PDA

View Full Version : Full ring, why bother?



metsnik
10.12.08, 17:34
Lihtsalt uudishimu peletamiseks - tundub et fullring või siis 9/10 mängijaga laudu peetakse siin justkui standardiks ja eeldatakse, et enamik just fullring laudu eelistavad. Lihtne küsimus - miks?

Mulle endale fullringid ei sobi, lihtsalt igav hakkab ning actionit on vähe, käte range, millega mängida ka ju märksa tightim. Eks 10 fullring laua peal on alati võimalik monster pocketitega mängida, aga see tundub nagu rohkem sunnitöö olema (kelle eesmärk on raha teenida). Või mis arvate? Ise eelistan kui vähegi võimalus on, ka turniiridel 6-seatereid tavapärastele fullringidele.

Keiss
10.12.08, 17:42
Minu arvates on jälle shorthanded igav. Ei viitsi maltsaga taielda lihtsalt.

ranka
10.12.08, 18:42
Keiss juba ütles enamus ära, et maitse üle ei vaielda ning õiget mängu polegi olemas.

FR on sellepärast siin foorumis populaarsem, kuna foorumi rajajad (mina ja Tigrano) oleme FR mängijad ning väga palju oleme teinud oma mätta otsast. Näiteks: teinud artikleid just full-ring mängijatele ja andnud põhjalikuimaid vastuseid just FR poolsetele küsimustele, kuna me seda oskame hetkel kõige paremini.

Probleem on hakanud vaikselt ise lahenema ja on tekkinud näiteks 6maxi nurgake. Aga kahjuks on probleem veel ikka terav ja probleemi aitaks kindlasi lahendada, kui mõni 6maxi mängija kirjutaks algelise strateegia 6maxis või midagi taolist.

timukasr
10.12.08, 19:41
FR on kergem beatida, aga samas 6-max on winrate ja variance suurem. Mulle FR meeldib - pole liiga agressiivne ega liiga igav (saab mõnusasti multitableda). Parem ülevaade ning kõik on kontrolli all ka alati.

ranka
10.12.08, 20:21
FR on kergem beatida, aga samas 6-max on winrate ja variance suurem. Mulle FR meeldib - pole liiga agressiivne ega liiga igav (saab mõnusasti multitableda). Parem ülevaade ning kõik on kontrolli all ka alati.


Täpselt, unustasin enne lisada, et full-ring on algajatele lihtsam ning paljud eelistavadki (ja ka mina soovitan) full ringi esimeseks mänguks (muidugi on ka erandeid) ning hiljem, kui mängu põhitõed selged võib mujale mängu liikuda. Ja siin foorumis on väga palju algajaid, kes ka full-ringi klõbistavad, siis see omakroda suurenda full-ringi populaarsust.

arvamusliider
10.12.08, 21:31
Aga mina leidsin oma õnne HU näol. ;D
Ausalt ka.

Maheaatom
10.12.08, 23:02
Kõige tähtsam on leida n.ö. "oma mäng", mida meeldib mängida, mida kõige paremini biidid ja seda ka mängida. Olgu selleks FR Texas, shorthand Omaha, HU Stud või jumal teab mis iganes. Mõnele mängijale sobib üks asi paremini, teisele teine. Mina olen näiteks FR NL Texases väga saamatu, mulle ei meeldi see mäng ja seetõttu ma seda ka ei mängi. HU ka ei oska, kuid shorthand sobib päris hästi. Ja nendes laudades ma 95% ka istun. Algajate jaoks on kõige lihtsam õppida aga just FR NL Texast.

antnx
11.12.08, 15:48
Võib ju väita, et 6maxis mängib rollli postitsioon aga FR-is kinnistub see palju kindlamini. Algajal on kergem kogu selle positsioonivärgist läbi murda kui ta mängib FR-i - seal peab palju rohkem positsiooni vaatama( et kus sa õigupoolest oled) 6maxis see lihtsam. Vähemalt olen mina asjast nii aru saanud. Lisaks algajal on palju raskem spekulatiivsete kätega post flop otsuseid vastu võtta, kui teadmisi ja kogemusi ei ole.