PDA

View Full Version : Ajateenistus?



Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6 7

Priidix
22.03.10, 18:20
Kui paljud teist praegu ajateenistuses on? Ja kus ? Ja kuidas pokker selle k6rvalt? ise tapal ja faking nii rigged koht ikka , rohkem nussimist v2lja lubadega ei v6i olla ve?

inward
22.03.10, 18:25
Irw, mul hakkab kohustus sügisest ja ka just nimelt Tapal, 8 kuud. Tahaks ära viilida kuidagi, peab midagi välja mõtlema :D, aga noh tuttavatel läks hullemini, 11 kuud, minek enne suve ja Kuperjanovisse (Võrus)

oitarvi
22.03.10, 18:27
8 ja 11 kuu mehi ju eristatakse hariduse järgi imo. Põhikooli vennad 8 kuu peale ja keskharidusega 11 kuu peale.

leits
22.03.10, 18:29
ei tulnud minna (kahjuks/õnneks)

Priidix
22.03.10, 18:31
6nneks!! aga 8 kuu vennad on ka keskharidusega.

oitarvi
22.03.10, 18:31
Ise muidu mereväkke 2011 jaanuaris, obv 11 kuud.

Priidix
22.03.10, 18:35
no seal lastakse 6nneks korralikult v2lja aga ypriski rott elamine

oitarvi
22.03.10, 18:36
no seal lastakse 6nneks korralikult v2lja aga ypriski rott elamine

Mu üks tuttav käib Tapal hetkel. Iga nv lastakse välja pärast noorteaega.

ActionJackson
22.03.10, 18:37
Mnjaa, suurem osa aastast riigi rahade eest kõht täis süüa ja niisama lebotada... Vennad, sellist sanatooriumit ei näe te oma elu jooksul rohkem kunagi!

inward
22.03.10, 18:40
Nojah, aga 8 või 11 kuu jooksul, mõtle kui palju saab tööl käia/ pokrit mängida ja raha teenida. -EV

hoss23
22.03.10, 18:46
ise olen sõjaväeteenistusest eemale hoidnud aastast 2000, nüüd 3 kuud veel ja pole enam vaja end varjata. Muidu taheti mereväkke toppida.

Jack Jones
22.03.10, 18:49
Tapal teeninud, siis polnud pokkerist teadlik :)
Hariduse järgi küll 8 ja 11 kuu sõdureid ei saa eristada!

Ja ajateenistuse läbimise või mitte läbimise üle võibki mõtisklema jääda, nii kaua kui on kaks erineva vaatega meessoost rühma. Vähemalt ma tean, et ranka tuleb ja ütleb, et kõik peavad ajateenistuse läbima :)

Sebastian_du
22.03.10, 18:50
Käinud. Arvan et kõik peaksid käima. Tho kuuldes kui mõttetuks on asi aetud on võibolla mõttekas ka teisi varjante kaaluda.

P.S Üks noorem tuttav, kes hetkel sees on mängib pokkerit 3-4 õhtul nädalas seega gg kui oskad sebida.

kollane
22.03.10, 18:55
Tapal teeninud, siis polnud pokkerist teadlik :)
Ja hariduse järgi küll 8 ja 11 kuu sõdureid ei saa eristada!

meile õeldi ka ,et hariduse järgi on kas 8 või 11 kuud.


endal minek 6 juuli ja viru yksik-jalaväepataljoni

ei kujuta ette kuidas selle pokkeri mängimisega olema saab , plaan kõvasti raamatuid kaasa võtta

inward
22.03.10, 18:58
Aga, kuidas siin mõni ära viilinud on ?

Priidix
22.03.10, 18:59
ytlen ausalt et olen suurtyki v2e pataljonis . 3 n2dalat j2rjest siukeste ilmadega metsas , hea kui vahepeal 3 tundigi p2evas magada said ja p2ev drilli t2is haubitsaga. ja ylemad odavalt nussivad disipliiniga. see n2dal lykati tanki ka et pean valvekorra yksuses olema ehk 7 n2dal j2rjest sees . m6nus

Priidix
22.03.10, 19:01
Aga, kuidas siin mõni ära viilinud on ?

ega v2ga polegi, p6lved ,selg v6i lihtsalt peast soe. muid variante v2ga pole.

hoss23
22.03.10, 19:07
Aga, kuidas siin mõni ära viilinud on ?

Endal oli alguses põlvega jama, sain pool aastat pikendust. Ja siis muutsin elukoha aadressi. (aadressiks sai siis ühiselamu toa number mereakadeemias). Sain veel mitteilmumise eest trahvi, mida ei maksnud muidugi. Aga siis hakati mulle tähitudkirju saatma. Kuna ma postkontorisse nendele järgi ei läinud, ei olnud neil miskit teha.(muidugi, oleksid mind võinud üles otsida lõdvalt, kui oleksid tahtnud.). Siis läksin merele, ja paljusin firmal öelda, et olen aasta aega ära. Ja pärast seda ei ole mingeid teatiseid saanud. Sissekirjutus on siiamaani mereka ühikas :biggrin:. Saan juulis 28 siis võin vist ära vahetada sissekirjutuse :eek:

rohelinekonn
22.03.10, 19:36
Mul sõbralt küsis psüholoog et mis teed kui keegi möliseb ja mõnitab sõber ütles et kasti peksab räigelt venna, öeldi et sa ei pea minema. Mina kui tahtsin hädaldada siis öeldi ainult et räägi järgmisele ja räägi järgmisele nii kaua kui seisin paber käes tänaval ja tere merevägi.


EDIT: Hakka lapsi taha väntama kiirelt siis ei pea kah minema

Provoker
22.03.10, 19:40
1 laps=+3 aastat, 2 last siis ei pea minema.

Ski
22.03.10, 19:54
Tean seda, et 11 kuud oled siis kui oled autojuhi ametipeal. Endal on 05.04.2010 komisariaat ja ütlen ausalt ei ole üldse huvitatud sinna minemisest. Mõned mõtted on kuida ära saaks nihverdada :D A no kui tuleb minna siis tuleb minna.. varjama ennast ei hakka..

lebovend
22.03.10, 19:57
2ra saamiseks on 1001 v6imalust. kahjuks j2i endal need variandid kasutamata
ja juuli alguses minek.

Ski
22.03.10, 19:59
2ra saamiseks on 1001 v6imalust. kahjuks j2i endal need variandid kasutamata
ja juuli alguses minek.

Räägi lähemalt..

lebovend
22.03.10, 20:07
no ma ei hakka k6iki 1001 v6imalust siin ju lahti seletama.
lambist tuleb hetkel p2he mingi k2te v2rin v6i siis verer6huga nussimine.
endine kursakaaslane lasi sada kohvi sisse ja neelas mingeid kofeiini tablette
ja siis sai r6huga 2ra. ylej22nud 999 varianti kysige oma s6prade k2est v6i nuputage ise
v2lja.

teerajaja
22.03.10, 20:09
Käisin ise 2008sept kuni 2009 mai ehk siis 8 kuud ja Tagalapataljonis, kolisime vahepeal Tallinnast üle Paldiski ja tekkisid uued ülemused ja uued soovid, ning üldiselt olime mõnusad katsejänesed. Vedas sellega et olin eemal Kevadtormist ja sain see aeg netis grindida, lõpp vähemalt hea :) Vähemalt ei pea enam selle üle pead vaevama :)

jrgn hell
22.03.10, 20:10
mingi suva paberiga saad huiata aastaid. Ise mingi 3 aastat vist pikendanud ja nüüd viimane komisariaat pakkus tädi seekord ainult pool aastat ehk suveni pikendust, aga mind ajas see nii tilti, et käi ja mängi lolli seal ja nõudsin et ennast kohe kirja saada, mida nad LOL siis teha ei tahtnud. Saadeti lisauuringule, siis pakuti veel pikendust samamoodi. Kui ei taha, siis pead, kui tahad, siis ei saa, on nende värdjate tööpõhimõte. Psühhiaater nii umbes seletas ka, et neil jube rakse töö: kõiki vatsu võtta ei saa ja neid kes ei taha, neid ei saa harimise mõttes minema lasta.
Kokkuvõttes ajasid värdjad tilti ja juulis minek anduga samal ajal

jrgn hell
22.03.10, 20:10
Käisin ise 2008sept kuni 2009 mai ehk siis 8 kuud ja Tagalapataljonis, kolisime vahepeal Tallinnast üle Paldiski ja tekkisid uued ülemused ja uued soovid, ning üldiselt olime mõnusad katsejänesed. Vedas sellega et olin eemal Kevadtormist ja sain see aeg netis grindida, lõpp vähemalt hea :) Vähemalt ei pea enam selle üle pead vaevama :)


stefan kink ei olnud võll sul?

marxiku
22.03.10, 20:10
olen ise aru saanud et 11 kuud lähevad enamjaolt need tüübid, kel ülikooli minek või siis juba poole peal. Kindel pole, aga sõbrad, kes ülikooli ei astunud, on võetud ikka 8 kuu peale.
Ise juulist võrru. Kas kellelgi hiljutisi muljeid kuperjanovist on? kas sind pannakse või saab ise valida, et miinipilduja, jalavägi, või luure?

Madis Very
22.03.10, 20:11
Hmm, mis mõttes ei saa harimis mõttes minema lasta ?

teerajaja
22.03.10, 20:12
stefan kink ei olnud võll sul?

Oli küll, sellel tüübil tuli igast kummalisi asju pähe :biggrin: hiljem isegi nn "rühmaveebel"

jrgn hell
22.03.10, 20:13
olen ise aru saanud et 11 kuud lähevad enamjaolt need tüübid, kel ülikooli minek või siis juba poole peal. Kindel pole, aga sõbrad, kes ülikooli ei astunud, on võetud ikka 8 kuu peale.
Ise juulist võrru. Kas kellelgi hiljutisi muljeid kuperjanovist on? kas sind pannakse või saab ise valida, et miinipilduja, jalavägi, või luure?

mulle pakuti alguses seda 8 kuu varjanti virusse kuhugi, aga vaidlesin kuni tekkis vaba koht suvest pioneeri. Seal vähe huvitavam vast lõhkeainetega jne.
samuti see pioneeri pat. mu vanaonu loodud

jrgn hell
22.03.10, 20:14
Oli küll, sellel tüübil tuli igast kummalisi asju pähe :biggrin: hiljem isegi nn "rühmaveebel"

see hea sõber mul. Ka kuulnud, et leiutas igast jama.

Kogemata nägi ühte oma alluvat jaanipäeval, kus koos olime. Lol, ei olnud küll eriti rõõmus meel ta lseal kohtuda :biggrin:

leits
22.03.10, 20:15
no ma ei hakka k6iki 1001 v6imalust siin ju lahti seletama.
lambist tuleb hetkel p2he mingi k2te v2rin v6i siis verer6huga nussimine.
endine kursakaaslane lasi sada kohvi sisse ja neelas mingeid kofeiini tablette
ja siis sai r6huga 2ra. ylej22nud 999 varianti kysige oma s6prade k2est v6i nuputage ise
v2lja.

ei ole see nii lihtne ... mul on reaalne vererõhu probleem .. tarvtitan iga p2evaselt rohte.. ma pidin koormustestid tegema ja paar x kardioloogi juurers

marxiku
22.03.10, 20:18
mul pole mingit kutset veel tulnud, enne juulit ei ole kindlasti mul minek ega siis?


heal juhul võetakse sind alles järgmine suvi

Helmps
22.03.10, 20:19
ma eelmine aasta käisin komisjonis, tehti neid tavapäraseid teste jne. enne seda muidugi ka perearsti kontroll, mille põhjal perearst arvas, et nende vanade vigastuste põhjal (selg, jalg) + sünni poolest kõrge vererõhk, vaevalt mul sinna asjagi on. lastakse kergelt minema. no ma seal komisjonis ikka kurtsin ka parajalt, et näe see ikka annab tunda jne(kusjuures nii on ka). kirurg ei teind väljagi, pani ainult kirja et kõik nitsevoo ja saatis edasi. vererõhu teema peale öeldi kah, et sellega hui pääsebki keegi ära, anti ainult 1a pikendust, et uuriks välja täpsemalt olukorra ja et siis selle põhjal oskaks medikamente sõjaväkke kaasa võtta. see kuu saabki aasta täis, ei ole veel arstile jõudnudki..samas, uut kutset pole ka saadetud, kuigi eelmine kord saadeti ikka mitu kuud ette.
üleüldse oli see komisjon minumeelest haigelt pealiskaudne ja samahästi võiks ka niisama vastu võtta ja ära öelda.

inward
22.03.10, 20:19
88-90 aastail sündis kõige rohkem lapsi pmst, et need on ikka reaalselt täis hetkel.

Oliverk
22.03.10, 20:20
Käisin ise 2008sept kuni 2009 mai ehk siis 8 kuud ja Tagalapataljonis, kolisime vahepeal Tallinnast üle Paldiski ja tekkisid uued ülemused ja uued soovid, ning üldiselt olime mõnusad katsejänesed. Vedas sellega et olin eemal Kevadtormist ja sain see aeg netis grindida, lõpp vähemalt hea :) Vähemalt ei pea enam selle üle pead vaevama :)


HAha siis olime koos ühes kohas mingi aeg. Kui mäletad siis ma olin üks neist 3 lontrusest kes kasarmus passisid juuli omadest ja tegelesin teiega esimesel päeval ja vedasin sauna ja meditsiini vahet :D Hommikuti sai hommikuvõimlemist ka tehtud. Aga siis lasti mind koju ära.

teerajaja
22.03.10, 20:23
HAha siis olime koos ühes kohas mingi aeg. Kui mäletad siis ma olin üks neist 3 lontrusest kes kasarmus passisid juuli omadest ja tegelesin teiega esimesel päeval ja vedasin sauna ja meditsiini vahet :D Hommikuti sai hommikuvõimlemist ka tehtud. Aga siis lasti mind koju ära.


Esimesel päeval olin mingi esimese 3 seas kes said oma varustuse ja asjad kätte, ning juuksed olid ka ajatud ja väga ei mäleta kedagi, aga seda mäletan et keegi kantseldas hiljem ka ja sai lõpuks reservi 11 kuu omadest, vb see kes käis maadlust ka vaatamas ?

RudiTurbo
22.03.10, 20:34
mingi suva paberiga saad huiata aastaid. Ise mingi 3 aastat vist pikendanud ja nüüd viimane komisariaat pakkus tädi seekord ainult pool aastat ehk suveni pikendust, aga mind ajas see nii tilti, et käi ja mängi lolli seal ja nõudsin et ennast kohe kirja saada, mida nad LOL siis teha ei tahtnud. Saadeti lisauuringule, siis pakuti veel pikendust samamoodi. Kui ei taha, siis pead, kui tahad, siis ei saa, on nende värdjate tööpõhimõte. Psühhiaater nii umbes seletas ka, et neil jube rakse töö: kõiki vatsu võtta ei saa ja neid kes ei taha, neid ei saa harimise mõttes minema lasta.
Kokkuvõttes ajasid värdjad tilti ja juulis minek anduga samal ajal

Meid läheb juulis sinna nii palju, et saame homegame õhtuti teha ja kätt soojas hoida haha.

Kuigi paberi peal üx vähestest keelatud asjadest oli hasartmängud. Peame suurel kogusel kaardipakke ja chipse sisse smuugeldama, kui iga õhtu gamblimisega vahele jääme, siis lõpux viskab üle ja saadetakse meid koju ära :biggrin:

Staier
22.03.10, 20:49
6.juuli Tapale suurtükki

vapsik
22.03.10, 20:50
Juulist Jõhvi.

Priidix
22.03.10, 20:56
6.juuli Tapale suurtükki

tunnen kaasa, kui sul v2hegi v6imalust siis yrita tulepatareist eemale hoida. kui siia tuled siis saad teada.

