PDA

View Full Version : Arvuti mälu ja PT3+Stars



StripPoker
26.04.10, 09:50
Masinas ainult 1GB mälu ja 24tabledes on üsna pidev kettaragin taga, kui Stars, PT3 ja TableNinja tööl. Lisaks probleem, et korra-paar päevas lauad hanguvad suure kettaragina saatel ja kõik üliaeglane, kui õnnestub 1 laud kinni panna siis toimib kõik normaalselt edasi.

Kas on reaalselt mõtet arvuti töö kiirendamiseks lisada 1-2GB juurde või see eriti ei aita ja peab põhjalikuma upgrade tegema?

rrrr
26.04.10, 09:56
Kui ketast ragistab, siis on järelikult mälu vähe (võtab ketta mälu appi ja see on ilmselgelt aeglane ning võimalusi failimiseks palju). Mul paranes jõudlus tunduvalt kui ma omal 1GB->3GB tegin. Muidugi ma liikusin sama arvutiga Win2000->Win 7 peale, mis väidetavalt peaks mälukasutust ja selle efektiivsust parandama. Muidugi võtab Win7 ise rohkem mälu :P

Samas kodust lauaarvutit upgradesin (see on aastal 2000 ostetud saan 256MB>768MB peale ja win 2000->XP), siis olulist kiiruse muutust ei märganud.

StripPoker
26.04.10, 10:03
Pole üliammu riistvaraga tegelenud seega ehk oskad kommenteerida ka plaadi kohta? Plaadiks http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ClassValue=Motherboard&ProductID=2302&ProductName=GA-M59SLI-S5 ning hetkel peal 2x512MB pulgad.

Kas peab panema lisaks 2x512 (või 2x1GB jne) või toimib samahästi ka lisades 1x1GB. Odavam oleks 1 pulgana, kui 2 pulgana vaadates Hinnavaatluse hindasid.

makz
26.04.10, 10:39
Ise tellisin oma raalile just 3x512mb pulgad juurde, HV hindasid ei tea, kuid ebayst sain need 8$ tükk. Samuti õnnestus üks p4 2.6ghz prose kopikate eest osta sealt.
Suht solid plaat tundub sul olema, mis prose hetkel peal on?

ment52
26.04.10, 10:51
1GB RAMi on jah selgelt vähe ja 2st võib ka puudu jääda. Soovitaks 3gb muretseda. Mul läpakal oli 4gb ram ja võttis ~95% sellest kui 30tablesin üle fulltildi ja starsi, mõlemal tableninjad lisaks.

Lisaks
tee perioodiliselt seda mis see link käsib (http://faq.holdemmanager.com/questions/88/Vacuum+Analyze+Database+)

ja kui kõvaketast defragmentid, siis enne peata postgresi service.

StripPoker
26.04.10, 11:10
Prose on Athlon64 X2 4200+ AM2. Vist u 3-4a vana. Praegu uurides oli see viimati 2009a alguses müügil 730.- eest :)

Praegu ei saa palju kulutada seega ehk võtan 1GB pulga ja mingi aja pärast teise sellise veel lisaks.

Andmebaasi olen vahest hooldanud küll. Ehk u 1x kuus.

nomerlot
26.04.10, 11:25
ment, PT3-l on sisseehitatud Database housekeeping, kus on juba olemas see vacuum, cache update, cluster jne, ei ole vajadust database serverit otse näppida.

Mul on 2Gb RAMiga Core2Duo CPUga laptop, ei ole probleemi Starsis jooksutada kasvõi 24 lauda koos PT3ga. (24 lauda olen küll vaid 2x proovinud, et veenduda, miks ma ei taha 24 lauda mängida)

StripPoker
26.04.10, 11:33
Uurin veel ,et ehk saab jaole poole hinnaga kasutatud pulkadele , saaks sama raha eest 2GB lisada.

24table mul NL2 grindis, kõrgemaid limiite ei ole jah mõtet 24 lauaga lasta, winrate kannatab.

Supsti
26.04.10, 12:17
No sry, aga mul vana lauakas vedas ilma hangumata koos hemiga 24 tablet nagu nalja välja. Tollel oli 512mb ram.
Parem puhastage enda arvutit sellest sitast ka vahel.

ment52
26.04.10, 12:28
ment, PT3-l on sisseehitatud Database housekeeping, kus on juba olemas see vacuum, cache update, cluster jne, ei ole vajadust database serverit otse näppida.

Mul on 2Gb RAMiga Core2Duo CPUga laptop, ei ole probleemi Starsis jooksutada kasvõi 24 lauda koos PT3ga. (24 lauda olen küll vaid 2x proovinud, et veenduda, miks ma ei taha 24 lauda mängida)

See sisseehitatud housekeeping on palju palju aeglasem ja see lõhkus mu databaasi ära kui ma kunagi peale ~20 tundi housekeepingu (mille ta käivitas ise automaatselt) canceldasin.

Supstile võin oma vana informaatikaõpetaja kontakti anda, teil oleks kindlalt tore pühapäeviti võidu kiidelda kui koledast sitast ilusa saia küpsetasite.

nomerlot
26.04.10, 12:39
Seni pole housekeepinguga probleemi olnud, aga mul pole veel 200K kättki täis, seega ilmselt vara öelda.

Aga lõhkumise kohta - selleks ongi backup välja mõeldud :)

peete82
26.04.10, 12:58
Ausalt öeldes mul sama jama. Enne toimis kõik ilusti, kuni:

PT3 trial sai läbi. Mina, kui "õige eesti mees", muidugi uninstall, registrid puhtaks ja uuesti install.
Siis - postgresql password ununenud. Uninstall, registrid puhtaks, reinstall, nende kodukalt kõige uuem versioon. See uus versioon kasutab suht palju arvuti mälu.
Laen PT3 käed uuesti sisse. Siis ta hakkas seda "housekeepingut" tegema.
Tund aega juba teeb. Viskas üle, killisin maha.
Tulemuseks: PT3 on väga aeglane, uuendab statse väga aeglaselt, kõigil mängijail neid ei näita.

Proovin lahendada:
1. "housekeeping" uuesti
2. kui ei aita, siis PT3 reinstall
3. kui ei aita, siis üritan leida postgresql vanema versiooni.

Arvuti mälu 2GB.

nomerlot
26.04.10, 13:08
postgresql parooli saab ise muuta windowsi admintoolsist, ei pea reinstallima.

peete82
27.04.10, 22:11
Korralikult lõpuleviidud housekeeping lahendas probleemi. Kestis ligi 2h.