PDA

View Full Version : Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet



Fabulous
04.04.10, 12:13
Hiljuti liikusin SNG'de pealt üle FR'i. Kuna ma mängin aga Starsis, ei tee ilma mitme laua mängimiseta seal eriti midagi ära.
Olles ise ka proovinud mitut lauda mängida ( kui viimati üle kuue lahti võtsin läks juba suhteliselt raskeks ), olen märganud, et selle arvelt langeb aga minu mängu kvaliteet. Winrate on väiksem, vähem aega jääb vastaseid ja lauda jälgida.
Ühe/kahe lauaga mängides on mäng kasumlikum ja suudan otsused rohkem läbi mõelda, aga mul hakkab tavaliselt üpriski igav, kui ma minutis umbes 2-3 kätt mängida saan.

Küsimus ongi selline, et kas kogu asi on harjutamise taga kinni ja peaksin ka ise oma multitablemise oskust arendama ( näiteks mängides mingi kindla arvu laudadega ja kui suudan kasumlikkust näidata lisan ühe laua jne ) või jätkama vana rada pidi ja pigem rõhku pöörama mängu kvaliteedile?

zyxxx
04.04.10, 14:36
Kvaliteet on kindlasti tähtsam kui kvantiteet.

Kui tundub, et kiiretel hetkedel teed valesid otsuseid ja aega napib, siis võta kohe ühe laua võrra vähemaks. Kui jällegi läheb liialt igavaks, siis lisa ühe laua kaupa juurde. Nii see multitablemine käib.

levis
04.04.10, 15:45
Kvantiteedi tõstmisel kaasneb oht, et hakkad tegema liialt tihti pinnapealseid otsuseid, samas teinekord sügavuti lähenedes mõtlema asju jällegi üle :) Parim on loomulikult tasakaal kvaliteedi ja kvantiteedi vahel, seda siis silmas pidades sihte ja soove maastikul, mida künname. Aeg-ajalt tasub rõhuda kvantiteedile, et õpetada alateadvust kiiremini boardi lugema ja et üleüldiselt kiirendada mõtteprotsessi ning aeg-ajalt tasub rõhuda kvaliteedile, et näha preflop mängus juba riveri olukordi ette, leida any2 kaardis väärtus kui selline ja avastada reade vastaste kohta ka kõige süütumates olukordades. Läbi sellise treeningu tõstame seda latti, kus kvantiteet ja kvaliteet on tasakaalus.

StripPoker
04.04.10, 21:23
IMO on hea laudade arv täiesti individualne teema. Oleneb mis eesmärk on. Kui soov mängitavas limiidis end arendada ja olukordadest ka midagi õppida siis võtta niipalju laudu (vastavalt enda tundele), et oleks küllalt aega mõelda ja vastaseid jälgida.

Kui aga mängitavas limiidis on vilumus käes ja eesmärk volume lasta oma läbiproovitud ja kätteharjutatud robotlike otsustega siis 24table no problem.

Ise lasen NL2 ikka 24 lauda, NL5 vahepeal ka 24 lauda... NL10 15-20 lauda. Kuidas endale tundub lihtsalt.

Kosmonaut
06.04.10, 11:01
Nagu öeldud, sõltub laudade arv endast ja eesmärgist.
Esiteks muidugi kogemus: kui palju otsuseid on standard sinu jaoks, kui kiiresti saad aru, mida vastane teha üritab ja kuidas reageerida jne.
Eesmärk: kas eesmärk on lihtsalt massiivset mahtu teha ja raha teenida või on eesmärgiks arenemine. Esimesel juhul tuleb sul loomulikult vaadata, paljudel laudadel saad otsuseid nii teha, et timeouti kordagi ei lähe ja et saaksid natuke ka raskematel kohtadel mõtelda. Teisel juhul soovitaks mina 4 lauda korraga mängida. Võib hakata igav küll, aga seda igavuse aega kasuta ära vastaste jälgimiseks, märkmete tegemiseks, eelnevate käte ülevaatamisele (näiteks võtad hand replayeri ette ja vaatad kuidas vastased on SDle läinud käsi mänginud).

Loeb ka muidugi ekraani suurus ja resolutsioon. Ise ma seetõttu üle 6 laua ei saagi mängida (üle 6 on juba kattumine liiga suur, et mugavalt mängida). Suurema kuvariga saaks 9ga kindlasti korralikult hakkama.

