PDA

View Full Version : Tähtsad aspektid NOTE-de kirjutamise juures ja kuidas neid võimalikult lihtsalt välja



ESTPatrick
06.05.10, 10:12
Tähtsad aspektid NOTE-de kirjutamise juures ja kuidas neid võimalikult lihtsalt välja tuua.
Priit „ESTPatrick“ Türner

Kirjapanemise stiil:
• LÜHIDUS. KONKREETSUS. OLULISUS.
• Suurte tähtedega märksõnad, et oleks kergem märgata, näiteks: LEAD out foldis raise peale.
• Kasutada lühendeid nt: LC sb – limp/call small blindi peal
• uus info uuele reale
• Kui note on saanud kinnitust järgnevatel situatsioonidel siis note järgi kirjutada x2 ja siis juba x3 jne. See annab readile tugevust juurde järgmiseks korraks

Notede kirjutamise tihedus:
• Võiks olla iga vastase kohta kellega oled juba 1000+ jaotust koos mänginud (multitablides), 300-500 jaotust 4 lauaga mängides.
• Tohmanite kohta kohe kui võimalik, sest nemad kaua tavaliselt laudades ei püsi ja iga info on kasulik.


Toon välja hunniku kasulikke lühendeid, te ei pea neid kasutama nagu mina loomulikult, lihtsalt see on näige minu süsteemist aega kokku hoida, et saaksin võimalikult palju infot väikese vaevaga kirja panna:
 LC – limp/call
 LF – limp/fold
 Cbet - jätkupanus
 C/C – checkis ja siis callis
 C-C – mõlemad checkisime või kui tema checkis järgi siis C-C järgi.
 BvB – blind vs button
 PF - preflop
 TPTK – top paar, top kicker
 TPnK – top paar, olematu kicker
 TPGK – top paar - Q, J kicker, enamasti Q, K. See juba ise ära määrata vastavalt mängustiilile (FR, 6max, HU)
 TP2+ – 2 top paari või parem
 OOP – positsioonist väljas
 IP – positsioonis
 Mix – miksib sarnases olukorras erinevaid valikuid. Nt turnis drawd nii callib kui raisib
 Ax, Kx – Äss suvalise kickeriga, kuningas suvalise kickeriga(2 kuni K)
 p – pot ehk sümboliseerib poti suurust panuse hetkel a la 40%p – 40% potist panustas


Mida tähele panna:
 Lead out on parim ja kõige tihedamini korduv read .
 Kas ja kui kallilt mängib drawsid turnis. Kas 99% ajast callib, betib või hoopis c/r neid. Kui miksib neid, siis ka seda mainida.
 Timing ja betting patternid üldiselt standard olukordades: drawd, suured käed ja bluffid võrdluses. Näiteks kas panustab tugevate kätega rohkem kui nõrkadega või kui bluffidega. Kiired vs väga aeglased otsused.
 Kui vastane on tõeline tohman, siis proovida vastane eriliselt märgistada: värvide, märkide jne lihtsalt märgatavate instrumentidega.
 Mida tähendab check-raise ja kas check-raise suurus tähendab käe tugevuse erinevust.
 Flopi muster panna kirja stiilis 794r, 794ss või 794sss ehk esimene on rainbow flop, teisel flopil on 2 ühest mastist kaarti ja kolmandal on kõik kaardid samast mastist. Ei ole vahet kas flopis on potid, ärtud, ruutud või ristid, soovitav ikka kasutada üht konkreetset tähte!
 Lisada kas tegemist oli 3bet pot-iga või mitte ja kas vastane tegi konkreetset asja OOP või IP.
 Mida tähendab viimaste tänavate raise? NUTS, bluff, draw ja kui tihti miski a la 80:10:10 stiilis – nõuab suuremat vastase tundmist.
 Floatija või mitte.
 Millega on nõus allinn minema ja callima. OLULINE ON MÄRKIDA erinevus calli ja all-in minemise vahel.
 Kui oli imelik stäki suurus jaotuse algusel ja see tundub antud käe puhul oluline, siis märkida (näiteks mängija kes ei kasuta auto 100bb reloadi).
 EI foldi pildipaari ka ülekaarti korral mitu tänavat.
 Mida tähendavad minbetid?
 Kas oskab eristada positsioone?
 Kas riveri väikene panus on blokkimise ideega (blocking bet) või väärtuse võtmiseks (valuebet).
 Kas on station, bluffitav jne.


