PDA

View Full Version : Pokker ja vabaaeg?.



ristimees
16.06.10, 21:03
Küsimus siis neile pokkeri mängjatele kes elatavad ennast pokkerist.
Palju teie panete aega keskmiselt tunde alla nädalas või päevas?...Jääb nagu tava eluks rohkem aega kui tava inimesele kes mütab 8st 5ni 5 päeva nädalas=).

ristijeesus
16.06.10, 21:12
Keskeltläbi 50k kätt kuus ja aega kulub selleks ehk 80 tundi. Mõnipäev mängin vaid 2 tundi, vahel aga 8 tundi ja on ka päevi kui ei viitsi üldse mängida. Täpselt nagu tuju ja tunne on. Elu on ilus kui ei pea kellast kellani tööl käima :cool:

Kloonike
16.06.10, 21:21
See aasta mänginud 62243 kätt... Seega 95% ajast on vaba aeg. Aasta teises pooles aga võtan 2 uut projekti käsile ning hakkan taas tõsiselt grindima. Vaba aeg sõltub sinu enda tahtest, kõik on võimalik.

variatsioon
16.06.10, 21:21
Küsimus siis neile pokkeri mängjatele kes elatavad ennast pokkerist.
Palju teie panete aega keskmiselt tunde alla nädalas või päevas?...Jääb nagu tava eluks rohkem aega kui tava inimesele kes mütab 8st 5ni 5 päeva nädalas=).

üldiselt jääb ikka elukutselistel palju rohkem vaba aega.

ranka
23.06.10, 07:54
Küsimus siis neile pokkeri mängjatele kes elatavad ennast pokkerist.
Palju teie panete aega keskmiselt tunde alla nädalas või päevas?...Jääb nagu tava eluks rohkem aega kui tava inimesele kes mütab 8st 5ni 5 päeva nädalas=).

Minu arvates on nii, et ükskõik mis tööd sa ei teeks ja sulle antaks täiesti vabad käed (tee tööd siis kui tahad ja nii on ka palk - nagu taksojuht või pokkerimängija) siis vaba aega on sul ajaliselt aastas sama palju aga kasutad seda tunduvalt paremini ja effektivsemalt.

muicelago
29.06.10, 06:04
nii paljud tahaksid pokkeriga elatist teenida, eriti eestis, kus palgad mingi üliüliüliüliüliüliüliüliüliüli väikesed
unistused on küll kõik toredad, aga et saada "professionaaliks", ristimees, pead SITAKS vaeva ja aega sisse panema
mäletan mingit Tom Dwan-i intervjuud, kus ta rääkis, et ta esimesed 2-3 aastat mängis iga god damn päev 10-18 tundi
sest tuletan meelde - imestamapanevalt 90% kõikidest online-pokkeri mängijatest on luuserid, sest nad ei pinguta piisavalt

low-flow
29.06.10, 13:57
See kui palju aega sisse paned oleneb ju suuresti sellest, kui kriitiline sul rahavajadus hetkel on.

muicelago
29.06.10, 21:21
rahavajadus ei motiveeri kunagi mitte kedagi ( http://www.youtube.com/watch?v=u6XAPnuFjJc )
rohkem on küsimus ikka selles, kui heaks sa pokkeris saada tahad

nikitheone
29.06.10, 21:22
total bs, ei viitsi linki vaadatagi.
ma oleks hea meelega väga halb pokkeris, kui ma teaks, et ma teenin palju $$$ iga päev.

ESTPatrick
29.06.10, 21:33
total bs, ei viitsi linki vaadatagi.
ma oleks hea meelega väga halb pokkeris, kui ma teaks, et ma teenin palju $$$ iga päev.

ainuke jama, et su väide on endaga vastuolus. kehv mängija ei saa palju võita ja et heaks saab peab väga palju "tasuta" tööd tegema, millal sa midagi ei teeni eriti. Sisuliselt aasta jagu tuleb tasuta teha, siis umbes pool aastat katad täpselt kulud ja siis peaks suht lõdvalt ära elama. asi lihtsalt selles, et bankrolli ehitamine elukutseliseks saamisel eeldab suurt bbuy-in varu mida sa varem välja kanda ei tohiks.

muicelago
29.06.10, 21:33
total bs, ei viitsi linki vaadatagi.
ma oleks hea meelega väga halb pokkeris, kui ma teaks, et ma teenin palju $$$ iga päev.

see mis sa just ütlesisd, makes no fricken sense
mingi tahtsid mingi hullult kavalat ja tabavat midagi öelda?
panid ära mulle, fuck yea

nikitheone
29.06.10, 21:39
nope, u just didn't get my point. ta ütles, et rahavajadus ei motiveeri kedagi. mina ütlen, et motiveerib.

ja halb mängija saab ka teenida palju raha.

e: a selleks on vaja lucki või mittepokkeri aga lifeskilli

alaska
30.06.10, 10:24
nope, u just didn't get my point. ta ütles, et rahavajadus ei motiveeri kedagi. mina ütlen, et motiveerib.



Seal filmikeses oligi see teema, et rahaga saad motiveerida mingit lihtsat tööd tegema, a´la tõlgi see raamat 10 päevaga ära, ma maksan sulle 5K$, aga sa ei saa motiveerida inimest, et kirjuta bestseller 10 päevaga, ma maksan sulle 50K$.
Siis hakkab see suur bonus segama hea raamatu kirjutamist.

