PDA

View Full Version : Situatsioon live MTT-l. kuidas hindad manageri otsust?



vsiu100
19.05.10, 14:58
Hoiatan ette, et pikk post tuleb. Panen siia kirjavahetuse Olympicu pokkerimanageriga.

Tere hr Pajumaa,

sooviksin saada Teie hinnangut järgnevale situatsioonile, mille mitte üheski väites pole põhjust kahelda. Seda võivad kinnitada peale minu:
*kõik lauas olnud mängijad, kellest enamus olid pika kogemusega, kelle hinnangul samuti vale otsus tehti,
*diiler,
*ning ka koos minuga situatsioonis olnud vastane, kes ei salanudki, et valesti käitus.
Teen raise, millele vastab MP-lt mängija A. Ülejäänud loobuvad.
Maha tuleb flop(3 8 Q). Teen panuse, mille diiler kinnitab.
Selle peale vaatab mängija A mind ja lükkab ühe liigutusega üheselt mõistetavalt kogu oma stacki selgelt üle joone e. "all-in"
Siinkohal tsiteeriks Olympicu pokkeriruumi reegleid:
17. Juhul kui mängija teeb mitmest žetoonist koosneva panuse ilma kommenteerimata ja panuse suurus on piisav Min. Raise jaoks, arvestatakse seda panust kui Raise`i.
Peale terve stacki sisse lükkamist tõmbab ta selle uuesti enda ette tagasi ja viskab kaardid kinniselt üle joone e. mucki.
Kaardid on endiselt teistest eraldatud selgesti tuvastatud. Selle mainin ära , kuna korduvalt on rakendatud reeglit, et "all-innis" oleva mängija kätt ei loeta „dead handiks“ ja kaardid avatakse. Samuti on alati rakendatud reeglit, et potti pandud panust ei tohi sealt enam tagasi võtta.
Nõuan panuse arvestamist vastavalt reeglitele.
Pokkerimanager teeb otsuse, et mängija A tehtud „all-in“ panust ei loeta ja ta ei pea potti panema mitte midagi. Manager teeb mängijale A hoiatuse ja ütleb, et mäng jätkub. Samuti ütleb pokkerimanager mulle, et sellist reeglit pole, mis ei lubaks mängijal A niimoodi käituda. Absurdne, kuna reegel on ju olemas!
Sooviksin vastuseid küsimistele:
1. Mille alusel tegi pokkerimanager antud otsuse? Siinkohal tuleks arvesse võtta veel asjaolusid:
*mängija A ei protsestinud kordagi oma veale vastu
*mängija A polnud esmakordselt pokkeriturniiril vaid korduvalt neil juba osalenud
*tegu polnud nn "algajate turniiriga", kus õpitakse.
2. Kas pokkerimanager tunnistab oma ebakompetentsust antud olukorra lahendamisel ja vale otsuse tegemist, mille tulemusena mina sisuliselt kaotasin raha?
3. Kuidas oleks lõppenud käsi, kui peale mängija A "all-in" liigutust oleksin mina oma käe muckinud?

Tervitades,
Silver

...vahepeal annan teada manageri nime, kelleks oli Valeri E.......

Tere Priit,

Tahaks veel lisada, et loodan, et ei looda pretsedenti, kus
selline käitumine
on lubatud. Õigemini mitte lubatud aga väga kerge karistusega
võimalik toime
panna, ilma, et reeglitejärgset tegevust kohandataks.
See võimaldaks tulevikus mainitud liigutust hakata ära kasutama.
Lükkan all-inni hoides chippidest kinni. Kui vastane foldib,
võidan panga. Kui
hakkab callima, võtan chipid tagasi ja foldin ise kiirelt.

Priit:
Kas mängija ei lasknud chipsidest lahti üle joone neid lükates?
Siit on juba veidi rohkem aru saada – selles ei ole meil väga
ranget joont
paigas ja küsimus on see, kas panus on tehtud sellest hetkest,
kui mängija
chipsidest lahti laseb või sellest, kus nad üle joone on. Ja
see võib olla
teema, mille kohta Valeri ütles, et ei ole täpselt kirjas...

Mina:
Seega on selline tegevus hetkel lubatud(õigemini pole keelatud) kui chippidest lahti ei lase?
Kas manager tegi õige otsuse ja või mitte?

Priit:
Täiendame seda reeglit esimesel võimalusel. Seni on selle otsuse lahendamine puhtalt turniiri direktori otsustada ja antud kontekstis sel hetkel Valeri tehtud otsust ma ei saagi valeks lugeda.

Tervitades,
Priit Pajumaa

Rage
19.05.10, 15:02
imho võiks/peaks olema reegel, et kui on üle joone, siis loetakse panuseks, vahet pole, kas hoiad oma sõrmi chipide peal või mitte

Rigged
19.05.10, 15:22
Unreal, et kui keegi nii käitub, ei loeta seda raiseks.

/Kui on üle joone lükatud on raise ja nii on.

