PDA

View Full Version : Ajateenistus?



Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 [7]

udikaz
07.01.14, 13:11
Kõige lihtsam on ära saada hingamisteede probleemidega. Leia eriarst, kes sulle väärt konjaki eest vajaliku paberi kirjutab ja asi korras. Komisjoni vältimine ei ole mingi lahendus.

virukunn
07.01.14, 13:21
Migreenidega on kellelgi kogemusi? Lähed lihtsalt neuroloogi paberiga komisjoni ja midagi plõksida neil pole? Iseenesest vastab mu seisund sellele viimasele lahtrile seal tabelis küll, nii et midagi ise susima ei peakski, neuroloogi juures käima ainult.

VisaHing
07.01.14, 13:25
Mul sisearst oli huvitav. Võttis raamatu välja, vaatas sama tabelit mis netiski. Ütles, et: ''Sul oleks nagu midagi veel vaja, et saaks sind ära lasta. Aga kahjuks ma ei saa aru, mida see tähendab seega vabastatud. ''

Intsss
07.01.14, 13:36
john ega sa vahi patis ei olnud?

qbj0hn
07.01.14, 13:41
Olin :D

Majandaja
07.01.14, 13:42
Migreenidega on kellelgi kogemusi? Lähed lihtsalt neuroloogi paberiga komisjoni ja midagi plõksida neil pole? Iseenesest vastab mu seisund sellele viimasele lahtrile seal tabelis küll, nii et midagi ise susima ei peakski, neuroloogi juures käima ainult.

Minu teada peaks migreeniga ära saama. Osad hakkasid meil sõjaväes migreenist jahuma. Käisid erinevate arstide vahet ja said ära paari kuuga. Nii palju kui ma tean, siis migreeni ükski aparaat ei fikseeri ning paberiga peaksid ära saama

Intsss
07.01.14, 14:05
Mis hooajal? 2008-2009?

qbj0hn
07.01.14, 14:10
2007-2008

Intsss
07.01.14, 14:12
krt ma sama hooaeg olin , kelle rühmas, nimeta veel mõni jaoülem(11 kuu omasi), sellepärast küsisin et tai piltide peal kuidagi tuttav tundus su nägu....

qbj0hn
07.01.14, 14:14
Peale NAKi olin Kärje rühmas jaoülem.
Vana hea mokakas oli 24/7 all.

Intsss
07.01.14, 14:16
kk, olin Ringvee rühmas suurim slanger autojuht...

qbj0hn
07.01.14, 14:20
kk, olin Ringvee rühmas suurim slanger autojuht...

Mul oli Ringvee noorteajal rühmaülem.

vsiu100
07.01.14, 14:35
kaprali pulgake, john? awwww.

lol, mulle anti ka see asi lampi poole aja pealt. noored muudkui kulbitasid, kui mööda kõndisid vms. kogu aeg ütlesin, et võtke nüüd rahulikult , küll te jõuate veel varvaste peal käia.

qbj0hn
07.01.14, 14:40
NAKist sain ikka selle, n-srs ei saanud ainult sellepärast, et keskharidus puudus.

vsiu100
07.01.14, 14:53
mind prooviti ka piitsa ja präänikuga NAKi ajada aga ajasin sõrgu vastu, sest mulle piisas 8 kuust. polnud isu 11 kuud olla.
pisut koomiline oli vaadata kui mingid noored "maapoisid" tahtsid iga hinge eest ise NAKi minna aga ei võetud.
pärast olid nii löödud mitu nädalat ja ei teadnud, mida külastusel linna vaatama sõitnud sugulastele-vanematele öelda.
ei tasu liiga innukas ja "sõjard" olla, vaadati, et sellisele on ohtlik "pulgad" anda.

neeme
07.01.14, 16:09
Migreenidega on kellelgi kogemusi? Lähed lihtsalt neuroloogi paberiga komisjoni ja midagi plõksida neil pole? Iseenesest vastab mu seisund sellele viimasele lahtrile seal tabelis küll, nii et midagi ise susima ei peakski, neuroloogi juures käima ainult.

Kuu tagasi saingi ära migreeniga. Mingit kobisemist polnud, neoroloogi paberike olemas ja korras.

elrosmeero
07.01.14, 16:55
Majandaja ütles, et migreeni ei saa ühegi masinaga tõestada... tegelt ka nii w ? Siis peaks kõigil easy way out olema ju

virukunn
07.01.14, 16:58
Majandaja ütles, et migreeni ei saa ühegi masinaga tõestada... tegelt ka nii w ? Siis peaks kõigil easy way out olema ju

Ei saa jah, ravida ka ei saa, leevendada saab ainult tablettidega vms. Aga ma ei kujuta ette kui kergekäeliselt neid diagnoose välja kirjutatakse. Mul on suht solid history olemas selle koha pealt.

neeme
07.01.14, 17:12
Enda näite puhul võin öelda, et mul läks väga lihtsalt. Neoroloogiga ajasin 5min juttu ja diagnoos oli olemas... Alguses arvasin, et ehk tahavad ka peast mingit pilti teha vms, aga ei tehtudki. Kuigi esimene neoroloog kirjutas veel sinna paberile lisaks, et kui tema kirjutatud ravimid ei aita, siis minna mingi järgmise arsti juurde (andis nime ka kuskil närvikliinikus? äkki). Vb oleks seal tehtud mingi pilt vms, aga kuna esimene arst pani diagnoosiks ära migreeni siis ei hakkand rohkem vaeva nägema. Komisjonis küsiti küll, et kas olen seal teise arsti juures ka käind, ütlesin et pole jõudnud veel.

alaska
07.01.14, 17:55
Kas pank laenu andmisel sõiväekohustustuse kohta kah midagi uurib?

elrosmeero
07.01.14, 18:07
Eriarstide juures jooksmine hakkab peale, kui tuleb kutse arstlikku või tuleb juba varem hakata sebima? Kedagi ei koti, kui migreen ilmneb peale kutset w? :biggrin:

Looper
07.01.14, 18:39
Kas pank laenu andmisel sõiväekohustustuse kohta kah midagi uurib?

Pole kuulnud küll.

Fabulous
27.01.14, 18:50
Kuidas terviseseisundi muutumise avalduse esitamine käib? Tuleb postiga saata või e-kirjana kõlbab ka?

Sellel avaldusel on järgmine tekst: "Esitan originaaldokumendid, mis kajastavad minu terviseseisundi muutumist võrreldes viimase arstliku komisjoniga". Kas ma pean saatma neile selle paberi kus on kirjas diagnoos ning mis on arsti allkirja ning templiga? Kui jah, siis kuidas ma selle sama dokumendi arstliku komisjoni kaasa peaks võtma kui uuesti lähen?

Fabulous
04.02.14, 17:18
Käisin täna teist korda komisjonis ning see oli esimene positiivne kogemus kogu minu ajateenistuse tervisekontrolli saagaga seoses. Kui augustis esimest korda käies tundus nagu kõik arstid prooviks seal maksimaalset huiata, siis täna läksin eriarsti paberiga kohale ning nt. psühhiaater, kelle juurde kohe esimesena läksin suhtus palju mõistlikumalt kui mul reaalne paber neuroloogilt olemas oli. Samas on näha, et asju on karmimaks aetud, sest kui muidu oli eriarsti diagnoos täitsa ok põhjus, et vabastus saada, siis nüüd sain aasta pikendust, et MRT jms uuringutel käia ja alles siis saan vabastuse. Samas ma ei tea täpselt mida nad nende uuringutega leida üritavad kui diagnoosiks auraga migreen on ja mainisin seda psühhiaatrile ka, aga ta ütles, et protokoll nõuab lihtsalt.

romario
04.02.14, 17:36
Kui ma esimest korda käisin komisjonis, siis mul ei olnud mingit erialaarsti paberit ning võeti vastu ilma mingit uuringut tegemata. Sellele tegin vaide, mille jooksul käisin nii neuroloogi kui ka ortopeedi juures, kes kirjutasid mõlemad tõendi, et selg ei talu koormusi jne, mis iseenesest peaks olema põhjus, et ära saada, kuid vaidekomisjon otsustas teisiti. Ega vist midagi teha enam ei ole, halduskohtusse pöördumisel vast ka mõtet pole.

Pythagoras
04.02.14, 22:07
Käisin täna teist korda komisjonis ning see oli esimene positiivne kogemus kogu minu ajateenistuse tervisekontrolli saagaga seoses. Kui augustis esimest korda käies tundus nagu kõik arstid prooviks seal maksimaalset huiata, siis täna läksin eriarsti paberiga kohale ning nt. psühhiaater, kelle juurde kohe esimesena läksin suhtus palju mõistlikumalt kui mul reaalne paber neuroloogilt olemas oli. Samas on näha, et asju on karmimaks aetud, sest kui muidu oli eriarsti diagnoos täitsa ok põhjus, et vabastus saada, siis nüüd sain aasta pikendust, et MRT jms uuringutel käia ja alles siis saan vabastuse. Samas ma ei tea täpselt mida nad nende uuringutega leida üritavad kui diagnoosiks auraga migreen on ja mainisin seda psühhiaatrile ka, aga ta ütles, et protokoll nõuab lihtsalt.

see on standard jah, et antakse alustuseks aasta pikendust
kui samad hädad jätkuvad, siis saad järgmine aasta ära, kui uued tekivad ja vanadest pole haisugi, siis jälle aastake edasi jne

Konso
18.02.14, 20:27
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/mitu-kuud-sobra-asemel-aega-teeninud-noormeest-ahvardab-vanglakaristus.d?id=67975333

saab ka nii

Kakahirmutis
19.02.14, 03:51
Keegi minu asemel tahab käia? Ma küll ei pea minema aga vabatahtlikult ikka lastakse

Looper
21.03.14, 17:04
Nonii, eirasin siis kõnesid ja tähitud kirju, kuni tänaseni. kokku kuskil 3 kuud siis.

