PDA

View Full Version : Mängu/Vigade analüüs Holdem Manageri abiga



farik666
02.12.08, 18:44
Küsiksin, et kuidas siis HEM'i abiga analüüsida oma vigasid... ??
Siiani olen pmõtselt peale igat sessi vaatanud läbi miinuskäed ja üritand sealt midagi meelde jätta.. kuid ikka on suuri leake.

Kas on võimalik veel mingite stattide järgi uurida et mida teen valesti või mida peaks jälgima..

Igasugune abi teretulnud!

-andres-
02.12.08, 18:50
Ma vaatasin hiljuti käsi nt. positsioonide järgi. Et kui hästi ma suudan teatuid käsi positsioonide lõikes mängida. Just selliesd keerukamad käed nagu AQ, AJ, JJ, TT + trouble hands (KQ,KJ,QJ,QT,JT). Nende hulgast leiab kindlasti palju mõtteid ja ka mõned käed, mida foorumisse postitada. Peaks isegi seda nüüd mingi hetk tegema :).

ranka
02.12.08, 19:44
Mina kasutan vana head PT analüüsi, mis on kirutatud vanahärra Pokey poolt. Kõik asjad ei tööta nii nagu õpetuses kirjas aga iga mees peaks oma pokkeriproge tundma ning oskama vastavaid muudatusi teha. HEM'is saab asju veel täpsemalt, kui Pokey analüüsis ning kui põhjalikult uurida ja kohvi kõrvale lurpida, siis hakkab asi hargnema.

http://forumserver.twoplustwo.com/39/small-stakes-pl-nl/how-use-poker-tracker-111/

-andres-
02.12.08, 19:57
Tyty lingi eest. Otsisin just taolist teemat, peale selle teema lugemist, aga ei olnud veel suutnud leida.

metsnik
14.12.08, 21:41
Kas HEM kõrvale on mõistlik ka Poker Trackerit kasutada? Pakub see midagi olulist juurde?

ranka
14.12.08, 21:47
Kas HEM kõrvale on mõistlik ka Poker Trackerit kasutada? Pakub see midagi olulist juurde?


HEM ja PT3 on sisuliselt täpselt samad asjad väga väikeste erinevustega ja seega mina ei näe mitte mingit mõtet neid koos kasutada.

metsnik
15.12.08, 01:25
Ma olen üsna veendunud, et oluline takistus arenemiseks on vähene küsimine, eriti eestlaste puhul nende tagasihoidlikkust arvestades.

Aga ma katsun siin teemas seda viga "parandada". Kindlasti vaatavad paljud n00bid HEM-i poole, kuidas oma mängu tviikida või siis vähemalt osata paremini oma vigasid näha.

Palju võiks olla umbes enda läbimängitud (mitte dataminetud) käte arv, mil võiks hakata HEM-i statistikat usaldama ja selle põhjal mingeid järeldusi tegema, et midagi muuta? 500 kätt? Ma pean siis hetkel silmas justnimelt üleüldisemalt enda mängu, mitte mängu mõne konkreetse vastase vastu (kuigi see läheb natuke konflikti põhimõttega, et pokker on situatsioonipõhine mäng).

Ja kuidas on võimalik HEM-is näha kui palju on ühe või teise hole-cardidega mängitud. Mul on tunne, et ma mängin QT ja KT kaarte üle, aga tahaks statistikat näha. Muidugi ka muude kaartide kohta. Võimalus selleks on vist HEM-is olemas?

Ja lisaks - HEMis on võimalik kuvada vastase Steali ja Preflop Raise tõenäosust. Kuidas aga HEM neil vahet teeb? Olgu, kui mängija tõstab 4BB 27-ga, on tegemist stealiüritusega, kuid näiteks AK puhul oleks legit raise. Kuidas ja millise info põhjal HEM klassifitseerib mängija tõste stealiürituseks? Kas siis kui kõik on foldinud ja button tõstab, läheb see olenemata edasisest actionist see stealiüritusena kirja? Või midagi muud?

-andres-
15.12.08, 02:01
Iga raisetud käsi preflop annab siis andmed pfr näitaja kohta. Steal pct tuleb CO-lt, Buttonilt ja SBlt varastamise ürituse arvust.

