PDA

View Full Version : pokkeri pro nime solkimine



privador
03.03.10, 08:45
Kuidagi viimasel ajal käib pidevalt närvi, kui öelda nt kellegi kohta pokkeri profesionaal.
Mina olen siiani siiski aru saanud, et pokkeriprofesionaal(pro) on tyyp, kelle põhi sissetulek tuleb pokkerist
Kuidas saab olla pokkeri pro tiitli all inimene, kel on kindel päevatöö või kes juhib laia haardega ärivõrgustikku.

Kusjuures siin pole mingit vahet, mis limiite keegi mängib või kui palju on keegi võitnud. Kui inimene teenib kasvõi 200$ kuus on ta pro kui tal töökohta pole. Kui nt hr Käsper osaleb EPT-l siis ei saa teda ju nimetada proks. Ta on lihtsalt edukas ärimees, kes meelelahutusena mängib pokkerit. Ja lisaks kõigele ta võib olla ka eesti parim mängija

Samamoodi minuga. Kui ma lähen nt Falcki tööle turvikuks, siis ma olen tegelikult ju asjaarmastaja isegi siis, kui ma kõik EPT-d kinni paneks!



Ärge lörtsiga pro nime!

r3o
03.03.10, 09:01
Mina olen siiani siiski aru saanud, et pokkeriprofesionaal(pro) on tyyp, kelle põhi sissetulek tuleb pokkerist

Samamoodi minuga. Kui ma lähen nt Falcki tööle turvikuks, siis ma olen tegelikult ju asjaarmastaja isegi siis, kui ma kõik EPT-d kinni paneks!



Need kaks vastukäivad laused pole?
Aga sellega nõus, et põhisissetulek peaks tulema pokkerist et proks nimetada.

Provoker
03.03.10, 09:03
kui kedagi pokkerproks nimetada, siis selle foorumi liiget...

camu
03.03.10, 09:37
Samamoodi minuga. Kui ma lähen nt Falcki tööle turvikuks, siis ma olen tegelikult ju asjaarmastaja isegi siis, kui ma kõik EPT-d kinni paneks!

A miks ei või olla vastupidi. Pokkeripro oled küll, aga turvamine on hobi?

harryahven
03.03.10, 09:51
või siis nl1000 regular ja hobiks reisisaatja amet? haha, seeselleks. mina arvan, et inimese kohta kes elatub pokkerist võiks öelda pigem elukutseline pokkerimängija mitte pokkeripro?! igasugused prood on siiski ju sponsoreeritud ja proodeks tunnistatud teatud ettevõtte vms poolt näiteks kasvõi phil ivey on fulltildi poolt tunnistatud prooks ning saab otseselt ju mingi rahhi sealt kasvõi turna buyinni näol. niiet eestis vist peaksid pokkeriprod olema siis mürka ja imre ja ..? ma elatun ka mõned kuud juba pokkerist, aga enda kohta küll ma pro ei ütle.

Toots_x
03.03.10, 09:56
kui kedagi pokkerproks nimetada, siis selle foorumi liiget...
+1
Ilmselgelt ärme räägi Durridest ja Ivey'dest, kui neid nimetab keegi pokkeriproffesionaaliks siis ilmselgelt peame me kõik nõustuma ning vastu vaidlemisruumi väga pole.

Kuigi Eesti mastaabis, mingit suvalist live kasiino reg'i (tööl ei käi, ainult mängib) ei pea ma mingitpidi pokkeriproks. Suvaline tüüp kuskil külas lauda taga wifipulgaga netti kiruvat NL200 reg'i ka pokkeriproks ei nimetaks...

Minu jaoks on pokkeripro eelkõige ikka selle foorumi liige, võidab ta siis 10k kuus või $15, it makes no difference.

andu_andu
03.03.10, 09:57
Ma elatun ka pokkerist, aga pean ikka ennast vaeseks üliõpilaseks, mitte pokkeripro-ks.

privador
03.03.10, 09:59
vot jah, ega ma ei väidagi absaluutset tõde, kuid teema on avatud:)
Vb siis on prod tõesti ainult imre müürsepp, Ventsly,Mardisalu
Kui nii läheneda.

