PDA

View Full Version : Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.



ranka
05.12.08, 13:08
Olen mitu tundi googeldanud, samuti Klambr'it tülitanud, kes pidi kahjuks ära minema ja pole ikka suutnud leida lahendust oma probleemile.

Nädalapäevad tagasi installisin oma Vista ning panin emaplaadiga kaasas olevad draiverid (s.h. ka audio draiveri) ning kõik töötas laitmatult. Nüüd mõned päevad tagasi oli Vista'l "Optional" uuendus, kus sai uuendata helikaardi draivereid ning seda ma ka tegin.

Eile nokkisin kõrvaklappe ja mikkrit, et teha video ning avastasin, et kaks tagumist kõlarit ei tööta. Olgu öeldud, et mul on 5+1 kõlarite komplekt (2 ees, 1 ees keskel, 2 taga + subwoofer). Proovinud olen KÕIKE - installinud kõige uuemad draiverid, helikaardi paneelil kõike, mis vähegi saab näppinud. Lõpus lõin käega ning uninstallisin helikaardi draiverid, et installida originaal (vanad) draiverid emaplaadi CD-lt. Aga kui ma uninstallin helikaardi draiverid, siis ilma restartida ma vanu draivereid installida ei saa ning kui teen restardi siis Vista hakkab automaatselt installima vajalikke helikaardi draivereid, kui ta neid ei leia.

Kõlarites viga ei ole (ma mõtlen, et nad on täiesti töökorras) ja kõige naljakam on see, et windowsi enda helid tulevad tagumistest kõlaritest, samuti, kui panen helikaardil formaadiks 7.1 (7 kõlli+1 supakas) siis helikaart tunneb ära tagumised kõllid kui KÕRVAL (side) kõllidena.

Postitan selle tema, ehk on mul saatusekaaslasi, kes on samasuguse või analoogse probleemi käes vaevlenud/vaevevad või kellegil on mõni mõte, mida võiks veel proovida.

Natuke infot:
Emaplaat: Abit IL9 Pro (proovisin audio draivereid siit (http://www.abit.com.tw/page/uk/download/download_driver_detail.php?pFILE_TYPE=Driver&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=IL9+Pro&pSOCKET_TYPE=LGA775) lehelt)
Kõlarid: Logitech Z-5300 (http://www.genericcomputer.com/images/audio/logitech_z5500.jpg)
Helikaart: Realtek'i pask või midaig :P Ma ei oska seda kontrollida :P

Kui keegi lahendust ei oska leida siis äkki keegi oskab midn aidata, kuidas blokeerida Vista automaatne helikaardi uuendamine ära, kui ta neid draivereid ei leia. See laseks mul vähemalt vanad draiverid installida.

Marek K.
05.12.08, 13:15
Kui device driverite alt helikaardi uninstallid ja siis restardi teed ja uuesti automaatselt installib kaardi, siis ei lähe korda?

EDIT: vistast midagi eitea, kas saab spetsiaalselt teatud update blokeerida, kuid soovituslik on kõik automatic updated blokkida.. kui miskit update väga vaja siis saad seda ju hiljem manuaalselt tirida.

Oliverk
05.12.08, 13:27
Kas device managerist Update driver software abil ei saa installida, või siis uninstall sealt ka shakkab ise kohe installima või saad ise valida oma driveri? Kindlasti peak saama servicete alt kuskilt Windowsi oma driveri indtall kinni keerata aga ei leia kohe milline see olla võiks.

ranka
05.12.08, 13:27
Pakkuge veel variante, kui ära mängin siis hakkan tegelema.

Ääremärkuseks tahaks lisada, et ma olen täna teinud arvutile restarte rohkem, kui viimase aasta jooksul kokku ja tõenäoliselt pean õhtul veel tegema, kui hakkan soovitusi kuulama :)

Oliverk
05.12.08, 13:28
Võimalik veel proovida safe mode alt uninstall ja siis oma driveri installi.

