PDA

View Full Version : Interneti teenusepakkujad + / -



zyxxx
02.12.08, 17:49
Teeks siis sellise teema ka siia, kuna see on suht tähtis element netipokkeriga tegelemise juures.
Ilma stabiilse netiühenduseta ei ole võimalik normaalselt mängida ja selle puudumine võib mõnusasse tilti viia.

Mina kasutan siis börsiettevõtte Starmani teenuseid ja viimasel ajal on minu pähe halle karvu sellega seoses päris kõvasti juurde tekkinud, sest:

1) Lihtsalt keset päeva tõmmatakse "juhe" seinast välja ja kui helistad, siis öeldakse "eeei tea peaks olema.... aaa hooldustööd on teie majas". Viisakas ju oleks planeeritud hooldustööde kohta mingi teatis saata näiteks kõrgtehnoloogisel tasandil otse mailile! :o

2) Poole aasta jooksul mingi kolm-neli korda läheb teadmata põhjustel internet pikemaks ajaks ära (tavaliselt hommikuti avastan), helistades klienditoesse on esimene väide, et nende viga see küll ei saa olla ja ilmselt on tegu kliendipoolse probleemiga, tavaliselt on nende meelest peasüüdlane halb kaabeldus, mis ei lase signaali piisavalt läbi. Kuidas on võimalik, et kaabeldus muutub öösel halvaks ja siis kui internet tagasi tuleb, siis on jälle mitu nädala kaabeldus hea? Lasin siis tehnikul kaabelduse üle mõõta, signaal normis, aga täna jälle oli kaabel halvaks läinud kui klienditoesse helistasin ;D Ootan siis jälle targa jutuga Starmani tehnikut külla >:(

3) Analoogne situatsioon oli teises korteris, kus nett kadus ära ja ei tulnudki enam tagasi. Käis mitu Starmani tehnikut ja kuna süüdi oli nende sõnul järjekordselt minu äsja remonditud korteri halb kaabeldus, siis soovitati seinad maha lõhkuda ja uus kaabel panna. Esitati ka muidugi arve tehniku tulemusliku visiidi eest. Jõudes järeldusele, et ma kohe kindlasti ei hakka seina seest kaablit vahetama, siis oma suure rumalusega tõin tuttava juurest samasuguse Starmani modemi ja oh seda imet kui nett tagasi tuli ;D Siit ka järeldus, et ei maksa esimese asjana korteris kaabeldust vahetama hakata kui targad Starmani tehnikud seda soovitavad. See on neil lihtsalt kõige lihtsam viis probleemiga mitte edasi tegelda.


Õnneks on olemas Elisa GPRS Internet, milla abil ma hetkel netis ka olen.

Oliverk
02.12.08, 18:36
Mul ISP selline väike tegija nagu Majanet. Situvad hinge ainult, piirvad kiiruseid ja süüdistavad kõiges halvas kasutajadi. Täna hommikust alates netti pole ja helistasin ütlesid et mul kaabli viga. Jep öösel ise kaabel läks katki 7 h mis ma magasin. Hetkel vana hea Tele 2 moblanett ja päevapilet päästavad päeva.

BuildUp
02.12.08, 19:22
Mul on STV.
Ma olen küll sellega tohutult rahul. Kiirus on täiesti normaalne. Kunagi ammu oli mingeid ühendusprobleeme. Aga neid on tõesti väga harva olnud ning viimase aasta jooksul ei mäletagi ühtegi korda, mil net oleks ära olnud.
+ Hind on ka väga soodne. 160 krooni/kuu kui ma ei eksi.
Soovitan teistelegi!