Staier
22.03.10, 20:58
tunnen kaasa, kui sul v2hegi v6imalust siis yrita tulepatareist eemale hoida. kui siia tuled siis saad teada.

ai kurja,no ma ei tea seal kutse peal on kirjas,et suurtükki on see kohe nii määrav? endalegi pioneer meeldiks tiba rohkem.

oitarvi
22.03.10, 21:02
Pioneerid ainult kaevavad ju. :D

Staier
22.03.10, 21:07
Pioneerid ainult kaevavad ju. :D

v sis oli õhutõrje see mõnus koht:P

massiivne
22.03.10, 21:14
Endal ka juuli alguses Tapale suurtükki minek, aga kusagilt lugesin, et ikkagi kohapeal vaadetakse, kuhu sind täpsemalt topitakse, kuid samas pidavat suurtükis olema lebom, kui pioneeris. Muidu ise avaldasin soovi, et aega teenima minna, sest tuleb ära käia ja tekkiski sobilik hetk. Kahjuks/õnneks avastasin nüüd pokkeri ja veidi kahetsen, et vaja minna on.

seltsimees
22.03.10, 21:29
Ise juulist võrru. Kas kellelgi hiljutisi muljeid kuperjanovist on? kas sind pannakse või saab ise valida, et miinipilduja, jalavägi, või luure?

Kui ise käisin, siis SBK aja lõpus tehti nimekiri ja siis said ise valida, kuhu soovid minna. Kõik jällegi oleneb ülemustest ja kuhu rühma sa satud, sest mul mõned sõbrad teistest rühmadest näiteks ei saanudki miskit eriti valida. Tüübid valmistati kohe luuresse minekuks valmis. :biggrin:

paradigmlost
22.03.10, 21:36
ma lähen oktoobris Tapale.. sellessuhtes vedas, et juulis minema ei pea: suvi vaba, september vaba, siis 8-ks kuuks teenistusse ja järgmiseks suveks välja. suvi ongi siin Eestis elami- ja inimväärne aeg.

imthcplant
22.03.10, 21:38
NJaaa mul ka krt sügisest virusse minek.... üritasin küll vingerdada kuidagi ära sealt aga ei saanud... Ei lugenud jutt et olen narkomaaan ega ka jutt et olen närvihaige:D Küsiti aind et mida teen kui kanepit ei saa... Ütlesin tuugalt et nu närviliseks lähen ja kui keegi vale sõna ütleb siis ninaluud on kerged minema :D.... Aga huiat selle peale öeldi et küll ära harjud ja et vast saad ikka kuidagi hakkama... Siis hakkasin paluma mereväkke et see oleks ainuke huvi pakkuv koht aga huiat... taas kord tuli jutt et ei saa viru jääb ja kõik... Tuleb kriminaal asi kaela kiskuda kuskilt purjuspeaga ja asi korras saab varuväljapääsu kaudu minekut :D:D:D Ega üldse ei viitsi minna... On siin palju rahvast sügisel virusse minemas ?? Võtaks mõnuga chippe kaasa :D või chippide asendamiseks sobivad ka padrunid :D:D:D:D igaljuhul edu mehed...:D

imthcplant
22.03.10, 21:39
NJaaa mul ka krt sügisest virusse minek.... üritasin küll vingerdada kuidagi ära sealt aga ei saanud... Ei lugenud jutt et olen narkomaaan ega ka jutt et olen närvihaige:D Küsiti aind et mida teen kui kanepit ei saa... Ütlesin tuugalt et nu närviliseks lähen ja kui keegi vale sõna ütleb siis ninaluud on kerged minema :D.... Aga huiat selle peale öeldi et küll ära harjud ja et vast saad ikka kuidagi hakkama... Siis hakkasin paluma mereväkke et see oleks ainuke huvi pakkuv koht aga huiat... taas kord tuli jutt et ei saa viru jääb ja kõik... Tuleb kriminaal asi kaela kiskuda kuskilt purjuspeaga ja asi korras saab varuväljapääsu kaudu minekut :D:D:D Ega üldse ei viitsi minna... On siin palju rahvast sügisel virusse minemas ?? Võtaks mõnuga chippe kaasa :D või chippide asendamiseks sobivad ka padrunid :D:D:D:D igaljuhul edu mehed...:D

Kui leidub mingi hea viis millega 99% vabastuse saab siiis olge muhedad ja andke see teada :D

vsiu100
22.03.10, 21:56
seda 8 ja 11 kuu hariduse juttu ei taha uskuda.
olin 3. kursusel, kui läksin ja ka 8 kuuks, vahipataljoni. peale seda lõpetasin kooli.
ei maksa arvata, et see 8, 11 kuud on terve elu.
kogemus on imo seda väärt ja õpid kasvõi natukeseks ajaks hindama ja rõõmu tundma väga lihtsatest asjadest -
soe voodi, kuum duss, täis kõht ........

Provoker
22.03.10, 21:58
F U krdi laisad peerud. Kui miskit viga ei ole, siis ise põhjuse otsimine on ikka väga masendav ning näitab ilmekalt eesti noorte meeste suhtumist. Siinkohal ei pea silmas mitte suhtumist sõjaväkke, vaid suhtumist kohustustesse. Ei ole ju raske see mõni kuu pekki seljast maha saada.

rohelinekonn
22.03.10, 22:01
8 või 11 kuud pole mõni kuu. Üpris pikk aeg siiski

oitarvi
22.03.10, 22:09
seda 8 ja 11 kuu hariduse juttu ei taha uskuda.
olin 3. kursusel, kui läksin ja ka 8 kuuks, vahipataljoni. peale seda lõpetasin kooli.
ei maksa arvata, et see 8, 11 kuud on terve elu.
kogemus on imo seda väärt ja õpid kasvõi natukeseks ajaks hindama ja rõõmu tundma väga lihtsatest asjadest -
soe voodi, kuum duss, täis kõht ........

Millal sa käisid ajateenistuses? Et võibolla nüüd on muutunud asi.. See 8 ja 11 kuud haridusele pole väga reegel, aga kui ma komissariaadis käisin siis ikka nägin, et põhiharidusevennad lükati sügise peale ehk 8 kuud ja keskharidusega suvesse ehk 11 kuu peale. Mul endal ka päris mitmed tuttavad ära käinud ja paar põhikooli haridusega tuttavat on ka, nemad on küll 8 kuud olnud ja siis 11 kuu tuttavad on ikkagi keskhariduse omandanud omale.


F U krdi laisad peerud. Kui miskit viga ei ole, siis ise põhjuse otsimine on ikka väga masendav ning näitab ilmekalt eesti noorte meeste suhtumist. Siinkohal ei pea silmas mitte suhtumist sõjaväkke, vaid suhtumist kohustustesse. Ei ole ju raske see mõni kuu pekki seljast maha saada.

Minumeelest ka kõrvalehiilimine on eriti mage. Eided on sellised tüübid pigem. Kui ei pea minema siis ei pea, aga nüüd meelega mingi käsi omal puruks lüüa või kriminaalkuritegu teha..no ma ei tea. :mad:

Madis_89
22.03.10, 22:09
7. aprillil lähen ülevaatusele. Midagi teesklema pole plaanis hakata, kui kõlblikuks tunnistatakse siis ikka lähen. Ülikoolis tahaks tegelikult enne ära käia. Ajapikendust saan ikka sealt kohapealt taotleda jah?

kids1ke
22.03.10, 22:12
F U krdi laisad peerud. Kui miskit viga ei ole, siis ise põhjuse otsimine on ikka väga masendav ning näitab ilmekalt eesti noorte meeste suhtumist. Siinkohal ei pea silmas mitte suhtumist sõjaväkke, vaid suhtumist kohustustesse. Ei ole ju raske see mõni kuu pekki seljast maha saada.

Natukene sitt kohustus, eriti kui sõjas oma elu mõttetult loovutada pole kunagi plaanis.

Oliverk
22.03.10, 22:14
11 kuu ja 8 kuu teema on selles et 8 kuu omad on kõik enamus kahuriliha. Seega haridust pole tarvis. 11 kuu omad on autojuhid ja seerud. Seeruks ilma keskhariduseta ei saa. Kui ma läksin 2008 a, siis need kes läksid omal õigel ajal mis kunagi kirjas määratud oli said 11 kuud, üliõpilased siis. Aga kui avaldasid ise soovi ennem käia, siis võisid ka 8 kuu peale saada.

Madis_89
22.03.10, 22:14
Defineeri mõttetult

Provoker
22.03.10, 22:23
Natukene sitt kohustus, eriti kui sõjas oma elu mõttetult loovutada pole kunagi plaanis.

Loe mu kirjutis nüüd veelkord läbi ja mõtle kas leiad sarnasusi endaga. Kõik kohustused ei peagi Sinust ainult sõltuma.

Rohkem siin ma sõna ei võta. Tilt on kerge tulema

vsiu100
22.03.10, 22:29
käisin aastal 2003-2004.

ei hakka kedagi hukka mõistma, aga elu ei jää seisma, kui kaitseväes ära käid.

Pahvak
22.03.10, 22:29
Provoker, see macho jutt on ka päris halb.

Provoker
22.03.10, 22:37
Ma ei ütleks, et macho jutt. Räägin nii nagu asi on. Tegelikult olen ma suht tagasihoidlik inimene. Pange siia 5 head põhjust miks on hea sõjaväest kõrvale hoida ja olete suutnud mind ümber veenda. Ma tean isegi, et sõjaväes on suht suur osa ajast lihtsalt tühja aja raiskamine imelike ülesannete ning käskudega, kuid ka sellel on omad põhjused.

jrgn hell
22.03.10, 22:38
lol, imege kergelt kotte sellise jutuga, et sõjavägi ei meeldi, siis oled eit

Kaadril lihtsalt hea soe koht ja imo see 11 kuud ka läheb kiirelt, aga ega ma ei leia, et asjal selle pärast rohkem pointi oleks

jrgn hell
22.03.10, 22:40
ja see ka haige kui palju need m-id raha raiskavad. Enne andke haiglatele imo

otsige kuskilt mingid riigihanke asjad välja kaitseväe kohta.

jrgn hell
22.03.10, 22:41
Sõber vahel on rääkinud millega "murtakse" noori, et oleks mõnusam sõdur. Tema arust oli ka hästi otstarbekas lasta tüüpidel oma toas edasisi käsklusi oodata, selle asemel, et trenni lasta teha, või lugeda midagi.
LOL

Provoker
22.03.10, 22:42
Pole väitnud, et keegi eit oleks kui sõjavägi ei meeldi. Igaühe oma asi mis teeb, aga küsida avalikus foorumis, et kuidas minema saab hiilida on ikka suht vale.

low-flow
22.03.10, 22:53
Teenisin 2007-2008 Tapal Suurtükis.

Teenistuse koha valikuga on aga tegelikult nii, et ükskõik kuhu sind paigutatakse on igal pool suures pildis tulemus sama - vahel nussitakse ja väänatakse, nii et halb hakkab ja vahel on lebo.
Hariduse jutt, mis siin vahele pressiti on ka osadel suht mööda. Et sind ajateenistusse kutsutaks peab olema lihtsalt keskharidus omandatud. Edasi võid olla kasvõi magistrant või doktor, suurt vahet sul ei tehta. Sooritad mitmed sõdurieksamid ja seal näidatud pädevuse järgi paigutatakse sind ametikohale. 11 kuu meestel on kas seeruks või autojuhiks ning 8 kuu meestel ei ole mitte "kahurilihaks", vaid on lugematult palju erinevaid ametikohti (mõnes läheb jõudu, mõnes mõistust rohkem vaja).


Ise jäin teenistusega väga rahule ning ei vahetaks seda kogemust millegi vastu.

lauri0
22.03.10, 23:31
13 oktoober Kuperjanovisse. hariduse kohta niipalju, et KÄIN praegu ülikoolis, nii et ei ole siin mõtet lolli juttu ajada, kui asjast ei tea. Ise olen nö vabatahtlik ja kohapeal meeldis see neile, sain koha ja aja valida. Äkki keegi foorumist veel sellel ajal kuppi?

Aga jah, parajalt eitesi siin foorumis. Sõbrad vist ära hirmutanud ja nüüd kardavad ajateenistust nagu tuld. Tullakse sellise jutuga, et oi ma parem teenin raha selle asemel või olen muud moodi riigile kasulik. Päris hale, imege joffi ütleks sellistele. Kandke oma roosasid särke ja poole perseni tõmmatud naiste pükse edasi.

sm112
22.03.10, 23:38
Olin 2001-2002 vahipatis, 11 kuud. Kordagi ei ole kahetsenud.

rohelinekonn
22.03.10, 23:56
Aga jah, parajalt eitesi siin foorumis. Sõbrad vist ära hirmutanud ja nüüd kardavad ajateenistust nagu tuld. Tullakse sellise jutuga, et oi ma parem teenin raha selle asemel või olen muud moodi riigile kasulik. Päris hale, imege joffi ütleks sellistele. Kandke oma roosasid särke ja poole perseni tõmmatud naiste pükse edasi.

Nagu näha oled väga asjalik mees, sulle peaks meeldima sõjaväes seal mõtlema ei pea.

Karikakar
23.03.10, 00:01
Siin kisub kohe äctioniks ära

http://www.bestweekever.tv/bwe/images/2008/10/michael%20jackson%20gif.gif

miksnii
23.03.10, 00:05
Kahjuks ei sa ise ka aru neist vendadest, kes elu eest üritavad sõjaväest ära saada...endalgi tuttavaid kes ntx mingi paar liitrit enegria jooki on sisse tõmmanud enne komisariaati, et käsi ikka kindlasti väriseks jms.
Ega sind seal ära ei tapeta ja sealt saadud kogemus aitab ikka mega palju...saad teadmisi, survival skilli, meeskonna tööd, trenni teha, ja püssi lasta...mis selles halba on ?? Loomulikult nussitakse vahpeal ajusid ka, aga igal asjal on oma point.
Ise veel pole käinud (scool n stuff), aga kui kutsutakse siis mingeid ulme vabandusi ei hakka välja mõtlema. Siiamaani kõik sõbrad, kes käinud, on ainult head rääkinud ning kogemusega rahul...osad on isegi edasi jäänud teenima.

leits
23.03.10, 00:12
13 oktoober Kuperjanovisse. hariduse kohta niipalju, et KÄIN praegu ülikoolis, nii et ei ole siin mõtet lolli juttu ajada, kui asjast ei tea. Ise olen nö vabatahtlik ja kohapeal meeldis see neile, sain koha ja aja valida. Äkki keegi foorumist veel sellel ajal kuppi?

Aga jah, parajalt eitesi siin foorumis. Sõbrad vist ära hirmutanud ja nüüd kardavad ajateenistust nagu tuld. Tullakse sellise jutuga, et oi ma parem teenin raha selle asemel või olen muud moodi riigile kasulik. Päris hale, imege joffi ütleks sellistele. Kandke oma roosasid särke ja poole perseni tõmmatud naiste pükse edasi.


ban forever imo

lauri0
23.03.10, 00:13
Asi ongi selles, et maha teevad asja üldjuhul need, kes ise käinud ei ole. Need, kellel asi juba seljataga, on juba teisel arvamusel.

Avaldasin oma arvamust teatud inimestegrupi vastu, miks peaksin saama bani sellise asja eest? Sellepärast, et tundsid ennast mu postituses ära ja tundsid end solvatuna?

leits
23.03.10, 00:21
Asi ongi selles, et maha teevad asja üldjuhul need, kes ise käinud ei ole. Need, kellel asi juba seljataga, on juba teisel arvamusel.

Avaldasin oma arvamust teatud inimestegrupi vastu, miks peaksin saama bani sellise asja eest? Sellepärast, et tundsid ennast mu postituses ära ja tundsid end solvatuna?

ei .. seetõttu et sul on aju asemel mingi vedel tarretis

ActionJackson
23.03.10, 00:26
/TOPIC

BuildUp
23.03.10, 00:28
Pange siia 5 head põhjust miks on hea sõjaväest kõrvale hoida ja olete suutnud mind ümber veenda. Ma tean isegi, et sõjaväes on suht suur osa ajast lihtsalt tühja aja raiskamine imelike ülesannete ning käskudega, kuid ka sellel on omad põhjused.