Divide03
12.04.10, 16:14
Ma soovitan kh vähem laudu võtta ja teha kõvasti märkmeid ja analüüsida vastaseid. Ja olen kindel, et sul ei hakka igav! Ise mängisin 12+ laudu koguaeg ja vahest tuli tüdimus kiiresti peale. Aga nii kui märkmeid hakkasin tegema oli palju huvitavam :D ja endal keskmiselt 8 lauda lahti nüüd. Ja palju mõnusam mängida. Tavaliselt jooksevad mul aknad kõik ühe rea peal ja üks kõrvale tõmmatud, mida koguaeg jälgin, kuidas keegi mängib ja teen märkmeid. Ja kui mujal aknas tuleb mingi käsi, siis liigutan kõrvale ja pööran rohkem tähelepanu tollele + teen märkme, kuidas vastane reageeris, kui tõssin jne. Kõrvale tõstes ei jookse laud kuhugi teiste laudade taha ära kh :)

flipmachine
12.04.10, 19:28
Loeb ka muidugi ekraani suurus ja resolutsioon. Ise ma seetõttu üle 6 laua ei saagi mängida (üle 6 on juba kattumine liiga suur, et mugavalt mängida). Suurema kuvariga saaks 9ga kindlasti korralikult hakkama.

Ma mängisin ka tükk aega 15.4 1280x1024 resoga läpaka monitori taga ja 6 kannatas ära, kuigi kattusid ääred.. 8 oli juba vastik. Siis ostsin 24 tollise full hd ja voilaa 12 lauda ja miski ei kattu .. kõik läks paremaks.

ranka
12.04.10, 22:54
Kui paljud teist üldse lauda jälgivad? Pean silmas, et Te ei vaja statistikat, Teie tehtud märkmed toovad Teile reaalselt pappi sisse.

Vabandan ette kui võssa panen aga "kvaliteetseid" eestlasi on ainult näputäis, kes reaalselt "lammutavad". Minul meenuvad - krayzie, kloonike ja vmario. Kindlasti on neid veel aga tõenäoliselt siin teemas sõna nad veel võtnud ei ole.

Mina ise arvaks nii, et tuleks mängida vastavalt oma iseloomule. Kui sulle meeldib vähe laudu, meeldib jälgida ja sa ka reaalselt seda teed ning tunned, et nii "omad" siis mängi vähe laudu, kui omad teistpidi siis mängi palju laudu.

Divide03
13.04.10, 02:49
"Teie tehtud märkmed toovad Teile reaalselt pappi sisse." <<--- Väga julgustav lause!

ranka
13.04.10, 09:58
No olgem ausad ja öelgem kui suur osa märkmetest Teile kasu toovad? Minu puhul enamus on kasutud -- ehk ma ei oska märkmeid teha või neid lihtsalt kasutada.

EDIT: mõte ka selles, et tänase päeva märge ei pruugi üldse fungata hetkelise nn. "game flow-ga"

mkva
13.04.10, 10:07
Ma ei tea, võibolla see märgete tegemine kõrgematel limiitidel siis tõesti ei mõju, kuna mängijad suudavad adjustida vms, aga madalas limiidis on märkmed mulle just palju raha toonud.

Olles leidnud hiljem 'Notetud player lauas on pmt ikka kohe aru saada, kas need noted peavad paika või oli see ainult tolle päeva nö eri.

Eriti on supekasulikud märked übermultitablejatest robotite kohta, kes oma mängu üldjuhul mitte kuidagi ei adjusti ja sealt saab väga palju raha.

wuteva

pikk28
13.04.10, 10:09
viska mingi sample note, mis on pikem kui üks lause.

mkva
13.04.10, 10:11
Kuidas ma leida saan tehtud notesid?

nikitheone
13.04.10, 11:33
oleneb kas tegid hemis või pokkeritoas

mkva
13.04.10, 11:36
oleneb kas tegid hemis või pokkeritoas

Pokkeritoas.

E: Table selectingut tehes näen kohe kui kellegil note, ja kui väärt note siis istun sinna maha, isegi kui laud pole parim..

ranka
13.04.10, 12:57
Palun kopeeri oma PokerStars notes.txt (nüüd vist notes.xml) kümme esimest rida ja "paste" siia ning selgita kuidas täpselt need märkmed sulle abiks on.

PS! Kui sa ise järjekorda muudad siis tead isegi, mida see tähendab.

mkva
13.04.10, 13:26
Ei leidnud kuskilt sellist.