Konkreetsed näited:
 LEAD out pot foldib 2,5x peale (tõlge: kui vastane ei ole enne floppi tõstja, aga flopil panustab esimesena terve poti, siis foldib kahe ja poole kordse tõste peale)
 LEAD out call, raise (tõlge: lead out on väga tugev, ei ole mõtet bluffida)
 Raise LEAD out alati, ei anna alla (tõlge: kui me välja leadime, siis raisib alati ja paneb tavaliselt mitu bulletit (ideaalne vastane kelle vastu tugevate kätega välja leadida ja lasta vastasel meid bluffida))
 Paneb väiksed betid kui hitib x3 (tõlge: vastane on 3 korda juba panustanud väikselt võrreldes poti suurusega kui on väga tugev kombinatsioon)
 c/r min TPnK, muidu suurem (top paar no kicker) (tõlge: vastane check-raisib top paar olematu kickeriga kätt flopin miinimum tõstega, kui parem siis rohkem)
 SUUR käsi = SUUR bet või SUUR BET = NÕRK käsi (tõlge: panustab suuremalt kui on väga tugev käsi näiteks 2 paari või parem kui võrreldes tavalisega. Või panustab suurelt kui on nõrk, et teid välja bluffida. Jälgida seda eriti riveril)
 checkib AJJss peal AQ @btn, 3way (tõlge: checkib buttonil järgi 3 mängijaga potis AJJ flopil, kus on 2 masti kaarti AQ-ga)
 LF vs btn (tõlge: limpis, kuid buttoni 5bb isoleeringu peale foldis)
 LC sb Ax (tõlge: sb peal limp, callib tõste iga ässaga)
 OOP callis 3beti TJo-ga ja T high peal bustoks (tõlge: vastane callis meie vastu positsioonist väljas olles(OOP) TJ-ga offsuitiga ja T kõrge flopi peal tõstsime kordamööda kogu raha potti)
 BvB callis IP 3beti any2 x3 (tõlge: ei ole kolmel korral foldinud blind versus button, cutoff mängus täielikku rääbis mängukätt, proovib flopil üle mängida/hittida)
 K78ss peal läks 1,5x pot allinn AA, INSTA (tõlge: K78, 2 mastikaarti läks instantselt allinn poolteist korda poti suuruse panusega, AA-ga)
 1/3p cbet 3way oli OOP FOLD to raise (tõlge: kolmandik pot jätkupanus 3 mängijaga flopis positsioonist väljas oli fold kui sa tõste otsa)
 Väike cbet on draw, suur cbet suur ülepaar+ (tõlge: väike jätkupanus on tõmme, suur jätkupanus 2 toppaari või parem)
 Floater iga paariga, ka 22 (tõlge: Vastane ei foldi positsioonis olles mitte kunagi jätkupanuse peale ükskõik mis paari, et turnis bluffida)
 c/c turn allinn TPTK – J – 3bet pot (tõlge: checkis ja siis callis turnis allinn panuse 3bet potis J kõrgel boardil)
 65bb ATo allinn vs squeeze (tõlge: 65bb-ga läks AT offsuitiga squeeze vastu allinn enne floppi).
 Minbet nuts, overbet bluff. (tõlge: panustab minimaalselt kui on täielik nuts ja panustab rohkem kui pot kui pole midagi.)
 Sama range iga pos (tõlge: mängib igat positsiooni sarnaste kätega)
 Cbet 30%p fold to raise INSTA (tõlge: vastane tegi 30 protsendi suuruse panuse võrreldes pangaga ja foldis kiirelt tõste peale)
 1/5p blocking bet riveris INSTA fold to raise (tõlge: vastane panustas 1/5 suuruses pangast välja ja foldis kiirelt tõste peale)
 Station. Callis 2nd paar no kicker Q86r xx peal maha (tõlge: ei ole mõtet bluffida, valuebettida kallilt. Vastane lihtsalt ei foldi marginaalset kätt)