Toots_x
03.03.10, 10:01
Anyway, nagu ütlesid, kena teema. : )
Võime päris huvitava diskussiooni / vaidluse osaliseks saada, ootame huviga. :P

ristijeesus
03.03.10, 10:08
niiet eestis vist peaksid pokkeriprod olema siis mürka ja imre ja ..?

Mis mürka? Mürka nühib tarvases pinki ja heal juhul tõmbab järgmine mäng isegi särgi selga.
Ise ka elatun juba 7 kuud ainult pokkerist, aga pro...nomaeitea, see kõlab liiga kõrgelennuliselt. Elukutseks kah pokkerit on natuke imelik nimetada. Mul on lihtsalt tasuv hobi.

Ah, Priva, ära mine tühjast närvi, las ütlevad nagu tahavad :cool2:

Godspeed_EJ
03.03.10, 10:16
lol@myrka, ventsli ja mardisalu on prod

Imo on PP kodanik, kelle peamine sissetulek on siiski pokkerist.

Ise teenin igapäeva tööga tunduvalt rohkem kui pokkeriga, seega proks ennast ei pea.

variatsioon
03.03.10, 10:23
ma ka ennast pokkeri proks ei pea..
pigem ikka elukutseliseks.

pastilaa
03.03.10, 10:25
ma ka ennast pokkeri proks ei pea..
pigem ikka elukutseliseks.

Vabakutseline elukutseline äkki?

r3o
03.03.10, 10:26
ma ka ennast pokkeri proks ei pea..
pigem ikka elukutseliseks.

http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi?Q=elukutseline&F=M&O=0&E=0

privador
03.03.10, 10:26
lol Mürka. Ega ta vist isegi Tarvases mängib 0-summa eest. Tarvasel pole ju neid miljoneid talle maxta.

privador
03.03.10, 10:27
Elukutseline mängija=profesionaalne mängija
profesionaalne pokkeri mängija=pro

Elukutseline mängija=pro

Sebastian_du
03.03.10, 10:28
Vabakutselisust soovitan vältida kuna on sünonüüme sõnaga töötu. Väike ettevõtja on hea ja ka õige, omad oskusid mida "müüd".

Inimestes segaduse tekkitamiseks olen kasutanud ka ametinime - ultrlühiajalise kõrge riskiteguriga miniinvesteerimise ekspert

variatsioon
03.03.10, 10:30
pro=high stakes reg
elukutseline=leib/vorst/juust

Toots_x
03.03.10, 10:32
Inimestes segaduse tekkitamiseks olen kasutanud ka ametinime - ultrlühiajalise kõrge riskiteguriga miniinvesteerimise ekspert
Mis siis ütled, kui öeldakse: "Ole nüüd hea ja seleta lahti, mis see ikkagi täpsemalt on". :D

Godspeed_EJ
03.03.10, 10:33
pro=high stakes reg
elukutseline=leib/vorst/juust

mulle meeldib see lähenemine

hotcocacola
03.03.10, 10:35
pro=high stakes reg
elukutseline=leib/vorst/juust


no minu jaoks pro = elukutseline, ehk siis sissetulekud tulevad pokkerist :)

aga eks siin ole vaidlemisruumi mõnusalt.
Nagu variatsioon ytles, tema jaoks on prod vaid hishstakes+ mängijad.

huvitav teema, saab lugeda mida rahvas arvab :P

aga järelikult semi-pro on siis inimene, kes teenib elatist pokkeriga ning küürib mõned päevad nädalas tööpinki ?

