PDA

View Full Version : All-in EV joon???



udikaz
20.04.10, 13:41
Tere prod,

Päris paljud räägivad siin foorumis oma kokkuvõtteid ja ülevaateid tehes ev joonest, minul tekkis küsimus, et miks seda nii tähtsalt esile tõstetakse. Nagu oleks see profiti olemasolu või miinuse põhjuseks? Lisan siia siis oma graafiku ning küsimused oleks, et mida see ev joon ikkagi tähendab?? mida ma selle abil enda mängu kohta teada saan?? Kuidas mõjutab ev joon profitit, kui üldse mõjutab? Äkki keegi teab midagi veel rääida sellest joonest, vb on midagi mida ma ei oska küsida, kuid on oluline?

Suured tänud kui keegi viitsib mulle selle asja selgeks teha :p

http://www.upload.ee/image/532493/NL50_HU_Marts_Aprill_2010.jpg

Rage
20.04.10, 13:42
EV joon ei ole tähtis.. eriti kui sa alla selle jooksed.. kui rämedalt biidid EV joont.. siis võib muret tunda, et varem või hiljem võib ka veidi halvem run tulla.. muus osas ei pööraks tähelepanu sellele..

udikaz
20.04.10, 13:45
EV joon ei ole tähtis.. eriti kui sa alla selle jooksed.. kui rämedalt biidid EV joont.. siis võib muret tunda, et varem või hiljem võib ka veidi halvem run tulla.. muus osas ei pööraks tähelepanu sellele..

Ühesõnaga sa väidad, et mul on 35k kätt heads upis lihtsalt ulme hea run?? Et mul on oodata lähiajal suurt langust?

Rage
20.04.10, 13:51
Ühesõnaga sa väidad, et mul on 35k kätt heads upis lihtsalt ulme hea run?? Et mul on oodata lähiajal suurt langust?sisuliselt jah. Iseasi kas kohe lähiajal. Eelmine aasta jooksin ma päris kobedalt üle EV joone, siis see aasta on suht vastupidi.. kuigi samas EV joon pole mu kasumijoont veel ligilähedaltki kinni püüdnud..

ranka
20.04.10, 13:52
EV joon on mõttetu, ära üldse seda vaata. Õpi, arene ja proovi teha alati maksimummängu -- kui pappi tuleb siis olgu see EV joon kus tahes. Kui pappi ei tule siis olgu ka see EV joon kus tahes aga vaata üle oma mäng, kirjuta üles oma nõrkused ja proovi lahendada need nõrkused.

kuco
20.04.10, 13:56
EV joon on mõttetu, ära üldse seda vaata. Õpi, arene ja proovi teha alati maksimummängu -- kui pappi tuleb siis olgu see EV joon kus tahes. Kui pappi ei tule siis olgu ka see EV joon kus tahes aga vaata üle oma mäng, kirjuta üles oma nõrkused ja proovi lahendada need nõrkused.

+ HEM arvutab EVd valesti.

ranka
20.04.10, 13:59
no isegi kui ta arvutaks õigesti on puudu niipalju muutujaid mis EV joone ikka nii rägelt võssa juhatavad. Readid, ranged, "coolerid". Coolerid jutumärkides kuna osadevastase vastu on cooler see kui sa floppad top paari-keskmise kickeriga ning tal suurem kicker, teiste jaoks isegi set vs overset ei ole cooler.

EDIT: kokkuvõte, EV joon ei näita PEAAEGU mitte midagi; samuti nagu ei näita SD joon. Neid vahest harva saab kasutada kui tõesti tunned, et jooksed mahlaselt sitasti/hästi või annad kergelt potte ära. Siis saaksid natuke analüüsimise juures arvesse neid võtta, et "jaa, et olen küll hea mängija aga vist tõesti nats hästi jooksen" või "oi teen vigu, vist lekin non SD-s, peaks uurima neid natuke" jnbe jne .

kuco
20.04.10, 14:07
Pluss veel kõik muud asjad, mida võib vaadata, et kas jooksed hästi või mitte.

Minul on näiteks setti floppamine 8.7% viimased 20k ja ikka ei muretse...

ranka
20.04.10, 14:10
Settidega on veel see jurbel, et sa võid flopata 8.7% ajast aga payout% (ehk makstakse set välja) on näiteks 90% aga samas floppad sette 15% ajast ja payout% kõigest 70% ajast ning väljamakstes ei anta ära stäkki või saad hoopis beadi.

Tuul
20.04.10, 14:11
kui graafik taoliselt välja näeb ja siis väita, et EV on mõttetu ja mänguliselt on kõik õige, sest raha tuleb, siis ma kutsun teid lollideks

http://img199.imageshack.us/img199/5502/58298900.jpg

kuco
20.04.10, 14:16
Settidega on veel see jurbel, et sa võid flopata 8.7% ajast aga payout% (ehk makstakse set välja) on näiteks 90% aga samas floppad sette 15% ajast ja payout% kõigest 70% ajast ning väljamakstes ei anta ära stäkki või saad hoopis beadi.