Kloonike
30.06.10, 20:27
Ma mängin pokkerit ainult raha pärast, raha paneb pingutama, raha on eesmärk. Kui mulle krõbisev ei meeldiks, siis ma oleks juba ammu alla andnud ning teinud midagi, mis on meeldivam. Muidugi pokkeris millegi saavutamine (teatud taseme/skilli vms) pakub rahuldust, kuid sarnaseid emotsioone võib leida ka teistes valdkondades. Pokker on hetkel lihtsalt parim valik.

Madis Very
01.07.10, 00:21
Obv, kui pokkeriga raha ei teeniks siis ei viitsiks nii palju aega sellele pühendada. Leiab ka teisi hobisid, mis ei nõua nii palju analüüsimist jms.

Karikakar
01.07.10, 05:57
Obv, kui pokkeriga raha ei teeniks siis ei viitsiks nii palju aega sellele pühendada. Leiab ka teisi hobisid, mis ei nõua nii palju analüüsimist jms.

Teoreetiline küsimus: kas pokkerit saab nimetada hobiks?

macroTilt
01.07.10, 06:07
Teoreetiline küsimus: kas pokkerit saab nimetada hobiks?

6ine level?

no mis ta siis sinu arust enamusele on? k6ik ei teeni elatist, k6ik ei ole gamblerid, eks. mul mitu tuttavat teevad "hobi korras" kord kuus sun mili. ja teine tuttav, kes otsustas facebooki pokkeri starsi oma vastu vahetada. pea aasta otsa mangib randomly 1-3$ mange. Ise hasti elevil. Swingid on olnud aasta valtel plussmiinus 50$. See on ta kirglik hobi.

Ka mina ise olen erinevatel etappidel pokkerit kui hobi v6tnud. ja m6tle ka selle peale, et siin samas foorumis, aktiivseid kasutajaid on sadades, liikmeid aga tuhandetes. Need, kes me siin paevast paeva s6na v6tame, oleme yldjuhul "elukutselised hobitajad", vaikijaid enamjaolt lihtsalt hobitajad/kaotajad. Jah, nii on.

Lol, seda viimast on nii valus lugeda/raske acceptida. T6de ongi valus. Life.

Karikakar
01.07.10, 06:46
Ei. Ei ole level.

Lihtsalt minu vaatevinklist ei saa pokkerit nimetada hobiks. Minu arusaam hobist on selline, et hobi on tegevus, mis nõuab inimese ajalist ja/või rahalist pühendumust, et saada vaimne/emotsionaalne/misiganes rahuldus. Punkt. Mitte mingit eesmärki või lootust enda tegevusega raha teenida, mida pokker pakub.

Võtame näiteks paintballi mängijad. Nad kulutavad raha varustuse, kuulide jms. peale ja lihtsalt käivad koos, et üksteisele värvikuule näkku tulistada. Pärast seda on tuju hea, räägitakse sellest kuidas mingi olukord oli või miks näiteks lasi Peeter Toomast, kui Toivo tal täpselt seljataga seisis. Mängus pole mingi rahaline eesmärk või auhind, vaid lihtsalt puhas vaimne nauding.

Või näiteks matkajad. Inimene võib tegeleda matkamisega aastaid ja ta ei saa ju selle eest loogiliselt mitte mingit raha, vaid rahulolu, et ta on käinud mitmetes kohtades. (miks loogiliselt, sest teoreetiliselt ta võib saada mingi raha kaudselt tänu matkamisele, näiteks matkab vikerkaare lõppu ja leiab rahapaja).

Nimekiri läheb edasi: sukeldujad, meisterdajad, tervisesportlased jnejne.

Kui populaarne oleks pokker, kui ei eksisteeriks rahalist hasarti? Igal inimesel kes teeb lahti rahalaua, turniiri vms. on ikkagi kuskil peasopis idee, sealt raha saada. See, et inimene professionaalselt ei mängi, ei kuluta palju aega mängu õppimisele, ei tähenda, et ta ei lähe turnale eesmärgiga raha saada, ükskõik kui väike see on. Paljud MEIST mängiks pokkerit kui raha poleks mängus, eksisteeriks ainult näiteks mingid tiitlid jms., millel materiaalne väärtus puuduks? Nö. for the love of the game.

macroTilt
01.07.10, 07:05
Ei. Ei ole level.

Lihtsalt minu vaatevinklist ei saa pokkerit nimetada hobiks. Minu arusaam hobist on selline, et hobi on tegevus, mis nõuab inimese ajalist ja/või rahalist pühendumust, et saada vaimne/emotsionaalne/misiganes rahuldus. Punkt. Mitte mingit eesmärki või lootust enda tegevusega raha teenida, mida pokker pakub.

Võtame näiteks paintballi mängijad. Nad kulutavad raha varustuse, kuulide jms. peale ja lihtsalt käivad koos, et üksteisele värvikuule näkku tulistada. Pärast seda on tuju hea, räägitakse sellest kuidas mingi olukord oli või miks näiteks lasi Peeter Toomast, kui Toivo tal täpselt seljataga seisis. Mängus pole mingi rahaline eesmärk või auhind, vaid lihtsalt puhas vaimne nauding.

Või näiteks matkajad. Inimene võib tegeleda matkamisega aastaid ja ta ei saa ju selle eest loogiliselt mitte mingit raha, vaid rahulolu, et ta on käinud mitmetes kohtades. (miks loogiliselt, sest teoreetiliselt ta võib saada mingi raha kaudselt tänu matkamisele, näiteks matkab vikerkaare lõppu ja leiab rahapaja).

Nimekiri läheb edasi: sukeldujad, meisterdajad, tervisesportlased jnejne.