Tuldi tööjuurde ja väänati trahv 280€ ja järgmine mineku kuupäev 30 september!

Ermii
21.03.14, 17:17
Nonii, eirasin siis kõnesid ja tähitud kirju, kuni tänaseni. kokku kuskil 3 kuud siis.

Tuldi tööjuurde ja väänati trahv 280€ ja järgmine mineku kuupäev 30 september!
lol, never-ever poleks uskunud, et nii tõsiselt seal asja võetakse, endal oli nii et saatsin neile omal ajal kooli tõendeid, et õpin ja kui 12-st lõpuks jagu sain, siis küll enam kedagi ei kottinud kas tahan minna sinna või ei, lõpuks läksin ise maneezi kohale ja ütlesin, et tahan nüüd aega teenima minna ja siis muidugi võeti vastu, aga sellest juba omajagu aega mõõdas ka, nüüd võibolla võetakse jah vähe tõsisemalt seda.

timz0333
21.03.14, 17:26
Nonii, eirasin siis kõnesid ja tähitud kirju, kuni tänaseni. kokku kuskil 3 kuud siis.

Tuldi tööjuurde ja väänati trahv 280€ ja järgmine mineku kuupäev 30 september!

Running way way below EV!

Tean kahte venda kes aastaid kõiki kutseid ja tähitud kirju eiranud ja siiani mingeid meetmeid pole võetud.

Looper
21.03.14, 17:38
Running way way below EV!

Tean kahte venda kes aastaid kõiki kutseid ja tähitud kirju eiranud ja siiani mingeid meetmeid pole võetud.

Tundub nii, kui ma kuskil labida mees oleks mustalt siis poleks mind never ever kätte saadud :D

Aga täna oli üllatus suur, kui sooviti natuke vestelda seoses sõjaväega.

Kohale sõideti Tartust ja täidike oli vist viimast kuud rase ka.

Dnbftw
21.03.14, 18:10
Kolmapäeval käisin komisjonis, poolteisttundi ja valmis. Senine rekord. Kutsuti mais uuesti, see on siis juba neljas kord. Eelmine kord käisin siis üks vana oli kaheksandat korda, maybe teen üle :D

timz0333
21.03.14, 18:17
Standard regularid btw need vennad kellest jutt on mõlemad ametlikult tööl käivad noored terved mehed.

Jazzyl
21.03.14, 22:57
Kolmapäeval käisin komisjonis, poolteisttundi ja valmis. Senine rekord. Kutsuti mais uuesti, see on siis juba neljas kord. Eelmine kord käisin siis üks vana oli kaheksandat korda, maybe teen üle :D

14 märts lõppes minu sõjaväesaaga. Esimene kord pool aastat pikendust. Natuke arstide vahet jooksmist, MRT ja korras oligi.
Viimane kord kulus aega 1h45min.

alaska
21.03.14, 23:37
Ärge minge sõjaväkke! No ilge point on anda oma nõusolek täita mingit lambi käsku tappa mingeid samasuguseid inimesi nagu sa ise.

karupoeg
22.03.14, 01:06
Tundub nii, kui ma kuskil labida mees oleks mustalt siis poleks mind never ever kätte saadud :D

Aga täna oli üllatus suur, kui sooviti natuke vestelda seoses sõjaväega.

Kohale sõideti Tartust ja täidike oli vist viimast kuud rase ka.

labida mees oleks tõesti ränk olla

BlackWerewolfGenie
22.03.14, 05:48
Tundub nii, kui ma kuskil labida mees oleks mustalt siis poleks mind never ever kätte saadud :D

Aga täna oli üllatus suur, kui sooviti natuke vestelda seoses sõjaväega.

Kohale sõideti Tartust ja täidike oli vist viimast kuud rase ka.

Ilmselgelt poleks puhtaks labidameheks pidanud hakkama.

Praegu mustalt libistaksid rahulikult Taurust ja mingid rasedad tädikesed ei saadaks metsa sõda ka mängima.

timz0333
22.03.14, 05:57
Ilmselgelt poleks puhtaks labidameheks pidanud hakkama.

Praegu mustalt libistaksid rahulikult Taurust ja mingid rasedad tädikesed ei saadaks metsa sõda ka mängima.

Inimesed magavad, ära trolli nii vara.

q_q
22.03.14, 06:26
Ärge minge sõjaväkke! No ilge point on anda oma nõusolek täita mingit lambi käsku tappa mingeid samasuguseid inimesi nagu sa ise.

Leveldad?

-andres-
22.03.14, 09:18
Ärge minge sõjaväkke! No ilge point on anda oma nõusolek täita mingit lambi käsku tappa mingeid samasuguseid inimesi nagu sa ise.

Ise käisid/ei käinud?

alaska
22.03.14, 10:44
Ei käinud ise, ma tegin lapsi selajal.

Mulle igatahes väga meeldib mõte, kui ükski noor venemaal ei oleks nõus sõjaväkke minema.

-andres-
22.03.14, 16:11
Nagu öeldud, siis offtopic jäägu sinna kus peab.

Pythagoras
08.04.14, 14:41
no kui plaan ikkagi ära saada, siis võta enne erialaarstide külastus ette ja kõik paberid kaasa, komisjonis loeb ainult ja ainult paber

Dnbftw
09.04.14, 11:50
Soovitan ka enne hakata asjadega tegelema. Eeldame, et lähed ilma paberiteta kohale, saad pikendust ja pead Eestis edasi sitsima järgmise korrani(vahepeal on ka eriala arsti kontrollid, välistab võimaluse välismaale minna). Samas tekib küsimus, et miks varem pole migreeniga arstile läinud. Lähed paberiga kohale, võib jopata ja esimese korraga ära saada :)

WeThePeople
15.04.14, 12:16
naljakas, käidi vanema tööjuures ähvardamas. otse kontakti pole üritatud saavutada.

Codecci
15.04.14, 12:21
Õige muuv on ka nende vanemate tööjuurde minna ja öelda, et sa ei tule.

Looper
15.04.14, 14:51
Õige muuv on ka nende vanemate tööjuurde minna ja öelda, et sa ei tule.


Hahaha :D Korraliku kajaka panin maha :D

JohnnyDolce
15.04.14, 16:58
13. oktoober pidin minema, siiani pole ühendust võetud/trahvi nõutud/vanemate töö juures käidud.

Kui ruttu teistel põgenikel trahvi tehti/ühendust võeti?

junkman
15.04.14, 17:42
Mul on arstlikkomisjon mai keskel, kuid neuroloogi juurde aeg alles juuni keskel. Kas on lootust pikendust saada? Samas see nädal lähen põlveg arstile ja see ka päris tõsine.

Codecci
15.04.14, 17:50
Prolly jah, aga isegi kui ei saa ja pannakse mineku aeg siis kui neuroloog sulle mingid paberid kirjutab, et sul tähtsad jamad lendad Kaitseressursside Ametisse selle paberiga ja ütled, et sul korduvat arstlikku vaja, sest tervisehädad.

inward
15.04.14, 18:01
Parem oleks juba praegu uut komisjoni aega taodelda. KRA peaks rahuldama küll, kui ainult 1 kuu hiljem tahad minna.

Jazzyl
15.04.14, 18:11
Parem oleks juba praegu uut komisjoni aega taodelda. KRA peaks rahuldama küll, kui ainult 1 kuu hiljem tahad minna.


Üldjuhul määratakse uus aeg jah. Endal oli sama asi. Ortopeedi aeg oli 18 märts ja arstlik 8 märts või midagi sellist. Saatsin viisakalt kirja ja panid uue kuupäeva peale seda.

Codecci
15.04.14, 18:26
Kas kuust piisab tho? Neuroloogi juures võib ju rohkem kui 1 külastus minna...

SteDonk
15.04.14, 18:29
Mul on arstlikkomisjon mai keskel, kuid neuroloogi juurde aeg alles juuni keskel. Kas on lootust pikendust saada? Samas see nädal lähen põlveg arstile ja see ka päris tõsine.

Ma sain teisel korral käies tänu sellele aasta pikendust, et uuringud pooleli.

Jazzyl
15.04.14, 18:29
Kas kuust piisab tho? Neuroloogi juures võib ju rohkem kui 1 külastus minna...


Ma eeldan et kui sul on juba esimese visiidi paber olemas, siis peaksid miinimum 3 kuud pikendust küll saama.

WeThePeople
23.05.14, 21:54
komisjoni ülesehitus on väga huvitav sest igasugune süsteem puudub.

