba suht pizdets bratan....

WTF???

Ütle nüüd, mis moodi võtab EMTA sinu raha ntx PS või FT accoundilt ära?

Võimalikud variandid:
1) EMTA maksuhaldur tuleb sulle ukse taha ja relva ähvardusel sunnib sind kogu rolli kandma EMTA arvele.

2) EMTA maksuhaldur helistab ja küsib, et kas mängite pokkerit mõnel illegaalsel saidil. Ausa kodanikuna tunnistad kõik üles ja kannad raha EMTA arvele.

3).....jätkake ise, mul jooksis juhe kokku.


absurdne, kuidas inimesed lasevad ennast hirmutada ja siis nagu kanakari koos paanikat külvama.

olavike
01.03.10, 17:36
huvitav kas saidid ise ei hakka bannima kui ma olen kunagi sinna eestlasena ennast reganud? läbi proxy võin ju minna aga kui sait ise bannib siis on ikka sitasti.
Asi pole keelatud mitte eestlastele, vaid lihtsalt Eestis viibides ei saa sa ametlikult litsentsita tubades mängida.

Pahvak
01.03.10, 17:39
Te pole ikka õiged gamblerid kui selliseid asju kardate...

muruntau
01.03.10, 17:44
mina näiteks teen paar ringi vene ruletti enne igat sessi soojenduseks :biggrin:

vennike
01.03.10, 17:48
mina näiteks teen paar ringi vene ruletti enne igat sessi soojenduseks :biggrin:

ma ka, aga jooksen alati alla EV :biggrin:

low-flow
01.03.10, 18:10
WTF???

Ütle nüüd, mis moodi võtab EMTA sinu raha ntx PS või FT accoundilt ära?

Võimalikud variandid:
1) EMTA maksuhaldur tuleb sulle ukse taha ja relva ähvardusel sunnib sind kogu rolli kandma EMTA arvele.

2) EMTA maksuhaldur helistab ja küsib, et kas mängite pokkerit mõnel illegaalsel saidil. Ausa kodanikuna tunnistad kõik üles ja kannad raha EMTA arvele.

3).....jätkake ise, mul jooksis juhe kokku.


absurdne, kuidas inimesed lasevad ennast hirmutada ja siis nagu kanakari koos paanikat külvama.

Tähendab, ma ei oska öelda, et kuidas või mis kanaleid pidi tegutsetakse, et seaduses kirjutatut ellu viia, aga sorry, ma pole harjunud, et mind riiklikult tasandilt asjatult ähvardatakse. Kui selle teksti autor oleks mingi random ettekujutaja internetist, näiteks sina, siis ma saadaks ilmselgelt käigupealt asja *****, aga võta näpust, Maksu- ja Tolliamet on siiski piisavalt suure kaliibriga tegelane, et eraisiku elu vägagi keeruliseks muuta.

Samuti ma juba korduvalt olen öelnud, et minu postituste eesmärk pole asjatut paanikat külvata (ma ei tee poste stiilis "Appi, appi, mu 2 senti võetakse ära, mis saab!?!?!?!111), vaid tõin välja otsesed tsitaadid pressiteatest, mis nii mõnegi eelneva positiivselt meelestatud posti (stiilis, ah, siin veel musttuhat varianti manulleerida) sisu kardinaalselt ümber lükkavad. Nimelt, kui on vaja tõepoolest hakata tegutsema läbi Proxy või VPN, oleks ju igati mõistlik mõte teha seda enne seda, kui keegi juba ukse peale koputab?

Tarmonator
01.03.10, 18:12
ma ka, aga jooksen alati alla EV :biggrin:

nüüd sa küll valetad või siis "paugutad" mingi muu asjaga paar törtsu enne grindi :biggrin:

tolmuahv
01.03.10, 18:14
Miks suhtuda täiesti adekvaatsetesse küsimustesse sellise üleoleku ja teeseldud ükskõiksusega? Kas siin pole tõesti midagi arutada, infot vahetada, teistelt õppida?

Näiteks:
1) Mina ei oska hetkel VPNi vms abivahendite toel võimalikust banist hoiduda. Keegi oskaja pole seda ka lihtsas keeles seletanud. Kui see nii lihtne on, siis miks nii paljud küsivad?
2) Ma ei tea, kas MB-st Swedi näiteks edaspidi võib raha kanda. Või on see ka subject to block & ban kui ma ei suuda tõendada, kust MB-sse raha tuli?
3) Hasartmängutulu on maksuvaba. Hasartmäng on seaduses defineeritud kui litsentsi omava asutuse poolt korraldatav asi. Edaspidi teie pokkerivõidud pole kohe kindlasti maksuvabad. Kui te olete proff ja teenite sellega raha, siis mida vastata maksuametile, kui esitavad järelepärimise teie tulude päritolu kohta?
4) Kas kõigile pohhuistidele on selge, mis piirist alates on maksudest kõrvale hoidmine kriminaalkuritegu? Sealjuures üsna lihtsalt tõendatav teie arvuti konfiskeerimisega? Kas kõik profid (kes ainsana selle piiri tõenäoliselt ületavad) on valmis seda isegi läbi mõtlemata ette võtma? Kas ühtegi harrastajat ei vaeva väärteo, maksude ja viiviste riski mõte?