muruntau
03.03.10, 10:40
pro peaks olema ikka jah kes teenib enda põhisissetuleku pokkeriga ja defineerib ennast kui pokkerimängijat. Professionaal on ikkagi kõrge tööeetikaga ja -suhtumisega keskmisest paremini toime tulev isik. Kuidas ei saaks nt pargi regulari, kes teenib 20 kEEKi kuus, pokkeriproks mitte pidada on beyond me. Tüüp mängib seda tööna, saab enamuse/kogu enda sissetulekust seal, seega ta on elukutseline - pro. Professionaali mõiste ei ole mingi fafa haisteiksi blingurite monopol, see on väärarusaam, mis on tekkinud liigsest videote vaatamisest.

privador
03.03.10, 10:49
pro peaks olema ikka jah kes teenib enda põhisissetuleku pokkeriga ja defineerib ennast kui pokkerimängijat. Professionaal on ikkagi kõrge tööeetikaga ja -suhtumisega keskmisest paremini toime tulev isik. Kuidas ei saaks nt pargi regulari, kes teenib 20 kEEKi kuus, pokkeriproks mitte pidada on beyond me. Tüüp mängib seda tööna, saab enamuse/kogu enda sissetulekust seal, seega ta on elukutseline - pro. Professionaali mõiste ei ole mingi fafa haisteiksi blingurite monopol, see on väärarusaam, mis on tekkinud liigsest videote vaatamisest.


Mulle meeldib see lähenemine


Samas nt peab pokkeriga teenitud summad olema suuremad muust tegevusaladest.
Nt kui Bill Gates tahab saada väga heaks pokkeirmängijaks ja ta tõesti hitib hästi ept-d ja on väga hea mängija, siis aks ta on ikka profesionaalne mängija kui need miljonid on tema jaosk sendid


Samuti tuua vastupidine näide. Reisisaatja saab EPT pileti freerollilt ja võidab kogu ept.
Et talle meeldib ta töö, teeb ta seda edasi ja pokekrit mängib vaid hobikorras.
Kas teda saab pokkeir profesionaaliks pidada, kui ta võitis pea 1000 aasta palga?



Mina arvan, et pro on ka tyyp, kes REGULAARSELT mängib võitmiseks. St teeb käivet ja tema toimingutes on SISU

nomerlot
03.03.10, 10:49
Pro ehk elukutseline on inimene, kes teenib oma elatise pokkerist. See, kas tema elatis on 500, 1000 või 100.000$ kuus on teine teema ega puutu hetkel asjasse.

Võrdleme spordiga - suvaline korvpallur, kes näiteks Tartu Rockis mängib, on ilmselgelt pro, mis siis, et NBA-s teenib iga viimane pingipoiss temast 100x rohkem. Teenistuse suurus näitab vaid, kui edukas sa prona oled.

privador
03.03.10, 10:57
Tegelikult seda teemat ajendas mind tegema see, et "Kõik võidab" saates tutvustati paar mängijat kui profesionaalset mängijat. Samas teades, et neil on töökohad, bisnesid ei saa seda ju nii nimetada. Võib küll öelda, et antud isik on expert või advanced tasemel pokkeris vms

Lisaks kõigele hobimängija võib oma tasemes kaugelt üle olla prost!
Aga pro profesionaalsus, siis ongi ehk sellsieid situastioone vältida:)

r3o
03.03.10, 10:58
Samuti tuua vastupidine näide. Reisisaatja saab EPT pileti freerollilt ja võidab kogu ept.
Et talle meeldib ta töö, teeb ta seda edasi ja pokekrit mängib vaid hobikorras.
Kas teda saab pokkeir profesionaaliks pidada, kui ta võitis pea 1000 aasta palga?

Mina arvan, et pro on ka tyyp, kes REGULAARSELT mängib võitmiseks. St teeb käivet ja tema toimingutes on SISU

Tegelikult võib siis juba elukutseliseks/proks nimetada inimest, kes mängib regulaarselt (kuidas seda defineerida ei tea) ja teenib sellega raha. Sest tõesti, kui reisisaatja võidab Viking loto peavõidu siis ei saa teda ju elukutseliseks lotomängijaks nimetada.
See NBA ja eesti korvpalli palkade võrdlus oli ka suht hea. Mõlemad on prod.. lihtsalt tase erinev.
Nii mõeldes võib inimene olla elukutseline mitmel alal, mis iseenesest on ju ka päris loomulik.

muruntau
03.03.10, 11:00
Pro on muidugi see, kes regulaarselt mängib enda sissetulekute nimel, teeb seda tööna.