Kakahirmutis
27.05.14, 16:35
Mind saadeti kohe samas majas olevasse neuroloogi kabinetti...sain järgmine päev mingid paberid ja 2 nädala pärast kui täidetud olid läksin tagasi ja sain vabaks O.o

Dnbftw
28.05.14, 11:54
Täna läks komisjonis tunnike. Neljas kord läks õnneks ja enam tagasi ei kutsuta, oligi kopp ees sellest klounaadist :)

ninasarvik
18.06.14, 20:08
Homme jälle siis komisjon. Kokku olen seal käinud vist mingi 12 korda. Kunagi kui oleks tahtnud minna, siis ei tahetud ja enam ei taha mina, aga enam ei lasta ära. Perses

timz0333
18.06.14, 22:17
Karu ja jänes lähevad sõjaväkke.
Jänes läheb komisariaati sisse, tuleb välja ja on omadega ilgelt närvis.
Karu: Sind ei võetud sõtta?
Jänes:Ei võetud,ja tahad teada miks?
Karu:Ja.
Jänes:Vaata mäletad kui sa lõid mult ühe esihamba välja?
Karu:Ja.
Jänes:No nüüd nad ütlesid et ma ei vasta euronõuetele ja olen ebastandartne jänes.
Karu sügab kukalt ja ütleb:Löö mul ka üks välja, et äkki mind ka ei võeta.
Jänes pole kade ja paneb igasuguse paugu karule.
Karu läheb sisse.
Tuleb välja ja ütleb: Mind ei võeta sõjaväkke,sest mul on lampjalad.

WeThePeople
18.06.14, 22:20
Karu ja jänes lähevad sõjaväkke.
Jänes läheb komisariaati sisse, tuleb välja ja on omadega ilgelt närvis.
Karu: Sind ei võetud sõtta?
Jänes:Ei võetud,ja tahad teada miks?
Karu:Ja.
Jänes:Vaata mäletad kui sa lõid mult ühe esihamba välja?
Karu:Ja.
Jänes:No nüüd nad ütlesid et ma ei vasta euronõuetele ja olen ebastandartne jänes.
Karu sügab kukalt ja ütleb:Löö mul ka üks välja, et äkki mind ka ei võeta.
Jänes pole kade ja paneb igasuguse paugu karule.
Karu läheb sisse.
Tuleb välja ja ütleb: Mind ei võeta sõjaväkke,sest mul on lampjalad.

http://sherhaps.files.wordpress.com/2011/04/16959-helmet_cat.jpg

karupoeg
19.06.14, 00:00
Karu ja jänes lähevad sõjaväkke.
Jänes läheb komisariaati sisse, tuleb välja ja on omadega ilgelt närvis.
Karu: Sind ei võetud sõtta?
Jänes:Ei võetud,ja tahad teada miks?
Karu:Ja.
Jänes:Vaata mäletad kui sa lõid mult ühe esihamba välja?
Karu:Ja.
Jänes:No nüüd nad ütlesid et ma ei vasta euronõuetele ja olen ebastandartne jänes.
Karu sügab kukalt ja ütleb:Löö mul ka üks välja, et äkki mind ka ei võeta.
Jänes pole kade ja paneb igasuguse paugu karule.
Karu läheb sisse.
Tuleb välja ja ütleb: Mind ei võeta sõjaväkke,sest mul on lampjalad.

palun ütle, et sa kopeerisid selle teksti :(

timz0333
19.06.14, 07:58
Kopisin jah, peast ei mäletanud täpselt.

ninasarvik
19.06.14, 11:44
Homme jälle siis komisjon. Kokku olen seal käinud vist mingi 12 korda. Kunagi kui oleks tahtnud minna, siis ei tahetud ja enam ei taha mina, aga enam ei lasta ära. Perses

7kuud pikendust taas

romario
01.07.14, 15:21
homme minek. kohapeal tehakse pisteliselt vist miski narkokontroll ka, jaanipäeval sai veidi popsutatud, võib probleeme tekkida?

succiety
01.07.14, 16:02
homme minek. kohapeal tehakse pisteliselt vist miski narkokontroll ka, jaanipäeval sai veidi popsutatud, võib probleeme tekkida?
Kui midagi tasku ei ununenud siis ära põe :D

r1v0
01.07.14, 16:18
algul olete rivis ja öeldakse, et kui keegi viimasel ajal on tarbinud, astugu ette. Siis pidavat saama kergema karistuse võrreldes sellega, kui koer üles leiab. Reaalselt said minu ajal kõik sama palju. Osad võetakse rivist välja ka lihtsalt näo alusel ja tehakse neile kah proov, aga neid oli suht vähe ja panin tähele, et näo alusel valik osutus tõesti narkari näoga kuttidele. Ole vait, ära higista, hoia nägu sirge ja osad rägivad, et hea oleks kui riided enne minekut ära pesta, kui vahepeal midagi taskus hoidnud. Ja kui osutud valituks, siis on coinflip. Mina betiks selle peale, et ei näita pigem.

qbj0hn
01.07.14, 16:24
Mäletan meil üks vend pani tobinurgas süstalt tuugalt rofl

brunn
01.07.14, 16:34
drugs are bad mkaaaaay

elrosmeero
01.07.14, 17:58
Oot, mulle väideti, et kuseproov võetakse ka komisjonis ja sealt vaatavad ka, kas oled lammutanud midagi huvitavat. Mis siis saab, kui popsu jälg uriini sees on ? Trahv ja ikka sõjaväkke ? Kuidas siis nii, et antakse seaduse rikkujast narkomaanile relv kätte ?

r1v0
01.07.14, 18:02
Krim karistusega ei võeta, väärteoga võetakse. Kiirust ületan ja turvavööd peale ei pane siis ei tohiks ju kaitseväe autojuhiks kah saada. Kui komisjoni lähed pakk kokaiini kaasas ja piisavalt vehid tollega siis peaksid ära saama küll :)

dima
01.07.14, 18:06
Mis siis saab, kui popsu jälg uriini sees on ?
terve teenistuse oled kartsas ilmselgelt!

Codecci
01.07.14, 19:33
Krim karistusega ei võeta, väärteoga võetakse. Kiirust ületan ja turvavööd peale ei pane siis ei tohiks ju kaitseväe autojuhiks kah saada. Kui komisjoni lähed pakk kokaiini kaasas ja piisavalt vehid tollega siis peaksid ära saama küll :)
Minu arust see seadus eelmine aasta muutus ja nüüd võetakse krim karistusega ka.

minbetmillionaire
01.07.14, 20:04
Oot, mulle väideti, et kuseproov võetakse ka komisjonis ja sealt vaatavad ka, kas oled lammutanud midagi huvitavat. Mis siis saab, kui popsu jälg uriini sees on ? Trahv ja ikka sõjaväkke ? Kuidas siis nii, et antakse seaduse rikkujast narkomaanile relv kätte ?

Komsjonis ei otsita uriinist narkootikume.

estdonk
01.07.14, 20:50
vanematelt tegelastelt küsiks, kas keegi kordusõppuse kutse ka saanud on. Ise käisin 3a tagasi ja nüüd 1-14sept jälle :(

Provoker
01.07.14, 22:50
mul 7a tagasi ja pole kordagi veel kutsutud uuesti metsa külastama :)

r1v0
01.07.14, 23:42
2015 kevadtorm pidi väga suur tulema kuulujuttude järgi, kuskilt jäi kõrva ka number, et 15k inimest saab kutse. Ise sain 2013 suveks välja ja siis mainiti mitu korda maha, et pole hullu, 2015 näeme jälle.

IsandJoberst
02.07.14, 08:19
2015 kevadtorm pidi väga suur tulema kuulujuttude järgi, kuskilt jäi kõrva ka number, et 15k inimest saab kutse. Ise sain 2013 suveks välja ja siis mainiti mitu korda maha, et pole hullu, 2015 näeme jälle.
2015 tuleb Siil. Antud suurõppus peaks olema läbi aegade Eesti suurim(12 000+ inimest) ning korralikud ettevalmistused on käinud juba pikalt.

Narrator
17.07.14, 20:30
Lugu selline,

Eelmise aastal kukkusin korvpalli mängides nii õnnetult, et jalg tuli just kui korraks liigesest välja. Pärast seda on 3 korda veel nii juhtunud. Igastahes käisin täna erakliinikus ortopeedi juures ja tuli välja, et sidemed on katki ja öeldi, et kui on soovi veel spordiga tegeleda, siis pean kindlasti opile minema kus teevad sidemed uuesti korda. Taastumine umbkaudu 6 kuud. Parajasti pean ma oktoobri lõpus ka kaitseväe arstlikkukontrolli minema ja kuna septembri algul on minek Taani õppima, siis tekkis mingi lootus, et äkki on mul võimalik selle kaudu kuidagi sõjaväest ära pääseda. Siit ka küsimus, et kuidas peaks edasi käituma ? Kas teatama arstile, et ei ole veel soovi minna opile ja lasta mingid paberid vormistada sõjaväe jaoks. Kas plaan, et käin seal arstide juures ja kurdan neile alati murega, et "Pean põlvega opile minema, kuid ei ole aega olnud lihtsalt, küll kunagi lähen ja siis tulen" stiilis on väga loll idee ? Soovitusi, mõtteid ?

widescreen
21.07.14, 19:26
Lugu selline,

Eelmise aastal kukkusin korvpalli mängides nii õnnetult, et jalg tuli just kui korraks liigesest välja. Pärast seda on 3 korda veel nii juhtunud. Igastahes käisin täna erakliinikus ortopeedi juures ja tuli välja, et sidemed on katki ja öeldi, et kui on soovi veel spordiga tegeleda, siis pean kindlasti opile minema kus teevad sidemed uuesti korda. Taastumine umbkaudu 6 kuud. Parajasti pean ma oktoobri lõpus ka kaitseväe arstlikkukontrolli minema ja kuna septembri algul on minek Taani õppima, siis tekkis mingi lootus, et äkki on mul võimalik selle kaudu kuidagi sõjaväest ära pääseda. Siit ka küsimus, et kuidas peaks edasi käituma ? Kas teatama arstile, et ei ole veel soovi minna opile ja lasta mingid paberid vormistada sõjaväe jaoks. Kas plaan, et käin seal arstide juures ja kurdan neile alati murega, et "Pean põlvega opile minema, kuid ei ole aega olnud lihtsalt, küll kunagi lähen ja siis tulen" stiilis on väga loll idee ? Soovitusi, mõtteid ?