Marek K.
05.12.08, 13:33
Updated pane kindlalt offi, neid sittu ei ole vaja.. aind mingit huinjaad tulevad, tavaliselt aind imevad klotsilt ressurssi järjest rohkem. Kui miskit kindlat update vaja, siis saad alati eraldi tõmmata ju.

Aristotep
05.12.08, 13:36
Tõmba Realteki kodukalt uued driverid. http://www.realtek.com.tw/downloads/
Realteki paneelilt saad täpse info driveri versiooni kohta. Millegipärast arvan, et sul HD Audio.

Üleüldse, osta korralik helikaart sisse. Saad kõllidest parema heli välja. :)

Oliverk
05.12.08, 13:38
Jep realteki lehelt saad tükk maad uuema driveri.

Oliverk
05.12.08, 13:39
Ja automatic update keera kinni muidugi ainult kõõma tuleb sealt. õiged mehed kasvavad updateta.

ranka
05.12.08, 13:49
Oh realteki kodukale ma millegipärast ei läinudki. Arvasin, et emaplaat juba pakub kõige uuemat värki. Kohe proovin - kaotada pole ju midagi.

Ja Windows Vista uuendusi ma mitte kuidagi ei taha kinni keerata, sest tahaks OS'i hoida alati kõige uuema ja turvalisema versioonina. No pole tuju ärgata üles ja vahtida cashierist ümmargusele nullile silma :)

Parem karta, kui kahetseda.

Aristotep
05.12.08, 13:54
Minul on automatic update sätitud nii, et ta installib ainult ekstreemselt vajalikud uuendused. Vaatasin, et mul ka see optional Realteki uuendus ootamas, kuid need driverid on küll mingi teise mudeli jaoks.

Oliverk
05.12.08, 13:58
Ranka windows ei pea sul küll kedagi kinni. Kui tahad turvaliselt elada siis pead hankima endale miski firewall proge mis kogu liiklust monitooriks. Win enda firewall ei kuulu sinna alla mis midagi peataks.Aga jah võid panna seadetest et optionale ei installiks.

ranka
05.12.08, 14:11
Ranka windows ei pea sul küll kedagi kinni. Kui tahad turvaliselt elada siis pead hankima endale miski firewall proge mis kogu liiklust monitooriks. Win enda firewall ei kuulu sinna alla mis midagi peataks.Aga jah võid panna seadetest et optionale ei installiks.


Sinu jutust saan ma aru, et Win98 on täpselt sama turvaline, kui WinXP ja Vista?

Marek K.
05.12.08, 14:19
No xp ja vista ikka kindlasti turvalisemad kui miski 98, sest sellel ajal kui 98 veel hoos oli, siis oli ju kogu kampjuutrimaailm veel midagi muud, kuid ega need wini updated tõesti mingit sitta kinni ei hoia, need tavaliselt aind jama endaga kaasa toovad.. v2hemalt mulle tundub nii. Pigem miski korralik firewall ja regulaarsed spyware + troojaskännid abiks.

Oliverk
05.12.08, 14:21
Ma ei mõelnud et sama turvalised on Ranka. Aga tõesti soovitaks näiteks Comodo firewalli. Palju teste võitnud.Kui sa torrenteid ja muid ägedaid asju eriti ei kasuta ka siis peaks suht lihne conffida ka olema.

ranka
05.12.08, 14:24
Tõmba Realteki kodukalt uued driverid. http://www.realtek.com.tw/downloads/
Realteki paneelilt saad täpse info driveri versiooni kohta. Millegipärast arvan, et sul HD Audio.

Üleüldse, osta korralik helikaart sisse. Saad kõllidest parema heli välja. :)


Jah mul on HD Audio. Tõmbasin kõige uuemad draiverid aga ikka midagi. Samas mulle tundub, et see Vista ise nu**ib vahelt ära, sest peale uninstlali+restarti installib ista kohe automaatselt miskid juustud draiverid. FKFKFKFKKFKF.

ranka
05.12.08, 14:25
Kui device driverite alt helikaardi uninstallid ja siis restardi teed ja uuesti automaatselt installib kaardi, siis ei lähe korda?