Võiks olla kasvõi üks teema, kus asjast huvitatud võivad küsida ja arvamust avaldada ilma iga küsimuse peale 10 reply saamisega stiilis 'mul on nii rämedalt pohhui, et ma pean iga taolise teema peale reageerima ja seda kõigile kuulutama'?

Godspeed_EJ
01.03.10, 18:14
See, et asjatamine hakkab läbi proxyde ja VPNide käima on suht reaalne.

Reaalne aga ei ole, et keegi sinu rahakoti kallale läheb

VPNist ja proxydest on juttu juba olnud ka, ning selles valdkonnas on google alati abiks.

Ei ole peale igat pressiteadet vaja teha jälle uut teemat, mis räägib vanadest asjadest.

50CandyJoe
01.03.10, 18:23
See, et asjatamine hakkab läbi proxyde ja VPNide käima on suht reaalne.

Reaalne aga ei ole, et keegi sinu rahakoti kallale läheb

VPNist ja proxydest on juttu juba olnud ka, ning selles valdkonnas on google alati abiks.

Ei ole peale igat pressiteadet vaja teha jälle uut teemat, mis räägib vanadest asjadest.

reaalne pole seni kuni kontosid pole blokkima hakatud. Eks varsti näha ole

Tarmonator
01.03.10, 18:24
mina leian jälle, et ei olegi vaja avalikult siin erinevatest asjadest rääkida. kes kardab uusi muudatusi, see lõpetab ära või kolib olympic online'i. kes ei karda ja teab rohkem see leiab võimaluse grindida. ongi parem kui iga suvaline koolipoiss ei tea asja peensusi ja teeb nii nagu ajalehes öeldakse. siis jääb ükskord ka maksuamet (loe: olympic) rahule ja unustatakse asi ära.
praegu me siin avalikult kuulutame kuidas me eesti seadustest hakkame kõrvale hiilima. ei tasuks unustada, et meie foorumis on ka olympic online esindaja liikmena kirjas.

Tarmonator
01.03.10, 18:26
reaalne pole seni kuni kontosid pole blokkima hakatud. Eks varsti näha ole

KRT VÕTAKS!!!!!!!
keegi ei hakka su kontot mis asub pokkerstarsi toas blokkima. blokitakse juurdepääs pokerstarsi toale mitte sinu konto seal. ARUSAADAV?


tra suutsingi tilti minna:mad:

olavike
01.03.10, 18:33
KRT VÕTAKS!!!!!!!
keegi ei hakka su kontot mis asub pokkerstarsi toas blokkima. blokitakse juurdepääs pokerstarsi toale mitte sinu konto seal. ARUSAADAV?


tra suutsingi tilti minna:mad:
+1, inimesed saage aru, tähtis pole, et sa oled eestlane, vaid see, et sa viibid Eestis! Kui türklane tuleb meie riiki, siis tema ei saa ka siin pokerstarsi sisse logida. Kui eestlane läheb aga Lätti, siis seal saab.

nalg
01.03.10, 18:39
Lihtne nagu lennuk. Varsti on Läti ajalehtedes "Rekkatäis hullunuid Eesti pokkerimängijaid ei takista miski".

Rahapada
01.03.10, 18:42
ma tegelt ka ei tea, kuidas proxy't v vpni kasutada, ma isegi ei tea, mis asi VPN on

john123
01.03.10, 18:54
eks tuleb oodata ja vaadata, kui hulluks nad selle asja teevad ikkagi!

50CandyJoe
01.03.10, 18:57
KRT VÕTAKS!!!!!!!
keegi ei hakka su kontot mis asub pokkerstarsi toas blokkima. blokitakse juurdepääs pokerstarsi toale mitte sinu konto seal. ARUSAADAV?


tra suutsingi tilti minna:mad:

got it, peace!