Esimene variant on kindlam viis ära saamiseks. Teise variandiga saad 6 kuud ajapikendust ja pead uuesti esimese variandi poole pöörduma:)

korrastaja
22.07.14, 01:25
Kuna kell on öö ja mul pole sittagi teha, mängida ei viitsi ning und pole siis kirjutan siia oma loo, Nendele, kes loodavad väest minema saada. Soovitan soojalt aeg kinni panna mõnda erakliinikusse, lugeda palju migreeni kohta ning minna koha peale ajada suust seda, mida silmad lugesid ning see paber kätte saada. Ise sain paberi kätte umbes 2 nädalat enne arstlikku komisjoni, vahet pole, et esimesel korral mul arstlikus migreeni polnud. Arstlikus läks asi väga libedalt, pabistasin muidugi meeletult. Mult küsiti pmst 4 küsimust a) Kui tihti migreeni esineb, b) kas ravimid aitavad, c) kas suguvõsas on ka kellegil, d) kas oled suuteline füüsilist aktiivsust tegema migreenihoo ajal. Võite umbes ise pakkuda millised need vastused olid ning kui ei oska isegi pakkuda siis saab seda lugeda :). Seejärel pandi mittekõlbulik ning ei arvestatud isegi reservi, süda rahul läksin minema ning tean, et ei pea sellega enam oma pead vaevama.
See on suht kindla peale minek, viimase aasta jooksul on mul kuskil 4-5 sõpra, tuttavat sellega ära saanud.

NB!!! Respect neile, kes ajateenistuse läbivad :)

virukunn
22.07.14, 18:57
Kuna kell on öö ja mul pole sittagi teha, mängida ei viitsi ning und pole siis kirjutan siia oma loo, Nendele, kes loodavad väest minema saada. Soovitan soojalt aeg kinni panna mõnda erakliinikusse, lugeda palju migreeni kohta ning minna koha peale ajada suust seda, mida silmad lugesid ning see paber kätte saada. Ise sain paberi kätte umbes 2 nädalat enne arstlikku komisjoni, vahet pole, et esimesel korral mul arstlikus migreeni polnud. Arstlikus läks asi väga libedalt, pabistasin muidugi meeletult. Mult küsiti pmst 4 küsimust a) Kui tihti migreeni esineb, b) kas ravimid aitavad, c) kas suguvõsas on ka kellegil, d) kas oled suuteline füüsilist aktiivsust tegema migreenihoo ajal. Võite umbes ise pakkuda millised need vastused olid ning kui ei oska isegi pakkuda siis saab seda lugeda :). Seejärel pandi mittekõlbulik ning ei arvestatud isegi reservi, süda rahul läksin minema ning tean, et ei pea sellega enam oma pead vaevama.
See on suht kindla peale minek, viimase aasta jooksul on mul kuskil 4-5 sõpra, tuttavat sellega ära saanud.

NB!!! Respect neile, kes ajateenistuse läbivad :)

Mis asi on "see paber" ? Mul on ammusest ajast migreeniku diagnoos, aga mingit paberit mul pole.

BlackWerewolfGenie
22.07.14, 19:27
Krim karistusega ei võeta, väärteoga võetakse. Kiirust ületan ja turvavööd peale ei pane siis ei tohiks ju kaitseväe autojuhiks kah saada. Kui komisjoni lähed pakk kokaiini kaasas ja piisavalt vehid tollega siis peaksid ära saama küll :)

Ma võtaks igaksjuhuks nii palju pakke, kui komisjonis liikmeid on. Igale ühele pead andma ju, muidu altkäemaks ei toimi.

Kunagi omal ajal sai gümnaasiumis kutsad keset tundi klassi jooksma lastud ka. Hommikul tegin joinxi ja kooli tulles oli vast kuskil 5~ getsi gripis põues. Sisetunde järgi miski ütles, et vii tuttava autosse muidu tavaliselt oleks jope tasku jätnud. Rahulikult inglise keele tunnis ja korraga uks lahti ja mingi koer padavai jooksma, mundris onu ja tädi astusid ka klassi järele. Korra tõmbas jala värisema küll aga tulid kiirelt Pokertubes vaadatud Durrrr'i videod meelde ja pokerface on. Klassikaaslased normaalselt grillisid mind silmadega ikka arvati, et minek ka aga kutsa rahulikult jalutas mööda must ja kõik oli zajebonx.

Ühesõnaga tegin järelduse, et kui sul midagi taskus pole siis niisama külge jäänud lõhnadest vast need koerad küll ei reageeri. Võibolla jooksin lihtsalt üle EV. cool:

Mõned klassikaaslased olid nördinud, et mind välja ei nopitud. :(

Kakahirmutis
22.07.14, 19:29
Mis asi on "see paber" ? Mul on ammusest ajast migreeniku diagnoos, aga mingit paberit mul pole.

Mulle mingi anti , mille pidin komisjonis kellegile andma

bauss
22.07.14, 19:29
supercool story

korrastaja
23.07.14, 17:35
"see paber" on siis diagnoos, mis on paberile kirja pandud, et mul on migreen

Fabulous
23.07.14, 18:28
Ma ei tea kui hiljutine see on, aga vähemalt selle aasta veebruaris käies sai lihtsalt neuroloogi paberiga ajapikendust. Et täiesti ära saada on vaja teha ka MRT uuring ning selle tulemusega uuesti komisjoni minna. Ma ei kujuta ette miks seda vaja on (sest migreeni see ju ei näita) aga ju siis mingi formaalsus.



Ühesõnaga tegin järelduse, et kui sul midagi taskus pole siis niisama külge jäänud lõhnadest vast need koerad küll ei reageeri. Võibolla jooksin lihtsalt üle EV. cool:


Jep, lennujaamas on nii mõnigi inimene samal põhjusel värisevate jalgadega sellest kohast mööda kõndinud kus narkokoerad seina taga on, aga iial pole probleeme tekkinud.

Kotkas1000
23.07.14, 22:41
Meil on kogemus, kui tulime Amsterdamist sõprade pundiga (tegime viimase jointi enne lennukile astumist) ja 2 labradori meid tallinna lennujaamas pmst pikali jooksid. Hüppasid käppadega peale ja tahtsid nägu lakkuda :) Nii et ei pea taskus olema midagi, piisab, kui oled näiteks tõmmanud kuskil siseruumis ja su riided haisevad selle järele.

vapsik
24.07.14, 07:00
Ma ei ole kunagi midagi tarvitanud ega omanud, aga mingi jobu koer nuuskis mind sõjaväes millegi pärast välja. Kogu kapp ja varustus tõmmati laiali.

alaska
24.07.14, 16:57
Mul korjati poeg koolipingist kaasa, 13 aastane. Koer pani nina trennikotti ja võttis asendi sisse.

Kotkas1000
24.07.14, 17:14
No räägi siis inimesele, et peale suitsetamist vahetagu riided ära enne kooli minemist.

alaska
24.07.14, 17:31
Ma õpetasin brownies´id tegema.

