PDA

View Full Version : NL20 TPGK küsimus riveril



Dogers
21.06.10, 13:54
Vastane on tundmatu, just istus lauda. Seega info täielikult puudub, küsimus oleks siis järgmine, kas river betfoldida või checkcallida ning kumb variant oleks parem ja miks?

€0.10/€0.20 No Limit Holdem
Prima
5 Players
Hand Conversion Powered by weaktight.com (http://weaktight.com/)

Stacks:
UTG Hero (€20)
CO scytheman (€20)
BTN thomcio082 (€20)
SB vickybarron (€25.72)
BB Mowgly001 (€31.80)

Pre-Flop: (€0.30, 5 players) Hero is UTG A :diamond: J :diamond:
Hero raises to €0.80, scytheman calls €0.80, 3 folds

Flop: 7 :diamond: 9 :club: 3 :spade: (€1.90, 2 players)
Hero bets €1.40, scytheman calls €1.40

Turn: A :spade: (€4.70, 2 players)
Hero checks, scytheman checks

River: Q :diamond: (€4.70, 2 players)
Hero ??

Provoker
21.06.10, 14:04
Riveril ma ei näe valuet mida saaksid bettides kuna tundub, et vastane sai flopile pihta mingitpidi. A peale teda ei paneks kuna sa turnil OOP checkid ja tema scarecardi peale checkib järgi. Mina check/calliks riveri kuna bluffidelt on siiski võimalik midagi saada ning isegi kui vastane mängis seti, AQ,AK ning 2 paari niimoodi siis hoiad oma kaotuse minimaalsena. Sellises olukorras pigem oled ikka ees imo. Samas mina oleks turnil pannud ka teise barreli mitte ei autochecki kui tp pihta saan. vb vale soovitus aga nii mängiks vähemalt mina.

Dogers
21.06.10, 14:08
Ma ei taha OOP nõrga käega potti suureks ajada kui mul showdown value on, sp checkin turni. Ootan veel mõned arvamused ja siis ütlen oma arvamuse ka.
Aga muidu, aitäh asjaliku vastuse eest.

camu
21.06.10, 16:07
Mõlemad väljapakutud variandid on tegelikult ok. Samas mulle meeldib bet fold rohkem, mingi 3 u umbes. Nõrgemad ässad, pocketid on tema ranges küll. Ma ei ole kindel, kas ta oma pocketi või nõrgema showdown value käe seal keerab bluffiks, seega küsiks veidi valuet.

-andres-
21.06.10, 16:11
Bet turn for value. Kui checkisid, siis beti river for value. Vastane on passiivselt kogu käe mänginud, ei bluffi seda riverit piisavalt tihti.

ESTPatrick
21.06.10, 18:16
ma tõesti ei saa aru miks sa turni ei beti. see ju ideaalne bluffikaart ja nüüd kui pihta said veel ekstratopeltmagus. see et pot 5handedis nii hea käega väiksena hoida ei kvalifitseeru minu arvates. siin tuleks just maksimaalselt bluffi reppida ja niipalju kui võimalik kätte saada vastaselt.

Ma pigem betiksin turni ja check-calliksin riverit kui vastupidi. Bet fold to raise suht kindlalt sest iga Ax mis sai flopile pihta pigem raisib turni või riverit, AK ja AQ ta ranges pigem ei ole

Dogers
21.06.10, 18:24
Ma ise valisin bet/fold liini. Miks? Nõrgemaid ässasi ei usu, vaevalt et AT või A8 calliks mind flopil. Isegi kui calliks siis miks ta ässa hittides järgi checkiks mulle? veider, igatahes bet/fold tundus mulle odavam variant. Saan riveril ise beti suuruse määrata palju kannatan välja maksta ning kui ületõste saan siis olen kindlasti taga ning saan südamerahuga foldida. Check calli kahjuks räägib ka see, et ta turni behind checkis, äss oleks ju väga hea scarekaart käe bluffiks keeramiseks seega võib arvata, et ta riveril ka bluffima ei hakka ning tuleks check/check. Jääb siis bet-fold for value 2-l heal põhjusel, odavam kui olen taga ja rohkem raha kui olen ees? :)


Results oriented olles, on see käsi ikka superveider, aga usun, et bet/fold liin päästis siinkohal natuke raha, kuna arvatavasti oleks vastane riveris poti lajatand ning ma oleks selle välja maksnud.


River: Q :diamond: (€4.70, 2 players)
Hero bets €3.20, scytheman calls €3.20

Final Pot: €11.10
Hero shows
A :diamond: J :diamond:
scytheman shows
3 :diamond: 3 :heart:

scytheman wins €10.55 (net +€5.15)

Hero lost €5.40

aitäh kõigile, kes viitsisid vastata.

ranka
21.06.10, 18:43
Turn on küll hull.