EDIT: vistast midagi eitea, kas saab spetsiaalselt teatud update blokeerida, kuid soovituslik on kõik automatic updated blokkida.. kui miskit update väga vaja siis saad seda ju hiljem manuaalselt tirida.


Kus tma selle device manageri leian ja kudas ma sealt uninstallida saan. Ja helikaardi "automaat" install ei käi tal "updatede" alla vaid see on miski built-in pask ja ma ei oska seda kinni keerata.

Marek K.
05.12.08, 14:27
Ma eitea kust sa device manageri saad, xp-l ntx valid my computeri rippmenüüst properties ja sealt surfad edasi või siis kontrollpaneelist, aga vistas ma eitea. MA ÜTLESIN SULLE ET SUL POLE SEDA SITTA VAJA! SAID ENDA ILUSAD VÄRVID JA MÕNUSAD UPDATED! U FAILED AGAIN! Loodan, et saad endale seentega naise, siis saad aru miks ei ole tarvis vistat installida.

EDIT:

Sorry ma l2ksin n2rvi, elukutseline vista hater ju.

Oliverk
05.12.08, 14:28
Computer - Properties-vasakult Device manager-Sound and video controllers-Parem nupp toob menüü ette.

Oliverk
05.12.08, 14:29
Vista on väga hea Rankapoeg mine häbene nurgas :D :D

Aristotep
05.12.08, 14:30
Ranka lülita automaatne driverite uuendus välja

Control Panel > System > kõrvalpaneelilt Advanced System Settings >
Hardware (tab) > Windows Update Driver Settings

See peaks aitama

Rankapojale: Vista on 10x parem kui XP. Kogu see hala Vista ümber tekkis sellest, et kõik tormasid tirima mingeid betaversioone või jäi neil arvuti lihtsalt Vista jaoks lahjaks. Peale SP1-te on Vista tõeline tegija.

Oliverk
05.12.08, 14:31
Ranka lülita automaatne driverite uuendus välja

Control Panel > System > kõrvalpaneelilt Advanced System Settings >
Hardware (tab) > Windows Update Driver Settings

See peaks aitama


Väga hea sain ka targemaks ;)

ranka
05.12.08, 14:34
Ranka lülita automaatne driverite uuendus välja

Control Panel > System > kõrvalpaneelilt Advanced System Settings >
Hardware (tab) > Windows Update Driver Settings

See peaks aitama

Rankapojale: Vista on 10x parem kui XP. Kogu see hala Vista ümber tekkis sellest, et kõik tormasid tirima mingeid betaversioone või jäi neil arvuti lihtsalt Vista jaoks lahjaks. Peale SP1-te on Vista tõeline tegija.


Kohe proovin.

ranka
05.12.08, 14:37
Nope see ei aita. Kui ma olen absoluutselt kõik sound kaardi draiverid ja pasa uninstlalinud ja restardin siis ta ikka automaatselt installis selle lollaka Realtek High Definition Audi Device.

Tra mul on mõistus otsas.

EDIT: Ja saate aru, see ei ole Windows Updatega seotud vaid see on miski Windowsi enda kamm, et kui ta ei leia midaig siis üritab ise korda teha.

ranka
05.12.08, 14:40
Aga kas nii saab, et disable helikaardi ära (see uuem realteki pask) ja siis installin vana realteki pasa ?

Aristotep
05.12.08, 14:43
mm.. aga sul ongi arvutis ju Realtek High Definition Audio Device.
Kui ma nüüd õieti aru sain.

Läbi device manageri ka ei lase driverit uuendada?

ranka
05.12.08, 14:45
mm.. aga sul ongi arvutis ju Realtek High Definition Audio Device.
Kui ma nüüd õieti aru sain.

Läbi device manageri ka ei lase driverit uuendada?