Kotkas1000
24.07.14, 18:24
:)

BlackWerewolfGenie
24.07.14, 22:57
Hüppasid käppadega peale ja tahtsid nägu lakkuda :)

Ikkagi üle EV, vähe nukramal juhul oleks munadest purema hakanud. :cool:

bi0hazard
28.08.14, 21:51
Hei kutid.
Lugu selline, et 14. august oli arstlik komisjon, kuid unustasin minna. Päris reaalselt läks meelest ära, 21. august tuli alles meelde. Lugu selline, et algul mõtlesin, et wtf et keegi pole kontakti otsinud, et äkki on vanadel meelest läinud vms. Siis tuli aga meelde, et mul vahepeal telefoninumber uuenenud ja ehk sp pole veel kontakti saanud. Mis seis on? Saan kohe mingi litaka kirja?(trahvi). Mul tegelikult kolmas kord juba arstlikku minna, esimesed 2x sain pikendust. Ma linna sisse kirjutatud ka, aga hetkel elan Raplas, seetõttu ka sellised errorid. Paberid jms pask on kõik linnas ja sp ununeski kogu see kaitseväe kammaijaa ära.
Mida edasi teha ka üldse? Üritada ise kontakti saada ja uut aega või mis?

tänx

VisaHing
28.08.14, 22:52
Pead ju ise teadma mis teed minna tahad. Kui minna ei taha siis ignoreeri. Kui loodad pikendust saada veelkord, siis võta ise ühendust kiiremas korras, vabanda ette ja taha ja lepitakse uus aeg. Sellessuhtes, et cool story bro aga oleneb mis mõtted ikkagi endal peas.

minbetmillionaire
29.08.14, 21:11
Hei kutid.
Lugu selline, et 14. august oli arstlik komisjon, kuid unustasin minna. Päris reaalselt läks meelest ära, 21. august tuli alles meelde. Lugu selline, et algul mõtlesin, et wtf et keegi pole kontakti otsinud, et äkki on vanadel meelest läinud vms. Siis tuli aga meelde, et mul vahepeal telefoninumber uuenenud ja ehk sp pole veel kontakti saanud. Mis seis on? Saan kohe mingi litaka kirja?(trahvi). Mul tegelikult kolmas kord juba arstlikku minna, esimesed 2x sain pikendust. Ma linna sisse kirjutatud ka, aga hetkel elan Raplas, seetõttu ka sellised errorid. Paberid jms pask on kõik linnas ja sp ununeski kogu see kaitseväe kammaijaa ära.
Mida edasi teha ka üldse? Üritada ise kontakti saada ja uut aega või mis?

tänx
Saadetakse tähitud kiri ettekirjutusega komisjoni mitte ilmumisest, sellele mitte reageerides avalikesse teadaannetesse teade, sellele mitte reageerides tehakse trahv (vist max 200 eur). Ise ühendust võtad siis lastakse lihtsalt seletus kirjutada ja määratakse uus komisjoni aeg.

reggie
04.09.14, 18:37
s. Siis tuli aga meelde, et mul vahepeal telefoninumber uuenenud ja ehk sp pole veel kontakti saanud. Mis seis on? Saan kohe mingi litaka kirja?(trahvi). Mul tegelikult kolmas kord juba arstlikku minna, esimesed 2x sain pikendust. Ma linna sisse kirjutatud ka, aga hetkel elan Raplas, seetõttu ka sellised errorid.
§ 40. Kutsealuse kohustused

(1) Kutsealune on kohustatud:
1) teavitama viivitamata Kaitseressursside Ametit kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis oma kontaktandmetest ja nende muutumisest;

ranka
23.11.14, 15:08
Ma ei oska öelda, mis tänapäeval on, aga omalajal ütleksin nii, et käisin ära, ja see aeg oli seda väärt, aga enam ei läheks. Sai niipalju nalja ja elukogemusi. Praegusel ajal vist hiiliks ka kõrvale, sest juttude järgi liiga leboks läinud ning siis vangla tunne veelgi süveneb.

Toona oli telefon oli ainus suhtlemisvahend, see oli täielikult keelatud ja said karistada, kui see avastati. Netti ega midagi telefonis ei olnud ehk pm. välismaailmast ära lõigatud.

Kui õigesti aru olen saanud, siis tänapäeval on lubatud ja kuna nett olemas ka, siis oleks väga perses olla, kui kogu aeg suhtled inimestega, aga ise oled kasarmus kinni.

Meie aeg siis lihtsalt teadsid, et on välismaailm, aga kuna olid 24/7 põhimõtteliselt vaakumis, siis ei mõelnudki enam selle peale, eriti mina, kes enamus ajast pättuste pärast linnaloale ei lastud :D

ranka
23.11.14, 15:12
Minu asjad on nii kaugele arenenud, et tuli e-mailile Kaitseressursside Ametilt kiri ''Kaitseressursside Amet, Kutse, Teade(kohtuväline menetleja)''.

On kellegil kokkupuudet olnud sellega?

E-mail ei ole kindlasti see asi, mis peaks sind kuskile liigutama, sest kust nad teavad, et sa oled seda lugenud ? Tähitud kiri on ainus.

E: sul vist miski teine keiss, et oled kirjad kättesaanud, aga ei ole kohale läinud?

VisaHing
23.11.14, 15:59
Minu asjad on nii kaugele arenenud, et tuli e-mailile Kaitseressursside Ametilt kiri ''Kaitseressursside Amet, Kutse, Teade(kohtuväline menetleja)''.

On kellegil kokkupuudet olnud sellega?

Võiksid siis rääkida, et mis toimunud varasemalt. Raske ju nii öelda, mis case sul on.

Imo tundub, et oled jätnud kuhugi ilmumata ja saanud väärteokorras karistada, millega tegeleb kohtuväline menetleja.

Dnbftw
23.11.14, 19:12
Imo ajateenistus võiks olla lühem kuid samas intensiivsem. Sõber saab kuu aja pärast välja, lõpp oli tal ikka väga põnev. Erinevad OPid metsades jne, aga kahjuks oli ka temal suht palju niisama passimist eelnenud teenistuse jooksul, oli/on 11 kuud. Idk kas selle passimisega tahetakse õpetada distsipliini, arendada sõduri omapoolset algatust igavuse peletamiseks vms...

Samas pooldan täielikult palgaarmeele üleminekut. Sõja saabudes on praegused ajateenijad most likely paadis suunaga lääne poole. Oma tööd tegev inimene on kordades motiveeritum riiki kaitsma kui sundkorras väkke saadetud tegelane.

Isa oli 90ndatel sõjaväes 2 aastat, lennukiga pandi Krasnojarski poole teele ja valvas pommitehaseid. Sai reisida ja maailma näha, lisaks oli kordades põnevam kui praegu :)

rollkopter
23.11.14, 22:39
Imo ajateenistus võiks olla lühem kuid samas intensiivsem. Sõber saab kuu aja pärast välja, lõpp oli tal ikka väga põnev. Erinevad OPid metsades jne, aga kahjuks oli ka temal suht palju niisama passimist eelnenud teenistuse jooksul, oli/on 11 kuud. Idk kas selle passimisega tahetakse õpetada distsipliini, arendada sõduri omapoolset algatust igavuse peletamiseks vms...

Samas pooldan täielikult palgaarmeele üleminekut. Sõja saabudes on praegused ajateenijad most likely paadis suunaga lääne poole. Oma tööd tegev inimene on kordades motiveeritum riiki kaitsma kui sundkorras väkke saadetud tegelane.

Isa oli 90ndatel sõjaväes 2 aastat, lennukiga pandi Krasnojarski poole teele ja valvas pommitehaseid. Sai reisida ja maailma näha, lisaks oli kordades põnevam kui praegu :)


kuidas sa saad palgaarmeed toetada? eestis on umbes 1,3 mln elanikku ning mõtle nüüd peaga kui väikseks jääks sõjaline valmisolek, sest neid nö vabatahtlikke, kes sooviks karjääri teha nüüd nii palju ei leiduks. me oleme venemaa kõrval ning peame koguaeg varvaste peal olema. kui mingi konflikt tuleks, siis abivägede kohale jõudmiseks kulub ka normaalne aeg. see jutt ajab mind üsna närvi, kui mingid vennad hakkavad sõna võtma, kes ise pole kaitseväes käinud kuidas riiki tuleks või ei tuleks kaitsta. vaata mis seisud lätis nende riigikaitsega hetkel on, päris hapu.

üldiselt mainiks siinkohal ära ka, et **** kuidas sa mulle pinda käid siin foorumis. võtad igal pool sõna kus ei ole vaja.

rasmer
23.11.14, 22:53
Euroopas on sõjaväekohustus peale Eesti vist kuues riigis (vb oli seitse), nii et see on loll jutt, et ilma ei saa.

Dnbftw
24.11.14, 10:35
kuidas sa saad palgaarmeed toetada? eestis on umbes 1,3 mln elanikku ning mõtle nüüd peaga kui väikseks jääks sõjaline valmisolek, sest neid nö vabatahtlikke, kes sooviks karjääri teha nüüd nii palju ei leiduks. me oleme venemaa kõrval ning peame koguaeg varvaste peal olema. kui mingi konflikt tuleks, siis abivägede kohale jõudmiseks kulub ka normaalne aeg. see jutt ajab mind üsna närvi, kui mingid vennad hakkavad sõna võtma, kes ise pole kaitseväes käinud kuidas riiki tuleks või ei tuleks kaitsta. vaata mis seisud lätis nende riigikaitsega hetkel on, päris hapu.

üldiselt mainiks siinkohal ära ka, et **** kuidas sa mulle pinda käid siin foorumis. võtad igal pool sõna kus ei ole vaja.

Tead kopter, mul on arvatavasti kaitseväelist kasvatust olnud selle lühikese elujooksul rohkem kui sina üldse koged oma eluea jooksul. Imo on iga kell motiveeritud palgaarmee kordades efektiivsem kui alamotiveeritud memmepoegade kari. Jah, ma ei ole aega teenimas käinud, sest ma ei näe sellel praegusel kujul mõtet. Kui miskit muutub paremuse poole, siis ma ei näe põhjust, miks ma ei peaks tahtma seal ka tegelikult ära käia. Konflikti tõustes leidub kindlasti vabatahtlikke, kes palgaarmeed toetaks, kaasa arvatud mina. Alustasin riigi "teenimisega" juba 13 aastaselt, kus sina sel ajal olid? Toksisid runescapet?