Dogers
21.06.10, 19:02
Turn on küll hull.

Ja läheb sinna estpatriku põhjendus? või peaksin ma ise aru saama?

ranka
21.06.10, 21:02
Millest sa aru ei saa? Valuebet ju.

Dogers
22.06.10, 00:53
mõnitad vä?

-andres-
22.06.10, 01:30
Kas viimane post oli juba omavaheline level või mitte, seda ei tea.

Kuid must bet turn for value. Cbetid õhuga, saad turni parima kaardi pakist enda jaoks ja checkid, doesn't make sense.

Kui kardad sealt nii tugevalt raise saada, siis see ei ole enne bettimist asi nr1, vaid kui raise tuleb, siis tegeleme sellega. Hetkel sellistes spottides ette checkides, vabandusega poti kontrollida, jätad sa sellise actioniga, sellise boardiga, sellise vastase vastu value võtmata.

Dogers
22.06.10, 18:21
Ei olnud level. Ma saan aru, et te biidite mängu, aga ma tahaks ka oma rakeback pro staatusest välja saada. Suvel nüüd on aega natuke mängu õppida ja keskenduda. Siin selline tore kommuun kellega hea mölanurka pidada, aga ma siin strateegianurgas üritaksin nüüd õppida, raske on niigi terasid sõkaldest eraldada ja sellised kummalised postid ajavad segadusse, eriti veel selliselt mängijalt, kes on suuresti mulle eeskujuks. :)

Vabandan, kirjutasin "mõnitad vä?" posti väga purjus peaga.

ranka
22.06.10, 19:00
Vastane tundmatu (suure TN-ga donk) ja sul TP/GK. Bet-Bet-Bet for value.

antnx
29.06.10, 14:46
Ei saa loogikast aru. Kui sul on Ace Queen high siis sa betid ja kui sul on Pair of Aces Queen kicker siis sa checkid.

peete82
30.06.10, 10:41
Enne, kui lõpptulemust nägin, panin ta kohe setile.
Miks? Sest dongid mängivad nii sette.
Pf call - küllalt tõenäoline, et tal on pocket. Pocketiga callitakse (setmine). Nõrga ässaga ta ei calli, kui lausfish ei ole.
Flop - sai pihta ja loomulikult callib, et sinult ka edaspidi valuet saada.
Turn - sinu checki pidas ta nõrkuseks, ja checkis järgi, et sinule samuti nõrkust näidata ja riveri bet välja meelitada.

-andres-
30.06.10, 11:04
Enne, kui lõpptulemust nägin, panin ta kohe setile.
Miks? Sest dongid mängivad nii sette.
Pf call - küllalt tõenäoline, et tal on pocket. Pocketiga callitakse (setmine). Nõrga ässaga ta ei calli, kui lausfish ei ole.
Flop - sai pihta ja loomulikult callib, et sinult ka edaspidi valuet saada.
Turn - sinu checki pidas ta nõrkuseks, ja checkis järgi, et sinule samuti nõrkust näidata ja riveri bet välja meelitada.
Ja palun ütle mulle, kuidas seal halb mängija nt T9s mängib? Hmm.

peete82
30.06.10, 11:34
Kui ta UTG raise T9s-ga ära callib, siis peab ta lausfish olema ja teeb mis tahab. Käe peale panna võimatu. Ma eeldan, et ta ei ole lausfish, callimise ranges on enamasti paarid. (räägime ikka mikrost ju)

alaska
30.06.10, 11:52
Enne, kui lõpptulemust nägin, panin ta kohe setile.
Miks? Sest dongid mängivad nii sette.
Pf call - küllalt tõenäoline, et tal on pocket. Pocketiga callitakse (setmine). Nõrga ässaga ta ei calli, kui lausfish ei ole.
Flop - sai pihta ja loomulikult callib, et sinult ka edaspidi valuet saada.
Turn - sinu checki pidas ta nõrkuseks, ja checkis järgi, et sinule samuti nõrkust näidata ja riveri bet välja meelitada.

Ei saa alati vastast monsteri peale panna ja kui tüüpiline vastane mängib oma häid käsi nii, et mingit valuet ei saa, siis meie peaksimegi proovima mängida oma käsi nii, et saada max value igast olukorrast nõrgematelt kätelt.