Täiesti nõus. Setti on kohati väga raske mängida for-the-stacks
Pidevalt on küsimused, et kas donkata välja, kas raiseda floppi või raiseda turni... etc

alaska
20.04.10, 16:51
mulle tuleb selle ev joonega see teema meelde_:

PLO200 prop bet - 150 BI's in 31 days

"Still getting coolered and sucked out at the same time..another nice session.
I guess I should have cashed out"

http://img513.imageshack.us/img513/9731/5feb.jpg

"Jesus f'in Christ."

http://img692.imageshack.us/img692/6767/5feba.jpg

"My ugly graph: (still running like crap)"

http://img199.imageshack.us/img199/1928/10feb.jpg

http://img39.imageshack.us/img39/6092/13feb.jpg

"update"
http://img521.imageshack.us/img521/8404/14feb.jpg

"shipping 2 cents to negreanu and changing my avatar to my beautiful gf seems to work."
http://img36.imageshack.us/img36/467/14feby.jpg

"update"
http://img17.imageshack.us/img17/3707/18feb.jpg

http://img297.imageshack.us/img297/6459/19feb.jpg

ranka
20.04.10, 16:53
Kas see vend kes PLO 150BI 31 päevaga oli donkpredator? Kui jah siis maailm on kole väikene, see ahv lubas neljapäeval mulle külla tulla :)

alaska
20.04.10, 16:54
sama jah! Viid Angelisse jälle?

Edit: 2+2 kasutaja"Th3_S1aught3r"?

ranka
20.04.10, 16:55
ei tea a nimetast alustame :)

edit: 2p2-s on ta nimi "Th3_S1aught3r" ehk starsis donkpredator.

udikaz
20.04.10, 17:55
sisuliselt jah. Iseasi kas kohe lähiajal. Eelmine aasta jooksin ma päris kobedalt üle EV joone, siis see aasta on suht vastupidi.. kuigi samas EV joon pole mu kasumijoont veel ligilähedaltki kinni püüdnud..

Kas HU ja FR natukene erinevalt ei jookse see ev joon. Ma kujutan ette, et mul punane joon kõvasti kõrgemal kui seda oleks FR-s. Ja väga palju potte saab bluffiga maha võetud, kas see ei mõjuta kuidagi ev joont siis?

udikaz
20.04.10, 17:56
+ HEM arvutab EVd valesti.

Kuidas hem arvutab? ja milline on siis õige ev arvestamise valem? :p

udikaz
20.04.10, 18:04
no isegi kui ta arvutaks õigesti on puudu niipalju muutujaid mis EV joone ikka nii rägelt võssa juhatavad. Readid, ranged, "coolerid". Coolerid jutumärkides kuna osadevastase vastu on cooler see kui sa floppad top paari-keskmise kickeriga ning tal suurem kicker, teiste jaoks isegi set vs overset ei ole cooler.

EDIT: kokkuvõte, EV joon ei näita PEAAEGU mitte midagi; samuti nagu ei näita SD joon. Neid vahest harva saab kasutada kui tõesti tunned, et jooksed mahlaselt sitasti/hästi või annad kergelt potte ära. Siis saaksid natuke analüüsimise juures arvesse neid võtta, et "jaa, et olen küll hea mängija aga vist tõesti nats hästi jooksen" või "oi teen vigu, vist lekin non SD-s, peaks uurima neid natuke" jnbe jne .

Ühesõnaga, kui tunned, et tead mida teed ning nats kasumit ka saab, siis nendest joontest ei saa midagi järeldada ja mõttetu neid jälgida. Selge, ma alles alustasin nii heads upi kui selle hemi värgiga poolteist kuud tagasi, seega üritan siin ennast täiustada, oma mängu parandada ja targemaks saada. Lihtsalt lugesin, et kõik tõstavad seda EV JOONT esile kui oma kokkuvõtteid ja tulemusi esitavad. See panigi mõtlema, kui tähtis see siis on või ei ole ::)

ranka
20.04.10, 18:08
Udikaz, pokkerifoorumites on väga palju kasutajaid. Osad on kaotad, osad on väga head mängijad ,teised nats halvemad, kolmandad natuke paremad aga suurem osa mängijaid on sinna break-evenisse või väga väikesed võitjad. Silmaringi avardamiseks võin öelda, et enne PTR'i ma arvasin, et eesti foorumid suckivad, 2p2 foorumites enamus kasutajaid on suured võitjad aga asi on tegelt igal pool nii nagu ma ütlesin.