Halb vs Hea NOTE:
Vigane note: river all in peale minu checki 8 paariga käes j8o
Selgitus: puudu on kõik kasulik info ja kirjas kõik ebavajalik peale käte, aga puudu on milline oli board, milline aktsioon enne riverit, millised olid stäkid.
Hea note: 89Tr 5 2 peal vastane callis riverini ja lead out 2/3p allinn J8o-ga

Vigane note: 24 BB call pfr, set on flop, check minraise+1bb~|~19
Selgitus: praegune note keskendub postflop peale, aga antud käes on palju olulisem milliega ta selle 24bb PF callis, kui ta callis KK-ga ja hittis seti siis ei ole ju eriti vahet kuna ta oleks ka ilma setti hittimiseta ilmselt suht sarnaselt mänginud. Kui aga 22-ga siis see on ju palju unikaalsem info. 4bet pottides pole set reade vaja, seal mängitakse top paarigi sarnaselt nagu readis toodud. Lisaks toomata kas vastane oli IP või OOP PF.
Hea note: callis @btn 4beti 66-ga. Jätkab kui hitib tundub

Vigane note: suur bet buttonilt, 4bettis mu 3beti peale, olin SB
Selgitus: Kui suur on suur? Järgnevalt pole toodud ka suurusi, lisaks veel ebaoluline info kus sina olid. Põhimõtteliselt oleks saanud panna kirja et BvB.
Hea note: BvB avas 8bb ja 22bb 3beti peale pani 50bb 4beti.

Vigane note: AKo, raise pf, cbet on K high flop, check call turn, river
Selgitus: AK preflop raise on standard seda pole vaja mainida, siis on see mainimist väärt kui kaart oleks 84o või midagi sarnast. Kõik mis on standard on ebaoluline info. Seda tead ju niigi. Täpselt samamoodi ka cbet on flop, oluline oleks see kui ta EI cbetiks, siis tuleks see üles märkida. Antud juhul on oluline just see, et ta turnis ja riveris ainult check – callis mitte ei bettinud ise, samas oleks vaja ära tuua ka flopi muster. Sest mustrid on erinevad, kas ta tegi seda 4 ühest mastist kaardiga boardil või täiesti ideaalsel AK boardil a la 22K46. suur erinevus on siin järgmine kord asjale lähenemisel.
Hea note: AK-ga callis K high peal 4mast boardil nii turni kui riveri 2/3p panused. Ei ole mõtet bluffida!!!

Vigane note: halb mängija: UTG openlimp, tuleb sisse mitte-blindil overbetib ilmselt tugeva käega calling-station, callib ülekaartidega
Selgitus: liiga segane note. Kui on erinevatel ridadel pokkerisaidil siis enam-vähem muidu liigkeeruline aru saada kui kiirelt infot vaja saada. On toodud situatsioonid, aga pole kirjeldatud mida need tähendavad, mis kaartidega, mis situatsioonides, SD nägemata – siis note kirjutada mõttetu, kuna ei saa kunagi kindel olla mis tegelikkuses juhtus. Ainuke kasulik info on siis, et callib ülekaartidega, aga ka seal on puudusi. Näiteks kas OOP või IP callib ja kas ka 3way potis?
Hea note: UTG LC raise tihti.
Kas overbetid tugevad???
OOP callib 9 high peal ülekaartidega

Vigane note: räägib palju, küsibk aarte näha. 1 table?
Selgitus: mis selles infos kasulikku on? Kui vastane räägib palju ja küsib kaarte näha, siis üldjuhul on tegemist regulariga, kes proovib fishilt infot saada või siis teh fishiga, mis paistab ta mängust kiirelt välja. See info on seetõttu väärtusetu, kuna see ei aita sul tulevikus mitte ühelgi otsusel kaasa. Väljaarvatud sellel kui tahad teada mis värvi särki täna kanda.
Hea note: Rahakott.