-andres-
02.12.08, 19:37
Oman kodus asupaiga kohta vaid KÕU ühendust. Eesti Energia pakub siis. Saab nuriseda küll selle üle, et uploadi vaat ei eksisteerigi ja pole kõige kiirem, kuid mida aeg edasi, seda korralikumaks siiski asi muutub.
Seega toimub progress ja isegi sellises leviaugus, kus elan, on asi juba täitsa stabiilne. Kui KÕU välja tuli, oli alguses net ikka kohutav, pidevad katkestused, reconnectid, megaaeglane. Veel kuu aega tagasi toimusid vahetevahel mõned disconnetktid, aga praeguseks, loodan et ära ei sõnu, on olukord palju paremaks. Viimase 3-4 nädala jooksul pokkerit mängides pole disconnecti olnud.
Seega kui kellegil vaja teenusepakkujat kuhugi maale, Eesti rändamisele, siis KÕU on igati võimeline pakkuma teenust igas metsas ja põllul, kus iganes asud.

kivisaba
02.12.08, 19:49
ega need teeenusepakkujad mingid lihtsad poisid pole. päris mõnedki turna buy innid on maha kantud nende pärast aga ette ei saamiskit võtta.
parim kild oli neilöt üks kord kui käskisid mul läpakale restarti teha kui netti polnud lubasin tagasi helistada kui tehtud. Ei teinud kumbagi.
räigelt tilti ajab see interneti puudulikkus aga ega sellest vist ei saa üle ega ümber

Oliverk
02.12.08, 19:52
Mobiilne internet ajab asja ära õnneks. Alati kui hädasti vaja.

kivisaba
02.12.08, 19:53
Mobiilne internet ajab asja ära õnneks. Alati kui hädasti vaja.
millist kasutad ja palu maksab kuus ?

Oliverk
02.12.08, 20:38
Tele 2 Päevapilet 15 krooni kehtib 24 h ja rebi palju jõuad. Mul aknataga 3.5 G ja Kiirused kuni 5 mega.

zyxxx
02.12.08, 23:47
millist kasutad ja palu maksab kuus ?

Minul TeleYks ehk siis Elisa GPRS Internet, päevapilet 12 tunniks maksab 12 kr ja turniiri ühes lauas saab täiesti edukalt mängida (testitud). Seega varuvariandiks ideaalne.

marguzz22
05.12.08, 13:58
mul kodus elisa 20mb ja 3,5G mobiilne internet ka igaksjuhuks. see tuleb umbes 3mb/s alla, nii,et kui tavanett ära kaob varu olemas

Marek K.
05.12.08, 14:02
Elioni digipakett, viimasel ajal pole paska väga olnud, a vahepeal iga õhtu mingi 8 ajal käis huiamine, koguaeg helistasin klienditukke ja siis mingi vene andrei koguaeg võttis vastu ja ajas, et tehke modemile restarte ja arvutitele.. tavaline jutt. Ja kuigi enne helistamist alati 10x juba k6iki variante proovinud alati, siis just peale kõnet härra andreile asjad kohe korras. ROFL

variatsioon
19.02.09, 13:40
bumb.. varsti plaanis teenusepakkujat vahetada.
soovitage veel midagi.

Tigrano
19.02.09, 13:41
bumb.. varsti plaanis teenusepakkujat vahetada.
soovitage veel midagi.

Ainult üks võimalik ja kahjuks ainuke lahendus, ELION ;)

leits
19.02.09, 13:43
meil ka patrikuga see digitv pakett vms, minul pole ühtegi probleemi olnud (va enda tarkvaralised jamad)

Tigrano
19.02.09, 13:44
meil ka patrikuga see digitv pakett vms, minul pole ühtegi probleemi olnud (va enda tarkvaralised jamad)


Ainuke varjant ka, muideks Elion tõmbas ümber Eesti uue kaabli ringi vist, ütleme nii, et monopol ;D

marguzz22
19.02.09, 13:45
pärnusse saate võtta ju elisa neti, tallinna ka 15mb max nii,et mühieb, kui mobla arved 500 saab neti tasuta 5MB et üli soodne pakkumine, kui keegi tahab PM teeme ära

leits
19.02.09, 13:47
tartus pole seda elisa teemat?. a fak ma olen teleyhes hetkel .. ja mu arved on pea kilo, seega elisasse minnes on need ca 1.5k min seega pole väga kasulik :D

kollane
19.02.09, 13:56
mul ka elion, ning see viskab ka ikka vahest puitu korralikult.
tüüpiline laks klienditoelt, tee restarti pla pla plaa... mustmiljon korda teinud.
siis saadavad tehniku välja , et see helista kui tuleb. järgmine päev korras ning pole vaja enam.
viimasel ajal õnneks päevas korra kaob ära.

