PDA

View Full Version : Ajateenistus?



Leheküljed : 1 2 [3] 4 5 6 7

jrgn hell
19.09.10, 12:41
suitsu õpib hindama

3 korda päevs on standard, kui mingit võsa vahel tundi või sõdurikodu pole.

Eriti mahe oli TBK päeval, kui tase 4 või 3ga ära kukkunud paarilisele gaasimaski ette vinnad ja siis elustad, nii et endal ka kohe maskis õhk ostas ja siis tuli paus. Mask eest ära ja esimesel võimalusel suits ette.

a lebovend, kus sa teenid üldse?

Su kirjeldus oli enne minekut kuskil, et hakkad umbes füüsilise käes ära surema. Kompaniis ka üks suurem poiss, kes jõudis esimestel päevadel kasarmu juurest sööklani vaevu, aga nüüd lippab nagu noor jumal ja pani lõpurännakul ka vägevalt.
Ma usun, et tüüp on pärast väga rahul.

inward
19.09.10, 14:46
Hmm, huvitav....pärast ajateenistusest pikendust saades on mul postkontoris jälle kiri Kaitseressursside ameti poolt, u kuu aega tagasi sain pikendust. Oskab öelda keegi, kes on pikendust saanud/arvelt maha võetud...tuli teile hiljem ka mingi kiri veel ?

ranka
19.09.10, 15:44
Kuulsin, et mereväes pidi see aasta noorterännak 90km olema ja NAKi oma 70km jutti suhteliselt. Keegi oskab kommenteerida, äkki andu?

Meile noorteaja lõpurännak oli kaks päeva pikk, kokku ~60km.

1. päev 15km rännak jaokoosseisus. Siis iga 2-3km tagant olid "kontrollpunktid", kus pidid täitma ülesandeid.
2. päev jälle 15km samuti jaokoosseisus ning samuti 2-3km tagant kontrollpunktid. Kui 15km oli õhtuks läbi, siis kell 19:00 täisvarustuses (täiskomplekteeritud seljakott, relv + rakmed) 25-30km rännak pataljoni koosseisus. Üks puhkepaus ja kella üheks-kaheks oli ülesanne lõpule viidud. Jalad perses mitu päeva.

forell
19.09.10, 15:58
Meile noorteaja lõpurännak oli kaks päeva pikk, kokku ~60km.

1. päev 15km rännak jaokoosseisus. Siis iga 2-3km tagant olid "kontrollpunktid", kus pidid täitma ülesandeid.
2. päev jälle 15km samuti jaokoosseisus ning samuti 2-3km tagant kontrollpunktid. Kui 15km oli õhtuks läbi, siis kell 19:00 täisvarustuses (täiskomplekteeritud seljakott, relv + rakmed) 25-30km rännak pataljoni koosseisus. Üks puhkepaus ja kella üheks-kaheks oli ülesanne lõpule viidud. Jalad perses mitu päeva.

oh meil oli ka niimodi.
Paldiskis olen.
Esimene päev oli täisvarustuses orienteerumine ja niimodi et igas punktis on mingi ylesanne. No a la kauguste hindamine või sihtmärkide osutamine või mingi muu pask. See oli jagude kaupa. Kokku tuli ma arvan mingi 20km.
Teine päev oli relvatest, laskmine ja kaeviku kaevamine. Ja peale kogu seda oli terve kompanii lõpurännak mis oli 36km keegi arvutas. Aga kaardilugeja pani vist veits puusse kuskil sest metsas oli kottpime ja taskulampe millegipärast ei lubatud siis kõik hakkasid mõlisema ja ropendama ja karistuse korras tegi meie rühm väikse ringi sisse. Ma arvan et kokku tuli kusagil 40km.

Mul sellessuhtes joppas et pooled tyybid pidid rändama kohe peale orienteerumist a ma sain enne rännakut lebotada sest laskmine ja relvatest on ju pohhui.

Rännak ise oli läks suht okeilt. Obv küljed ära höördunud ja jalad ****** ja õlad ka aga õnneks mingid tyybid panid iga mõne kildi tagant pildi kotti, siis sai natuke puhata. Hiljem tuli nende kotte ja rakmeid kyll vedada aga no mis teha.

Selline tunne oli nagu oleks seeni teinud. Nägin mingeid hallukaid terve tee ja pidevalt kysisin enda kõrval mingilt tyybilt kas ma olen 6iges kohas ikka :D
Koguaeg nägin metsas mingeid inimesi ja üritasin koguaeg lompe vältida kui astusin, tegelt polnud mingeid lompe.

tldr

lebovend
19.09.10, 16:22
suitsu õpib hindama

3 korda päevs on standard, kui mingit võsa vahel tundi või sõdurikodu pole.

Eriti mahe oli TBK päeval, kui tase 4 või 3ga ära kukkunud paarilisele gaasimaski ette vinnad ja siis elustad, nii et endal ka kohe maskis õhk ostas ja siis tuli paus. Mask eest ära ja esimesel võimalusel suits ette.

a lebovend, kus sa teenid üldse?

Su kirjeldus oli enne minekut kuskil, et hakkad umbes füüsilise käes ära surema. Kompaniis ka üks suurem poiss, kes jõudis esimestel päevadel kasarmu juurest sööklani vaevu, aga nüüd lippab nagu noor jumal ja pani lõpurännakul ka vägevalt.
Ma usun, et tüüp on pärast väga rahul.
sidepatis. ja kui keegi on kuulnud jutte, et sidepat on lebo, siis neid ei tasuks eriti t6siselt v6tta. s6ber on logistikapatis ja see nali, mis ta mulle r22kinud on, t2iesti absurdikas :D

a ma kribasin v2ikese kokkuv6tte ka oma sbkst, kellel palju vaba aega, siis here it goes: http://lebovend.wordpress.com/

Oliverk
19.09.10, 18:39
sidepatis. ja kui keegi on kuulnud jutte, et sidepat on lebo, siis neid ei tasuks eriti t6siselt v6tta. s6ber on logistikapatis ja see nali, mis ta mulle r22kinud on, t2iesti absurdikas :D

a ma kribasin v2ikese kokkuv6tte ka oma sbkst, kellel palju vaba aega, siis here it goes: http://lebovend.wordpress.com/

Hea lugemine oli :cheesy: Üsna tuttav tuli kõik ette. Aga teadmiseks sulle, et stressmurdu röntgen enamus ajast ei tuvasta. MRT näitab ära. Mul oli sama case jalg hakkas tohutult valutama ja saadeti röntgenisse. Õnneks näitas see mingit vana meniskivigastust ja suunati edasi MRT-sse. See näitas juba stressmurdu ja peale Seli sanatooriumi kuu aega oli kojuminek.

ranka
19.09.10, 23:54
oh meil oli ka niimodi.
Selline tunne oli nagu oleks seeni teinud. Nägin mingeid hallukaid terve tee ja pidevalt kysisin enda kõrval mingilt tyybilt kas ma olen 6iges kohas ikka :D
Koguaeg nägin metsas mingeid inimesi ja üritasin koguaeg lompe vältida kui astusin, tegelt polnud mingeid lompe.

tldr

ma tõmbasin lõpurännakul 5-6 valuvaigistit sisse ja tunne oli ikka väga rõve. Esiteks oli kottpime, ees olevat venda häguselt nägid ning see õrnalt hüpnotiseeris, valitses meeletu vaikus ning päris räme väsimus. Vaigistid tõmbasid kogu keha nii tuimaks ja hakkasid tundma oma peaveresoni ajuümber. Meenutas täpselt samat tunnet kui 4 päeva jutti oled mäluauku joonud ja siis saabub pohmell aka deliirium.

ranka
19.09.10, 23:55
Hea lugemine oli :cheesy: Üsna tuttav tuli kõik ette. Aga teadmiseks sulle, et stressmurdu röntgen enamus ajast ei tuvasta. MRT näitab ära. Mul oli sama case jalg hakkas tohutult valutama ja saadeti röntgenisse. Õnneks näitas see mingit vana meniskivigastust ja suunati edasi MRT-sse. See näitas juba stressmurdu ja peale Seli sanatooriumi kuu aega oli kojuminek.

IRW, mul oli ka "stressmurd". Ise ma seda ei usu, sest hetkel praegu ka samades kothades (säärteluu siseküljed) valud, kuna eelmine nädal oli ületreening :S Aga vähemalt sain nädalaks kasarmust eemale ja leobtasin Seli sanatooriumis :)

EDIT: algu lsu juttu ei lugenudki lõpuni ning sa ka Selis olid :) Oi oli tore kohake aga söök oli pask ning piljardi laud kohutavalt kiivas :)

seltsimees
20.09.10, 02:04
Selis sai isegi paar kuud aega veedetud. Tore koht oli tõesti. :)

Endal õnnestus reieluu suhteliselt SBK aja alguses katki teha (vist oli kah stressmurd või midagi taolist) ja seda läbi elada enam küll ei tahaks. Valu oli ikka meeletu. Pataljoni arstidest polnud kah erilist tolku. Vaadati, katsuti, kratsiti kukalt, anti määrdeid ja valuvaigisteid ning saadeti minema. Kui palusin röntgenit, siis kõlas umbes lause, et see ei näita niikuinii midagi, et pole mõtet minna. Ju siis tembeldati mind kohe slangiks. :)

Suht masendav tegelt. Ega muud väga üle ei jäänudki, kui tuli mõnuga valuvaigisteid neelata, et üldse kõndida saaks. Kuna pole eriline viriseja, siis lõpurännaku ja asjad suutsin kõik imekombel ikkagi ära teha. Jalg jäi otsa õnneks. :p

Peale esimest puhkust viskasin pildid lauale ja oh neid näoilmeid siis. :biggrin:
Kiiruga toodi juba kargud, mis olid juba tegelt suht mõttetud, kuna sain juba suhteliselt hästi kõndida, siis pandi ära laatsa ja sealt omakorda sain juba Selisse protseduure nautima minna. ;) Olid ajad... :)

-andres-
20.09.10, 02:04
sidepatis. ja kui keegi on kuulnud jutte, et sidepat on lebo, siis neid ei tasuks eriti t6siselt v6tta. s6ber on logistikapatis ja see nali, mis ta mulle r22kinud on, t2iesti absurdikas :D

a ma kribasin v2ikese kokkuv6tte ka oma sbkst, kellel palju vaba aega, siis here it goes: http://lebovend.wordpress.com/

Hästi räägitud.

ranka
20.09.10, 02:09
Selis sai isegi paar kuud aega veedetud. Tore koht oli tõesti. :)

Endal õnnestus reieluu suhteliselt SBK aja alguses katki teha (vist oli kah stressmurd või midagi taolist) ja seda läbi elada enam küll ei tahaks. Valu oli ikka meeletu. Pataljoni arstidest polnud kah erilist tolku. Vaadati, katsuti, kratsiti kukalt, anti määrdeid ja valuvaigisteid ning saadeti minema. Kui palusin röntgenit, siis kõlas umbes lause, et see ei näita niikuinii midagi, et pole mõtet minna. Ju siis tembeldati mind kohe slangiks. :)

Suht masendav tegelt. Ega muud väga üle ei jäänudki, kui tuli mõnuga valuvaigisteid neelata, et üldse kõndida saaks. Kuna pole eriline viriseja, siis lõpurännaku ja asjad suutsin kõik imekombel ikkagi ära teha. Jalg jäi otsa õnneks. :p

Peale esimest puhkust viskasin pildid lauale ja oh neid näoilmeid siis. :biggrin:
Kiiruga toodi juba kargud, mis olid juba tegelt suht mõttetud, kuna sain juba suhteliselt hästi kõndida, siis pandi ära laatsa ja sealt omakorda sain juba Selisse protseduure nautima minna. ;) Olid ajad... :)

Määrdrekreemidega valuvastu meenub kõige rohkem Fastum Gel ning üks sõdru läks arsti juurde, et mul pea valutab ja totakas arst andis jällegi vana heat Fastumit ning ütles: "määri pähe see omale".

True story.

Oliverk
20.09.10, 07:18
EDIT: algu lsu juttu ei lugenudki lõpuni ning sa ka Selis olid :) Oi oli tore kohake aga söök oli pask ning piljardi laud kohutavalt kiivas :)

Ma pole paremini söjaväes süüa saand kui Selis :D Ja pilljardilauaga sai ka hakkama :D

nikitheone
20.09.10, 08:10
hea kirjutus lebo

seltsimees
20.09.10, 10:54
Määrdrekreemidega valuvastu meenub kõige rohkem Fastum Gel ning üks sõdru läks arsti juurde, et mul pea valutab ja totakas arst andis jällegi vana heat Fastumit ning ütles: "määri pähe see omale".

True story.

Just, just. :biggrin: Fastum Gel ja teine oli mingi Ticlaci toodang, mida anti ikka iga häda vastu. Ise pidin päris tihti seal käima ja lõpuks oli mul kapp seda jama kõik täis. Vähemalt oli rühma varu olemas. Kel midagi vaja oli, see tuli ja küsis. :biggrin:


Ma pole paremini söjaväes süüa saand kui Selis :D Ja pilljardilauaga sai ka hakkama :D

Selis sai kõhu ikka ilusti täis, pataljonis sai ainult maitsta. :D

vsiu100
20.09.10, 11:56
ma tõmbasin lõpurännakul 5-6 valuvaigistit sisse ja tunne oli ikka väga rõve. Esiteks oli kottpime, ees olevat venda häguselt nägid ning see õrnalt hüpnotiseeris, valitses meeletu vaikus ning päris räme väsimus. Vaigistid tõmbasid kogu keha nii tuimaks ja hakkasid tundma oma peaveresoni ajuümber. Meenutas täpselt samat tunnet kui 4 päeva jutti oled mäluauku joonud ja siis saabub pohmell aka deliirium.


oma lõpurännakut(ca 50 km, kui kaardi järgi vaadata, tegelt tuli paar km juurde) meenutan küll, kui väga lebo üritust, kuna kõik vajalik oli olemas:
*hea seltskond
*hea ilm, +22-25C .... oleks võinud 5C madalam olla, aga ei kurda.
*õige varustus:
1. mp3 mängija ja mitu kmpl patareisid
2. mobiiltelefon, et eesrändajatelt infi uurida ja raadiost soovilugusid tellida, mida mp3-st kuulata.
3. ca 5-6 pudelit Hustleri energiajooki, ca 10 snickersi/marsi sokolaadi
4. 2 päeva peale 5 pakki suitsu
5. 5-6 tk 400mg ibumaxi
6. pakk, 20 tk äkki(?), suuri always night naiste hügieenisidemeid. neid sai siis saabastes taldade asemel kasutatud. imavad higi sekundiga, hoides jalad sedasi pikalt kuivana, et hõõrdumist ja ville ei tekiks. samuti on ülumalt mugavad-pehmed, nagu nike airiga keksiks ringi. mul polnud ühtki villi rännaku lõpus, jalad olid lihtsalt pisut väsinud.
ühesõnaga "nike air" jalas, käised üles kääritud, väike ibumax sees(kui valu tekkis)+ hustler ühes käes, sokolaad teised, suits ees ja mp3-st scooteri "faster,harder ...." möllamas- oleksin võinud selle distantsi joostes ka läbida. selline happy camperi tunne oli kogu aeg.
solidaarsuse mõttes tegin katsetuse- panin mp3 kinni, tallad sisse ja ibut-sokolaadi ei võtnud. jubedad dongid, kes ettevalmistusi ei teinud.
2-3km suutsin seda masendavat jalgade sahinat ja hädaldamist kuulata. siis läks happy-mode peale jälle ja "trippisin" edasi......muusika on asja võti!
ez game.

e: kuna kõik muud mured ei piinanud, siis sai neile nn vaheeksamitele solid mindsetiga peale mindud ja tegin suht max tulemuse. mingi kuldse mõõgakese embleem anti.
meenub veel, et nii fun oli olla, et vahepeal sai vabatahtlikult paari teise trippijaga füüsiliselt tagasihoidlikumate relvavendade kotte-relvi tassitud, et tempot hoida ja valges esimesse magamiskohta jõuda.....


aa, kui pattide vahelised jalka võisltused olid, siis vedelesin nädala Pärnu pati õuel telgis suvel. jube head söögid olid seal.