Svenza
01.03.10, 18:58
ma tegelt ka ei tea, kuidas proxy't v vpni kasutada, ma isegi ei tea, mis asi VPN on

http://techpp.com/wp-content/uploads/2009/07/flowvpn.jpg

Albertti
01.03.10, 18:58
Norras võeti pm samasugune seadus vastu ja väidetavalt tahetakse seda ka Soomes teha, samas eks see kotiga tuule püüdmine ola :D

http://ee.pokernews.com/uudised/2010/03/norras-voeti-vastu-loata-internetihasartmangu-keeld-2973.htm

pikk28
01.03.10, 20:48
suht asjalik jutt hr. Marveti poolt.
http://tehnokratt.net/2010/03/01/maksuamet-asub-blokeerima-valismaiseid-netikasiinosid/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+tehnokratt%2Fpets+%28Tehnokra tt!+blog%29&utm_content=Google+Reader

tdx
01.03.10, 20:53
küllaltki irooniline, et full tilt mulle täna 500$ boonuse offeri tegi.
mõned elionis töötavad sõbrad mainisid seda blokkimisteemat juba paar nädalat tagasi, nii et tõenäoliselt masinavärk juba käib.

ma isiklikult küll ette ei kujuta kust ma mingi vpni välja võlun, tööalaselt kasutan küll igapäevaselt erinevate riikide võrke, aga vabal ajal ja oma huvide jaoks nende kasutamine küll kõne alla ei tule... proxydest niipalju, et seal peaks ju bandwidthi ja latency probleemid tulema või mis? ja kuidas proxyde puhul turvalisusega on?

EDIT:
suht asjalik jutt hr. Marveti poolt.
http://tehnokratt.net/2010/03/01/mak...=Google+Reader

Oo, see on viimase poole aasta parim uudis.

makz
01.03.10, 21:53
Täna võsareporteris üks mees k*ses südamest võimu peale. Olgu see saade mis ta on, aga see lõik pani küll mõtlema. Banaanivabariik rsk.

oitarvi
01.03.10, 22:29
mõned elionis töötavad sõbrad mainisid seda blokkimisteemat juba paar nädalat tagasi, nii et tõenäoliselt masinavärk juba käib.

Elioni pressiesindaja kinnitusel ei olnud tänaseks neile laekunud maksu- ja tolliameti ettekirjutust.
Miks peaks siis masinavärk juba käima?

Nõustun siin mõnega, et pole mõtet iga uue pressiteate peale uut teemat teha. Keegi ikkagi meist ilmselt ei oska täpseid vastuseid anda, kas starsis võetakse raha ära või mitte. Loogiline, et ikka ei võeta.
Teema võiks kinni tegelt panna või siis selle hasarmänguseaduse teema uuesti avada. Kindlasti tuleb veel 10neid küsimusi nüüd veel mängijate poolt, et kas ma peaks rahad välja kandma ja mis nüüd saab?

Selle koha pealt nõustun küll, et keegi võiks õpetada proxysi ja vpn-e kasutama nendele, kes ei tea neist midagi.
Ise ka nendega pole kokku puutunud, aga arvan, et midagi rasket seal pole.

Karikakar
01.03.10, 23:03
Täna võsareporteris üks mees k*ses südamest võimu peale. Olgu see saade mis ta on, aga see lõik pani küll mõtlema. Banaanivabariik rsk.

Mees jättis küll pigem sellise mulje, et peas pole kõik päris korras.

kilu6
02.03.10, 00:09
Today these countries censor internet access: China, Azerbaijan, Bahrain, Brazil, Ethiopia, Iran, India, Korea, Morocco, Myanmar, Oman, Pakistan, Saudi Arabia, Singapore, Syria, Sudan, Thailand, Turkey, Tunisia, United Arab Emirates, Uzbekistan, Vietnam, Yemen.

sinisebra
02.03.10, 05:06
Mis meie riigis siis veel toimub?


Kõige selle keskmes on tegelikult inimene, ilma kelleta ei toimu siin mitte midagi. Mitte turg ei määra, vaid määravad turul toimetavad inimesed, mitte seadus ei nõua, vaid seadusandja (inimene) on määratlenud oma tahte seaduse kaudu – see kõik võib tunduda tähenärimisena, kuid selliste konstruktsioonide loojatel ja propageerijatel on kas teadlik või alateadlik eesmärk suruda peale arusaam, mille kohaselt inimesest endast ei sõltu enam midagi.


Inimese pea on alul keeleliselt ja hiljem ka mõisteliselt nii sassi aetud, et ta kas loobub kaasamõtlemisest ja lepib olukorraga või hakkab vastu ja riskib lindprii staatusega, igal juhul teenib ta ära enamuse irve ja halvakspanu. Selle segaduse käigus aga on hakanud Eestimaal toimetama mitte need, kellele see maa ei tähenda mitte [...] kodu, vaid need, kellele siinne inimene ja maa on vaid äriplaan.