Vigane note: donk lükkab top paariga nupud
Selgitus: sellepärast ta ju donk ongi . Milline board, milline top paar, milline kikker, milline PF aktsioon, milline panustamine postflop, millised stäkid – standard 100bb või kui erinesid palju need, siis välja tuua. Kõik muu on oluline, peale selle mida sa kirja panid.
Hea note: 60bb tohman check-raisis J86ss boardil allinn JT-ga

Vigane note: haige setminer 3betted familypotis setmine OOP
Selgitus: mitu asja halvad siin, esiteks annab edasi halba emotsiooni, mis võib järgmine kord tagasitegemisele õhutada. Teiseks, setminimine 3bet potis ongi ainult siis kasulik kui on multiway potis ja kui sa setminid siis ei ole ju su positsioonil tähtsust, sest setmine tähendabki ju seda hitin siis mängin, ei hiti – foldin.
Hea note: multyway potis jätkab ainult väga tugeva käega. Set+.


edu arenemisel ja küsimuste esitamisel eekõige endale! pätrik.

Rage
06.05.10, 10:25
Vigane note: suur bet buttonilt, 4bettis mu 3beti peale, olin SB
Selgitus: Kui suur on suur? Järgnevalt pole toodud ka suurusi, lisaks veel ebaoluline info kus sina olid. Põhimõtteliselt oleks saanud panna kirja et BvB.
Hea note: BvB avas 8bb ja 22bb 3beti peale pani 50bb 4beti.

siin hea note puhul on siis need bb'd kogu beti suurus, mitte palju juurde pani?

a la NL100st rääkides.. avas 8 taala peale, mina tõstsin 22 peale, tema 50 taala peale?

ESTPatrick
06.05.10, 10:26
siin hea note puhul on siis need bb'd kogu beti suurus, mitte palju juurde pani?

a la NL100st rääkides.. avas 8 taala peale, mina tõstsin 22 peale, tema 50 taala peale?

ilmselgelt

Madis Very
06.05.10, 10:31
Tubli töö !

noname
06.05.10, 11:02
Kena kodutöö.

Väga viis värk.Proovin ise ka siis paari asja omal muuta.

Flopi muster panna kirja stiilis 794r, 794ss või 794sss

Ma panin alati 794CC või 794SS notesse:D

nomerlot
06.05.10, 11:07
[CENTER]
TPTP – top paar, top kicker

typo?

noname
06.05.10, 11:11
typo?

skillz.

ESTPatrick
06.05.10, 11:32
parandatud

pastilaa
06.05.10, 11:36
Väga võimas artikkel!

lenC
06.05.10, 12:04
Veits lisan oma asju, ärge pahandage.


Starsis on uued color-coded ühed coolid asjad, kui vastavalt modida, siis saab need umbed selliseks teha(link (http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=18330535&postcount=2661)) ja installi õpetus (http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=14550780&postcount=96):
http://i44.tinypic.com/295bw2w.png


Ise kasutan neid nii, et iga kokkupuude fishiga=roheline ring ümber, et lobbys kohe näha oleks. Regularide vastu on asi keerulisem, kuna mul on raskusi klassifitseerimisega mängijaid nittideks, TAG-ideks ja LAG-ideks (paljalt VPIP pealt on seda totter teha, kuna postflop tendencyd võivad ühe suure mixi nendest kokku luua), siis ise panen värvid winrate järgi. Ei leia, et see ka mingi väga tugev mängija identifitseerija oleks, kuna winrate on vähemalt siin foorumis kõvasti ülehinnatud(kuna FR-s on see bumhuntimise/HU-SH mängimise efekt nii suur). Lõppude lõpuks on ikkagi kergem mängida b/e mängijate vastu, kui LAG-ide. Aga see selleks.

Teine asi, mis ma teen, on see, et ma töötan "vabal ajal" databaasiga. See tähendab, et kui mul saab 1k kätt kellegi kohta täis(see number võib vabalt suurem olla, kuna mul on püsivusega probleeme, siis peab töö ära tegema). Ehk siis, vaatan mängijal kõik statid üles, kirjutan note-desse erilised asjad välja(mängu ajal ei taipa teatud stattide hulgas tuhnida). Lisaks, ma vaatan üle kõik nende suuremad potid ja jällegi kirjutan olulised asjad note-desse. Järgmine kord kui ma selle mängija vastu mängin, siis on mul juba kõva edge, kuna tema lähtub ainult minu stattidest ja heal juhul readidest, mis ta minu vastu mängides kogunenud on, siis minul on pilt kogu tema mängust ja üldistest leakidest(micro fullring mängijatel on neid kohutavalt ja neil on üldine mängupilt koguaeg sama, kõrgemal mängides ei pruugi sellest kasu olla). Loomulikult mul jääb palju ka meelde tema kohta, iseasi kui palju ma note'e kasutangi, info jääb lihtsalt kõvasti tõenäolisemalt meelde, kui see kuskile ümber kirjutada.