Cremer
20.09.10, 12:28
vsiu, mis aastal sa teenisid?

vsiu100
20.09.10, 12:34
2003 juuli -2004 veebr

Allanaator13
20.09.10, 16:59
Kõigile viilijatele: kehamassiindeks üle 30 pidi ka ära saama :p

Does not work. Täna käidud arstlikus komisjonis ja aasta pikendust juures, värske trauma tõttu.

Pahvak
20.09.10, 17:36
Does not work. Täna käidud arstlikus komisjonis ja aasta pikendust juures, värske trauma tõttu.

Endal pole vaja, aga vaatasin, et ära saab kui:
kehamassiindeks <18 või kehamassiindeks >35.

Minu 185cm juures tähendab see, et peaksin kaaluma alla 62kg või üle 120kg. Edu viilijatele. :biggrin:

LuuK
20.09.10, 17:48
Does not work. Täna käidud arstlikus komisjonis ja aasta pikendust juures, värske trauma tõttu.

Ma sain selle numbri ajalehest, järelikult peab see õige olema (:D)

Venna tutvusringkonnas oli ka üks tüüp, kes just üle 30ga ära sai (aasta anti kõigepealt pikendust, et järsku saab vormi).

Ju siis on midagi muudetud.

Pahvak
20.09.10, 18:15
Ma vaatasin riigiteatajast. 30-35 antakse pikendust. Üle 35, siis saab insta ära.

rasmer
20.09.10, 19:50
Ma vaatasin riigiteatajast. 30-35 antakse pikendust. Üle 35, siis saab insta ära.

Jaga linki palun.

Pahvak
20.09.10, 19:59
Jaga linki palun.

http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=960023

Sealt diagnoosid E66 ja R64. Otsi ctrl+f nuppudega.

vsiu100
20.09.10, 21:45
seadused siis muutunud vist, meil oli küll igast trullasid ja ka päris kõrsi.
btw ühel kutil olid prillid +7 või +8 , rabas nagu iga teine.
tervitused reamees Nurk-le, kes peaks midagi arhidektuuriga Tallinnas seoses ametis olema.......(pastilaa sinu valdkond?)

imthcplant
20.09.10, 21:54
NJaa kui midagi positiivset minuga ei juhtu nüüd siis 12. minek :S

ragZag
26.09.10, 19:52
Kõige parem suusõnaline ravim laatsast oli "SBK lõpuks saab korda"

lebovend
02.10.10, 18:03
njah, keda huvitav, mis asi on meditsiini toimkond, siis:
http://lebovend.wordpress.com/2010/10/02/meditsiini-toimkond/

Provoker
02.10.10, 19:35
lucky bastard :) Mäletan, et minu ajal oli samuti meditsiin väga lebo koht. Õnneks või kahjuks tahtsid kõik sinna saada ning mina ei osutunudki valituks. Samas suht savi ka kuna see teenistus möödus ikka väga kiirelt nign huvitavalt.

jrgn hell
02.10.10, 20:08
ise ka ei kurda

ei ole ei nak ega autojuht, kuigi hiljem oleme üks luurerühma jagu, aga praegu on väljaõpe sisuliselt 95% omaette

suht chill

nikitheone
02.10.10, 21:24
btw ma sain asendusteenistusse sisse, järgmise aasta juunist ilmselt lähen

Ghost0
03.10.10, 19:24
11.okt minek, vahipatti. Keegi pokkeriprodest ka seal on?

Ja kas keegi oskab öelda umbes kui palju saab nato testis harjutuste vahel puhata?

bAttery_
03.10.10, 20:02
11.okt minek, vahipatti. Keegi pokkeriprodest ka seal on?

Ja kas keegi oskab öelda umbes kui palju saab nato testis harjutuste vahel puhata?
Reaalselt on ettenähtud 10 minti pausi iga harjutuse vahel.

Oliverk
03.10.10, 20:05
Meil tegi terve rühm korraga ühte ala, seega kui esimesena kätekad ära tegid siis sai 1h ikka puhata. Nii aplju kui seerusid oli niipalju sai korraga rahvast teha.

lebovend
07.10.10, 13:36
Noh, kuni t2naseni toksisin ma ajateenistuses "t88arvuti" taga pokkerit. pmst l6unast, kui laatsas liiklus praktiliselt puudub 6htuni/yle p2eviti 88seni v2lja. aga mingil itivennal on igav ja j2lgib v6rguliiklust ja j2in vahele. 6nneks ta kuskile k6rgemale teada ei andnud ja andis aind mu laatsa ylemustele teada, kes suhtusid asjasse suht rahulikult. edaspidi saan aind kella viiest oma l2paka taga elisa sitast minti pyyda, mis ei taha levida siin nende paksude seinte vahel :(

HAHAHAHA, kas te oleks varem ette kujutanud, et ajateenistuses keegi vingub selle yle, et ta ei saagi 12 tundi p2evas pokkerit m2ngida? :Paga see mint v6ib ikkagi perse k2ia

JohnnyDolce
07.10.10, 14:38
Haha, spoilerid on kuld.

mortalvombat
07.10.10, 20:45
http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=960023

Sealt diagnoosid E66 ja R64. Otsi ctrl+f nuppudega.

R64 Kahheksia e kurtumus Massiindeks < 18 kg/m2

Üldine patoloogiline atroofia e. kurtumus e. kahheksia – sugeneb siis, kui organism ei saa küllaldaselt toitu või kui on häirunud toidu omastamise protsess.

Tähendab et lihtsalt alakaaluga ära ei saa, peab mingi haigus ikka olema?

Pahvak
07.10.10, 22:40
Ei tea, pole arst.

mass
07.10.10, 22:47
edaspidi saan aind kella viiest oma l2paka taga elisa sitast minti pyyda, mis ei taha levida siin nende paksude seinte vahel :(



Sõjaväkke võib läppari kaasa võtta :eek: ?

Oliverk
07.10.10, 22:50
Osades väosades küll.

EdgarP
07.10.10, 22:58
Osades väosades küll.



Jep hr. kollane grindib õhtuti Jõhvi patis. Võttis kõu kaasa ja kõik fine vist.

Ja obv peale noorteaega *

mass
07.10.10, 22:59
Sidepataljoni kohta oskab keegi midagi öelda?

lebovend
08.10.10, 07:48
Sidepataljoni kohta oskab keegi midagi öelda?

mis sa teada tahad?

adam_q
08.10.10, 08:38
ajateenistus ja kõik rügemendid, pataljonid ja rühmad ja diviisid sakivad äässi. FPS-id on änksad muidugi.

taipupole
08.10.10, 08:48
mis sa teada tahad?

et kas läppariga grindida saab ning kas ilusaid naisi ka on obv

pastilaa
08.10.10, 08:55
et kas läppariga grindida saab ning kas ilusaid naisi ka on obv

ja kuidas on ühenduse kvaliteet ja kohalik support, kui ühendus LAGib vms

vsiu100
08.10.10, 09:43
keegi kursis pole, palju neiud praegu nn sõduripalka saavad, kui tulevad kaitseväkke vabatahtlikult?

minu ajal oli meil 2 tydrukut, kes olid 11 kuuses teenistuses, läksid NAKi ka....
kui mina sain 164.- kuus, siis sel ajal oli naistel miski 5000.- vms.........

kjmrc
08.10.10, 09:45
vapsee hinnavahe.. 164 eeki ja 5000 eeki :D:D:D Oli ka ni või?

lebovend
08.10.10, 09:47
keegi kursis pole, palju neiud praegu nn sõduripalka saavad, kui tulevad kaitseväkke vabatahtlikult?

minu ajal oli meil 2 tydrukut, kes olid 11 kuuses teenistuses, läksid NAKi ka....
kui mina sain 164.- kuus, siis sel ajal oli naistel miski 5000.- vms.........

whaaaat? :D oled 90+% kindel, et inimesed said ajateenistuses 5k palka ja nad ei olnud reameestena(naistena?) hoopis kaadris?

qbj0hn
08.10.10, 11:13
Ma sain kuskil 4 tonni,viimased 3 kuud

LuuK
08.10.10, 11:45
whaaaat? :D oled 90+% kindel, et inimesed said ajateenistuses 5k palka ja nad ei olnud reameestena(naistena?) hoopis kaadris?
Naisena töötamise eest on 5k kuus nagu jälle vähevõitu..

Godspeed_EJ
08.10.10, 11:56
Ma sain kuskil 4 tonni,viimased 3 kuud

Reamehena? Mis aastal?

2001a sain ühe triibuga 200.- kuus, muidu oli vist 160.-

qbj0hn
08.10.10, 12:27
Reamehena? Mis aastal?

2001a sain ühe triibuga 200.- kuus, muidu oli vist 160.-

2007-2008.Reamehena oli vist mingi 1.5k alguses siis hiljem tõsteti 1.8k vms peale (noorteaeg).NAK-is saime juba mingi 2.5k+ vms ja kui auaste peal siis nak-i kapralid ja seerud said mingi 3.8k-4k ma täpselt ei mäleta ja aspirandid said mingi 4.5k~ vms imo.Pahipataljon siis

ceni
08.10.10, 13:08
2004 sügis-2005 kevad noorteaeg 150, hiljem 160 eeku PUHTALT KÄTTE!!

vsiu100
08.10.10, 13:25
2004 sügis-2005 kevad noorteaeg 150, hiljem 160 eeku PUHTALT KÄTTE!!



lol@puhtalt kätte.

ma sain 2003 vahipatis täpselt 164.- ka puhtalt kätte :)

Lebovend: jah ma teen vahet kaadril ja ajateenistuses oleval inimesel. ta oli teenistuja, tuli meiega samal ajal, läks vabatahtlikult NAKi ja 11 kuu pärast läks koju, ei jäänud kaadriks.
see vahe oli jah suur ja kõiki naisi vist ei võetagi nn vabatahtlikult kaitseväkke ajateenistusse. ma ei mäleta summat ja võin eksida aga see summa mis naisteenistuja sai oli kindlalt üle 3000, miskipärast on meeles summad 3500 ja 5000. tegutses, roomas, higistas jne samamoodi nagu kõik kaitseväelased - lahe naine :P

paradigmlost
08.10.10, 14:05
Mul 13. virusse minek. Selline küsimus, et kas dressipüksid (jooksmiseks jmt) peab ise kaasa võtma, või antakse..? Jooksujalatsid peab ise võtma, seda ma tean.

qbj0hn
08.10.10, 14:08
Antakse.
Isegi jalatsid anti kellel polnud.

Ped1gree
08.10.10, 14:24
naisi võetakse ajateenistusse töölepinguga, nad saavad enda enda auastme ja ametikoha järgset palka. mis ongi nii madal kui nad on reamehed.

Howie Diddot
08.10.10, 14:26
Alates 01.01.2010 makstakse ajateenijale kuni ametikohale määramiseni toetust 1169 krooni kuus. Alates sõduri, vanemsõduri, jaoülema, rühmavanema või rühmaülema ametikohale määramisest ja sõltuvalt ajateenistuse kestusest suureneb toetus kuni 2103 kroonini. Alates üheksandast ajateenistuses viibimise kuust makstakse ajateenijale kõrgendatud toetust: sõduri ametikohal 2328 krooni, vanemsõduri ametikohal 2496 krooni, jaoülema ametikohal 2726 krooni ja rühmavanema ning rühmaülema ametikohal 3115 krooni kuus.

Mingeid 4k + summasid ärge küll ette kujutage ajateenijana (ei räägi naistest).

Godspeed_EJ
08.10.10, 14:26
2007-2008.Reamehena oli vist mingi 1.5k alguses siis hiljem tõsteti 1.8k vms peale (noorteaeg).NAK-is saime juba mingi 2.5k+ vms ja kui auaste peal siis nak-i kapralid ja seerud said mingi 3.8k-4k ma täpselt ei mäleta ja aspirandid said mingi 4.5k~ vms imo.Pahipataljon siis

Hästi makstakse tänapäeval. Selliste summadega tuleb täitsa toime seal - hügieenitarbed + muu lõbu. Isegi suitsumehed peaksid hakkama saama.

Suurim summa, mis mina KV sain oli reservi minnes 3k vist.

vsiu100
08.10.10, 14:33
Hästi makstakse tänapäeval. Selliste summadega tuleb täitsa toime seal - hügieenitarbed + muu lõbu. Isegi suitsumehed peaksid hakkama saama.

Suurim summa, mis mina KV sain oli reservi minnes 3k vist.


oli jah vist 3k.
ma panin selle raha 3 sõjaväesõbraga rootsi kruiisi peale.
reede reservi, laup laevale, 2x24h blow`n`ladies......good stufff

Godspeed_EJ
08.10.10, 14:45
oli jah vist 3k.
ma panin selle raha 3 sõjaväesõbraga rootsi kruiisi peale.
reede reservi, laup laevale, 2x24h blow`n`ladies......good stufff

Me nii ballad ei olnud, et kohe Rootsi :)
Reedel oli vanalinna kõrtside tuur, laupäevaks üürisime Keila lähedal mingi talumaja, kus oli weed'n'hookers ja pühapäevaks 0 krooni taskus ja tsiviilelu algas.

Madis_89
08.11.10, 16:06
Nii, ema võttis mulle tähitud kutse vastu siis ja uus ülevaatus on detsembris. Kui ma sealt läbi lähen kas siis on oht, et väkke tahetakse enne kooli lõppu panna(juuni 2011)?

/Kutsekoolis käin, detsembris saan 21.

KristjanRawk
08.11.10, 16:10
imo mingisse pataljoni võetakse detsembris/jaanuaris

Char
08.11.10, 16:48
Nii, ema võttis mulle tähitud kutse vastu siis ja uus ülevaatus on detsembris. Kui ma sealt läbi lähen kas siis on oht, et väkke tahetakse enne kooli lõppu panna(juuni 2011)?

/Kutsekoolis käin, detsembris saan 21.

just nimelt..juuni või juli

anti
08.11.10, 17:11
Nii, ema võttis mulle tähitud kutse vastu siis ja uus ülevaatus on detsembris. Kui ma sealt läbi lähen kas siis on oht, et väkke tahetakse enne kooli lõppu panna(juuni 2011)?

/Kutsekoolis käin, detsembris saan 21.

Üsna ebatõenäoline. Jaanuaris võetakse väga vähe ajateenijaid ja ma arvan, et need kohad juba täis kah. Võib juhtuda täitsa vabalt, et alles mingi paari aasta pärast lähed aega teenima

noname
08.11.10, 19:24
kellegil nende korusõppuste kohta mingisugune info ka teada on?
(mingi loosimine on,et kes saab ja kes mitte?).

viimased paar aastat ootan kirjakest koju.

saadku kasvõi mõne lohhi kutse (kes ei taha üldse sõjaväkke minna) mulle.
ma läheks iga kell uuesti...

Madis_89
08.12.10, 16:30
Nii, ema võttis mulle tähitud kutse vastu siis ja uus ülevaatus on detsembris. Kui ma sealt läbi lähen kas siis on oht, et väkke tahetakse enne kooli lõppu panna(juuni 2011)?

/Kutsekoolis käin, detsembris saan 21.


6. Juuli vahipataljoni.Loodan ,et saab tore olema.

Teistkordne komisjon oli muidugi üsna naljakas, 9 kuud peale eelmist ja uusi teste ei tehtud, ei küsitudki peaaegu midagi, laksiti ainult vajalikele näitudele jooned alla ja kõik.

11 kuud, ja kui suve asemel soovisin sügisel minna siis öeldi ,et oktoobris lähevad 8 kuu omad, kellel on põhiharidus.

Ghost0
11.12.10, 11:04
6. Juuli vahipataljoni.Loodan ,et saab tore olema.

11 kuud, ja kui suve asemel soovisin sügisel minna siis öeldi ,et oktoobris lähevad 8 kuu omad, kellel on põhiharidus.
Ise läksin sügisel keskharidusega, tegin ise avalduse - vb see mõjutas veits...pmst vahet polegi vist eriti, sest praegu said isegi sügisel tulijad 11 kuuks kui ise tahtsid(NAK, autojuhid, sõjaväepolitsei).
Ise läksin tankitõrjujaks, et kindlalt 8 kuu peale saada:P
Eilsest puhkusel:cool:

Cash87
11.12.10, 16:03
kellegil nende korusõppuste kohta mingisugune info ka teada on?
(mingi loosimine on,et kes saab ja kes mitte?).

viimased paar aastat ootan kirjakest koju.

saadku kasvõi mõne lohhi kutse (kes ei taha üldse sõjaväkke minna) mulle.
ma läheks iga kell uuesti...