See selleks. Seega sa peaksid leidma üles leidma need kommentaarid mis tulevad mängijatelt, kes ei ole sinna break-eveni ega miinuse kanti vaid kes on just kõrgemale jõudnud ning jälgima nende jutte erinevatest joonekestest. Siin foorumis selliseid mängijaid on väga vähe, üks on neist moderaator ja seepärast võiksid tema postitusi natuke trackida :)

2p2 on asi lihtsam. Proovi leida paar screen-name ja tracki neid aga seal on üks väga suur oht! Paljud suured võitjaid tegelt just valetavad väga palju, eriti strateegiateemades - meenuvad kohe 13_Xerxes_13, nolan, kelisitaan :) Üldiselt head mängijad eriti head nõu ei anna - nad ei saa sellest mingit kasu aga osades postides on neil väga head nõuanded :) Sa pead ka need suutma ära tunda. Edu otsinguil.

HU grinder
20.04.10, 19:04
Kuidas hem arvutab? ja milline on siis õige ev arvestamise valem? :p

Õige EV arvutamise valem.

EV=VõiduTõenäosus*Võidusumma + Kaotustõenäosus*Kaotussumma

nt. kui vedada kihla, et täringuviskel tuleb 6. Panuseks $2 ja võita võid $5, siis
EV=1/6*$5+5/6*(-$2)= -$5/6 e. -$0.8(3). Seega sellise dealiga kaotad long run iga korraga ligi 10 eeku.

Muidugi valemi üldkuju on lihtne, aga kui sisse tulevad equityd ja värgid, siis läheb tiba pikemaks kohati, aga üldidee on lihtne.

leits
20.04.10, 21:17
EV joon ei ole tähtis.. eriti kui sa alla selle jooksed.. kui rämedalt biidid EV joont.. siis võib muret tunda, et varem või hiljem võib ka veidi halvem run tulla.. muus osas ei pööraks tähelepanu sellele..

isegi kui sa jooksed 100bi yle ei n2ita see imho sittagi, ta ei arvesta mis kõltsadega su 4b jms asju on callitud

HU grinder
20.04.10, 21:18
Ongi, peamine, et rahajoon üles liigub, seniks peaks kõik korras olema.

ranka
20.04.10, 21:47
Ongi, peamine, et rahajoon üles liigub, seniks peaks kõik korras olema.

Nats parandaks. Peaasi, et pikemas perspektiivis rahajoon üles liigub :)

HU grinder
20.04.10, 21:48
Seda ma mõtlesingi, aga tänks.

udikaz
21.04.10, 15:31
Nats parandaks. Peaasi, et pikemas perspektiivis rahajoon üles liigub :)

Ega jah, ma olen alles redeli kõige alumisel astmel :) aga tänud vastuste eest :spade:

Potsataja
21.04.10, 21:19
isegi kui sa jooksed 100bi yle ei n2ita see imho sittagi, ta ei arvesta mis kõltsadega su 4b jms asju on callitud

Sinu ema ehk ei arvesta aga HEM/PT3 arvestavad sellega päris kindlasti ja oma viga, kui alla/üle keskmise jooksed ;)

raidov
22.04.10, 17:35
wtf :D

vapsee ei arvesta ju, kui mingi vend turnis sinu 30BB beti enda gutshotiga ära callib, riverisse kokku tõmbab ja sina talle välja maksad, kuidas ta siis seda arvestab? :D

Char
22.04.10, 17:51
üldjuhul on asi nii tegelikult, kui loogiliselt võtta..

1 ) ev joon suurem kui sinu joon = sa teed õigeid calle ja saad vahel biite..
2) ev joon madalam kui sinu joon = tõmbad mingid drawd kokku peale rahasid või lähed 60-40 allin .. võidad aga saad +10 , kuigi peaks saama +6 niiöelda

pmst ongi..ev joon on suurem , kui mängid õigesti
ev joon väiksem, kui teed valesid otsuseid

Tuul
22.04.10, 18:12
pmst ongi..ev joon on suurem , kui mängid õigesti
ev joon väiksem, kui teed valesid otsuseid


i call bs

Char
22.04.10, 18:19
kui sa lähed allin siis kui sa oled ees, ehk teed õige otsuse....siis on ev kõrgem , kui siis kui sa oled taga allin minnes, ehk teed vale otsuse

Tuul
22.04.10, 18:25
Su viimane lause on tõene, ja ka lause, millele ma 'bs' välja kutsusin oleks tõene juhul, kui sa pidanuks silmas lihtsalt seda, et ev on kõrgemal, kui teha paremaid otsuseid;

Sina aga pidasid silmas seda, et õigeid otsuseid tehes on ev joon kõrgemal kui tegelik võidujoon ja valeseid otuseid tehes madalamal kui tegelik võidujoon, kuulutan teist korda veel bs

Potsataja
22.04.10, 18:35
EV joon=Fortuuna. Vastupidise tõestamiseks palun graphi, kus 1m+ käte sample ja ollakse võidus hoolimata alla EV jooksmisest.;)

Char
22.04.10, 18:45
Su viimane lause on tõene, ja ka lause, millele ma 'bs' välja kutsusin oleks tõene juhul, kui sa pidanuks silmas lihtsalt seda, et ev on kõrgemal, kui teha paremaid otsuseid;

Sina aga pidasid silmas seda, et õigeid otsuseid tehes on ev joon kõrgemal kui tegelik võidujoon ja valeseid otuseid tehes madalamal kui tegelik võidujoon, kuulutan teist korda veel bs

ei pidanud seda silmas...see pole mingitki pidi loogiline...väljendasin end valesti või said sina valesti aru...

no kuigi ev joon on kõrgemal kui tegelik joon, kui sa teed õigeid otsuseid aga saad beate

udikaz
22.04.10, 19:40
üldjuhul on asi nii tegelikult, kui loogiliselt võtta..

