PDA

View Full Version : NL50 fullring session unibetis



taasver
14.10.08, 16:47
Tere. Tegin ühest oma sessist video (veidi alla tunni pikk).
Video tegin kuna sõber (kasut.HotGutShot) soovis näha kuidas mängin.
Natuke endast: olen tõsisemalt pokkerit mänignud umbes pool aastat, umbes 10k kätt kuus. Alles selle kuu algul hakkasin NL50't mängima, käsi sellel limiidil kogunend vaid umbes 5k, seega olen suht algaja alles.
Videost: Midagi väga õpetlikku sealt vist ei leia, pigem sooviks just kommentaare headelt mängijatelt(äkki leiate mõne suure vea).
Algul soovitan kerida umbes 11 minuti juurde. Seal käsi 66. Kommentaare?... põnevamad käed tulevad peale 30min, seega kerige julgelt edasi. Tegin video .avi formaadis, .wmv
oleks vist väiksema suurusega tulnud, aga millegipärast ta ei salvestand selles formaadis.
LINK: http://www.megaupload.com/?d=HGNQ7MBD (350mb suur, ~1h)
Oodatud on igasugune tagasiside! ;)

ranka
14.10.08, 16:49
Downloading...

Teen tõenäoliselt ühe sessi, ning õhtul üheksa paiku vaatan ning siin annan ka oma hinngangu põnevamatele kätele.

Timpz
14.10.08, 18:43
Finally.

Vaatan hetkel

ranka
14.10.08, 19:48
Ja läbi ta saigi!

Minu kommentaarid.

Üldiselt mängid õigeid kaarde õigetelt positsioonidelt aga betsizing on minu arvates veitsa vale, eriti postflopis. Tihti panid pot-size beti, eriti halb oli video lõpu poole, kui ees oli raise, sa AA-ga reraised ja algne raiseja callib. Flop oli kümme kõrge. Flop oli enam vähem aga turnis panid potsize beti, see oli minu arvates halb. Drawimist ära karda pane, seal vähem näiteks 60% potist ja lase tal bluffida või siis üle raiseda. Soovitan natuke postflop betsizingut korrigeerida. Kui sa betid tsipake vähem siis saad poole tihedamini calle ja ikkagi neil pole õigeid oddse drawida.

Video kvaliteet oli hea aga audio oli natuke halb ja tundub, et see on meie algajate videotegijate põhiprobleemiks :) Aga loodan, et läbi kogemuste helikvaliteet meil kõigil paraneb.

Käte kohta niipalju, et kohe alguses, kui sa said 66 ja floppasid seti ning turni tuli neljas reakaart siis mina oleksin järgi checkinud. Sest pot oli juba 30$, sul järgi 40$ ja usu mind, et isegi fishid lõpetavad siin masti tõmbamise, ülepaarid foldivad ning isegi kaks paari lähevad väga kergelt mucki. Ning kui sa betid ükskõik, mis summa ja keegi sind check-raiseb siis sa kahjuks oled commited (see tähendab, et sa ei saa enam foldida) aga pea-aegu alati taga! Seega võib isegi öelda, et sa pöörad oma seti bluffiks - enamus halvemaid käsi foldib ja ainult paremad callivad või raisevad. Seega check ja vaata, mis riveril saab. Kui oleks HU pot siis ma betiks.

Siis 9-ndal minutil oli sul big blindid QTo, SB-ni folditi, kes raises 1.75 ning sa foldisid. Siin mitte kunagi ära foldi! Calli enamus ajast ja kui tahad olla agresiivne, siis reraise ehk 3beti. Ma soovitan calli, sest 3bettides pöörad käe liiga bluffiks. Callides saad rohkem valuet, sest sul on positioon, pot on alati heads-up ning small blindi range on väga loose. Seega callllllllllllll.