Siit on seeru lõhna tunda :P

qbj0hn
11.12.10, 16:51
kellegil nende korusõppuste kohta mingisugune info ka teada on?
(mingi loosimine on,et kes saab ja kes mitte?).

viimased paar aastat ootan kirjakest koju.

saadku kasvõi mõne lohhi kutse (kes ei taha üldse sõjaväkke minna) mulle.
ma läheks iga kell uuesti...

Haha.
Ma läheks ka heameelega sinna kordusõppustele.Päris kino võib olla :D.

markosa
12.12.10, 02:29
Ajateenistust uuesti ei läbiks, kuid aastas korra nädal või kaks võiks kordusõppusel aega veeta küll. Tsiviilis unustab suht kiiresti ära kui jabur ja tragikoomiline see ajateenistus tegelikult oli. Mindsetile mõjuks see värskendavalt ning saaks uuesti igapäevaelule veidi selgema pildiga vaadata. Neile kes pole ajateenistuses käinud või on sellest eemale nihverdanud - te ei tea millest te ilma olete jäänud :biggrin:

Sebastian_du
12.12.10, 08:18
Kusjuures kordusõppus on täis kino. Ise just viibisin tsuti aega tagasi. Arvasin et mingi mega mass koos ja suur segadus, kohal selgus, et 16 venda 64st. Konkreetselt tuli üks major per reserväälane. Aga veeblid olid solid mitmekordsed missiooni vennad ja show sai rohkem kui rubla eest. Ainuke laks oli, et kuna võlle niipalju siis esimese nädala alkot ei saanud. Muidu super luks puhkus võtsin 4kg juurde olin sellega üks madalamid 1 klemm võttis 8,5 ja magada sain rohkem kui eelneva 3 kuu jooksul kokku umbes

paradigmlost
18.12.10, 08:16
SBK läbi ja no muljeid, mõtteid on palju. läksin teenima isegi väikse huviga. Esimesed viis päeva oli täielik wtf ja kosmos, et kuidas ma sellise vea sain teha, et ajateenistusse kukkusin:D täielik ulme tundus, et mismõttes ei saa küsida miks? seda idiootsust tegema peab, ei saand aru umbes et miks ma nahhui üksi söömas ei või käia, mis kuradi õhtune rivistus jne:D.. aga siis harjusin selle rutiiniga ära ja oli lihtsalt igav ja infopuudus . Üsna mõttetu ajaraiskamine ja kinniistumine tundus. aga praegu hakkan vaikselt positiivseid omadusi ka asja juures leidma... põhiline, et see koht KARASTAB. ntks Mingi metsalaager... -miinus 20ga keset ööd kaevikusse joosta või lõpurännak - 35km meetris lumes vantsida, nii et alb akkab.. saapad jäist vett täis, 14 tundi järjest, samal ajal mõeldes, et nahhui ma seda sitta üldse tegema pean jne..

kollane
18.12.10, 08:38
kus teenid?

lebovend
18.12.10, 09:39
SBK läbi ja no muljeid, mõtteid on palju. läksin teenima isegi väikse huviga. Esimesed viis päeva oli täielik wtf ja kosmos, et kuidas ma sellise vea sain teha, et ajateenistusse kukkusin:D täielik ulme tundus, et mismõttes ei saa küsida miks? seda idiootsust tegema peab, ei saand aru umbes et miks ma nahhui üksi söömas ei või käia, mis kuradi õhtune rivistus jne:D.. aga siis harjusin selle rutiiniga ära ja oli lihtsalt igav ja infopuudus . Üsna mõttetu ajaraiskamine ja kinniistumine tundus. aga praegu hakkan vaikselt positiivseid omadusi ka asja juures leidma... põhiline, et see koht KARASTAB. ntks Mingi metsalaager... -miinus 20ga keset ööd kaevikusse joosta või lõpurännak - 35km meetris lumes vantsida, nii et alb akkab.. saapad jäist vett täis, 14 tundi järjest, samal ajal mõeldes, et nahhui ma seda sitta üldse tegema pean jne..
oleks mul ka sellist positiivsust. ma m6tlen siiani, kuuendal kuul hetkel, samamoodi nagu enne siiatulekut, et see on debiilsus ja ajaraiskamine.

paradigmlost
18.12.10, 10:44
jõhvi jalaväepatis teenin. erialaks sain sanitar-laskur ja päris rahul sellega.

kollane
18.12.10, 10:58
jõhvi jalaväepatis teenin. erialaks sain sanitar-laskur ja päris rahul sellega.

ma ka jõhvis ;)
mis rühm?

suitsutihane
18.12.10, 11:56
ei käinud. g43 migreenihoogudega. ez game.

suitsutihane
18.12.10, 12:02
kuna valdav enamus siin aega mitte teeninuid ja piisav osa nendest noormehi kes ei taha teenima minna kirjutan siia varsti ühe manuali kuidas imo lihtne kõrvale hiilida. praegu lähen aga välja. shalom

noname
18.12.10, 12:08
kuna valdav enamus siin aega mitte teeninuid ja piisav osa nendest noormehi kes ei taha teenima minna kirjutan siia varsti ühe manuali kuidas imo lihtne kõrvale hiilida. praegu lähen aga välja. shalom

sorry,aga sellist postitust siia külla vaja pole...

Ski
18.12.10, 12:33
kuna valdav enamus siin aega mitte teeninuid ja piisav osa nendest noormehi kes ei taha teenima minna kirjutan siia varsti ühe manuali kuidas imo lihtne kõrvale hiilida. praegu lähen aga välja. shalom

Tulista. Neid kõrvale hiilimise variante on mitmeid, huvitaks sinu oma.

Romka
18.12.10, 13:47
7.juuli Kalevi jalaväepataljoni minek.

suitsutihane
18.12.10, 14:46
tulistan muidugi.

Tegevteenistuseks mittekõlbulik:
Migreenihood 2–3 korda poole aasta jooksul, tundlikkuse häirete ja afaasianähtudega. Vajab ravi. Töövõime madal
https://www.riigiteataja.ee/akt/960023
ok mul on olnud migreenihooge. selliseid et numbreid sõnu lahti ei hammusta ja 90% autis omadega, algeliseid lauseid ainult saan moodustada. seega ma ei pidanud valetama komisjonis. aga ei ole kuulnud küll et migreeni esinemist kuidagi tõestada v ümber lükata saaks. seega,
1. uurid mis on migreen
2. räägid oma migreenihoogudest perearstiga, kes suunab sind neuroloogi jutule.
3. käid neuroloogi juures konsultatioonis, kes räägib sinuga.


ulatasin komisjonis psühhiaatrile perearsti lehe, kus oli kirjas just auraga migreen, käinud neuroloogi konsultatsioonis. Ütlesin vaid et ca kahe kuu tagant ja äge, ravimeid ei võta, kannatan ära. uuringutele ei saadetud ja ei ole kuulnud ka uuringutest mis siin aitaks.

imo migreen simulandi jaoks reaalne variant või mis

EdgarP
18.12.10, 17:33
tulistan muidugi.

Tegevteenistuseks mittekõlbulik:
Migreenihood 2–3 korda poole aasta jooksul, tundlikkuse häirete ja afaasianähtudega. Vajab ravi. Töövõime madal
https://www.riigiteataja.ee/akt/960023
ok mul on olnud migreenihooge. selliseid et numbreid sõnu lahti ei hammusta ja 90% autis omadega, algeliseid lauseid ainult saan moodustada. seega ma ei pidanud valetama komisjonis. aga ei ole kuulnud küll et migreeni esinemist kuidagi tõestada v ümber lükata saaks. seega,
1. uurid mis on migreen
2. räägid oma migreenihoogudest perearstiga, kes suunab sind neuroloogi jutule.
3. käid neuroloogi juures konsultatioonis, kes räägib sinuga.


ulatasin komisjonis psühhiaatrile perearsti lehe, kus oli kirjas just auraga migreen, käinud neuroloogi konsultatsioonis. Ütlesin vaid et ca kahe kuu tagant ja äge, ravimeid ei võta, kannatan ära. uuringutele ei saadetud ja ei ole kuulnud ka uuringutest mis siin aitaks.

imo migreen simulandi jaoks reaalne variant või mis

Ei ole ma uhke selle üle, AGA sõjaväest hiilisin kõrvale ka mina( väga hea töökoht+naine+korter,blablabla jne) ning pääsesin samuti migreeni tõttu. Ise seda küll põdenud pole, aga perearst viitas mul selllele ning nii läks.
Nii et ülalpool nimetatud variant on tõesti kõige lihtsam, kuna migreenile tegelikul ei määrata ei rohtusid imo ega lisauuringuid ja tõestada, et sa seda ei põe,samuti ei saa. Vähemalt miski 3a tagasi nii oli. Jalutad sisse, näitad neuroloogi+perearsti paberit ning gg and bye.

Codecci
18.12.10, 18:01
Kas teil mingit jama sellest ei või tekkida kui niimoodi avalikult foorumisse kirjutate?

marto
18.12.10, 18:01
Enne ajateenistusse minekut olin nagu enamus siinsetest noormeestest. Sõjaväest räägiti hirmujutte, prooviti ära viilida jne. Seetõttu oli ka mõte, et äkki saab ära aga kõik läks nagu alati. Võeti teenima Kuperjanovisse (2001-2002). Alguses oli harjumatu aga pärast normaalne, tekkis kaitseväe rutiin. Said tunda, mida tähendab tõeline elu, mida inimkeha talub ja nautida lihtsaid asju elus, mis igapäev tsiviilis elementaarsed on. Loomulikult on ajateenistus vahel igav ja tüütu. Aga nagu paljud enne on öelnud, oleneb kuidas seda 8-11 kuud kasutad enda jaoks. Palju uusi tuttavaid, nalja, tsirkust ja muud, mida meenutada.

See teema ja vaidlus ei lõpe enne, kui Eestis pole kaitseväe teenistus vabatahtlik.

Kui poliitika kõrvale jätta siis Eesti palgasõdureid (elukutselisi) pean mina küll tasemel meesteks. Olen näinud ja teeninud nii Briti Royal Marine-de, US Marine-de jpt. operatsioonidel missioonil ning Eesti poisse on alati kiidetud ja arvatud, et tegemist on eriüksusega.

EdgarP
18.12.10, 18:52
Kas teil mingit jama sellest ei või tekkida kui niimoodi avalikult foorumisse kirjutate?

Tegelikuses oli see juhtum juba veel kauem aega tagasi ning ma ei tahaks uskuda. Mina olen juba ära tõestanud, et ma põen seda, nüüd peaksid nemad ära tõestama vastupidist ning overall on praegu pigem kohti puud, kui üle jne :)

Ning Martole : Ma ei loobunud sõjväest heameelga, aga ennem uute kohta tööle värbamist oli tööandja kindel soov, et ma ei läheks, kui nad mu tööle võtavad. Elus tuleb valikuid teha ning ma tegin sellise. Mõneti onm mul isegi kahju...mõneti jälle täiesti ükskõik.

suitsutihane
18.12.10, 19:42
Kas teil mingit jama sellest ei või tekkida kui niimoodi avalikult foorumisse kirjutate?
nimekirjast kustutatud, ise ei simuleerinud ju ja mingit konfidensiaalsus lepingut vms ma ei sõlminud et ma ei tohiks oma komisjoni kogemustest rääkida. aga tervitan kõiki kõrvalehiilijaid, olnud ja tulevaid, gl!

Godspeed_EJ
18.12.10, 19:51
nimekirjast kustutatud, ise ei simuleerinud ju ja mingit konfidensiaalsus lepingut vms ma ei sõlminud et ma ei tohiks oma komisjoni kogemustest rääkida. aga tervitan kõiki kõrvalehiilijaid, olnud ja tulevaid, gl!

Tõesti, tervitused kõigile, kes end täis on lasknud selle hirmsa kogemuse ees!

kollane
18.12.10, 20:22
kari eitesid siin.

nii palju võin õelda, et Eestis ei lähe kaitsevägi kunagi vabatahtlikuks.

fyte
18.12.10, 20:25
Minu arust on samuti suht mõttetu 8 kuud nö "tühja lasta" noores eas. Saan aru, et osade jaoks on see põhimõtte küsimus, aga see ei anna neile õigust peale suruda, kusikuks kutsuda või mis iganes.

Romka
18.12.10, 20:29
No ilmselgelt teeb sõjavägi meheks ja enamik kes seal ära on käinud kujutavad omale liiga palju ette kohe.

nikitheone
19.12.10, 12:18
kari eitesid siin.

nii palju võin õelda, et Eestis ei lähe kaitsevägi kunagi vabatahtlikuks.

huvitav väide. on midagi täpsemat ka teada?

rasmer
19.12.10, 12:52
Reformierakonnal on tegelikult mingil määral tahe olemas palgaarmeele ülemineku osas, aga lähimatel aastatel seda ei plaanita aktiivselt ajada, sest rahva toetus kohustuslikule teenistusele on kõrge. Nii palju kui mäletan, siis lähemate aastate plaan oleks ajateenistuse pikkust lühendada.

paradigmlost
19.12.10, 21:24
teine ryhm

oitarvi
19.12.10, 22:40
Keegi uue aasta alguses siit foorumist ka ajateenistusse läheb?

inward
20.12.10, 01:14
Minu arust on samuti suht mõttetu 8 kuud nö "tühja lasta" noores eas. Saan aru, et osade jaoks on see põhimõtte küsimus, aga see ei anna neile õigust peale suruda, kusikuks kutsuda või mis iganes.


No ilmselgelt teeb sõjavägi meheks ja enamik kes seal ära on käinud kujutavad omale liiga palju ette kohe.

+1

Liiga ära tõusta ka ei ole mõtet. Mees peab ise meheks saama, mitte tänu sõjaväele.

qbj0hn
20.12.10, 01:27
Ise seal 11 kuud veetnud jaoülemana ja see,et teeb meheks jne küll tänapäeval enam paika ei pea.
Täielik lebolaager imo.Algus ja kohati muidugi raske,aga üle üldiselt oli pigem kino kogemus ja ei ole kordagi kahetsenud,et käisin.
Nõustun,et kui ollakse heade otsade ja järgede peal ning seal käik võib tuleviku plaanid mingil määral ära rikkuda siis kõrvale hiilimine on ok.Ise läksin kuna tol ajal tööd polnud lihtsalt ja ei viitsinud passida tühja ja läksin vabatahlikult avaldusega.

Ski
20.12.10, 11:23
tulistan muidugi.

Tegevteenistuseks mittekõlbulik:
Migreenihood 2–3 korda poole aasta jooksul, tundlikkuse häirete ja afaasianähtudega. Vajab ravi. Töövõime madal
https://www.riigiteataja.ee/akt/960023
ok mul on olnud migreenihooge. selliseid et numbreid sõnu lahti ei hammusta ja 90% autis omadega, algeliseid lauseid ainult saan moodustada. seega ma ei pidanud valetama komisjonis. aga ei ole kuulnud küll et migreeni esinemist kuidagi tõestada v ümber lükata saaks. seega,
1. uurid mis on migreen
2. räägid oma migreenihoogudest perearstiga, kes suunab sind neuroloogi jutule.
3. käid neuroloogi juures konsultatioonis, kes räägib sinuga.


ulatasin komisjonis psühhiaatrile perearsti lehe, kus oli kirjas just auraga migreen, käinud neuroloogi konsultatsioonis. Ütlesin vaid et ca kahe kuu tagant ja äge, ravimeid ei võta, kannatan ära. uuringutele ei saadetud ja ei ole kuulnud ka uuringutest mis siin aitaks.

imo migreen simulandi jaoks reaalne variant või mis

Ise kasutan hetkel täpselt sama taktikat :D Ükski uuring ei näitagi migreeni btw, uuringuid tehakse selleks et välistada mingi muu haigus, näiteks kasvaja vms. Kui ükski uuring midagi ei näita ongi standard diagnoos migreen.