Kui populaarne oleks pokker, kui ei eksisteeriks rahalist hasarti? Igal inimesel kes teeb lahti rahalaua, turniiri vms. on ikkagi kuskil peasopis idee, sealt raha saada. See, et inimene professionaalselt ei mängi, ei kuluta palju aega mängu õppimisele, ei tähenda, et ta ei lähe turnale eesmärgiga raha saada, ükskõik kui väike see on. Paljud MEIST mängiks pokkerit kui raha poleks mängus, eksisteeriks ainult näiteks mingid tiitlid jms., millel materiaalne väärtus puuduks? Nö. for the love of the game.



Huh, ma olen liiga vasinud, et pikalt vastata.

Sa malet oled manginud? Kas pokker ei tekita sinus sarnaseid tundeid?
Sry, mul paneb m6te rappa. Vahest mangin malet, mulle meeldib see mang tohutult. 7 kaiguga sa mulle matti ei tee. Male on mu hobi. Kui periooditi olen seda mangu aktiivsemalt manginud, siis tunnen kuidas aju tanab, et ma temaga tegelen, lol. Erinevatel aegadel, erinevates maailmaotsades on mulle pakutud mitmel korral, et mangime m6ne partii ja paneme symboolsed 10euri
v6i 50$ vahele. Ma olen automaatselt keeldunud. Sest malel ja rahal ei ole midagi yhist. Male on puhas mindwar. Seda teadmist, et oled teisets yle, ei saa rahas m66ta.

See, et malel ja pokkeril on palju yhiseid jooni pole juhuslik. Pigem see, et yhte mangu saab mangida/mangitakse raha peale.
Kindlasti on inimesi kes mangivad seda mangu armastusest mangu vastu.

mina ntx :biggrin:

Karikakar
01.07.10, 07:23
Tegelesin nooremana malega kuskil 7-8 aastat.

Ei saa öelda, et pokker ja male tekitaks minus sarnaseid tundeid. Nagu sa ka ise ütlesid, siis male on mindwar. Ma ei hakka formatsioonidesse laskuma - välkmale, pikad partiid või siis üldse üks käik päevas, faktiks jääb see, et võidab see kes suudab sellel hetkel parem olla.

See on juba üks põhjusi, miks pokker ja male minu jaoks nii palju erinevad. Kuigi longrunis võidab mõlemas mängus parem mängija, ei tähenda see seda, et pokker võib pikema aja peale tekitada frustratsiooni, sest võitmine näib võimatu. Males ei ole nii, et ma mängin terve partii perfektselt, aga lõppus näitab vastane näppu ja ütleb, et näe sa ei võitnud, sest lihtsalt seekord läks nii. Õnnefaktor kui selline puudub täielikult.

Üks oluline erinevus veel, mis eristab minu jaoks pokkerit malest on see, et male pakub vaimset ja pokker ikkagi suuremal määral materiaalset rahuldust. Kui pokkeris puuduks õnnefaktor, siis jah, ma saaks samamoodi vaimset rahuldust, sõltumata sellest, kas mängus on raha või mitte.

Ära arva seda, et pokker ei paku mulle vaimset rahuldust. Mulle meeldib vaadata pärast kaotavat sessi enda käsi ja näha, et ma olin vastastest mitmekordselt üle, aga väga pika aja peale sellist runni taluda, ei saaks ma enam vaimset rahuldust, vaid pigem rahulolematust selle üle, et miks ma nii palju raha kaotan.

Rage
01.07.10, 08:35
sa oled liiga results orientated...

minu jaoks on pokker raudselt hobi... kuigi eesmärgid kuhu pokkeri jõudma pean on suured.. aga võtan asja rahulikult, mängin siis kui on tuju ja tahan mängida...

ja mulle pakub pokker rahuldust.. ja sõprade tuttavatega meeldib rääkida peale sessi pokkerimängust ja teooriatest ja uutest mõtetest ja nippidest... kunagi ma meelelahutuseks mängisin mporge või fps'isid siis praeguseks hetkeks rahuldab pokker sedasorti meelelahutuse vajaduse täielikult.. ehk ühtegi muud arvutimängu ma ei mängi juba ammu..

Oliverk
01.07.10, 08:43
Minu arvates kui inimene pokkerit nö hobina ei võta ja mängib ainult selllepärast, et rahanumbrid silmees, siis ei tule ka sellest mängust midagi välja. Mina naudin pokkerimängu ja kui tuleb sitt tuju ja pokker on mingi aeg vastik siis ma teda ka ei mängi ja teen vahe sisse. Peale mida suure hooga jälle peale lennata, sest pokkerinälg on suureks kasvanud jälle. Seepärats ongi mingid 300k kätt kuus eesmärgid minujaoks täiesti idiootsed ja arvatavasti quitiks pokkeri kui sellist jama peaks iga kuu tegema.

Rage
01.07.10, 08:49
Seepärats ongi mingid 300k kätt kuus eesmärgid minujaoks täiesti idiootsed ja arvatavasti quitiks pokkeri kui sellist jama peaks iga kuu tegema.
Poker is a lot like sex, when you start doing it for living, it's not fun anymore.

nikitheone
01.07.10, 10:24
Tegelesin nooremana malega kuskil 7-8 aastat.

Ei saa öelda, et pokker ja male tekitaks minus sarnaseid tundeid. Nagu sa ka ise ütlesid, siis male on mindwar. Ma ei hakka formatsioonidesse laskuma - välkmale, pikad partiid või siis üldse üks käik päevas, faktiks jääb see, et võidab see kes suudab sellel hetkel parem olla.