32-ndal minutil, kolmandas lauas on sul AK small blindilt. Ees 1 vana minraiseb, 1 shortie callib ja sa reraised. NB! Esimene vana on väga loose aga preflop raise range on väga tight - 7% oli vist. Seega see pole päris auto reraise aga kuna tudnub, et tegu on halva mängijaga ja ta mängib valesti kaarde siis reraise on hea. Sa raised 4 euro peale. See on liiga vähe! Raise miski 7-8 euro peale, sest sa oled OOP (out of position) ja ära lase neil positiooni sinu vastu kasutada. Ok. Nüüd juhtus nii, et algne raiseja callis ja tagant shortie põrutas all-in 8 euro pelae. Järg sinu juures ja sa callid. 100% ajast mina reraisen siin ~14 euro peale ja callin ära ka algse raiseja shove (tal oli stack 32 eurot). Sa callisid, algne raiseja foldis, seegi hea.

Siis 35-ndal minutil, sul AK, board oli miski KT9J. Sa cbetisid flopi, fish callis ja turn oli halb. Ja fish checkis, maas oli küll flush draw aga ma ei tea. Ma tahaks ka siin järgi checkida, kuigi ma ei ole selles mängus kindel. Loodan, et selles käes saame rohkem kommentaare.

40-ndal mintuil buttonilt callisid KJo-ga UTG+2 open-raise, kes oli 14/8. Minu arvates on see ka päris halb, sest postflopis on sul väga raske tema range vastu mängida. Kui sa saad oma kunnil või poisile pihta ja pot hakkab suureks minema, siis tea, et sa oled taga. Aga reeglina sa hakkad ainult väikseid potte võitma, sest kui sa hitid, siis tema jaoks on ülekaardid maas (kuna tal on palju väikseid paare) ja ta ei maksa. Kui sa hitid poisi, pot läheb suurekls on tal kolmik või üle paar. Kui sa hitid kuningat, on tal AK, AA jne aga QQ ja sellistelt sa ei saa raha. Seega ma soovitan seda kätt foldida, kui just pole erilist readi, et sa suudad talt enamus potti vuuki panna.

Loodan, et saame rohkem kommentaare käte kohta ning loodan, et see video ei jää sinu poolt viimaseks!

taasver
14.10.08, 21:16
Suur tänu sulle ranka, et analüüsisid põhjalikult.
Üritan postflopi vähehaaval korrigeerida.

9-nda minuti QTo: Kas selles olukorras vaatad ka mingit blind steal, positional awareness või mingit sellist stati? Üldiselt teen ise järeldusi vaid VPIP, PFR ja Agressioni järgi. Selles olukorras vaatasin, et vastase PFR-3 ja panin ta kuskile AK peale.

40. minuti KJo: Ma panin ta AK, AQ peale. Oleks kunn lauas, siis poleks bettinud. Mängisin selle peale, et boardi tulevad madalad kaardid ja betiga võtan poti. Väikeste pocket paaride peale ei mõelnudgi. :-\

Timpz
14.10.08, 21:58
Sain ka lõpuks vaadatud.

Nõustun 100% rankaga postflop betsize-ingu koha pealt.

Endale meeldis kõige rohkem 88 käsi kus flopiga set ja riveriga maja.
Eriti analüüsimisoskust mul pole :D.
Ootan järgmist videot ;)

ranka
14.10.08, 22:01
Sain ka lõpuks vaadatud.

Nõustun 100% rankaga postflop betsize-ingu koha pealt.

Endale meeldis kõige rohkem 88 käsi kus flopiga set ja riveriga maja.
Eriti analüüsimisoskust mul pole :D.
Ootan järgmist videot ;)


lol see 88 käsi oli kõva :D Poiss alguses oh set ja siis riverisse tuli poiss, siis kohkus millegipärast. Arvas vist ,et vastasel jack ja nyyd sai kolmiku ning ise ei tabanud kohe ära, et tal maja :)

raunooo
16.10.08, 16:18
Donk olen, ei saanud hakkama downloadimisega.

ranka
16.10.08, 16:22
megauploadis pead algul sisestama üles äärde kolmekohalise tähtedekombinatsiooni (roboti kaitse). Kui see tehtud siis suunatakse sind järgmisele lehele ja kui sul ei ole membershipi, siis pead ootama 1 minut enne, kui download nupp aktiivseks läheb.

ranka
17.10.08, 13:53
Samal ajal teises lauas JTo SB'st "ma callin" täiesti vale.. SB'st completeda JT QJ KJ AJ jms kätega on leak btw, sa ei võida seal kunagi suurt potti, küll aga kaotad.