Proga seondub ka keskmisest kõrgem sissetulek, alla selle on semipro'd, amatöörid, wannabe'd jne.

E: Seega Eesti mõistes pro võib USA mõistes vabalt semipro/amatöör olla, see peaks olema kohaliku palgaga seotud.

E2: ja käsper oleks nt edukas harrastaja või midagi taolist :D

ranka
03.03.10, 11:04
Et olla pokkeris edukas s.t. olla plusspoolel pead olema top10% sees (maybe top20% ma ei tea täpselt aga need viimased 10% on suht break-even vennad anyway). Seega minu arvates iga inimene, kes suudab olla pikemas perspektiivis plussis on kindlasti proffesionaal.

nomerlot
03.03.10, 11:06
ka breakeven rakeback-FPP-pro on pro :)

forell
03.03.10, 11:20
Mind ei häiri kui algaja mängija kes on just võitnud 150 doltsi Triobeti turniirilt ennast proks kutsub.
Kui sa kutsud ennast proks siis sa ilmselgelt arvad et sa kuulud top10% hulka mängijatest. Mõni kuulubki, aga enamus kaotavad palju raha suure ego tõttu.

Leidsin hea quote

The reason why poker is profitable for some people?
It's because other ppl are willing to place a wager on their skills that they can't match with their true abilities.

mkva
03.03.10, 12:23
forelli Quote on nii true

Codecci
03.03.10, 12:54
Mina arvan, et pro on ka tyyp, kes REGULAARSELT mängib võitmiseks. St teeb käivet ja tema toimingutes on SISU
Parim definitsioon imo.

Kui Keiss grindib iga päev NL20 Triobetis ja see ta peamine sissetulekuallikas, siis ta on pro. Kui Bill Gates hitib live turnadelt keskmiselt 100K$ kuus, aga see on kommiraha tema jaoks, siis ta ei ole pro.

Samas ei ole ka nt. Howard Lederer enam pro kui ma ei eksi? Vaevalt ta raha teenimiseks pokkerit mängib.

variatsioon
03.03.10, 12:55
Parim definitsioon imo.

Kui Keiss grindib iga päev NL20 Triobetis ja see ta peamine sissetulekuallikas, siis ta on pro. Kui Bill Gates hitib live turnadelt keskmiselt 100K$ kuus, aga see on kommiraha tema jaoks, siis ta ei ole pro.

Samas ei ole ka nt. Howard Lederer enam pro kui ma ei eksi? Vaevalt ta raha teenimiseks pokkerit mängib.

eks nad teenivad päris palju reklaami pealt.

kuco
03.03.10, 13:05
eks nad teenivad päris palju FTP osaulse pealt.

FYP

janek174
03.03.10, 13:20
ka breakeven rakeback-FPP-pro on pro :)

Krt huvitav teema. Kui ma tööl ei käi, olen BE rakebackist elatuv inimene ja sellest ka oma pere ära toidan, kas ma kvalifitseerun ka siis pokkeriproks?

variatsioon
03.03.10, 13:24
IMO ei.
ametlikult jh

pikk28
03.03.10, 13:28
Krt huvitav teema. Kui ma tööl ei käi, olen BE rakebackist elatuv inimene ja sellest ka oma pere ära toidan, kas ma kvalifitseerun ka siis pokkeriproks?
rakeback pokkeripro IMO

Maheaatom
03.03.10, 13:31
Enamus maailmanimedest ei elatu pokkerimängust. Sellesama Ledereri aga ka näiteks Hellmuthi, Brunsoni, Tony G jt. jaoks on laudades teenitud papp kommiraha võrreldes sellega, mis tuleb mujalt. Nad peavad lihtsalt püsima areenil, sest see on kasulik nende äridele, kuid neil ei ole otsest eesmärki pokkerimänguga igapäevast elatist teenida. Samas miks ei võiks neid nimetada pokkeriproffideks? Anna Kurnikova oli ju ka tenniseproff, mis sellest et raha teenis ta reklaamist mitte turniirivõitudest.