Pahvak
13.04.10, 13:41
Noted on kasulikud, aga ei tasu ahvivaimustusse neist sattuda ja vastaste actionite sagedusi ülehinnata. Kui keegi riveril bluffraiseb, siis tasub meelde jätta, et ta on seda võimeline tegema, aga teadvustades, et micros standard võitev mängija teeb seda üliharva. Või kui reg läheb 100bb preflop all-in JJ-ga dongi vastu, siis see ei tähenda, et ta all-ints range sinu vastu sama on...

Viimasel ajal tunnen, et vastaste jälgimisest on palju rohkem kasu kui HUD-st ja kaalun tõsiselt 6-max 4-tablemise alustamist. HUD-st on niipalju kasu, et kui ise ei jõua laudu jälgida, siis näen, kes on reg ja kes on fish, aga rege ja fishe on ka mitut sorti ja nende tendentside kohta ei oska ma siiski midagi öelda.

mkva
13.04.10, 13:46
Pole üle nädala juba HUDi kasutanud. Mängin 6maxi ja neli lauda korraga. Võin öelda, et oskus pisemaidki detaile tähele panna on kasvanud märgatavalt. Ja obv nelja lauaga saab noteda ka siis kui ise käes ei osale vaid saab jägida kuidas vastased mängivad.

nomerlot
13.04.10, 14:34
Palun kopeeri oma PokerStars notes.txt (nüüd vist notes.xml) kümme esimest rida ja "paste" siia ning selgita kuidas täpselt need märkmed sulle abiks on.

PS! Kui sa ise järjekorda muudad siis tead isegi, mida see tähendab.

Krt, ma vaatasin oma Starsi notes faili, päris naljakas oli. Need on vanad noted ka, ma teen praegu HUDi märkmeid.

kas meil on üldse foorumis ülevaatlikku teemat notedest?
Minu meelest võiks Saagem Prodeks, Jäägem Eestlasteks! teemas olla küll üks sisukas lugu, kuidas notesid kasutada. Et mis kujul kirja panna, mida üldse kirja panna, mida mitte jne.

Minu 10 esimest note (ei sorteerinud ega midagi, ongi endal ka naljakam)
* slowplay AKga, kui hitib flopis A. Riveris minraise.
väga slowplay AAga, jälle ck/call ja valuebet riveris
* minraiseb riveris nelikuga! jobu
* blufib kalli bulletiga riveris, ebaõnnestunud flush-drawga
* callib ai elusitaga, 77 või broadway on nuts
* callib 3. paariga lõpuni, isegi siis, kui 3mastikaarti laual
3betib turnis JQKA laual, 4bet AI peale foldib
* callib cbeti ka täiesti missed flopis
* callib QQ-ga PF 4beti
* ei julge flopatud setti bettida
* ATo on nuts
* bottom paariga callib lolliks

Tegelikult võib notega haledalt alt minna, et näed lambidonki rämedat viga tegemas ja paned kirja, 2 kuu pärast näed teda uuesti ja ta kurinahk on vahepeal paremini mängima hakanud, aga sina toetud ikka pimesi notele.

mkva
13.04.10, 14:46
Sinu viimase lausega pole absoluudselt nõus.

Sa lähed lauda, saad mingit reade villiani kohta, teed note. Mingi aja pärast istud uuesti lauda, leiad enda kõrvalt istumas villiani kelle kohta sul on note (võibolla sa mäletad teda, võibolla mitte) Sa vaatad noted üle, aga ei mängi seda villani kahjuks, kuna aega on möödas (kasvõi päev) seega su note võis näidata villiani mängu ainult tollel konreetsel päeval. Ehk oli vastane tiltis või mis iganes. Kui aga sa oled lauas 20min olnud ja näed, et sinu noted klapivad villiani mänguga, st seda, et villian pole muutunud ja sa saad neid notesid tema kahjuks kasutada.

seganeftw

Pahvak
13.04.10, 14:50
Kui aga sa oled lauas 20min olnud ja näed, et sinu noted klapivad villiani mänguga, st seda, et villian pole muutunud ja sa saad neid notesid tema kahjuks kasutada.

seganeftw

Milleks üldse note kui sul on note jaoks vaja uut note'i?

Enda lemmiknote on: Ei foldi AA 3bet potis.

ranka
13.04.10, 14:53
Krt, ma vaatasin oma Starsi notes faili, päris naljakas oli. Need on vanad noted ka, ma teen praegu HUDi märkmeid.

kas meil on üldse foorumis ülevaatlikku teemat notedest?
Minu meelest võiks Saagem Prodeks, Jäägem Eestlasteks! teemas olla küll üks sisukas lugu, kuidas notesid kasutada. Et mis kujul kirja panna, mida üldse kirja panna, mida mitte jne.