leits
19.02.09, 14:00
kodus mul vist ruuter läbi ainult restardib ja restardib, garantii vist ka läbi .. peab oma rahade eest uue ostma, mis netti jagaks. mingit linksys toodangut ei oska keegi soovitada, mis digiTV jaoks sobib? Linksys, sest see vastupidavam.

RudiTurbo
19.02.09, 14:08
Minul ka Linksys, elab kah hästi.

Ma ei saa aru, kuda inimesed nii suuri telefoni arveid teevad, mina saan 100EEK'iga hakkama, vahel harva kui mõni naine sõnumihulluses on, siis tuleb 300 kanti ;D

Oliverk
19.02.09, 14:10
Mul kõneminut nii odav et peaks lolliks rääkima enneast et 500 täis saada :D Mul seerem osa pappi läheb interneti peale telefoniga.

Tigrano
19.02.09, 14:11
kodus mul vist ruuter läbi ainult restardib ja restardib, garantii vist ka läbi .. peab oma rahade eest uue ostma, mis netti jagaks. mingit linksys toodangut ei oska keegi soovitada, mis digiTV jaoks sobib? Linksys, sest see vastupidavam.

No elioni ruuter peab ikka jääma, siis sealt edasi ostad linksysi püssi ja jagad netti nii mis müriseb.

leits
19.02.09, 14:13
No elioni ruuter peab ikka jääma, siis sealt edasi ostad linksysi püssi ja jagad netti nii mis müriseb.


elioni sitt ongi läbi ... selle asemel mingi korralik linksys panna, speedtouch pole just väga pro

Tigrano
19.02.09, 14:14
elioni **** ongi läbi ... selle asemel mingi korralik linksys panna, speedtouch pole just väga pro


Praegu on uus ja parem wifi ruuter mingi 700 eeki vist elionis, vaheta see välja, sellel uus adapter, mis vist voolu kõikumiste jne vastu ka rohkem aitab. Mul on ja probleeme pole, samuti ka wifi toimib.

marguzz22
19.02.09, 15:19
no mul arved keskmiselt 1,5k ja minut on ming 80 senti firmapaketis, aga naisega räägin omajagu mingi 1h päevas ja teistele naistele ja sõpradega vaja arutada lahingplaane jne, ei tea eelmine kuu rääkisin 2000eek eest, mis ikka väga palju

Tarmonator
19.02.09, 15:26
Kernel ja 5Ghz sagedusel leviv wifi. 1mb alla ja 512kb üles. Kuu aega tagasi sai võetud see ligi, enne oli 2 aastat poole madalam kiirus. Raha tahavad palju krdid, 500 eestlast. Aga on ka stabiilne. Kiirus on olemas igal ajal, katkestusi nende poolt praktiliselt ei eksisteeri.Algul küll oli probleeme ping'ga ja katkestusi. Aga siis sai neid kõvasti tüüdatud sellega ja miskit nad seal tegid, igastahes väga hea on. Vahest kodus wifit tootev linksysi purk ise teeb trikke.
Ja ega mul siin muud varianti peale kerneli või KÕU pole. Aga kõu sai õele pandud ja ei soovita toda jama vaenlasele ka(kui on alternatiive). Kui muud varianti pole, siis muidugi ajab asja ära.