Üks näide (Mi.NcHiA256 Starsis):


517k kätt NL50-s, 2.20 PTBB

PF:
Squeeze % madal
3-betib ainult for value
CALLIB 3-BETTE AK JA QQ-GA
CALLIB 4-BETTE KK-GA
Isoleeris 20bb-ga mängijat JTs-ga
CALLIS 4-BETI IP JA FOLDIS CBETILE KQ4r FLOPIL
Nit EP avangut 3-bettis MP-lt QQ-ga
Peale AK-ga 3-beti callimist IP ei lähe trickyks ja viib SD-le, võib käelt maha saada.

Postflop:
Ei leadinud välja limbitud multiway KQ7r flopil K8-ga, C/C-s 50%.
Turn blank, C/C-s 40% Riveril hittis 2 paari, C/R võrdlemisi väikselt

Fishi vastu mängis überdrawd flopil passiivselt

BLUFFIB IP WET FLOPIL KUI ON CBETTIMATA JÄTNUD, counterplay=donk turn ja tõsta ta re-raise

Bluffib fishide vastu lollides kohtades (vähemalt HU pottides)

Praegu märkasin palju vigaseid kohti notes, aga saate vist mingi ettekujutuse. Sorry, et segane jutt sai, hommikuvärk.

lenC
06.05.10, 13:53
Lisasin lingi, mis näitab, kuidas installida neid ringikesi.

Pahvak
06.05.10, 15:20
Hea inimene peab olema, et sellist asja vabast tahtest kirjutada. :)

lenCi post ka vhea.

nomerlot
06.05.10, 15:29
Mul on igatahes väga hea meel, et minu väike õhkuvisatud idee foorumist üles korjati ja üle ootuste hästi valmis kirjutati. Well done!

vapsik
06.05.10, 15:41
Väga hea artikkel + head täiendus LenCi poolt, kuna ma tuntud nokkija, siis


Flopi muster panna kirja stiilis 794r, 794ss või 794sss ehk esimene on rainbow flop, teisel flopil on 2 ühest mastist kaarti ja kolmandal on kõik kaardid samast mastist. Ei ole vahet kas flopis on potid, ärtud, ruutud või ristid, soovitav ikka kasutada üht konkreetset tähte!

teise ja kolmanda asemel võiks ka lihtsalt 794s ja 794m (m nagu monotone) panna. Hoiab paar tähemärki kokku ja vahel võib 2 s-i asemel 3 minna või mõni muu segadus tekkida nendega.

variatsioon
06.05.10, 16:24
nice1.

aga imo peaks ka panema juurde mis limiidist note tuli.

6NL100: = 6max NL100

9PLO25: = FR PLO25
jne

HU grinder
06.05.10, 16:29
Kiiduväärt töö, Priit!

ESTPatrick
06.05.10, 20:31
nice1.

aga imo peaks ka panema juurde mis limiidist note tuli.

6NL100: = 6max NL100

9PLO25: = FR PLO25
jne


see on neile kes mängivad paljusid leveleid, ise pole kunagi seda teinud ja kui olengi siis olen alati samasid nägusid kohe ära tundnud. ehk miski nädala pärast teen versioon 1.01 ka ja lisan kõik ettepanekud juurde

ESTPatrick
06.05.10, 20:31
Hea inimene peab olema, et sellist asja vabast tahtest kirjutada. :)

lenCi post ka vhea.

ma olengi ju lahke ja hea.

Tupsik
06.05.10, 22:36
Au ja kiitus autorile :)

noname
07.05.10, 09:27
Väike küsimus.

Oletame,et villian (MP2) callib press Q:diamond:J:diamond: UTG Open Raise.
Ülejäänud mängijad foldivad.

Flop on K:spade:T:heart:5:heart:,Hero cbetib,villian re-raiseb meid ja callib 3beti.