Romka
20.12.10, 21:31
Keegi uue aasta alguses siit foorumist ka ajateenistusse läheb?

Eespool juba kirjutasin aga ise 7.juuli Kalevi Jalaväepataljoni.

variatsioon
13.02.11, 18:38
7märtsil pean komisjoni minema. ;(
kus lubatakse kõige rohkem pokerdada? :)

Oliverk
13.02.11, 18:39
Küsi lebo käest.Tema ametikohal saad 12h sesse vabalt teha.

lebovend
13.02.11, 18:57
kle jah, kui oled mingil m22ral itipede, siis saadetakse sind Sidepati, p2rast SBKd on laptopid lubatud.
Kui saad meditsiini toimkonda, siis algabki grind, siin palju vaba aega.

PS: med toimkonda saad siis, kui sul on meditsiinis mingi kogemus v6i sinust tahetakse lihtsalt kompanii peal
lahti saada.

variatsioon
13.02.11, 19:03
kle jah, kui oled mingil m22ral itipede, siis saadetakse sind Sidepati, p2rast SBKd on laptopid lubatud.
Kui saad meditsiini toimkonda, siis algabki grind, siin palju vaba aega.

PS: med toimkonda saad siis, kui sul on meditsiinis mingi kogemus v6i sinust tahetakse lihtsalt kompanii peal
lahti saada.
ja kuidas siis sidepati saada?

lihtsalt komisjonis avaldan soovi?

J0kker
13.02.11, 19:19
Mina pandi selle alusel sidesse, et ma olin ühe aasta IT-kolledžis käinud.

Romka
13.02.11, 21:47
Jep peabki kuskil IT'd olema õppinud vms, muidu vist ei võeta.

Oliverk
13.02.11, 21:52
Loomulikult võetakse. Kui on vaja kohti täis saada siis lähevad kõik kes parasjagu uksetaga ootavad. See on mingi iganenud arusaam, et meremehed mereväes ja it vennad sidepatis on.

Provoker
13.02.11, 21:52
ei pea olema it-d õppinud. Meile räägit kohustuslikust keskharidusest, samas oli mõni vend ikka põhikooli haridusega pandud NAKi.

kardaanirist
13.02.11, 23:27
afaik on nii, et kui oled ajateenistusse võtmisel käid mingisuguses ülikoolis, siis saad kirja panna enda eelistuse (muidu ei saa). panedkis siis sidepataljon ja äkki joppab.

variatsioon
13.02.11, 23:30
aga kui sidepati ei saa siis pole vahet kuhu saadetakse?
grindimisest midagi eriti välja ei tule?

ja kus/kuidas ma pean oma soovi sidepati vastu avaladama?

Codecci
13.02.11, 23:31
Vabatahtlikult ennast pakkuma lähed KRA-sse enne arstliku kutse saamist siis lubatakse ka valida.

lennuk
13.02.11, 23:56
mina sain sidesse lampi (kuigi arstlikus ikka mainisin mitu korda et eelistaks kodule lähemal) ,algul saadeti võrru ,aga kuna oli vist ülerahvastatud siis saadeti samal päeval tagasi koju ja ülejärgmine päev siis tallinnasse.
PS. peale noorteaega taheti ühe jalaväe üksuse koosseisus edasi pärnusse saata ,wtf logistika :mad: (ise siis rakverest)
aga pandi autojuhiks ,8 kuud sõjas ja CE taskus ,aa sõita ikka ei oska.
üldiselt jah ,tuttavatega sõjamuljeid vahetades oli sides ikka suht lebo ,näiteks kevadtormil saime 3x päevas ,sooja toitu (sööklas mitte väliköögis) ja saun (päris mitte ise tehtud ) oli ka vist 3x xnädalas.
et kui väga ise huvi ei tunne militaarteemadel siis hea soe koht kus tiksuda :cool:

noname
14.02.11, 00:39
kari eitesid siin.

nii palju võin õelda, et Eestis ei lähe kaitsevägi kunagi vabatahtlikuks.

+miljon

Provoker
14.02.11, 08:10
mina sain sidesse lampi (kuigi arstlikus ikka mainisin mitu korda et eelistaks kodule lähemal) ,algul saadeti võrru ,aga kuna oli vist ülerahvastatud siis saadeti samal päeval tagasi koju ja ülejärgmine päev siis tallinnasse.
PS. peale noorteaega taheti ühe jalaväe üksuse koosseisus edasi pärnusse saata ,wtf logistika :mad: (ise siis rakverest)
aga pandi autojuhiks ,8 kuud sõjas ja CE taskus ,aa sõita ikka ei oska.
üldiselt jah ,tuttavatega sõjamuljeid vahetades oli sides ikka suht lebo ,näiteks kevadtormil saime 3x päevas ,sooja toitu (sööklas mitte väliköögis) ja saun (päris mitte ise tehtud ) oli ka vist 3x xnädalas.
et kui väga ise huvi ei tunne militaarteemadel siis hea soe koht kus tiksuda :cool:


ega sa ometi minuga koos ei olnud sidepatis. Meil oli sama jutt pärnupatti saatmisest.

lennuk
14.02.11, 09:52
mina olin seal 2006 oktoober - 2007 mai

Provoker
14.02.11, 14:41
mul oli vist 2007 aprill-detsember. Kevadtormil ma ei käinud.

kollane
15.02.11, 16:02
jõhvis ka laptopid lubatud.
kahtlen ainult, et vaba aega on, et mängida saad va nv.
minu praktika on näitab seda, et vahel harva saan 5st-7ni mängida ja õhtul peale rivistus kuni öörahuni (20.45-22.00).
Midagi ikka, aga jah, süveneda õieti ei saa :)

variatsioon
15.02.11, 16:11
aga telefonis rushi saab 1h päevas igalpool mängida? :)

ei tahagi haigelt grindida.. lihtsalt et mängu ära ei unustaks jne.

variatsioon
07.03.11, 13:42
nonii..
3.10.2011 kuperjanovi minek.

kup on hea koht kus aega teenida?
any tips n tricks?

Rigged
07.03.11, 14:07
Kuperjanov on üks tõsisemaltvõetavaid pataljone Eestis, ise sain eelmine teisipäev aasta pikendust, ilmselt järgmine aasta minek. EDU.

hulkur
15.03.11, 19:49
Tere, küsiks juba ette arvamust oma arstliku komisjoni otsuse kohta, kui mul on selgroog kõver ning lisaks üksosa on allpool rohkem kui teine, seega selg ei kannata väga koormust ja väsib kiirelt. Üks väike sõrm on kõver ning ei lähe sirgeks. Lampjalad, kõrgem vererõhk kuskil 150 peal. Füüsis ei ole ka just väga hea, suht kõhn ja võimalik ka et alakaalus?
Küsiks veel sellekohta ka et kui on hetkel käsil ülikoolis teine kursus (unustasin pikendada ajateenistust ülikooli sisseastumisel) ja mind tahetakse võtta sõjaväkke peale teis kursust, kas mul on mingeid võimalusi kuidagi seda veel pikendada ühe aasta, et saaks baka ära lõpetada korraga? Ei tahaks bakat viimasel kursusel pooleli jätta.
Tänan!

siga
15.03.11, 19:56
Tere, küsiks juba ette arvamust oma arstliku komisjoni otsuse kohta, kui mul on selgroog kõver ning lisaks üksosa on allpool rohkem kui teine, seega selg ei kannata väga koormust ja väsib kiirelt. Üks väike sõrm on kõver ning ei lähe sirgeks. Lampjalad, kõrgem vererõhk kuskil 150 peal. Füüsis ei ole ka just väga hea, suht kõhn ja võimalik ka et alakaalus?
Küsiks veel sellekohta ka et kui on hetkel käsil ülikoolis teine kursus (unustasin pikendada ajateenistust ülikooli sisseastumisel) ja mind tahetakse võtta sõjaväkke peale teis kursust, kas mul on mingeid võimalusi kuidagi seda veel pikendada ühe aasta, et saaks baka ära lõpetada korraga? Ei tahaks bakat viimasel kursusel pooleli jätta.
Tänan!

Tundub, et sa ei elagi nii kaua. Kui elad, siis ei.

TaaviK
15.03.11, 19:58
Tere, küsiks juba ette arvamust oma arstliku komisjoni otsuse kohta, kui mul on selgroog kõver ning lisaks üksosa on allpool rohkem kui teine, seega selg ei kannata väga koormust ja väsib kiirelt. Üks väike sõrm on kõver ning ei lähe sirgeks. Lampjalad, kõrgem vererõhk kuskil 150 peal. Füüsis ei ole ka just väga hea, suht kõhn ja võimalik ka et alakaalus?
Küsiks veel sellekohta ka et kui on hetkel käsil ülikoolis teine kursus (unustasin pikendada ajateenistust ülikooli sisseastumisel) ja mind tahetakse võtta sõjaväkke peale teis kursust, kas mul on mingeid võimalusi kuidagi seda veel pikendada ühe aasta, et saaks baka ära lõpetada korraga? Ei tahaks bakat viimasel kursusel pooleli jätta.
Tänan!

Vanaisa, sina vä?

Kosmonaut
15.03.11, 20:32
Lampjalgadega saab ära, kui on piisavalt (pildi pealt mõõdetakse), seljaga vast ka. Vererõhuga pigem mitte. Ma arvan , et sa ei pea muretsema sõjaväe prast (kui just väga minna ei taha - sel juhul pead parandama enda lampjalgu ja skolioosi).
(vererõhu soovitan enda jaoks alla võtta).

kollane
15.03.11, 20:33
Tundub, et sa ei elagi nii kaua. Kui elad, siis ei.

good1

Codecci
15.03.11, 22:09
Tundub, et sa ei elagi nii kaua. Kui elad, siis ei.
POTY

jott
15.03.11, 22:14
Lampjalgadega saab ära, kui on piisavalt (pildi pealt mõõdetakse), seljaga vast ka. Vererõhuga pigem mitte. Ma arvan , et sa ei pea muretsema sõjaväe prast (kui just väga minna ei taha - sel juhul pead parandama enda lampjalgu ja skolioosi).
(vererõhu soovitan enda jaoks alla võtta).

3. astme lampidega saab ära

qbj0hn
15.03.11, 22:15
Vabatahtlikult ennast pakkuma lähed KRA-sse enne arstliku kutse saamist siis lubatakse ka valida.

This,ma sain ka valida pmst.
Saatsin ise soovi avalduse ja küsiti kuhu tahan minna.Ja Tallinn tundus kõige sobilikum vahipatt,kuigi ma eriti ei teadnud nendest väeosadest midagi.

redddman10
15.03.11, 22:27
Kuperjanovis käisin ise ja väga normaalne koht.Distsipliin on üks kõvemaid Eestis usun.Samas kõik on ilus ja puhas ning uus.saunad sõdurikodud jalkaväljak jne.samuti olin 3 kuud vahipatis kuna õppisin meedikuks.pluss kupi ees on asukoht ja et LÄPPAR OLI LUBATUD.muidu kitsad toad.vana tehnika.sportimistingimused kehvad.aga lebom.kui küsimusi siis küsige siinsamas teemas:)

variatsioon
15.03.11, 22:41
distsipliin on kõivemaid aga lebom?

ja kuhu ma peaksin seal ennast suunama vms? (luuresse vms?)

kjmrc
15.03.11, 22:42
3. astme lampidega saab ära

Missugused need 3. astme lampjalad on?

redddman10
15.03.11, 22:42
btw vererõhuga on nii et teed seal asju kaasa aga elektroonika on küljes sul koguaeg ja jälgimisel oled mingit aega.

redddman10
15.03.11, 22:49
distsipliin on kõivemaid aga lebom?

ja kuhu ma peaksin seal ennast suunama vms? (luuresse vms?)

Kupis on distsipliin üks kõvemaid Eestis.Vahipatist rääkisin siis et see lebo.Suund on siis see mis ennast huvitab kõige rohkem.Kui load olemas ja tahad kõvemat kategooriat saada siis autojuhiks.Luure veedab kõige rohkem aega metsas ja ringi möllates.kui actioniks huvi ja istuda ei viitsi siis ütleks luure.seda võin ka öelda et kupis autojuhte sel ajal kui mina seal olin(2,5 aastat tagasi) lasti harvemini linnaloale.

low-flow
15.03.11, 23:23
Missugused need 3. astme lampjalad on?

Trepist üles minnes jõuad maksimaalselt kolmanda astmeni, pärast seda loobud, lähed alla tagasi ja sõidad liftiga teisele korrusele.

kjmrc
15.03.11, 23:28
Tohhoh.. need on ikka mingid päris julmad lampjalad, et kõndidagi ei saa.

con
15.03.11, 23:47
mida kogenud soovitavad kaasa võtta kuppi:
http://www.sodur.com/foorum/viewtopic.php?t=6195

siit leiab igasugu info erinevate üksuste/pataljonide kohta
http://www.sodur.com/foorum/viewforum.php?f=17&sid=602b27aa70a94d047aaeaf46a0d2cfc3

(väga palju sisutut teksti ka)

variatsioon
16.03.11, 00:11
mida kogenud soovitavad kaasa võtta kuppi:
http://www.sodur.com/foorum/viewtopic.php?t=6195

siit leiab igasugu info erinevate üksuste/pataljonide kohta
http://www.sodur.com/foorum/viewforum.php?f=17&sid=602b27aa70a94d047aaeaf46a0d2cfc3

(väga palju sisutut teksti ka)
cool.
tänud!

Romka
16.03.11, 00:40
Leidsin kätekõverduste kohta sellise hea õppelehe. Hakkan homsest selle järgi tegema, mingi päev jooksutossud ära ostma ja varsti saab jooksmas hakata käima. (Loodetavasti on selleks ka piisavalt motti)
http://hundredpushups.com
+ veel selline leht
http://www.ksk.edu.ee/est/Sisseastujale/test

variatsioon
16.03.11, 01:37
Leidsin kätekõverduste kohta sellise hea õppelehe. Hakkan homsest selle järgi tegema, mingi päev jooksutossud ära ostma ja varsti saab jooksmas hakata käima. (Loodetavasti on selleks ka piisavalt motti)
http://hundredpushups.com
+ veel selline leht
http://www.ksk.edu.ee/est/Sisseastujale/test

no tavai ma hakkan ka. homsest obv. :D

Helmps
16.03.11, 01:54
nonii..
3.10.2011 kuperjanovi minek.

kup on hea koht kus aega teenida?
any tips n tricks?


Ühinen 4. oktoober

variatsioon
16.03.11, 01:56
4.okt?
krt miks ma päeva varem pean minema ? :D

k2snakalle
16.03.11, 02:17
Leidsin kätekõverduste kohta sellise hea õppelehe. Hakkan homsest selle järgi tegema, mingi päev jooksutossud ära ostma ja varsti saab jooksmas hakata käima. (Loodetavasti on selleks ka piisavalt motti)
http://hundredpushups.com
+ veel selline leht
http://www.ksk.edu.ee/est/Sisseastujale/test

Ise proovin ka ära teha. Igastahes saab kolmandast nädalast alustada. Aga no oma push up-e pea 4x suurendada 1kuuga...i doubt that ;)

low-flow
16.03.11, 02:55
Ise proovin ka ära teha. Igastahes saab kolmandast nädalast alustada. Aga no oma push up-e pea 4x suurendada 1kuuga...i doubt that ;)

Kätekõverduste tegemise võime suureneb üli kiirelt, kui lihtsalt igapäev kasvõi mõne seeria teha. Enda väes käigu ajal esimesel nädalal mõni mees tegi alla 20 ja enamus sinnna 20-40 vahele ning pärast seda köhisid ka verd põmst. Pärast SBK lõppu tegid põmst kõik rühmas sinna 82 kanti ära, mis annab NATO testis maksimum punktid. Ja seda kõike lihtsalt random pasa eest alati 25 tegema pidamise eest. Kui aga mingi kava järgi spetsiaalselt treenida siis peaks tulemused veel paremad ja kiiremad tulema olema.

Helmps
16.03.11, 06:37
4.okt?
krt miks ma päeva varem pean minema ? :D

idk

lebovend
16.03.11, 10:06
kupi autojuhtide kohta nii palju, et ma nyyd ei m2leta t2pselt, kust kompaniist need sõbrad mul olid, aga tean nii palju, et üks sõber pärast SBKd ei saanud kaks NVd linnaloale, teine autojuhist Kupi ei saanud pärast SBKd ühel nädalavahetusel koju. Kõlab lebolt minule. Võrreldes sidepatiga.