Tigrano
19.02.09, 16:33
no mul arved keskmiselt 1,5k ja minut on ming 80 senti firmapaketis, aga naisega räägin omajagu mingi 1h päevas ja teistele naistele ja sõpradega vaja arutada lahingplaane jne, ei tea eelmine kuu rääkisin 2000eek eest, mis ikka väga palju


Mul pole üldse mobiil sisse lülitatud, siis kui vaja helistada panen sisse ;D

leits
19.02.09, 16:37
linnas olles saab selle USB'ga ka ... 3,5g vms .. ka ypris kiire

marguzz22
19.02.09, 16:57
linnas olles saab selle USB'ga ka ... 3,5g vms .. ka ypris kiire



tartus, tallinnas, pärnus kuni 3,5MB/S HSDAga kun i7,2 ;) kiirem kui mõne mehe kodu nett

ranka
19.02.09, 17:51
Elioni pluss on see, et suht kiire, vähe probleeme aga miinuseks see, et pärnu poes tol hetkel, kui ma elioni võtsin, ei olnud tööl ühtegi kena chicki.

Potsataja
19.02.09, 18:29
Elion on nuts, isegi sellises kolkas nagu mina elan ;D

10507050.6 bit/sec
10260.8 Kbit/sec
10 Mbit/sec
1282.6 KB/sec

Foux
19.02.09, 23:33
Mul Elioni korrusmaja lahendus. Pole eriti jamasid ja raha pole kaotand

Tigrano
26.02.09, 22:16
Kas keegi kasutab mõnda mobiilside operaatori poolt pakutavat internetti?

50CandyJoe
28.02.09, 21:21
Kas keegi kasutab mõnda mobiilside operaatori poolt pakutavat internetti?


Elisat 3,5G vahel kasutan ja Tallinnas funkab hästi..kuskil maal ja GRPSi otsas tuleb liiga suur lag sisse ja sedasi võib klotsi kaotada.

Oliverk
02.03.09, 08:55
Kas keegi kasutab mõnda mobiilside operaatori poolt pakutavat internetti?

Maal Tele2 edge levib. PArema leviga saab 4 lauda pelada. Kui sitem levi siis 1 laud max ja siis ka võib pange panna.

Tigrano
02.03.09, 10:04
Siis on ikka KOU nendest mobiilside variantidest tõhusam.

-andres-
02.03.09, 10:22
Siis on ikka KOU nendest mobiilside variantidest tõhusam.


Mul kodus viimased nädalad KÕU suht katastroof ehk pole saanud pokkerit mängidagi.

Mobiilne internet sõltub pigem sellest, kas su kodu on 3G levialas või saad kasutada vaid EDGE/GPRS. Korralik 3G teeb silmad ette ka Elioni digitv jne ühendustele, kuid kui 3G levi puudub, siis EDGE otsas möllata on jama, nagu Oliverk mainis.

Hetkel lähipäevil proovingi EMT mobiilse interneti ära, sai mobiil soetatud ja kodu 3G leviala teisel korrusel :D täitsa olemas, seega loodame parimat. Ei oska ainult arvata, kui palju andmemahtu pokkerimängu peale kulub, seda peabki uurima, sest EMT-s hetkel suurim pakett 3GB kuus alla ja 399.-. Kui asi toimib, aga sellest väheseks jääb, siis kindlasti annaks ka EMTga miskit ära rääkida, kuid eks sellest saan anda lähiajal teada. Jama oleks loomulikult siis, kui lasen 3h-se sessi ja 500MB on alla tiritud, sellisel juhul ma vist kuu arvet veel maksta ei jõuaks :D.

rohelinekonn
02.03.09, 12:06
Endal on Straman ja tegelt midagi halba ei ole saanud öelda. Viimased aastad on korralikult töödanud ilma probleemideta ainuke asi mis nüüd juhtunud on jaanuaris vist oli see kui üks nädal mingi 2-3 korda keset ööd tõmmati juhe välja. Aga eeldan et nad tegid sel ajal midagi ja ei arvestanud et mina grindin kell 2 öösel. Rohkem ei mäleta küll, et oleks olnud jamasi.