Are you serious? JT kohta ma ei oska öelda, kuna seda foldin SB-lt päris palju, kui ees limperid aga QJ, KJ ja AJ on minu puhul suht standartne complete (kui ees limper või limperid). Teinekord ma ise raisen nendega, oleneb, mis limperi(te)ga tegu on.

Hetkel pole olma arvuti taga aga hiljem huvipärast viskan oma databaasile pilgu peal ning annan tulemused, et kuidas mul need käed käituvad, kui ma SB-lt completen.

taasver
17.10.08, 16:13
ilikeu: tänud kommentaaride eest. üritan parandada mängu.
Mis limiidis ise mängid? ja nagu ma aru sain siis 6-maxi?

ranka
17.10.08, 16:19
cariadoni nime tean aga pole kunagi temaga ühtegi sõna ei online ega lives (vist?) vahetanud.

Aga nüüd filtreeritud käed (loodan, et mingit filtrit valesti ei pannud) -> SB, pot ei ole raisetud, mina completesin (ees vähemalt 1 limper):

http://arion.pri.ee/pildid/pildid/completed.JPG

Tegu siis full-ring mänguga.

ranka
17.10.08, 17:02
jah ei mängi aga iga käega ei peagi suuri potte mängima :)

Esiteks completemine on "deceptioniks", kui ma teen seda väikse pocketi, kui broadwayde ja hulgi suited connectoritega. Samuti ma raisen sealt suurte kaardidega (premiumid), teinekord ka väikeste pocket paaridega, suited connectorite ning ka eel-mainitud domineeritud broadway kaardidega. Sellise range korral on mu SB play väga hästi balanseeritud ja väga raske on lugeda.

Kui sa aga mängid ainult raise ja fold moodi, siis minu arvates su range on rohkem defineeritud pluss sa mängid kogu aeg suurt potti, kui sa oled laua kõige halvemas positsioonis.

RudiTurbo
18.10.08, 09:03
Leidsin ka siuxe pokkeri salamaailma üles siis :D
Vaatasin ka pmst terve video ära, see oli väga sarnane mäng, kuidas ma mängisin oma esimese päeva ühest nädalast, kus mängisin stabiilselt 4 lauda samadel stakesidel, 4h päevas, kuid dollari laudades.

See bet sizing oli jah nagu , tiba suur flopil, kuid kui mängisin samamoodi, et bettisin terve poti aina , siis mu päevakasum oli ka 300 dollarit ning ma läxin igasse lauda 25 dollariga veel sisse. See suur bettimine tekitab vastastes sellist tunnet, et krt tal ei saa olla aina midagi ja siis saavad suured käed ilusti välja maxtud, see on vist üx põhjus, mix need suured betid siiski raha välja imevad pikas jooxus. Just oli mul selline vastane eile, kes aina flopil üle raises mind ning lõpux valisin kah valed kohad, kus all the way minna ning mees sai ka raha taskusse, ex natuke luckis ka, kuid siiski :)

Aga mul kadus nagu järgmisteks päevadeks see bettimise julgus ära ja kasumid vähenesid ka, nädal lõppes ilusate numbritega, kuid siiski esimene päev oli suht taasveri stiilis mängitud ning tulemus oli parim.

Lisax sellele ei suckitud mind sellel päeval peaaegu kordagi välja ning pigem kingiti mulle vahel rivereid AJ'iga AQ vastu olles jne.
Ning lisaks ka enamus flopid, kus mingi AK'ga tuleb flop J34 ning vastane on vastas 77'ga ntx. Siis kui terve poti continuation bet teha, siis eriti nende 77'ga kaasa ei tulda.