Ses suhtes, et eks erinevatel pattidel ole omad punktid, mism6ttes nad lebo on v6i ei ole. Jah, sidepatis, kui joppab vaba aeg olema(mida on seal tunduvalt vähem, kui mujal), võid kasutada läpakat ning kevadtormi ajal sidepat väga palju liigutama ei pea. Aga linnalubadega on seal küll nii, et kui meie autojuhid said 2 korda kuus linnaloale, siis rohkem nad elult tahta ei osanudki. Kaevikuid saime ka kaevata rohkem kui ükskõik mis teine pataljon 2010 aastal. Üks sõber oli/on logistikas, need vennad olevat seal 1 kaeviku teinud kogu SBK ajal - lol - ja seda ka kuskil männikul mõnusa pehme liiva sisse.

Tegelikult on nii, et väga palju s6ltub antud aasta juhtkonnast - sidepatis ma kiidusõnu ei kasutaks meie juhtkonna ja seerude kohta, sõber logistikast ainult kiitis oma ülemusi.

Priito
16.03.11, 10:52
Selle mõttega sõjaväkke minna, et seal võimalikult palju lebotada on täiesti pointless. Kui ennast mehena ei tunne, proovi pigem sellest kuidagi kõrvale hiilida. Kui tunned end mehena, siis võta osa, saa oma piire tundma ning kindlasti saad tulevaseks eluks väärt kogemusi.

qbj0hn
16.03.11, 11:10
Yeah.
Ma pole kordagi kahetsenud,et seal 11 kuud veetsin.Väga fun oli.Kõige hullem oli ainult viimased kuud kus oli suhteliselt vähe tegevust ja pidi niisama tühja passima.Kuna ma olin tankitõrje jaoülem siis oli eriti lebo.Suht väike jagu oli mul juhtida ja jalaväe jaoülemad said palju rohkem ülesandeid.Standard katmine oli aint metsas meie jaol ja kuskil ühes kohas passimine :D.
Selles suhtes,et sai piisavalt tegevust,aga mitte ka üleliia rapsimist :)

Godspeed_EJ
16.03.11, 11:21
lol....passib enamuse ajateenistusest laatsas ja ikka vingub.

lebovend
16.03.11, 11:24
Mul hakkab kohe alarm peas tööle, kui inimesed ütlevad, et nad ei kahetse ajateenistuses käimist.

Imho ütles siinsamas teemas keegi kunagi hästi, et ta ei kahetse tagasivaadates nagunii oma elu.
Ja sealt tuletades, kui sa oleksid need 11 kuud olnud tsiviilis, vabaduses, who the fuck knows, võib-olla oleksid auto alla jäänud, võib-olla kodutuks, aga võib-olla oleksid vahepeal saanud miljonäriks ja leidnud oma elu armastuse, või whatever the fuck.

Mina kahetsen oma kaotatud suve ja kaotatud aega. Ma olen selle idiootsuse nüüd läbinud ja kõikidele "kui pole käinud, siis ei tea, millest räägid" suhtumisega türaimejatele ütlen: "fuck off, ma olen käinud seal ja mu arvamus kohustuslikust ajateenistusest pole muutunud."

lebovend
16.03.11, 11:27
lol....passib enamuse ajateenistusest laatsas ja ikka vingub.
[ ]Asjalik postitus.
[x]Oneliner retard.

Jätad juba päris mitmes topicus väga meeldiva mulje, arvutite teemas tuled ilusti vastu inimestele ja aitad neid ning ka siin on sinu arvamust lausa lust lugeda. Loodan, et jätkad samas vaimus.

qbj0hn
16.03.11, 11:59
lebovend ma küll ei kahetse.Läksin ka suvel ja tulin järgmise aasta Mai lõpus tagasi.
Väga fun oli.Läheks 1x heameelega veel kui pokkerit ei mängiks ja istuks töötuna kodus.

Pahvak
16.03.11, 12:01
Selle mõttega sõjaväkke minna, et seal võimalikult palju lebotada on täiesti pointless. Kui ennast mehena ei tunne, proovi pigem sellest kuidagi kõrvale hiilida. Kui tunned end mehena, siis võta osa, saa oma piire tundma ning kindlasti saad tulevaseks eluks väärt kogemusi.

Olen IRL selliste steitmentidega tüüpe kohanud ja selliste meestega ma ennast samastada ei taha (loe: sellise mehena ennast tunda). No offence sulle. Sind ma ei tunne. :)

lebovend
16.03.11, 12:09
Yeah, nägin ka piisavalt "mehi". SBK aegsed seerud, ehk inimesed, kellega kõige lähemalt kokku puutusid, kes olid vahetud ülemused, olid 3 aastat nooremad kui inimesed, keda nad käsutasid(leian, et sellises vanuses on see üpriski määrav veel, 19a vs 22-26a) ning paar tükki neist olid täielikud hälvikud, aru saada kohe, et eluheidikud.

Üleüldse, et seeruna kaadrisse minna, selle jaoks pole mingit erilist haridust vaja. Iga jorss võib saada seeruks. Meie omadest oli seal selliseid täis tumbasid küllaga, kes ei jaganud absoluutselt matsu ja jalutasid oma kahe triibuga ringi. Ühe vanema kaadrihärraga sai ka lähemalt suheldud ja kelkis seal söögilauas, et nussib ajateenijaid. Ma siis olin mõnda aega vait kuniks küsisin, et miks ta seda teeb. Vastus oli, et tal on igav. Sama vend rääkis, kuda kaader on lebo, kui metsalaagris pole, siis istud päevast päeva facebookis.
Üks inimene, kes on kaadris olnud aastast 95, pani mu paarilist korduvalt oma USPd puhastama. Ilmselgelt ta ei teadnud, et kui me oleks sellest ette kandnud, oleks tal väga sitasti läinud. Me pole mingit USPi väljaõpetki saanud ja see tegevus tema poolt peaks olema illegaalne.

Küsimus tekib kas selline ongi meie eliitkaitsevägi? Sellised inimesed kaitsevadki meie riiki? Selliseid inimesi meie kohustuslik ajateenistus toodabki?

Godspeed_EJ
16.03.11, 12:10
[ ]Asjalik postitus.
[x]Oneliner retard.

Jätad juba päris mitmes topicus väga meeldiva mulje, arvutite teemas tuled ilusti vastu inimestele ja aitad neid ning ka siin on sinu arvamust lausa lust lugeda. Loodan, et jätkad samas vaimus.

Ootad kiidusõnu, selle eest, et sa ei viitsi midagi teha ja ainult vingud?
Meil oli ka teenistuses sinu sugused tolgused, kelle ainus eesmärk oli viilida ja vinguda, seega ei saa sulle kuidagi kaasa tunda.

Ning jah, ma ei kahetse ajateenistuses käimist. Sain seal kokku väga lahedate inimestega, kellega suhtlen siiani. Nendest inimestest on olnud suurt kasu ka praegustes äriprojektides. Eranditult olid need kodanikud sellised, kes ei vingunud ja nutnud vaid hoidsid pea püsti, selja sirgena ja tegid mis vaja.

Selle asemel, et iga asja peale nutta võiksid oma pea persest välja kiskuda ja mõelda, et äkki vaatad ise asju vildaka pilguga, mitte teised sinu ümber. Ühel hetkel pead ka ema juurest välja kolima ja siis võiks elust ikka mingi arusaam olla.

rahvavaenlane
16.03.11, 12:17
tyri, rotid minge teenige.

Priito
16.03.11, 12:19
Olen IRL selliste steitmentidega tüüpe kohanud ja selliste meestega ma ennast samastada ei taha (loe: sellise mehena ennast tunda). No offence sulle. Sind ma ei tunne. :)

Selle mehena tundmise asjaga veidi liialdasin jah(eriti pärast boldina lugemist). Mõte peitus jah selle "mehe" statementi taha. Ühesõnaga kui sa hakkad juba varakult otsima võimalusi, et ajateenistus piisavalt lihtsalt läbida, siis parem otsi juba võimalus kuidas sellest üdinisti pääseda.
Pakuks, et 90% inimestest, kes ajateenistust kahetsevad olid just need, kes vägisi püüdsid igast tegevusest kõrvale hiilida ning olid rahul laatsas lapi lükkamisega. Samal ajal kui teised metsas müttasid.

lebovend
16.03.11, 12:28
Ootad kiidusõnu, selle eest, et sa ei viitsi midagi teha ja ainult vingud?
Meil oli ka teenistuses sinu sugused tolgused, kelle ainus eesmärk oli viilida ja vinguda, seega ei saa sulle kuidagi kaasa tunda.

Ning jah, ma ei kahetse ajateenistuses käimist. Sain seal kokku väga lahedate inimestega, kellega suhtlen siiani. Nendest inimestest on olnud suurt kasu ka praegustes äriprojektides. Eranditult olid need kodanikud sellised, kes ei vingunud ja nutnud vaid hoidsid pea püsti, selja sirgena ja tegid mis vaja.

Selle asemel, et iga asja peale nutta võiksid oma pea persest välja kiskuda ja mõelda, et äkki vaatad ise asju vildaka pilguga, mitte teised sinu ümber. Ühel hetkel pead ka ema juurest välja kolima ja siis võiks elust ikka mingi arusaam olla.

Ma ei oota kiidusõnu. Sinult ma ei oota enam ausalt öeldes midagi. Pärast seda arvutiteemade intsidenti.
Aga gg, sinu võit...taaskord.

Ints
16.03.11, 12:58
Mai saa aru mille üle siin vaielda, loogiline et see ajukepp ei saagi kõigile meeltmööda olla.

taipupole
16.03.11, 13:02
Selle mõttega sõjaväkke minna, et seal võimalikult palju lebotada on täiesti pointless. Kui ennast mehena ei tunne, proovi pigem sellest kuidagi kõrvale hiilida. Kui tunned end mehena, siis võta osa, saa oma piire tundma ning kindlasti saad tulevaseks eluks väärt kogemusi.

Kas nii ei saaks kuidagi, et ma ei käi, kuid olen ikka mees?

BuildUp
16.03.11, 13:55
Kas nii ei saaks kuidagi, et ma ei käi, kuid olen ikka mees?
Ei.

qbj0hn
16.03.11, 14:07
Yeah, nägin ka piisavalt "mehi". SBK aegsed seerud, ehk inimesed, kellega kõige lähemalt kokku puutusid, kes olid vahetud ülemused, olid 3 aastat nooremad kui inimesed, keda nad käsutasid(leian, et sellises vanuses on see üpriski määrav veel, 19a vs 22-26a) ning paar tükki neist olid täielikud hälvikud, aru saada kohe, et eluheidikud.

Dunno ma olin 18 ja jaoülem ja mu rühmas oli mingeid 26 aastaseid kapist venelasi küll ja veel.Ei olnud küll mingit probleemi.Inimesed saavad aru,et nad on sõjaväes.Kui sellel jaoülemal on käed nagu küpsised ja ütleb mingile hulkile,et toeng lamang võtt ja 25 siis nii on lihtsalt.See ongi sõjavägi ffs.
Mida see vanus siin loeb lol?
Krdi noorem-leitnandid on 23-24 ja reamehed 25-26,who the fk cares.




Üleüldse, et seeruna kaadrisse minna, selle jaoks pole mingit erilist haridust vaja. Iga jorss võib saada seeruks.

Miks sa siis NAK-i ei läinud?Oleks elu palju parem,kui iga jorss võib minna.

Kui ma oleks sõjaväest teadnud siis kui läksin nii palju kui praegu siis ma oleks iga kell 11 kuu peale jaoülemaks ennem läinud kui 8 kuud sumpsi saada ja moppi lükkata.

Lamp sul nii öelda.

Iga jorss võib NL25-te ka biitida,aga nähtavasti seda ei tehta.Igaüks on valinud oma tee,mis siis.Pole sinu asi siuke asi üldse.



Üks inimene, kes on kaadris olnud aastast 95, pani mu paarilist korduvalt oma USPd puhastama. Ilmselgelt ta ei teadnud, et kui me oleks sellest ette kandnud, oleks tal väga sitasti läinud.

Jaoülemana ei puhastanud kunagi oma relva ise pmst,alati lasin teistel seda teha.pohhui ju.Hui kaadrit siuke asi kotib kui ette kannad lol.




Küsimus tekib kas selline ongi meie eliitkaitsevägi? Sellised inimesed kaitsevadki meie riiki? Selliseid inimesi meie kohustuslik ajateenistus toodabki?

Wat?Ei saa aru.
Kas peaks siis kukununnutama seal sõjaväes?Obvious,et isegi sitaks lebo on ja kui isegi kellegi relva puhastamine tilti ajab siis gg.
Vanasti pidi mu**i ka imema võib olla,who cares.See ongi sõjavägi mitte sanatoorium.
Selle nimi on distsipliin ja kõrgema auastme austamine.See vend on selle välja teeninud,et ta nii käituda võib ning olenematta kui vana ta on.Äki meeldibki nussida,mis siis.

Vbl,et niisama nussitakse on jah rigged.Aga enamasti nussitakse neid kes ise pauguvad.
Saime ise päris tihti sõimata kui distsipliini lasime rühmas alla.
Ega jaoülemad saavad samamoodi sumpsi kui reamehed ei oska käituda.Selleks need jaoülemad ongi välja mõeldud,et mehed rivis käed taskus ja suits ees ei kõnniks.
Kuigi on ebareaalne mõelda,et tuleb sõda,siis siiski.Sõjaväes treenitakse ju sõjaks pmst ja kui on rahuajal juba distsipliin korralikult paigas siis on ka sõja ajal parem.
Käibki üks sõja mängimine,aga nii on lihtsalt.

Kui vend kõnnib pataljoni peal ringi ja ei viska kõrgematele ülematele kulpi kasvõi,saavad kohe jaoülemad selle pähe...

Kui sulle üldse ei meeldinud seal siis palun väga,löönud oma jalg vastu radikat puruks või kusenud püksi,aga ära siukest sitta aja.
Ega keegi sind seal kinni ei hoidnud,igatpidi on võimalik ennast ära sebida kui on tahtmist.


See on sama lamp mis ma istuksin pokkeri lauda maha ja kurdaksin,et kõik nussivad mul ajusid ja raisevad koguaeg jne,et see pokker on ikka täielik bullshit.Kuigi samas ma võin need lauad kinni lükata ja nahhui panna sealt!
Pole su vastu midagi,aga lihtsalt ega sa kuskil sarjas "LOST" polnud või vanglas.Olid sõjaväes ja nii seal asju aetaksegi.

Potsataja
16.03.11, 14:12
Miks sa siis NAK-i ei läinud?Oleks elu palju parem,kui iga jorss võib minna.

Norm. loogika.

qbj0hn
16.03.11, 14:20
Norm. loogika.

Ongi ju.
Pead selle 3 kuud NAK-i vastu ja ülejäänud aeg mis teenistuses veel käia jääb on elu lill...

variatsioon
16.03.11, 15:06
Ise proovin ka ära teha. Igastahes saab kolmandast nädalast alustada. Aga no oma push up-e pea 4x suurendada 1kuuga...i doubt that ;)

suutsin 20 ära teha nii et alustan ka kolmandast nädalast.

lebovend
16.03.11, 15:51
Dunno ma olin 18 ja jaoülem ja mu rühmas oli mingeid 26 aastaseid kapist venelasi küll ja veel.Ei olnud küll mingit probleemi.Inimesed saavad aru,et nad on sõjaväes.Kui sellel jaoülemal on käed nagu küpsised ja ütleb mingile hulkile,et toeng lamang võtt ja 25 siis nii on lihtsalt.See ongi sõjavägi ffs.
Mida see vanus siin loeb lol?
Krdi noorem-leitnandid on 23-24 ja reamehed 25-26,who the fk cares.



Miks sa siis NAK-i ei läinud?Oleks elu palju parem,kui iga jorss võib minna.

Kui ma oleks sõjaväest teadnud siis kui läksin nii palju kui praegu siis ma oleks iga kell 11 kuu peale jaoülemaks ennem läinud kui 8 kuud sumpsi saada ja moppi lükkata.