Svenza
19.05.10, 15:23
Ma tegin ettepaneku mingi aeg tagasi, et see kollane joon üldse kaotada. Tartus on pidevalt igast jama sellega. Kaarte hoitakse millimeeter üle joone ja juba diilerid krabavad kaardid käest ära. Üks väheseid kasiinosid maailmas kus see debiilne joon on ja isegi siis pole sellest midagi kasu, sest diilerid tõlgendavad kõike oma vaatenurgast. Vastuseks öeldi mulle, et kui joon ära kaotada, siis tekib veel rohkem segadust. Mismõttes nagu??? Kui juba praegu pole sellest kasu, chippe ja kaarte lahmitakse üle joone edasi-tagasi kontrollimatult... Milleks siis see nonsens üldse?

Rigged
19.05.10, 15:31
Ma tegin ettepaneku mingi aeg tagasi, et see kollane joon üldse kaotada. Tartus on pidevalt igast jama sellega. Kaarte hoitakse millimeeter üle joone ja juba diilerid krabavad kaardid käest ära. Üks väheseid kasiinosid maailmas kus see debiilne joon on ja isegi siis pole sellest midagi kasu, sest diilerid tõlgendavad kõike oma vaatenurgast. Vastuseks öeldi mulle, et kui joon ära kaotada, siis tekib veel rohkem segadust. Mismõttes nagu??? Kui juba praegu pole sellest kasu, chippe ja kaarte lahmitakse üle joone edasi-tagasi kontrollimatult... Milleks siis see nonsens üldse?


Igal pool on jooned. Kui üle joone lükkad siis ei ole seal enam mingit tagasi võtmist. /nii et selle koha pealt peaks olympic siis ühesõnaga veel kõvasti arenema

Üleüldse tuleb oma kätt kaitsta enne kui Sinu kord actida on, et siis chip protector või käed peal. /Et ei tekiks arusaamatust.

/Viimati tehti mulle sellist pulli, et ma ei pannud oma käsi kaartidele peale, vaatasin kõrvallauda ja siis üks soome tont viskas meelega oma kaardid minu kaartide peale, mõlemad käed läksid mucki.(Maltal)

adam_q
19.05.10, 15:48
siis üks soome tont viskas meelega oma kaardid minu kaartide peale, mõlemad käed läksid mucki.(Maltal)

lõuksi

Rigged
19.05.10, 15:51
lõuksi

Mul läks veits aega, et seal maha rahuneda, võtsin raisalt raha ära vähemalt

adam_q
19.05.10, 15:54
sellise ahvi õpetamise nimel riskiks isegi ise peksasaamisega, peaasi et ise jõuad esimese löögi teha :)

Rigged
19.05.10, 15:58
sellise ahvi õpetamise nimel riskiks isegi ise peksasaamisega, peaasi et ise jõuad esimese löögi teha :)

Irw, seda kartust ei olnud, aga kuna vaja veel seal kasiinos grindida, siis tuleb au maha suruda

HU grinder
19.05.10, 15:58
Mille jaoks see joon siis on, kui on chipid üle, siis on nad mängus. Kuidas saab üldse teisiti tõlgendada, milleks see joon üldse on siis. Nii ebaprofessionaalne.

-andres-
19.05.10, 16:04
Eile arutasime ka ja olin ühel nõul sinuga.

Samuti toimus hiljem seal lauas veel ühel korral kaudselt sarnane sündmus, kui veidi vanem naisterahvas panustas riveril 3way potis, sai ühe foldi kuid ei märganud diileri tagant kolmandat mängijat ning lükkas käega juba kaardid üle joone, kuid tõmbas nad samuti tagasi, kui diiler oli märku andnud, et 1 mängija veel.
Samuti tuli manager kohale ja otsustas, et mucki ei loeta ja käsi läheb edasi, nii et kolmanda mängija kord otsustada.

k2snakalle
19.05.10, 16:06
ühe aasta wsopil oli ju sama case ning ei tõlgendatud kui raise ja mängijale tehti hoiatus

Booyaka
19.05.10, 16:08
hah endal kunagi oli samamoodi nagu andres siin kirjeldas. minul võeti kaardid ära ja öeldi, et ole tähelepanelikum. nii, et reeglid on vastavalt floormanile ;)

vsiu100
19.05.10, 16:12
ühe aasta wsopil oli ju sama case ning ei tõlgendatud kui raise ja mängijale tehti hoiatus


http://www.youtube.com/watch?v=yWb51vk1Ir0&feature=related


seal ei ole joonega lauda ka, mis Olympicus määrab ära tehtud panuse ja folditud kaardid.

hillu
19.05.10, 16:14
Kah võõral maal live mängitud ja hindan manageri otsust halvaks. Iga enesest lugupidav manager loeb selle allinniks, mida ta ka on, olgu näppudega või näppudeta.