"True gambler" ning kahtlusteta elukutseline kaardimängija oli näiteks Stu Ungar, kes teenis terve elu jooksul "ausalt" vaid mõnisada dollarit, mis talle maksti 1981. aastal kuskil teleshow's käimise eest.

P.S. Ja rakeback-pro (kes tööl ei käi või mingit äri ei aja) on muiudgi pro, sest tema teenistus tuleb otseselt pokkerimängust. Vahet ju pole, kas mänguga või rakeback'i näol ;)

hotcocacola
03.03.10, 13:32
Krt huvitav teema. Kui ma tööl ei käi, olen BE rakebackist elatuv inimene ja sellest ka oma pere ära toidan, kas ma kvalifitseerun ka siis pokkeriproks?

imo jap, sest raha tuleb ikkagi pokkerist =)

naljakas on mõelda....
prod
semi-prod
rakeback-prod :D



aga nagu ülevalpool juba öeldi, siis ilmselgelt peab regulaarselt tegelema pokkeriga, ehk genema raket =)

mkva
03.03.10, 13:33
Selle rakebaci saamiseks ta enivei mängib ju, seega pro ju .. imo

nomerlot
03.03.10, 13:48
Päris kindlasti on ka raceback-pro pro nimega. Muidugi, nende peale vaadatakse ülevalt alla, sest nad ei biidi mängu, vaid saavad sisuliselt tubadelt palka rake genemise eest. Aga see on jälle ebaoluline - kui peamine sissetulek tuleb pokkerist, siis on pro.

Ja see hellmuth, tony g jnejutt: näiteks Tiger Woods on reklaamidiilidega teeninud jõhkralt rohkem kui auhinnarahadega (nagu enamik spordisuperstaare - Jordan, Schumacher, Kurnikova, just name it), aga need muud diilid ongi tulnud sellepärast, kes nad on ehk oma ala superhästi biitivad prod. Part of business.

pikk28
03.03.10, 14:00
true

pastilaa
03.03.10, 15:15
Mina olen foorumipro - mängida eriti ei oska ja aega ka selleks väga pole. Foorumis laaberdamiseks - alati!

nomerlot
03.03.10, 15:16
Mina olen foorumipro - mängida eriti ei oska ja aega ka selleks väga pole. Foorumis laaberdamiseks - alati!

Toob hästi sisse?

pastilaa
03.03.10, 15:40
Toob hästi sisse?

Posts-rate on päris kõrge. Jah.

taipupole
03.03.10, 16:34
See on nii põnev küsimus, et ma võtan õhtu vabaks ja juurdlen selle üle. Annan teile homme lõplikust tõest teada.

Marek K.
03.03.10, 16:51
no teemaalgatuses olev post on 6ige, isegi pokkeristaarid, kes tegelevad igap2evaselt muu businessi v6i t88ga, siis nende jaoks on enamasti pokker ikka hobi. pokkeripro on siinse foorumi m6istes ikka pigem vend, kes teenib igap2evaselt online grindides omale elamisraha jms.

Viski
03.03.10, 17:12
Professionaalne pokkermängija on tüüp, kes on selleks palju tööd teinud, lugenud raamatuid, vaadanud videosid või mida iganes ja peab ennast üleval vaid pokkerist teenitud võitudega/rakeback'iga. Minu 10 senti ..

low-flow
03.03.10, 17:26
rakeback pro on ka üsna kõva vend ikkagi...