Tigrano
02.03.09, 12:15
See KOU leviala sõltub täiesti asukohast, mul maal kõvasti parem levi KOU-ga kui linnas ;D

variatsioon
02.03.09, 13:46
suht sick et elion ongi ainuke lahendus :-X

variatsioon
02.03.09, 13:48
ja fakking elioni neti ei saa ju ilma digiTVta ??? :( >:(

Tigrano
02.03.09, 14:01
ja fakking elioni neti ei saa ju ilma digiTVta ??? :( >:(


Kui mikogoga sesse oleme teinud, siis ainult elioni meestega ei ole probleeme olnud, starmani omad jne, kõik katkuvad ja lääg on sees.

Codecci
02.03.09, 14:26
Hetkel Tallinnas Starman ja väga vähe probleeme on olnud, kuus 1 katkestus maksimum, arvatavasti vähem veel. Türil Elion küll nii stabiilne ei olnud, aga võib-olla aeg edasi läinud ja Elion ka paremaks muutunud või siis lihtsalt pakuvad Tallinnas paremat netti kui Türil. Aga ei kurda kumbagi üle, mõlemad ajavad asja ära ja probleeme minimaalselt olnud ;)

Elioni digiTV-d laidaks ainult - pole TV6 'te mis on väga hea kanal :'(

Marks111
02.03.09, 14:31
Audrus pole küll mingeid probleeme elioni DigiTV olnud. 3 kuud see nett olnud ja pole ühtegi katkestust.

Tigrano
02.03.09, 14:43
Audrus pole küll mingeid probleeme elioni DigiTV olnud. 3 kuud see nett olnud ja pole ühtegi katkestust.


Jah, ei ole tõesti enam ;D

FreakyJason
02.03.09, 15:20
Mul Starman 1,5 aastat ja siiamaani ei saa kurta. Ühendus stabiilne ja pappi pole neti pärast kaduma läinud. Pigem oma lollidest muuvidest ;D

Provoker
02.03.09, 15:28
Mul Starman 1,5 aastat ja siiamaani ei saa kurta. Ühendus stabiilne ja pappi pole neti pärast kaduma läinud. Pigem oma lollidest muuvidest ;D


Ma just vahetasin starmani Stv vastu kuna sama kuumaksu eest sain pea 5 korda kiirema neti ning põhikanalid mida vaadata on mõlemas olemas. Lisaks sellele ei ole mingeid modemeid vms. Lihtsalt juhe jookseb korterisse ning otse arvutisse. Tartus elan.

nomerlot
30.01.10, 15:49
Kui palju veebipokkeri juures upload kiirus oluline on?
Hetkel on mul Elion kiirusega 1Mbs üles ja alla, millest on pokkeri jaoks enam kui küll.

Aga kohe hakkan kolima ja vaatan, et Starman on isegi mõistlikum (sisuliselt sama hinnaga, aga ei pea seadmeid ostma ega 2-aastast diili tegema)

Aga nende ühendusel on 1Mbs alla ja 150kbs üles, ma ei oska sellest uploadist midagi arvata.
Muusika-film pole oluline, pokker on põhiline:)

zyxxx
30.01.10, 17:15
Kui palju veebipokkeri juures upload kiirus oluline on?

Aga nende ühendusel on 1Mbs alla ja 150kbs üles, ma ei oska sellest uploadist midagi arvata.
Muusika-film pole oluline, pokker on põhiline:)


Upload on oluline ainult siis kui sul on plaanis mingeid suuri andmemahtusid oma arvutist internetti pumbata. Netipokkeri mängimisel see mingisugust effekti ei anna.

Gettofish
31.01.10, 00:48
Elioni Speedtouchi ruuteriga suht jama koguaeg. Üks päev muutus nett üliaeglaseks, lõpuks tõmbasin telefoni juhtme välja ja aitas. Ei viitsi mässata sellega.

nomerlot
31.01.10, 09:17
TV6 on juba päris kaua olnud olemas Elioni digiTV-l


Sa vaata, kui kaua aega tagasi Codecci seda kirjutas ka:)

Mul Elioniga ei ole muidu praegu mingeid probleeme, täiesti veatult töötab. Restarti peab üliharva tegema.