Oejah. Ise vist selgian valesti või saate ise valesti aru.

Jah mul on Realtek High Defintiion Audio Device ja see on olnud viimased 2 aastat. Viimased 2 aastat too on töötanud IDEAALSELT aga nyyd peale vista uuendust, kui ta uuendased selle faili uuemaks versiooniks enam ta ei tööta ehk ei tunne ära "rear" kõlle.

Üks asi veel ehk aitab. Kui ma torkan "rear" kõllid taga õigesse auku, siis realtek hakkab kisama, et ma torkasin kõllid auku, mille tähiseks on "side". Et ta nagu ajab ise seal taga augud sassi või ma ei tea.

Tra ma tiltis ka, teen viimase restardi, kui korda ei saa viskan arvuti puruks ja ostan homme uue.

ranka
05.12.08, 14:55
Ja lisan paar pilti ka:

Enne vana versiooniga oli mu Realtek Manager selline (netist leitud pilt):

http://img218.imageshack.us/img218/3807/realteksoundiu5.png

aga nüüd on selline (minu omast tehtud screen-shot):
http://arion.pri.ee/images/muu/realtek.jpg

Ja minu arvates on mu hetkelisel manageril väga palju nuppe puudu, ei leia netist hetkel paremat pilti võrdluseks enda omaga.

ranka
05.12.08, 15:18
Korras.
http://arion.pri.ee/images/muu/realtek2.jpg

Tegin uuesti full-uninstalli ja reinstallisid kõik uuesti ning millegipärast ilmusid (ei tea miks) Realtek HD Audio Managerile vasakule äärde "kõlaride komplektid" (vasakul ääres, tähistatud punase ringiga)

Siis edasi hakkasin mudima "auke" ja tegin iga augu peale parema clicki et näha, kas tõesti kõik kõllid on õigesti. Ja ikka must, mis peaks olema "rear" näitas, et ta on "side" ning tõstsin linnukese ümber reari peale ja voilaa - hakkas korda.

Kusjuures täpselt sama protseduuri tegin ka enne aga siis ei töötanud, sest milleigpärast vasakul ääres ei olnud neid kõlarite komplekte!

Samuti millegipärast annab HD Audio mulle teate, et ma panen rear kõllide asemel side kõllid sisse, kuigi nii see ei ole. Seega mingi kala on ikka sees aga vähemalt nüüd tean, et milles jama.

Tänan kõiki, kes aitasid.

Klambril oli veel väga huvitav teooria. Olgu teadmiseks, et ta just hakkas mikogoga mu arvutisse ronima:
"Klamber ütleb (16:13):
normaalne
ja kõik tänu minukle obv
Klamber ütleb (16:14):
ma hakaksin messaris rääkima et anna pilt, ja arvuti sai aru et nüüd on ****** ja läks korda kähku"

(see viimane on muidugi sarkasm)

ranka
06.12.08, 00:02
Ikka on miski jama.

Helikaarti test leiab kõik kõlarid üles aga kui panen mängima muusika, siis tagumised kõlaritest ikka mussi ei tule. Proovisin nii winampi kui ka windows media playerit.

Realtek HD Audia Manageris on kastike "Speaker Fill", kui sinna panen linnukese ette, siis tuleb tagomistest ka heli aga see on stereo heli ehk miski bshit IMO.

antnx
06.12.08, 00:19
Vista on väga hea Rankapoeg mine häbene nurgas :D :D


+1


Ise kasutan kah vistat ja pole kordagi mingisuguseid vistaga seotud probleeme esile tulnud. Aga, et mitte teemat risustada siis... ma ei oska sind aidata kuna läpakal on integreeritud helikaart :)

H2O
09.12.08, 06:14
Nii minul oli vistaga sama jama, sain selle küll kuidagi korda, aga otsustasin siiski XP kasuks, kuna vista on ka minu meelest üks "AJUDE N*SS"

Võiksid öelda kas sul on kõlarid esi paneelis ja tagumisel paneelil? Kui jah siis neid mõlemaid mängima panemiseks peaksid käituma nii.