Viite head põhjust ma vb kohe lambist pakkuda ei oska, aga mõned leian vabalt. Näiteks mind ennast ajab konkreetselt närvi, kui mul on elu näiteks kindlalt rööpas (kindel töö/oma firma, naine, kodu, muud erinevad kohustused) ja mind tõmmatakse kuhugi urkasse lihtsalt 8 või 11 kuuks ära. Ja ealeski ei arva ma, et praegune sõjavägi teeb poistest mehed. Olen juba väga noorest saadik pidevalt spordiga tegelenud ning pmts väga palju ise hakkama pidanud saama. Muidugi ma tean, et sõjaväes käigul on ka mõningased plussid (sõber rääkis, et õppis näiteks püsivust ning kannatlikkust, mis on väga väärtuslikud õppetunnid), kuid üldises pildis arvan ma siiski, et see on üks suur jama ning üritan ka mõne aasta pärast peale kooli lõpetamist sealt ikkagi ära nihverdada.

zyxxx
23.03.10, 00:29
Mina ei ole sõjaväes käinud. Põhjus? Liiga palju asju oli juba tol ajal pooleli ja 8-11 kuuks kogu elu katki jätmine oleks olnud päris tõsine tagasilöök ja mõttetus.

Samas on isegi natuke kahju, et sõjaväeline koolitus kui selline on läbi tegemata. Kindlasti oleks seal olnud huvitav. Pooldaksin väga sõjaväge kui kogu see üritus oleks ära mahutatud kahe kolme kuu sisse ja see sisaldaks professionaalset sõjalist väljaõpet.

Kahjuks on päris suur osa sõjaväest seotud lakke vahtimisega ja see jääb mulle arusaamatuks, miks või kellele see hea on.

chrosmos
23.03.10, 00:43
tahtsin minna, kuna oleks saanud tervise ja keha vormi ajada, kohustusi kindlamalt täitma hakata.
seljaoperatsiooni pärast ei võetud.

privador
23.03.10, 00:47
Ärge minge jh sõjaväkke. Pole just lahe iga öö mõelda, et keegi paneb äkki perse
Olete Oz-i näinud?
Kui midagi valel ajal vales kohas ütled,teed saad lõuga jne

See, kes mugava elu pealt väkke läheb võib paar esimest päeva olla paras sokk

oitarvi
23.03.10, 01:00
Ärge minge jh sõjaväkke. Pole just lahe iga öö mõelda, et keegi paneb äkki perse
Olete Oz-i näinud?
Kui midagi valel ajal vales kohas ütled,teed saad lõuga jne

See, kes mugava elu pealt väkke läheb võib paar esimest päeva olla paras sokk

lol. Mõndasid on ilmselt jah ameerika filmid ära hirmutanud. ::)

k2snakalle
23.03.10, 01:32
jama värk kohe...ise tahaks nagu 110% minna. Patrioot siiski + kogemus kogu eluks.
Aga jah suht 99,9% ühe tervisehäda pärast ei võeta :S

inward
23.03.10, 02:27
Buildup ütles kõik ära
+1

sm112
23.03.10, 02:49
Mind huvitab, et mis te, viilijad, sõja korral teeksite - võtaksite siiski püssi kätte või tõmbaksite kuskile taisse peitu?

variatsioon
23.03.10, 02:51
Mind huvitab, et mis te, viilijad, sõja korral teeksite - võtaksite siiski püssi kätte või tõmbaksite kuskile taisse peitu?
taisse obv

privador
23.03.10, 02:57
Viite head põhjust ma vb kohe lambist pakkuda ei oska, aga mõned leian vabalt. Näiteks mind ennast ajab konkreetselt närvi, kui mul on elu näiteks kindlalt rööpas (kindel töö/oma firma, naine, kodu, muud erinevad kohustused) ja mind tõmmatakse kuhugi urkasse lihtsalt 8 või 11 kuuks ära. Ja ealeski ei arva ma, et praegune sõjavägi teeb poistest mehed. Olen juba väga noorest saadik pidevalt spordiga tegelenud ning pmts väga palju ise hakkama pidanud saama. Muidugi ma tean, et sõjaväes käigul on ka mõningased plussid (sõber rääkis, et õppis näiteks püsivust ning kannatlikkust, mis on väga väärtuslikud õppetunnid), kuid üldises pildis arvan ma siiski, et see on üks suur jama ning üritan ka mõne aasta pärast peale kooli lõpetamist sealt ikkagi ära nihverdada.

-1

Eiole päri mitte. Sõjaväekohustus on juba ENNE teada, kui firmad, ilus naine jms olema son. See on nüüd küll nadi vabandus, kui ollakse ajateenistusest kõrvale hoidnud paar aastat selle ajaga on raha tehtud ja elu korda seatud ja siis öeldakse, et ****, kas riik tahab mu elu ära rikkuda.

Kui sa elad siin riigis siis sul on ka kohustused. Minu arust on see juba au asi ära käia

Sellega uhkustaval või mõnitaval toonil, et näed lasin arsti kuidagi üle jne sain vabaks pole küll asi millega kelkida ja minu silmis see head muljet mehest ei jäta.

privador
23.03.10, 03:06
Muuseas mul on paar tuttavat, kes on töötud(pole pokerdajad). Nad saaks ilusti oma oskustega kaitseväesse tööle. Kaitsevägi võtaks nad avasüli vastu. Aga neil pole ajateenistust või paguneid ja kaitseväeuksed jäävad nendele suletuks.
Kõigele lisaks on irooniana üks tüüp veel militaristi huviline ja Kaitseliidus.

jrgn hell
23.03.10, 04:09
see viimane näide on ju sulaselge mõnitus Kaitse instantside poolt.

ära tõusnud ametnikud ei lase tüüpi tööle, kuna ei käinud kaitseväes. Kui tüüpi ennast huvitab, siis ta teeks head tööd. Nahhui, lasku kasvõi teha ajateenistus nüüd ja siis tööle minna. Parem ikka kui kodus istuda.

Ja see maine kellegi silmis ei tohiks ka nii rusuv olla.

Paljud vaatavad mingeid väikseid musta vööga asiaate ja arvavad, et jubedad kung fu killeird. Tegelet lihtsalt elavad oma illusioonides.

ranka
23.03.10, 06:43
ah ei viitsi vaielda aga tahtsin öelda, et tänapäeval ajateenija elab präis head elu. saad kõtu täis, riided selga ning palju reamees plönni saab? tonna? kaks tonni? minu ajal sai 150 krooni, hiljem pärast noorteaega 163 krooni ja kui sa ei tahtnud vanematelt suitsuraha kerjata siis tuli selle rahaga hakkama saada. oleks ma tööline ma läheks naudiks majanduslanguse aeg seda elu seal.

ja see ei ole küll mingi vabandus, et "sõjavägi rikub praeguse rööpas elu ära", sest sõjavägi ei kuku ootamatult sülle. Mina isiklikult jooksin mööda komisariaate juba keskkooli 11-ndas klassis ning enne kui keska oli läbi oli mul aeg kirja pandud sügiseks! Rohkem peate ise jooksma ja end utsitama ning saate kenasti oma elukesed paika.

Keegi siin enne mainis, et sõjavägi on hea, et saad füüsilise vormi ja tervise korda. Minu arvates on ainus, mis seal perse läheb ongi tervis. Mul isiklikult läksid seal hambad läbi. Enne sõjaväge ei olnud ühtegi auku ega kordagi hammas valutanud aga sealse vähese hügieeni, kahtlase söögi ning külmade/niiskete metsalaagrite läks absull kõik hambad läbi. Füüsiline vorm ei paranenud ka sittagi, noorteaeg paranes aga lõpus ikka lebotasid-nälgisid metsas.

Peale selle paljud vennad, kes suitsu ei teinud hakkasid sõjaväes suitsetama. Need olekski suuremad miinused.

variatsioon
23.03.10, 07:11
suht tihti mainatkse "lebotamisest-nälgimisest metsas"
mis värk sellega on?
lehed kaitseväkke ja saadetakse metsa telkima?
kas seal telgis pokerdada võib? :) :afro:

sawcrish
23.03.10, 07:31
Ise käisin Staabi- ja sidepataljonis, seal on küll ikka suht lihtne, eriti kui pokkerit tahad mängida, siis peale noorteaega saad iga õhtu praktiliselt grindida ja NV-l muidugi veel rohkem. Lõpus oli isegi metsalaagrites nett olemas :).

Ainuke jama kui oled vahepeal seal peastaabi häiregrupis, siis pead mingi 24h jooksul mõnikord isegi öösel 3-4 korda peastaapi jooksma positsioonidele (nagu õppehäireid tehakse). Et kui sidepati alla jääd peale rühmade jaotust siis elu kergem kui staabi vendadel.

Ise soovitan küll väes ära käia juba sellepärast et sealt saab väga palju uusi tutvuseid ja parajalt kogemusi, mida tavaelus naljalt ei oska ettegi kujutada. (ise sain Sõõrumaa pojaga tuttavaks)

P.s Aga muidu sõber sai sedasi vahipatist ära, et lihtsalt 1päev ei täitnud ülemate käskusid, siis kutsuti paar korda majori juurde jne, siis pidi 2-ks nädalaks jämejalga minema ning siis saigi minema (kokku 1.5 kuud siis väes) Aga jah see jämejala variant on suht jura, lihtsam ära käia või perearstiga asjad selgeks rääkida.

Provoker
23.03.10, 07:40
Ma olin ka Sidepataljonis, aga kahjuks suht eksperimentaalgrupis mis pidi isegi vahipataljoni ülesandeid täitma. Ja peale noorteaega oli tõesti nii, et said enda läpaka kasarmusse tuua ning wifi levis mõlemal korrusel. Lihtsalt ei tasunud miski turnasi teha kuna iga hetk võidakse kuskile ära kutsuda,

privador
23.03.10, 07:49
Krt ma ikka mäletan õudusega ,missuguse sita ma oelks kokku keeranud

Oli ööorienteerumine-3se pundiga panime ringi. Tulime juba tagasi, kui ma läksin teise vennaga vaidlema, et siit saab otse, et miks me ringiga lähme? Juhtuskli nii , et läkisme lahku ja ma "lõikasin" üksinda.

Kõnnin kõnnin-laagrit ei tule kuskil vastu. Tekkis juba kahtlus ja hakkasin enda sammude järgi tagasi tulema splittimise kohta, et sealt siis "ringiga" laagrisse jõuda. Ei jõudnud ka sedamööda sihtpunkti.

Ausalt öeldes oli nutumaik juba suus. Metsas pimedas sumbates tekkis ka veic kõhedus
Võtsin juba relva(paukpadrunitega) välja, et kui mingi metselukas peaks välja ilmuma teen veidi pauku, et peletada eemale.

Mul ei olnud absaluutselt mingit aimu kus ma olen ja kuhu liigun, aga plaan oli mööda nn pinnasteid käia, et ehk jõuan kuskile.

Mingi ime läbi jõudsingi laagrisse. Laagri leitnant oli juba ärevuses ja vähe ei puudunud, et terve pataljon oleks mind otsima tulnud. Sain muidugi korraliku sõimu osaliseks , aga tegelikult olin ikka suht happy, et kõik oli õnnelikult lõppenud

Panin mittekõnevõimelisena oma telki


Samas tagantjärgi poleks ehk midgai fataalset juhtunud. Paks kasukas oli seljas, mööda pinnasteid lonkides oleksid otsivad iltised mu kiiresti leidnud. Aga nussi ma oelks pärast vist kõvasti saanud.

ok2aa
23.03.10, 07:57
Viite head põhjust ma vb kohe lambist pakkuda ei oska, aga mõned leian vabalt. Näiteks mind ennast ajab konkreetselt närvi, kui mul on elu näiteks kindlalt rööpas (kindel töö/oma firma, naine, kodu, muud erinevad kohustused) ja mind tõmmatakse kuhugi urkasse lihtsalt 8 või 11 kuuks ära. Ja ealeski ei arva ma, et praegune sõjavägi teeb poistest mehed. Olen juba väga noorest saadik pidevalt spordiga tegelenud ning pmts väga palju ise hakkama pidanud saama. Muidugi ma tean, et sõjaväes käigul on ka mõningased plussid (sõber rääkis, et õppis näiteks püsivust ning kannatlikkust, mis on väga väärtuslikud õppetunnid), kuid üldises pildis arvan ma siiski, et see on üks suur jama ning üritan ka mõne aasta pärast peale kooli lõpetamist sealt ikkagi ära nihverdada.

no aga miks sa siis kohe peale keskkooli ei läinud? oma viga, et asja edasi lükkasid.

oitarvi
23.03.10, 08:40
Mind huvitab, et mis te, viilijad, sõja korral teeksite - võtaksite siiski püssi kätte või tõmbaksite kuskile taisse peitu?

Kuhu need viilijad ikka lähevad, kui sõjaks peaks minema. Esimese laksuna Rootsi kohe. Häbi peaks olema. Naised ja lapsed mingu, aga mehed jäägu sõdima. Pärast imelik ka kodumaale tagasi tulla, kui Eesti sõja võitnud. Need kes sõjaväes pole käinud, arvate, et sõja ajal jäetakse koju? Ei, tagalasse kardulaid koorima. ::)

leits
23.03.10, 08:44
mul on olnud riigikaitse gümnaasiumis ning nädal aega mingi metsas koolitus or smth .. lasta oskan, sihtida ka .. nahhui mul muud sõjas vaja

oitarvi
23.03.10, 08:46
mul on olnud riigikaitse gümnaasiumis ning nädal aega mingi metsas koolitus or smth .. lasta oskan, sihtida ka .. nahhui mul muud sõjas vaja

Ega muud vaja polegi, võibolla autot ka juhtida. :smiley: Peaasi, et Rootsi ei tormaks. :biggrin:

leits
23.03.10, 08:47
Naah pigem hispaaniasse kuhugi vilasse, kus norm grindida

Maheaatom
23.03.10, 08:48
Omal ajal (12 kuud kõigile ja "vana määrustik") oli reaalsus see, et ega alguses tõesti keegi väkke ei kippunud ja kui lõpuks läksid, unistasid sellest päevast, mil sind lõpuks demblisse saadetakse ning tegid õhtuti kasarmu seinal olevasse palja naise pildiga kalendrisse ristikesi. Kui lõpuks välja said, siis jõid paar päeva ning hakkasid mõtlema, et kurat - ega see kaitsevägi polnudki kõige hullem. Aasta pärast mõtlesid heldimusega, et kino sai ikka rohkem kui rubla eest ning tuletades meelde tsirkust 1999. aasta suvel Meegomäel, pean tunnistam, et rohkem pole vist elu sees hirnuda saanud kui seal. Viie aasta pärast mõistad juba selgelt, et kaitseväes käik oli ülimalt vajalik - uued teadmised, eluks ülivajalik juhtumiskogemus ning oskus teistega arvestada, paljud häid tuttavaid.

Kas praegu ei ole mitte nii, et kes ikka kuidagi teenida ei taha, pääseb ikkagi ära sest neid kes tahavad, on nagunii küllaga? Prii elamine, võrreldes varasemaga korralik "taskuraha", head sportimisvõimalused, võid riigi kulul endale kõik juhilubade kategooriad teha ning teadmine, et tsiviilis valitseb nagunii karm tööpuudus ja majanduskriis?

variatsioon
23.03.10, 08:56
kui ma sinna sõjaväe komissariaati ülevaatusele lähen kas nad siis saadavad mind insta sõtta?

tahaks teada kas ma üldse saaks minna kaitseväkke kui ma tahaks.. eks siis peaks edasi mõtlema.

CTXrix
23.03.10, 09:11
Kuhu need viilijad ikka lähevad, kui sõjaks peaks minema. Esimese laksuna Rootsi kohe. Häbi peaks olema. Naised ja lapsed mingu, aga mehed jäägu sõdima. Pärast imelik ka kodumaale tagasi tulla, kui Eesti sõja võitnud. Need kes sõjaväes pole käinud, arvate, et sõja ajal jäetakse koju? Ei, tagalasse kardulaid koorima. ::)


Keda oleks Eesti võimeline sõjas reaalselt võitma? Monacot? Vatikani? Kindlasti mitte ühtegi riiki, kes meid reaalselt kunagi rünnata võiks (khmm...Venemaa obv). NATO'le ka loota ei saa, sest elusees ei hakka nad n-ö maailmarahuga riskima mingi mõttetu väikese riigi pärast. Just a thought.