See on juba üks põhjusi, miks pokker ja male minu jaoks nii palju erinevad. Kuigi longrunis võidab mõlemas mängus parem mängija, ei tähenda see seda, et pokker võib pikema aja peale tekitada frustratsiooni, sest võitmine näib võimatu. Males ei ole nii, et ma mängin terve partii perfektselt, aga lõppus näitab vastane näppu ja ütleb, et näe sa ei võitnud, sest lihtsalt seekord läks nii. Õnnefaktor kui selline puudub täielikult.

Üks oluline erinevus veel, mis eristab minu jaoks pokkerit malest on see, et male pakub vaimset ja pokker ikkagi suuremal määral materiaalset rahuldust. Kui pokkeris puuduks õnnefaktor, siis jah, ma saaks samamoodi vaimset rahuldust, sõltumata sellest, kas mängus on raha või mitte.

Ära arva seda, et pokker ei paku mulle vaimset rahuldust. Mulle meeldib vaadata pärast kaotavat sessi enda käsi ja näha, et ma olin vastastest mitmekordselt üle, aga väga pika aja peale sellist runni taluda, ei saaks ma enam vaimset rahuldust, vaid pigem rahulolematust selle üle, et miks ma nii palju raha kaotan.

mina jõudsin male kaudu pokkerini ja võin öelda, et males on õnnefaktoril väga suur roll.
teiseks see ka, et mul oli male hobi pikalt ja käisin võistlustel ning võitsin raha. kas ta selle pärast enam ei olnud mul hobi?

low-flow
01.07.10, 11:55
Minu jaoks oli pokker sammuti paar aastat hobi. Midagi suurt ei võitnud, samas oma raha ka sisse väga ei kandnud. Alles viimased 7 kuud olen seda pigem kui tööd võtnud. Ja no kaob ikka ära küll kirg mängu vastu. Samas päris koppa ette ka visanud pole. Suuresti teen ikka ainult raha pärast, muidu mängiks kordades vähem.

Karikakar
01.07.10, 14:59
mina jõudsin male kaudu pokkerini ja võin öelda, et males on õnnefaktoril väga suur roll.
teiseks see ka, et mul oli male hobi pikalt ja käisin võistlustel ning võitsin raha. kas ta selle pärast enam ei olnud mul hobi?

Kuna malet loetakse spordi alla, siis mina loeks sind sportlaseks. Inimene, kes käib võistlustel jne. ja tegeleb sellega ka vabal ajal on ikkagi ju sportlane, kes treenib, et saada paremaks/parimaks. Amatöörsportlane (?).

Heh ja inimestele, kes peavad kätearvulisi eesmärke BSiks. Inimesi on erinevaid, inimeste eesmärgid on erinevad. Toon enda esimesest postist näite, sukeldujad. Ka neil eksisteerib iseenesest erinevaid eesmärke. Ühele eesmärgiks on võimalikult sügavale sukelduda, teisele eesmärgiks võimalikult huvitavates kohtades sukelduda. Ühele tunduvad ühe eesmärgid nõmedad/igavad/mõttetud, teisele täpselt samamoodi.

Miks te arvate, et kui inimene ühe kuu jooksul palju käsi mängib, siis ta teeb seda vastumeelselt? Ärge arvake, et kui inimene seab endale suure kätearvulise eesmärgi, siis see tähendab seda, et ta peab hakkama nüüd reaalselt pokkerit vägistama, siis kui isegi isu ei ole, et ainult see kätearv täis saada. Ja see, et inimene ühe kuu jooksul palju käsi mängib, ei tähenda ka seda, et ta jällegi lihtsalt vastumeelselt pokkerit taob. Mulle endale meeldib pokkerit mängida - kaua, pikalt ja palju. Mul ei ole tekkinud nö. läbipõlemistunnet, igavustunnet vms.

Mu algse pointi mõte on see, et minu vaatenurgast mängivad inimesed pokkerit selle pärast, et eksisteerib rahaline hasart ja võimalus raha võita ning sellist tegevust ei saa minu silmis hobiks nimetada. Vähemal või rohkemal määral teeme me kõik seda raha pärast, isegi kui me seda endale tunnistada ei taha.

Rage
01.07.10, 15:14
Mu algse pointi mõte on see, et minu vaatenurgast mängivad inimesed pokkerit selle pärast, et eksisteerib rahaline hasart ja võimalus raha võita ning sellist tegevust ei saa minu silmis hobiks nimetada. Vähemal või rohkemal määral teeme me kõik seda raha pärast, isegi kui me seda endale tunnistada ei taha.
emm.. ühesõnaga.. niipea kui raha mängus, siis pole enam hobi? enamike spordiga seotud asjadel on võistlused ja raha mängus.. ja sellest hetkest pole enam hobi?

Aadu
01.07.10, 15:20
Mängin tegelikult üllatavalt vähe aga mõtlen küll pokkerist absoluutselt koguaeg. Isegi unes tulevad sitasti mängitud käed kummitama.

Karikakar
01.07.10, 15:26
emm.. ühesõnaga.. niipea kui raha mängus, siis pole enam hobi? enamike spordiga seotud asjadel on võistlused ja raha mängus.. ja sellest hetkest pole enam hobi?

Said valesti aru.

Ülejäänud tegevusi tehakse ka niisama. Näiteks kui mina käin õues korvpalli mängimas suvel, siis mul pole eesmärki jõuda sellega kuhugi kaugele (isegi mitte kohalikele võistlustele) ja ma ei saa sellest midagi muud kui füüsilist/vaimset rahuldust. Samamoodi ka kui mängiks vennaga malet iga pühapäev, eesmärk ja tulemus on ainult üks - vaimne rahuldus.

Pokkerit ma ei mängiks lihtsalt niisama. Näiteks jagame kõigile žetoonid kätte ja vaatame kes võidab.