Vaata pilti ja seal millel punaselt ruut ümber peaksid linnukese ära võtma.

http://img95.imageshack.us/img95/1796/sskmdkjars9.jpg

Kindlasti peaks olema ka selline asi kuskil uues paneelis.

Aga anna märku mis sai, ehk siis leian sulle veel midagi mida võiksid proovida..

EDIT ///

Võibolla siit kuskilt.
http://img154.imageshack.us/img154/4480/realtekoz0.jpg

ranka
09.12.08, 06:56
Lõpuks helikaart leidis kõlarid üles ja helikaardi test tunneb ka kõlarite asukohad ära ning kordamööda pinistab õigeid kõlle. Samuti sain mingi aeg ka kõikidest kõllidest heli mängima aga see heli ei olnud kindlasti õige! Kuidagi imelikult ajas seda heli välja ja see ei olnud see, mis ta oli enne! Täna siis klamber putitas mu helikaarti ning nyyd jälle tagumised kõllid ei mängi AGA OMETI KÕLARITEST LEIAB KÕLARID ÜLES JA PINISTAB NEID - kui joonisel põleb tagumine vasak, mängib tagumine vasak jne. Õnneks klamber lubas täna natuke aidata mind ning ehk leiame probleemile lahenduse.

Ja peale selle on veel midagi jama - mikriga on miski jama, mille sain lõpuks korda, kui skypega rääkisin aga kui helikaardis (siis control panel->sounds) midagi muutu kipub antud aken kinni jooksma (not responding), mis on ilmselge märk, et kuskil on miski kala sees.

Saaks ma kuradima selle "automaatse installi" kinni keeratud - ma mõtlen, et kui ma uninstallin helikaardi täielikult ja resardin arvuti, et siis VISTA ei hakkaks automaatselt otsima puuduvat tarkvara olemasoleva riistvara jaoks, siis saaks installida originaal emaplaadi draiverid ning oleks mure murtud. Aga näed ei saa! Kellegil tõesti ideid ei oleks, kuidas see geniaalne Vista üle trumbata??? Esimene samma matrixi poole, kus masinaid ei juhi enam inimesed vaid inimesed masinaid -- ja seda see Vastik Vista hetkel teebki! Zitapea!

EDIT: Ja kõllid on TAGA paneelil. Seal vist 6 (või 7 auku) ja ees paneelil on 2 auku.

EDIT2: Igastahes ma tahaks oma vana draiverit tagasi! Nagu H20 Esimesel pildil! Kui ei saa, siis olen võimeline formaatima.

EDIT3:
Ja tundub, et ma ei ole ainus..
http://www.vistax64.com/sound-audio/64250-new-realtek-hd-audio-driver-update-16.html#post589195

H2O
09.12.08, 07:21
Proovi unintstalli sellisel moel, Start > My computer PAREM KLIK > Propiertes > Hardware > Device manager. Vistal oli device manager kuskil külje peal vist, seal ei olnud seda Hardware-t, kui ma ei eksi.

Vistal vist käib se automaatne driverite uuendus kinni kuskilt control panel > security ja sealt pane automatic update off peale, või on vistal seal mingi eraldi driver update jaoks asjandus mis tuleks välja keerata.


Aga mis juhtub siis, kui sa hakkad korraga ilma uninstallita vana driverit installima, siis peaks ta sulle pakkuma uninstall varjanti siis valid varjandi uninstall ja restarti ei tee. Siis kustutad programs failide alt ära selle audio jama mis jääb üle peale uninstalli ja hakkad korraga uut installima.

Kui pole proovinud, võiksid proovida.


// EDIT

Control Panel --> System --> Hardware --> Windows update --> Never search windows update for drivers.

Ma ei ole kindel, et just sellises järjekorras sinna jõuab, kuna võtsin XP järgi, Aga no vista ongi kirkam just disaini poolt, enamus asju xp-ga sama.