Üldiselt mainiks siin kohal ära, et mulle absull ei käi need tüübid pinda, keda ma suudan tilti ajada. Mulle meeldib, kui inimestel on oma arvamus ning nad julgevad ka seda välja öelda. Nendest +1 postitaja tüüpidest ja vaikivast enamusest pole ju mitte mingit reaalset kasu?

pastilaa
24.11.14, 11:15
Tead kopter, mul on arvatavasti kaitseväelist kasvatust olnud selle lühikese elujooksul rohkem kui sina üldse koged oma eluea jooksul. Imo on iga kell motiveeritud palgaarmee kordades efektiivsem kui alamotiveeritud memmepoegade kari. Jah, ma ei ole aega teenimas käinud, sest ma ei näe sellel praegusel kujul mõtet. Kui miskit muutub paremuse poole, siis ma ei näe põhjust, miks ma ei peaks tahtma seal ka tegelikult ära käia. Konflikti tõustes leidub kindlasti vabatahtlikke, kes palgaarmeed toetaks, kaasa arvatud mina. Alustasin riigi "teenimisega" juba 13 aastaselt, kus sina sel ajal olid? Toksisid runescapet?

mõnusalt kõvatad. muidu palju viimastel aastatel makse oled maksnud riigile, et palgaarmee eest seisad?

alaska
24.11.14, 11:21
Alustasin riigi "teenimisega" juba 13 aastaselt, kus sina sel ajal olid? Toksisid runescapet?




Mis sa selle "teenimise" jutumärkidesse panid? Tegelt hakkasid selles vanusest riigi petmisega pihta?

Rentz
24.11.14, 11:36
Kui sa pole aega ise teenimas käinud siis sa ju ei tea mis seal toimub . See et sõber on käinud ja rääkis seda toda ja teist ei ole ikka see . Seal on palju erinevaid võimalusi . Kui sa ise oled tropp siis tundub sõjavägi passimine ja mõtetu koht . Ise olen käinud ja olen rahul sellega mis seal toimus .

atsetoon
24.11.14, 11:53
Üldiselt mainiks siin kohal ära, et mulle absull ei käi need tüübid pinda, keda ma suudan tilti ajada. Mulle meeldib, kui inimestel on oma arvamus ning nad julgevad ka seda välja öelda. Nendest +1 postitaja tüüpidest ja vaikivast enamusest pole ju mitte mingit reaalset kasu?

:heart:

otsi abi

https://www.youtube.com/watch?v=O1rwRhA8tbU

bauss
24.11.14, 11:59
dnbftw palunpalunpalun lõpeta postitamine, kas mõni teema ilma sinu "arvamuseta" ka üldse alles on siin foorumis v :(

Dnbftw
24.11.14, 12:01
Ma ei kõvatanud, tekkis soov samuti veidi isiklikuks minna. Aga as usual kuldne trio on platsis ja hakkab ise kõvatama :D

Arvate, et praegune kaitsevägi on normaalselt rahastatud? Kaugelgi sellest. Peetakse üleval mingit lambakarja, kui samas saaks selle raha kordades paremini ära kasutada palgaarmee ülevalpidamiseks.

Miks ma nii pessimistlikult suhtun ajateenistusse? Olles ca. 4 korda arstlikus komisjonis käinud, tean mis mindsetiga minnakse sõjaväkke.

Sõjavägi ongi mõttetu passimine, kui rankasuguseid ei suudeta ära hallata. Tüüpidel ongi lihtsalt igav ja tekib soov veidi kino teha, selle eest saab aga vastu pead. Tuleks aga nende õige potentsiaal ära kasutada, anda rohkem vastutust või üleliigne energia kuskil põnevas tegevuses ära maandada. Hetkel aga võetakse kõiki ühe mõõdupuuga, mis on imo bullshit. Nagu mainisin, lühem teenistus kuid kordades intensiivsem.


edit: Kui ma kõvatada tahaks, siis te hakkaks kahtlema kas minu kujul pole tegemist mitte Jumalaga ning seda ma paraku ei soovi. Eksisteerin, täiesti reaalselt.

atsetoon
24.11.14, 12:14
see PEAB kellegi trollkasutaja olema.

Rentz
24.11.14, 12:32
Kuidas sa niipalju tead kui sa ise pole käinud`?

Dnbftw
24.11.14, 16:22
Aga kuidas sa tead, et peale Maa on veel planeete, oled ise neil käinud?

VisaHing
24.11.14, 16:28
Aga kuidas sa tead, et peale Maa on veel planeete, oled ise neil käinud?

Hint: Vaata taevasse :rolleyes:

pastilaa
24.11.14, 16:31
Aga kuidas sa tead, et peale Maa on veel planeete, oled ise neil käinud?


Hint: Vaata taevasse :rolleyes:

http://www.mrconservative.com/files/2014/03/2014.03.25-mrconservative-5331c867664e9.gif

ok2aa
24.11.14, 16:31
lol

valus lammas oled.

Dnbftw
24.11.14, 16:51
Hint: Vaata taevasse :rolleyes:

Vaatasin, pilves on. Okei, võta präänik. Nüüd näita mulle kus Pluuto on.

Rentz
24.11.14, 21:48
Mõtetu jobu kes midagi ei tea aga targutab niisama

Dnbftwnaine
24.11.14, 22:34
Mõtetu jobu kes midagi ei tea aga targutab niisama

Ja sina oled mõTTetu jobu, kes kirjutada ei oska, kirjutab sistühja posti, et kedagi jobuks sõimata ja targutab samamoodi ise niisama. Räägi siis ise kuidas asjad on.

PS ei ole Dnb varikonto. Olen nii tiltis praegu inimeste peale, et tuli isu midagi kirjutada. Aitäh, head õhtut.

Rentz
24.11.14, 22:39
sistühja on mis sõna ?
Hea , et sa ise kirjutada oskad muidu.

Dnbftwnaine
24.11.14, 22:44
sistühja on mis sõna ?
Hea , et sa ise kirjutada oskad muidu.

sisutühi=sisutu. Aitäh, üritan osata! :)

Rentz
24.11.14, 22:48
Ma tean mis sisutühi on ja tean ka mis sisutu on aga ei teadnud mis sistühja tähendab .

Dnbftwnaine
24.11.14, 22:53
Ma tean mis sisutühi on ja tean ka mis sisutu on aga ei teadnud mis sistühja tähendab .

Sisutühja(mille) on sisutühi(mis) omastav kääne. Aga tore, et midagi juurde õppisid.

bauss
24.11.14, 22:57
jätsid U (sisUtühja) tähe ära oma sitaks targas postis.

täiesti depressing ikka milliseks see foorum muutunud on :((

Rentz
24.11.14, 23:02
+1 vähemalt sai keegi aru :D

q_q
24.11.14, 23:07
obvious typo ju

imo praegu võitis Dnbftwnaine

Codecci
24.11.14, 23:10
obvious typo ju

imo praegu võitis Dnbftwnaine

http://imagemacros.wordpress.com/files/2009/07/you_win_prize_downs.jpg

Dnbftwnaine
24.11.14, 23:13
JEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

trasadonkad
25.11.14, 01:57
rofl

mikk2468
25.11.14, 03:39
Dnbftw, soovitaks sul ikkagi ära käia ajateenistuses, vähemalt saaks foorum sinust puhkust mingiks perioodiks. Üldiselt sellise mindsetiga inimesed kaitseväe koha pealt ajavad maksimaalselt tilti. Ma ei saa võtta sind tõsiselt, kui nimetad ajateenistust ajaraiskamiseks, aga samal ajal vorbid hommikust-õhtuni foorumis poste.


Samas pooldan täielikult palgaarmeele üleminekut. Sõja saabudes on praegused ajateenijad most likely paadis suunaga lääne poole. Oma tööd tegev inimene on kordades motiveeritum riiki kaitsma kui sundkorras väkke saadetud tegelane.

100% debiilsus. Kes sinuarvates ajateenistuses käivad/käinud on? Töötud memmepojad? Need töötavad inimesed ongi täpselt need samad inimesed kelle peal see süsteem rajatud on. 1,3 miljoni inimesega riigil ei ole mõtet puhtalt palgaarmeele üle minna. Juba praegugi on elukutselistel Scoutspataljonil vabu töökohti pakkuda. Kutselise kaitseväelase karjääri vastu ei tunta nii palju huvi.

Reservväelastest ma usun väga suur % on nõus oma riiki kaitsma võõrvägede sissetungi eest ning ajateenistuses omandatud teadmised tulevad kasuks. Kui võrrelda enda esimest päeva ajateenistuses ja viimaseid päevi, siis taktikaliste teadmiste ning oskuste poolest nagu öö ja päev. Ei ole päris nii, et anna püss kätte ja näitad käega suuna. Vajalik on ikkagi ettevalmistus. Kui sõjaolukord tekib, ei ole väga palju aega, et nullist vägesi välja koolitada, seega oluline osa ettevalmistusel.

Tundub, et suurem osa, kes käinud ei ole on ajateenistuse vastased ning tahavad palgaarmeed, sest ei viitsi minna. Kes ära käinud, saavad aru, et see oleks halb idee. Kindlasti kohustusliku ajateenistuse läbinute seas on neid, kes põgenevad mujale mobilisatsiooni korral, kuid selles pole midagi uut.