IceCold
31.01.10, 14:50
Elioni DigiTV kasutan. Siiamaani rahul, stabiilne värk. Ruuter on natukene emane, kuid pärast firmware uuendusi kõlbab kasutada küll. Uploadi kiirus on kahjuks imelikult väike.. võiks siis vähemalt 5 mega olla või nii.

nomerlot
16.02.10, 01:20
ma olen nüüd mingi poolteist nädalat Starmani klient olnud ja Elioniga võrreldes imeb ikka küll. Päris mitu korda on olnud 5-15 min katkestus. Eriti just nii 00-01 vahel öösel ehk standard grindimise aeg just. Elioniga juhtus sellist asja ikka väga harva.

Nii eelmine Elioni ja praegune Starmani kogemus on Tallinnas.

vaatan kuu lõpuni, kui sama jama jätkub, vahetan välja.

hoss23
16.02.10, 02:22
ma olen nüüd mingi poolteist nädalat Starmani klient olnud ja Elioniga võrreldes imeb ikka küll. Päris mitu korda on olnud 5-15 min katkestus. Eriti just nii 00-01 vahel öösel ehk standard grindimise aeg just. Elioniga juhtus sellist asja ikka väga harva.

Nii eelmine Elioni ja praegune Starmani kogemus on Tallinnas.

vaatan kuu lõpuni, kui sama jama jätkub, vahetan välja.

Huvitav huvitav. Elan ise ka Tallinnas(kesklinnas) ja olen starmani klient juba 3,5a olnud. Aga pole mitte ühtki korda olnud veel, et net lambist ära läheb. Alati on ennem ette teatatud maili kaudu, et kui on hooldustööd. Ja viimased on olnud ka harva. Arvan, et selles rajoonis, kus elad, on mingi bug sees sellel netil. Ainus, millega starman sakib, on oma neti kiirusega(digi kolmikpakett on siis). Selle vahetaks küll elioni oma vastu välja.

ment52
16.02.10, 03:43
Mõned kuud tagasi hakkas elioni nett tihedalt disconnectima suure netikoormuse peale. Käis tehnik paar korda, anti uus ruuter (kuigi garantiiaeg oli juba läbi) ja aeti asi korda mitte ainult tasuta vaid vähendati ka kuutasu selle kuu eest. Positiivne ühesõnaga.

pikk28
20.02.10, 10:19
ma saaks panna 100mb neti, kuid ei näe pointi. 20 daala pean rohkem kuus maksma. isegi röövivad.

Provoker
20.02.10, 10:28
Huvitav huvitav. Elan ise ka Tallinnas(kesklinnas) ja olen starmani klient juba 3,5a olnud. Aga pole mitte ühtki korda olnud veel, et net lambist ära läheb. Alati on ennem ette teatatud maili kaudu, et kui on hooldustööd. Ja viimased on olnud ka harva. Arvan, et selles rajoonis, kus elad, on mingi bug sees sellel netil. Ainus, millega starman sakib, on oma neti kiirusega(digi kolmikpakett on siis). Selle vahetaks küll elioni oma vastu välja.


Ma tarts küll ei saa kurta starmani netikiiruse üle. Pole küll elioniga võrdlusmomenti, kuid suuremad failid tulevad tavaliselt ~700kb/s alla, boosti ajal isegi 2mb/s olen näinud.

ment52
20.02.10, 11:33
ma saaks panna 100mb neti, kuid ei näe pointi. 20 daala pean rohkem kuus maksma. isegi röövivad.

Ma maksaks heameelega 3kordset hinda 100mb neti eest.

pikk28
20.02.10, 14:05
ma NL200 jõuan miski aastal 2056, siis panen. ma ei tiri miskit netist, ei uploadi midagi netti. ei mängi netis peale pokkeri midagi.

Rage
21.02.10, 12:02
ma NL200 jõuan miski aastal 2056, siis panen. ma ei tiri miskit netist, ei uploadi midagi netti. ei mängi netis peale pokkeri midagi+1