Lamp sul nii öelda.

Iga jorss võib NL25-te ka biitida,aga nähtavasti seda ei tehta.Igaüks on valinud oma tee,mis siis.Pole sinu asi siuke asi üldse.

Jaoülemana ei puhastanud kunagi oma relva ise pmst,alati lasin teistel seda teha.pohhui ju.Hui kaadrit siuke asi kotib kui ette kannad lol.



Wat?Ei saa aru.
Kas peaks siis kukununnutama seal sõjaväes?Obvious,et isegi sitaks lebo on ja kui isegi kellegi relva puhastamine tilti ajab siis gg.
Vanasti pidi mu**i ka imema võib olla,who cares.See ongi sõjavägi mitte sanatoorium.
Selle nimi on distsipliin ja kõrgema auastme austamine.See vend on selle välja teeninud,et ta nii käituda võib ning olenematta kui vana ta on.Äki meeldibki nussida,mis siis.

Vbl,et niisama nussitakse on jah rigged.Aga enamasti nussitakse neid kes ise pauguvad.
Saime ise päris tihti sõimata kui distsipliini lasime rühmas alla.
Ega jaoülemad saavad samamoodi sumpsi kui reamehed ei oska käituda.Selleks need jaoülemad ongi välja mõeldud,et mehed rivis käed taskus ja suits ees ei kõnniks.
Kuigi on ebareaalne mõelda,et tuleb sõda,siis siiski.Sõjaväes treenitakse ju sõjaks pmst ja kui on rahuajal juba distsipliin korralikult paigas siis on ka sõja ajal parem.
Käibki üks sõja mängimine,aga nii on lihtsalt.

Kui vend kõnnib pataljoni peal ringi ja ei viska kõrgematele ülematele kulpi kasvõi,saavad kohe jaoülemad selle pähe...

Kui sulle üldse ei meeldinud seal siis palun väga,löönud oma jalg vastu radikat puruks või kusenud püksi,aga ära siukest sitta aja.
Ega keegi sind seal kinni ei hoidnud,igatpidi on võimalik ennast ära sebida kui on tahtmist.


See on sama lamp mis ma istuksin pokkeri lauda maha ja kurdaksin,et kõik nussivad mul ajusid ja raisevad koguaeg jne,et see pokker on ikka täielik bullshit.Kuigi samas ma võin need lauad kinni lükata ja nahhui panna sealt!
Pole su vastu midagi,aga lihtsalt ega sa kuskil sarjas "LOST" polnud või vanglas.Olid sõjaväes ja nii seal asju aetaksegi.

WOW. Just fucking WOW!!!! Unreal, kui ära pestakse noorte inimeste ajud. Unfuckingreal.

Ma laon ette sulle faktid:
-See koht, kuhu mina sain, oli kõige parem koht, kuhu saada võis. Julgelt väidan sulle, et suur osa pataljoni ajateenijatest olid kadedad selle üle, et ma seal olin, nad oleksid tahtnud seal ise olla. FAKT.
-Ma oleksind saanud NAKi silma pilgutamata. Mul ei olnud lube + kogu SBK ajal nii vahetud kui otsesed ülemad rääkisid nii minu selja taga kui ka otse mulle, et ma olen NAKi materjal. FAKT.

Aga ma ei valinud NAKi. Ameti valikul mina olin ainuke, kes kirjutas, et eelistus puudub. FAKT.

Jah, ma tean, et jaoülemad saavad ka sumpsi.

Aga sa ei saa absoluutselt aru, mis valesti on. FAKT.

Ning tsiteerin ühe näite paljudest, mis on valesti:


Vanasti pidi mu**i ka imema võib olla,who cares.See ongi sõjavägi mitte sanatoorium.



Vanasti pidi mu**i ka imema võib olla,who cares.See ongi sõjavägi mitte sanatoorium.



Vanasti pidi mu**i ka imema võib olla,who cares.See ongi sõjavägi mitte sanatoorium.



Vanasti pidi mu**i ka imema võib olla,who cares.See ongi sõjavägi mitte sanatoorium.



Vanasti pidi mu**i ka imema võib olla,who cares.See ongi sõjavägi mitte sanatoorium.

Sorry, mul ei ole sinu vastu ka midagi. Ja seesama kaader, kellest ma ennist rääkisin, ma sain temaga hästi läbi. Ja praegugi helistab mulle IGA nädalavahetus minu vanast jaost seeru, juhul kui ta linnalol, et mis teeb, läheb välja ka vms.

Aga nii see kaadrionu, sina kui ka see kutt, kes mulle helistab, kas ei saa või ei taha aru saada, et see on vale, mis toimub. Kogu see süsteem on sitt. Ja SINA oled ehe näide sellest, mis on valesti.

PS: Ma lükkasin moppi sama palju kui jaoülemad, kelle suhtes mul oli immuunsus. Nii et jah, get your shit straight. Ja palun, ma südamest palun sind, ära rohkem vasta mulle. Mida rohkem inimesed üritavad kohustuslikku ajateenistuse eesmärki ja selle tegelikku läbiviimist võrdsustada ja seda süsteemi õigustada, seda rohkem nad kipuvad ennast sisse rääkima ja lolliks tegema.

Potsataja
16.03.11, 16:14
Wat?Ei saa aru.
Kas peaks siis kukununnutama seal sõjaväes?Obvious,et isegi sitaks lebo on ja kui isegi kellegi relva puhastamine tilti ajab siis gg.
Vanasti pidi mu**i ka imema võib olla,who cares.See ongi sõjavägi mitte sanatoorium.
Selle nimi on distsipliin ja kõrgema auastme austamine.See vend on selle välja teeninud,et ta nii käituda võib ning olenematta kui vana ta on.Äki meeldibki nussida,mis siis.


Seadused on täitmiseks sõltumata auastmest, vanusest jms. Õigust nii või naa käituda ei saa välja teenida, see tuleb ära teenida. Muudel juhtudel võib asi lõppeda nagu minu kunagisel klassivennal, kes sai sõjaväest tingimised peale. Enamustel juhtudel muidugi veab, kuna ka teine poole ei tea oma õigusi ja kohustusi või on liiga allaheitlik.

lebovend
16.03.11, 16:27
Aa, relva puhastamine ununes ära. Relva puhastamine oli imho mõnus tegevus. Vaikselt nokitsed, kui oleks võinud istuda ka, oleks võinud hommikust õhtuni "puhastada" seda. Keegi ei nussinud sel hetkel. Aga see keiss, millest mina rääkisin, oli see, et paariline, kes seda relva pandi puhastama, polnud saanud mingit väljaõpet tolle antud relva kohta, ta polnud seda kordagi käeski hoidnud. Seal tuleb suur vahe sisse, kas sina kui 18 aastane jaoülemast ajateenija käsutad kellegi teise ajateenija oma AKd/Galili puhastama, millega ta on tutvunud ja mille OT ta on läbinud või sina kui pikka aega kaadris tööl olnud inimene annad ajateenijale kätte tundmatu relva. Peaks olema seadusega keelatud ja usun, et seal oleks saanud draamat küll, kui oleks sellest ette kandnud. Enda heaolu nimel otsustasime asja sinnapaika jätta. Kolm korda.

taipupole
16.03.11, 16:37
Kas nii ei saaks kuidagi, et ma ei käi, kuid olen ikka mees?

Ei.

Kas peaks siis kukununnutama seal sõjaväes? Vanasti pidi mu**i ka imema võib olla,who cares. See ongi sõjavägi mitte sanatoorium. Selle nimi on distsipliin ja kõrgema auastme austamine.See vend on selle välja teeninud, et ta nii käituda võib ning olenematta kui vana ta on. Äki meeldibki nussida,mis siis

Okei, saage teie seal ***** imedes meesteks. Who cares.

LOL.

qbj0hn
16.03.11, 17:08
Eks neid arvamusi ole nii palju kui inimesi :).
Ja see jutt tänapäeval küll ei kehti imo,et sõjavägi teeb meheks või mida iganes.Suht huvitav kogemus oli küll,aga rohkem nagu suvine spordilaager vms,lihtsalt veidi rauda pidi ka kaasas endaga tassima.
Esimesed kuu aega oli jah veits ebamugav,aga seda ka ainult sellepärast,et polnud eriti aimu kuidas see süsteem töötab.

Aga ma räägin ainult oma kogemuse põhjal,olin vahipatis.Vbl kuskil kupis saavad hagu,pole aimu.

Sugulane oli kunagi Narva-jõesuus ntx miski 2000a aasta või midagi sellist ja seal oli tõesti üks korralik ajudenuss ja keberniit.Enam seal ajateenijaid vist polegi.

Romka
16.03.11, 19:22
Ise proovin ka ära teha. Igastahes saab kolmandast nädalast alustada. Aga no oma push up-e pea 4x suurendada 1kuuga...i doubt that ;)

Ise ka 3dast nädalast, aga vaatan, et seal need seeriad 3x nädalas. Iga päev vist pole soovitatav siis?

Vandalar
16.03.11, 19:41
Kui teed 1 pushupi siis on seda isegi nädalaga kerge 4x suurendada.

qbj0hn
16.03.11, 20:01
Sõjaväe alguses on kohe nato test ka.Päris naljakas neid tulemusi ajateenistuse lõpus võrrelda :D.
Ma läksin sõjaväkke kaalusin 66kg tagasi tulin kaalusin 84...rahmida sai ikka.Aga praegu jälle 70e peale ära kokku kuivanud siin,käed nagu küpsised.Ainult hiire tõstmine käib tho

kardaanirist
16.03.11, 20:09
proovin ka siis selle one hundred pushup testi. alustan ka kolmandast nädalast. kuu aja pärast 100 järjest tundub suht ulme, aga eks näis.

@ Romka - vaevalt rohkem tegemine kuidagimoodi kahjulik on. ise proovin täpselt tabelit järgida ja vaadata, mis tulemus lõpuks on.

Spewmonkey
16.03.11, 21:11
Lihas ei taastu ära kui liiga palju teha, areng on puhkepäevadega parem.

camu
16.03.11, 21:29
Ma sain ka targemaks. Et kui oled seeru, siis ei pea moppi lükkama ja võid kõiki kamandada. Kui oled autojuht, siis sind kamandatakse. WTF? Meil küll asjad nii ei käinud. Kõik said mõistuse piires üksteisega läbi, olgu seeru või mitte.

low-flow
17.03.11, 00:01
Lebo, mis ametipostil olid muidu? Sul oli ikka maru palju vaba aega tolle aja grindi graafikute järgi vaadataes. :P

lebovend
17.03.11, 00:37
Mul ei olnudki ametiposti, sellep2rast ma sealt tulema saingi selle kuu alguses. Ma olin nö toimkonnas 24/7 ja sellega kaasnesid siis kõiksugu toimkonna privileegid.

Romka
17.03.11, 00:51
Ja kuidas sinna said ja mis seal tegema pidid?

low-flow
17.03.11, 01:09
Wat, toimkonnas saab ju ainult 4 tundi ööpäevas magada. Imo peaks määrustikus isegi teatud punktid olema kirjas, kui tihti maksimaalselt toimkonnas olla võib (2 päeva järjest kohe kindlasti ei võinud olla). Kui sa olid päevnik, siis pool toimkonnast oleks pidanud ju seistes veetma. Ja kui olid korrapidaja, siis no päeval on küll temalgi omajagu askeldusi, pärast õhtust rivistust loomulikult rahulikud 9 tundi ees ootamas

BuildUp
17.03.11, 01:13
Okei, saage teie seal ***** imedes meesteks. Who cares.

LOL.

Minu post oli obv level. Ei ole kavatsust minna.

oohoh
17.03.11, 01:28
Ei näe ilusad välja :(, mul diagnoositi 2. ja 3. aste. Kõlbmatuks tunnistamine tundus alguses kuidagi arusaamatu :D
Pildipealt võeti miskised nurgad , ei mäleta täpselt, aga vist 155 kraadi oli miskine nurk millest algas 3. aste, mul oli 2 kraadi üle.
Samas ortopeedilt sain sellise vastuse, et võin rahumeeli kükke jms asju saalis edasi lasta niikaua kuni tallad on jalatsis sees.

kjmrc
17.03.11, 08:39
See mõõtmine jms toimus siis arstlikus komisjonis, sain ma õigesti aru?

lebovend
17.03.11, 10:44
Wat, toimkonnas saab ju ainult 4 tundi ööpäevas magada. Imo peaks määrustikus isegi teatud punktid olema kirjas, kui tihti maksimaalselt toimkonnas olla võib (2 päeva järjest kohe kindlasti ei võinud olla). Kui sa olid päevnik, siis pool toimkonnast oleks pidanud ju seistes veetma. Ja kui olid korrapidaja, siis no päeval on küll temalgi omajagu askeldusi, pärast õhtust rivistust loomulikult rahulikud 9 tundi ees ootamas
Yeah, üks patikatest t6stis ka alguses kulmu selle teema peale, et toimkonnas ei olda yle 24 tunni, aga no me olime erilised.
Ja magada saime ametlikult pool tundi vähem kui teised ajateenijad, reaalselt oli asi nii, et kui grindida ei viitsinud, sai kell 17.00(laatsakaader t6mbas nahui)magama minna ja hommikuni välja kütta - peaasi, et vahele ei jäänud - ehk siis lootma, et patikas laatsa ei tule. Ja nii me olime paarilisega kordam88da seal. Paberite järgi oli siis üks vastutav, teine abi ja järgmine päev vastupidi. Ning sinna läksime käskkirja alusel. Et rohkem aimdust saada, siis pärast tööpäeva lõppu olime pm valve-sanitarid vms. Meil ei olnud mingit töölist, kes oleks koguaeg laatsas olnud, et ajateenijad saaksid meditsiinilist abi. Selleks olimegi meie, et siis kutid saaksid tulla ja mingit Ibumetini küsida või et me saaksime palaviku korral inimestele laatsa/voodirežiimi jagada. Kogu sellele teemale tuli ise veidi oma kujutlusvõimet juurde panna ja tulemuseks oli see, et mingeid hommikuvõimlemisi me ise tegema ei pidanud, alati sai öelda, et "ma olen toimkonnas" või "ma astun täna toimkonda", söömas käisime, siis kui tahtsime, mitte "distsiplineeritult" ringiga ja lauluga jne. Elu oli lill.

Ja kuidas ma sinna sain? Noh, päeval kui meid reservi saadeti, siis ma küsisin seda rühma juhtkonnalt - esiteks polnud lube, teine ja suurem põhjus oligi see minu nö pohhuistlikkus, et mind reaalselt jättis nt täiesti külmaks, kas ma peaksin autojuht olema või seeru. Mingi hetk SBK ajal oli siuke teema ka, et igayks käis eraldi rühmaülemaga vestlusel ja siis hiljuti oli meile räägitud "vastuvoolu ujujatest". Rühmaülem oli väga chill säga ja meil oli omamoodi humoorikas suhe temaga. Vestlusel ütlesin, et ma pole ei vastuvoolu ujuja, aga ega ka pärivoolu ujuja, vaid ma kavatsen lihtsalt ulpida.

Šlangimine on oskus - see oli lause, mida ma kasutasin juba SBK teisest nädalast, alates millest mind tunti ka suurima šlangina pataljonis kuni lõpuni välja(ärge saage valesti aru, ma sain siiski inimestega väga hästi läbi, kohati isegi liiga hästi) ja see oligi minu eesmärk - läbida mingi asi, mida ma jälestasin ja jälestan siiamaani, võimalikult lihtsalt.

Ja ma kujutan ette, mis m6tted siin nyyd paljudel aktivistidel peas käima hakkasid, aga säästke ennast, mul on tõsiselt pohhui sellest, mis te öelda tahate ja olen üpriski kindel, et kui te oleksite saanud veeta ajateenistuse sellises vormis nagu mina, siis te ei ajaks mulle teksti: "Kuradi kahju, et mind keegi nussida ei saanud ja et mul palju vaba aega oli ajateenistuses, oleks tahtnud ikka "funist" ja asjadest osa võtta, metsas külmetada ja autosid camoda. Kahetsen täiega."