Et teha mingi ennatlik kokkuvõte, kas tõesti midagigi inimene pokkerist jagab, siis seda saab teha suhteliselt väikse käte arvu hulga pealt. Aga kindlasti mitte 500 käe pealt. Et teha juba korralikum analüüs positsioonitundlikkuse, varastamise, postflop mängu kohta, siis alla 25k+ kätest ei saa mõelda.

ranka
15.12.08, 06:24
Palju võiks olla umbes enda läbimängitud (mitte dataminetud) käte arv, mil võiks hakata HEM-i statistikat usaldama ja selle põhjal mingeid järeldusi tegema, et midagi muuta? 500 kätt? Ma pean siis hetkel silmas justnimelt üleüldisemalt enda mängu, mitte mängu mõne konkreetse vastase vastu (kuigi see läheb natuke konflikti põhimõttega, et pokker on situatsioonipõhine mäng).

Kõik on paika pandud "kordade" arvuga, mille põhjal arvutatakse protsendites tulemus. Seega kindlaid käsi ei saa öelda, sest igat kindlat situatsiooni tekib 500 käe juures vähem teisi rohkem. 500 käe juures tähendab, et sul oli 500 võimalust panna raha potti (VPIP) ja miski 470 x raiseda (PFR). Seega 500 kätt on väga OK VPIP ja PFR arvestamiseks. Kui sa oled tight mängija, kelle VPIP on näiteks 15%, siis 500 käe juures panid sa 15% ajast raha potti aga floppi võisid näha nii 20-30 korda (sest teinekord sa raisesid ja vastased foldisid või tagant reraiseti ja pidid foldima), millest näiterks 70%-il (14-21 korda) olid sa preflop raiseja ja sul on võimalus teha CBET. Seega CBET-i ei saaks veel arvestada ning oleks vaja 5000 kätt. Veel enam, 2-nd barreli said teha maybe 1-2 korda ja seega oleks veel rohkem käsi vaja!!! Seega oleneb statist! Aga väiksed näpunäited või thumbruled:
VPIP/PFR: 100 kätt on juba piisav, et saad aru, kas vastas on TAG, LAG või fish.
AF: 500 kätt, siis enam AF ei tohiks eksitada
STEAL: 100-200 kätt, et teha selgeks, kas jagab positsiooni
Fold to BB/SB: 1,000
CBET%: 2000 kätt (olnebe, mis ta PFR on)
Went To Sd: 5000 kätt



Ja kuidas on võimalik HEM-is näha kui palju on ühe või teise hole-cardidega mängitud. Mul on tunne, et ma mängin QT ja KT kaarte üle, aga tahaks statistikat näha. Muidugi ka muude kaartide kohta. Võimalus selleks on vist HEM-is olemas?

HEM-i see esimene pea tab ja seal on reports. Rippmenüüst vali "By HoleCards" ning siis saad vaadata käsi holekaardide järgi.



Ja lisaks - HEMis on võimalik kuvada vastase Steali ja Preflop Raise tõenäosust. Kuidas aga HEM neil vahet teeb? Olgu, kui mängija tõstab 4BB 27-ga, on tegemist stealiüritusega, kuid näiteks AK puhul oleks legit raise. Kuidas ja millise info põhjal HEM klassifitseerib mängija tõste stealiürituseks? Kas siis kui kõik on foldinud ja button tõstab, läheb see olenemata edasisest actionist see stealiüritusena kirja? Või midagi muud?


-andres- juba seletas ära aga selgitan üle. Stealiks loetakse OPEN-RAISE CO-lt, Buttonilt või SB-lt. Preflop raiseks IGAT raise igalt positsioonilt (ma ei tea, kas 3betid ja 4betid käivad ka PFR alla, vist käivad aga see suht ebaoluline, kuna long runis need mõjutavad PFR raise statti ainult komakoha võrra)

JA sul on muideks õigus, et eestlaste viga - liiga vähe küsida ja tihti loodavad liialt teiste peale!

rrrr
05.02.09, 15:31
Võtate lahti HEM->Cash Games->Reports-> ja valite listist Holecards ja näete, et TT,99,AQo,AJ,ATs on miinuses. Kas 11K käsi on liialt väike sample? Kuidas te probleemikaid käsi parandate? Lükkate nende mängimise hilisemasse positsiooni, foldite kergemalt või vastupidi mängite agressiivsemalt kui flopatud pole just kõige tugevam kombinatsioon? Kontrollite vastast betides/raisides ja vastupanu kohates viskate kaardid minema ning lepite keskmise kaotusega? Ma tean, et iga situatsioon on erinev kuid alati on olemas mingi kesktee, mis toob vähem kahju või siis on olemas paar tähtsamat näitajat, millele keskendudes on võimalik kahju vähendada.
http://rothe.city.ee/p/hc.gif