Mulle Kaitseväes meeldis tegelikult ja olen rahul, et sai käidud ikka. Üritasin ka arstlikus komisjonis ära saada algul, aga läks teistpidi. Paar head sõpra sain ning stressitaluvuse koha pealt õppisin väga palju uut.

Dnbftw
25.11.14, 11:24
Dnbftw, soovitaks sul ikkagi ära käia ajateenistuses, vähemalt saaks foorum sinust puhkust mingiks perioodiks. Üldiselt sellise mindsetiga inimesed kaitseväe koha pealt ajavad maksimaalselt tilti. Ma ei saa võtta sind tõsiselt, kui nimetad ajateenistust ajaraiskamiseks, aga samal ajal vorbid hommikust-õhtuni foorumis poste.



100% debiilsus. Kes sinuarvates ajateenistuses käivad/käinud on? Töötud memmepojad? Need töötavad inimesed ongi täpselt need samad inimesed kelle peal see süsteem rajatud on. 1,3 miljoni inimesega riigil ei ole mõtet puhtalt palgaarmeele üle minna. Juba praegugi on elukutselistel Scoutspataljonil vabu töökohti pakkuda. Kutselise kaitseväelase karjääri vastu ei tunta nii palju huvi.

Reservväelastest ma usun väga suur % on nõus oma riiki kaitsma võõrvägede sissetungi eest ning ajateenistuses omandatud teadmised tulevad kasuks. Kui võrrelda enda esimest päeva ajateenistuses ja viimaseid päevi, siis taktikaliste teadmiste ning oskuste poolest nagu öö ja päev. Ei ole päris nii, et anna püss kätte ja näitad käega suuna. Vajalik on ikkagi ettevalmistus. Kui sõjaolukord tekib, ei ole väga palju aega, et nullist vägesi välja koolitada, seega oluline osa ettevalmistusel.

Tundub, et suurem osa, kes käinud ei ole on ajateenistuse vastased ning tahavad palgaarmeed, sest ei viitsi minna. Kes ära käinud, saavad aru, et see oleks halb idee. Kindlasti kohustusliku ajateenistuse läbinute seas on neid, kes põgenevad mujale mobilisatsiooni korral, kuid selles pole midagi uut.

Mulle Kaitseväes meeldis tegelikult ja olen rahul, et sai käidud ikka. Üritasin ka arstlikus komisjonis ära saada algul, aga läks teistpidi. Paar head sõpra sain ning stressitaluvuse koha pealt õppisin väga palju uut.

Ma ei vorbi hommikust õhtuni poste, teie väide ei ole pädev. Tõesti jätan mulje inimesest, kes istub nonstop arvutis?

Just nimelt, tööd tegevad inimesed. On see normaalne, et just karjääri alustav inimene sunnitakse aega teenima? Miks ei ole huvi? Äkki on süsteem veidi mäda? Äkki palgaarmee(kõrgemad palgad, inimeste kõrgem motiveeritavus, organisatsiooni lihtsam ning efektiivsem haldamine) parandaks asja?

Ma võin oma riiki kaitsta, kuid ma arvatavasti ei suudaks kedagi tappa. See käib totaalselt põhimõtete vastu, tho olukord võib muutuda, kui ise/keegi lähedane esimese kuuli saab. Üks vana aasta õhtu palju puudu ei jäänud.

Ei taha palgaarmeed sel põhjusel, et ei viitsi minna. Viitsiksin minna, kui ajateenistus oleks lühem kuid intensiivsem.

Tore, et sulle meeldis. Imo 90% arstliku komisjoni rahvast ajabki juttu, et ei taha minna. Need 10%, kes soovivad sisimas minna, istuvad suu vait, et mitte teistest erineda.

Rigged
25.11.14, 12:05
Palgaarmee, lol. Palju inimesi peaks palgaarmees töötama, et me vene invasiooni kohal suudaks vastu pidada kuni nato väed appi tulevad? Kes selle huumori kinni peaks maksma? Raha ei motiveeri riiki kaitsma, patriotism motiveerib.

Dnbftw
25.11.14, 12:11
Te tõesti arvate, et 1000 8-11 kuulise väljaõppega venda oleks etem valik 100 elukutselise asemel? Teie mõtlemine meenutab veidi venkusid teises maailmasõjas kui vastaste edasitungi takistati kahuriliha ette söötmisega.

nikitheone
25.11.14, 12:14
Hea küsimus tegelt, kumb effektiivsem on - kas palgaarmee või reserv.

Toon aruteluks paar pointi:
Gruusia kaitseelarve on ca 360 mil dollarit (http://en.wikipedia.org/wiki/Georgian_Armed_Forces). Aastal 2007 780 milli taala. Eesti oma ca 300 mil euri - (http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_riigikaitse#Riigikaitse_eelarve) ehk suhtkoht võrdne.
Kui Venemaa ründas Gruusiat, siis Gruusia pidas põhimõtteliselt vastu 5 päeva. Ja Gruusiat sai rünnata läbi väikese koridori.
Nato 5 artikkel annab teada, et teised riigid peavad appi tulema - täpsustamata, kui kiiresti ja mis jõududega.

Kui Venemaa peaks Eestit ründama, siis meie energiavarustuse saaks katkestada suhtkoht ühe rünnakuga ning Eestil on palju rohkem piiri, kust Venemaa saaks rünnata Eestit.

Ehk lühidalt öeldes, Gruusial olid suurem finants, parem varustus ja armee ning väiksem ala mida kaitsta. Eestil vastupidi on vähem raha, vähem varustust, suurem ala mida kaitsta. Meil on NATO, aga pole kindel, millal ja mis jõududega nad appi tulevad. Viimase asjana - kõige hullem asi, mis saaks juhtuda, on see kui Venemaa ja NATO hakkaksid Eesti aladel sõdima, või mis? just my 2 cents

alaska
25.11.14, 12:19
See kuradi patriotism ongi kõikide sõdade suurimaks tingimuseks.

Dnbftw
25.11.14, 12:20
Viimase asjana - kõige hullem asi, mis saaks juhtuda, on see kui Venemaa ja NATO hakkaksid Eesti aladel sõdima, või mis? just my 2 cents

Mõtlesin sellele ükspäev ja jõudsin järeldusele, et oleme päris hea tapalava. Paratamatult kipuvadki asjad sinna suunas minema, USA väed on juba ammu sees, kaitseressurssidest eraldatakse neile raha jne. Põnevad ajad on ees.

tafka31
25.11.14, 18:02
Uskumatu kuidas üksainus delfi komentaator on absoluutselt kõik teemad siin foorumis oma seosetu sitaga üle kallanud. Kahju. Kutsun üles mitte ühelegi tema postitusele vastama. Äkki kolib perekooli või kuhugi siis.

5555555555555555
19.01.15, 15:53
Aga julged oma emaili jagada ? Keegi sealt ei oska ju su nime lugeda

Ja valed on sul juba enda postituses, häbi sul olgu

NLHvsPLO
19.01.15, 15:57
Aga julged oma emaili jagada ? Keegi sealt ei oska ju su nime lugeda

See täitsa suvaline email.
Pane ennast minu olukorda, ma üritan reklaamida väga rasket teenust.
Lihtsalt, kellel seda vaja ei ole, siis las ta jääda, aga kellel vaja on, võtku ühendust:)
Simple as that!:cool:

VisaHing
19.01.15, 16:16
Ja mis kasu ise saad? Ootad rahalist tasu vastu?

Pakud võimalust ka kokku saada :D ? sa nagu paluksid võimalust vahele jääda. Kui sul mingi hea teenus, siis pead seda teistmoodi ajama hakkama. Nii kiire sisse lendamine. Under the radar ikka.

Recon
19.01.15, 16:36
Ban!
Humorist rsk :frown:
Järgmiseks mingi stjoopa tuleb oma moonivedelikku müügi teenust siia pakkuma?

reggie
19.01.15, 17:20
KRA-s on koodipõhine süsteem ning vajalikku arstiabi saab just nimelt mult.
Mis on m21?

reggie
19.01.15, 17:53
Miks ma just seda küsisin?

Fabulous
19.01.15, 19:11
Ma ei ülte, et tegu scammiga vms on (või mõni KRA tüüp proovib siin inimesi vahele võtta), aga kui endal vähegi viitsimist asjaga tegleda on, siis on middleman selles olukorras üsna otstarbetu. Sellest on siin teemas ka varasemalt räägitud, aga on diagnoose, mis pannakse eriarsti poolt täiesti räägitud sümptomite põhjal, mida ei ole võimalik uuringutega kontrollida ning mis on piisavad kaitseväeteenistusest vabaks saamiseks.

sadakrooni
22.01.15, 12:25
Nooremana olin valmis ja isegi tahtsin minna kaitseväkke, kuid siis ei võetud.Pideval pikendused ja nüüd täna pärast 7 aastat kestnud komisjone sai Eesti Kaitsevägi aru, et ma ei sobi sõduriks.