Justiitsminister Rein Langi otsesel või kaudsel juhtimisel on riigikokku saadetud selline hulk seaduseelnõusid, et nende teoreetilise jõustumise korral korraldataks radikaalselt ümber vähemalt pooled põhimõttelised riigi ja tema kodanike suhete valdkonnad. Ootel on ka [...] kodanike infovabadust kärpiv avaliku teabe seaduse eelnõu.


Riigi uurimisorganid saavad laia voli allikate kaitsmise asemel kohustada ajakirjanikke terves hulgas menetlustes oma allikat paljastama. Ja mitte ainult sel juhul, kui kellelegi ebameeldiv, kuid avalikkusele ülioluline teave osutub olevat kuskil asutuses riigisaladuseks märgitud. Vaid ka juhul, kui ajakirjandus käsitleb infot, mida keegi peab ameti- või ärisaladuseks, milleks võib pidada sisuliselt kõike. Kui uurimisorganid ei suuda muul viisil info edastajat tabada, saavad nad õiguse kohustada ajakirjanikke oma allikad paljastama. Ja kui ajakirjanik sellest keeldub, siis ootab teda kuni aastane vangistus.


Faktid kinnitavad, et justiitsministri tegevus kodanike ja riigi suhete reguleerimist kavandades on läbinähtamatu ja sarnaneb demokraatliku protsessi asemel kõvakäelise jõudemonstratsiooniga.


Eelnõu tegeleb eriti suures ulatuses erakondade rahastamise korrastamise ja selle kontrolliga. Justiitsminister on aga kõik lahendused oma peaga välja mõelnud.


Kehtiva kohtute seaduse järgi on vastutus kohtusüsteemi toimimise eest hajutatud. Esimese ja teise astme kohtuid haldab justiitsministeerium, Riigikohus tegutseb iseseisvalt. Eelnõu kohaselt on plaanis moodustada iseseisev kohtuhalduskeskus, mis on nii õiguslikult kui organisatsiooniliselt ühtse kohtusüsteemi osa. [---] Uue seaduse järgi hakkaks rahvusvaheliste kohtute kohtunike kandidaate välja valima Riigikohus ning need esitaks Riigikogu.


Ärihuvisid ja parteide positiivset reageeringut saab siiski omavahel kokku sobitada. Näiteks elektrituru avamise ja sellega kaasneva hinnatõusu vastu võitles avalikult Tiit Kolgi juhitav Elektrienergia Suurtarbijate Liit, mis loodi pressiteate kohaselt juulis 2008. Päring äriregistrisse näitas, et teda polegi olemas. Äriregister keeldus liidu registreerimisest mullu sügisel. Kuid see ei seganud liidul lobi teha. Ja ta leidis tee poliitikute südamesse. Keskerakond esitaski ettepaneku, et elektrituru avamise võiks edasi lükata.


Läinud nädalal riigikogus vastu võetud Pakendiseaduse muudatuste peale saatis ASi Ragn-Sells juhatuse esimees Rein Leipalu Eesti Vabariigi presidendile Toomas Hendrik Ilvesele emotsionaalse kirja, milles ta viitab ärigrupeeringute mõjule seaduste enda kasuks muutmisel. Leipalu hinnangul võidab sellest muudatusest MTÜ Eesti Pakendiringlus.

Ekspress: Varjatud ärihuvid riigikogus (http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/majandus/varjatud-arihuvid-riigikogus.d?id=29081701)

Ekspress: Kas meist endist ei sõltugi enam midagi (http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arvamus/andres-raid-toesti---kas-meist-endist-ei-soltugi-enam-midagi.d?id=28327371)

Äripäev: Ragn-Sells: seaduse muudatustega piirati vaba konkurentsi (http://www.ap3.ee/article/2010/02/25/Ragn_Sells_seaduse_muudatustega_piirati_vaba_konku rentsi)

ERR: Ministeeriumid on kohtute seaduse eelnõu suhtes kriitilised (http://uudised.err.ee/index.php?06193383)

EPL: Lang tahab oma äranägemise järgi poolt riiki reformida (http://www.epl.ee/artikkel/486990)

ranka
02.03.10, 07:37
Kuna viimastel päevadel on uusi uudiseid ning lähinädalatel võivad toimuda suured muutused siis avasin vana hea "Uue Hasartmänguseaduse" teema, mis asub aadressil: http://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php?t=1579 ning sulgen selle teema siin.

Kuna ma ise olen uuest hasartmänguseadusest käinud suure tiiruga mööda ning sellega minimaalselt kursis siis keegi hea inimene võiks teha kokkuvõtte, mis on toimunud või siis vähemalt üles otsida viited seoses uue hasartmänguseaduse ja sellest tulenevate muudatustega. Panna see uue hasartmängu teemasse ja ma ise panen need esimesse postitutusse.