Tarq666
23.03.10, 09:16
Omalajal tahtsin minna. Siis olingi juba kupis ja arst äkki avastas, et vererõhk on liiga kõrge ja saadeti tagasi samal päeval kui tulnud olin. Nii, et sõjaväes käik kujunes 6h pikkuseks. Tartus sõjaväearst aga ütles mulle, et ma kaalust alla võtak ja südameuuringutele läheks. Ühesõnaga näe vaeva, et sõjaväkke saada. Vaeva ma ei näinud ja järgmisel kohtumisel arstiga kirjutas ta paberi välja, et pole kõlbulik. Öeldes mõnitavalt, et kui nii jätkan, siis jään halvatuks. Loomulikult peale paberi kättesaamist hakkasin oma tervise eest rohkem hoolt kandma ja nüüd 6 aastat hiljem on tervis täitsa tipp topp.

oitarvi
23.03.10, 09:17
Keda oleks Eesti võimeline sõjas reaalselt võitma? Monacot? Vatikani? Kindlasti mitte ühtegi riiki, kes meid reaalselt kunagi rünnata võiks (khmm...Venemaa obv). NATO'le ka loota ei saa, sest elusees ei hakka nad n-ö maailmarahuga riskima mingi mõttetu väikese riigi pärast. Just a thought.

Väga negatiivne nüüd mõelda, et Eesti ei saa kellestki jagu. obv Eesti ainus vastane on Venemaa. Kord juba on Venemaa siit välja löödud, miks ka mitte järgmine kord, kui sõjaks läheb...ptui ptui ptui - kolm korda üle õla.
NATO abile peab lootma ja neil on kohustus tulla ikkagi 48h jooksul või oli see kahe nädala?, samas ei saa kedagi usaldada. Ikka peab ise hakkama saama.

bounce
23.03.10, 09:17
Kuhu need viilijad ikka lähevad, kui sõjaks peaks minema. Esimese laksuna Rootsi kohe. Häbi peaks olema. Naised ja lapsed mingu, aga mehed jäägu sõdima. Pärast imelik ka kodumaale tagasi tulla, kui Eesti sõja võitnud. Need kes sõjaväes pole käinud, arvate, et sõja ajal jäetakse koju? Ei, tagalasse kardulaid koorima. ::)

see on nagu hu-s durrri vastu meelega kaotama minna. pealegi sõda kui sellist vaevalt et eesti pinnal üldse kunagi toimubki enam, vajadusel võetakse riik üle ja kõik.

variatsioon
23.03.10, 09:21
kuna üldse sõjaväkke saab minna?
suve lõpus on võimalik?

Cremer
23.03.10, 09:26
Soe soovitus - kellel on võimalus minna, käige ära. +ev kindlasti.
Ise sain 2001-2002 käidud Kuperjanovis. Näljanädal -18 väljas, ühesõnaga täismäng.
Pärast seda on veel üks näljanädal Londonis üle elatud - see oli puhkus sõjaväe omaga võrreldes :)

Godspeed_EJ
23.03.10, 09:28
Keda oleks Eesti võimeline sõjas reaalselt võitma? Monacot? Vatikani? Kindlasti mitte ühtegi riiki, kes meid reaalselt kunagi rünnata võiks (khmm...Venemaa obv). NATO'le ka loota ei saa, sest elusees ei hakka nad n-ö maailmarahuga riskima mingi mõttetu väikese riigi pärast. Just a thought.

this is retarded.

Mis on sinu arvates NATO eesmärk? Mis juhtub, kui üht NATO liikmesriiki rünnatakse ja sellele ei reageerita?

oitarvi
23.03.10, 09:29
kuna üldse sõjaväkke saab minna?
suve lõpus on võimalik?

Tavaliselt sulle määratakse, et kas lähed suvel või sügisel. Muidugi see pole reegel päris, aga keskhariduse omad lähevad suvel ja põhiharidusega sügisel. Mina olen vähemalt kuulnud ja näinu niipalju. Et võid sellega veidikene arvestada. Muidugi, kui lähed vabatahtlikult siis sul on rohkem otsustamisvõimalust.
Näiteks kui mina komissariaadis käisin siis pakuti mulle mereväge 2011, ütlesin kas varem ei saaks? Öeldi, et kõik kohad suht täis ja ei hakata kuskile suruma. Muidugi paar venda, kes ennem mind käisid kabinetis, neile pakuti veel Virut või Tapat. Igaljuhul ütlesin, et hiljem ka väga ei viitsi enam minna, et siis jääb see merevägi. Muidugi öeldi ja vaadati, et ma pole vabatahtlikult ka tulnud, vaid kutsuti. Enamus olid seal komissariaadis alles koolipoisid, et omandamata keskharidus veel. Mulle tundus vähemalt, et neil oli veel vähem otsustamisvõimalust, et nemad määrati kohe kuskile, aga kes oli keskhariduse omandanud sai veel midagi valida. Tundus vähemalt nii..


this is retarded.

Mis on sinu arvates NATO eesmärk? Mis juhtub, kui üht NATO liikmesriiki rünnatakse ja sellele ei reageerita?

Muidugi NATO peab tulema, oli see kahe nädala jooksul? Seni peab Eesti vastu pidama, aga vaevalt ta nii kaua peaks. Samas kas ka NATO reageerib üldse kiiresti või algul passib peale?

zyxxx
23.03.10, 09:45
see on nagu hu-s durrri vastu meelega kaotama minna. pealegi sõda kui sellist vaevalt et eesti pinnal üldse kunagi toimubki enam, vajadusel võetakse riik üle ja kõik.

Paraku ta nii täpselt ongi. Gruusiaga oli hiljuti ehe näide mismoodi ära tehakse kui vajadus peaks olema. Pealegi oli Gruusia sõjavägi märgatavalt võimsam Eesti omast. Kui õigesti mäletan, siis mitusada tanki, hävitajaid jne... mis on Eestil vastu panna? Õhuvägi koosneb paarist minikopterist. Tanke on täpselt 0 tükki. Gruusia sõjavägi pidas kaua vastu? Päev? Kaks?

Kõik metsavendadeks ja hakkame siin sileda maa peal sissisõda pidama? NATO vihmavari on ka selline teema, et kui suurriigid laua taha istuvad ja mingi mõjusfääride ümberjagamise kunagi teevad, siis võime me oma NATO vihmavarjust ainult und näha.

Ühesõnaga. Tahan seda öelda, et ajalool on kahjuks harjumus korduda ja Eesti territoorium on alati olnud koht kus erinevate suurriikide huvid põrkuvad. Vanasti tulid ristirüütlid odadega torkima, nüüdsel ajal tulevad hävitajad.

Arvata, et meie eluajal midagi sellist ei kordu oleks vist suht sinisilmne loota.

ragZag
23.03.10, 09:51
Endal 7. juulil mereväkke minek.

variatsioon
23.03.10, 10:00
Tavaliselt sulle määratakse, et kas lähed suvel või sügisel. Muidugi see pole reegel päris, aga keskhariduse omad lähevad suvel ja põhiharidusega sügisel. Mina olen vähemalt kuulnud ja näinu niipalju. Et võid sellega veidikene arvestada. Muidugi, kui lähed vabatahtlikult siis sul on rohkem otsustamisvõimalust.
Näiteks kui mina komissariaadis käisin siis pakuti mulle mereväge 2011, ütlesin kas varem ei saaks? Öeldi, et kõik kohad suht täis ja ei hakata kuskile suruma. Muidugi paar venda, kes ennem mind käisid kabinetis, neile pakuti veel Virut või Tapat. Igaljuhul ütlesin, et hiljem ka väga ei viitsi enam minna, et siis jääb see merevägi. Muidugi öeldi ja vaadati, et ma pole vabatahtlikult ka tulnud, vaid kutsuti. Enamus olid seal komissariaadis alles koolipoisid, et omandamata keskharidus veel. Mulle tundus vähemalt, et neil oli veel vähem otsustamisvõimalust, et nemad määrati kohe kuskile, aga kes oli keskhariduse omandanud sai veel midagi valida. Tundus vähemalt nii..



Muidugi NATO peab tulema, oli see kahe nädala jooksul? Seni peab Eesti vastu pidama, aga vaevalt ta nii kaua peaks. Samas kas ka NATO reageerib üldse kiiresti või algul passib peale?
mky.. tänks.

aga kus oleks siis kõige parem 8 kuud veeta?
ja kas ma pean kohe seal komissariaadis ära otsustama kuna/kuhu tahan minna?

ja.. mida ma nüüd siis tegema pean et ülevaatusele pääseks? :)

Godspeed_EJ
23.03.10, 10:07
Arvata, et meie eluajal midagi sellist ei kordu oleks vist suht sinisilmne loota.

IMO on sinisilmne arvata, et NATO on vaid kujuteldav kaitse. Kogu allianss laguneb, kui ühte oma liikmesriiki ei suudeta/taheta kaitsta. Põhimõtteliselt annaks see märku, et tegemist on äärmiselt nõrga liiduga, mis ei paku ühelegi oma liikmesriigile kaitset.

Üldiselt pole Venemaal enam Eestist ka nii suurt kasu, mis ajendaks meid ründama. Logistilised probleemid saadi ammu lahendatud ja peale metsa pole meil midagi, mis väärtuslik oleks. Puht põhimõtte pärast ei riski isegi Venemaa kallaletungiga Eestile. Kaotada on rohkem, kui võita.

variatsioon
23.03.10, 10:12
kaldute veits teemast mööda :D

kui palju inimesed kahetsevad kaitseväes käimist 5a hiljem?

tafka31
23.03.10, 10:25
2008-09 käisin Viru patis. Lifetime kogemus, raudselt ei kahetse aga saan ka viilijatest aru...

Godspeed_EJ
23.03.10, 10:34
kui palju inimesed kahetsevad kaitseväes käimist 5a hiljem?


Endal saab ka. 17mail 8a sellest, kui reservi sain ja ei kahetse absoluutselt Kalevi pataljonis veedetud aega. Miks? Läksin kohe peale keskkooli, kuna teadsin, et hiljem vaevalt tahan minna, kui ülikoolis/tööl käin. Oli võimalus ka vabastus saada, aga keeldusin. Sõjaväes õpib nii mõndagi, kui endal vähegi tahtmist on.
Siiani on ühed parimad sõbrad need, kellega koos teenisin. Nalja sai palju ja kui aus olla, siis ootan juba ammu kordusõppuste kutset, mida pole siiani saanud.

PS: Kui käed-jalad töötavad, siis võiks ikka ära käia. Loomulikult kohe peale kooli lõppu, et hiljem elu ette ei jääks.

zyxxx
23.03.10, 10:35
IMO on sinisilmne arvata, et NATO on vaid kujuteldav kaitse. Kogu allianss laguneb, kui ühte oma liikmesriiki ei suudeta/taheta kaitsta. Põhimõtteliselt annaks see märku, et tegemist on äärmiselt nõrga liiduga, mis ei paku ühelegi oma liikmesriigile kaitset.


Ameerika kongressis on juba aastaid teatud poliitikud teinud lobitööd selles suunas, et peatükk 5 (see siis määrabki selle kõik ühe eest printsiibi) saaks muudetud, kuna nende arvates on see ebaloogiline, et mingi väikese Ida-Euroopa riigi pärast seab USA ennast ohtu ja võib alata põhimõtteliselt uus ilmasõda. Kogu NATOt hoiab koos paraku USA ja kui mõni selline vend peaks seal pukki saama, kelle meelest ei ole mõtet liigseid riske võtte, siis ongi meie jaoks NATO-st järel vaid kujuteldav kaitse.

ranka
23.03.10, 10:37
suht tihti mainatkse "lebotamisest-nälgimisest metsas"
mis värk sellega on?
lehed kaitseväkke ja saadetakse metsa telkima?
kas seal telgis pokerdada võib? :) :afro:

Sest metsas sa saad oma lollaka 24 tunni pakki, mis sisaldab mõnda pakki kiirnuudleid, konserve, paar sokolaadi ja veel mõni ninnu-nännu. Vahepeal juhtus, et toodi lõunaks ka söök patist aga siis oli üks termos 30 mehe peale ning hui sealt söönuks said. Maybe nüüd on teised ajad, kui siin räägitakse, et võta läppar kasarmusse.

Tra ma läheks uuesti hea meelega kaitseväkke, teeks seal oma 10:00-18:00 tunnid ära ja siis lased 4-5 tundi kõva grindi. Kõht täis, riided seljas, nalja saab ka nabani.


mul on olnud riigikaitse gümnaasiumis ning nädal aega mingi metsas koolitus or smth .. lasta oskan, sihtida ka .. nahhui mul muud sõjas vaja

Sõjas laskmine, sihtimine on kõige viimane asi, mis sind aitab. Kui sa ei oska korralikult positsiooni valida, maskeeruda, liikuda üksinda, jao, rühma, pataljoni koosseisus, relva lahti võtta + sadat muud strateegilist nippi siis kulla leits poiss tõenäoliselt juhtub nii, et sa ei suudagi ühtegi pauku teha enne kui sul ajud on sodid ja ema-isa kodus nutavad, et oli alles hea poeg aga krt sõda ei osanud pidanud. See on umbes sama nagu ma ütleks sulle pokkeris, et mängi neid ja nied kaarte preflopis aga ma ei ütle, kas sa pead tõstma või callima, kui palju ning postflopist ei räägi sõnagi.



kui ma sinna sõjaväe komissariaati ülevaatusele lähen kas nad siis saadavad mind insta sõtta?

tahaks teada kas ma üldse saaks minna kaitseväkke kui ma tahaks.. eks siis peaks edasi mõtlema.

Ei algul on komisjonid. Uuritakse ikka, et kas sul noks küljes, et kas mehi ei vaata, kui hele pirn sul kahe kõrva vahel põleb, kopsud-süda, vereproovid, saada purki ka nats pissida ning siis kui enamus su mootorist korras siis on lootust, et saad kuhugi ja ikka öeldakse mõned kuud ette.

ranka
23.03.10, 10:39
kaldute veits teemast mööda :D

kui palju inimesed kahetsevad kaitseväes käimist 5a hiljem?

Lisan teema algusesse polli.

ranka
23.03.10, 10:43
Muidugi NATO peab tulema, oli see kahe nädala jooksul? Seni peab Eesti vastu pidama, aga vaevalt ta nii kaua peaks. Samas kas ka NATO reageerib üldse kiiresti või algul passib peale?

See ajavahemik on 30-60 päeva, kahe nädalaga ei suudeta isegi tankidele kütet sisse valada.

variatsioon
23.03.10, 10:43
lillad ei pääsegi sõjaväkke? :D
siis ju vabsjee kerge kõrvale hiilida?


Lisan teema algusesse polli.

tänks.. tahtsingi just polli kuhugile teha :)

ranka
23.03.10, 10:44
Ma ei tea kas nad ei pääse aga oleks väga kummaline kui miski Arnold dussi all silm punnis oma sisaliku keelt limpsab ning kui metsalaagrites pesemiseõpe on siis heameelega läheks aitaks oma kamraadil rosinaid eemaldada :P

Madis_89
23.03.10, 10:54
Ameerika kongressis on juba aastaid teatud poliitikud teinud lobitööd selles suunas, et peatükk 5 (see siis määrabki selle kõik ühe eest printsiibi) saaks muudetud, kuna nende arvates on see ebaloogiline, et mingi väikese Ida-Euroopa riigi pärast seab USA ennast ohtu ja võib alata põhimõtteliselt uus ilmasõda. Kogu NATOt hoiab koos paraku USA ja kui mõni selline vend peaks seal pukki saama, kelle meelest ei ole mõtet liigseid riske võtte, siis ongi meie jaoks NATO-st järel vaid kujuteldav kaitse.