Kes seda teeks? Mina ei olek päris kindlasti kompetente seda tegema, sest ise pm. enam notesid ei teegi v.a. väga erilistel juhtudel, kus tuleb note panna. Cakes ma panen näiteks osadele sõpradele noted, kes tihti screen-name vahetavad ning samuti kui miski ahv slowrollis. Regularide vahelised noted ala "AK-ga teeb jätkupanuse AXX laual" või "limp-reraiseb 99-ega" on täiesti mõttetud, sest ta võib cbeti teha ka AQ-ga, 72o-ga kui limp-reraiseda AA-ga.

Divide03
13.04.10, 19:42
Ma panen cakes markmeid nii, et panen kirja kõik, Millega läheb Pre flopis all in, millega fishis kaasa, voi bluffis, Kas pre flopis tõstab ule mind voi teda ja kui õnnestus linnuke kirja ja siis flop turn ja river, kuidas ta käitub, kui tõstan nii ja nii palju. ja kui saan odavalt vaadata, vaatan lõpuni. Sest kui flopis voi turnis t6stan näitab see enamusest ära millega tegu. Ja nii on hea märkida, sest mul ülevaade ja värvidega saan panna paika kes ta on, kas donk, fish tight või teadmatu veel. Ja keegi ei saa nii mulle kurja kh teha!
Sest ma märgin kõik ulesse.

mkva
13.04.10, 19:44
Milleks üldse note kui sul on note jaoks vaja uut note'i?




Selleks ei kui leiad eest kellegi notetud saad sa kiiremini ta mängule pihta..

mkva
14.04.10, 07:33
Täna hommikul avasin pokkerikliendi. Otsisin endale laudu. Kuskil all pool, üldse mitte heas lauas nägin venda, kellele oli mul note külge pandud selline:

Agro retard;open raise 6-9BB; cbetib any flop; donkab TP/backdoor FD; straightforward suurelt betib oma made käsi; 4bet shoves 29s

Läks ca 10 min kui sain talt juba poolteist BI kätte..

nikitheone
14.04.10, 07:59
imo oleks piisanud sellest esimest notest ka.

mkva
14.04.10, 08:00
Ma lihtsalt tõin näite, milliseid notesid kirjuta, kuna ranka tahtist teada, kuidas saavad mingid noted mind aidata, aga starsi kasuast ei leidnud notes.txt faili ..

nikitheone
14.04.10, 08:03
ei ma mõtlen, et oleks kirja pannud "stupid aggro donk" oleks sellele mängijale piisanud.

ok2aa
14.04.10, 10:13
notside puhul on kõige kasulikum värvikodeering. dongid lillaks märkida ja kohe on lobbys näha, mis on head lauad.

mkva
14.04.10, 10:23
standardis on kollane, nii et ma näen ka kohe ära:D

Jennifer
14.04.10, 10:28
Mul on fishid ikka rohelised :D

rohelinekonn
14.04.10, 10:31
Mul on fishid ikka rohelised :D

mul kah. Lilladeks peab panema miskid SS

Jennifer
14.04.10, 10:34
Mul on lillad eestlased :D
Liiga palju metagame´i vms :D

Pahvak
14.04.10, 11:06
Mul on kõik regid lillad, sest see on kõige esimene värv FTP-s.

flipmachine
14.04.10, 14:42
Mul on lillad eestlased :D
Liiga palju metagame´i vms :D

Sama siin .. nagu eestlast märkan lendab lilla värv peale

Kosmonaut
15.04.10, 09:26
Värvid: ma märgin värvid nii pokkeritoas kui HUDis. Pokkeritoas on hea jah see, et kui laud rohelisi (minu puhul siis regid) täis on, pole mõtet sinna istuda. Lillad on fishid ja punased on SSSid.

Noted: üldiselt ega suurt viga ei tee kui paned kirja peaaegu kõik mida näed(jõuad märkida), eks sa pärast ise vaatad, mis on kasulik. Eks ka see notede panemine tuleb kogemusega. Lisaks ei tee paha kui paned kirja ka kuupäeva ja limiidi. Nt kirjutad kuhugi NL100 SH 13/04/2010 , copyd ja iga note algusesse ctrl+V.
Hea on endale teha ka süsteem kuidas kiiresti kirja panna ja nii, et saad note kiiresti lugeda. Nt: KQs FS r OOP KQ32A F c/r T bet 1/3 R c/call - tihti ongi hea kogu käe käik kirja panna.