Rage
01.07.10, 15:41
Ülejäänud tegevusi tehakse ka niisama. Näiteks kui mina käin õues korvpalli mängimas suvel, siis mul pole eesmärki jõuda sellega kuhugi kaugele (isegi mitte kohalikele võistlustele) ja ma ei saa sellest midagi muud kui füüsilist/vaimset rahuldust. Samamoodi ka kui mängiks vennaga malet iga pühapäev, eesmärk ja tulemus on ainult üks - vaimne rahuldus.

Pokkerit ma ei mängiks lihtsalt niisama. Näiteks jagame kõigile žetoonid kätte ja vaatame kes võidab.
mhm.. eesmärk pole korvpallis paremaks saada või parem olla oma vennast või naabripoisist?

p.s. olen ka niisama chipide peale kodus sõpradega mänginud.. aga probleem on sarnane onlines play money peale mängimises.. selles pole mingit põnevust või väljakutset... umbes sama huvitav kui sul malet mängida tüübiga kes lambist tõstab ettureid muudkui edasi ja söödab nuppe ette..

Karikakar
01.07.10, 15:49
mhm.. eesmärk pole korvpallis paremaks saada või parem olla oma vennast või naabripoisist?

p.s. olen ka niisama chipide peale kodus sõpradega mänginud.. aga probleem on sarnane onlines play money peale mängimises.. selles pole mingit põnevust või väljakutset... umbes sama huvitav kui sul malet mängida tüübiga kes lambist tõstab ettureid muudkui edasi ja söödab nuppe ette..

Ma ei ütleks, et minu puhul on korvpalliga tegelemise eesmärgiks teistest parem olla. See on pigem tulemus kui eesmärk. Minu puhul on eesmärgiks iga kord endast parim anda, näiteks kui keegi Peeter tahaks 1v1 teha.

Muidugi pokkeri puhul on samuti nii minul kui ma arvan paljudel selle foorumi tegelastel eesmärgiks endast parim anda, aga siiski tuleb siin juba jällegi mängu see rahaline kasu, mis selle tegevusega kaasneb. Heaks näiteks on see Juuni graafikute/Juuli eesmärkide teema, kus paljud seavad endale eesmärgiks teha võimalikult $$$ rohke kuu. Eesmärgiks on raha. Paljud neist oleks kuuga rahul, kui nad on koguaeg andnud endast parima, aga tulemus on kopsakas miinus?

Rage
01.07.10, 16:09
Ma ei ütleks, et minu puhul on korvpalliga tegelemise eesmärgiks teistest parem olla. See on pigem tulemus kui eesmärk. Minu puhul on eesmärgiks iga kord endast parim anda, näiteks kui keegi Peeter tahaks 1v1 teha.

Muidugi pokkeri puhul on samuti nii minul kui ma arvan paljudel selle foorumi tegelastel eesmärgiks endast parim anda, aga siiski tuleb siin juba jällegi mängu see rahaline kasu, mis selle tegevusega kaasneb. Heaks näiteks on see Juuni graafikute/Juuli eesmärkide teema, kus paljud seavad endale eesmärgiks teha võimalikult $$$ rohke kuu. Eesmärgiks on raha. Paljud neist oleks kuuga rahul, kui nad on koguaeg andnud endast parima, aga tulemus on kopsakas miinus?
ikkagi arvan, et oled liiga results orientated... kuidas sa muidu pokkeris edukust mõõdad? ikka ju rahas.. korvpallis korvide arvu vms.. ja üldse.. imo on päris tihti eesmärkideks hoopis mingi konkreetse winratega biitimises.. ja raha võitmine on ka selles mõttes oluline, et saaks edasi järgmisesse tasemesse liikuda.. võta seda kui valikturniirina korvpallis vms..

ühesõnaga... eesmärk=raha=paha=pole hobi?

nikitheone
01.07.10, 16:15
sa ütsid, et male on sport. imo on pokker samapalju sport kui male, seega see väide ei ole väga tõene. see, et kunagi poliitika tulemusel määratleti male spordiks, ei mõjuta hetkel sinu väiteid imo.

Karikakar
01.07.10, 16:23
ikkagi arvan, et oled liiga results orientated... kuidas sa muidu pokkeris edukust mõõdad? ikka ju rahas.. korvpallis korvide arvu vms.. ja üldse.. imo on päris tihti eesmärkideks hoopis mingi konkreetse winratega biitimises.. ja raha võitmine on ka selles mõttes oluline, et saaks edasi järgmisesse tasemesse liikuda.. võta seda kui valikturniirina korvpallis vms..

ühesõnaga... eesmärk=raha=paha=pole hobi?

Edukuse mõõtmiseks on erinevaid võimalusi, pokkeris on raha kõikidel juhtudel koguaeg mängus. Võtame näiteks HU mängijad, kes tahavad omavahel selgitada parima mängija. Seda tehakse ikka kas mingis kindlas limiidis või mingi raha peale. Hobikorras korvpalliga tegeledes saan ma selgitada naabripoisiga välja kumb meist parem on, ilma et me peaks midagi vahele panema. See eristab pokkerit kõigest muust.

Karikakar
01.07.10, 16:29
sa ütsid, et male on sport. imo on pokker samapalju sport kui male, seega see väide ei ole väga tõene. see, et kunagi poliitika tulemusel määratleti male spordiks, ei mõjuta hetkel sinu väiteid imo.

Siiski, males puudub tavainimese jaoks selge õnnefaktor.