1 ) ev joon suurem kui sinu joon = sa teed õigeid calle ja saad vahel biite..
2) ev joon madalam kui sinu joon = tõmbad mingid drawd kokku peale rahasid või lähed 60-40 allin .. võidad aga saad +10 , kuigi peaks saama +6 niiöelda

pmst ongi..ev joon on suurem , kui mängid õigesti
ev joon väiksem, kui teed valesid otsuseid

Ootoot tähendab 35k käe peale heads upis, ja ma ei multitable, siis ma teen enamjalot valesi otsuseid koguaeg? aga mängin 11.88 BB/100 winratega. Siis ma arvan et ma pigem mängin valesti ja teenin, kui et mängin nn õigesti ja jooksen even. Mõistan, et 35k kätt ei ole mingi näitaja veel, kuid uskuge one tabledes ja headsupi poolteise kuu peale on see suht ok käte arv. Sooviks näha hu graafikut kus siis joostakse alla ev joone. Sain nagu algul aru et see mõttetu joon, aga siin tuuakse välja uusi huvitavaid fakte selle kohta :rolleyes:

HU grinder
22.04.10, 19:55
Kõik, mis loed, pole puhas kuld.

udikaz
22.04.10, 21:18
Kõik, mis loed, pole puhas kuld.

Ilmselt see oli sarkasmiga öeldud :p

Dogers
22.04.10, 21:23
aga kui jooksed koguaeg alla, iga sess jooksed alla ja saad Leitsile omaseid biite siis kurat võtaks, aga see tekitab frustratsiooni ja ainuke asi mida lohutuseks vaadata on EV joon ja mõelda no trapead rsk kui te kokku ei tõmbaks siis mul oleks päris palju raha.

lähed sessi jooksul 3x preflop AI ja 84 / 16 olukordadega tõmmatakse munadesse ja nii iga kolmas sess ning 500k käe peale oled 200BI alla ev siis NO NAHUI, viga on primas või ei ole aga EV pakub natukenegi lohutust.

sm112
25.04.10, 21:28
http://img717.imageshack.us/img717/3391/tdmq5.jpg

measke
05.05.10, 23:28
Reaalsed võidud varieeruvad EV joone ümber. Mõnikord jooksed üle EV joone, teinekord alla.

Samas EV joon sõltub kaardiõnnest - mis situatsioonidesse satud, vahet pole kas AI või mitte.

Pikemas perspektiivis näitab EV joon luck-adjusted winrate'i, mis on kõige parem kaardimänguoskuse mõõdupuu.

Teinekord võib päris kurvalt minna (10NL):
http://img140.imageshack.us/img140/8992/seeaasta.png

Potsataja
06.05.10, 19:42
Teinekord võib päris kurvalt minna (10NL):
http://img140.imageshack.us/img140/8992/seeaasta.png

Solid example. Mõni EV ´´mahategija´´ võiks vastukaaluks näidata 100k+ käelist graphi, kus
on näha analoogne run ja siiski plusspoolel olek.

HU grinder
06.05.10, 20:20
Tal pole ju 100K+ kätt siin?

low-flow
06.05.10, 20:27
Üsna häiriv pilt peab tõdema, 15k käe peale 25 BI alla EV sõidaks minu mindsetist küll korralikult üle...

krayzie
07.05.10, 09:20
Ainus mida AIEV joon korrektselt näitab on preflop AI potid ja sedagi ainult HU's. Isegi sellisel juhul ei näita AIEV kas sa ka tegelikult hea otsuse tegid, vaid lihtsalt su equity% ühe XX käe vastu

mõned näited:

1.

100bb deep, sa avad buttonilt neljade paari. Blindil asuv regularist nit (12/7 over 200 hands, 0% 3bet) 3betib, sa 4betid, reg shoveb, sina callid. Villain näitab AK ning sa võid uhkelt öelda et panid raha ees olles sisse.

2.

Hero avab AA UTG ning saab min3beti buttonil asuva 45bb deep fishi poolt. Hero otsustab teha mõõduka suurusega 4beti ning fish üllatavalt ainult callib selle, jättes endale 20bb järgi. Flopil TT7r saab Hero fishi AI, kahjuks näitab too ette ATo. River on herole päästev 1outer. Kes oli siin käes lucky, kes unlucky?