Vaatasin ranka sesiooni ka ära, see stiil kuidagi hirmutab mind, tihti tõstis ta 6 dollarit väga nõrga käega ning ntx minu puhul, kui keegi juba preflopist kaasa tuleb ja ma 10 8'ga top pair pihta saan, siis mul on hirm edasi mängida :D

EDIT: Läx meelest ära, Rankale request olex, mina tahax näha , kuda kuradit moodi mängitakse 24's lauas :)
Olen vist kunagi mänginud full tiltis 9 lauaga, aga kui need kõik miinimum suuruse peale panna, siis kohati ei leia ma üles millises lauas mul otsuski tegemata ja läeb AA foldi :P

Davy
18.10.08, 10:44
EDIT: Läx meelest ära, Rankale request olex, mina tahax näha , kuda kuradit moodi mängitakse 24's lauas :)
Olen vist kunagi mänginud full tiltis 9 lauaga, aga kui need kõik miinimum suuruse peale panna, siis kohati ei leia ma üles millises lauas mul otsuski tegemata ja läeb AA foldi :P


Suure monitoriga pole probleemi mängida, kuna peale igat käsu vajutamist, viskab järgmise laua kohe silmade ette, kuna starsis on contrast hästi lahendatud, siis on lihtne tähele panna.... full tildis on peaaegu võimatu 24 tableda ühe monitori tagant tile modes. Või siis pead mingi erilise skinni hankima.

Võimalik on mängida ka Cascade modes, kus siis on ainult üks aken ees ja kui sellel otsuse ära teed, tuleb järgmine ette, aga sellega sa ei näe vastase kätt ega seda, kes poti võitis ;D

ranka
18.10.08, 11:37
EDIT: Läx meelest ära, Rankale request olex, mina tahax näha , kuda kuradit moodi mängitakse 24's lauas :)
Olen vist kunagi mänginud full tiltis 9 lauaga, aga kui need kõik miinimum suuruse peale panna, siis kohati ei leia ma üles millises lauas mul otsuski tegemata ja läeb AA foldi :P


Kust Te üldse võtate, et ma 24-as laual mängin? Tavaliselt ma mängin 9-12 lauda, vahel väga harva, kui mängud on super head või keskendumine põhjas mängin 13-20 lauda. 24 lauda olen väga harva mänginud (kuus ehk korra), kui on õige tunne olemas.

Ja 24 tablemisel ei ole mingit täthsust, kui suur su kuvar on - peaasi, et soft oleks hea ja kaine oleks pea :)

RudiTurbo
18.10.08, 19:40
Kust Te üldse võtate, et ma 24-as laual mängin? Tavaliselt ma mängin 9-12 lauda, vahel väga harva, kui mängud on super head või keskendumine põhjas mängin 13-20 lauda. 24 lauda olen väga harva mänginud (kuus ehk korra), kui on õige tunne olemas.

Ja 24 tablemisel ei ole mingit täthsust, kui suur su kuvar on - peaasi, et soft oleks hea ja kaine oleks pea :)


Blogis kirjutasid :D

Tigrano
18.10.08, 20:44
Blogis kirjutasid :D


Kindlasti see oli siis mingi korra, ehk ta katsetas 24 lauas mängu muidu ta ikka max 12 lauda

ranka
19.10.08, 13:14
Blogis kirjutasid :D
[/quot]

This:
[quote=Tigrano ]
Kindlasti see oli siis mingi korra, ehk ta katsetas 24 lauas mängu muidu ta ikka max 12 lauda

AshrakWhite
20.10.08, 09:32
sauh,

mul selline imelik tunne, et sa vihkad rahad, kui sa ässasid mängid :)


lõpupoole seal 45 - 50 minutil saad alumises vasakus lauas AA lähed selle über suure stacki vastu, laual pole mingeid drawsid ega kukkegi, sina lendad sisse pot siszeed betiga turnil, ainuke võimalus et ta sind raiseb / callib on kui tal on set 2p või overpair esimese kahe variandiga oled eniveis pasas ja kaotad kogu oma raha, viimase variandiga samas, saad päris hästi teenida kui betid ikka 60% potist umbes, ta on commited, kuid mitte nii commited et läheb alinaa sinu vastu, niiet võta ikka võimaluklt palju raha ära ja anna vähe vastu :)

ranka
20.10.08, 11:26
jep, täpselt sama asja kirjutasin ka oma blogis.

põhimõtteliselt iga bet, mis oleks suurem kui 40% ajaks sama asja ära pluss sa annaks võimalusel vastasel suruda.

taasver
20.10.08, 16:14
Olen täitsa nõus teiega. Bet oleks flopil pidanud olema ~60% potist. Selline viga mul on jah et postflopis betid tulevad liiga suured. Üritan vaikselt parandada seda.
Aga suur tänu et vaatasid ja kommenteerisid. :D