Miks on üks asi sport ja teine asi mitte? Pokkeris võib HU-s durrrrr minu käest saada 1-2 mängu pähe, aga longrunis biidib ta mind pika puuga, aga näiteks males ma ei saa teha Kasparovile pähe, ükskõik mida ma ka ei teeks. (no obv kui ta ennast matti mängiks, aga see on sama ulmeline kui jutt, et ma võin Usain Boltile 100m pähe teha kui ta komistab).

nikitheone
01.07.10, 17:17
obv, et õnnefaktor on väiksem, aga mida tasavägisemad vastased, seda suurem see faktor on.

HU grinder
01.07.10, 19:02
Pokkeris võib HU-s durrrrr minu käest saada 1-2 mängu pähe

prop bets?

Rage
01.07.10, 20:26
Edukuse mõõtmiseks on erinevaid võimalusi, pokkeris on raha kõikidel juhtudel koguaeg mängus.
nii et ikkagi.. niipea kui on raha mängus.. siis enam ei ole hobi?

maitea.. vabalt saaks HU turna ka karika peale teha.. ja kui see oleks WSOPi pracelet.. kindlasti oleks rahvas ka motiveeritud sellise eesmärgi nimel pingutama..

inward
01.07.10, 20:44
nii et ikkagi.. niipea kui on raha mängus.. siis enam ei ole hobi?

maitea.. vabalt saaks HU turna ka karika peale teha.. ja kui see oleks WSOPi bracelet.. kindlasti oleks rahvas ka motiveeritud sellise eesmärgi nimel pingutama..



FYP


I had to :)

Karikakar
01.07.10, 21:01
nii et ikkagi.. niipea kui on raha mängus.. siis enam ei ole hobi?

maitea.. vabalt saaks HU turna ka karika peale teha.. ja kui see oleks WSOPi pracelet.. kindlasti oleks rahvas ka motiveeritud sellise eesmärgi nimel pingutama..

Minu jaoks küll. Võid mulle veel mõne näite tuua hobist kus inimene saab enda tegevusega otseselt raha. Ma ei mõtle meisterdamist vms. kus inimene saaks selle asja maha müüa, sest see pole meisterdamise puhul eesmärgiks.

Sa võid teha turna vms. jah karika peale, aga see oleks siiski mööduv nähtus. Pealegi oleks see mäng ikka täiesti teistsugune kui tegemist oleks freerolliga.

Karikakar
01.07.10, 21:02
prop bets?

No aga mõtle, kui me teeks 20 mängu ja ma iga ta suurema raise peale shoveks. Isegi ässade vastu võidan ma 1/5 :rolleyes: (väga drastiline näide, aga saad mu poindist aru.. isegi taga olles saan ma teha suckoudi, mis 10-20 mängu jooksul on väga loogiline.

Rage
01.07.10, 23:02
minu poolest mängi pokkerit või korvpalli kasvõi tammetõrude peale :-D

sa oled kuidagi väga kinni jäänud oma maailmavaatesse, aga pole mõtet edasi vaielda, tõele lähemale me ei jõua.

macroTilt
01.07.10, 23:03
No aga mõtle, kui me teeks 20 mängu ja ma iga ta suurema raise peale shoveks. Isegi ässade vastu võidan ma 1/5 :rolleyes: (väga drastiline näide, aga saad mu poindist aru.. isegi taga olles saan ma teha suckoudi, mis 10-20 mängu jooksul on väga loogiline.

sul on paris terav huumorimeel :biggrin:

teoreetiline kysimus sulle. A mis see pokker yldse on?

Provoker
01.07.10, 23:07
õnnemäng obv

Karikakar
01.07.10, 23:08
sul on paris terav huumorimeel :biggrin:

teoreetiline kysimus sulle. A mis see pokker yldse on?

Hasartmäng mis muud

Karikakar
01.07.10, 23:09
minu poolest mängi pokkerit või korvpalli kasvõi tammetõrude peale :-D

sa oled kuidagi väga kinni jäänud oma maailmavaatesse, aga pole mõtet edasi vaielda, tõele lähemale me ei jõua.

Iga mees kiidab ikka oma :rolleyes:

low-flow
02.07.10, 01:20
No aga mõtle, kui me teeks 20 mängu ja ma iga ta suurema raise peale shoveks. Isegi ässade vastu võidan ma 1/5 :rolleyes: (väga drastiline näide, aga saad mu poindist aru.. isegi taga olles saan ma teha suckoudi, mis 10-20 mängu jooksul on väga loogiline.

Tähendab, sul on siin loogika viga. Iga mees saaks Kasparovi vastu mängides tal ka ikka paar etturit maha löödud, kui vigurite käike vähemalt teab, samas pole tal iialgi lootust tema vastu partiid võita. Samamoodi pole sul võimalust durrrri pikas perspektiivis võita ja seega on tegu 100% oskusmänguga. Õnnefaktor on olemas paljudest mängudes ja eluvaldkondades, olgu selleks siis male, jalgpall, pokker või töökoha saamine. Lihtsalt väga naiivne on paljude inimeste arusaam selle õnnefaktori olemusest ja mõjudest.

Karikakar
02.07.10, 01:43
Tähendab, sul on siin loogika viga. Iga mees saaks Kasparovi vastu mängides tal ka ikka paar etturit maha löödud, kui vigurite käike vähemalt teab, samas pole tal iialgi lootust tema vastu partiid võita. Samamoodi pole sul võimalust durrrri pikas perspektiivis võita ja seega on tegu 100% oskusmänguga. Õnnefaktor on olemas paljudest mängudes ja eluvaldkondades, olgu selleks siis male, jalgpall, pokker või töökoha saamine. Lihtsalt väga naiivne on paljude inimeste arusaam selle õnnefaktori olemusest ja mõjudest.