Pahvak
03.03.10, 17:27
heads-up sng rakeback pro on ka üsna kõva vend ikkagi...

FYP.

ok2aa
03.03.10, 20:05
Professionaalne pokkermängija on tüüp, kes on selleks palju tööd teinud, lugenud raamatuid, vaadanud videosid või mida iganes ja peab ennast üleval vaid pokkerist teenitud võitudega/rakeback'iga. Minu 10 senti ..

niiet nl20 grindiv töötu on on professionaalne mängija ja nl400 töö kõrvalt mängiv ei ole?

Staier
03.03.10, 20:25
ok2aa jutt jumala õige,proks saab nimetada ikkagi mingit kindlat taset biitivat playerit ja mängitud käed&tunnid ei oma tähtsust imo

Roomet
03.03.10, 20:43
niiet nl20 grindiv töötu on on professionaalne mängija ja nl400 töö kõrvalt mängiv ei ole?

nl20 mängiv vend on oma mänguga palju tööd teinud, lugenud raamatuid ja vaadanud videosid või?

vapsik
03.03.10, 20:46
nl20 mängiv vend on oma mänguga palju tööd teinud, lugenud raamatuid ja vaadanud videosid või?

Ma mängin küll NL-25s, aga raamatuid ja videosid olen vaadanud ja mängu kallal on ka saanud tööd teha.

Pokkeriproks ennast ei pea ja vaene üliõpilane olen hetkel nagu andugi :)

pastilaa
03.03.10, 21:03
Ma mängin vahel harva mikrolimiite -raha pokkeriga eriti ei teeni. Tase olematu. Ranka tabelit tean. Mind võite kutsuda bossiks. Pokkeribossiks.

vinney
03.03.10, 21:09
ma isiklikult pean ennast foorumiproks vahetevahel

vapsik
03.03.10, 21:14
Suht fish oled selles vallas IMHO. Pastilaalt tasuks ehk coachingut küsida selles vallas.

pastilaa
03.03.10, 21:17
Tõelised pokkeriprod pidid Heli Läätse grindimise kõrvale kuulama. Midagi mindsetiga seoses pidi seal head olema. Ise pole proovinud.

dener89
03.03.10, 22:08
ma ei saa aru,miks asja nii keeruliseks teha.Pokkeripro on see,kes elatub pokkerist saadud rahadest.

nikitheone
03.03.10, 22:49
imo:

pokkeripro - vend kes jagab pokkerit

pokkeriprofessionaal - vend kes elatub pokkerist ja jagab pokkerit

nt kui ranka jätab pokkeri ja foorumi maha ning elatub elu lõpuni säästudest/intressidest vms jääb ta pokkeriproks, sest teab palju, kuid ei ole pokkeriprofessionaal.

Tuul
03.03.10, 23:32
viimati, kui ma sõnade üle mõtlesin, siis oli pro professionaali lühend

Roomet
04.03.10, 02:46
Ma mängin küll NL-25s, aga raamatuid ja videosid olen vaadanud ja mängu kallal on ka saanud tööd teha.

Pokkeriproks ennast ei pea ja vaene üliõpilane olen hetkel nagu andugi :)

Vapsik, mis puudutab Sind ja NL25-te, siis Sina oled totaalne erandjuhtum. :D Ei mõista mina ega vast keegi peale Sinu, miks sa seal siia maani oled.:D

harryahven
04.03.10, 03:54
imo:

pokkeripro - vend kes jagab pokkerit

pokkeriprofessionaal - vend kes elatub pokkerist ja jagab pokkerit

wtf? pro on lühend professionaalist ju!
pro on siiski proff ehk ametliku lepinguga profesionaalne mängija. kui mingi peedu-mart biidib nl200, siis ta ei ole pokkeripro ehk pokkeriprofessionaal ju. see, et ta elatub enda teenitud rahadest ei tähenda proffistaatust ja kui tal on 3 kuud downer siis äkki ta ei ole enam pro v? for real mõelge veits, nagu jalka või kossu või ükskõik mis proo.. ei pea ühtegi korvi/väravat viskama/lööma, ikka saab rutsi, näiteks nagu proffi mängijatel 100% rakeback.