Teie lebovend/šlang,
lebotades/šlangides läbi elu.

oohoh
17.03.11, 12:09
See mõõtmine jms toimus siis arstlikus komisjonis, sain ma õigesti aru?
Jah, tegin seal kohapeal testid jms ära siis saadeti haiglasse pilti tegema ja pärast saadeti tulemused komisjoni kohapeale, kus öeldi, et lombakatel asja siia pole...:D

low-flow
17.03.11, 12:10
Ok, päris erakorraline värk siis. Aga lebo, sa pead ühest asjast ka aru saama, nagu sinul on oma raudne ja vankumatu seisukoht on osadel täpselt vastupidine vankumatu seisukoht. Mulle näiteks meeldib, et "nussiti ja sai metsas külmetada ja autosid camoda" :D Tähendab, tollel ajahetkel kui voodirallit tegema pidi või muud taolist totrust, ei olnud ma sellest muidugi vaimustuses, aga tagasivaadates kõik see oli just see, mis sellest minu jaoks nii meeldiva ja unustamatu kogemuse tegi, midagi sellest, mida ei vahetaks mitte millegi vastu. ;)

Aga saan ka sinust aru, sa ei tahtnud minna algusest peale, aga mina läksin kohe suure hurraaga, sellest ka sedavõrd erinev hinnang kogetule. Muidugi see väide on eranditega, meie ajal üks vend oli ka hullult vastumeelse suhtumisega SBK ajal, no kohe üldse midagi ei seedinud, ja asi kulmineerus sellega, et 9 kuu pärast andis avalduse, et tahab kaadrisse astuda. Ja nüüd ongi seal seeru (või vist veebel juba), teistel oli ka nagu wtf, see vend läks ise või, vabatahtlikult või?!? Aga noh, ju siis meeldib "nussida", ega ta just kerge iseloomuga ei olnud. :D

kjmrc
17.03.11, 12:20
Hehee, selge, endal ka lampjalad aga eitea missuguse astme omad :P

bluelite
17.03.11, 12:30
Lampjalad ei tohiks minuteada enam midagi erilist olla, st enam nii kergelt välja ei praagita nendega. Pead muidugi ei anna :)

kjmrc
17.03.11, 12:49
Usun, et enam nii hullult seda ei vaadata nagu kunagi varem võib-olla oli. Aga alati on pisike võimalus :P

redddman10
17.03.11, 13:29
minu arvates oli ikka vinge seal sõjaväes.Alguses oli küll jube minna sinna kui väravad selja taga kokku lükati ning seisid seal 30 kraadises kuumuses asfaldil ning ootasid oma vormiriietust jne.Aga jh. Väga palju sõpru sai sealt obv.Üks inimene kellega tutvusin seal osaleb ka saja tuhande euro projektis hetkel.Kõik need metsalaagrid jne.omaette kogemus.Kevadtormil 3 nädalat metsas elada.Väga palju nalja sai ikka.Ei kahetse.

lebovend
17.03.11, 13:41
Ok, päris erakorraline värk siis. Aga lebo, sa pead ühest asjast ka aru saama, nagu sinul on oma raudne ja vankumatu seisukoht on osadel täpselt vastupidine vankumatu seisukoht. Mulle näiteks meeldib, et "nussiti ja sai metsas külmetada ja autosid camoda" :D Tähendab, tollel ajahetkel kui voodirallit tegema pidi või muud taolist totrust, ei olnud ma sellest muidugi vaimustuses, aga tagasivaadates kõik see oli just see, mis sellest minu jaoks nii meeldiva ja unustamatu kogemuse tegi, midagi sellest, mida ei vahetaks mitte millegi vastu. ;)

Aga saan ka sinust aru, sa ei tahtnud minna algusest peale, aga mina läksin kohe suure hurraaga, sellest ka sedavõrd erinev hinnang kogetule. Muidugi see väide on eranditega, meie ajal üks vend oli ka hullult vastumeelse suhtumisega SBK ajal, no kohe üldse midagi ei seedinud, ja asi kulmineerus sellega, et 9 kuu pärast andis avalduse, et tahab kaadrisse astuda. Ja nüüd ongi seal seeru (või vist veebel juba), teistel oli ka nagu wtf, see vend läks ise või, vabatahtlikult või?!? Aga noh, ju siis meeldib "nussida", ega ta just kerge iseloomuga ei olnud. :D

Esimese lõigu kohta:
Mõtlesin tükk aega selle peale, et milline oleks siin kõige neutraalsem väljendus, aga
seekord jääb ikka tõsiselt õigetest sõnadest ja õigest sõnastusest vajaka, kuid proovin siiski.
Tähendab, mis minu jaoks on probleem, millest mina aru ei saa, on see, et miks inimestel on selline uskumatult optimistlik seisukoht retrespektis ajateenistusele või asjadele, mis olid antud hetkel halvad, aga mida enam tõenäoliselt kunagi kogema ei pea?
Sa läksid sinna, sind nussiti seal pooleks, sulle tehti kapirallisid ja voodirallisid ja ööhäireid ja mingit muud tarbetut sitta, kõigele toodi pm sama vabandus - teile on vaja distsipliini õpetada. Ja nüüd kui see kõik läbi, on arvamus nagu muutunud - see oli vajalik, see oli hea. See jääb mulle arusaamatuks. Ma leian, et inimesed panevad selle kohustusliku ajateenistuse läbimise sinna "Kõik, mis ei tapa, teeb tugevamaks." kategooriasse. Aga minu arust see lause, see ütlus on täielikult overrated ja kohati väga lollakas. Kui sulle oleks 11 kuud sitta näost sisse söödetud, aga sa oleksid ellu jäänud, kas siis vaataksid ka tagasi ja ütleksid: "Noh, sitt oli sita maitsega ja tol hetkel väga halb, aga kokkuvõttes olen nüüd tugevam ja väga tänulik oma kogemusele ja ei kahetse midagi." Vot see on see, mis minu fucked up peas toimub ja millest mina ei saa aru.

Teise lõigu kohta:
Imho suht standard näide ajupesust. Mis on ajupesu?
Brainwash is the process by which a person is put through a prolonged process in order to change the way that they usually think about whatever subject the brainwasher chooses.
Täiskasvanud(see on oluline) mees, kes on mingi asja vastu, mingi süsteemi vastu, pannakse sunniviisiliselt läbima mingit etappi, pärast mida on tal arvamus asjast muutunud ning läheb sellesse süsteemi ise sisse, et järgmise põlvkonna ajusid pesema hakata.
Kui kohustuslik ajateenistus pole ajupesu, siis definitsiooni järgi on see ju väga lähedal ajupesule või mis?

vilkar
17.03.11, 13:53
Kupis on distsipliin üks kõvemaid Eestis.Vahipatist rääkisin siis et see lebo.Suund on siis see mis ennast huvitab kõige rohkem.Kui load olemas ja tahad kõvemat kategooriat saada siis autojuhiks.Luure veedab kõige rohkem aega metsas ja ringi möllates.kui actioniks huvi ja istuda ei viitsi siis ütleks luure.seda võin ka öelda et kupis autojuhte sel ajal kui mina seal olin(2,5 aastat tagasi) lasti harvemini linnaloale.

Mis aastal kupis käisid? mis astme meedikuks said?

Ise olin Kupis 2006/2007 ja 2007 alguses alustati suurt remonti ka, kuigi osaliselt olid mõned hooned juba renoveeritud aga noorteajal saime ikka pedaalide peal situda :D.

Käisin samamoodi meditsiini vahipatis olin seal vist 4,5 kuud ja sain arstiabiks ja suht fun oli kiirabis sai praktikal oldud ja haiglates ja surnukuuris käidud.

Kes tahab autojuhiks saada peab kupis olema B kat all !

Vahipatis oli lebom kõigil oli läpakad ja väljasaamisega nvsel polnud probleeme.

Kes lähevad soovitan kuppi saate kodust eemale ja uusi tutvusi ja väga normi pataljoni! ainuke miinus Tallinnast käies see et vahepeal tüütab see edasi tagasi rändamine ära aga see selleks.

Varsti peaks korduõpused ka tulema aga hetkel pole kuulda olnud veel midagi!

Cremer
17.03.11, 13:57
Mul oli üks klassivend, kes kirjutas 7 aastat arvamuslugusid Postimehes kui paha ajateenistus ikka on. Siis öeldi talle lõpuks, et meil pole selliseid vajagi ja lõppesid ka arvamuslood :)

redddman10
17.03.11, 16:10
Mis aastal kupis käisid? mis astme meedikuks said?

Ise olin Kupis 2006/2007 ja 2007 alguses alustati suurt remonti ka, kuigi osaliselt olid mõned hooned juba renoveeritud aga noorteajal saime ikka pedaalide peal situda :D.

Käisin samamoodi meditsiini vahipatis olin seal vist 4,5 kuud ja sain arstiabiks ja suht fun oli kiirabis sai praktikal oldud ja haiglates ja surnukuuris käidud.

Kes tahab autojuhiks saada peab kupis olema B kat all !

Vahipatis oli lebom kõigil oli läpakad ja väljasaamisega nvsel polnud probleeme.

Kes lähevad soovitan kuppi saate kodust eemale ja uusi tutvusi ja väga normi pataljoni! ainuke miinus Tallinnast käies see et vahepeal tüütab see edasi tagasi rändamine ära aga see selleks.

Varsti peaks korduõpused ka tulema aga hetkel pole kuulda olnud veel midagi!

kle ei mäletagi neid aastaid täpselt hetkel:D peab uurima.muidu äkki olime koos?:D sain ka arstiabiks.ja ka remont käis alles.

low-flow
17.03.11, 18:35
Hmm, ma arvan, et see efekt, et tegevus sooritamise ajale ei meeldi, aga pärast meeldib tulemus on nii mõneski teises elu valdkonnas üsna tavapärane. Näiteks: trenni minna ei viitsi, seal higistada ja pignutaga, aga kui ära käidud saab, siis õhtul on nii hea tunne; koolis mingeid kontrolltöid ja eksameid teha ning kiruda kui pask see on, mida kõike pähe peab endale ajama, aga lõpetamisel on ikka uhke tunne, et oled midagi saavutanud, teinud midagi tähtsat. Ja neid näiteid võib põmst veel ja veel tuua, kus tegevus ise ehk polegi nii nauditav kui kodus arvuti ees kõhtu sügada, aga saavutatud tulemusest tekkib rahulolu tunne. Ei ole head ilma halvata, sest kui kogu aeg oleks hea, siis hea oleks tavaline ja tavalisusest rahulolu ei saabu.

lebovend
17.03.11, 20:12
Hmm, ma arvan, et see efekt, et tegevus sooritamise ajale ei meeldi, aga pärast meeldib tulemus on nii mõneski teises elu valdkonnas üsna tavapärane. Näiteks: trenni minna ei viitsi, seal higistada ja pignutaga, aga kui ära käidud saab, siis õhtul on nii hea tunne; koolis mingeid kontrolltöid ja eksameid teha ning kiruda kui pask see on, mida kõike pähe peab endale ajama, aga lõpetamisel on ikka uhke tunne, et oled midagi saavutanud, teinud midagi tähtsat. Ja neid näiteid võib põmst veel ja veel tuua, kus tegevus ise ehk polegi nii nauditav kui kodus arvuti ees kõhtu sügada, aga saavutatud tulemusest tekkib rahulolu tunne. Ei ole head ilma halvata, sest kui kogu aeg oleks hea, siis hea oleks tavaline ja tavalisusest rahulolu ei saabu.
Su jutus on kindlasti iva sees, aga küsimus on selles, et kas seda ajateenistuse läbimist panna sinna nö tähtsate asjade sekka. Jah, ma olen kade, kui mu sõber on sportlikum kui mina ning jah, tahaks endale ka doktorikraadi selles samas valdkonnas, milles mu sõbergi seda omab, aga miskipärast ma ei tunne ennast parema inimesena, kui ma olen läbinud ajateenistuse ja mu sõber või ülejäänud 70% eesti meestest pole seda teinud. Ma ei tunne, et see tähtis oleks või mingi eriline saavutus :( Pigem on see tunne, et samal ajal kui mina mudas roomasin, sõber seda tegema ei pidanud, vaid sai samal ajal oma doktorikraadi teha/sõpradega pubis filosoofilistel teemadel möla ajada vms.

Vandalar
17.03.11, 20:13
Millest te räägite? Sõjavägi, kaitsevägi pole selleks, et mingit rahulolu sulle tekitada. Samas kui ei meeldi või tundub liiga raske, siis ei maksa sellepärast ka ennast poolsurnuks rahmeldada, et seda läbida. Need kes on piisavalt tugevad ja vastupidavad nii vaimselt kui füüsiliselt või lihtsalt kavalamad nagu lebovend need ka lähevad sealt ilusti läbi ja saavad tõenäoliselt täpselt samamoodi ka sõjaolukorras hakkama. Lihtsalt pole mõtet jahuda kõigile noortele, et sa pole mees kui sa teenistusse ei lähe. Nii hakkab iga kondikribu arvama, et ta peab sõjardiks hakkama aga kõiki pole vaja sellise koha peale ju. IMO ei ole tõesti mingit mõtet sellisel vennal sinna ronidagi kes lihtsalt ei ole harjunud füüsilise valuga, trenniga vms. Sama ka ajunussi kohta- kui ikka ei meeldi siis nahhui sa kannatad seal? Telekast nägin prantsuse võõrleegioni mingi eellaagri tegelasi kes pidid mõnda aega seal teste tegema ja range elu peal olema. Üks oli poksija kes raske pasaga harjunud ja rühkis igast asjast läbi ja pingutas ja hambad ristis ja siis oli üks vend kes elu sees polnud harjunud midagi rasket tegema ega pingutama- näost oli näha ka selline kergelt paksenemisele kalduv üsna tahtejõuetu figuuriga näojooned. See tüüp pidi seal lõuga tõmbama ja ei saanud üle 5-gi vist teha ja nagu oli hästi sült :) Selliseid on küll ja küll ja neil sobib vbl. mingi paberitöö aga mitte metsas rühkimine.
Pealegi on see raisatud raha mingile lambikale väljaõpet jagada IMO. Kõiki ju olümpiale ka ei saadeta vaid ikka ainult kõige tugevamad.

vilkar
17.03.11, 20:31
kle ei mäletagi neid aastaid täpselt hetkel:D peab uurima.muidu äkki olime koos?:D sain ka arstiabiks.ja ka remont käis alles.

Ermm ok mis su perekonna nimi oli siis ? või kes kupis RV ja RÜ pärast oli st kui vahipatist kupi tagasi läksite siis kas tagala meditsiini rühma ?

mul olid RV Parv ja RÜ Rätte

Romka
17.03.11, 22:17
Rääkige Kalevi Jalaväest midagi kes teab.

redddman10
18.03.11, 10:28
Ermm ok mis su perekonna nimi oli siis ? või kes kupis RV ja RÜ pärast oli st kui vahipatist kupi tagasi läksite siis kas tagala meditsiini rühma ?

mul olid RV Parv ja RÜ Rätte
Vilkar saatsin PM

Godspeed_EJ
18.03.11, 15:44
Rääkige Kalevi Jalaväest midagi kes teab.

Kalevi jalavägi peaks tänapäeval olema endine ROK. Seal ajateenistust küll olla ei tohiks?!

Ise muidu teenisin 2001 Kalevi Üksik-jalaväepataljonis, aga asus tol ajal Jägalas ja oli tore treenimise koht. Peale meid tõmmati seal uksed kinni, BTRid saadeti Paldiskisse ja territooriumi hõivasid Kaitseliitlased.

edit: krt vist on ikka ajateenijad ka tänapäeval seal https://www.riigiteataja.ee/akt/13094158

Romka
18.03.11, 18:23
Jah, Paldiskis asub nüüd, ennast ja päris mitu klassivenda suunati juulis sinna.

Madis_89
18.03.11, 18:40
Ajateenistus on siiski põhiseaduslik kohustus.Võib-olla selle külje alt lähenedes on seda kuidagi parem mõista.

Potsataja
18.03.11, 18:52
Ajateenistus on siiski põhiseaduslik kohustus.Võib-olla selle külje alt lähenedes on seda kuidagi parem mõista.

§ 124. Eesti kodanikud on kohustatud osa võtma riigikaitsest seaduse sätestatud alustel ja korras.