Mis note oleks parim antud juhul?

Kas SD re-raiseb flopis ja callib 3beti
või
QJo (kuigi tegelt on suited aga teine mast ju,seega kas võime panna siin offsuit?) re-raiseb KT5ss flopis ja callib 3beti.

ESTPatrick
07.05.10, 09:43
ma paneks pigem: KT5ss flopil QJ-ga raise/call 3bet IP vs utg

turni kohta ka siis inf siis. see et ta SD on ju savi, saad sellest isegi aru kui paned konkreetse note. ja QJo võid panna kuid ma olen lihtsalt lisamata jätnud kui on teisest mastist suited

noname
07.05.10, 09:47
ma paneks pigem: KT5ss flopil QJ-ga raise/call 3bet IP vs utg

turni kohta ka siis inf siis. see et ta SD on ju savi, saad sellest isegi aru kui paned konkreetse note. ja QJo võid panna kuid ma olen lihtsalt lisamata jätnud kui on teisest mastist suited

Jah ikka turni kohta ka.
Ma mõtlesingi,et ei hakka siin ju panema et QJDD KT5HH flopil...
:rolleyes:

Ty infi eest.

alaska
08.05.10, 09:36
väga hea artikkel. Ise olen mõned üldisemad noted asendanud lühenditega, näiteks Leo on kodanik, kes callib tõmbeid ja kui riveris kokku ei tule, siis bluff donkbetib neid,
LSD- laseb showdownile, ehk passiivne mängija, kelle vastu võid rahulikult turni ja riveri checkida oma K high ja väga tihti ees olla, ta ei ürita ära võtta potti oma täiesti ilma showdownväärtuseta käega. Ühesõnaga väike täheühend annab aimu tegelikult paljude erinevate olukordade kohta, kuidas vastane neid mängiks. Aega hoiab kah kokku. HU SNG siis.

Tigrano
08.05.10, 10:40
Hea artikkel, printisin kohe välja, et uurida lähemalt ja mingi hea süsteem endalegi luua. Varem, kui väga palju laudu korraga lasin FR siis väga ei kirjutanud notesi ja seega põhjalik süsteem puudus, nüüd 5maxis vähem laudu ja rohkem notesi vaja kirjutada, et mitte mingit joru kirjutada katsun ka süsteemi juurutada.

raunsz
04.10.10, 08:01
Hea artikkel, tulevikus kindlasti vaja!
NL25s ma eristan lihtsalt statside või mingi konkreetsede muuvide järgi neid notesid. Kõrgemates limiitides läheb spetsiifilisemaid read'e vaja ja siit hea mõtteid koguda.

nomerlot
02.11.10, 10:44
pisiasi mõnele adminile: ehk saaks selle artikli pokkerikooli linkide alla ka panna, lihtsam leida ja see on kindlasti kohustuslik sisu

Tigrano
02.11.10, 11:18
pisiasi mõnele adminile: ehk saaks selle artikli pokkerikooli linkide alla ka panna, lihtsam leida ja see on kindlasti kohustuslik sisu

Tehtud.

ZanniN
18.06.11, 14:58
Ütlen kohe ära, et märkmete tegemine mängijate kohta on minu jaoks täiesti uus ja pean end selle koha pealt veel kõvasti järgi aitama.

Küll aga jagaksin ühe mõtte, mis mulle on kopikaid mikrolaudades juurde toonud :)

Nimelt lauda istudes uurin kohe oma kaasmängijate tausta. Kuna mul ei ole suurt mängitud kätte arvu, siis ei saa ma nende kohta põhjapanevaid tell'e anda küll aga näen mitmes lauas nad korraga mängivad ja mida nad mängivad.
Samasuguse uuringu viin läbi iga uue tulijaga.

Mängija, kes mängib korraga 8+ lauas on sulle ainult positiivne. Üldiselt mängivad nad väga vähe käsi ja seega pimepanuste varastamiseks piisab 3-4 x BB. Märgin nad värviribaga kenasti ära.
Mängija, kes mängib korraga 4-8 lauda on vähe tähelepanelikum ning vajab vähe põhjalikumat jälgimist. Siiani olen täheldanud, et kuue lauaga mängija puhul kehtib sama, mis kaheksa või rohkema laua puhul. Nelja lauaga mängija puhul on tema mängitavate käte ulatus vähe laiem ja tabab ka üsna kähku sinu pideva blindide varastamise ära.