Imo see 5. peatükk hoiabki praegu suuremad sõjad ära. Vähemalt niikaua kui idapiiri taga veel mingi mõistus pukis on.

leits
23.03.10, 11:04
Ranka kõik mida sa rääkisid, küigest tehti ka kiirkursus .. imo mingid baas teadmisd siiski olemas ..

eks ta siuke mõttetuks vaidluseks üldjuhul kisub .. kes tahab see l2heb, kes ei taha see peab ka vb minema ja kes on vigane see ei l2he .. mis teha, life sucks

Godspeed_EJ
23.03.10, 11:13
Ameerika kongressis on juba aastaid teatud poliitikud teinud lobitööd selles suunas, et peatükk 5 (see siis määrabki selle kõik ühe eest printsiibi) saaks muudetud, kuna nende arvates on see ebaloogiline, et mingi väikese Ida-Euroopa riigi pärast seab USA ennast ohtu ja võib alata põhimõtteliselt uus ilmasõda. Kogu NATOt hoiab koos paraku USA ja kui mõni selline vend peaks seal pukki saama, kelle meelest ei ole mõtet liigseid riske võtte, siis ongi meie jaoks NATO-st järel vaid kujuteldav kaitse.

Jah, ma olen nõus, et peatükk 5 on see, mis meid päästab.

Samas on su jutt natuke selline should have-could have-would have, ehk hetkel me lähtume siiski teadmisest, et 5 peatükk on põhikirjas sees ja toimib.
Võime ka ju oletada, et Saksmaal saab pukki Hitler 2 ja kõik varasemad kokkulepped on kehtetud.

oitarvi
23.03.10, 12:17
Sest metsas sa saad oma lollaka 24 tunni pakki, mis sisaldab mõnda pakki kiirnuudleid, konserve, paar sokolaadi ja veel mõni ninnu-nännu. Vahepeal juhtus, et toodi lõunaks ka söök patist aga siis oli üks termos 30 mehe peale ning hui sealt söönuks said. Maybe nüüd on teised ajad, kui siin räägitakse, et võta läppar kasarmusse.

Enam vist näljanädalaid ei teha nagu kuulnud olen. Ja täna üks ütles, et ta tuttav ostis läppari järelmaksuga, võttis väkke kaasa. Ma imestasin, et kas lubatakse siis lausa juba nii.


lillad ei pääsegi sõjaväkke? :D
siis ju vabsjee kerge kõrvale hiilida?

Kuuldavasti ka enam ei ole see mõjuv põhjus. Pead ikka minema.

AshrakWhite
23.03.10, 12:43
Ei ole käinud kahjuks, oleks läinud küll kui keha lubaks, kogemus ilmselt mõnus, samas ma olen veits sõjard ka :D

ahjaa, peale SBK'd on väga easymode väidetavalt.

Ski
23.03.10, 12:51
No kõige kindlam liin on ennast täis kusta seal :D aga ma tahaks seda venda näha, kes läheb oma murega kuskile seeru juurde igahommik, et juhtus näed õnnetus mul :D Endal on plaan perearsti juurde minna ja selja valu kaevata.. too saadab ilmselt pilti tegema, aga pilti saadan tegema ühe sõbra kellel selga fucked up ja sai tänu sellele ära.. võib toimida..

oitarvi
23.03.10, 13:08
No kõige kindlam liin on ennast täis kusta seal :D aga ma tahaks seda venda näha, kes läheb oma murega kuskile seeru juurde igahommik, et juhtus näed õnnetus mul :D Endal on plaan perearsti juurde minna ja selja valu kaevata.. too saadab ilmselt pilti tegema, aga pilti saadan tegema ühe sõbra kellel selga fucked up ja sai tänu sellele ära.. võib toimida..

Kuuldavasti oli Tanel Padar kunagi Tapal voodi ära märganud ja vabanenud. Ei tea kas nüüd tõsijutt.::)

Pahvak
23.03.10, 13:12
No kõige kindlam liin on ennast täis kusta seal :D aga ma tahaks seda venda näha, kes läheb oma murega kuskile seeru juurde igahommik, et juhtus näed õnnetus mul :D Endal on plaan perearsti juurde minna ja selja valu kaevata.. too saadab ilmselt pilti tegema, aga pilti saadan tegema ühe sõbra kellel selga fucked up ja sai tänu sellele ära.. võib toimida..

Mul oli plaan nael kopsu lüüa, aga hea, et mõistus pähe tuli.

variatsioon
23.03.10, 13:13
No kõige kindlam liin on ennast täis kusta seal :D aga ma tahaks seda venda näha, kes läheb oma murega kuskile seeru juurde igahommik, et juhtus näed õnnetus mul :D Endal on plaan perearsti juurde minna ja selja valu kaevata.. too saadab ilmselt pilti tegema, aga pilti saadan tegema ühe sõbra kellel selga fucked up ja sai tänu sellele ära.. võib toimida..

üks tuttav tegi samamoodi.

Rage
23.03.10, 13:15
No kõige kindlam liin on ennast täis kusta seal :D aga ma tahaks seda venda näha, kes läheb oma murega kuskile seeru juurde igahommik, et juhtus näed õnnetus mul :D Endal on plaan perearsti juurde minna ja selja valu kaevata.. too saadab ilmselt pilti tegema, aga pilti saadan tegema ühe sõbra kellel selga fucked up ja sai tänu sellele ära.. võib toimida..
mhm.. ma olen ka kuulnud teemat.. et tüüp laseb alla.. ei tahetud kohe vabastust anda.. hoiti veel paar nädalat laatsaretis.. seal ka jätkuvalt lasi alla.. lasti sõjaväest ära.. paha lugu oli aint see, et kodus peale esimest ööd ärgates oli voodi märg.. oli harjunud juba öösel põit vabana hoidma:-P

läpaka osas.. noorte ajal see võetakse raudselt ära vms.. hiljem võid oma läpakat imo hoida seal.. onupoeg oli Pärnu kandis teenistuses.. autojuhi amet oli vms.. siis metsas teiste autojuhtidega olla saanud vabalt suures telgis lebotada.. ja tegid kambakesi LANis Quake 3 Arenat üksteise vastu..

muidu Tapal pidi üsna lebo olema sõltub muidugi kuhu rühma satud.. Pioneerid kaevavad punkreid jms kõvasti rohkem kui teised ja ehitavad sildu.. aga kui miski auto peal või laadur vms oled.. siis on elu suht lill ja hakkab igavgi..

muhkLionu
23.03.10, 14:16
Omal ajal sai nõukogude armees 2 aastat ära teenitud. Nüüd üle 20 -e aasta hiljem seda meenutades ei leia et peaks kahetsema. Kogemus kogu eluks. Nähtud selliseid inimesi ja sellist ellusuhtumist, millist poleks enne unes ka osanud näha.
Esimene aasta oli jube. Samas kui ise normaalne olid, siis suhtuti ka sinusse enamvähem. Need valged varesed kes aga kuidagigi eristusid massist, said ikka tõelist vett ja vilet näha. Üks Moskvast pärit haritlase pojuke päästeti viimasel hetkel silmusest. Ülejäänud aja (paar kuud) oma esimesest teenistusaastast veetis kohalikus laatsaretis. Mitte sellepärast et otseselt miski häda oleks küljes, aga lihtsalt ovhitserid ei julgenud teda kasarmusse tagasi lasta. Nende pead olid ju ka mängus, kui miskit juhtub.
Teine aasta oli juba üsna talutav. Jäi aega trenniks ja kodunt saadetud raamatute lugemisekski ja nii heas füüsilises vormis kui armeest tulles pole ma kahjuks enam kunagi edaspidi olnud.

Praegune 6 või 8 kuud teenistust tundub mulle kui lapsemäng olevat kõrvalt vaadates. Nädalavahetuse koduskäigud, eestikeelses keskkonnas, ei tshurkasid ega kaukaaslasi jne.

Ski
23.03.10, 15:24
üks tuttav tegi samamoodi.


Mmm.. kuses täis ennast või lasi fake pildi teha? Kui pildi, siis kas toimis?

variatsioon
23.03.10, 15:27
Mmm.. kuses täis ennast või lasi fake pildi teha? Kui pildi, siis kas toimis?

pildi värk toimis

K2snakas
23.03.10, 15:30
njh vast läheks ise kah tagantj2rgi(kui võetaks), kui ma teaks, et ma saaks kindlalt sibulate pihta kuule lasta:P
lasta meeldib pmts, aga ainult sellep2rast küll sinna ei l2heks:)

low-flow
23.03.10, 15:33
Meil üks venelane lasi öösel ühe eestlase täis hoopis (mingi vimm neil oli vmt), sai ka nädala pärast minema selle tembu eest.

ok2aa
23.03.10, 15:38
njh vast läheks ise kah tagantj2rgi(kui võetaks), kui ma teaks, et ma saaks kindlalt sibulate pihta kuule lasta:P
lasta meeldib pmts, aga ainult sellep2rast küll sinna ei l2heks:)

mis paska sa ajad? õnneks selliseid debiile ei taheta ka kaitseväkke.

K2snakas
23.03.10, 15:42
mis paska sa ajad? õnneks selliseid debiile ei taheta ka kaitseväkke.

jep paska ajangi, vb sellepärast ei võetudki, kuna ütlesin, et tahaks sibulaid lasta. Masendav ikka!

ranka
23.03.10, 15:55
K2snakas su jutt küll normaalne ei ole :S

Aga pollist hetkel:

57 häält kokku
a) 17 ei kahetse ajateenisutses käimist
b) 1 kahetseb ajateenistuses käimist
c) erapooletut
d) 39 ei ole käinud

Upswing?

Priidix
23.03.10, 16:06
ma ei saa aru, siuke asi ei saa meeldida. esiteks 6 kuu tiksub elust raisku , k2ib kuradi hasartm2ngu seaduse nuss, kuigi obv ei p6e sellep2rast kuna m2ngida peaks saama , moneybookersi kaudu saaks rulli v2lja. kuigi sitt on kuulata seda arutelu. ja tapa kohta niipalju ,et 6hut6rjes on k6ige lebom.

lenC
23.03.10, 16:22
Upswing?
Ma ei saa öelda ühegi 8-kuulise lõigu kohta oma elus, et ma kahetseks seda.

Break-even?

lebovend
23.03.10, 16:35
Ma ei saa öelda ühegi 8-kuulise lõigu kohta oma elus, et ma kahetseks seda.

Break-even?

Pure Pwnage.

Marek K.
23.03.10, 16:37
psyhhiaater ytles mulle kunagi, et mul on nina k6ver ja streetfightereid me s6jav2kke ei lase.

ranka
23.03.10, 16:40
Ma ei saa öelda ühegi 8-kuulise lõigu kohta oma elus, et ma kahetseks seda.

Break-even?

Tõsi aga kui ma võrdlen oma 8-kuulisi lõike näiteks ajateenistusega siis on mul elus olnud tunduvalt mõttetumaid ning vähem elukogemusi andvaid lõike kui ajateenistus.

Provoker
23.03.10, 16:45
Lisa poll võiks olla, et kes tahab minna, kes ei taha minna kuid läheb, ning kes otsiks elueest viimasegi võimaluse viilimiseks.

variatsioon
23.03.10, 16:56
Ma ei saa öelda ühegi 8-kuulise lõigu kohta oma elus, et ma kahetseks seda.

Break-even?

küsimus ole et kas kahetsed sõjaväkke minekut.

inward
23.03.10, 17:03
Oot, aga kui sa saadad teise tüübi selja röntgeni või pilti tegema, kas siis seal ortopeedi või kelle iganes juures uuesti ei küsita id kaarti ? :D

lenC
23.03.10, 17:15
küsimus ole et kas kahetsed sõjaväkke minekut.
Ma ei näri läbi, mis sa öelda tahad, lihtsalt tahtsin öelda, et antud polli tulemusi kuidagi interpreteerida pole mõtet. Või noh, need, kes kahetsevad, tekitavad teatud hämmingu küll, et võiks siin sõna võtta.

inward
23.03.10, 17:17
Samas võiks olla küsimus, kas sa tahad minna sõjaväkke ? Ma arvan, et kui ma seal ära käiks, siis ma ei kahetsekski seda kogemust, aga kui mõelda, et kui mul on võimalus mitte minna, siis ma obv ei läheks.

variatsioon
23.03.10, 17:20
Oot, aga kui sa saadad teise tüübi selja röntgeni või pilti tegema, kas siis seal ortopeedi või kelle iganes juures uuesti ei küsita id kaarti ? :D

ei küsita jh


Ma ei näri läbi, mis sa öelda tahad, lihtsalt tahtsin öelda, et antud polli tulemusi kuidagi interpreteerida pole mõtet. Või noh, need, kes kahetsevad, tekitavad teatud hämmingu küll, et võiks siin sõna võtta.

küsimus ei ole et kas sa kahetsed seda 8 kuud oma elust.
vaid kas sa oled õnnelik selle üle et sa otsusasid need 8 kuud kuskil metsas veeta.

Pahvak
23.03.10, 17:30
ei küsita jh



küsimus ei ole et kas sa kahetsed seda 8 kuud oma elust.
vaid kas sa oled õnnelik selle üle et sa otsusasid need 8 kuud kuskil metsas veeta.

Kordan üle polli küsimuse "Kas kahetsete ajateenistuses käimist?".

variatsioon
23.03.10, 17:36
Kordan üle polli küsimuse "Kas kahetsete ajateenistuses käimist?".

no pmt teeb sama välja.
sest kui sa sõjaväkke ei lähe siis saad ju OBV niisama funida.

ehk siis et kas sa kahetsed et tavalise 8kuu asemel valisid 8kuud teenistuses.

/ma võin segast ka peksta -- pole paar päeva maganud :D

BuildUp
23.03.10, 18:03
-1

Eiole päri mitte. Sõjaväekohustus on juba ENNE teada, kui firmad, ilus naine jms olema son. See on nüüd küll nadi vabandus, kui ollakse ajateenistusest kõrvale hoidnud paar aastat selle ajaga on raha tehtud ja elu korda seatud ja siis öeldakse, et ****, kas riik tahab mu elu ära rikkuda.

Kui sa elad siin riigis siis sul on ka kohustused. Minu arust on see juba au asi ära käia

Sellega uhkustaval või mõnitaval toonil, et näed lasin arsti kuidagi üle jne sain vabaks pole küll asi millega kelkida ja minu silmis see head muljet mehest ei jäta.

Ofc on sõjaväekohustus juba enne teada, aga minu jaoks ei ole see kohe kindlasti prioriteet nr.1. Ma ei hakka oma elu mitte kuidagi sättima sõjaväe järgi, et nüüd ma teen nii ja nii, et kõik ikka sujuks sõjaväe jaoks ning oleksin juba mitu aastat varem valmis, et nüüd on minek.

Ja nagu ikka on inimesed erinevad. Sõjavägi ja auasi - no please give me a break, aga mitte kuidagi ei nõustu. Siin kohal sobiks imo väga hästi ütlus: "Nagu küla koerale, nõnda koer külale" Lihtsalt kuulates kõike seda paska pealt, mis see huinjaa endaga kaasa toob. Tobedad sõjaväe eelsed komissariaadid ning konkreetne mõnitamine, et kes tahab minna see ei saa ja kes ei taha, see peab. Lisaks sellele olen ma piisavalt selline vend, kellele ei meeldi, kui keegi lambikas (just nimelt täiesti suvaline lambi vend) hakkab seljas elama ning kamandama, mida ma võin teha ja mida ma ei või ning tuleb nö mind elama õpetama, olles minust vb mõned aastad vanem kõigest. Fuck it, minul seda asja vaja ei ole!