3.

Hero isoleerib buttonil KK'ga fishi (11bb deep) limpi ning saab 3beti blindil asuva 100 bb deep regulari käest. EP'l asuv fish callib end AI ning regulariga vaadatakse Q78r floppi. Regular stackib end flopil AQ'ga, shorty näitab ette AA. AIEV järgi pani hero nuppe 9% equityga.

4.

Hero on 100bb deep ning 3betib AA'ga deepstack (200bb) fishi avangut. Lauas asuv teine deepstack (200bb) fish cold4betib, esialgne tõstja callib ning hero lükkab kogu oma stacki laua keskele. Üllatuslikult mõlemad vastased ainult callivad, moodustades 300bb poti ning jättes endale 100bb alles. Flopil KQ6 lähevad villainid AI, üks näitab ette AQ, teine KK. AIEV järgi pani Hero nuppe omades 10% equityt....

noname
07.05.10, 09:34
2.

Hero avab AA UTG ning saab min3beti buttonil asuva 45bb deep fishi poolt. Hero otsustab teha mõõduka suurusega 4beti ning fish üllatavalt ainult callib selle, jättes endale 20bb järgi. Flopil TT7r saab Hero fishi AI, kahjuks näitab too ette ATo. River on herole päästev 1outer. Kes oli siin käes lucky, kes unlucky?

EV joone järgi sina Lucky,kuna lõplikud rahad panid taga olles sisse...

Aga jah see EV ongi üks paras kämmal.
Endal ka ikka nii fcking palju kordi olnud,kus oled ju täiesti commited ja fish või kes iganes saab oma mõne oudise käe ära ja lükkab riveris AI.
Ma olin riverini ees,isegi kui villianil jääb 1.sent alles turnil ja riveril kokku saab oma draw ning selle 1.sendi AI keevitab...ei kajastu AI EV joon enam kuskil,kuna ma panin taga olles riveril nupud sisse (EV joont see enam ei koti,mis sest,et jutt 1.sendist nt).

ah mida iganes....BS on see joon

udikaz
08.05.10, 19:36
Ainus mida AIEV joon korrektselt näitab on preflop AI potid ja sedagi ainult HU's. Isegi sellisel juhul ei näita AIEV kas sa ka tegelikult hea otsuse tegid, vaid lihtsalt su equity% ühe XX käe vastu

mõned näited:

1.

100bb deep, sa avad buttonilt neljade paari. Blindil asuv regularist nit (12/7 over 200 hands, 0% 3bet) 3betib, sa 4betid, reg shoveb, sina callid. Villain näitab AK ning sa võid uhkelt öelda et panid raha ees olles sisse.

2.

Hero avab AA UTG ning saab min3beti buttonil asuva 45bb deep fishi poolt. Hero otsustab teha mõõduka suurusega 4beti ning fish üllatavalt ainult callib selle, jättes endale 20bb järgi. Flopil TT7r saab Hero fishi AI, kahjuks näitab too ette ATo. River on herole päästev 1outer. Kes oli siin käes lucky, kes unlucky?

3.

Hero isoleerib buttonil KK'ga fishi (11bb deep) limpi ning saab 3beti blindil asuva 100 bb deep regulari käest. EP'l asuv fish callib end AI ning regulariga vaadatakse Q78r floppi. Regular stackib end flopil AQ'ga, shorty näitab ette AA. AIEV järgi pani hero nuppe 9% equityga.

4.

Hero on 100bb deep ning 3betib AA'ga deepstack (200bb) fishi avangut. Lauas asuv teine deepstack (200bb) fish cold4betib, esialgne tõstja callib ning hero lükkab kogu oma stacki laua keskele. Üllatuslikult mõlemad vastased ainult callivad, moodustades 300bb poti ning jättes endale 100bb alles. Flopil KQ6 lähevad villainid AI, üks näitab ette AQ, teine KK. AIEV järgi pani Hero nuppe omades 10% equityt....

Väga põhjalik seletus. Natukene olen ka ise uurind seda ning täitsa nõus kõigi 4 punktiga. Thanks põhjaliku seletuse eest. Suht pointless. vaadake mis nali selle joonega siin on?? LOL.. keegi on midagi sellist varem näinud?:eek:

http://www.upload.ee/image/560878/rofl_whata_hell_is_that.jpg

Keegi võiks seletada mida fakki see peaks tähendama :D

Char
08.05.10, 19:45
ilmselgelt minig bug, otsi nüüd see käsi välja, ku sa 6k dollarit kaotasid ja kustuta ära vast

nomerlot
08.05.10, 19:52
ilmselgelt minig bug, otsi nüüd see käsi välja, ku sa 6k dollarit kaotasid ja kustuta ära vast

EV on ju miinuses, mitte winnings, mismoodi seda kätt leitakse?
Aga jah, ei suuda midagi muud mõelda, kui et bug.

kalkaan
08.05.10, 20:03
Käe peaks nii kätte saama - valid ülevalt Graphed Hands, seal omakorda last 100 asemel valid all ning sorteerid tabeli EV $ Diff järgi. Selle käe juures peaks see ikka üsna suur olema. Asi võib sellise käte arvu juures päris kaua aega võtta.