Marek K.
09.12.08, 07:51
giga kuidas sa nii targaks said? ;D

H2O
09.12.08, 07:54
giga kuidas sa nii targaks said? ;D


Sa oppasid minno ütspäiv ei mäleta siis wä ;D.

ranka
09.12.08, 08:05
Proovi unintstalli sellisel moel, Start > My computer PAREM KLIK > Propiertes > Hardware > Device manager. Vistal oli device manager kuskil külje peal vist, seal ei olnud seda Hardware-t, kui ma ei eksi.

Olen proovinud seda ja see ei olegi probleem! Uninstalli saan tehtud ja enne uusi draivereid installida ei saa, kui peale uninstalli restardid arvuti (muidu annab errorit). Aga peale restarti see junn installib ise automaatselt samad draiverid. So sick.



Vistal vist käib se automaatne driverite uuendus kinni kuskilt control panel > security ja sealt pane automatic update off peale, või on vistal seal mingi eraldi driver update jaoks asjandus mis tuleks välja keerata.

Seda ma leida ei suutnud, samuti olid paljud inimesed toda Vista foorumist küsinud. Kahjuks konkreetset vastust tolleele ei leidnud. Seega ehk ei saagi? See sinu pakutud variant peaks töötama online draiverite uuenduste jaoks ja seda ma ka proovisin.




Aga mis juhtub siis, kui sa hakkad korraga ilma uninstallita vana driverit installima, siis peaks ta sulle pakkuma uninstall varjanti siis valid varjandi uninstall ja restarti ei tee. Siis kustutad programs failide alt ära selle audio jama mis jääb üle peale uninstalli ja hakkad korraga uut installima.


Mingit uninstalli ta ei paku. Installid ära, kogu moos ja karjub restarti. Teed restardi ära, siis ei tööt enam miski asi ja on ikka "uue kujunudega" värk.

See asi on neil täiesti peeeeeeeees ja mu 5k kõllidest on saanud 190 kroonidest stereo kõlarid!

H2O
09.12.08, 08:10
Vistale uninstall XP-le install ja naudi elu ;D. :heart:

Hetkel muud ei oska soovitada ;D,

Marek K.
09.12.08, 08:21
Ranka näita 5k-seid kõlle.

H2O
09.12.08, 08:26
Aa, vaat siin mingi teema, selle uue driver paneeli kohta, ehk aitab midagi käima saada.
http://www.rm.com/Support/TechnicalArticle.asp?cref=TEC949416





Ranka näita 5k-seid kõlle.


Esimeses teemas ta ütles, et kõlariteks sellised http://www.genericcomputer.com/images/audio/logitech_z5500.jpg

ranka
09.12.08, 08:45
Ok. I give up.

Esmaspäev on selleks loodud, et saaks terve päeva joodud.
Teisipäeval suure hooga, venna juurde XP plaati tooma!

Aitas VISTA-st! Nüüd pika nusberdamise peale nii tiltis ja kõik puhta ****** ja vista kui helikas ei tunne enam tagumist parempoolset kõlli ning peab seda wooferiks. dsfdsfds
f

H2O
09.12.08, 08:53
Ok. I give up.

Esmaspäev on selleks loodud, et saaks terve päeva joodud.
Teisipäeval suure hooga, venna juurde XP plaati tooma!

Aitas VISTA-st! Nüüd pika nusberdamise peale nii tiltis ja kõik puhta ****** ja vista kui helikas ei tunne enam tagumist parempoolset kõlli ning peab seda wooferiks. dsfdsfds
f



Tundub, et mõistus tuli koju tagasi? ;D. Kui ma uue arvuti ostsin lasin esimesel päeval vista maha ja xp asemele ;)

Oliverk
09.12.08, 12:24
Luusrid.

Marek K.
09.12.08, 15:25
Oleks pidanud kohe ISA nõu kuulama mitte huiama hakkama ja lootma, et midagi head tuleb.