Samuti meeldivad mulle mängijad, kes mängivad korraga erinevaid tüüpe mänge. Pidevalt kohtun mikropanustega mängudes inimestega, kes mängivad ühte või kahte rahalauda ja sinna kõrvale 2+ turniiri. Sellistel puhkudel uurin kui kaugel antud turniir on, sest mida lõpupoole, seda rohkem hakkab ta keskenduma turniirile ja rahalaua otsuste kvaliteet langeb märgatavalt.

See pole muidugi puhas kuld ja mõni osutub väga oskuslikuks mängijaks vaatamata oma suurele laudade arvule.

alaska
18.06.11, 16:48
HU SNG-s on tavaline, et vastane mängib samalajal mingit turniiri ja kui sealt välja kukub, siis muutub eriti agroks minu HU lauas. Vahest on abiks olnud.

con
18.06.11, 18:24
Kohustuslik.

soovitaksin veel tänavate lühendid ka võtta kasutusele(ise ei jõuaks ilma lühenditeta üldse kirjutada).

PF -preflop
F -flop
T -turn
R -river

Ise kasutan veel(kehvad näited kiiruga):

30b -30bb deep(hea nt pre 3bet/4bAI puhul, saad aru kuidas vastane mängib erineva stackiga)

3st - 3 tänavat

70% - beti suurus
(-donk 3st 30-40% i-e gs)( donkab 3 tänavat 30-40% potist bette alumise otsa gutshotiga(idiot end))

r-c-c-3b- eelnev preflop action. Mõnele fishile meeldib nt squeezida väiksema stackiga, üsna pop note mu arust.

3w - 3way- palju inimesi on potis(mingil tänaval) kui asi aset leiab.
(-c/c 99 769r 4w, c/rAI T)(check-callib 99ga(topset) 769 flopil mida näeb 4 inimest, check-raiseb Turnis All-in). Hea märkida kuidas MW pottides regularid slowplayvad nt.




Iga note võiks alustada uuelt realt ja sidekriipsuga "-", hea lugeda nii.

-c/minR/rAI 568sss F Ar9s 2w 90b (checkib, minraiseb, re-reraiseb All-ini 568mono flopil suvalise ässa ja masti 9ga 2way potis 90bb deep.)


3b pottide notede ette võib panna nt "..." ehk "...-".
Ise hoian veel SR pottide omad ülevalpool ja 3b omad allpool. Kuskilt ranka videost tuli see mõte.

nikitheone
19.06.11, 12:37
ma ise teen husng niimoodi notesi, et kirjutan üles kõik käed, mis märkimist vajavad (eriti mis showdownile on jõudnud) ja kui suured levelid on, siis kirjutan selle ka üles. samuti ka uus mäng, uued noted. vahel hiljem kui on pokkerituju aga grindida ei taha/viitsi, siis vaatan üle noted ja lühendan, kirjutan tähtsamad üles, vaatan käed uuesti üle ja nii.
tulevikus plaanis, kui sama vastasega mänginud 3x (suvalistel aegadel), siis vaadata korralikumalt noted üle. enamuse kohta on ikka hääd eeposed kirjas.

VisaHing
19.06.11, 20:25
blääd mis fishid ikka starsis istuvad 15$stes.
VP$IP 100
limp 100
ma ühe peale läksin nii ketassse, et hea, et arvuti terveks jäi.
raise palju tahad callib 3bete any2ga j6o, 25o. ja hitib ka veel. zzzzzZZzzz.

camu
20.06.11, 03:05
blääd mis fishid ikka starsis istuvad 15$stes.
VP$IP 100
limp 100
ma ühe peale läksin nii ketassse, et hea, et arvuti terveks jäi.
raise palju tahad callib 3bete any2ga j6o, 25o. ja hitib ka veel. zzzzzZZzzz.
Kuda see teemaga seotud on???

vapsik
20.06.11, 07:16
Kuda see teemaga seotud on???

raise palju tahad callib 3bete any2ga j6o, 25o. ja hitib ka veel. zzzzzZZzzz.