Rage
04.03.10, 10:01
emm.. imo siin suurt muud ei olegi.. kui et inimene kelle peamine sissetulek või põhiosa varandusest on pokkerit mängides soetatud..

põhiosa varanduse klausel on seepärast sees, et siin Phil Helmuthid jms pro'd tegelikult teenivad juba peamiselt vast oma varandust oma pokkerisaitisid promodes ja reklaamlepingute ja muu kamaga.. mitte ei istu päevad läbi kuvari taga ja grindi..

r3o
04.03.10, 10:12
emm.. imo siin suurt muud ei olegi.. kui et inimene kelle peamine sissetulek või põhiosa varandusest on pokkerit mängides soetatud..


Aga kui saad nt põhiosa varandusest päranduse või viking lotoga? Samas aga käid iga päev tööl (või mängid pokkerit) ja oled omal alal parimate hulgas. Kas siis oled amatöör ikka?

HU grinder
04.03.10, 11:18
Professionaal=elukutseline!=eliitklass (!= loe "ei võrdu")

Paljud teist panevad professionaali võrduma eliidiga, palun tehke sõna algne tähendus selgeks. Tänapäeva kiirelt moderniseeruvas ühiskonnas on igasuguste netimängude ja slängi tõttu ära rikutud päris palju originaalses keeles. Ärge ajage slängi segamini keelega. Slängis võib pro/professionaal tähendada eliiti vms, aga eesti keeles ta seda ei tähenda.
Seega mängigu, mis limiiti tahes, kui palju tahes - kui ta sellest elatub, on ta professionaalne mängija.

Rage
04.03.10, 11:27
ok, elukutseline defineerib paremini.

Codecci
04.03.10, 13:45
wtf? pro on lühend professionaalist ju!
pro on siiski proff ehk ametliku lepinguga profesionaalne mängija. kui mingi peedu-mart biidib nl200, siis ta ei ole pokkeripro ehk pokkeriprofessionaal ju. see, et ta elatub enda teenitud rahadest ei tähenda proffistaatust ja kui tal on 3 kuud downer siis äkki ta ei ole enam pro v? for real mõelge veits, nagu jalka või kossu või ükskõik mis proo.. ei pea ühtegi korvi/väravat viskama/lööma, ikka saab rutsi, näiteks nagu proffi mängijatel 100% rakeback.

Need kes Soomes "mustalt" ehitamas käivad ei ole elukutselised ehitajad, sest neil pole ametlikku lepingut?

durrrr ei olnud enne eelmise aasta lõppu elukutseline e. professionaalne pokkerimängija, sest tal polnud lepingut tehtud?

HU grinder
04.03.10, 14:40
Ei tasu nokkida selliste sõnavõttude kallal, Codecci, mille puhul kirjutaja ei teadvusta, mida kirjutab.

camu
04.03.10, 21:16
Väga mõttetu teema üle käib vaidlus tegelikult.
Lepime kokku, et pro on see, kelle sissetulek tuleb pokkerist. Olgu tal varandus, raha, naine, auto, maja, firma või leping, kui ikkagi biidib, siis pro.

leits
04.03.10, 22:28
im just bro

faronel
14.03.10, 15:14
Võtame eesti keele abiks.
Professionaal on Õigekeelsusraamatu järgi "elukutseline, mitteamatöör"; argikeeles "oma ala meister", mis tähendab eelkõige seda, et oma ala professionaal oleks selline isik, kes on omandanud samal alal (elu-)kutse ehk vajalikke teadmisi ja praktilisi oskusi, mis aitavad toime tulla kompetentsel ja eetilisel viisil oma ala tegevustes.
Reeglina tagab elukutseline tegevus peamist ja püsivat sissetulekut, kuid selline lisanõue on pigem rohkem vajalik kui piisav määratluse väljakujunemiseks. Teisisõnu teenida sellega endale pidevalt elatist võib tähendada ka olla professionaal, kuid see ei ole ainuke kriteerium, mille põhjal saab otsustada, kas tegu on professionaaliga või mitte.