Kui ükskord see aeg kätte jõuab ning asjad pannakse liikuma sõjaväega, siis no kui ära ei saa, siis ei saa. Naelu endale kõhtu lööma ei hakka ning tittesid ka sellejaoks ei tee, kuid igastahes loodan, et õnnestub siiski ära saada. Ja üleüldiselt ma ei ütleks konkreetselt, et see kõik seal on pask - nagu varem ütlesin, siis peaks palju huvitavaid õppetunde saama ning ka nalja rohkem kui rubla eest, kuid kui on valida, kas tahan oma praeguse elu 11ks kuuks seisma panna tsirkuse jaoks, siis seda ma ei teeks.

Provoker
23.03.10, 18:15
Lapsi võib ikka teha. Iivet vaja tõsta...

K2snakas
23.03.10, 19:54
K2snakas su jutt küll normaalne ei ole :S
eks ma katsun v2hem leveldada siis, kuna inimeste jaoks on see liiga südamel2hedane teema:)

leits
23.03.10, 20:06
eks ma katsun v2hem leveldada siis, kuna inimeste jaoks on see liiga südamel2hedane teema:)

lol imo see polnd mingi level vaid puhta debiilsus
/OT

lauri0
23.03.10, 20:11
Polli vaadates võib järeldada, et foorumi kasutajate seas on palju halva tervisega poisse, kes ajateenistusse ei sobi. Tuleb rohkem trenni teha, vähem arvutiees istuda. Kindlasti on mõni täiesti terve suutnud ära ka viilida. Kuid enamus, kes viilida tahavad, ongi komisjonis parajad mökud, pisar silmis. Ise nägin ikka igasuguseid kinovendi seal. Vaimselt ebastabiilseid ja narkomaane. Kui füüsis ja vaimne korras, siis milleks hakata lolli mängima?

Ajateenistus on eestis kohustus, kedagi ei huvita, kas sa tahad seda täita. Samamoodi võib küsida, kas sa tahad makse maksta? Kui oled terve, pead minema. Kui tervis halb, siis lihtsalt ei lähe. Juba maast madalast tead sa, et sul on ees see kohustus. Riik võimaldab sul selle täitmise aega suhteliselt paindlikult valida, endal peab lihtsalt suu peas olema. Kõige targem ongi peale keskkooli ära käija.

K2snakas
23.03.10, 20:18
lol imo see polnd mingi level vaid puhta debiilsus
/OT

sa pole sõjaväes käinud sina küll ei saa öelda, et see debiilsus on!
mine veeda oma aeg ära siis tule plõksima!!!

Godspeed_EJ
23.03.10, 20:28
njh vast läheks ise kah tagantj2rgi(kui võetaks), kui ma teaks, et ma saaks kindlalt sibulate pihta kuule lasta:P



sa pole sõjaväes käinud sina küll ei saa öelda, et see debiilsus on!
mine veeda oma aeg ära siis tule plõksima!!!

Kinnitan, et esimene lause on debiilsus. Natuke võiks mõelda, enne kui oma mõtted kirja paned.

lauri0
23.03.10, 20:45
sa pole sõjaväes käinud sina küll ei saa öelda, et see debiilsus on!
mine veeda oma aeg ära siis tule plõksima!!!

Ta jah jõle elukogenud vend. Peab teisi idiootideks, kellel on aju asemel tarretis. Või kuidas ta ütleski. Paras tugitooligänkster.

Seda siis kasutaja leits kohta

leits
23.03.10, 20:59
sa pole sõjaväes käinud sina küll ei saa öelda, et see debiilsus on!
mine veeda oma aeg ära siis tule plõksima!!!

i would ban u fish
ykski normaalne inimene ei r22gi ala sibula tapmistest ja am ei tea millest, see kes siin levelit n2eb on sama idioot nagu see vend kes seda mainis lol ... mingi pubekate nali parimal juhul ..

ja sa lauri0 .. poja arene

ranka
23.03.10, 21:08
üks-kaks-kolm ja olgu üksteise sõimamine kadunud või teema lukustub.

pastilaa
23.03.10, 22:16
Ise ei pidanud minema, kuna parasjagu oli kahe seaduse vaheline üleminekuperiood ja tolleaegsed kindla aastakäigu üliõpilased olid miskipärast väljaarvatud. Veel selliseid õnneseeni siin? Kui oleks pidanud minema, oleks muidugi ära käinud ilma vingumata.

Samas minu sõpradest tean ühte, kes oli rahul sealsega. Ta nimelt mereväes ja tal oli siiras huvi sõjanduse vastu - ilmselt mereväe dessantüksuses nalja pole kah. Ülejäänud räägivad täis peaga toredaid lugusid küll, aga enamus seejuures nendivad siiski, et asjaliku tegevuse kontsentratsioon oleks mahtunud paari kuu sisse. Ülejäänud aeg oli suhteliselt sisutu molutamine ja lollimängimine. Kindlasti sõltub ka teenistuskohast ja enda ambitsioonist.

inward
23.03.10, 22:22
Mereväkke läheks isegi, vend kuidagi joppas sinna tutvuse kaudu siis kui tema ära käis. Kolmapäeva õhtuti said nad tihti ladies nightil käidud hollykas :D . Peab meeldima.

oitarvi
24.03.10, 01:44
Mereväkke läheks isegi, vend kuidagi joppas sinna tutvuse kaudu siis kui tema ära käis. Kolmapäeva õhtuti said nad tihti ladies nightil käidud hollykas :D . Peab meeldima.

Äkki oskad mereväest veel lähemalt rääkida? Endal minek sinna. Ma väga sealse eluga pole üldse kursis, see-eest olen tuttavatelt maaväe sõjajutte kurguauguni kuulnud. :rolleyes:


üks-kaks-kolm ja olgu üksteise sõimamine kadunud või teema lukustub.

Ja oh now, ranka. Ära pane järjekordset huvitavat teemat lukku. Bänni parem mölisejad ja leveldajad.

inward
24.03.10, 02:26
Ega ma ise ei oskagi, vend käis mingi umbes 6 aastat tagasi seal, nii et kindlasti seal väga palju muutunud selle aja peale. Eredemad hetked olidki vist need kolmapäevased klubisse põgenemised, talvel metsas olemised nagu ikka ja mingit moodi saadi laost päris palju asju turki lastud. Mäletan veel lauset, et kell kolm öösel pidi auto tagumine ots ja pagass lahti aedade juures ootama :D

variatsioon
24.03.10, 07:08
Polli vaadates võib järeldada, et foorumi kasutajate seas on palju halva tervisega poisse, kes ajateenistusse ei sobi. Tuleb rohkem trenni teha, vähem arvutiees istuda. Kindlasti on mõni täiesti terve suutnud ära ka viilida. Kuid enamus, kes viilida tahavad, ongi komisjonis parajad mökud, pisar silmis. Ise nägin ikka igasuguseid kinovendi seal. Vaimselt ebastabiilseid ja narkomaane. Kui füüsis ja vaimne korras, siis milleks hakata lolli mängima?

Ajateenistus on eestis kohustus, kedagi ei huvita, kas sa tahad seda täita. Samamoodi võib küsida, kas sa tahad makse maksta? Kui oled terve, pead minema. Kui tervis halb, siis lihtsalt ei lähe. Juba maast madalast tead sa, et sul on ees see kohustus. Riik võimaldab sul selle täitmise aega suhteliselt paindlikult valida, endal peab lihtsalt suu peas olema. Kõige targem ongi peale keskkooli ära käija.
pokkerit mängid? (non-olympicus)

nikitheone
24.03.10, 08:51
täpselt variatsioon - kui paljud teist täidavad 100% Eesti seadusi? Kui mingi seadus ei meeldi, siis peaks üritama seda muuta, mitte nii, et tuleb mingi debiilne seadus ja kõik täidavad seda. NSVL'i meil pole enam vaja.

NATO'ga see värk, et me peame ise vastu pidama 30 päeva. Ja mis ma tahan teile südamele panna on see, et mõelge - kas te tõesti tahate, et NATO ja Venemaa hakkaksid Eesti pinnal sõdima? Really tahaksite ka? Nagu tõsiselt?
See oleks kõige hullem asi, mis saaks juhtuda.

rohelinekonn
24.03.10, 09:07
Äkki oskad mereväest veel lähemalt rääkida? Endal minek sinna. Ma väga sealse eluga pole üldse kursis, see-eest olen tuttavatelt maaväe sõjajutte kurguauguni kuulnud. :rolleyes:



kas õpid kuskil mereakadeemias vms?
Kui ei siis arvatavasti lüüakse mereväe jalaväkke ja hakkab hullem treening pihta. Siis kui teised vahivad telekat sa teed trenni, kui nad magavad sa teed trenni või õpid miskit muud tegema. Sest 8h magamist on kusikutele.
Kui miski militirist oled ja sellist asja fännad siis tasub sinna minna. Muidugi ma ei tea kuidas nüüd on lood, sest olen kuulnud et võrreldes 2000 algusega on asjad suht leebeks läinud ja enam nii väga ei nussita kui varem.
Igatahes nukid on sul koguaeg katki kui seal oled

nikitheone
24.03.10, 09:11
sõber just oli mereväes. suht lebo pidavat olema

vsiu100
24.03.10, 09:30
ma läksin kaitseväkke hea ja mingil määral juba paikaloksunud elu juurest(kool lõpetamisel, töö, tüdruk jne). peale keskkooli kohe ei tahtnud, aga 21 aastaselt peale 3. kursust läksin nn vabal valikul. kuigi hakkas peale tulema ka aeg, kus oleks pidanud minema, läksin hea meelega, sest kui ma poleks soovinud minna, oleks piisanud väikese näpuga nipsust, et vabaks saada(ilma hullu vms mängimata)
lihtsalt üks hommik tundus, et elu on liiga tavaline ja on mingit vaheldust vaja.
töö ei kao kuhugi, kuna tööandjal peaks olema kohustus säilitada töökoht, koolist saab akadeemilise ja kui on väärt tüdruk, siis ootab ära ka(noh, mis seal oodata, peale 2 kuud olid pmlst iga nv kodus + igasugu lisapuhkused heade tulemuste eest sõduritestides, võistkondliku pataljonide kulla eest jalgpallis jne jne)
ei ole kordagi kahetsenud, kuna oskusi, kogemisu tuli, nalja sai, tekkisid mõned head sõbrad. samuti oluline, et rohkem hakkas korda minema Eesti ja riigi tulevik.

Madis_89
24.03.10, 10:52
Polli vaadates võib järeldada, et foorumi kasutajate seas on palju halva tervisega poisse, kes ajateenistusse ei sobi.

Ma usun, et ma pole tegelikult ainuke, kes selle viimase variandi poolt hääletas, sest pole veel aeg kätte jõudnud.

kuco
24.03.10, 11:31
Uih Uih...
Kui hea post vsiu poolt...

camu
24.03.10, 12:09
Ma ka isiklikult ei kahetse.
Esiteks saab enda kohta väga palju infot, mida oled suuteline tegema, mida mitte.
Teiseks, kõigega harjub.
Uuesti ei läheks.

vsiu100
24.03.10, 13:15
mul läheb tuju alati heaks, kui paduvihmaga Vahipatist mööda sõidan ja näen rivitrilli või metsast tulevaid kaitseväelasi. teadvustad kohe, et elu on ikka hea ja mugav. tavaolukorras ei oska tihti nagu arugi sellest saada, tundub loomulik.

camul ka hea point, et ennast õpid tundma.

nikitheone
24.03.10, 13:16
Ma ka isiklikult ei kahetse.
Esiteks saab enda kohta väga palju infot, mida oled suuteline tegema, mida mitte.
Teiseks, kõigega harjub.
Uuesti ei läheks.

!

CheekyMullet
24.03.10, 14:09
Ise ei pidanud minema, kuna parasjagu oli kahe seaduse vaheline üleminekuperiood ja tolleaegsed kindla aastakäigu üliõpilased olid miskipärast väljaarvatud. Veel selliseid õnneseeni siin?

Mul oli sama lugu. Olin vist esimesl kursusel kui see seadus vastu võeti. Pidin küll hiljem käima arstlikus komisjonis ja siis arvati reservi vms. Millalgi ülikooli lõpus tekkis korraks veel mõte, et äkki käiks ikka ära, aga see jäigi ainult üürikeseks mõtteks.
Ehk ma ka ei peaks sõna võtma, kuna ma ei ole ise käinud, aga ma ei saa iga hinna eest kõrvalehiilimisest aru. 20-aastasena ei ole teie olemised ja tegemised nii tähtsad kui te ise arvate ja mitte muffigi ei juhtu kui peab aasta pärast sama koha pealt jätkama. Õppida ja tööd teha jõuab alati ja pokkerit saab ka edaspidi mängida. Ma saaks nihverdamisest aru, kui tõesti oleks tegemist maailmatasemel sportlasega või noore geeniusega vms.

paradigmlost
24.03.10, 14:23
mul praegu tööd pole, naist ka pole, pokkeris kõva käpp ei ole, iga päev ärkan kell 14:30, pooled päevad nädalas olen pilves (ei kurda), mingit enesedistsipliini pole, kõik alustatu jätan pooleli või poole peal kaotan huvi, nl10-t grindin esimese downswingini ja siis võtan turniirid ette, milleks pole rolli. Mugav on ja mõnus ka, aga liig aära olen lebotamisega harjund.... sellepärast lähengi sügisel oktoobris suht hea meelega, umbe snagu Vsiu mainis, et vajan vaheldust, karmi korda, et siis sitaks hindama hakata oma praegust eluviisi jne.

vsiu100
24.03.10, 14:43
"sõrad vastu" sündroom tuleneb imo valest paketi serveerimisest ja enda suhtumisest.
kohustuslik, ebamugav, reeglid, kamandamine pole just sõnad, mis müüvad.
kui võtta seda kui kogemust, väljakutset, vaheldust, auasja, siis on kaitsevägi kerge ja huvitav(noh, ez on ta enivei).
samas vabatahtlikuks ei saa me seda teha just geograafilise asukoha/naabrite ja rahvastiku arvu pärast.
1 asi veel, mida juba mainisin on see, et niigi globaliseeruvas maailmas, kus rahvuslikud väärtused ja omanäolisus on kahanevad väärtused, on kaitseväel suur roll nende väärtuste kinnistumisel ja teadvustamise.

LuuK
24.03.10, 14:53
suht +1 paradigmlostiga (va pilves ja gamblimine :). Praegu läheks vahelduse mõttes küll (tingimused kaitseväes on vahepeal ikka kõvasti muutunud). Kahjuks on aeg minemiseks möödas.
Kunagi sain füüsilisest lupsti läbi (enda arvates oli vorm küll üsna vilets), aga psühholoogiga läks natuke nihu, tegin mingi testi (sai ausalt vastatud) ja öeldi, et ärge palun enam siia tulge.
Vennal paar aastat hiljem avastati, et männikäbide vastu allergiline vms, insta kõlbmatu.
Nüüd siis loodame, et väikevend suudab perekonna au päästa ja ikkagi sisse nihverdada ennast kuidagi.

oitarvi
24.03.10, 17:18
kas õpid kuskil mereakadeemias vms?
Kui ei siis arvatavasti lüüakse mereväe jalaväkke ja hakkab hullem treening pihta. Siis kui teised vahivad telekat sa teed trenni, kui nad magavad sa teed trenni või õpid miskit muud tegema. Sest 8h magamist on kusikutele.
Kui miski militirist oled ja sellist asja fännad siis tasub sinna minna. Muidugi ma ei tea kuidas nüüd on lood, sest olen kuulnud et võrreldes 2000 algusega on asjad suht leebeks läinud ja enam nii väga ei nussita kui varem.
Igatahes nukid on sul koguaeg katki kui seal oled

Ei ole käinud mereakadeemias. Ja ei ole ka eriline militarist ning fänn. Aga miks siis nii on/oli, et kes akadeemias käinud pole, nendel kõva trenn peal võrreldes teistega?

noname
24.03.10, 18:41
Sai 2008.aastal 8.kuud Kuperjanovi ÜJP käidud.
Ei kahetse teps mitte seda aega ning läheksin iga kell tagasi!

seltsimees
24.03.10, 19:55
Sai 2008.aastal 8.kuud Kuperjanovi ÜJP käidud.
Ei kahetse teps mitte seda aega ning läheksin iga kell tagasi!