Andrese poolt kirjeldatud situatsioon toimus just esmaspäeval, seda siiski preflop, olles ise BB peal ning diileri paremal käel, ei näinud kuidas vasakul käel UTG callis, ei osanud väga kahtlustada ka ning peale SB calli panin tubli koguse nuppe juurde, mille peale SB foldis nagu olin oodanud, libistasin võidukalt kaardid mucki ning kuulsin sekundmurdosa hiljem diilerit ütlevad - 2 players. okei. Lauas ei tekkinud küsimustki, et need kaardid on muckitud kaardid ning kaotasin oma tõste.

hotcocacola
19.05.10, 16:26
wau wau wau!
seda ei arvestatudki panusena...omg

mina olen ka selle poolt, et need kollased jooned kaotada (nii nagu mainis svenza).

Sellega mulle meenus üks huvitav olukord.
Härra Henri Käsperile meeldib lauale toetuda vms nii, et ta käed ulatuvad ette, st seda et ta kaardid on pidevalt üle kollase joone, aga käe all! Ma olen seda juba mitmel turniiril tähele pannud, aga kuna mind see ei häiri, siis ma ei võta ka sõna.
Viimasel OOC turniiril küsis üks mängija diilerilt, et kas tema käsi pole muckis, mida Käsper omab? Ta kaardid on ju üle kollase joone?!?!?! Hakkas väike arutelu, kuid diiler vastas kiirelt:"Nii kaua kui ta oma kaarte kaitseb, ei ole need muckis".

No vb on see vana reegel vms, a no....huvitav kui ma Tartu Olympicus sellist liigutust harrastaks, kas mu käsi loetaks kohe surnuks :D? Tõenäoliselt küll, siin regsidele ei halastata.

Svenza
19.05.10, 16:39
No vb on see vana reegel vms, a no....huvitav kui ma Tartu Olympicus sellist liigutust harrastaks, kas mu käsi loetaks kohe surnuks :D? Tõenäoliselt küll, siin regsidele ei halastata
.

Kristiina ja Viktoria võtavad sekundiga ära, mingit küsimust ei ole.

Samuti jäi meelde Eesti MV finaallauast, paljudel olid nii suured chipikuhjad ees lihtsalt, et kaarte oli raske niimoodi hoida et need üle kollase joone ei läheks. Imrel olid kogu aeg kaardid üle joone proteceted or non protected, ma ei tõstnud kunagi kisa, sest pidasin seda iseenesest mõistetavaks. Sellepärast kaobki kollase joone otstarve ära, nahui ta seal üldse on? Ruumi niigi vähe, eriti veel kui 10 mängijat lauas

hotcocacola
19.05.10, 16:45
Kristiina ja Viktoria võtavad sekundiga ära, mingit küsimust ei ole.

Samuti jäi meelde Eesti MV finaallauast, paljudel olid nii suured chipikuhjad ees lihtsalt, et kaarte oli raske niimoodi hoida et need üle kollase joone ei läheks. Imrel olid kogu aeg kaardid üle joone proteceted or non protected, ma ei tõstnud kunagi kisa, sest pidasin seda iseenesest mõistetavaks. Sellepärast kaobki kollase joone otstarve ära, nahui ta seal üldse on? Ruumi niigi vähe, eriti veel kui 10 mängijat lauas


sama olukord oli sügisel baltic festivalil bubble faasis, mil Fardan tõmbas monster poti endale ja omas ulmelist kuhja.
Tema kaardid olid pidevalt kollasel joonel or joonest üle. Aga ta küsis diilerilt, kas ta võib hoida neid joonel või üle selle, kuna ta stack on nii suur. Ta ei suuda kaarte mujale panna / mujal vaadata. Diiler ytles:"Yes you can"

solid

vsiu100
19.05.10, 16:58
Aga ta küsis diilerilt, kas ta võib hoida neid joonel või üle selle


Experience....

imthcplant
19.05.10, 18:28
Haige ju.. Iseenesest mõistetav et üle joone olevad chipid on selgelt potis isegi kui ned sinna kukuvad kogemata. Ei saa ju ka mitmes jaos bettida... Teed beti vaatad et vastane hakkab callima ja lükkad sinna pisut juurde ???

Koit
19.05.10, 22:34
pole kasiinokogemust, aga kui sa näiteks võtad kümnese stacki ja nendest 5ga sa saad calli teha ja sa panustad need 5 nii, et ülejäänud 5 lauda ei puuduta, aga on üle selle joone. Kas siis peaks see raise alla lugema juba?

Rage
19.05.10, 23:51
kui chipide hulk ei ületa minraiset ja sa midagi öelnud ei ole, siis see loetakse calliks. Kui chipide hulk on rohkem kui minraise, siis on see raise.

parandage mind kui eksin

$$$
20.05.10, 01:24
Ja ma arvasin, et kui sa raise ei ütle, siis on tegu calliga ...

vsiu100
20.05.10, 08:40
Ja ma arvasin, et kui sa raise ei ütle, siis on tegu calliga ...


ütlema ei pea midagi.
kui sa teed kahest või enamast chipist koosneva panuse, mis on piisav vähemalt min. raiseks, loetakse seda raise-na. kui teed ühe suurema väärtusega chipiga panuse(näiteks ees on bet 100 ja sina paned panka 500-se chipi), siis pead enne panuse tegemist ütlema, mida teha soovid(call, raise 200-500 jne). midagi ütlemata loetakse tehtud panust callina.