Kohe vajab märkimist ka lühend "pro". Sellist asja Õigekeelsusraamat ei tunnista, see on inglise keelest adopteeritud žargoon, mida siin paljud kommenteerijad kiirustavad kohe lausetes ja loogilistes jadades ühe või teise sõnaga seostama, kusjuures kohati eksklikult. Kui tahate seda millegi jaoks kasutada, siis ikkagi reeglina professionaali lühendina, aga sõna "professionaal" välja kirjutamine ei tapa ka, eks?

Nüüd tagasi pokkeriülikooli juurde. Sellise definitsiooni järgi oleks minu jaoks ikkagi pokkeri professionaal selline inimene, kellel on piisavad teadmised ja oskused, mis tagaksid kompetentset toimetulekut oma alal.
* Mis tähendab olla kompetentne pokkeris? Kas oma limiiti (oleneme, mis limiidiga tegu on: NL10-NL100000000) biidiv regular on kompetentne - siinjuures olenemata, kas see tagab talle püsiva sissetuleku või mitte?
* Mis on need objektiivsed kriteeriumid, mille põhjal saab hinnata inimese häid (loe jälle: piisavaid) teadmisi ja oskusi? Ma usun, et kõige elementaarsem statistika ja tõenäosused nagu odds, pot odds, fold equity, range (you name it) on hädavajalik pokkerimängu õppimiseks, kuid asi läheb keerulisemaks kui mängu tuua HEM knowledge, vastase psühholoogia (mitteverbaalsed märgid bluffimise ajahetkel live'i turnal) mõistmine jne.
* Kõik võtavad võrdluseks Eesti-USA, milleks? Riigisisene võrdlus on piisav, et öelda, kas pokkerist saadud tulu kvalifitseerub elukutse eest saadud teenistuseks või mitte. Kuid siin läheb jällegi asi raskemaks, kui küsida seda absoluutarvu.
* Kus läheb piir elukutse ja lisategevuse vahel? See on õigustatud küsimus, sest Texas dolly jm selliste elukutseliste näited illusteerivad elukutsest ja teistest allikatest saadud tulude omavahelist tasakaalu, kuid samal ajal ei saa eitada, et nad on pokkeriga väga palju seotud. Siinpuhul on minu poolt ehk veel parem näide: Norman Chad - kas sellel mehel on vähe teadmisi ja oskusi (aga ka kogemusi), et mitte kvalifitseeruda pokkeriprofessionaaliks?

Kokkuvõttes ütlen seda, et kogu see arutelu on mõistlik ainult siis, kui on natukene selgesõnalisemalt määratletud, mis tähendab olla professionaal. Tundub, et üldises kontekstis eeldab see teadmisi ja oskusi ning lisaks ka soovitavalt ka püsivat sissetulekut. Privadori nördimus on tõepoolest hea tähelepanekuga, sest mis moodi saab mõnda inimest kutsuda professionaaliks, kes, vähe sellest ei teeni sellega igapäevaselt leiba, ei tea ega oska pooli asju, mida asja NL10 biitima õppinud regular endale selgeks saanud.

HU grinder
14.03.10, 15:18
Aega võttis, aga asja sai. Mõnus lugemine.

harryahven
14.03.10, 19:39
okei, ma panin väga mööda, sorri kutid, aga pro enda kohta ma ikka ei ütleks, kuidagi imelik.

yolpa
14.03.10, 19:49
okei, ma panin väga mööda, sorri kutid, aga pro enda kohta ma ikka ei ütleks, kuidagi imelik.

aga kõik sinu tuttavad räägivad, kui pro sa oled:D:D:D

harryahven
14.03.10, 19:58
no hoodis meeldib kõigil ülemõelda ju