Fabulous
10.02.15, 14:17
Tänasega sai mu poolteist aastat kestnud saaga läbi ja tunnistati lõplikult ebasobivaks. Kunagi neuroloogi juures käies täitsin täiesti juhuslikult EEK testi kus põhimõtteliselt kõigis valdkondades peale agorafoobia ja paanikahäirete 2x üle piirskoori tuli. Sealt suunas neuroloog edasi psühhiaatri juurde kes mulle MMPI tegi ja mille analüüsi tulemusena endalegi ootamatult diagnoosiks ebastabiilse isiksuse (borderline personality disorder) sain. Täna komisjoni minnes mõtlesin, et see on ilmselt asi mis neid üldse ei huvita, aga esimene kabinet oli kohe psühhiaater kes diagnoosi lugedes põhimõtteliselt ühtegi küsimust küsimata ebasobivaks ära pani. Ja seejärel sain 4 tundi ülejäänud kahe kabineti ukse taga oodata.

reggie
11.02.15, 12:06
Siin ma juba ei tea. Ehk said sina selle koodiga kaitseväest ära?

Õige vastus on lampjalg, seda peaks esimese kursuse tudeng ka teadma, isegi kui sa günekoloog oled.

VisaHing
11.02.15, 12:12
Õige vastus on lampjalg, seda peaks esimese kursuse tudeng ka teadma, isegi kui sa günekoloog oled.

pfff.. Miks ma ei usu, et neil seal kirjas on selline asi nagu LAMPJALG kuskil punkti all. M21 Muud jäsemete omandatud deformsused. Su lampjalg kuulub ikka sinna alla vast, mitte et M21 = Lampjalg.

Aga samas mis mina ka tean, ma olen kõigest interneti troll ://

reggie
11.02.15, 13:09
M21.4 Lampjalg (omandatud) Kui sa antud süsteemiga kuidagigi seotud oled siis peaks seda ikka teadma.

Fabulous
11.02.15, 13:28
pfff.. Miks ma ei usu, et neil seal kirjas on selline asi nagu LAMPJALG kuskil punkti all. M21 Muud jäsemete omandatud deformsused. Su lampjalg kuulub ikka sinna alla vast, mitte et M21 = Lampjalg.

Aga samas mis mina ka tean, ma olen kõigest interneti troll ://

Riigiteataja kodulehel olevad tervisenõuded on niiöelda kokkuvõtvalt grupeeritud variant ja seal pole iga haigust eraldi välja toodud. Näiteks migreeni puhul on tervisenõute failis toodud välja G43 - Migreen. Reaalselt jaguneb see G43.0 Aurata migreen, G43.1 Auraga migreen, G43.2 Migreenistaatus, G43.3 Komplitseeritud migreen, G43.8 Muu migreen, G43.9 Täpsustamata migreen. Sarnaselt on M21 all 10 alapunkti, millest M21.4 Lampjalg (omandatud).

Jobbu
16.03.16, 21:11
Tere,
Nimelt selline mure, et mõned aastad tagasi teostati sabakondi piirkonnas operatsioon, ning viimastel aastatel on seal piirkonnas hakanud tekkima valud. Eriti tekivad peale füüsilisi pingutusi, ning kestavad päeva lõpuni kindlasti. Samuti ei saa ka lamada ega istuda kõval pinnal.
Olen käinud erinevate arstide juures, öeldud on vaid, et tuleb elada sellega, ning retseptiravimeid kirjutatud. Ajateenistusest juttu pole olnud
Nüüd tuli kutse ajateenistuse komisjoni, küsimus selline, et mis te arvate, kas komisjon tembeldab mind kõlbmatuks või kõlblikuks? Või peaksin pöörduma arstide poole?

ivar866
17.03.16, 01:30
Jobu oled v?

donkament
17.03.16, 10:31
Sul on vaja eriarsti tõendit selle diagnoosi kohta. Seejärel, kui diagnoos olemas, saad riigiteatajast vaadata, mida sellise diagnoosiga inimestele komisjonis öeldakse. Ilma tõendita saadetakse komisjonis sinnasamusesse.

Jobbu
17.03.16, 10:48
See haigus, mille tõhtu operatsioon ise tehti, riigiteatajas Mittekõlblik lahtri all kirjas selline asi : Keskmine või raske tervisehäire. Kroonilise kuluga, radikaalne ravi vähese efektiga ja ajutiselt mittekõlblik lahtris, et kuni 6 kuud.
Ei saa sellest mittekõlblik lahtrist aru täpselt.

r1v0
17.03.16, 12:22
Prolly 6 kuud mittekõlbulik peale protseduuri :) niiet... hakka asju pakkima, saab lõbus olema ;)

Fabulous
17.03.16, 16:30
See peaks siiski tähendama, et kuus kuud saab ajapikendust, siis peab uuesti komisjoni minema ja siis vaadatakse asja uuesti. Üldiselt soovitaks selle probleemiga minna vastava eriarsti juurde ja tema oskab öelda täpselt mis olukord on.

Jobbu
17.03.16, 21:36
Eriarsti juures käinud, öeldi, et teha ei saa midagi, tuleb lihtsalt elada sellega ja kirjutati valuvaigisteid.

donkament
17.03.16, 22:28
No kui on soov mitte minna, siis tuleb mõni uus viga otsida, mille kohta tõend võtta ja ära saada. Eks viise on palju, nt migreen või siis ajada enne tervisekontrolli vererõhk kunstlikult lakke. Google helps.

Fabulous
17.03.16, 22:49
Eriarsti juures käinud, öeldi, et teha ei saa midagi, tuleb lihtsalt elada sellega ja kirjutati valuvaigisteid.

Eriarsti juures käimise mõte on antud juhul pigem see, et saada uuringute tulemus ja diagnoos, et väidetav konditsioon ikka eksisteerib. Kui KRA kodulehel on kirjas, et mingi asjaga saab pikendust/ära siis on vaja vastavat eriarsti diagnoosi ja komisjon ei saa mitte midagi vastupidist teha. Samas sa võid olla poolpime, aga kui sul pole vastavat diagnoosi ette näidata, siis nad lihtsalt on kohustatud sind saatma.

Jobbu
18.03.16, 13:51
Selge, uurin asja.
Suht haige oleks, kui peangi sinna piinlema minema

kardaanirist
20.03.16, 00:06
...või siis ajada enne tervisekontrolli vererõhk kunstlikult lakke.

konkreetsel juhul saad ajapikendust ja saadetakse kardioloogi vastuvõtule. seal tehakse uuringud. kui pole kõrgvererõhk, siis lähed ajateenistusse ikkagi. kui on, siis võib ka juhtuda, et ikkagi lähed, kui vererõhutõbi liiga tõsine pole.

pastilaa
20.03.16, 12:52
http://www.kra.ee/ajateenistus/asendusteenistus/

Jobbu
20.03.16, 18:55
Asendusteenistusse kutsutakse samadel alustel nagu ajateenistusse, jälgides, et:

kutsealuse terviseseisund vastab kaitseväeteenistuskohustuslaste tervisenõuetele

r1v0
21.03.16, 09:16
Ehk siis oleme ausad... Sa oled lihtsalt tavaline shlang kes ei viitsi ajateenistust läbida väidetavade terviseprobleemide tõttu ja samas asendusteenistus ei tule kah kõne alla, vaatamata sellele, et sel juhul Sinu väidetavad terviseprobleemid ei ole suuremaks takistuseks.
Ei midagi halvustavat, mõistan muret.

Proovi minna teise eriarsti juurde, kui teine arst arvab kah, et valuvaigistid on piisav Sinu probleemi lahendamiseks, siis prolly simuleerid oma viga üle. Üldiselt arstid teavad, mis on mis. On ka mõningaid erandeid, võibolla see eelmine arst oligi erand :) gl hf.

Jobbu
21.03.16, 15:11
Asi pole viitsimisest vaid selles, et noorelt olen jäänud üksi ja vaja elamine ülal pidada, töö säilitada.
Seeõttu asendusteenistus suht lambi asi mille pärast seda kõike kaotada, kasu pole absoluutselt miskit siis ju.. lihtsalt mängi idikat seal.
Ei tea tõesti kui suureks takistuseks probleemid oleks, kuna pole käinud varem ajateenistuses ja ei oska ette kujutada mis seal ees ootab..

ROTT RUUDI
22.03.16, 19:58
Ära muretse saad kindlasti pikendust, räägid enda loo ausalt ära, järgmine aasta lihtsalt uus komisjon

peete82
25.03.16, 09:05
Nüüd on asi hoopis elamise ja töö säilitamises, mitte tervises.
Kui oled laenuga korteri ostnud, ehk pank annab ajapikendust ajateenistuse ajaks?
Kui üürid, siis on savi ju. Kõnnid minema lihtsalt. Tööandja on kohustatud töökoha säilitama ajatenistuse ajaks.

Jobbu
25.03.16, 14:13
Asi on siiski tervises, räägin, et ei taha paari proovimise pärast, et kas saan hakkama muude asjadega hüvasti jätta, ei ole laenu, pean lihtsalt oma elamist ülal pidama, kindlustusmaksed jne muud kulud. Tööandja on kohustatud jah, kuid tööandjad oskavad paremini ka seadusi enda kasuks pöörata, ning meil teatud seis ka ettevõttes, kus oleks tal mugavam mitte säilitada.
Igatahes, ei viitsi hakata kellegile siin oma probleeme kurtma, sain eriarstilt ka tõendi praegu, eks näis mis saab.

Potsataja
25.03.16, 14:59
Krooniline valu pole naljaasi, aga tööandja poolne töökoha säilitamise kohustus on seda kindlasti.