Char
08.05.10, 20:14
EV on ju miinuses, mitte winnings, mismoodi seda kätt leitakse?
Aga jah, ei suuda midagi muud mõelda, kui et bug.


ev käib ju käe kohta

measke
10.05.10, 00:11
Ainult tänu EV joonele on mindset enamvähem korras ja tunnen et mäng on parem kui kunagi varem. Siiski väikesed kahtlused on tekkinud, et hem EV joont valesti arvutab...

Iroonilisel kombel toimus ainuke (ajutine) winnings joone liikumine EV joone poole kui sai halba mängu tehtud - suure EV joone kukkumise juures.

Peaks ennustusvõistluse tegema, et mis käte arvu juures ma "ainult" -10BI tasemele tagasi jõuan...

seniks 4-tabling rakebackpro

http://img39.imageshack.us/img39/7209/seeaasta2.png

http://img19.imageshack.us/img19/9904/seeaasta2b.png

measke
10.05.10, 00:28
EV on ju miinuses, mitte winnings, mismoodi seda kätt leitakse?
Aga jah, ei suuda midagi muud mõelda, kui et bug.

holdem manageri foorumis või FAQ all oli sarnane probleem. Andmebaasiga pidi midagi tegema, et ära kaoks. Export/import käed vms

noname
11.05.10, 14:28
Hey Hoo.

Paar küsimust selle EV joone kohta.

Täna tegin väikse sessi:


http://www.mypicx.com/uploadimg/2013183422_05112010_1.png

Umbes 18.käe juures oli selline käsi:

Poker Stars $0.10/$0.25 No Limit Hold'em - 7 players - View hand 688036 (http://www.thehandconverter.com/hands/688036)
The Official DeucesCracked.com (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.thehandconverter.com)

MP: $9.50
CO: $25.00
BTN: $14.40
SB: $15.75
Hero (BB): $25.00
UTG: $21.00
UTG+1: $25.00

Pre Flop: ($0.35) Hero is BB with A :heart: A :diamond:
UTG raises to $1, 4 folds, SB calls $0.90, Hero raises to $4.25, 1 fold, SB calls $3.25

Flop: ($9.50) 8 :club: 4 :club: K :heart: (2 players)
SB checks, Hero bets $7.75, SB raises to $11.50 all in, Hero calls $3.75

Turn: ($32.50) K :club: (2 players - 1 is all in)

River: ($32.50) 8 :diamond: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $32.50
SB shows Q :heart: K :spade: (a full house, Kings full of Eights)
Hero shows A :heart: A :diamond: (two pair, Aces and Kings)
SB wins $30.90
(Rake: $1.60)


Miks nt EV joon tõusis umbes 8$,aga kaotasin siiski 15.74$(Nupud olid sees ju kõik).

141.käe juures oli selline käsi:
Poker Stars $0.10/$0.25 Pot Limit Hold'em - 9 players - View hand 688016 (http://www.thehandconverter.com/hands/688016)
The Official DeucesCracked.com (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.thehandconverter.com)

UTG+1: $22.40
UTG+2: $15.00
MP1: $5.05
MP2: $12.85
CO: $18.45
BTN: $15.00
Hero (SB): $25.00
BB: $56.40
UTG: $25.65

Pre Flop: ($0.35) Hero is SB with A :heart: A :club:
3 folds, MP1 calls $0.25, MP2 calls $0.25, CO calls $0.25, 1 fold, Hero raises to $1.50, 2 folds, MP2 calls $1.25, CO calls $1.25

Flop: ($5.00) T :spade: 8 :heart: 5 :diamond: (3 players)
Hero bets $4.75, MP2 folds, CO calls $4.75

Turn: ($14.50) 9 :heart: (2 players)
Hero bets $13.80, CO calls $12.20 all in

River: ($38.90) Q :diamond: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $38.90
CO shows 9 :spade: J :spade: (a straight, Eight to Queen)
Hero shows A :heart: A :club: (a pair of Aces)
CO wins $37.00
(Rake: $1.90)



Nupud sai sisse,kui ees olin,aga EV joon ei tõusnud,vaid langes.