Ma arvan, et sa said lihtsalt valesti aru. Jutt pole sellest kui mitu etturit Kasparovilt või kui mitu chippi ma durrrilt ära võtan, vaid üldises võitmises, kui sellises.

Kujuta ette stsenaariumit kus ma peaksin mängima 10 partiid Kasparoviga ja 10 HU-sng durrri vastu. Esimesel juhul jääks skoor 0-10, teisel juhul olen ma kindel et ma suudaksin võita 1-2 mängu vähemalt. Ükskõik kui pika perspektiivi puhul, ei saaks ma Kasparovit kordagi võita, aga durrri vastu mängides, eksisteerib see õnnefaktor mis lubaks mul nii mõnedki matšid võita. See ongi põhjus, miks pokker ei ole spordiala ja male on.

HU grinder
02.07.10, 01:50
Võidad ühe või kaks, aga durrrr vastavalt 9 või 8. Tõesti on sarnane sellele, et saad Kasparovilt mõne viguri kätte. Võtad Kasparovilt ühe viguri või kaks... junõu. Kuna pokker on long-term mäng, siis me ei saa luua seost chippide ja nuppude vahel, vaid pigem nuppude ja matšide vahel, nagu oleks üks malemäng võrdne terve sng sessiga. Sul võib ju Kasparovi vastu üks käik ka jopata, see ei tähenda, et tast üle oled.

Karikakar
02.07.10, 02:02
Heh, ma nüüd kohe ei teagi kas te alahindate Kasparovi võimeid või te ei saa aru mis mäng see male ikkagi on.

Kuidas saab võrrelda nuppe ja matše? Ma võin igakord vahetada tugevamad vigurid nõrgemate vastu ja siis eeldada, et see on normaalne, sõltumata sellest, et partii on kaotatud. Fakt on see, et mul ei teki üheski partiis Kasparovi vastu ülekaalu (ma eeldan, et see on see mida te mõtlesite nende vigurite äravõtmise all), ta ei pane neid kuidagi ette, ma ei mängi teda kuidagi üle. durri võin ma "ülemängida" ja võita mõned HU-sng tänu luckile.

lenC
02.07.10, 02:13
See ongi põhjus, miks pokker ei ole spordiala ja male on.
Tundub, et sa oled lihtsalt oma peas mõelnud välja erinevad definitsioonid sõnadele, milles on ülejäänud maailm juba kokku lepitud. Imelik, et keegi üldse vaielda viitsib.

Karikakar
02.07.10, 02:22
Tundub, et sa oled lihtsalt oma peas mõelnud välja erinevad definitsioonid sõnadele, milles on ülejäänud maailm juba kokku lepitud. Imelik, et keegi üldse vaielda viitsib.

Ülejäänud maailm või mitte, ometigi pean ma siin seletama nii, et näpud villis.

Aga jätame teema sinnapaika. Nagu Rage ütles, siis olen kuidagi väga kinni jäänud oma maailmavaatesse.

ristimees
02.07.10, 14:45
Mudu pokker kanti see aasta ametlikult mõte spordi alla =).

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=377004

Codecci
03.07.10, 02:46
No paljudes spordialades on variance...

MMA ehk sportlik vabavõitlus, võid vastasest sitaks üle olla, aga kuskilt võib see lucky põlv või lukk ära tulla vastasel ja ongi kõik.

Vormel 1 ja üldse autosport, vahest Minardi lõpetab Ferrarist eespool.

Golf, piljard, snooker jne.

Kloonike
03.07.10, 09:55
Kujuta ette stsenaariumit kus ma peaksin mängima 10 partiid Kasparoviga ja 10 HU-sng durrri vastu. Esimesel juhul jääks skoor 0-10, teisel juhul olen ma kindel et ma suudaksin võita 1-2 mängu vähemalt. Ükskõik kui pika perspektiivi puhul, ei saaks ma Kasparovit kordagi võita, aga durrri vastu mängides, eksisteerib see õnnefaktor mis lubaks mul nii mõnedki matšid võita. See ongi põhjus, miks pokker ei ole spordiala ja male on.

Oleneb ju kuidas võitu/kaotust defineerida. Kui lepid durriga kokku ühe SNG matchi durri vastu, kus mängite 10 SNG-d ning skoor jääb sinu kahjuks 2-8, siis matchi skooriks jääb 0-1. Ära kujuta endale ette, et sa midagi võitsid. Short runnis paar korda joppas, long runnis oled igavene kaotaja.

flipmachine
03.07.10, 11:18
No paljudes spordialades on variance...

MMA ehk sportlik vabavõitlus, võid vastasest sitaks üle olla, aga kuskilt võib see lucky põlv või lukk ära tulla vastasel ja ongi kõik.

Vormel 1 ja üldse autosport, vahest Minardi lõpetab Ferrarist eespool.

Golf, piljard, snooker jne.

heh.. sa ei ole vist vormeli fänn :biggrin:

Karikakar
03.07.10, 12:30
Te ajate segamini tavalist variatsioon tippsportlaste vahel ja seda variatsiooni mis eksisteerib suvalise jorsi vs tippsportlase vahel.

Kui keegi teist mõnele MMA tippsportlasele ära teeb, siis andke mullegi teada. Variatsiooni ju eksisteerib.

Booyaka
03.07.10, 14:03
Ma ei saa aru mida sa seletada üritad. Teada ju, et pokker on LONG TERM mäng. see, et ühe HU SNG võidad ei näita mitte midagi. Suvaline jorss saab durrilt sajast mängust ka kokkuvõttes kella. Pokkerit ei saa võtta ühe käe järgi. sa oled ju pokkerit mänginud või ei ole ?
Sa võid ühte HU SNG võitu võrrelda nagu males sa võidaksid ühe nupu, MMAs lööksid ühe löögi pihta jne.