Pf call-kuna vastane on tundmatu, siis võib tal olla siin jumal teab mis. Eeldame siiski, et ta on tüüpiline triobeti passiivne tont, ei oska valuet võtta, maksab meie käed kinni. Seega callib ta pocketitega kuni JJ, vahest ka QQ, eeldame ikka, et KK+ ta 3betib pre. Samuti meeldivad neile Ax, eriti Axs, samuti kõik broadway kombinatsioonid, igadsugused suted connectorid, onegapperid kuni fivegapperid, erit J7s.
Flop- board läks meist mööda, aga siiski täiesti ok koht cbettimiseks, saame tõenäoliselt foldima Ax, broadway kaardid, suited kaardid. Ta peab Cbeti peale foldima 42% antud olukorras, et see koheselt kasumlik oleks ja sellest peaks piisama, kui ei foldi, on meil veel oute ja manööverdamisruumi.
Kui ta cbeti peale ei foldi, vaid
-raiseb, meil on easy fold, meil on ainult ülekaardid, mis võivad isegi hilisema hittimise puhul olla domineeritud, näiteks A9, QQ vastu ja oddse callida niikuinii ei ole.
-callib. Jätkavad setid, ülepaarid, connectorid, mis hittisid 2paari või openendedi, 9x, 7x, tõenäoliselt ka 55,88 tüüpi käed. Ees oleme me ainult tõmmetest, aga nendest kah väga vähe. Esialgne plaan oleks turn brick kaardi puhul check foldida, samuti pole mõtet oma pead vaevata, kas ta oleks setiga või tõmbega tõstnud või callinud, mida ta sellises olukorras TP-ga teeks jne. Antud hetkel eeldame et oleme taga ja otsime foldi, kui me just millelegi turnis pihta ei saa, mis meie kätt parandab, või mis meie ranget hitib vastase silmis, ehk A,K,Q tüüpi käed. Samuti võime vahest jätkata, kui laud paardub ja vastane betib, aga selle jaoks oleks natuke reade vaja, näiteks vastase agrofaktorit, et ainult A high-ga vastane maha callida.
Turn-yes! magic card hits, andes meile TPGK. Nüüd tuleks mõelda, millelt me valuet saame. Ühtegi tõmmet see kaart ei parandanud, nendelt võib ühe beti jagu raha saada, kuna nad lähevad riverisse hittima. Kui river missib neid, siis nad enam meile midagi ei maksa niikuinii ja bluffima nad kah ei hakka riveris oma tõmbeid, kuna kui nad juba algusest neid nii passiivselt mängisid, siis mängivad nad passiivselt lõpuni. veelgi parem, kui nad on võimelised oma missed draw bluffima, pott on juba meie turni beti tõttu suur, mis suurendab selle juhtumise tõenäosust.
9x, 7x, võivad kah callida, kuna A hitib küll meie ranget, aga on samas hea kaart bluffimiseks, samuti võis vastane hittida backdoor poti tõmbe. Kui neile tasuta kaart anda riverisse teine ülekaart nende käele tuleb, siis on neil juba kergem foldi üles leida. 55,88 foldime välja tõenäoliselt, aga nende jätkamise tõenäosus flopist oli niikuinii väike, samuti mõningad floatid, KJ tüüpi käed. Siis on muidugi veel setid, kellest me oleme taga, aga maas on piisavalt valuet, et nende pärast väga muretseda.
Kui saame checkraise turnis, siis mis vastasel on, mida me biidime? Bluff? Vaevalt küll, ta oleks põhimõtteliselt commited peale raiset ja ta teab, et meie jätkame ainult käega, mis teda biidib. Combodraw? 8T potid? Sellega ta peaks teadma, et riveris hittimise korral on tal positsioon ja väga kitsas range esindamiseks, niiet me maksaks oma A või setiga talle kõik kinni. Mida me ei biidi? 2 paari, A7, A9, setid. Väga suur osa tema rangest. Niiet raise peale oleks meil fold.
Kui callib turni. Meil pole enam eriti ruumi betfoldida, niiet olenevalt riveri kaardist me kas betcallime, check callime või checkfoldime. Betcall on halb peaaegu iga kaardi puhul. J completeb rea, J poti, masti. A annab setile maja.
Blank riveri puhul ei saa me bettides enam valuet üheltki nõrgemalt käelt.
Check/fold oleks mõistlik 3,7,9 puhul, samuti kui overbetib, ülejäänud kaartide puhul oleks check/call.

pikk28
30.06.10, 11:54
wow, mida analüüsi. retsept!

tdx
01.07.10, 09:41
alaska poolt kindlasti hea analüüs, aga ma võtaks lühemalt kokku:
- flopi cbet on semibluff (ülekaardid + backdoor tõmbed)
- turnil peaks bettima, kuna sa hittisid oma kaardi mille nimel sa flopi cbettisid
- riveril standard bet-fold ca 60% potist, maybe isegi vähem