Kas mingi PokerTrackeri puue või?::)

r3o
11.05.10, 14:36
Lihtustatult öeldes kui sa lähed nt AA-ga QQ vastu pre all-in ja võidad siis ja jooksed üle EV kuna 1 kord viiest peab QQ võitma.
Ehk et kui sa oled ees ja võidad, aga vastane polnud täitsa drawing dead siis sa jooksed üle EV

Char
11.05.10, 14:38
Lihtustatult öeldes kui sa lähed nt AA-ga QQ vastu pre all-in ja võidad siis ja jooksed üle EV kuna 1 kord viiest peab QQ võitma.
Ehk et kui sa oled ees ja võidad, aga vastane polnud täitsa drawing dead siis sa jooksed üle EV

ei küsimus on selles , et vaata seda 141. kätt...ta läks mingi 77-23 equitiga sisse, kuigi ev joon läks alla

noname
11.05.10, 14:46
Lihtustatult öeldes kui sa lähed nt AA-ga QQ vastu pre all-in ja võidad siis ja jooksed üle EV kuna 1 kord viiest peab QQ võitma.
Ehk et kui sa oled ees ja võidad, aga vastane polnud täitsa drawing dead siis sa jooksed üle EV

Kui Sa räägid esimese käe kohta,siis:

81% oleme ees jah.

Aga EV joon ei saa ju siis antud olukorras ainult pool summast tõusta ju?

low-flow
11.05.10, 14:49
18. käsi: sul on flopil pärast all-in ~82% equity-t, pot on 32.5, millest sinu investeering on 15.75. Seega (32.5 - 15.75) * 82% = 13.735 teenid EV-d selle käe järgi.

141. käsi: sul on turnil pärast all-in ~70% equity-t, pot on 38.9, millest sinu investeering on 18.45. Seega (38.9 - 18.45) * 70% = 14.315 teenid EV-d sellest jaotusest.

18. käsi tundub veel kuidagi aksepteeritav olevat, 141. käsi on mingi puue indeed. Ja tegemist on siis all-in, EV-ga, mitte true EV-ga.

measke
11.05.10, 23:06
Reaalsed võidud erinevad alati EV joonest, vastavalt sellele kui väike su eduseis on tema ees. Ainult siis kui sul on nuts käes, siis võidujoon on sama , mis EV joon.

80-20 eduseisus võidad 10st korrast 8 ja kaotad 2. Võimalik võidu/kaotus summa võrdsed. Kui võidad sellise käe siis jooksed 20% üle EV, kui kaotad siis 200%+20% alla EV. Kokkuvõttes paljude käte jooksul võidad EV graafikul näidatud hulga.

Holdem manageril näitab muidu käe history's kohe võiduprotsendid ära iga tänava kohta

nomerlot
12.05.10, 18:25
Täna oli ühe käege mu meelest hea näide, kuidas EV joon suurt midagi ei näita.
€0.05/€0.10 No Limit Holdem
PokerStars
9 Players
Hand Conversion Powered by weaktight.com (http://weaktight.com/)

Stacks:
UTG (€13.12)
UTG+1 (€10)
MP1 (€9.45)
MP2 (€25.10)
MP3 (€8.27)
Hero (€24.86)
BTN (€10.50)
SB (€26.26)
BB (€11.17)

Pre-Flop: (€0.15, 9 players) Hero is CO A:diamond: A:club:
3 folds, MP2 raises to €1.10, MP3 calls €1.10, Hero calls €1.10, 3 folds

Flop: 7:heart: Q:spade: 10:heart: (€3.45, 3 players)
MP2 bets €1.70, MP3 calls €1.70, Hero raises to €7, MP2 calls €5.30, MP3 goes all-in €7.17, Hero calls €0.17, MP2 calls €0.17

Turn: 8:diamond: (€24.96, 3 players, 1 all-in)
MP2 checks, Hero goes all-in €16.59, MP2 calls €16.59

River: 6:spade: (€58.14, 3 players, 2 all-in)

Final Pot: €58.14
MP2 shows a pair of Kings
K:heart: K:spade:
MP3 shows three of a kind, Queens
Q:heart: Q:club:
Hero shows a pair of Aces
A:diamond: A:club:

Hero wins €32.41 (net +€7.55)
MP3 wins €23.73 (net +€15.46)

MP2 lost €24.86

3 mängijat potis, kellest kaks 200BB+ deepstäckid ja üks 80BB. Kuigi flopis olin 80BB-mängijast pikalt taga, olin teisest deepstäckist pikalt ees. Seega hoolimata tugevuselt teisest käest jäin ikkagi 75BB plussi ja tagasi vaadates oli turnis shove ju ainuõige liigutus.
Aga trackeris kütab EV-joon selle käe kohal läbi põranda. Mine võta kinni.

Codecci
13.05.10, 03:22
EV joon näitab midagi ja sellel tasuks aeg-ajalt silma peal hoida, aga väga ära armuda ka ei maksa. Mõnikord on selline tunne, et lihtsalt ei tea miks kaotad, siis nt tasub vaadata mis toimub, non-showdown joonega sama lugu, mulle non-SD joone vaatamine aeg-ajalt sitaks abiks olnud, et teada saada kas mu mänguga midagi lahti.