Üks väärtuslikumaid note ju. Vend hitib alati kui PF 3bettida. Sellise info korral oleks ikka palju lihtsam mängida.

WeThePeople
20.06.11, 15:22
raise palju tahad callib 3bete any2ga j6o, 25o. ja hitib ka veel. zzzzzZZzzz.

Üks väärtuslikumaid note ju. Vend hitib alati kui PF 3bettida. Sellise info korral oleks ikka palju lihtsam mängida.

väärtuslikudest note'dest veel: olin mõned nädalad tagasi lauas raske otsuse ees, avasin vastase noted ja seal oli kirjas..
'sitaputs'

nomerlot
20.06.11, 15:24
väärtuslikudest note'dest veel: olin mõned nädalad tagasi lauas raske otsuse ees, avasin vastase noted ja seal oli kirjas..
'sitaputs'
Emotsionaalsed noted on tõsiselt -EV mu arust, kisub ego mängu.

WeThePeople
20.06.11, 15:29
olgem ausad, ka otsust selle note põhjal on väga keeruline langetada..

nomerlot
20.06.11, 15:31
Kohustuslik.

soovitaksin veel tänavate lühendid ka võtta kasutusele(ise ei jõuaks ilma lühenditeta üldse kirjutada).

PF -preflop
F -flop
T -turn
R -river

Ise kasutan veel(kehvad näited kiiruga):

30b -30bb deep(hea nt pre 3bet/4bAI puhul, saad aru kuidas vastane mängib erineva stackiga)

3st - 3 tänavat

70% - beti suurus
(-donk 3st 30-40% i-e gs)( donkab 3 tänavat 30-40% potist bette alumise otsa gutshotiga(idiot end))

r-c-c-3b- eelnev preflop action. Mõnele fishile meeldib nt squeezida väiksema stackiga, üsna pop note mu arust.

3w - 3way- palju inimesi on potis(mingil tänaval) kui asi aset leiab.
(-c/c 99 769r 4w, c/rAI T)(check-callib 99ga(topset) 769 flopil mida näeb 4 inimest, check-raiseb Turnis All-in). Hea märkida kuidas MW pottides regularid slowplayvad nt.

Iga note võiks alustada uuelt realt ja sidekriipsuga "-", hea lugeda nii.

-c/minR/rAI 568sss F Ar9s 2w 90b (checkib, minraiseb, re-reraiseb All-ini 568mono flopil suvalise ässa ja masti 9ga 2way potis 90bb deep.)


3b pottide notede ette võib panna nt "..." ehk "...-".
Ise hoian veel SR pottide omad ülevalpool ja 3b omad allpool. Kuskilt ranka videost tuli see mõte.

mina kasutan 3 tänava kohta lühendit FTR (flop,turn, river)
alates 3wayst panen lihtsalt lühendi mw (multiway)
kasutusel on ka vbet (valuebet), saab kiirelt kirja panna näiteks mingi 1/3p beti tähenduse riveris või c/minr tähenduse.

con
20.06.11, 15:38
head mõtted nomerlot.

Keegi kutsutage OT ära, sh see praegune post. Üritame OT piiridesse jääda mittevajaliku infoga.

nikitheone
19.12.11, 21:35
Sattusin peale ja mõtlesin siin talletada seda:
http://www.pocketfives.com/articles/jennifear-s-guide-effective-note-taking-585558/
http://archives1.twoplustwo.com/showflat.php?Cat=0&Board=ssplnlpoker&Number=9870049&Searchpage=1&Main=9870049&Words=%20FreakDaddy&topic=&Search=true#Post9870049

muttaja
22.12.11, 08:40
Minu jaoks uus asi. Jagan ka teiega. Ehk on kasulik. Ise võtan küll kasutusele, kuna näiteks PartyPokeris on märkmete tegemine ja pärast lugemine suht tüütu.
Asi pärineb ühest Leggopokeri õppevideost. Ehk siis copy-paste "põhi" note'idele HEMi märkmete alla ning edasi saab vajadusel täiendada.



http://img577.imageshack.us/img577/5388/notesdw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/577/notesdw.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)