Codecci
03.07.10, 14:31
heh.. sa ei ole vist vormeli fänn :biggrin:

See aasta pole jälginud, aga Minardi hea näide - teada-tuntud kõige sitem tiim üldse :D

Te ajate segamini tavalist variatsioon tippsportlaste vahel ja seda variatsiooni mis eksisteerib suvalise jorsi vs tippsportlase vahel.

Kui keegi teist mõnele MMA tippsportlasele ära teeb, siis andke mullegi teada. Variatsiooni ju eksisteerib.
Aga võta arvesse alad kus eksisteerib katkestamine ja võibki suvaline jorss ära teha - autosport, maratoni ja veel pikema maa jooks jne.

NB! Mulle ka ei meeldi pokkeri kohta sport öelda, vb ainult live turniiride kohta, aga see pole mingi argument, et pokkeris on variance.

Karikakar
03.07.10, 15:05
Tegemist pole siiski ju suvaliste jorssidega kes favoriidi katkestamise puhul ära teevad.

Lihtsalt pokkeris võib täiesti suvaline tüüp tulla, kes enne pole vb sellega korralikult tegelenudki ning lihtsalt maailma parimaid võita. Näiteks Moneymaker ja mingi WSOP oli ju keegi truckdriver ka kes finaallauda jõudis. Olümpiale ei jõua näiteks Võru piimamees ja ei saa Usain Boltile pakkuda pingelist lahingut :P

macroTilt
03.07.10, 16:15
Teema kuidagi kaest vajunud ja arutu naljategemine v6tab v6imust. Nali on hea!

Lugesin just nanonoko blogist tema viimast posti ja ytlen, et ta v6ttis mul s6nad suust.
Haha, v6i vastupidi.

I’ve gotten pretty far in a bunch of tournaments but I haven’t finished through in the end game. Well today was a breakthrough for me as my confidence has sky rocketed because I placed 1st out of 199 players in the $109 Rebuy today online. The payout was nice for the day but I’m really more ecstatic about winning the tournament than the the prize itself. Having said that, I wouldn’t be surprised if I would be happier about this win than getting 3rd place in another tournament with a higher prize. On paper, yes the bigger prize money sounds better but the feeling of winning a tournament is so hard to describe in words that winning really is nice.

Post ise pikem. Hea post, must tsek it out!

http://www.randylew.com/

nikitheone
03.07.10, 16:22
liiga ot

macroTilt
03.07.10, 16:34
nii ja naa.

enda postituses mainib ta seda imelist fiilingut, mis valitseb meis peale MTT v6itu. Auhinnaraha oli miski 16k ehk, mis ei oma talle vahimatki tahtsust, kuna k6ik me teame tema historyt. Minu m6te oli selle naite abil selgust tuua Karikakra arusaamistesse sportlikust kyljest antud mangus. See RAHA RAHA RAHA korrutamine ei ole paljudel mangijatel prioriteet nr1. Meenub, et 2 paeva tagasi v6idetud 50man sng v6it tekitas samasuguseid emotsiooone. Just, et mehed, vaatan filmi ja teen teile k6igile, 50 tk! saru alla. Kui l6pus istud seal lauas yksinda, k6ik chipsid enda ees, siis mina kyll raha peale esimesena ei m6tle. Olgu buy in 1$ v6i 50$. Hiljem on muidugi meeldiv vaadata, et BR on suurem. Maa peale toob tagasi teadmine, et pokker on mang, mis kestab kogu elu.
Saan aru, et cashi mangijad seda tunnet tihti ei koge, kuid kirglikud MTT mangijad teavad kindlasti, millest raagin.

my2cents

kui napuga jarge ajada, siis jah, OT selles m6ttes, et alguses esitati kysimus, kus sooviti teada, mis seos on tundidel ja vabal ajal, eeldades, et mangid pokkerit k6hu taitmiseks.
hiljem tuli mangu Karikakar, teoreetilise küsimusega: kas pokkerit saab nimetada hobiks?

Kuna karikakar on suhtlusaldis, siis v6ib vabalt jatkata :D

Karikakar
03.07.10, 16:58
See ongi minu jaoks foorumi parim omadus, et ühest teemast areneb välja teine ja teisest omakorda kolmas (nagu ka selle teema puhul, kus lõpuks arutlesime selle üle kas pokker on sport või mitte).

Ma ei olegi ega ka taha väita, et mängijate AINSAKS prioriteediks on raha, aga see on siiski prioriteet. Ilma selleta oleks see mäng mõttetu.

PS. Leian samas ka seda, et mida rohkem mängija võitnud on, seda vähem hakkab teda raha, kui lihtsalt materiaalne eesmärk ja põhjus, huvitama.

Codecci
03.07.10, 17:52
fuck it, ma hakkan MTT-sid mängima :D

macroTilt
03.07.10, 19:05
fuck it, ma hakkan MTT-sid mängima :D

Hea idee indeed. Fuk it ;)

Aga kui tahad kogeda seda tunnet ja ise ikkagi ei viitsi passida 5 v6i rohkem tundi oodates "seda 6iget momenti" millal taaskord nupud sisse uhada, siis paku mulle uuesti toda diili, millest aasta tagasi meie vahel juttu oli.
Maletad, too kuu kestev 1,5k stake? ;) 30x pasificu MTT.
Jajah, omal ajal oli endal n6nda baller roll, et ytlesin ara, hehe. Life.

Anyway, kuidas sul laheb muidu? Monopolis oled endiselt kunn?

gl ja kuulmiseni