Usulistel või kõlbelistel põhjustel kaitseväeteenistusest keelduja on kohustatud läbi tegema asendusteenistuse seaduses ettenähtud korras.

Kui seadus ei näe teenistuse erilaadi huvides ette teisiti, on kaitseväes ja asendusteenistuses olevatel isikutel kõik põhiseaduslikud õigused, vabadused ja kohustused. Piirata ei tohi põhiseaduse §-des 8 lõiked 3 ja 4, 11-18, 20 lõige 3, 21-28, 32, 33, 36-43, 44 lõiked 1 ja 2 ning 49-51 ettenähtud õigusi ja vabadusi. Kaitseväes ja asendusteenistuses olevate isikute õigusliku seisundi sätestab seadus.

ja

§ 12. Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.

Rahvusliku, rassilise, usulise või poliitilise vihkamise, vägivalla ja diskrimineerimise õhutamine on seadusega keelatud ja karistatav. Samuti on seadusega keelatud ja karistatav õhutada vihkamist, vägivalda ja diskrimineerimist ühiskonnakihtide vahel.

§ 13. Igaühel on õigus riigi ja seaduse kaitsele. Eesti riik kaitseb oma kodanikku ka välisriikides.

Seadus kaitseb igaühte riigivõimu omavoli eest.

§ 17. Kellegi au ega head nime ei tohi teotada.

§ 20. Igaühel on õigus vabadusele ja isikupuutumatusele.

Vabaduse võib võtta ainult seaduses sätestatud juhtudel ja korras:
1) süüdimõistva kohtuotsuse või kohtu poolt määratud aresti täitmiseks;
2) kohtu korralduse täitmata jätmise korral või seadusega sätestatud kohustuse täitmise tagamiseks;
3) kuriteo või haldusõiguserikkumise ärahoidmiseks, sellises õiguserikkumises põhjendatult kahtlustatava toimetamiseks pädeva riigiorgani ette või tema pakkumineku vältimiseks;
4) alaealise üle kasvatusliku järelevalve sisseseadmiseks või tema toimetamiseks pädeva riigiorgani ette, et otsustada sellise järelevalve sisseseadmine;
5) nakkushaige, vaimuhaige, alkohooliku või narkomaani kinnipidamiseks, kui ta on endale või teistele ohtlik;
6) ebaseadusliku Eestisse asumise tõkestamiseks ning Eestist väljasaatmiseks või välisriigile väljaandmiseks.Kelleltki ei tohi võtta vabadust üksnes sel põhjusel, et ta ei ole suuteline täitma mingit lepingulist kohustust.

§ 23. Kedagi ei tohi süüdi mõista teo eest, kui seda tegu ei tunnista kuriteoks seadus, mis oli jõus teo toimepanemise ajal.

§ 40. Igaühel on südametunnistuse-, usu- ja mõttevabadus.

Jne.

variatsioon
18.03.11, 18:54
oot miks selle siia copysid?

Potsataja
18.03.11, 18:57
Mõistmise pärast.

Ehk me ei saa õigusi tõsta ülimaks võrreldes kohustustega ja ka vastupidi.

RudiTurbo
20.03.11, 12:11
Ma siis lugemas päevi vabaduseni Kupi Luures ja kui ma siit üx päev välja saan ja viitsin veel närve kulutada, siis ma sõiman selle ajateenistuse nii läbi. Ma nii vihane, et mu elu sedasi raisatakse, et tahaks kellegi maha tappa või kohtusse kaevata!
Worst fcking waste of my life!
Ja ma pole mingi laatsa gängar, vaid mees, kes on kõik otsast lõpuni kaasa teinud ja igatsen oma rutiinseid treeninguid, mida siin kuidagi ei ole võimalik hoida samal tasemel, mis tsiviilis!

redddman10
20.03.11, 14:23
Ma siis lugemas päevi vabaduseni Kupi Luures ja kui ma siit üx päev välja saan ja viitsin veel närve kulutada, siis ma sõiman selle ajateenistuse nii läbi. Ma nii vihane, et mu elu sedasi raisatakse, et tahaks kellegi maha tappa või kohtusse kaevata!
Worst fcking waste of my life!
Ja ma pole mingi laatsa gängar, vaid mees, kes on kõik otsast lõpuni kaasa teinud ja igatsen oma rutiinseid treeninguid, mida siin kuidagi ei ole võimalik hoida samal tasemel, mis tsiviilis!
Saad välja ja 6 kuu pärast vaatad asjale hoopis teise pilguga kui seal sees istudes hetkel:)

ziimukaz
20.03.11, 16:44
Saad välja ja 6 kuu pärast vaatad asjale hoopis teise pilguga kui seal sees istudes hetkel:)
Ei ole küll päris võrreldavad asjad, aga ma nägin 3 aastat õudust saksa keele tundides gümnaasiumis, aga ma ei leia siiani selles midagi positiivset. Ei oska ma ikka seda keelt ja õpetaja ei tundu ka tagantjärgi tore. Üldiselt ma arvan, et see oleneb inimesest, nii et sa ei saa kindlalt öelda, et ta kindlasti poole aasta ajateenistust heaga meenutab.

redddman10
20.03.11, 16:49
omg polegi kindlalt öelnud midagi.lihtsalt hiljem võid vaadata teise pilguga asjale.pole mõtet leveldama hakata.ja need asjad ei ole võrreldavad mingi saksa keele õppimisega

inward
20.03.11, 23:41
Ma siis lugemas päevi vabaduseni Kupi Luures ja kui ma siit üx päev välja saan ja viitsin veel närve kulutada, siis ma sõiman selle ajateenistuse nii läbi. Ma nii vihane, et mu elu sedasi raisatakse, et tahaks kellegi maha tappa või kohtusse kaevata!
Worst fcking waste of my life!
Ja ma pole mingi laatsa gängar, vaid mees, kes on kõik otsast lõpuni kaasa teinud ja igatsen oma rutiinseid treeninguid, mida siin kuidagi ei ole võimalik hoida samal tasemel, mis tsiviilis!

Mees teab, mis mees räägib! Sa ei ole ainuke, kes nii ütleb ja üks põhjustest miks ma selle eluetappi vahele jätan.


e: Kuigi seda ma ütlen, nagu siin ennist mainitud. Et ei ole mõtet tagant järgi pahane olla. Kui sulle ei meeldi sõjavägi ja minna ei taha, on alati võimalus kuidagi kõrvale hiilida olgu see meetod tobe, lapsik või mis iganes. Taga targemaks. Hiljem nutta mõttetu.

con
15.05.11, 20:03
mul ca 5kuud veel aega ja on üks kindel väeosa kuhu tahan minna. kuhu ma peaksin kirja saatma?
proovida võib.

$Lauri$
15.05.11, 21:49
Mis siis saab kui kolid välismaale elama, mitte õppima? Saab Eesti riik midagi sellise kodaniku ajateenistusse värbamiseks teha?

con
15.05.11, 21:58
krim asi ja kuni 300ühikut niipalju kui kuulnud olen.

Freshmeat
15.05.11, 22:00
mul ca 5kuud veel aega ja on üks kindel väeosa kuhu tahan minna. kuhu ma peaksin kirja saatma?
proovida võib.

Ise käisin sarnase sooviga Kaitseressursside Ametis kohapeal ning minu tahtmist arvestati. Soovitan Sullegi sama. Täpsem info: http://www.kra.ee/

$Lauri$
15.05.11, 22:27
krim asi ja kuni 300ühikut niipalju kui kuulnud olen.

Palju ühiku väärtus on? Ja rohkem huvitab see, et kas reaalselt ka sellised trahvid ja värgid jõustuvad.

Spewmonkey
15.05.11, 23:17
Palju ühiku väärtus on? Ja rohkem huvitab see, et kas reaalselt ka sellised trahvid ja värgid jõustuvad.

60 eeki. Oled kohal käinud ennast arvele võtmas või mõnele tähitud kirjale alla kirjutanud?

$Lauri$
16.05.11, 00:42
Ei ole kuskile alla kirjutanud ja arstliku komisjoni kirja pole ka veel tulnud. Mõtlengi, et kui praegu ära koliks siis mis kaitseväest saaks? Igasugune info on väga oodatud.

Fabulous
16.05.11, 00:56
Kupis olijatest/olnutest keegi Ltn. Kaasla käe all ka õppinud on?

masterpuppet
16.05.11, 12:13
Mis seal muud ikka saab, kui alustatakse kriminaalasi, siis kuulutatakse lõppkokkuvõttes tagaotsitavaks, kui ennast näole ei anna. Nüüd edasi oleneb kõik riigist, kuhu lähed.


Aga hetkel ma ei suuda välja riidida, kas arstlikkuse komisjoni mitteilmumine on väärtegu või kuritegu.

emmimees
16.05.11, 12:26
Aga hetkel ma ei suuda välja riidida, kas arstlikkuse komisjoni mitteilmumine on väärtegu või kuritegu.
Esmakordselt kindlalt väärtegu.


Imo kui nad sulle tähitud kutset komisjoni kätte ei suuda anda, siis ei tule mingit karistust. Ja kui vene ajal juba oli nii(sõjaväest hoidumise eest said aastaid vanglat) siis nüüd vast hullem ikka pole.
Komisjoni ilmumata jätmise eest on tõepoolest karistus, aga kui sa pole kutste saanud, sisi pole neil midagi teha ju.

masterpuppet
16.05.11, 12:36
Selle kutsega on natukene keerulisem värk jah, aga tänapäeva Eestis on välja mõeldud selline tore asi, nagu Avalikud Teadaanded, kus siis avalikustakse asjad, mida ei suudeta kätte toimetada. Aga ma ei ole üldse teadlik, kas arstliku komisjoni kutsed ka seal avalikustatakse.

Hetkel pole üldse aega seda uurida.

Pahvak
16.05.11, 13:09
Kui ikka minna ei taha, siis mõtekam on ära viilida kui olla tagaotsitav.

VisaHing
16.05.11, 13:13
Ise õnneks vist ei pea minema. Pole küll 100% kindel aga arvestades enda tervislikku seisundit ja pmst ei ole luba mul töötagi enam väga paljudes valdkondades, siis arvatavasti endal free pass :)

$Lauri$
16.05.11, 21:00
Kui ikka minna ei taha, siis mõtekam on ära viilida kui olla tagaotsitav.

Ja kuidas siis kindlalt viilida, kui tervis on täiesti korras?

variatsioon
16.05.11, 22:19
migreeniga peaks suht kergel saama.

masterpuppet
16.05.11, 22:21
Migreen, edasi uuri ise.

Afeen1989
16.05.11, 22:30
Mina tegin sissekirjutuse teise riiki. Aga Depresioon on ka asi millega saab ära nihverdada.Pm ükskõik mis loll vabandus pääsed ikka.

Potsataja
16.05.11, 22:56
Ise õnneks vist ei pea minema. Pole küll 100% kindel aga arvestades enda tervislikku seisundit ja pmst ei ole luba mul töötagi enam väga paljudes valdkondades, siis arvatavasti endal free pass :)

Mai offtopicus oli imo analoogne teema, ainult :) asemel oli :D. Pohhui, et tervislik seisund on nagu on, vähemalt ei pea ajateenistusse minema ?

Been there, done that.

$Lauri$
16.05.11, 23:03
Kui migreeniga ära pääseb siis kas see tähendab aastast pikendust või peab järgmine kord ikkagi arstlikku komisjoni ilmuma? Kas peab ilmuma ka siis kui oled vahepeal elukohta (riiki) muutnud?

Afeen1989
16.05.11, 23:08
Ei pea märgid ennast püsivasti teise riiki. Mulle elistasid ,et kas ma umbes tulen Eesti ka millagil, et äkki ikka õnnestub ma ütlesin ,et ma ei tea millal tulen ma elan Soomes ja vb ei tulegi Eesti. Ja rohkem pole nagu midagi olnud.Aga suht lamp oli sellega üldse algul saatsid tähitud kirja ma ei läinud järgi sellele siis tuli mingi paar nädalat hiljem kiri postkasti.Siis ma poleks pidanud nii ehk naa reageerima sellele aga jah vähemalt sain lahti sellest.

mislinn
17.05.11, 11:08
Eile käisin komisjonis ja 4. juuli metsa minek, ei teagi kas nutta või naerda

redddman10
17.05.11, 11:20
Eile käisin komisjonis ja 4. juuli metsa minek, ei teagi kas nutta või naerda
Congrats. hetkel veel naera ikka.suvel aega nutta on seal:D

Pudgehook
17.05.11, 11:29
Kas tapale?
mul igatahes 4 juuli tapale minek

mislinn
17.05.11, 11:31
Tapale ei tahnud minna, ei viitsi nii kaugelt kodus käia. Tagalasse lähen

Romka
17.05.11, 12:26
Tagala asub siis?

Oliverk
17.05.11, 12:50
Löödi mingi hetk kaheks minu meelest, seega kas Tallinnas Marja tänaval või Paldiskis Scouts pati juures.

Romka
17.05.11, 14:32
Scoutsi juures siis Kalevi jalaväepataljon, kui sinna siis seal näeme :).

mislinn
17.05.11, 16:16
Mina lähen Marja tänava omasse...vaikselt mõtlen mis selle juuniga nüüd ette võtta :D mingit pulli peaks nagu enne väge tegema

veeretas
17.05.11, 18:23
Suht muhe koht see sõjavägi ju

http://www.youtube.com/watch?v=3lrDkDjKi34&feature=player_embedded

:biggrin:

emmimees
17.05.11, 18:34
Selline see paraku on jah :)

Romka
17.05.11, 18:41
Nalja peab ka veits saama ju imo?

Godspeed_EJ
17.05.11, 19:18
Täna möödus 9 aastat reservist - korduõppustest pole haisugi :(

ranka
26.05.11, 18:10
Mina lähen Marja tänava omasse...vaikselt mõtlen mis selle juuniga nüüd ette võtta :D mingit pulli peaks nagu enne väge tegema

Flippa Vandalariga.

nikitheone
26.05.11, 21:49
ma nüüd pea kuu aega juba olnud asendusteenistuses. ehk olen 12 kuud miinimumpalga ja täiskohaga tööl. tegelikult on täitsa hea, saan tegeleda päris palju oma asjadega + asjadega mis meeldib. jama on see, et peab seal reaalselt kohal olema, aga mul oma kabinet, arvuti ja nett olemas. raske on selles mõttes, et näed elu, mida muidu ei näe - ühiskonna nõrgemat poolt.

ceni
26.05.11, 23:02
Milles see seisneb? Saan aru, et kuidagi seotud sotsiaaltööga? Ja kas seal saab näiteks valida, mida teha soovid?

Muidu respekt, et otsustasid asendusteenistuse kasuks, kuigi teenistusest üsna lihtne ära saada.

Pahvak
26.05.11, 23:07
Kas asendusteenistuse saamine oli kerge? Või peab tõetama, et maailmavaatelistel kaalutlustel ei saa püssi kätte võtta? Lihtsalt huvist. Endal pole vaja. :)

nikitheone
27.05.11, 07:39
oleneb kuhu satud, endal on ka natuke sõnaõigust. peab töötama sotsiaalhoolekandeasutuses. mina näiteks ütlesin, et ma tahan lastega töötada ja sain enam-vähem selle, mis tahtsin. isegi veits parema.

väga kerge ei olnud - arstlikus komisjonis ei tahtnud nad sellest kuuldagi, kuigi mul oli enne kõik orgunnitud - oli vaja saata kiri, miks sa usulistel/kõlbelistel põhjustel ei taha minna; kiri lähedaselt (elukaaslane, keegi perekonnast, sõber vms); ning organisatsioonist. ma õnneks olen pikalt olnud vabatahtlik ja töötasin lastega tegelevas mtü's, seega probleemi polnud. peale kirja pidin veits praadima ja siis sain vastuse, et olen vastu võetud.

kaval-ants
27.05.11, 20:25
Täna möödus 9 aastat reservist - korduõppustest pole haisugi :(

Mul vähemalt sama palju ja samuti täielik vaikus - samas tunnen teisi, kes u 5 aastat tagasi vabanesid ja juba teist korda oodatakse kordusõppustele...

variatsioon
27.05.11, 22:07
kordusõppused on kohustuslikud?

Ints
29.05.11, 12:46
kordusõppused on kohustuslikud?
Jah