Sama siin.
2007/08 käidud.

Maigah
24.03.10, 20:43
Sügisel on sõtta minek, üldse ei tahaks kohe, mitte et ma seda kardaks või midagi, a ma palju parema meelega käiks tööl ja vaba aja pühendaks pokkerile :)

variatsioon
24.03.10, 20:50
üks küsimus:
ma tahaks aug-nov. minna 8 kuuks kuskile normaalsesse kohta sõjaväkke.
aga kindlasti ei tahaks minna suvel 11kuuks kuskile narva higistama.

kas mul oleks siis mõtekas minna komissariaati? sest kui ma sinna lähen siis mind registreeritakse kindlasti(?) kuskile ära ja suure tõenäosusäga ei ole soovitud ajaks/kohaks enam ruumi?

Potsataja
24.03.10, 20:54
Julge pealehakkamine on pool võitu. Isiklikult pole ka ajateenistust läbinud, kuid oli hetk, kus öeldi ´´´kui kohe tuled, siis võid valida, kuhu minna´´

Provoker
24.03.10, 21:05
Vabatahtlikuna peaks saama valida väeosa kuhu minna. Samas kui sa oled saanud juba kutse siis tõenäoliselt on sind kuskile väeossa juba ära määratud. Üldiselt käib see jagamine piirkondade kaupa. St üks aasta läheb maakonnast punt jalaväkke, järgmise värbamisega õhutõrjesse, järgmine sats tankitõrjesse, järgmine sidepatti jne. Mõte siis selles, et igas maakonnas oleks vajalikud üksused koolitatud, kuna sõjaolukorras pead ikkagi kogunema enda elukohajärgsesse kogunemispunkti.

lenC
24.03.10, 21:07
üks küsimus:
ma tahaks aug-nov. minna 8 kuuks kuskile normaalsesse kohta sõjaväkke.
aga kindlasti ei tahaks minna suvel 11kuuks kuskile narva higistama.

kas mul oleks siis mõtekas minna komissariaati? sest kui ma sinna lähen siis mind registreeritakse kindlasti(?) kuskile ära ja suure tõenäosusäga ei ole soovitud ajaks/kohaks enam ruumi?
Kas see 8 vs 11 kuud haridusastmega määratud polnud? Et kui keskharidus käes, siis on 100% 11 kuud. Vabandan, et pole viitsimist poste läbi kammida :frown:

variatsioon
24.03.10, 21:07
Vabatahtlikuna peaks saama valida väeosa kuhu minna.

kas saab ka valida kuna?
näiteks kui see aasta on kõik kohad täis siis ma saan valida et ma ikka ei tahagi kuhugile minna?

- ei ole saanud kutset

Provoker
24.03.10, 21:10
Ma tean, et mul rühmas oli üks tüüp kes tahtis sidepataljoni saada, ning saigi. Tema puhul oli raudselt tegemist vabatahtlikuga. aga uuri välja

Teavitusosakond:
Telefon 717 1190

Madis_89
24.03.10, 22:00
Kui ma ajapikendust soovin, siis saan seda komosjonis küsida eks?

paradigmlost
24.03.10, 22:30
ei ole haridustasemega seotud LenC, ma käin üöikoolis aga mul on 8 kuud Tapal, Tallinnas sidepataljonis on 11kuud jne erinevalt

Provoker
24.03.10, 22:36
Ma olin sides ka 8 kuud kuigi peale kolmandat kursust kõrgkoolist läksin sinna.

rohelinekonn
24.03.10, 22:36
Ei ole käinud mereakadeemias. Ja ei ole ka eriline militarist ning fänn. Aga miks siis nii on/oli, et kes akadeemias käinud pole, nendel kõva trenn peal võrreldes teistega?

no siis oled meremees ja lähed laeva küürima. Muud jotad kes satuvad kogematta sinna need tehakse jalaväelasteks ja kuna ameerika maal on mereväe jalaväelased kõvad mehed siis ju tahavad siin samamoodi järgi teha. Kuigi olen kuulnud et nüüdseks pole asi enam nii hull. Aga kes teab

alaska
24.03.10, 22:53
Ma tunnen ühte, kes käis mereväes ja see on 5 aastat hiljem ikka peast mereväelane. Hoiaks eemale.

oitarvi
25.03.10, 00:42
üks küsimus:
ma tahaks aug-nov. minna 8 kuuks kuskile normaalsesse kohta sõjaväkke.
aga kindlasti ei tahaks minna suvel 11kuuks kuskile narva higistama.

kas mul oleks siis mõtekas minna komissariaati? sest kui ma sinna lähen siis mind registreeritakse kindlasti(?) kuskile ära ja suure tõenäosusäga ei ole soovitud ajaks/kohaks enam ruumi?

Mis mõttes kas on mõtekas komissariaati minna? Kui kutsutakse, pead minema ja siis kui pikendust ei saa ning puue pole pannakse sind kuskile kirja jah. Suure tõenäosusega sa valida ei saa, kui kutse on sul tulnud. Need, kes vabatahtlikult lähevad, peaks valida saama. Kui ma käsisin komissariaadis siis üks valis näiteks sidepati, muidugi ma sain ka valida miskipärast, kuigi ei tulnud vabatahtlikult. Vaatasid siis, et üks vähestest keskharidusega tüüpidest ilmselt, kes antud hetkel seal olid, sest teised käisid veel gümnaasiumis.
See aasta ma usun sa ei saagi kuskile minna, sest suht täis on juba ja sulle pole veel kutset ka tulnud. Näiteks kui sul kindel plaan ära käia siis mine vabatahtlikult ja ilmselt saad aja 2011. Peaksid siis valida saama väeosade vahel, aga võibolla igalpool ei saa kah.

variatsioon
25.03.10, 01:33
Mis mõttes kas on mõtekas komissariaati minna? Kui kutsutakse, pead minema ja siis kui pikendust ei saa ning puue pole pannakse sind kuskile kirja jah. Suure tõenäosusega sa valida ei saa, kui kutse on sul tulnud. Need, kes vabatahtlikult lähevad, peaks valida saama. Kui ma käsisin komissariaadis siis üks valis näiteks sidepati, muidugi ma sain ka valida miskipärast, kuigi ei tulnud vabatahtlikult. Vaatasid siis, et üks vähestest keskharidusega tüüpidest ilmselt, kes antud hetkel seal olid, sest teised käisid veel gümnaasiumis.
See aasta ma usun sa ei saagi kuskile minna, sest suht täis on juba ja sulle pole veel kutset ka tulnud. Näiteks kui sul kindel plaan ära käia siis mine vabatahtlikult ja ilmselt saad aja 2011. Peaksid siis valida saama väeosade vahel, aga võibolla igalpool ei saa kah.

ei ole kutset tulnud ja tahaks kindlalt see aasta minna.
ei tea mis ma järgmine aasta teen või kus riigis elan ...

Madis_89
25.03.10, 13:12
Kui ma ajapikendust soovin, siis saan seda komisjonis küsida eks?
anyone?

Oliverk
25.03.10, 13:15
Pole sul seal mingit ajapikendust küsida. Lähed millal määratakse. Ajapikendust saad taotleda ainult juhul kui ülikooli esimesel semestril viid tõendi et õpid, siis saad 3a pikendust.

Loomulikutl saad ajapikendust ka juhul kui mingi terviseviga leitakse.

Madis_89
25.03.10, 13:29
okei, aitähh.

flipmachine
25.03.10, 13:35
Kui see 3.a ajapikendus on sisseantud, kas siis ei võta nad sind sõjaväkke varem ka siis,kui kool jääb ütleme peale 1.a pooleli ?

leits
25.03.10, 14:04
nad võtavad siis kui neile sobib, mitte sulle

Keiss
25.03.10, 14:06
mul praegu tööd pole, naist ka pole, pokkeris kõva käpp ei ole, iga päev ärkan kell 14:30, pooled päevad nädalas olen pilves (ei kurda), mingit enesedistsipliini pole, kõik alustatu jätan pooleli või poole peal kaotan huvi, nl10-t grindin esimese downswingini ja siis võtan turniirid ette, milleks pole rolli. Mugav on ja mõnus ka, aga liig aära olen lebotamisega harjund.... sellepärast lähengi sügisel oktoobris suht hea meelega.

LOL. No ma ka siis oleks ammu läinud. Suht kurb samas kui enesedistsipliin puudub ja luua ka ei oska.

lauri0
25.03.10, 14:40
Kui see 3.a ajapikendus on sisseantud, kas siis ei võta nad sind sõjaväkke varem ka siis,kui kool jääb ütleme peale 1.a pooleli ?
Võtavad küll. Pead neile lihtsalt olukorra muutusest teada andma.

Cypher0
26.03.10, 00:24
Teemasse:)

http://memo.alkohol.ee/index.php?id=1

udikaz
26.03.10, 02:16
Räägi lähemalt..

Kõige lihtsamini saab ära, kui sa perearstiga räägid kokku ja lased endale mingisuguse hingamisteede häire kirjutada. See ei musta ka sinu pabereid(psühiaatriga saad ära siis see läheb kirja ja sa ei saa relvaluba näiteks taodelda). Mina sain see sügis ära, sest hingamisteede jama, rääkisin veel juurde et nina koguaeg kinni ja iga hommik pean laskma endale mingit jama ninna et üldse hingata saaks ja et nii pean iga paari tunni järel tegema, siis öeldi mulle, et jah "kahjuks" sind me ajateenistusse vastu ei võta ja rohkem sa meid külastama ei pea(esimenen kord käisin ja sain kohe eluaegse vabastuse). Ajateenistus on fanaatikutele, mina pean seda aja raiskamiseks. :spade:

no_limit
26.03.10, 11:20
Käidud tehtud Tapal Süürtükk ja meteorühm(ei tea kas siuke asi veel eksisteerib-sooviks vastukaja)
Hingamisteede probleemidega ärasaamine ?? Minuga samas toas oli üks sõdur kel oli astma(kord juhtus nii, et keset lahingut tuli haigushoog ja kükitas nurka maha. 3 kuud hiljem sai reservi :D)
Grindida seal minu ajal(2 a tagasi) poleks küll mitte kuidagi never ever saanud
Seal ma kuulsin, kuidas reamees rääkis oma võitudest ja tekkis huvi,selles mõttes on sõjavägi olnud mulle +EV

low-flow
26.03.10, 14:38
Käidud tehtud Tapal Süürtükk ja meteorühm(ei tea kas siuke asi veel eksisteerib-sooviks vastukaja)
Hingamisteede probleemidega ärasaamine ?? Minuga samas toas oli üks sõdur kel oli astma(kord juhtus nii, et keset lahingut tuli haigushoog ja kükitas nurka maha. 3 kuud hiljem sai reservi :D)
Grindida seal minu ajal(2 a tagasi) poleks küll mitte kuidagi never ever saanud
Seal ma kuulsin, kuidas reamees rääkis oma võitudest ja tekkis huvi,selles mõttes on sõjavägi olnud mulle +EV

Nii kaua kui suurtükid mürtsuvad, nii kaua on ka meteo. Ilma ballistiliseta võib möödalask 155-sega ju kuni 4 kilomeetrit olla. Kuidas siis selline asi endisel meteomehel meeles pole?:biggrin:

Muidu meteol läheb suurepäraselt - läinud sügisel saadi 3 uut jaama ja vana MAMS läks pensionile ära.

50CandyJoe
26.03.10, 17:12
käidud vahipatis tlnas 2002-2003, siis kui seerud olid 11 kuud ja teised pudulojused 8 kuud. Endal on ainult head mälestused - sai end suurepärasesse vormi aetud, maitsev toit, palju uusi sõpru ja kamaluga ekstreemsusi - näiteks luurelaagris 17 kraadise pakasega nõukogude aegses suitsukoniaukudega magamiskotis magamine, jne. Kes vähegi saab ja terve on, käige ära!

udikaz
27.03.10, 03:51
Kui see 3.a ajapikendus on sisseantud, kas siis ei võta nad sind sõjaväkke varem ka siis,kui kool jääb ütleme peale 1.a pooleli ?

Kui sa ise midagi ei torgi siis saadavad järgmise kirja sulle alles 3 aasta pärast ;)

Ermii
27.03.10, 19:14
Ise käisin 2005 aastal ka vahipatis, ja läksin sinna vabatahtlikult, kuna mulle maneezist enam kutseid ei saadetud, siis läksin ise sinna ja ütlesin et tahan nüüd teenima minna.
Alguses oli ikka korralik šokk minu jaoks, sest polnud harjunud sellise kamandamisega ja distsipliini nõudmisega, aga sellega harjub kiiresti :) Inimestele kes kardavad et ei saa seal füüsiliselt hakkama, neid just julgustaks, natuke visadust ja saate hakkama küll, ja need kes on sporti teinud, on see easy. Ja kuskil eelpool keegi mainis et peale noorte aega saad valida mis ametile edasi lähed, siis meil see küll ei kehtinud, soovi said kõik avaldada, aga leitnant pani sinna kuhu ise suvatses. Üldiselt julgen õelda et ei kahetse seda aega, ja kui tuleks kordus õppuste kutse, läheks rõõmuga.

anti
27.03.10, 19:18
Kui paljud teist praegu ajateenistuses on? Ja kus ? Ja kuidas pokker selle k6rvalt? ise tapal ja faking nii rigged koht ikka , rohkem nussimist v2lja lubadega ei v6i olla ve?

Ise hetkel Vahipatis. Ise olen kuulnud et Tapa pidi päris luks koht olema. Korralik sõdurikodu, hea toit, ilusad kokad. Linnalubadega nussimine käib ka meie Jalaväekompaniis mõnuga.

ranka
27.03.10, 19:51
Ilusate kokkade pärast sai terve pataljon tunnise gaasihäire ja joosta nii, et kurnad olid paksult tatti täis. Peale seda ei julgenud mitte ükski sõdur ühelegi kokale öelda, et "tsau kiisu, pane mulle rohkem". Eluaeg meeles, tra tunne nagu lämbud oma tati sisse ära.

Madis_89
07.04.10, 19:15
Nii käisin täna läbivaatusel.Tervisehädasid endal enne tänast väga tähendanud polnud, va. see, et alaselg hakkab valutama/jääb kangeks kaua seistes/jalutades.Seda kahjuks ei maininud ka, kuigi kindlasti oleksin pidanud.Vererõhku mõõtes tuli välja, et see on liiga kõrge + arstid ütlesid, et kuulisid südames "kohinaid". Päris vapustus, kuigi ma väga sportlik inimene pole, pummeldan tihti ja suitsetan regulaarselt. Igatahes 3 kuud pikendust, et südamearsti juures ära käia. Suvisem aeg ka tulemas, saab sporti ka teha jälle. PS vererõhk oli täpselt piiri peal olnud, seega vist väga hullu pole?Südamevärk on ka vererõhust tulenev tõenäoliselt? Pikenduse põhjuseks sain vererõhu igatahes.(paar nädalat tagasi perearsti juures mõõtes oli korras)

leits
07.04.10, 19:19
ehe .. y nii on .. mul on mingi osaline ma ei tea sydamepuudulikus sain teada, kuigi kardioloog mainis mulle, et mul polegi .. võta nyyd n2pust .. ilmselt pead koormustestid tegema ja miljon ekg ja muud gd

ottokatz
10.04.10, 00:25
94 käisin...vabatahtlikult, esimene pool andis miskit...ülejäänud aeg ei old sittagi...ei kahetse.Praktika oli sel ajal tõesti nõrk, mu 6 aastane poeg käib ka tihedamini laskamas kui meie siis.See jutt et sõjavägi teeb sust mehe on jama, küll aga õpetab subordinatsiooni ja seda teil neegreil on vaja. Sõjaväest hiilite ära aga kurjast ülemusest ei hiili...ajateenistus on ideaalne aeg õppida kuidas viilida, kus viilida ja kellele mitte vastu haukuda. Ja et teil kuri ülemus saab olema selles ma ei kahtle...(loll oled kui arvad et pääsed)

Provoker
10.04.10, 09:14
Ma enda onu käest kuulnud jutte, et nad said nõuka ajal vist 3 pauku ainult teravmoonaga teha. Asi vist ei olnud palju parem ka eesti aja alguses, kuid kui ma nüüd mõtlen palju ma sain märki lasta, siis kisub nägu naerule küll nats. http://www.hullumajand.com/smailid/tulistab.gif

LuuK
10.04.10, 12:02
siin foorumis kurjade ülemustega küll eriti ei hirmuta

alaska
10.04.10, 12:03
Ma olen sellist juttu kuulnud vene sõjaväest, et vendadele anti AK ja kast padruneid kaasa, et kohustus oli läbi toru lasta kõik, aga enamus lasi ühe pideme ja kaevas ülejäänud maasse. Üsna vastik pidi olema järjest täristada neid, mitte kaif nagu RAMBO III-es.