VinQbator
13.05.10, 14:17
18. käsi: sul on flopil pärast all-in ~82% equity-t, pot on 32.5, millest sinu investeering on 15.75. Seega (32.5 - 15.75) * 82% = 13.735 teenid EV-d selle käe järgi.
....

32.5*82%-15.75=10.9 teenid ev järgi allinis

Ämmapets
20.07.10, 12:41
Mismõttes, HEM arvab, et on rämedalt -EV minna SS fishi vastu AK pf AI, fish näitas veel J8 ka... Võtab muigama küll, KK on ka -EV AK vastu minna, samuti Q high flopil AA-ga nuppe teha ei tasu... lahe

Pahvak
20.07.10, 12:43
Mismõttes, HEM arvab, et on rämedalt -EV minna SS fishi vastu AK pf AI, fish näitas veel J8 ka... Võtab muigama küll, KK on ka -EV AK vastu minna, samuti Q high flopil AA-ga nuppe teha ei tasu... lahe

Pics or didn't happen.

udikaz
20.07.10, 13:18
Mismõttes, HEM arvab, et on rämedalt -EV minna SS fishi vastu AK pf AI, fish näitas veel J8 ka... Võtab muigama küll, KK on ka -EV AK vastu minna, samuti Q high flopil AA-ga nuppe teha ei tasu... lahe


Suht ebareaalne on see, sul on endal mingi kala sees :p

tolmuahv
20.07.10, 13:27
Mismõttes, HEM arvab, et on rämedalt -EV minna SS fishi vastu AK pf AI, fish näitas veel J8 ka... Võtab muigama küll, KK on ka -EV AK vastu minna, samuti Q high flopil AA-ga nuppe teha ei tasu... lahe

Sa vaatad ilmselt kätt pärastpoole kui oled selle võitnud. Kui võidad, siis EV ongi alla võidusumma. Ehk kui $100 läks potti, võitsid ja olid 80% favorite, siis EV näitab pärast $-20.

Ämmapets
20.07.10, 13:41
Sa vaatad ilmselt kätt pärastpoole kui oled selle võitnud. Kui võidad, siis EV ongi alla võidusumma. Ehk kui $100 läks potti, võitsid ja olid 80% favorite, siis EV näitab pärast $-20.

Kätt vaatasin jah pärast:
1) KK vs AK, 70-30 olukord pf AI - võitsin 9.19, EV -5.93
2) KK vs AK, sama, võitsin 7.70 - EV -4.90
3) AK vs J8s, 62-38 pf AI, võitsin 4.18, EV -3.21
4) AK vs A2s, 70-30 pf AI, võitsin shortylt 1.33, EV -0,77 (oleksid fullstäkid, siis ilmselt see miinus oleks ka suurem)

Tegemist siis NL10-ga, siit jääb mulje, nagu oleks räige luckbox peal :biggrin:

Pahvak
20.07.10, 13:55
See on EV difference (sinu võidu ja EV vahe). EV peaks ikka positiivne olema kui parema käega all-in minna.

Ämmapets
20.07.10, 16:14
Ilmselt on jah. Muidu ei oleks nagu kuidagi loogiline.

kqpahv
10.10.10, 13:32
Tere


Jääb mulle arusaamatuks kas kas EV joon võtab arvesse ka potentsiaalset blindide võitu või ainult olukordi kus mängijatel chipid keskel ja kaardid lahti ?
Olukord siis nimelt selline et hakkasin mängima superturbo SNG'si kus tegevusteks vaid fold või shove,kuna stäckid on kuskil 3-10bb siis ka lihtsalt blindide võitmine on ääretult oluline. Nüüd, graafik näitab EV joont (luck adjusted winnings ) stabiilselt breakeveni vektoril kulgevat samas kui actual winnings vaikselt ronib. Siinkohal jääbki mulle arusaamatuks kas olen lihtsalt donk heateril või ei arvesta EV joon kasumit olukordadest kus ma olen stäcki kasvatanud blindide võitmisest ?

Konso
10.10.10, 13:38
Tere


Jääb mulle arusaamatuks kas kas EV joon võtab arvesse ka potentsiaalset blindide võitu või ainult olukordi kus mängijatel chipid keskel ja kaardid lahti ?
Olukord siis nimelt selline et hakkasin mängima superturbo SNG'si kus tegevusteks vaid fold või shove,kuna stäckid on kuskil 3-10bb siis ka lihtsalt blindide võitmine on ääretult oluline. Nüüd, graafik näitab EV joont (luck adjusted winnings ) stabiilselt breakeveni vektoril kulgevat samas kui actual winnings vaikselt ronib. Siinkohal jääbki mulle arusaamatuks kas olen lihtsalt donk heateril või ei arvesta EV joon kasumit olukordadest kus ma olen stäcki kasvatanud blindide võitmisest ?

Võiks sellist pokkerit ikka mängida, mis arendaks

n2xxi
10.10.10, 17:29
ainult olukordi kus mängijatel chipid keskel ja kaardid lahti