PDA

View Full Version : Foorumi kasutajad vanuses 16-20 vaadake siia



kivisaba
13.04.10, 16:39
Oleks tore, kui kõik foorumikasutajad vanuses 16-20a täidaks ära järgmise küsitluse. Mu õde teeb uurimistööd ja tal vaja.

http://www.eformular.com/amarkina/soltuvus.html

ranka
13.04.10, 16:41
Ma väga palun, et järgmine kord pandaks analoosed lingid OT teemasse.

mkva
13.04.10, 16:45
Hakkasin täitma juba, kuni jõudsin selle punktini

-Kas te mängite hasartmänge raha peale? Nt. Pokker []JAH []EI

Tuju läks ära

Madis Very
13.04.10, 16:46
Hakkasin täitma juba, kuni jõudsin selle punktini

-Kas te mängite hasartmänge raha peale? Nt. Pokker []JAH []EI

Tuju läks ära

+1

fail

Lutzky
13.04.10, 17:01
Seoses uurimustööga koostasin järgneva küsimustiku

uurimistöö või uurimus, see peaks teadustööde juhendis ka kirjas olema ja sellega ei tohiks üks TÜ tudeng eksida.

aga tundub huvitav uurimus tulevat: arvuti kui sõltuvust tekitav harjumus (tänapäeva ühiskonnas kui standard töövahend) võib tekitada vägivalda.

väidaksin, et läbi küsimustiku antud seosele vastuse leidmine võib jääda marginaalseks teaduslikuks panuseks. pigem ma soovitaks tuimalt pikemaid intervjuusid teha või mõelda selle peale kui bakalaureusetöö samal teemal tuleb.

mkva
13.04.10, 17:43
Mitte ainult tegelenud vaid on selle sõltlased. Nii tuleb välja.

SanderT
13.04.10, 17:44
tulemused tulevad vigased ju, kui sellisesse foorumisse sellise küsimusega küsimustik panna(isegi kui panna ka mujale foorumisse). Tuleb välja, et 90% on hasartmänguga tegelenud. Või mis?

Igasuguste küsitluste ja statistika tegemisel kehtib nn kuupjuure reegel. Ehk selleks, et tulemusi vähegi tõsiseltvõetavaks pidada, tuleb Eesti puhul küsitleda vähemalt 1000-1300 inimest (kuupjuur siis riigi populatsioonist).

Niiet tuleb päris mitmeid foorumeid kägistada sellega, hinnavaatlus ja delfi naistekas vb viiks adekvaatsele tulemusele lähemale..

Pahvak
13.04.10, 17:46
tulemused tulevad vigased ju, kui sellisesse foorumisse sellise küsimusega küsimustik panna(isegi kui panna ka mujale foorumisse). Tuleb välja, et 90% on hasartmänguga tegelenud. Või mis?

See on üldse mu arust laialt levinud probleem, et valim ei esinda üldkogumit, ehk muusikaküsitlus riputatakse muusikafoorumisse ja hasartmänguuuring pokkerifoorumisse jne. Aga noh tihti need koolitööd ongi mingi bullshit.

inward
13.04.10, 21:00
Väga selline, ebameeldiv uurimustöö.
Täitsin ära igatahes.

LuuK
13.04.10, 22:42
Vabandust, aga kas koolis mitte ei hinnata tööd ennast, mitte seda, millised andmed on sinna suudetud kokku koguda?

ingu
13.04.10, 22:45
Täitsin ka ära, aga tsipa vigane test jah.

isenseven
13.04.10, 23:34
Täidetud, täiesti regular küsitlus

Fabulous
13.04.10, 23:55
Täitsin ka testi ära.
Küsimus: "Kas te olete kunagi tegelenud „häkkimisega“?" pani kergelt mõtlema ja muigama. Testi koostaja vist ei tea, mida "häkkimine" endast üldse kujutab, kuna "häkkereid" kui selliseid Eestis eriti minu teada just pole. Ma räägin siin White/Grey/Black Hat'idest, mitte Script Kiddie'dest, kes mingi netist tõmmatud programmiga teiste pangakoode ja muud säärast teada proovivad saada.

Ja üldse ei saa ma aru, kuidas "häkkimise" kohta käiv küsimus on seotud sõltuvusega...

Codecci
14.04.10, 00:16
Täitsin ka testi ära.
Küsimus: "Kas te olete kunagi tegelenud „häkkimisega“?" pani kergelt mõtlema ja muigama. Testi koostaja vist ei tea, mida "häkkimine" endast üldse kujutab, kuna "häkkereid" kui selliseid Eestis eriti minu teada just pole. Ma räägin siin White/Grey/Black Hat'idest, mitte Script Kiddie'dest, kes mingi netist tõmmatud programmiga teiste pangakoode ja muud säärast teada proovivad saada.

Ja üldse ei saa ma aru, kuidas "häkkimise" kohta käiv küsimus on seotud sõltuvusega...
Keyloggeri levitamine kvalifitseerub ka häkkimisena vist ju?

Fabulous
14.04.10, 00:25
Keyloggeri levitamine kvalifitseerub ka häkkimisena vist ju?
Ma ei saa täpselt aru, kas sa mõtlesid seda sarkasmiga või ei, aga keyloggeri levitamine ei ole kohe kindlasti "häkkimine".

onuark
14.04.10, 00:27
Olin aus, rist kirjas.

Keldrimees
14.04.10, 11:12
Tegelikult pole mõtet selliseid küsitlusi spetsiifilise elualaga seotud foorumitesse panna ,sest see annab kallutatud vastused osadele küsimustele, praegusel juhul hasasartmängude küsimustele.

Igatahes täitsin ära.

faronel
14.04.10, 15:54
Õige tähelepanek, Lutzky, et õige on "uurimistöö". Olgu, et TÜ tudeng sellega eksis, aga lisaks ka õigusinstituudi võsuke, kus keelelise korrektsuse pärast tõmmatakse igasse auku (siit ka kohmakad sõnad nagu "bussiootepaviljon" - iga psühhomeetrias pädev teab, et tuleb kasutada võimalikult lihtsaid ja ühtselt arusaadavalt maakeele väljendeid, eriti kooliealiste noorte valimi puhul).

Mis puudutab andmeid ja töö sisu, siis iga korralik professor tõmbab töö tegija selle küsimusega küll läbi, "mis omadustega oli teie valim"? Professorit huvitab, kas kallutatud vastused tulenevad konkreetse valimi omadustest või on tegu mõõtmisveaga.

Mis puudutab operatsionaalset taset, siis ma olen üldse kuss... Neiu tahab uurida sõltuvuskäitumist soodustavaid harjumusi, kuidas samal ajal küsimustik sisaldab konkreetselt mingile objektile, mis on rahva silmis kõige enam sõltuvust tekitav, suunatud tegevuste sageduste väljatoomist. St ta ei püüa uurida sõltuvust kui nähtust, mis kujuneb üldise mõtte- ja tegevuse kaudu, vaid pelgalt kaardistab, milliseid "riskikäitumisi" üks testitud kohort kõige enam praktiseerib. Inimene võib vastata igale küsimusele ankeedis "jah" ja "iga päev", aga tal ei pruugi üldse sõltuvust olla.

Ahjaa, ma olen kindel, et tüdruk astub pärast ämbrisse põhjuslikkuse omistamisel. Ütleb, et "harjumused viivad kuritegude toimepanemiseni" samal ajal, kui seos on selgelt dünaamiline. Kuritegu omakorda võib soodustada läbi sarrustamise muude käitumismustrite väljakujunemist.