Provoker
10.04.10, 13:11
Eks see vast sõltus piirkonnast ka kuhu saadeti ma arvan. N-Liit oli vääga suur. Tuli meelde 1 asi mis mulle teenistuse ajal ei meeldinud. Nimelt relva puhastamine tahmast. Väga ruineeriv töö kuna nühi palju tahad kuskil on ikka tahm küljes veel. Ja siis veel näpuotsad ka valusad jne.

low-flow
10.04.10, 14:29
Ma olen sellist juttu kuulnud vene sõjaväest, et vendadele anti AK ja kast padruneid kaasa, et kohustus oli läbi toru lasta kõik, aga enamus lasi ühe pideme ja kaevas ülejäänud maasse. Üsna vastik pidi olema järjest täristada neid, mitte kaif nagu RAMBO III-es.

Täristada on kaif nagu naist panna, aga relva puhastada pärast on puhta p****s. Kui lasta paar salve järjest läbi ei ole hullu, õlilapp võtab ilusti kõik pärast uuesti läikima, aga kui lasta üle 6-8 salve (oleneb relvast), siis seda sitta põleb nii palju raua külge, et võid tundide viisi hõõruda, ikka on tunne, et mingi tahmane läige ja hui lasebki mõni ülem sul "puhastamata relva" kokku panna, nühid öörahuni ja kui tarvis, siis järgmine hommik edasigi veel, kuni läigib.

alaska
10.04.10, 17:02
No siis järelikult oligi selle tahma pärast, maasse kaevamine oli igatahes kasulikum...

inward
29.04.10, 11:16
Nii oktoobris on minek ja olen kuidagi unarusse jätnud mõtlemise, et kuidas sõjaväest pääseda annaks. Kellegil häid mõtteid ja kogemusi, kuidas ära huiata, siis pm :) :D

tafka31
29.04.10, 13:06
8 kuud ja oledki pääsenud

jrgn hell
29.04.10, 13:53
kas kõrgem auaste kehtib üle kogu kaitseväe? peaks ju olema

ma olen suht kindel, et hingelt sõjard sõber hakkab raudselt oma seeru pagunitega mingit teemat ajama, kui reamehe staatus käes mul.
Saab soliidselt saata kuhugi ja siis läbi bürokraatia karistusi oodata

nikitheone
29.04.10, 14:16
mine väljamaale asendusteenindusse

low-flow
29.04.10, 14:29
kas kõrgem auaste kehtib üle kogu kaitseväe? peaks ju olema

ma olen suht kindel, et hingelt sõjard sõber hakkab raudselt oma seeru pagunitega mingit teemat ajama, kui reamehe staatus käes mul.
Saab soliidselt saata kuhugi ja siis läbi bürokraatia karistusi oodata

Jah, kogu käsuliin on juhitud auastmete järgi. Et siis "reaalseid ülesandeid" annavad ikka omad ülemad, aga pumpama võib iga seeru suvalise reamehe panna. Karistamiseks peab põhjus olema, aga "motivatsiooni ja lahinguvalmiduse tõstmiseks" ei pea, nii et, jamh hehe :P

Priidix
02.05.10, 07:33
tra mul jäänd veel 26 päeva ajateenistuse lõpuni ja julgen öelda et siin on ikka korralikult asju mida üle lihtsalt tuleb lasta.

Potsataja
02.05.10, 15:45
Ma siin sattusin ühele artiklile ja kommentaarile, mis tekitas küsimusi:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/article.php?id=23078415&com=1

lugeja60, 28.04.2009 16:13
Hei pedevennad, kes te olete harjunud end oma "sõbra" vastu hõõrudes mõnust ruigama. Kaitseväeteenistus pole mingi sanatoorium. See on riigi poolt kinni makstud koolitus, mis toob kasu kogu ühikonnale. Eesti kaitseväeteenistus läbida on iga meessoost riigialama aukohus ja sellest viilijad on mökud kes ei oska muuhulgas ka oma pereelu hiljem normaalselt elada. Ei tea, mis asi on vastutus ja koos ühise eesmärgi poole püüdlemine. Kaitseväes on käsuliin väga karmilt paigas ja ülemuse käsk on seadus. Punkt. Jobudel pole kaitseväkke asja ja võivad vabalt kodus edasi ähkida.

Kas igast keskmisest pedepeksjast http://www.reporter.ee/2010/04/30/tallinnas-juhatas-volbrioo-sisse-keskpaevane-peks/ saab ükskord lugeja60 , kelle jaoks eksisteerib ainult must ja valge ning iga kõrgemal positsioonil isku poolt antud käsk on seadus ?

Samas ajateenistuse (inimese rohkemal või väiksemal määral tapjaks õpetamisel ) lõpptulemuseks on http://forte.delfi.ee/news/militaaria/kas-sodurid-naudivad-tapmist.d?id=30664505 ehk uuringud Teises maailmasõjas osalenud jalaväelastega näitasid, et ainult 15-20 protsenti neist olid lahingus relvast tulistanud, isegi kui neil seda teha kästi. .

Fakt on see, et inimkonna on koobastest välja toonud need, kes tahavad reeglitest kaugemale vaadata ja midagi uutmoodi teha ja neid kisuvad järjekindlalt igal võimalusel tagasi ´´pimedad´´ käsutäitjad, kes teenivad lõpptulemusena ikka ja jälle RAHA huve.

lebovend
11.05.10, 13:46
oskab keegi 8elda, kas eesti kaitsev2es on olnud ylekoormusest surmajuhtumeid?

ok2aa
11.05.10, 14:13
oskab keegi 8elda, kas eesti kaitsev2es on olnud ylekoormusest surmajuhtumeid?

julgen väita et mitte. mulle tuli septembri lõpus toimuvale kordusõppusele kutse, vist lasen üle.

low-flow
11.05.10, 14:31
oskab keegi 8elda, kas eesti kaitsev2es on olnud ylekoormusest surmajuhtumeid?

Otseselt ülekoormusest ei tea küll öelda, et oleks, muidu mõned üksikud surmajuhtumid läbi aastate on küll.

Üks mida konkreetselt tean, on umbes 10 aasta tagune lugu, kui metsalaagris nälja + väsimuse + mingi x haiguse tõttu vend pillid kotti viskas.

Aga noh, see selline rohkem mitme asja õnnetu kokkusattumus, tõenäoliselt autoga linnas liigeldes on ka tõenäosus suurem, et midagi fataalset juhtub.

iqzero1983
11.05.10, 14:57
julgen väita et mitte. mulle tuli septembri lõpus toimuvale kordusõppusele kutse, vist lasen üle.


Ei soovita seda teha, eelmise õppuse (aasta tagasi) lasin üle, sain 1800.- (miinimum) nüüd septembris samuti Vasalemma minema ja enam ei soovitatud üle lasta.Samuti tõsteti teise kaitseringkonda üle, seega usun et aasta hiljem peaksid ikka minema...
töö, pere, pulm, matus ei ole vabandus, mõjuv tõend perearstilt (kestab kogu kordusõppuse aja) aga küll. lühem tõend kohustab siiski minema kui terveks saad...

raaids
11.05.10, 16:05
aga mis tänapäeval Eestis nendele tehakse kes lihtsalt kohale ei lähe?

low-flow
11.05.10, 16:39
aga mis tänapäeval Eestis nendele tehakse kes lihtsalt kohale ei lähe?

Trahv (1800 - 18000) ja poole aasta pärast uus kutse.

alaska
11.05.10, 16:52
... tapmine on kaif tõesti

Ma ei pidanud silmas tapmist, vaid seda, kuidas Rambo läheb mingisse laohoonesse ja laseb 30 meetrit linti läbi machineguni asjade pihta. Ma ei tea, mitmendas osas see oli.

raaids
11.05.10, 17:36
Trahv (1800 - 18000) ja poole aasta pärast uus kutse.

ja siis saab maksta neid trahve nii kaua kuni saad 27?:D

Oliverk
11.05.10, 17:58
Peale teist korda vist rakendatakse sundtoomist.

Provoker
11.05.10, 18:30
ja siis saab maksta neid trahve nii kaua kuni saad 27?:D

amm 27 ei vabasta kordusõppustest.


Ise ootan küll juba kutset kordusõppusatele aga pole tulnud. Samas pole palju möödas ka kõigest paar aastat teenistusest. Tahaks hetke rutiinist heameelega paariks nädalaks eemale saada ning selle eest ka palk jookseks.

low-flow
11.05.10, 19:53
ja siis saab maksta neid trahve nii kaua kuni saad 27?:D

Meil eksisteerib muidu selline jõustruktuur nagu Kaitseväe Politsei ka, kes tõepoolest võib teha ka visiidi ukse taha mõnele usinamale viiliale. Samas, olen kuulnud päris palju nende ebapädevusest, et a la kutt elab mitte kodus aga vanaema juures ja siis teda ei leita paar aastat sealt ülesse. See kvalifitseerub küll rohkem naised-saunas-rääkisid juttude valdkonda, aga noh, nagu enamus eluvaldkondades, teooria on üks,aga praktika hoopis teine. Teoorias peaksime kõik karu koopas mürama, praktikas aga igaüks mängib seal, kus tahab. Sama asi on kaitseväes viilijatega (tegevus, mida mina isiklikult täielikult taunin) - kes ikka kuidagi ei taha minna, see ei lähe ka, viilib ära kas nii või naa pidi.

variatsioon
11.05.10, 19:56
ja kui see Kaitseväe Politsei sulle ukse taha tuleb ja sa lihtsalt ust lahti ei tee siis.. ei juhtu ju midagi!?

ristijeesus
11.05.10, 20:18
Ka nii pääseb ära: http://epl.ekspress.ee/artikkel/66393

oitarvi
11.05.10, 20:56
Ka nii pääseb ära: http://epl.ekspress.ee/artikkel/66393

Krim asja saab ikka selle eest, kui kanepi laksu all lähed väkke. Ma ei saa aru üldse miks peaks keegi viilida tahtma? Kui ongi tõsine põhjus, millest aru saaks siis miks mitte, aga et nüüd teen ennast haigeks või põgenen Rootsi, see ei kõlba kuhugile. Põgenege siis Rootsi ja ärge tagasi tulge.

inward
11.05.10, 21:04
Ühes teises foorumis oli jõhker teemaarendus, kus olid kaks leeri, sõjaväkke minejad ja need kes viilida üritavad. Ma ei suudaks uuesti siin vaidlema hakata, parem hoian suu kinni :D.
Ise üritan viilida.:)

ristijeesus
11.05.10, 21:32
Krim asja saab ikka selle eest, kui kanepi laksu all lähed väkke.

Karistusseadustik ei näe ette karistust narkootikumide tarvitamise eest. Ma ei poolda narkootikume, ise pole kunagi proovinud, aga arvan, et kanep ikka õige narkootikum pole kah.
Aga need kes kaitseväes käinud on, võiks avaldada arvamust selle käigu mõttekuse kohta. Mingit kasu ka oli?
Ise sain noorelt 2 lapse isaks ja jäi käimata.

oitarvi
11.05.10, 21:44
Karistusseadustik ei näe ette karistust narkootikumide tarvitamise eest. Ma ei poolda narkootikume, ise pole kunagi proovinud, aga arvan, et kanep ikka õige narkootikum pole kah.
Aga need kes kaitseväes käinud on, võiks avaldada arvamust selle käigu mõttekuse kohta. Mingit kasu ka oli?
Ise sain noorelt 2 lapse isaks ja jäi käimata.


Just kuulsin tuttava käest, kes hetkel sõjaväes. Et mingi tüüp oli ilmunud väkke täieliku paugu all. Oli vist kanepit teinud, oli mingi törts kaasas ka olnud ning selgus veel, et hilja aegu tarvitas ka antsu. See vend vist vabastati kohe ja saab kriminaalasja kaela. Kõige huvitavam on see, et sõjavägi peaks neil suht varsti läbi saama. 3 nädala pärast vist.

Potsataja
11.05.10, 21:58
Ühes teises foorumis oli jõhker teemaarendus, kus olid kaks leeri, sõjaväkke minejad ja need kes viilida üritavad. Ma ei suudaks uuesti siin vaidlema hakata, parem hoian suu kinni :D.
Ise üritan viilida.:)

Mõttetu teema. Ise käisin gümna ajal mõned korrad kaitseliidus, kuid loobusin sellest teemast. Meelde jäid aga kaks aasta nooremat noormeest, kellega senini tervitame, kui näeme. Üks hetkel proffesionaalne sõjard ja teine oli viimane kord, kui teda kohtasin NAPO´s. Tema rääkis siis, et kõrini ja peab vist ära tulema Sõjard jääb sõjardiks, kuid selle teise mõttemaailm ei ole mulle senini rahu andnud. Minul jäi olemata nii sõjavägi, kui ka POPO/KAPO/KRIPO/TAPO/MUPO. Imo ei ole meil vaja mitte sõjardeid, kes irl sõdivad/surevad teise riigi vajaduste/tõekspidamiste eest, vaid korrakaitsjaid, kes sõdivad meie/enda tõekspidamiste ja õigluse nimel.

Jack Jones
11.05.10, 22:10
...Imo ei ole meil vaja mitte sõjardeid, kes irl sõdivad/surevad teise riigi vajaduste/tõekspidamiste eest, vaid korrakaitsjaid, kes sõdivad meie/enda tõekspidamiste ja õigluse nimel...

Selle peale öeldakse väes, et kui meie sõdurid ei aita liitlasi mujal, kes siis meid raskel ajal aitab, kui meil abi tarvis läheb? Kehtib justkui tõde, et olukord võib sitt olla, aga see on meie tuleviku väetis...
Võib olla meil läheb kunagi abi vaja, who knows:confused:

Potsataja
11.05.10, 22:24
Selle peale öeldakse väes, et kui meie sõdurid ei aita liitlasi mujal, kes siis meid raskel ajal aitab, kui meil abi tarvis läheb? Kehtib justkui tõde, et olukord võib sitt olla, aga see on meie tuleviku väetis...
Võib olla meil läheb kunagi abi vaja, who knows:confused:

Obv abi tuleb kibekiirelt , kui meie panus Organisatsioon´i on max 1% ja ülejäänute sõltuvus meie ründaja ´´heasoovlikusest´´ on kasvõi 1,01%. Üldiselt mulle ei meeldi väide ´´loll saab kirikus ka peksa´´, kuid siinkohal on see imo täiesti asjakohane. Kusjuures need ´´lollid´´ on vähemalt puu otsas, kui pauk käib.

Money talks and that´s all.

Jack Jones
11.05.10, 22:39
Ma vähemalt usun antud ütlusesse(et vb keegi tuleb appi), kui üldse mite mingit usku omada. Pealegi paljud sõdurid, kes on kaugel võõraste vägedejuhatajate kätes teevad seda raha pärast, seega tõesti "money talks"...olen mitmega rääkinud, ka minu kaitseväe kaaslased, kes läksid peale ajateenistust Scoutsi, on öelnud, et nad teevad seda vaid raha pärast, et see on nende jaoks nagu iga teinegi töö, mitte midagi muud...kõik see muu PR mis kaitseministeeriumist tuleb neid ei puuduta ning nemad ei arva üldse sarnaselt!